Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   toli vs. toli (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=679)

Magnum 08-05-2006 12:01

toli vs. toli
 
Helló uralkodók!

Ugyan nem vagyok kezdő, de jó pap is holtig tanul..., úgyhogy érdekelne a véleményetek. Szerintetek mi a teendő, ha két tolisnak van elszámolnivalója egymással? Tegyük fel, hogy mindkettő mf és erős variban is. A tekercsek aránya ismeretlen. És zárjuk ki a diplomáciai megegyezés lehetőségét is!

Várom az ötleteket, tapasztalatokat!

szamóka 08-05-2006 12:17

Párbajozzatok...

Cassandra 08-05-2006 12:21

Egyik toli lebontja a fölös épületeket, amit csak le tud, felhúz helyettük barakkot és telepakolja lovakkal...
Mondjuk ez azért engem is érdekelne, mármint, hogy az ügyesebbek hogy oldanák meg.:D

Magnum 08-05-2006 12:46

Quote:

Originally Posted by szamóka
Párbajozzatok...

nincs konkrét ügy, csak feltűnt, hogy még nem olvastam ilyen esetről, taktikáról.

Magnum 08-05-2006 12:57

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Egyik toli lebontja a fölös épületeket, amit csak le tud, felhúz helyettük barakkot és telepakolja lovakkal...
Mondjuk ez azért engem is érdekelne, mármint, hogy az ügyesebbek hogy oldanák meg.:D



Ez talán még működhetne is! És mi van akkor, ha éppen pang a piac és nem jutsz hozzá nagyobb mennyiségű lóhoz/elithez? Képzéssel azért jó néhány körbe is bele telhet a dolog...

Cassandra 08-05-2006 13:16

Quote:

Originally Posted by Magnum
Ez talán még működhetne is! És mi van akkor, ha éppen pang a piac és nem jutsz hozzá nagyobb mennyiségű lóhoz/elithez? Képzéssel azért jó néhány körbe is bele telhet a dolog...

Nem feltétlenül, mert pl.azt megteheted, hogy, ha van sima katonád(vagy a piacon azt találsz+veszel fegyvert, ha nincs elég), fogod elkezded képezni és félidőben, elkezded megépíteni hozzá a barakkokat, ha nem számolsz rosszúl a barakok meglesznek mire a képzéseid beérnek és támadhatsz, de sztem nem épp ez a legideálisabb megoldás, mert ezidő alatt az ellen képezhet annyi varit, vagy tolvajt, hogy lenyomjon... a játék során nem kerültem még ilyen szituba, szal ez csak egy futó gondolat volt.:D

Magnum 08-05-2006 14:38

Quote:

Originally Posted by Cassandra
ezidő alatt az ellen képezhet annyi varit, vagy tolvajt, hogy lenyomjon...


hát igen, ha van üres barakkhely, meg ló a piacon, akkor meg lehet próbálni, de amúgy elég időigényes. És elég bizonytalan is a dolog, hiszen mi van, ha betoníjba fut bele az ember, pláne, ha elf...

aúú 08-05-2006 15:07

Ha a piacon nincs semmi, nem tudsz mit lebontani (vagy úgy sem tudnál ártani az ellennek) és egyenlő erősek vagyok (erre nem sok esély van amúgy), akkor a köv szintig kell üldözni, ahol fajt kell váltani és úgy szétkapni. Esetleg, ha ennyire nincs sereg a piacon, akkor a saját seregedet lejebb kell szedni és vagy variban, vagy toliban ráerősíteni, hogy mégiscsak beférj hozzá, hisz sereggel ő se tud akkor benézni hozzád...

vonos82 08-05-2006 17:51

Bontani kell, de nem barackot kell építeni, min. 2x annyi paci kell, mint íj az ellennek, hanem templomot, hogy minden körben egyszer átmenjen egy készüli-csökkentés. És ez azt jelenti, hogy minden körben eggyel többet tudsz lopni. És mint tudjuk, sok kicsi sokra megy :D

exair 08-05-2006 18:00

esetleg le kell dobni ra egy atombombat..
ugyanmar, ki az aki csak azert tonkrevagna az orszagat, hogy leverjen valakit, aki osszetuzesbe kerult vele? :)
egyebkent meg elkuldeni neki egy kolcsonos mnt-t, ha nem fogadja el akkor szerezni magadnak egy szovit 3 ork tabornok tudossal (kek ketteskevel ellatva) akik csak lovas formaban nyomjak es bemenni hozza 5 sereggel fejenkent, ehhez mit szolsz ?:D

vonos82 08-05-2006 18:33

Én támogatom, de így túl egyszerű, elveszi a játék szépségét :D

Ha van egy szövi, akkor az egész feltevés elég értelmetlen, nem? A szövi szétkapja az MF-et, mint foxi a lábtörlőt.

PONT

Magnum 08-05-2006 19:38

Quote:

Originally Posted by exair
esetleg le kell dobni ra egy atombombat..


Az tényleg nyerő lenne! :)

El is kezdek építeni néhány reaktort az urándúsításhoz, csak nehogy az "Egyesült Királyságok Szervezete" kiadjon egy elitélő nyilatkozatot és a császár gazdasági embargó alá vonjon! :D

exair 08-05-2006 21:02

ezert kell ovatosan csinalni, foldalatti bunkerokban, hogy ne tunjon fel senkinek! mar csak az a kerdes, hogyha atombombaval tamadsz akkor is kell tabornokot kuldeni? :)

Magnum 08-05-2006 21:58

Há' hogyne!! Csak mivel az atomot lopakodóval visszünk, új egységek bevezetését pedig elvetettük, majd olyankor átkereszteljük légimarsallá. :) De végül is az is csak tábornok!

De hogy most így belegondolok, esetleg felvethetnénk az "öngyilkos merénylő", mint új egység bevezetését. Sztem nagy sikerünk lenne Atinál! :D

ui: A föld alatti hangárokat pedig jól lehet bányának álcázni. :)

exair 08-05-2006 22:46

aha! szoval azert van mindenkinek olyan sok dragakobanyaja..
egyebkent az ongyilkos merenylo dugovics titusz modjara megolhetne a tamadokat, a kepzesuk olcso lenne :)

Synkel 08-06-2006 14:12

Eredeti témára visszatérve, azért érdekes lenne tudni, milyen fajhoz tartoznaka tolisok, mert mindegyik más eljárást követel. Elf tolison az életbe nem mész át sereggel pl... Ember ellen felesleges varit képezni, bontani mindent ami nem létfontosságú, és kocsmát az utolsó szabad négyzetméterre is:) Félelf ellen mehet a vari, és vagy mérgezés, vagy készülicsökkentés, míg tolikkal is be nem férsz egy ütés erejéig. Onnan már csak türelemjáték.

És itt véget is ér az elmélet. Ugyanis tudtommal nincs olyan csopi, ahol két ori játszana csupán, ráadásul mindkettő tolis lenne. Ezen azt értem, hogy hacsak nem elf mindkettő, amivel azért lehet blöffölni, a környezet aligha fogja hygani, hogy nyugodtan eldönthessék egymás közt a vitát:D

Dragi 08-07-2006 10:41

De kérdem én ki az aki látott már mf tolit belekötni egy másik mf toliba höhö:D :cool: sztem azért nem volt róla szó! ahhoz hogy tolis tolizon egy tolist ahhoz kell szövi de min. egy varis aki leszed pár tolit ha kell és leviszi a készülit a toli meg degeszre lopja magát! mf toli mf toli ellen sztem nincs és nem ism nagyon lesz rá példa :D

aúú 08-07-2006 10:49

Quote:

Originally Posted by exair
ezert kell ovatosan csinalni, foldalatti bunkerokban, hogy ne tunjon fel senkinek! mar csak az a kerdes, hogyha atombombaval tamadsz akkor is kell tabornokot kuldeni? :)

Naná, hogy kell! :)
Valakinek muszáj bátorítani szegény bombát, na meg irányítani, nehogy eltévedjen! :D:D:D:D:D

Amúgy a feltételek között benne volt ám, hogy két MF oriról van szó...:rolleyes:

exair 08-07-2006 12:19

akkor is tudnak szovit talalni, ha nagyon nem birnak el egymassal...

Kocka 08-07-2006 12:22

Quote:

Originally Posted by Magnum
Helló uralkodók!

Ugyan nem vagyok kezdő, de jó pap is holtig tanul..., úgyhogy érdekelne a véleményetek. Szerintetek mi a teendő, ha két tolisnak van elszámolnivalója egymással? Tegyük fel, hogy mindkettő mf és erős variban is. A tekercsek aránya ismeretlen. És zárjuk ki a diplomáciai megegyezés lehetőségét is!

Várom az ötleteket, tapasztalatokat!

Nezed a hirnevpontjait ;)
Ha valtozik akkor valoszinuleg lopott eppen es talan eleget ahhoz, hogy a keszulieses miatt beferj hozza :)

Magnum 08-07-2006 18:16

Quote:

Originally Posted by Synkel
És itt véget is ér az elmélet

Még kimaradt a gnóm. Ugyan már korábban olvastam olyan véleményeket, hogy gnóm nem való tolisnak, de mi van ha az illető nem? :) Gnóm ellen mi a teendő?

Magnum 08-07-2006 18:18

Quote:

Originally Posted by Kocka
Nezed a hirnevpontjait ;)
Ha valtozik akkor valoszinuleg lopott eppen es talan eleget ahhoz, hogy a keszulieses miatt beferj hozza :)

Ez mindenképpen jó alap lehet, hiszen annyival is kevesebb. Nekem is ez volt az első gondolatom, csak magában ez még nem biztos, hogy elég.

Magnum 08-07-2006 18:30

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
De kérdem én ki az aki látott már mf tolit belekötni egy másik mf toliba

"Tigrist" sem láttak '40 előtt az Ardennekben és mégis bejött a dolog! :D

Amúgy onnan jött az ötlet, hogy olvastam valahol egy hozzászólást, miszerint az illető hírnév alapján támad. Merthogy a másiknak így biztos sok lóvéja, vagy abból vett tekije van. És ha belegondolunk: ha végiglopsz tekire egy fullra feltöltött orit, akkor a lakitekik hiánya önmagában akkora károkat okozhat, hogy az illető egyhamar nem tud visszavágni, neked meg igen csak szép bevételed lesz!

Szóval van ennek értelme, mégha necces is. Dehát egyszer él az ember! :D


All times are GMT +1. The time now is 08:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu