Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   1/A elf (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2223)

Béééna Bari 08-10-2007 14:20

1/A elf
 
Sziasztok!
Most vagyok először 1/A-ban és termelő beálítottságú szeretnék lenni elffel
kerestem ilyen témát de nem találtam,ezért nyitottam,az lenne a kérdésem,hogy milyen százalékban legyenek a barakkok,tanyák,őrtornyok,templom,kocsma
köszönöm előre is mindenkinek :)

most valahogy így nézek ki:
22% barakk
16% torony
10% templom
100 kocsma (én végzem az épfelméréseket a szövinek)
13% tanya

jah és még egy kérdés:a torony akkor ideális ha 15%-ot foglal,mert annak 2xeresével,de max 30% +védőerőt ad
jól értelmeztem?

Croissant 08-10-2007 15:39

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 116532)
jah és még egy kérdés:a torony akkor ideális ha 15%-ot foglal,mert annak 2xeresével,de max 30% +védőerőt ad
jól értelmeztem?

Jól, de az nem baj, ha 15 %-nál több a torony, hiszen az íjászok a 15 % feletti torony esetén is megkapják a +8 pontot...

Béééna Bari 08-10-2007 15:51

Quote:

Originally Posted by Croissant (Post 116554)
Jól, de az nem baj, ha 15 %-nál több a torony, hiszen az íjászok a 15 % feletti torony esetén is megkapják a +8 pontot...

"Az őrtorony növeli országod védelmét. Támadásnál semmi jelentősége, ám védekezésnél annál több. A felépített és teljes foglalkoztatottsággal működő őrtornyok az országod összterületéből elfoglalt százalékos arány kétszeresével növelik a védőerőt, de maximum 30%-kal (természetesen fajodtól függően ez is változhat. Bővebben lásd: fajok súgó.). Ezen kívül védekezéskor minden egyes őrtorony 40 íjásznak ad fedezéket és lőpozíciót (természetesen ezt az értéket módosítja a lakáshelyzet tudományában való jártasság mértéke. Bővebben: Tudomány súgó), ami által az őrtoronyban lévő íjászok védőereje megduplázódik."

a +8pontot megkaphassák,de csak 15% toronnyi íjász +8pontja számít bele a védelembe(?) :confused:

bocs,hogy ennyire érthetetlen vagyok,de biztosra akarok menni :P

Burning 08-10-2007 15:54

ez úgy van, hogy ha kevesebb mint 15% tornyod van, akkor annak kétszeresével számít a toronybónusz, ha 15%, vagy több, akkor 30% mindenképp (elfről beszélünk). a toronyban elférő íjaknak, azonban ehhez semmi köze...szóval, ha van 10% tornyod, akkor ahány íjászod belefér ebbe a toronyba kap az alap 6 mellé +8 védőerőt, ha 30% tornyod, van akkor is annyi íjász kap +8 pontot, amennyi elfér.

Pepa 08-10-2007 17:05

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 116532)
Sziasztok!

most valahogy így nézek ki:
22% barakk
16% torony
10% templom
100 kocsma (én végzem az épfelméréseket a szövinek)
13% tanya


Szia!

ház 19% 98%-os foglakoztatottság
torony 21%
barakk 21%
kocsma 11% 95%-os morál mindig és fölfelé nyíl
templom 9%
tanya 19%

Ha nem akarsz támadni akkor a barakk-torony arány legyen 1:1, és csak annyi helyet hadj a barakkba szabadon, hogy az éppen aktuális köri képzés beférjen, mert a ht azt úgy is képzi rögtön tovább, így a védelmed se gyengül.

Alba 08-10-2007 17:36

Azert 19% tanyával nem lesz egy termelő oország az tutko :)

Pepa 08-10-2007 17:38

Quote:

Originally Posted by Alba (Post 116586)
Azert 19% tanyával nem lesz egy termelő oország az tutko :)

Lesz, hidd el. amit tudnia kell egy elfnek az evvel az éplistel tudni fogja;)

Béééna Bari 08-12-2007 11:27

De ha nincs VIPem,akkor is van esélyem?

Ati 08-12-2007 11:28

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 117089)
De ha nincs VIPem,akkor is van esélyem?

A VIP tagság nem befolyásolja sem a védő-, sem a támadóerőt.

Béééna Bari 08-12-2007 11:36

azt tudom,értem,én úgy értettem,hogy az 1/A-ban elf termeloként VIP nélkul van-e esélyem

Ati 08-12-2007 11:38

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 117091)
azt tudom,értem,én úgy értettem,hogy az 1/A-ban elf termeloként VIP nélkul van-e esélyem

Ugyanannyi, mint VIP-pel. Szerintem nem értem a kérdést. A VIP tagok többet se termelnek. Van olyan kényelmi plusszuk, hogy klánraktárból kivehetik a gabonát, de ezt meg tudod tenni kézzel is, tehát ez nem igazán előny, valamint ha termelő vagy, akkor erre eleve nincs is szükséged.

-Fegya- 08-12-2007 12:09

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 117091)
azt tudom,értem,én úgy értettem,hogy az 1/A-ban elf termeloként VIP nélkul van-e esélyem

Ha van VIP, akkor elég annyi raktár, amennyiben elfér a gabona plusz termelésed, mert így a HT körönként beteszi a közös raktárba a felesleges gabonát.
Ha nincs VIP, akkor vagy több raktárt tartasz és így gyengülsz, vagy pedig körönként te magad pakolod be a fölös gabonát a közös raktárba, vagy pedig a plusz gabonatermelésed olyankor elvész, amikor nem tudsz belépni.

Ati 08-12-2007 12:16

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 117104)
vagy pedig a plusz gabonatermelésed olyankor elvész, amikor nem tudsz belépni.

... aminek, termelő ország lévén, az országodra konkrétan semmi kihatása nincs.

Reaktor 08-12-2007 18:35

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 116584)
Szia!

ház 19% 98%-os foglakoztatottság
torony 21%
barakk 21%
kocsma 11% 95%-os morál mindig és fölfelé nyíl
templom 9%
tanya 19%

Ha nem akarsz támadni akkor a barakk-torony arány legyen 1:1, és csak annyi helyet hadj a barakkba szabadon, hogy az éppen aktuális köri képzés beférjen, mert a ht azt úgy is képzi rögtön tovább, így a védelmed se gyengül.

Szerintem ez nem jó termelő felépítés az A ban.
Indokaim:
-Be lehet ütni, visszamenni szinte nincs is barakkja
-11% kocsma 9% templom az nem termelő

Sztem ez egy kotyvalék ország az A ban, ami egy kicsit termel, kicsit tolis, és pont annyira varis, hogy termelőnek sok.

Bocs az őszinte kritikáért.

Egy termelőt védjen meg a klánja. (toli vari)
Ha meg komoly háború van, 9 kör alatt épülnie kell.
És sereggel tudjon legalább szembemenni, hogy ne veszítsen földet, ha kimennek rá.

Az én termelőm így nézne ki, ha van mellettem klántárs-klántársak.
százalékokban
ház 19
barakk 35
torony 15
raktár 1
templom max 5
kocsma max 5
tanya 20

tekiből 3 félét tartok lakó hadi mező maxon
Többiből csak 2000/ fajta.

Ha valaki molesztál, akkor szétüttetem a mellettem lévő tanyafree hadissal.
Ha a hadisom nem tudja szétütni átépíttetem tolisra varisra.
(Ha ezt se tudja, akkor nem termelek rá :-) )

Visszakísérik a hadit? Tök jó 20% barakkal lekísérem a támadót, és termelő létemre üthetek. És nem a tornyokat hagyom üresen, ha kimegyek kísérni.
21-21 torony barakk csak védekezni jó, másra nem.
De védekezni meg sokszor kevés, mert 60-65% gnóm támadóbarakk besühan oda, szal sose lesz nagy ország belőle.

J.Ati 08-13-2007 04:55

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 117168)
Szerintem ez nem jó termelő felépítés az A ban.
Indokaim:
-Be lehet ütni, visszamenni szinte nincs is barakkja
-11% kocsma 9% templom az nem termelő

Sztem ez egy kotyvalék ország az A ban, ami egy kicsit termel, kicsit tolis, és pont annyira varis, hogy termelőnek sok.

Bocs az őszinte kritikáért.

Egy termelőt védjen meg a klánja. (toli vari)
Ha meg komoly háború van, 9 kör alatt épülnie kell.
És sereggel tudjon legalább szembemenni, hogy ne veszítsen földet, ha kimennek rá.

Az én termelőm így nézne ki, ha van mellettem klántárs-klántársak.
százalékokban
ház 19
barakk 35
torony 15
raktár 1
templom max 5
kocsma max 5
tanya 20

tekiből 3 félét tartok lakó hadi mező maxon
Többiből csak 2000/ fajta.

Ha valaki molesztál, akkor szétüttetem a mellettem lévő tanyafree hadissal.
Ha a hadisom nem tudja szétütni átépíttetem tolisra varisra.
(Ha ezt se tudja, akkor nem termelek rá :-) )

Visszakísérik a hadit? Tök jó 20% barakkal lekísérem a támadót, és termelő létemre üthetek. És nem a tornyokat hagyom üresen, ha kimegyek kísérni.
21-21 torony barakk csak védekezni jó, másra nem.
De védekezni meg sokszor kevés, mert 60-65% gnóm támadóbarakk besühan oda, szal sose lesz nagy ország belőle.

Édekes felépítés ,de a varikat hány körre tudod így felrakni és ,ha 5% a kocsma akkor minek a kocsma?
Lehetne ennyi erővel 1%!
Egy elfet én úgy képzelek el,hogy kevés vari kicsit több kocsmával.
A katmorál is lényeg ezért a barakkjaid száma se tetszik-Inkább kocsma ,mint barakk amivel úgyse kezdek semmit,mivel termelek!
Aki termel az ne akarjon már ütni ,mert minek?
Védekezni meg tud az elf elég szépen szóval Pepa éplistje majdnem jó:)
Max a templomaiból faragnék le és tolnám még be tanyának,mert nem kell annyi vari egy termelőnek.
Nem igazam van?:cool:

Arwen 08-13-2007 07:46

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 117212)
Édekes felépítés ,de a varikat hány körre tudod így felrakni és ,ha 5% a kocsma akkor minek a kocsma?
Lehetne ennyi erővel 1%!
Egy elfet én úgy képzelek el,hogy kevés vari kicsit több kocsmával.
A katmorál is lényeg ezért a barakkjaid száma se tetszik-Inkább kocsma ,mint barakk amivel úgyse kezdek semmit,mivel termelek!
Aki termel az ne akarjon már ütni ,mert minek?
Védekezni meg tud az elf elég szépen szóval Pepa éplistje majdnem jó:)
Max a templomaiból faragnék le és tolnám még be tanyának,mert nem kell annyi vari egy termelőnek.
Nem igazam van?:cool:

Nincs igazad. Pepa elfje simán üthető, és csak nézi, ahogy viszik tőle a földet, 21% barakkjával semmit nem tud kezdeni.
Reaktoréhoz hasonló felépítésű elffel termeltem én gabonát egyszemélyes klánban, és az általa javasolt felépítésekkel jutottam el 20k hekire. Jobban ért az elf éplistákhoz, mint bárki más a hódítóban. ;)

Synkel 08-13-2007 14:35

Reaktor elmondta a lényeget, Arwen megerősítette, nekem már csak a lelkes bólogatás marad:)

Steve 08-13-2007 18:20

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 117317)
Reaktor elmondta a lényeget, Arwen megerősítette, nekem már csak a lelkes bólogatás marad:)

Nagyjából énis így vagyok.

Mondjuk én személy szerint nem tartanék 20% tanyát, hanem inkább barakkosítanék:

19%ház
1%raki
15% tanya
7% kocsma
6% templom
10% torony
42% barakk

nagyjából ugyanaz mint Zolié, de én feladnám azt a +10 százalékpont védelmet. Az A márcsak ilyen, szerintem. Így két sereggel senki nem üt be, de bőven tudsz szembe menni, s esetleg egy klántámadásban is lehet hasznosítani.

Steve 08-13-2007 18:21

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 117212)
Nem igazam van?:cool:

röviden: nagyonnem:cool:

Béééna Bari 08-13-2007 18:26

raktam be szavazást,várom az eredményeket :D
egyenlore nem építem át,majd ahogy jönnek a hekik úgy alakítom át ,köszönöm mindenkinek továbbra is várom az éplisteket,véleményeket :cool:

Steve 08-13-2007 18:30

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 117355)
raktam be szavazást,várom az eredményeket :D
egyenlore nem építem át,majd ahogy jönnek a hekik úgy alakítom át ,köszönöm mindenkinek továbbra is várom az éplisteket,véleményeket :cool:

már bocs de elég béééban lett a szavazás :) anonim és amúgyis eléggé ferde a két oldal :)

Pepa 08-13-2007 18:37

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 117168)
Szerintem ez nem jó termelő felépítés az A ban.
Indokaim:
-Be lehet ütni, visszamenni szinte nincs is barakkja
-11% kocsma 9% templom az nem termelő

Estét!

Be lehet ütni: ki van számolva, hogy a fölöttem lévő ork tábi 95% morállal 55%-os barakkal alulról nem jön át.
-11% kocsma 9% templom az nem termelő: varikat 4 körre teszi a ht ami pont jó, a 11% kocsma meg biztosítja a 95%-os állandó morált
kell ennél több?

Steve 08-13-2007 18:47

[quote=pepa;116584]Szia!

ház 19% 98%-os foglakoztatottság
torony 21%
barakk 21%
kocsma 11% 95%-os morál mindig és fölfelé nyíl
templom 9%
tanya 19%
[quote]

Pepa, ebben nincs raki, márpedig 19% tanya már jócskán túltermel még fullon is :) másrészt olyan nincs hogy állandó fix szám és piros/zöld nyíl az egy idő után változik ;)

A támadóerő hiányáról meg már írtak mások.

Pepa 08-13-2007 19:18

38 raktár, ami pont elég, tolik nélkül kicsit kicsorog

akkor számoljunk durván: kb így 2,5 millió a védőértékem (mindkét esetben mf-el számolva), ami megfog 90k 100%-oas morállal rendelkező tábornok-túdos full tekis alulról jövő orkot. Ehhez legalább 1731 barakk kell, de akkor üres lesz az orija. Utánna ha szembe akarok menni akkor 700k támadóértéket tudok pródukálni.

De nem tudom mennyi ork felel meg ezeknek a kritériuknak. a környéken kb egy se.

Gyula 08-13-2007 19:35

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 117375)
38 raktár, ami pont elég, tolik nélkül kicsit kicsorog

akkor számoljunk durván: kb így 2,5 millió a védőértékem (mindkét esetben mf-el számolva), ami megfog 90k 100%-oas morállal rendelkező tábornok-túdos full tekis alulról jövő orkot. Ehhez legalább 1731 barakk kell, de akkor üres lesz az orija. Utánna ha szembe akarok menni akkor 700k támadóértéket tudok pródukálni.

De nem tudom mennyi ork felel meg ezeknek a kritériuknak. a környéken kb egy se.


1/A-rol van szó, ott nincs mf.
Az ork meg nem 555 barakkal játszik, az elfed szan széjjel fogják verni.
Halgass azokra akik ki is próbálták az elfet és nem csak tervezgették.

Steve 08-13-2007 19:37

Pepa ha ez A topic akkor nem kell mf bonusz, másrészt az hogy egy ork hogy néz ki arra 7 óra múlva ne köss életbiztosítást ;)

-Fegya- 08-13-2007 19:49

Amikor előzőleg voltam az 1A-ban (2006 eleje), akkor elfem volt és az éplistám eléggé hasonlított Pepe éplistájára:
Ház: 19%
Barakk: 24%
Tanya: 12%
Raktár: 1%
Torony: 23%
Kocsma: 11%
Templom: 10%
Evvel az orival a fordulás előtt jó darabig egyedül voltam vagyon nélkül és jól boldogultam. Többször támadtak orkok és csodálkoztak, hogy pattantak. Ez az ori valamivel erősebb védelmű, mint Pepéjé, de kevesebbet termel. Forduláshoz szerintem jó. Csatázni viszont sokkal jobb Reaktoré.

Steve 08-13-2007 19:53

Nem kötekedésként de akkor még egy faktor miatt negyon más volt a játék (fedezés).

Pepa 08-13-2007 19:58

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 117381)
1/A-rol van szó, ott nincs mf.

Megalomániás vagyok, tehát én nagyobb számokkal számolok és amíg ezek szorzótényezők, addig nincs igazi hatással a végeredményre, ha mindkét esetben használom.

Pepa 08-13-2007 20:00

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 117381)
Halgass azokra akik ki is próbálták az elfet és nem csak tervezgették.

Én magamra hallgatok leginkább, de ennek már többször hangot adtam. Amíg a saját elképzelés jól működik, addig nem látom értelmét, hogy változtassak rajta. De tudom, hogy azért mert a rendszer működik, még nem biztos, hogy tökéletes, vagy hibátlan.:cool:

Pepa 08-13-2007 20:02

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 117386)
Pepe

Nem kötekvés képpen, de Pepa. A Pepe az egy papagájeledel márka.:rolleyes:

Steve 08-13-2007 20:05

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 117394)
Én magamra hallgatok leginkább, de ennek már többször hangot adtam. Amíg a saját elképzelés jól működik, addig nem látom értelmét, hogy változtassak rajta. De tudom, hogy azért mert a rendszer működik, még nem biztos, hogy tökéletes, vagy hibátlan.:cool:

PEpa, két olyan ember írt neked akik nemkicsit tudnak jól játszani elffel, és ezt bizoyítja az ahova kerültek... de mindenki a saját útján megy, kis szerencsével a te éplistád is működik ezt senkise vonja kétségbe :)

-Fegya- 08-13-2007 20:08

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 117388)
Nem kötekedésként de akkor még egy faktor miatt negyon más volt a játék (fedezés).

Igazad van. De én fedezős forduláshoz most is megtartanék 11% kocsmát. Nem rossz dolog, ha a katmorállal nem kell sokat játszani. Templomból most csak 5%-t tartanék, tanyából pedig a klán minimális igényei szerint.
Harcoló elfhez pedig tökéletes Reaktor éplistája.

Pepa 08-13-2007 20:24

Quote:

Originally Posted by Béééna Bari (Post 116532)
Sziasztok!
Most vagyok először 1/A-ban és termelő beálítottságú szeretnék lenni elffel

Azt hiszen ez az apró sor fölött páram elmentek. Harcos elfnek én is mást csinálnék, de nem ez volt a kérés.

Steve 08-13-2007 20:29

Llljunk meg egy szóra :) 40+5-10%kal még nem vagy hadis:) csak úgy védekezel hogy van esélyed visszaütni, ütni soha :) És pőersze, énis szeretnék 20% bányás túltermeléses törpöt 3k hekin ami magának írja a tekiket, csak nem reális :)

Gyula 08-13-2007 20:47

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 117403)
Azt hiszen ez az apró sor fölött páram elmentek. Harcos elfnek én is mást csinálnék, de nem ez volt a kérés.

A termelő nem azt jelenti hogy soha nem akar feljebb menni és azt sem hogy be kell tokolni 21-21barakk toronyra. Bár ez is jó valamire, biztos hogy folyamatosan fog haladni lefelé.

Pepa 08-13-2007 21:08

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 117407)
A termelő nem azt jelenti hogy soha nem akar feljebb menni és azt sem hogy be kell tokolni 21-21barakk toronyra. Bár ez is jó valamire, biztos hogy folyamatosan fog haladni lefelé.

Pesszimistán látod a dolgot. egy elfet nagyban véd a faji varija. Engem eddig meg se próbáltak beütni. Aki szépen fedezget felfelé és nem próbál gömbölni, nem lopni azt békén fogják hagyni, mert elfeknél van könnyebb célpont is.

Eke 08-13-2007 21:31

Pepa ,szerintem Reaktor éplistája jo ,igaz én magam részéröl finomitottam .Szerintem 28-28 barakk-torony arányra ,de a te éplistád már bevált egyszer.(adott körülmények)De most Reaktorra szavazok.

Pepa 08-13-2007 21:48

Quote:

Originally Posted by Eke (Post 117418)
egyszer

Nem kivánok vitatkozni ahhoz már késő van.
Utószóként csak annyit: nem egyszer, folyamatosan.

Steve 08-13-2007 21:50

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 117413)
Pesszimistán látod a dolgot. egy elfet nagyban véd a faji varija. Engem eddig meg se próbáltak beütni. Aki szépen fedezget felfelé és nem próbál gömbölni, nem lopni azt békén fogják hagyni, mert elfeknél van könnyebb célpont is.

Júúúúj ez dearanyos szöveg, és mennyire nem igaz :)


All times are GMT +1. The time now is 19:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu