Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Tábornok személyiség módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4028)

monro 01-18-2010 13:18

Tábornok személyiség módosítása
 
Üdv Harcosok.

Úgy látom a javasolt személyiség módosításaim közül ez a leginkább támogatott úgyhogy külön szedtem lássuk van e komolyabb ellenállás ezügyben.

Tehát a javaslat mégegyszer aki még nem látta:

tábornok: jelenleg ez a személyiség szinte kizárólag az orkok számára nyújt megfelelő késztetést a választására, vagy azoknak akik már sokadik személyiségük miatt már mindegy mit választanak.

A tábornok előnyeit azzal az aprósággal egészíteném ki, hogy minden fajnál a +1 tábornok annyi támadóbónuszt adjon,mint az összes alaptábornoka együtt.

Ha így lenne akkor már más is hasznosan tudná kihasználni az előnyeit.
lássuk:

gnóm:
4 tábornok 6% bónusz +1 tábi még 6% összesen 12%

ember, törpe, elf, félelf, élőhalott, óriás:
5 tábornok 7% bónusz +1 tábi még 7% összesen 14%

ork:
7 tábornok 10% bónusz +1 tábi még 10% összesen 20%

Von 01-18-2010 13:24

Én támogatom.

Nem értek egyet azzal az észrevétellel, hogy túl táposak lennének a sokszemesek ha ilyen módosítások bejönnének (mondom ezt úgy, hogy nekem 2 a legtöbb), ugyanis tapasztalataim szerint egy szöviháború megnyerése a legkevésbé sem azon múlik kinek hány személyisége van.
A-t nézve pedig ettől még az elfek nem lesznek szabad prédák se gnómnak se senkinek, mivel ez egy gnómnál pl tudóssal kombinálva sem éri el egy sima ork tudós ütőerejét.

monro 01-18-2010 13:31

Szavazzatok is lécci, hogy lássuk a támogatottságot. Köszi

Padlócsempe 01-18-2010 13:59

Egyszerű, de nagyszerű javaslat.

Egyetlen hátránya, hogy bonyolultabb lesz tőle az excelem :)

Dynosaur 01-18-2010 14:39

Nagyon jó ötlet volt Monro, hogy nyitottál neki új témát! :)

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237429)
Nem értek egyet azzal az észrevétellel, hogy túl táposak lennének a sokszemesek ha ilyen módosítások bejönnének (mondom ezt úgy, hogy nekem 2 a legtöbb), ugyanis tapasztalataim szerint egy szöviháború megnyerése a legkevésbé sem azon múlik kinek hány személyisége van.
A-t nézve pedig ettől még az elfek nem lesznek szabad prédák se gnómnak se senkinek, mivel ez egy gnómnál pl tudóssal kombinálva sem éri el egy sima ork tudós ütőerejét.

mióta próbálom ezt elmagyarázni a többieknek... :rolleyes: Jó, hogy leírtad! ;) (a kiemelt rész különösen tetszik! :))

Princ 01-18-2010 15:31

Quote:

Originally Posted by monro (Post 237428)
A tábornok előnyeit azzal az aprósággal egészíteném ki, hogy minden fajnál a +1 tábornok annyi támadóbónuszt adjon,mint az összes alaptábornoka együtt.

Igen ez valóban így van hogy a tábi szem jelenleg az orknak a leghasználhatóbb. Elég kacifántosak a bónuszok (0-3-5-6-7-8-10-20%-ra gondolok), feltételezem azért, hogy a többi hadis faj más előnyét evvel ellensúlyozza a rendszer. Ha ez az ellensúly megszűnne, az ork relatív értelemben gyengülne a többihez képest, amit én egy szerencsétlen lépésnek tartok.

Kitérnék egy másik zavaró dologra is. Többször előfordul különböző tervezgetéseknél, nem csak itt, például az elfek tornyos íjainak védereje csökkentésénél (8-ról 6-ra), hogy ettől ugyan még nem fog senki háborút nyerni. Nos az ilyen érvet hangoztatókat kérem, hogy ezen túl ne bontsanak alá, hiszen az csak 10%-ot ad, ne válasszák a tudóst mert az csak 5%-ot ad, ne vigyázzanak a katmoráljukra és a vérszomjat se tegyék fel, mert ezek megint csak %-okakat tesznek hozzá, míg a katonák adják az igazi értéket. Így tessék kipróbálni a Hódítót, aztán elhiszem hogy valaki ezt komolyan is gondolja!

Egyébként jó ötlet volt különszedni az eredeti témától.

Von 01-18-2010 15:52

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237453)
ettől ugyan még nem fog senki háborút nyerni. Nos az ilyen érvet hangoztatókat kérem, hogy ezen túl ne bontsanak alá, hiszen az csak 10%-ot ad, ne válasszák a tudóst mert az csak 5%-ot ad, ne vigyázzanak a katmoráljukra és a vérszomjat se tegyék fel, mert ezek megint csak %-okakat tesznek hozzá, míg a katonák adják az igazi értéket. Így tessék kipróbálni a Hódítót, aztán elhiszem hogy valaki ezt komolyan is gondolja!

Arra azért kíváncsi lennék ezeket az összefüggéseket hogy sikerült feltárnod :)

Egyébként pl én, egyszemesnek nem választok tudóst (A-n kívül), mert többet árt, mint használ, alá nem azért bontok valakinek, hogy beférjek, hanem, hogy nagyobbat üssek (vagy épp nem, hogy ne üssek nagyobbat), a katmorál meg a vérszomj fogalmam sincs hogy jön ide, azt meg senki sem mondta, hogy a katonák adják az igazi értéket, sőt pont ellenkezőleg, azok csak eszközök.
Arról van szó, hogy ha taktikához és stratégiához nem értesz, akkor hiába vannak bónuszaid (nyilván egy 50%os katmorál esetén és vérszomj lehagyásánál már számít az is).
És ezért simán be lehetne vezetni, hiszen más fajoknak is használható lenne.

Az én értelmezésem szerint ez egy egyszerű javaslat, aminek az a célja, hogy a tábornok személyiség más fajoknál is használható legyen.
Semmi mást nem kell mögé látni.

ui: Arra az érvre miszerint emiatt nem fog senki háborút nyerni, azért kell rávilágítani, hogy egyértelmű legyen: nem egy erőegyensúlyt feldöntő javaslat (mint mondjuk amilyenek voltak már...)

Remedy 01-18-2010 16:05

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237456)
Az én értelmezésem szerint ez egy egyszerű javaslat, aminek az a célja, hogy a tábornok személyiség más fajoknál is használható legyen.
Semmi mást nem kell mögé látni.

ui: Arra az érvre miszerint emiatt nem fog senki háborút nyerni, azért kell rávilágítani, hogy egyértelmű legyen: nem egy erőegyensúlyt feldöntő javaslat (mint mondjuk amilyenek voltak már...)

Mondjuk azert szerintem a mostani valtoztatasok kozul a hullat kiveve, ez a javaslat birizgalja meg a legjobban az egyensulyt... :)

En meg nem tudom, nem lenne-e tul tapos ez a javaslat a tobbi fajnak, es kozvetetten nem gyengitene-e tulzottan az orkot... :)

vityu 01-18-2010 16:06

Én pedig azt mondom, hogy mindegyik fajnál használható, csak nem első személyiségnek.
Alakítsuk akkor úgy át a varázsló személyiséget, hogy orknak is megérje első személyiségnek. Pl a varázsló személyiség mindenkinek adjon immunitást a szárazság és a vihar ellen... Úh, bár ez így kevés, mert akkor hullával nem éri meg felvenni....

Nem érzitek azt, hogy ha 1 tábornokkal ekkora bónuszt adunk neki a tudós mellé, akkor akinek 1 személyisége van, erőben alul marad egy tapasztalt játékossal szemben, ahol ugye már a tapasztalat miatt is hátrányból indul. Ha emiatt a tábornok személyiség miatt kisebb sereggel befér valaki, akkor azok, akiknek nincs sok pénzük, és tartanak tanyán kívül termelő épületet, lehet, hogy vissza se tudnak érdemben támadni.
Mondom ezt annak ellenére, hogy A-ban sokat segítene a nem ork fajúaknak, a könnyebb haladás miatt. De így is túl sok előnyük van a többszemélyiséges országoknak, természetesen megérdemelten, a kezdő, egyszemélyiséges országok ellen.
Több személyiséges nemcsak olyan van, aki a TOP tetejéről fordul, olyanok is, akik A-ban felszenvedtek egy elfet, és mindig csak az éppen forduláshoz szükséges TOP-ban vannak. Úgyhogy az sem kifogás, hogy más célok vannak a két játékosnak, mert sokaknak nem céljuk a max hektárról lépés.

Pool 01-18-2010 16:07

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237456)
Egyébként pl én, egyszemesnek nem választok tudóst (A-n kívül), mert többet árt, mint használ

Miért gondolod így?

Én örülnék a változásnak, bár A-n kívül vagy ork vagyok vagy törpe, de akkor a törpével még jobban lehetne zúzni
de jó kis tudós, harcos, vándor, tábornok, túlélő, gazdálkodó törpét tudnék csinálni :)

siQ 01-18-2010 16:32

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237453)
az ork relatív értelemben gyengülne a többihez képest, amit én egy szerencsétlen lépésnek tartok.

Aki támogatja abba azért gondoljon bele, lehet elsőre logikusnak tűnik, hogy adjon az utolsó tábornok többet (nekem is annak tűnik). Az viszont logikátlan lenne, hogy 5 tábornokos gnóm több bónuszt kapna emiatt, mint egy Ork 7 tábornokkal. (mellesleg a többi faj is 6 tábornokkal)

Von 01-18-2010 16:45

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 237458)
Mondjuk azert szerintem a mostani valtoztatasok kozul a hullat kiveve, ez a javaslat birizgalja meg a legjobban az egyensulyt... :)

En meg nem tudom, nem lenne-e tul tapos ez a javaslat a tobbi fajnak, es kozvetetten nem gyengitene-e tulzottan az orkot... :)

Megbirizgálja az tény, de nem úgy mint mondjuk a faltörő, vagy az elfnek 6 bónusz toronyra 8 helyett. Ennek az ork hátrányát érzi, de tegyük hozzá, hogy alig, legalábbis szerintem. Ettől még top1 marad magasan :)
Plusz nem tudom ki hogy van vele, de nekem ha marad otthon seregem toronyíj fölött, nem szoktam az összes tábit kiküldeni (néha akkor sem ha nem marad az íjak fölött sereg). Jó az a +10% orknál de ha betolnak keresztbe szöviháborúban nagyhekin és nem tudok kísérni, akkor integettek a tábornokbónusznak, mert nem volt jó semmire. Szóval azért ok, hogy +6% a gnómnak, de ha a gnómunk kiküldi az összes tábiját az kockázatot is rejt, méghozzá elég nagyot, ugyanígy persze másik fajnál is.

Von 01-18-2010 16:46

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237460)
Miért gondolod így?

Mert a vándor többet számít. Személy szerint hadisnak még a harcost is a tudós előtt favorizálom. Mindkettő a taktikai repertoárt növeli (ill a vándor már inkább létszükséglet).

Dynosaur 01-18-2010 16:57

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237462)
Aki támogatja abba azért gondoljon bele, lehet elsőre logikusnak tűnik, hogy adjon az utolsó tábornok többet (nekem is annak tűnik). Az viszont logikátlan lenne, hogy 5 tábornokos gnóm több bónuszt kapna emiatt, mint egy Ork 7 tábornokkal. (mellesleg a többi faj is 6 tábornokkal)

ember: tekercs 1,30 * új tábi 1,14 = 1,48
gnóm: tekercs 1,50 * új tábi 1,12 = 1,68
óriás: faji 1,15 * tekercs 1,30 * új tábi 1,14 = 1,7
ork: faji 1,30 * tekercs 1,40 * tábi 1,20 = 2,18
(még hozzá jöhet a vérszomj, meg felfele, meg MF de az már felesleges az összehasonlításhoz...)

(Kössz Alg :) már megint elsiettem... :S)

Alg 01-18-2010 16:58

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237470)
gnóm: tekercs 50% + új tábi 12% = 62%
ember: tekercs 30% + új tábi 14% = 44%
ork: faji: 30% + tekercs 30% + tábi 20% = 80%
(még hozzá jöhet a vérszomj, meg felfele, de az már felesleges...)

Ne add össze, szorozd...

Gnóm 1,5x1,12=1,68
Ember: 1,3x1,14=1,482
Ork:1,3x1,4x1,2=2,184

De ez sem mérvadó, mert ugye beleszól az is, hogy adott területre mennyi sereget lehet beletenni...

Az óriás az, ami talán a legtöbbet erősödne ettől, a 15%, 40% lakás és a tolvajvédelem miatt már így is erős hadis

Princ 01-18-2010 16:59

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237456)
Az én értelmezésem szerint ez egy egyszerű javaslat, aminek az a célja, hogy a tábornok személyiség más fajoknál is használható legyen.
Semmi mást nem kell mögé látni.

ui: Arra az érvre miszerint emiatt nem fog senki háborút nyerni, azért kell rávilágítani, hogy egyértelmű legyen: nem egy erőegyensúlyt feldöntő javaslat (mint mondjuk amilyenek voltak már...)

Mit értesz használhatóság alatt, ha ettől a szemtől még senki sem fog csatát nyerni? Mi akkor a javaslat értelme?

Von 01-18-2010 17:05

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237472)
Mit értesz használhatóság alatt, ha ettől a szemtől még senki sem fog csatát nyerni? Mi akkor a javaslat értelme?

Az, hogy így mindenkinek használhatóbb lesz, nem csak orknak.
Úgy is mondhatnám, hogy annyi, hogy ne egyfajos személyiség legyen.
Lentebb leírtam, hogy az orknak is a +10% tábornokbónusz a szemcsivel amennyire jól néz ki, annyira veszélyes használni, ha valaki csak a +10% miatt "mert így kemény" gondolkodás nélkül használja, annak meggyűlhet a baja könnyen egy komoly szöviháborúban.
Szóval én eleve nem tartom túl táp személyiségnek a lentebbi szinteken (többediknek persze jó az, nem arról van szó).
De ez inkább hozzáállás kérdése. Ahogy mondtam, én kétszemesnek is a vándor/harcost favorizálom orknál is. Más meg nem, ezért van a szemléletbeli különbség :)

siQ 01-18-2010 17:05

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237470)
ember: tekercs 30% + új tábi 14% = 44%
gnóm: tekercs 50% + új tábi 12% = 62%
ork: faji: 30% + tekercs 30% + tábi 20% = 80%
(még hozzá jöhet a vérszomj, meg felfele, de az már felesleges az összehasonlításhoz...)

Egyrészt szorozni kell, másrészt az Orknak lelopták a tekijét?

Harmadrészt: nem kapcsolódik ahhoz amit mondtam.
Ork 7 tábival 10%
Gnóm 5 tábival 12%

Ezekszerint az Ork tábornokok elég szarok:D

Alg 01-18-2010 17:05

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237472)
Mit értesz használhatóság alatt, ha ettől a szemtől még senki sem fog csatát nyerni? Mi akkor a javaslat értelme?

Gondolom az, hogy ne csak orknak legyen érdemes felvenni - ne legyen fajspecifikus szem

Dynosaur 01-18-2010 17:09

semmi semmi... :)

Remedy 01-18-2010 17:10

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237477)
az orkot elszámoltad... 1,4 helyett 1,3 a faji, vagy a teki, nem tudom melyikre gondolsz... :)

Nem szamolta el. Tunes sugot olvasni. :P

Dynosaur 01-18-2010 17:11

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237474)
Egyrészt szorozni kell, másrészt az Orknak lelopták a tekijét?

Harmadrészt: nem kapcsolódik ahhoz amit mondtam.
Ork 7 tábival 10%
Gnóm 5 tábival 12%

Ezekszerint az Ork tábornokok elég szarok:D

az orknak alapból 7 tábija van! :p tábi szemmel 8 ami 20% !! :)

Dynosaur 01-18-2010 17:13

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 237478)
Nem szamolta el. Tunes sugot olvasni. :P

már amikor leírtam töröltem is... reméltem nem veszitek észre... :p

Alg 01-18-2010 17:20

Kikérem magamnak, nem szokásom elszámolni:p

Egyszerűen látható ki mennyit erősödne a tábi szemmel:

Gnóm: 1,06 helyett 1,12 szorzó: kb. 5,6%
Ork: 1,1 helyett 1,2: kb. 9,1%
többi: 1,07 helyett 1,14: kb. 6,5%

csabi 01-18-2010 17:21

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 237482)
Kikérem magamnak, nem szokásom elszámolni:p

Egyszerűen látható ki mennyit erősödne a tábi szemmel:

Gnóm: 1,06 helyett 1,12 szorzó: kb. 5,6%
Ork: 1,1 helyett 1,2: kb. 9,1%
többi: 1,07 helyett 1,14: kb. 6,5%

az ork nem változna nem? :o

Alg 01-18-2010 17:22

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 237483)
az ork nem változna nem? :o

A nem-tábihoz viszonyítottam

csabi 01-18-2010 17:23

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 237484)
A nem-tábihoz viszonyítottam

a többiből rájöttem.. :)

siQ 01-18-2010 17:27

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237480)
az orknak alapból 7 tábija van! :p tábi szemmel 8 ami 20% !! :)

Te direkt nem arra reagálsz soha amit írok? Kit érdekel hogy hány tábija van alapból. kiküldi a seregét 7 tábornokkal és kevesebbet számitanak, mint ha egy Gnóm 5 tábival megy.

Alg 01-18-2010 17:32

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237487)
Te direkt nem arra reagálsz soha amit írok? Kit érdekel hogy hány tábija van alapból. kiküldi a seregét 7 tábornokkal és kevesebbet számitanak, mint ha egy Gnóm 5 tábival megy.

Mondjuk szerintem ebben az esetben nem az számít, mennyit küld ki, hanem hogy mennyi marad otthon... Mert ha mindet kiküldi egy sereggel,akkor kb. tökmindegy, hogy az a mind az 5 vagy 7 db...

Princ 01-18-2010 17:33

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237473)
Az, hogy így mindenkinek használhatóbb lesz, nem csak orknak.
Úgy is mondhatnám, hogy annyi, hogy ne egyfajos személyiség legyen.
Lentebb leírtam, hogy az orknak is a +10% tábornokbónusz a szemcsivel amennyire jól néz ki, annyira veszélyes használni, ha valaki csak a +10% miatt "mert így kemény" gondolkodás nélkül használja, annak meggyűlhet a baja könnyen egy komoly szöviháborúban.
Szóval én eleve nem tartom túl táp személyiségnek a lentebbi szinteken (többediknek persze jó az, nem arról van szó).
De ez inkább hozzáállás kérdése. Ahogy mondtam, én kétszemesnek is a vándor/harcost favorizálom orknál is. Más meg nem, ezért van a szemléletbeli különbség :)

Azt érted használhatóság alatt hogy mindenkinek használhatóbb lesz? Hagyjuk. :p

Szóval ha jól értem a tudós és a tábornok egymás mellett szerepelne a felvett szemek sorában, az első két favorizálton túl (hadisoknál). A tudós a szemek között erősnek számít... Meggondolnám én azt az elhanyagolást. ;)

Von 01-18-2010 17:37

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237489)
Azt érted használhatóság alatt hogy mindenkinek használhatóbb lesz? Hagyjuk. :p

Ez milyen érv? Hagyjuk?

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237489)
Meggondolnám én azt az elhanyagolást. ;)

Engedelmeddel ezt meg majd meggondolom én.

ui: nem értem teljesen, hogy mit akarsz mondani :)
A tudós erősnek számít, de erős a szövid attól lesz, hogy hogyan használják az orijaikat és hogy dolgoznak együtt, illetve eleve milyen a szövifelépítés. Ott pedig inkább az olyan taktikázásra lehetőséget jelentő szemiket favorizálom, mint a vándor vagy a harcos. A tudós nem jó taktikázásra, attól csak erősebb leszel picit, amit aztán 10 millió féleképpen lehet ellensúlyozni :)

Princ 01-18-2010 17:43

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237490)
Ez milyen érv? Hagyjuk?
Engedelmeddel ezt meg majd meggondolom én.

Ó

megengedem.

Von 01-18-2010 17:44

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 237491)
Ó

megengedem.

Kösz, utána olvasd el a kiegészítést :D

siQ 01-18-2010 18:07

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237490)
A tudós erősnek számít, de erős a szövid attól lesz, hogy hogyan használják az orijaikat és hogy dolgoznak együtt, illetve eleve milyen a szövifelépítés. Ott pedig inkább az olyan taktikázásra lehetőséget jelentő szemiket favorizálom, mint a vándor vagy a harcos.

Ezzel kapcsolatban kiváncsi lennék, hogy a Harcos szerinted milyen taktikázásra jó. Leginkább ha csak te vagy Harcos akkor könnyen feltételezhető hogy te fogsz kimenni a szöviből, mert nagyobbat ütsz.

Dynosaur 01-18-2010 18:21

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237487)
Te direkt nem arra reagálsz soha amit írok? Kit érdekel hogy hány tábija van alapból. kiküldi a seregét 7 tábornokkal és kevesebbet számitanak, mint ha egy Gnóm 5 tábival megy.

Alg megelőzött a válasszal:

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 237488)
Mondjuk szerintem ebben az esetben nem az számít, mennyit küld ki, hanem hogy mennyi marad otthon... Mert ha mindet kiküldi egy sereggel,akkor kb. tökmindegy, hogy az a mind az 5 vagy 7 db...

ha a gnóm mind az összessel kimegy az 12%, ha az ork kimegy az összessel az 20%. Ha akármelyik hagy otthon 1-1 tábit, hátha kell még alapon, akkor gnóm: 6%, ork: 10%. Nem összehasonlítható, hogy az egyik tábornokainak 100%-val támad a másik meg 87%-kal.

siQ 01-18-2010 18:28

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 237500)
ha a gnóm mind az összessel kimegy az 12%, ha az ork kimegy az összessel az 20%. Ha akármelyik hagy otthon 1-1 tábit, hátha kell még alapon, akkor gnóm: 6%, ork: 10%. Nem összehasonlítható, hogy az egyik tábornokainak 100%-val támad a másik meg 87%-kal.

Mindkettő kimegy összessel: Gnóm tábornok és Ork nemtábornok.
Orknak 2-vel több tábija van, mégis kevesebb bónuszt kap rájuk.

Démonka 01-18-2010 18:31

Sztem nem tűnik rossz ötletnek, hogy más fajnak is érdemes legyen felvenni...de.Ezek alapján módosítani kellene a varázsló,tolvaj személyiségeket is(hulla például mit kezdjen vele).Az írányt jónak tartom, hogy ne fajra szabott szermélyiségek legyenek.

Alg 01-18-2010 18:35

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237501)
Mindkettő kimegy összessel: Gnóm tábornok és Ork nemtábornok.
Orknak 2-vel több tábija van, mégis kevesebb bónuszt kap rájuk.

Cserébea gnóm elhasznált egy személyiséget a tábira

Von 01-18-2010 18:37

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237499)
Ezzel kapcsolatban kiváncsi lennék, hogy a Harcos szerinted milyen taktikázásra jó. Leginkább ha csak te vagy Harcos akkor könnyen feltételezhető hogy te fogsz kimenni a szöviből, mert nagyobbat ütsz.

Miért kellene hogy így legyen?
Ha csak én vagyok harcos és másik hadis nem, akkor máris lehet kombinálni azzal, hogy az ellenfelet hogy mozgatod a pontlistán. A legjobb, ha az egyik hadis erőset tud ütni, a másik nagyot :) (ha nem tudnak mind a ketten mindkettőt :D)
Illetve van, akit nem lehet egynél többször megütni. De pl lehet egy mf, fölötted van: megütöd simával, leesik 2 körre alád és megütöd harcossal. Ha mondjuk csak harcossal ütöd meg, lehet bonthatsz utána, vagy meg sem ütöd kétszer. Szóval azért lehet olyan eset elég sokszor, ahol lehet taktikára használni ezt, szöviháborúnál értelemszerűen a legfontosabb, hogy kit mivel ütsz meg, hogy hova kerüljön a pontlistán.
Ezt merészeltem taktikázásnak hívni :D
Persze ilyen nem áll fennforgásban, ha mindenki 4-5-6stb szemes :)

A lényeg amiért támogatom a javaslatot az az, hogy szerintem nem olyan táp a tábornok, hogy ne lehessen kiterjeszteni a többire. De ez inkább csak meglátás, szerintem nem lehet adut felhozni sem a támogatása sem az ellenzése mellett, max akkor, ha a status quo adunak számít :)

Dynosaur 01-18-2010 19:07

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 237501)
Mindkettő kimegy összessel: Gnóm tábornok és Ork nemtábornok.
Orknak 2-vel több tábija van, mégis kevesebb bónuszt kap rájuk.

És az orknak még így is több bónusza van, szóval nem kell félteni az orkot...

és ismét egyetértek Alggal! :)

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 237504)
Cserébea gnóm elhasznált egy személyiséget a tábira


Illetve ezzel a módosítással mindenféle bolygatás nélkül lenne esély megtörni a "tudósok uralmát", mivel legkevesebb 6% támadóerő többletet jelent, ellenben a tudós 5%-val (bár az védelemre is használató, meg ugye varázslás, toli, stb...)


All times are GMT +1. The time now is 21:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu