Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Tesztelés (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Tizedik teszt melletti egyéb tapasztalatok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3515)

Ati 06-08-2009 12:46

Tizedik teszt melletti egyéb tapasztalatok
 
Ide jöhet minden más észrevétel, ami nem a karakternullázás utáni indulással kapcsolatos. Egyéb hibajelzések, egyéb beszélgetések stb.

Cassandra 06-08-2009 16:10

Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Egér
A csatáért 3 tapasztalati pontot és 0 aranyat kapsz.
Az egér élettelenül esik a földre.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Egér

Az érdekes ebben, hogy a csata véget ért és a farkát is lenyisszantottam szegénynek, de a jelek szerint nem halt bele.:p

PS: Mikor a következő csata elkezdődött... kb a második körben meghalt és meg is adta a tp-t.

BimmBimm 06-08-2009 20:26

Tehát volt egy érdekes csatám egy vaddisznóval.

A lényeg:
Nekem már csak 4 életem volt, kivédtem egy támadását a vaddisznónak, de én eltaláltam, kiírta hogy Vaddisznó[0] és ment még egy kör, a disznó sebzett rajtam. Kiírta hogy a vaddisznó meghalt, ezért megkaptam a TP-t, de fölötte ott volt hogy "MEGHALTÁL!!!". DE, nem kerültem a HL-be és nem is vett le TP-t, sőt életem is maradt +7-ben.


MEGHALTÁL!!!
A csatáért 46 tapasztalati pontot és 0 aranyat kapsz.
A vaddisznó élettelenül esik a földre.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 4 életerőt vesztettél. ------------ itt már [0] volt az élete.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
Kivéded a vaddisznó támadását.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 3 életerőt vesztett.
Kivéded a vaddisznó támadását.
Megvágtad a vaddisznót. 3 életerőt vesztett.
Kivéded a vaddisznó támadását.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 1 életerőt vesztettél.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 6 életerőt vesztettél.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 3 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 5 életerőt vesztettél.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Vaddisznó

Ati 06-08-2009 20:49

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 214223)
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Egér
A csatáért 3 tapasztalati pontot és 0 aranyat kapsz.
Az egér élettelenül esik a földre.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Megütötted az egeret. 1 életerõt vesztett.
Az egér megharapott. 1 életerõt vesztettél.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Egér

Az érdekes ebben, hogy a csata véget ért és a farkát is lenyisszantottam szegénynek, de a jelek szerint nem halt bele.:p

PS: Mikor a következő csata elkezdődött... kb a második körben meghalt és meg is adta a tp-t.

Amikor a következő cstaát vívtad, akkor megjelent ennek a csatának a vége?

Ez így elsőre olyannak tűnik, hogyha a szövegmezőt lescrolloztad volna, és kilóg a teteje. Amikor jön az új szöveg, akkor nem ugrik fel a tetejére, hanem marad ahol volt.

(A scrollozhatóság éles játékra le lesz szedve, most csak a kijelölhetőség miatt van bent.)

Ati 06-08-2009 20:51

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 214239)
Tehát volt egy érdekes csatám egy vaddisznóval.

A lényeg:
Nekem már csak 4 életem volt, kivédtem egy támadását a vaddisznónak, de én eltaláltam, kiírta hogy Vaddisznó[0] és ment még egy kör, a disznó sebzett rajtam. Kiírta hogy a vaddisznó meghalt, ezért megkaptam a TP-t, de fölötte ott volt hogy "MEGHALTÁL!!!". DE, nem kerültem a HL-be és nem is vett le TP-t, sőt életem is maradt +7-ben.


MEGHALTÁL!!!
A csatáért 46 tapasztalati pontot és 0 aranyat kapsz.
A vaddisznó élettelenül esik a földre.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 4 életerőt vesztettél. ------------ itt már [0] volt az élete.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
Kivéded a vaddisznó támadását.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 3 életerőt vesztett.
Kivéded a vaddisznó támadását.
Megvágtad a vaddisznót. 3 életerőt vesztett.
Kivéded a vaddisznó támadását.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 1 életerőt vesztettél.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 2 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 6 életerőt vesztettél.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megrúgod a vaddisznót. 3 életerőt sérült.
Megvágtad a vaddisznót. 3 életerőt vesztett.
A vaddisznó megszúrt. 5 életerőt vesztettél.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Vaddisznó

Köszi, javítva.

Dus 06-09-2009 07:11

Azt vettem észre, hogy nullázáskor még a nullázás alatt kaptunk egy zöld, egy sötét kék varázsitalt és egy rúnakristályt. Nos, tegnap egész nap még sem volt egyik karimnál sem ilyen, ma meg már van mindegyiknél...

Ez most hogy is van?? :)
UTC szerint éjfélkor kapjuk ezeket?? Az jó lenne :)

Dus 06-09-2009 08:09

És azért az igaz Ati, hogy kevesebb tp járjon a térképes küldiért mint a tollasért, de, hogy a térképes csak 500 tp-t adjon azért azt kicsit keveslem :)

Szerintem, ha keveset is ad, a rá fordított idő miatt legalább 1000-et, de inkább 1500-at kéne, hogy érjen, bárhogy is nézzük (még akkor is, ha valaki tudja, hol a térkép, mit kell csinálni, stb.)

Dus 06-09-2009 08:51

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214274)
És azért az igaz Ati, hogy kevesebb tp járjon a térképes küldiért mint a tollasért, de, hogy a térképes csak 500 tp-t adjon azért azt kicsit keveslem :)

Szerintem, ha keveset is ad, a rá fordított idő miatt legalább 1000-et, de inkább 1500-at kéne, hogy érjen, bárhogy is nézzük (még akkor is, ha valaki tudja, hol a térkép, mit kell csinálni, stb.)

Igazából azt nézem, hogy a küldetésekért nem is fix tp mennyiséget kéne, hogy kapjon a karakter...Minden küldetésnek lenne egy %-os értéke, és annyival növekedne a karakter tp-je. Ez így elsőre nagyon hülyén hangzik, hogy "persze, és majd 50K tp-nél megcsinálja az első küldetést." Ha akkor csinálja, akkor nem fog jól kijönni, nem lesz kenyere, nem lesznek alap fegyverei, amit megkap a bölcstől, stb.
Ezért, én olyat tudnék elképzelni, hogy a kenyeres küldi 2% tp növekedést, az egeres küldi 3% tp növekedést, a térképes küldi 5% tp növekedést, míg a tollas küldi 10% tp növekedést eredményezne.
Nem nagyon lehet kikerülni szerintem a küldetéseket, mert azok nélkül:
- unalmas
- sokkal nehezebb
...még akkor is, ha később jelentősen több tp-t kapna a karakter a küldetésekért.

A %-kokon amit írtam, persze lehet finomítani, csak az irány miatt írtam párat félig-meddig hasra ütés szerűen :)

Várom a véleményeket :)

Ati 06-09-2009 09:17

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214271)
Azt vettem észre, hogy nullázáskor még a nullázás alatt kaptunk egy zöld, egy sötét kék varázsitalt és egy rúnakristályt. Nos, tegnap egész nap még sem volt egyik karimnál sem ilyen, ma meg már van mindegyiknél...

Ez most hogy is van?? :)
UTC szerint éjfélkor kapjuk ezeket?? Az jó lenne :)

Tegnap azért nem volt nálad egy sem, mert a karakterek nullázva lettek, vagyis nem volt náluk semmi tárgy. Tehát helyes, hogy nem volt nála semmi tárgy, hiszen ezek is tárgyak, amik egy nullázott karakternél nem kell, hogy legyenek. Nem is voltak. Helyesen. :)

Valóban éjfélkor kapsz most ilyen tárgyakat. Ez nem biztos, hogy marad is, az is lehet, hogy bővül, még alszom rá párat. Ez természetesen csak VIP funkció, a többiek keressék csak meg maguknak ezeket. :D No persze Ti se sokra mentek a napi 1-gyel hosszútávon. :)

Ati 06-09-2009 09:18

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214274)
És azért az igaz Ati, hogy kevesebb tp járjon a térképes küldiért mint a tollasért, de, hogy a térképes csak 500 tp-t adjon azért azt kicsit keveslem :)

Szerintem, ha keveset is ad, a rá fordított idő miatt legalább 1000-et, de inkább 1500-at kéne, hogy érjen, bárhogy is nézzük (még akkor is, ha valaki tudja, hol a térkép, mit kell csinálni, stb.)

Egy darab tanulás (100 pont) elegendő a teljesítéséhez. Nem reális, ha kapásból egy küldetés teljesítése ad annyi pontot, hogy azonnal 3-4 tanulás kijöjjön belőle, miközben igazából egyetlen ellenféllel sem kellett harcolnod.

Ati 06-09-2009 09:21

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214279)
Igazából azt nézem, hogy a küldetésekért nem is fix tp mennyiséget kéne, hogy kapjon a karakter...Minden küldetésnek lenne egy %-os értéke, és annyival növekedne a karakter tp-je. Ez így elsőre nagyon hülyén hangzik, hogy "persze, és majd 50K tp-nél megcsinálja az első küldetést." Ha akkor csinálja, akkor nem fog jól kijönni, nem lesz kenyere, nem lesznek alap fegyverei, amit megkap a bölcstől, stb.
Ezért, én olyat tudnék elképzelni, hogy a kenyeres küldi 2% tp növekedést, az egeres küldi 3% tp növekedést, a térképes küldi 5% tp növekedést, míg a tollas küldi 10% tp növekedést eredményezne.
Nem nagyon lehet kikerülni szerintem a küldetéseket, mert azok nélkül:
- unalmas
- sokkal nehezebb
...még akkor is, ha később jelentősen több tp-t kapna a karakter a küldetésekért.

A %-kokon amit írtam, persze lehet finomítani, csak az irány miatt írtam párat félig-meddig hasra ütés szerűen :)

Várom a véleményeket :)

Az elején nem árt, ha hamar szintet tud lépni a küldetéssel (no nem olyan hamar, ahogy Ti tettétek :D), egy 2%-os meelkedés ezt nem biztosítja, sőt ha van valahonnan 100 pontja (ami nincs), akkor is kapna 2 pontot, hát az nem eg ynagy szám.

Reálisabbnak tartom a küldetés nehézsége (tanulási igénye, ellenfelek nehézsége) szerinti fix tp-t.

Dus 06-09-2009 09:24

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214284)
Az elején nem árt, ha hamar szintet tud lépni a küldetéssel (no nem olyan hamar, ahogy Ti tettétek :D), egy 2%-os meelkedés ezt nem biztosítja, sőt ha van valahonnan 100 pontja (ami nincs), akkor is kapna 2 pontot, hát az nem eg ynagy szám.

Reálisabbnak tartom a küldetés nehézsége (tanulási igénye, ellenfelek nehézsége) szerinti fix tp-t.

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214283)
Egy darab tanulás (100 pont) elegendő a teljesítéséhez. Nem reális, ha kapásból egy küldetés teljesítése ad annyi pontot, hogy azonnal 3-4 tanulás kijöjjön belőle, miközben igazából egyetlen ellenféllel sem kellett harcolnod.

Jó, legyen fix...Akkor:
Nem, a keresés nem 100 pontba kerül. Az az egy tanulás mindig annyi, amennyi a legutolsó tanulásod volt...Az nem 100 tp, nem is ezer...

De persze, ha lesz még sok-sok olyan küldi, amit viszonylag hamar (10-30 szint) meg lehet csinálni, és van amihez kell a keresés, akkor már más tészta... :)


Amit meg írsz, hogy pl a kenyeres küldiért, hogyha van 100 tp-m, akkor 2-t kapok, az szerintem nem baj. 100 tp-t egerekből is kb 5 perc összeszedni (sőt, most már csak 50 tp-t ad a kenyeres küldi), fegyver nélküli karakterrel, viszont a 10 kenyér akkor is kelleni fog az elején, ha ad tp-t a küldi, ha nem. És a bölcs által adott fegyverek is kellenek (azt meg 10 perc összeszedni. Eddig 15 percnél tartunk)! Nem hiszem, (sőt Te is mondtad, hogy nem), hogy ott a tp számítana, vagy ha picit is számít, döntő előnyben van, hogy kenyeret és fegyvereket kap a karakter...

Ati 06-09-2009 09:36

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214285)
Nem, a keresés nem 100 pontba kerül. Az az egy tanulás mindig annyi, amennyi a legutolsó tanulásod volt...Az nem 100 tp, nem is ezer...

Ha elsőként megtanulod, akkor annyiba kerül. És miért ne tanulnád meg elsőként, ha utána kapnál cserébe többezer pontot? Így is kapsz érte 500-at. Egy tanulásért cserébe 20 pont híjján 3 tanulás. Csak a hülyének nem éri meg. :)

Dus 06-09-2009 09:42

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214286)
Ha elsőként megtanulod, akkor annyiba kerül. És miért ne tanulnád meg elsőként, ha utána kapnál cserébe többezer pontot? Így is kapsz érte 500-at. Egy tanulásért cserébe 20 pont híjján 3 tanulás. Csak a hülyének nem éri meg. :)

Nos. Sokkal gyorsabb megölni pár mobot, mint ebből a küldetésből összeszedni 500 tp-t. Szerintem egyáltalán nem éri meg, csak ha van még több küldetés is, amihez keresés kell...És milyen több ezer tp-t kapna?? Egy ezret ajánlottam. Nem sokkal több, mint amennyit most ad. Ha 1K elnne, akkor sem tanulnám elsőre meg, mert kb 20 perc megcsinálni, mert elfogy az mp, és olyan kis szinten ráadásul alig töltődik. Ha 1500 lenne, akkor is csak elgondolkodnék rajta, kb akkor érné meg első küldetésként felvenni. Szóval szerintem az 1000 reális...


Igazából ezért is lenne jó a %-os rendszer :rolleyes:
(Amúgy meg, amit írtál, hogy majdnem 3 tanulás, az a mostani 1,3-as szorzós rendszerben van. És ugye, ennek a változtatása olyan lesz valószínűleg, hogy az elején a mostanihoz lassabb, később meg gyorsabb fejlődés lenne. Tehát még kevésbé éri meg a küldetés...Bár, biztos átírod a küldetésekért kapott tp-t, ha a fejlődési görbe változik...)

Ati 06-09-2009 09:47

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214288)
Szerintem egyáltalán nem éri meg, csak ha van még több küldetés is, amihez keresés kell...

Edidg szinte az összes küldetéshez kell...

Dus 06-09-2009 09:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214289)
Edidg szinte az összes küldetéshez kell...

Amikhez kell még a keresés a térképesen kívül, azt nem lehet megcsinálni még jó ideig... ;)

Ati 06-09-2009 09:56

Előrevetítem, hogy hamarosan lesz egy újabb karakternullázás, mert a tanulási szükségletek fix növekedése nem nyerő az elején, úgyhogy ezen mindenképp változtatni kell.

Ez a nullázás nem ma lesz, és nem is holnap. Ha még pár dolgot beteszek, akkor nem is holnapután.

Érdemes addig az időközben felmerült jelenségeket tesztelni. A csatákkal még mindig nincs rendben valami? Ne már... :)

Dus 06-09-2009 11:42

Még egy ötlet :)

Már sokszor volt róla szó, hogy tanulást lehessen visszacsinálni. Erre ötlet:
Ha vissza csinálom a tanulást, az eltanulható tp 0-ra csökken, és a képesség elveszik, de cserébe 1 tanulással olcsóbban tanulok.

Példa:
1. tanulás: 100 tp
2.: 130 tp
3.: 169 tp

Tanultam mondjuk hármat, és utána még van 50 elhasználható tp-m mondjuk. A következő tanulás 220 lenne, de én visszacsinálok egy tanulást. 0 lesz a felhasználható tp-m és annyiért tanulok, mint amennyiért a 3.-kat tanultam. (169 tp)...

Ez oylan, mintha visszafejleszteném tp-ben és mindenben a karakteremet, cserébe majd tudok másik irányba fejlődni...Visszaélni nem lehet vele ;)

Vélemény?? :)

Ati 06-09-2009 11:55

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214299)
Már sokszor volt róla szó, hogy tanulást lehessen visszacsinálni.

Hol volt erről szó? :eek:

Ezt kifejezettem rossz ötletnek tartom. Megtanulod a keresést (példa), hogy megcsinálhasd a küldetést, meg is csinálod, majd mivel nincs rá szükséged, "visszacsinálod".

Ha egy "felesleget" megtanultál, akkor következő tanuláskor majd mást tanulsz, nem történt eget rengető katasztrófa.

Ildee 06-09-2009 11:59

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214299)
Még egy ötlet :)

Már sokszor volt róla szó, hogy tanulást lehessen visszacsinálni. Erre ötlet:
Ha vissza csinálom a tanulást, az eltanulható tp 0-ra csökken, és a képesség elveszik, de cserébe 1 tanulással olcsóbban tanulok.

Példa:
1. tanulás: 100 tp
2.: 130 tp
3.: 169 tp

Tanultam mondjuk hármat, és utána még van 50 elhasználható tp-m mondjuk. A következő tanulás 220 lenne, de én visszacsinálok egy tanulást. 0 lesz a felhasználható tp-m és annyiért tanulok, mint amennyiért a 3.-kat tanultam. (169 tp)...

Ez oylan, mintha visszafejleszteném tp-ben és mindenben a karakteremet, cserébe majd tudok másik irányba fejlődni...Visszaélni nem lehet vele ;)

Vélemény?? :)

Hogy ne lehetne vele visszaélni?
Csinálsz egy bányász karit, aztán mikor már van elég nyersed, akkor lemondasz a bányászásról, építesz egy hajót inkább, majd azt is visszacsinálod, és így tovább...

Dus 06-09-2009 12:02

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214300)
Hol volt erről szó? :eek:

Ezt kifejezettem rossz ötletnek tartom. Megtanulod a keresést (példa), hogy megcsinálhasd a küldetést, meg is csinálod, majd mivel nincs rá szükséged, "visszacsinálod".

Ha egy "felesleget" megtanultál, akkor következő tanuláskor majd mást tanulsz, nem történt eget rengető katasztrófa.

Volt már párszor említve :)

És azt a tp-t amit a küldiért kapnál, azt nem tudod felhasználni, mert azzal, hogy vissza csinálod a tanulást, elveszik mint felhasználható tp, mert a felhasználható tp 0-ra megy :)
Ha meg tanulsz belőle, akkor nem tudod az előző tanulást visszacsinálni, hisz ha visszacsinálsz valamit, akkor a legutolsó csinálódik vissza :) (én legalábbis így gondolom. Ha nyomsz egy ctrl+z-t akkor is a legutolsó módosítás csinálódik vissza)...

Az igaz, hogy a következőben tudok mást tanulni, de akkor az összes tanulás innentől kezdve sokkal drágább lesz...Nem tudom mit tartassz rajta rossznak, mert tényleg csak azt tudná ez az egész dolog, hogy ha mondjuk félrekattintottál, vagy egy megtanult képességre rájöttél, még a következő tanulás előtt, hogy rossz, akkor elfelejtheted...

Dus 06-09-2009 12:02

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 214301)
Hogy ne lehetne vele visszaélni?
Csinálsz egy bányász karit, aztán mikor már van elég nyersed, akkor lemondasz a bányászásról, építesz egy hajót inkább, majd azt is visszacsinálod, és így tovább...

Mert nem 20 milliószor egyszerűbb csinálni mégegy karaktert a játékban?? :eek::eek::eek:
És azt még később is tudod használni...
És mégis, ha az utolsót elfelejted (amit legutoljára tanultál), akkor hol lehet minden bányásztanulást visszacsinálni?? :eek::eek::eek:

Ne hülyéskedjünk már :)

Ati 06-09-2009 12:18

Egyelőre nem vagyok meggyőzve. A tanulás eleve 2 kattintás nem egy, tehát oda lehet rá jobban figyelni, nem véletlen csúszik meg a kezed, és hopsz, már tanultál is.

De még ha olyat tanulsz is meg, szerintem nem dől össze a világ. Nincs fix megtanulható számú képesség, aminél többet nem tanulhatsz, és ha egyet elrontottál, akkor soha többet nem lesz használható a karakter.

Győzz meg! :)

Dus 06-09-2009 12:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214306)
Egyelőre nem vagyok meggyőzve. A tanulás eleve 2 kattintás nem egy, tehát oda lehet rá jobban figyelni, nem véletlen csúszik meg a kezed, és hopsz, már tanultál is.

De még ha olyat tanulsz is meg, szerintem nem dől össze a világ. Nincs fix megtanulható számú képesség, aminél többet nem tanulhatsz, és ha egyet elrontottál, akkor soha többet nem lesz használható a karakter.

Győzz meg! :)

Meggyőzlek én :)

Rengetegen fogják otthagyni a játékot azzal, hogy "Már megint elrontottam, és tanultam 2-3 hülyeséget, és tök nehéz fejlődni, és lehagyott mindenki, harmadikra meg már nem szeretném újrakezdeni. Sziasztok"

Csak 2-3. És persze, lesz kézikönyv meg minden segítség, de biztos, hogy a játékosok 50%-a el sem olvassa (sőt!), és azoknak a 80%-a így fogja otthagyni a játékot...

És még egy érv:
Ha nem is 100%-osan jó az előnye, akkor sincs hátránya. Lehetne VIP-hez is kötni, semmi kár nem származik belőle, és rengeteg kényelmetlenségtől megóvhatja a felhasználót...
Rosszabb nem lehet tőle, csak jobb...Szerintem ez már magában üt minden ellenérvet ;)
(ha nem elég, ott a fenti érvem...)

Ati 06-09-2009 12:34

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214308)
Rengetegen fogják otthagyni a játékot azzal, hogy "Már megint elrontottam, és tanultam 2-3 hülyeséget, és tök nehéz fejlődni, és lehagyott mindenki, harmadikra meg már nem szeretném újrakezdeni. Sziasztok"

Csak 2-3. És persze, lesz kézikönyv meg minden segítség, de biztos, hogy a játékosok 50%-a el sem olvassa (sőt!), és azoknak a 80%-a így fogja otthagyni a játékot...

És még egy érv:
Ha nem is 100%-osan jó az előnye, akkor sincs hátránya. Lehetne VIP-hez is kötni, semmi kár nem származik belőle, és rengeteg kényelmetlenségtől megóvhatja a felhasználót...
Rosszabb nem lehet tőle, csak jobb...Szerintem ez már magában üt minden ellenérvet ;)
(ha nem elég, ott a fenti érvem...)

Ha 2-3 "hülyeséget" tanult, akkor ezeket úgyse fogja tudni visszacsinálni, mert mindent ne felejthessen már el, amit valaha megtanult. Fejlesztette az életerejét, aztán rájön, hogy ez nem is volt sok, akkor vissza az egész, és csökkentsük le?

VIPhez kötést nem látom indokoltnak, mert ha valaki VIP, akkor tudja mit csinál, nem fog ennyiszer mellényúlni. Nekik kell ez a legkevésbé.

Ha valaki ennyiszer mellékattint, akkor szerintem az itt elvesztett TP mennyiség lesz a legkisebb gondja, sokkal többet veszít azon, hogy megtámad valakit, akit nem kellett volna és meghal. Véletlenül. A megtámadást ne tegyük azért visszavonhatóvá lehetőleg. Ha meghal, akkro visszavonja a támadást, ha nem hal meg, akkor nem.

(Bár a menekülés, mint harci képesség épp most került fel a listámra. :D)

Még nem győztél meg.

Dus 06-09-2009 12:45

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214309)
Ha 2-3 "hülyeséget" tanult, akkor ezeket úgyse fogja tudni visszacsinálni, mert mindent ne felejthessen már el, amit valaha megtanult. Fejlesztette az életerejét, aztán rájön, hogy ez nem is volt sok, akkor vissza az egész, és csökkentsük le?

VIPhez kötést nem látom indokoltnak, mert ha valaki VIP, akkor tudja mit csinál, nem fog ennyiszer mellényúlni. Nekik kell ez a legkevésbé.

Ha valaki ennyiszer mellékattint, akkor szerintem az itt elvesztett TP mennyiség lesz a legkisebb gondja, sokkal többet veszít azon, hogy megtámad valakit, akit nem kellett volna és meghal. Véletlenül. A megtámadást ne tegyük azért visszavonhatóvá lehetőleg. Ha meghal, akkro visszavonja a támadást, ha nem hal meg, akkor nem.

(Bár a menekülés, mint harci képesség épp most került fel a listámra. :D)

Még nem győztél meg.

Úgy értettem, hogy nem tudja mondjuk se az 1. se a 2. visszavonni, és ha megtanul egy harmadikat ami nem jó Neki, akkor szakad a cérna, és abbahagyja. Viszont így mindegyik után van lehetősége visszavonni...
És képesség tanulásról volt szó. Az életerőnek nincs köze a képességhez... ;)

Nem mellékattintásról volt szó! És ezt Te is nagyon jól tudod, hogy kettő példa volt rá, ne csak az egyiket emeld ki légyszíves! (másik volt, hogy nem olvassa el, hogy mi mire való...persze, akkor így járt, de a játékosok kb fele...)

Miért ne nyúlhatna mellé a VIP?? :eek: A VIP-ek nem emberek, vagy mi?? :)
Sőt. Olyanok is lesznek bőven, akik azt sem tudják mi ez a játék, csinálnak karaktert és tele VIPelik magukat. Hódban is van ilyen, nem egy, és nem is pár száz! És ott még ki is van emelve, súgóban is, meg mindenhol, hogy amíg nem ismered a játékot, addig ne VIP-elj!
De akkor nem lenne VIP-hez kötve, nekem tök mindegy, csak hogyha esetleg több munka lenne vele, mint amennyit ér, akkor azzal, hogy VIP-hez van kötve, lehetne ellensúlyozni.

Most meg idekeverted a támadást :)
Attól még, mert egy nagyon erős mobot megtámad, és meghal, nem fog minden egyes támadáson valamennyi tp-t elveszteni (mga tanulásnál igen, hisz MINDEGYIK utána lévő tanulás lényegesen több tp lesz), sokkal kevesebb tp-t veszít...
És ne keverjünk már ide egy teljesen más (tényleg, köze sincs hozzá), dolgot... :)

Én meg még mindig nem látom, hogy mi lenne a rossz abban, ha ez bekerülne :o

Ati 06-09-2009 12:54

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214311)
És ne keverjünk már ide egy teljesen más (tényleg, köze sincs hozzá), dolgot... :)

Hogy ne lenne már köze hozzá? Azt volt a fő indok, hogy mellényúl. Sokkal sűrűbben tud támadásnál mellényúlni, mint tanulásnál. Meg akar támadni egy egeret, és helyette egy őr lesz a célpont. Máris bukott több százaléknyi használható pontot. És ezt sokkal sűrűbben el tudja játszani, mint a tanulást. Semmivel nem másabb, ugyanúgy ki kell először jelölnie, hogy kit támad (= mit szeretne tanulni), majd a menüből, hogy mit szeretne csinálni: megtámadni (= tanulni), mindkét helyen tehát 2 kattintás, különböző helyekre, hogy még a duplakattintás se kavarhasson be.

És mitől lesz az, hogy képességet mellékattint, tulajdonságot pedig nem? Miért fog egy harcos karakter mellényúlásból megtanulni egy varázslatot, de életerőnövelés helyett soha nem fog mellényúlni, hogy varázspontot tanuljon?

Dus 06-09-2009 13:02

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214312)
Hogy ne lenne már köze hozzá? Azt volt a fő indok, hogy mellényúl.

Nem, nem ez volt ;)
Az volt, hogy nem ismeri a játékot, és erre azt is írtam, hogy a játékosok egy nagyon jelentős része nem fogja elolvasni a kézikönyvet, vagy a súgót, vagy akármi lesz...
(a félrekattintás egy másodlagos ok volt)

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214312)
Sokkal sűrűbben tud támadásnál mellényúlni, mint tanulásnál. Meg akar támadni egy egeret, és helyette egy őr lesz a célpont. Máris bukott több százaléknyi használható pontot. És ezt sokkal sűrűbben el tudja játszani, mint a tanulást. Semmivel nem másabb, ugyanúgy ki kell először jelölnie, hogy kit támad (= mit szeretne tanulni), majd a menüből, hogy mit szeretne csinálni: megtámadni (= tanulni), mindkét helyen tehát 2 kattintás, különböző helyekre, hogy még a duplakattintás se kavarhasson be.

És mitől lesz az, hogy képességet mellékattint, tulajdonságot pedig nem? Miért fog egy harcos karakter mellényúlásból megtanulni egy varázslatot, de életerőnövelés helyett soha nem fog mellényúlni, hogy varázspontot tanuljon?

Hmm, én úgy vettem észre, hogy kb a 20. meghalásnál veszít már kb 2K tp-t. Ha megtanul valamit mondjuk 10K-ért, akkor ott bukott 10K-t, és ezen felül bukja minden egyes tanulásnál a ~23%-át az eltanulható tp-nek...Kicsit sem hasonlítanám össze, főleg, mert a félrekattintás csak az egyik ok volt...




De tudod mit, nem izgat. Ne legyen. Majd meglátjuk hányan hagyják ott ilyenek miatt a játékot...Én fogom tudni minig mit kell tanulnom, és hogy mi mit tud, szóval engem nem érint...

Ildee 06-09-2009 13:03

Az erőkijelzés nem normális. Van 9 segédem, és mégis sokszor 50et ír ki. Ha sokat mozgok, akkor kiírja egy idő után rendesen, de nem bírok felvenni semmit, mert mikor megpróbálom akkor megint 50nek írja az erőt.

Ati 06-09-2009 13:09

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 214314)
Nem, nem ez volt ;)
Az volt, hogy nem ismeri a játékot, és erre azt is írtam, hogy a játékosok egy nagyon jelentős része nem fogja elolvasni a kézikönyvet, vagy a súgót, vagy akármi lesz...
(a félrekattintás egy másodlagos ok volt)

Ha nem olvassa el, hogy mi mire való, akkor mi alapján fogja azt mondani, hogy hopsz, ezt nem kellett volna megtanulni? Mire rájön, hogy valamit nem akart igazán megtanulni, addigra tanult már 3 másik dolgot, olyat, amit tényleg akart. És ezek közül egyet vissza is fog vonni, mert megnyomja a gombot anélkül, hogy elolvasná, hogy mi fog történni. Ilyenkor tényleg értelmetlenül kárba megy a tanulható pont.

Ennek egyedül akkor látom valami értelmét, ha félrenyúl valaki, de ha nem teszt van, ahol 3 percenként tanulsz valamit, akkor szerintem erre azért oda lehet figyelni.

Ati 06-09-2009 13:10

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 214315)
Az erőkijelzés nem normális. Van 9 segédem, és mégis sokszor 50et ír ki. Ha sokat mozgok, akkor kiírja egy idő után rendesen, de nem bírok felvenni semmit, mert mikor megpróbálom akkor megint 50nek írja az erőt.

Mikor romlott el? Mit csináltál, a között hogy jó volt, és hogy nem volt már jó?

Ildee 06-09-2009 13:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214318)
Mikor romlott el? Mit csináltál, a között hogy jó volt, és hogy nem volt már jó?

Semmit se, felakartam venni pár árút, amit eldobott a másik kari.

Ati 06-09-2009 13:18

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 214321)
Semmit se, felakartam venni pár árút, amit eldobott a másik kari.

A 9 segéd most képződött ki? Vagy már megvoltak előző belépésedkor is? Ez a jelenség akkor is megmarad, illetve előjön, amikor ismét belépsz?

Ildee 06-09-2009 13:45

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214322)
A 9 segéd most képződött ki? Vagy már megvoltak előző belépésedkor is? Ez a jelenség akkor is megmarad, illetve előjön, amikor ismét belépsz?

A segédeket képeztem, és utána történt, nem léptem ki közben. Persze miután írtad h lépjek be újra, minden rendbe jött :)

Ati 06-09-2009 14:19

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 214324)
A segédeket képeztem, és utána történt, nem léptem ki közben. Persze miután írtad h lépjek be újra, minden rendbe jött :)

Tehát akkor csak frissen képzett segédek esetén fordul elő ez a probléma?

Ildee 06-09-2009 14:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214332)
Tehát akkor csak frissen képzett segédek esetén fordul elő ez a probléma?

Nem tudom, de nálam igen, bár annyira nem volt friss, mert előtte még fát is vágtam velük :)

Ati 06-09-2009 14:45

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 214341)
Nem tudom, de nálam igen, bár annyira nem volt friss, mert előtte még fát is vágtam velük :)

Kiléptél velük azóta, hogy elkészültek, mielőtt a probléma jelentkezett?

Ildee 06-09-2009 14:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 214343)
Kiléptél velük azóta, hogy elkészültek, mielőtt a probléma jelentkezett?

Nem, nem léptem ki, de ezt már írtam fent is :)

Swiss 06-09-2009 20:11

Nem gondolom, hogy dupla támadás volt csak erősítsetek meg, hogy a lenti tagolás szerint zajlik egy ütközet, vagyis a rúgás varázslás stb. akciók a csatakörök első lehetséges mozzanatai.

A csatáért 50 tapasztalati pontot és 0 aranyat kapsz.
A bandita élettelenül esik a földre.

Megvágtad a banditát. 5 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 5 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 6 életerőt vesztett.
A bandita megütött. 5 életerőt vesztettél.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Nem sikerült megvágni a banditát.
A bandita megütött. 3 életerőt vesztettél.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 5 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 5 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 6 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megvágtad a banditát. 6 életerőt vesztett.
A bandita megütött. 1 életerőt vesztettél.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.


Megvágtad a banditát. 5 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 6 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 5 életerőt vesztett.
A bandita megütött. 8 életerőt vesztettél.
Megrúgod a banditát. 3 életerőt sérült.

Megvágtad a banditát. 6 életerőt vesztett.
Kivéded a bandita támadását.
Támadásba lendülsz. Célpontod: Bandita
A csatáért 13 tapasztalati pontot és 0 aranyat kapsz.
A macska élettelenül esik a földre.
Megvágtad a macskát. 6 életerőt vesztett.

Ati 06-09-2009 20:16

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 214375)
Nem gondolom, hogy dupla támadás volt csak erősítsetek meg, hogy a lenti tagolás szerint zajlik egy ütközet, vagyis a rúgás varázslás stb. akciók a csatakörök első lehetséges mozzanatai.

Attól függően, hogy mikor nyomod, első és utolsó mozzanata is lehet. Ha egymás utáni kiírás, akkor utolsó és első, 2 különböző körben.


All times are GMT +1. The time now is 03:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu