Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Torrent (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3818)

Tsobi 09-30-2009 13:23

Torrent
 
Sziasztok! :)

A következő lenne a kérdésem: melyik típusú torrentet kell letöltenem,ha azt úgy szeretném kiírni,mintha normál minőségű,boltban vásárolt DVD-t néznék?

Eddig csak nézegettem a filmeket letöltés után,majd töröltem őket (természetesen seed nélkül:rolleyes:),ezek divX formátumban voltak.. de kiírás után itt nincs se menü,se extrák,sem semmi egyéb.

Köszönöm előre is a segítséget!

Ati 09-30-2009 13:24

.iso végződésűek a lemezképek.

Tsobi 09-30-2009 13:26

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224198)
.iso végződésűek a lemezképek.

Köszönöm. :)
Még az lenne a kérdésem,hogy a kiírás menete hogy történjen,hogy minden flottul menjen?

J.Ati 09-30-2009 13:28

2 dolog is tud segíteni.

Az egyik, hogy a méret résznél 4.46 GB , 4.42 GB , 4.48 GB vagy valami 4.akárhány van.

A másik meg, hogy a torrent nevében benne legyen az, hogy DVDR
Ez a vége felé szokott lenni. A csapatnév előtt.

pl. :

Apocalypto.HunSub.PAL.DVDR-Zso
A.nyomozo.2008.iNT.HUN.PAL.DVDR-OHP
The.Reader.2008.PROPER.HUN.PAL.DVDR-Thick

Ati 09-30-2009 13:28

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224199)
Köszönöm. :)
Még az lenne a kérdésem,hogy a kiírás menete hogy történjen,hogy minden flottul menjen?

Üres lemez az íróba, jobbkatt a file-ra, kiválasztod a lemezre írást, és követed a megjelenő utasításokat, amikből ilyenkor már nincs sok. :)

J.Ati 09-30-2009 13:30

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224199)
Köszönöm. :)
Még az lenne a kérdésem,hogy a kiírás menete hogy történjen,hogy minden flottul menjen?

CD kép felírása, és kész is:)
Én nero burninget használok.

Tsobi 09-30-2009 13:38

Köszönöm a segítséget,nemsoká kipróbálom :)

J.Ati 09-30-2009 13:41

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224203)
Köszönöm a segítséget,nemsoká kipróbálom :)

State.of.Play.2009 - A dolgok állása

Ezt keresd meg:)
Még nem láttam,de friss cucc.
Talán megnézem én is holnap:)

Tsobi 09-30-2009 13:51

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 224205)
State.of.Play.2009 - A dolgok állása

Ezt keresd meg:)
Még nem láttam,de friss cucc.
Talán megnézem én is holnap:)

Bithumenről engem már kizártak :D

J.Ati 09-30-2009 13:54

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224206)
Bithumenről engem már kizártak :D

Azt tudom,mert nem nagyon toltad vissza:)
Viszont máshol is biztos fent van az a cucc.

szamóka 09-30-2009 14:05

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224206)
Bithumenről engem már kizártak :D

Meg a Bitgate-ről is. Még büntit is kaptam miattad :p

Tsobi 09-30-2009 14:07

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 224208)
Meg a Bitgate-ről is. Még büntit is kaptam miattad :p

Nem tudtam mit tenni,egyszerűen nem akart átváltani passzív módról :(
Ez volt a gond a Bithumen-en is. Bezzeg a Deathlord-on minden flottul megy (6.149 Fel: 1.25 TB Le: 207.56 GB ) .

szamóka 09-30-2009 14:09

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224209)
Nem tudtam mit tenni,egyszerűen nem akart átváltani passzív módról :(
Ez volt a gond a Bithumen-en is. Bezzeg a Deathlord-on minden flottul megy (6.149 Fel: 1.25 TB Le: 207.56 GB ) .

Külön szóltam, hogy az oldal jellegéből fakadóan először free torrentet tölts. De nézd a pozitív oldalát, megszerezted a Lost 1. évadát...

J.Ati 09-30-2009 14:12

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 224208)
Meg a Bitgate-ről is. Még büntit is kaptam miattad :p

Én nem kaptam szerencsére büntit a bithumenen, de csak annak köszönhetem szerintem, hogy majdnem 1 évig bírta Tsobi:)

Tsobi 09-30-2009 15:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224201)
Üres lemez az íróba, jobbkatt a file-ra, kiválasztod a lemezre írást, és követed a megjelenő utasításokat, amikből ilyenkor már nincs sok. :)

Leszedtem egy DVDR-est,de ez 96 fájlt jelent.
Ahogy azt normál (divX) esetben tenném,kibontom az elsőt és azt írom ki lemezre vagy... ? Köszi :o

Tsobi 09-30-2009 15:55

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 224212)
Én nem kaptam szerencsére büntit a bithumenen, de csak annak köszönhetem szerintem, hogy majdnem 1 évig bírta Tsobi:)

Azt is csak úgy,hogy alig töltöttem valamit,hogy az arányom ne legyen ultrakaki.

Remedy 09-30-2009 16:10

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224218)
Leszedtem egy DVDR-est,de ez 96 fájlt jelent.
Ahogy azt normál (divX) esetben tenném,kibontom az elsőt és azt írom ki lemezre vagy... ? Köszi :o

Kibontod az elsot, abbol lesz egy .iso. (altalaban)

Ezt meg kiirod vmi cd iro szoftverrel, de nem filekent, hanem imagekent. (en is nerot hasznalok)

(ajanlom hogy ujrairhato dvdn probalkozz) :)

Hex 09-30-2009 16:47

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224218)
Leszedtem egy DVDR-est,de ez 96 fájlt jelent.
Ahogy azt normál (divX) esetben tenném,kibontom az elsőt és azt írom ki lemezre vagy... ? Köszi :o

nem divx, hanem XviD :D

csinálhatod úgy is hogy össz kijelöl, kibont, és kapsz egy iso fájlt, lehet rarfájlnak fogod látni, bemountolod egy virtuális meghajtóba és ha kiakarod írni, akkor teljes lemez másolással is kitudod normálisan írni

Remedy 09-30-2009 16:59

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224223)
nem divx, hanem XviD :D

Hm? Bar ennek nem sok koze van az eredeti kerdeshez, mindketto egy kodolas. (asszem az xvid az szabad forraskodu, es elobb a divx volt...) :)

szamóka 09-30-2009 17:01

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 224221)
Ezt meg kiirod vmi cd iro szoftverrel, de nem filekent, hanem imagekent.

Egészen pontosan fogalmazva: nero-ban fájl menü->megnyitás.

Hex 09-30-2009 17:11

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 224226)
Hm? Bar ennek nem sok koze van az eredeti kerdeshez, mindketto egy kodolas. (asszem az xvid az szabad forraskodu, es elobb a divx volt...) :)

igényes csapad divx-et már nem használ :)

én is kódoltam régebben nem egy, nem kettő filmet :)

néha napján egy-két DVD-ét is csináltam

Tsobi 09-30-2009 19:35

Megvan a módszer,köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Ati 09-30-2009 22:35

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224218)
Leszedtem egy DVDR-est,de ez 96 fájlt jelent.

???

Milyen 96 file? Egy dvd = 1 darab 4 giga fölötti méretű file.

Hex 09-30-2009 22:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224247)
???

Milyen 96 file? Egy dvd = 1 darab 4 giga fölötti méretű file.

kis naív :)

egy dvd egyenlő 96 X 50 mb kb. :D

releasekről van szó :)

Ati 09-30-2009 22:47

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224249)
kis naív :)

egy dvd egyenlő 96 X 50 mb kb. :D

releasekről van szó :)

Te most szivatsz? Miért akarna bárki is 50 megánként letölteni egy image-et? :eek:

Hex 09-30-2009 22:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224250)
Te most szivatsz? Miért akarna bárki is 50 megánként letölteni egy image-et? :eek:

mert hoztak ilyen release standard szabványt és abban az van :D Az ftp-seknek jó így. amúgy van ennek előnye is, de sok embernek macera. pl. ha a releaser elszúrt benne valamit, vagy a szerverre töltés közben áramszünet van, akkor nem újra kell raknia a dvdét, hanem mondjuk ha 35 50 mb-os rar fájl felment, akkor a 36.tól tudja folytatni.

Nekem annó szerverről folyamatosan rosszul jöttek le a dolgok és nem kellett újra letöltenem az egészet, csak a hiányzó rarfájlokhoz kellett leszednem azt a 10-20 megát és már ment is a film

pályafutásom vége felé, csak azért sem így csináltam és már nem is raroltam. Bekaphatják az ftp-sek, mivel rarolva vannak, ezzel pénzt tudnak szerezni :) vagy ha jobban tetszik kreditet, amiért tudnak letölteni :)

Ati 09-30-2009 22:53

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224252)
mert hoztak ilyen release standard szabványt és abban az van :D Az ftp-seknek jó így. amúgy van ennek előnye is, de sok embernek macera. pl. ha a releaser elszúrt benne valamit, vagy a szerverre töltés közben áramszünet van, akkor nem újra kell raknia a dvdét, hanem mondjuk ha 35 50 mb-os rar fájl felment, akkor a 36.tól tudja folytatni.

Nekem annó szerverről folyamatosan rosszul jöttek le a dolgok és nem kellett újra letöltenem az egészet, csak a hiányzó rarfájlokhoz kellett leszednem azt a 10-20 megát és már ment is a film

Nem értek én ezekhez szerencsére... De hogy tud valami rosszul lejönni? Vagy lejön jól, vagy sehogy. Mivel töltöd, ami le tudja szedni rosszul is? :eek: Most belegondolok, hogy egy weboldal képeit a böngésző rosszul szedné le... Huhh... :D

Hex 09-30-2009 22:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224253)
Nem értek én ezekhez szerencsére... De hogy tud valami rosszul lejönni? Vagy lejön jól, vagy sehogy. Mivel töltöd, ami le tudja szedni rosszul is? :eek: Most belegondolok, hogy egy weboldal képeit a böngésző rosszul szedné le... Huhh... :D


képzeld el azt, hogy egy dvdnél, az 50 megás rarból, lejön 49,87 mb.
ilyennél már nem tudja a sima rar kibontani, néha ha javításra teszed akkor sem. ugye a torrent úgy működik, hogy egy állományt sok helyről apró darabokban szedsz le és a végén válik egy egésszé.

azóta sem jöttem rá, hogy annó mi miatt volt ilyen hiba nálam

nuke indokok:
Nuke Reasons - Nuke indokok

stolen.from.p2p - p2p-ről lopva. Az egyik legpopulárisabb nuke indok. Azt jelenti lényegében, h az a scene csapat, amelyik pretime-ozta, egy másik forrásból lopta- jelen esetben peer to peer hálozatról. A legtöbb esetben privát bittorrent trackerről, ahol előbb kiadták a filmből a másolatot, mint bármilyen scene forrásból... (Ezt a nuke indokot sok scene tag hasztalannak tartja, hisz a filmeket mindenhogyan lopják... )

stolen.src - stolen source. lopott forrás. Hasonló, vagy azonos a fentebb említett nuke indokhoz.Scene csapatok lophatnak videót, vagy hangot egymástól a peer to peer hálózatokon kívül.

bad.res - bad image resolution. Rossz felbontás. A scene szabályok meghatározzák, definiálják az engedélyezett felbontást és a képméret-arányokat.Ezzel az indokkal a film nem felel meg a szabályoknak, akkor elrontották a beállításokat. Sok lejátszó engedi a képméret-arány állítását, tehát ezt néha pcn orvosolni lehet.

bad.ar - bad aspect ratio. Rossz képméret-arány Hasonló az előző indokkal. Minden film spec képméret aránnyal lett filmezve, és kiadva. A leggyakoribb AR a 2,35:1 aminek a felbontása 640x272 pixel Rossz méretaránnyal a kép vagy szélesebb, v magasabb lesz ( az alakok ducibbak v soványabbak ) Némely lejátszó ezt is tudja javítani

dupe - dupla.Van már belőle egy másik csapattól korábban kiadott jó rls

undersized - alulméretezett A release nem tölti ki az adathordozó méretét ( cd vagy dvd ) pl a rip 680MB, pedig lehetne 700MB, ami jobb képet és hangot adna

oversized - túlméretezett. Az alulméretezettel szemben ez nem fér rá az adott adathordozóra.

bad.crop, overcropped - rossz croppolás (vágás), túlvágott. A filmek képe dvdn tartalmaz fekete sávokat az aktuális filmkép felett és alatt.Hogy aott méret mellett a legjobb minőségű képet kapjuk, ezeket a fekete csíkokat lekell vágni a rls készítésekor. Néha a rlskészítők rosszul vágják, tehát vagy hiányzik a képből ( ilyenkor ugye csonka képet látsz hiányoznak részletek (overcropped) vagy rajta marad a fekete csíkok egy része.( foglalja a kép elől a helyet -persze nem olyan vészes, mintha hiányozna a képből. Sokszor azért csinálják a vágást, h eltűntessék a vízjeleket vagy épp hardcoded ( beleégetett ) feliratokat, de ekkor is van képveszteség...

bad.ivtc, no.ivtc - rossz ivtc, nincs ivtc - ez általában a gyenge minőségű rlsekre igaz IVTC inverse telecine; egy kódolási folyamat és azt jelenti, h általában PAL ( persze NTSC is) filmeket magas fps számából alacsonyabb fps számút konvertálnak , helyspórolás és jobb minőség miatt. Ez sokszor félresikerül ( rossz ivtc ) v épp elfelejtődik ( nincs ivtc, lusta releaserek ) A végeredmény: gagyi kép, és túl sok agyatlan helypazarlás

interlaced -A kép tartalmaz látható fekete vonalakat, amik nézhetetlenné teszik.

cbr.audio - audió lehet CBR (constant bit rate), vagy VBR (variable bit rate) ( konstans vagy változó bitrátájú )A scene szabályai szerint csak VBR az elfogadott, CBR alapból nuke-olt.... VBR jobb minősé hang, méga csendesebb részeknél is. AC3 mindig CBR

bad.fps - bad frame rate.rossz frame rate

mislabeled - rosszul elnevezett. A release jobb minőségűnek akar tűnni..pl R5 rip Oroszországból DVDripként elnevezve -Másrészt elírást is jelenthet, vagy esetleg rosszul megadott filmkészítési évet a rls nevében ( esetleges hiányokat is így neveznek )

grp.req - rls team által kért nuke, ha a csapat látja, h valamit elrontottak, v totál rossz, nem működk, akkor kéri

oos, out.of.sync - szinkronhiba, a hang nincs szinkronban a képpel, ami élvezhetetlenné teszi a filmet. Olyan esetekben fordul elő, ahol más a videó orrása, mint a hangé ( CAM, TS, TC, esetleg HD ) Vannak amim eljesen rosszak, vannak, amik csak rövid időre ( hiányos Camek diktafon szinkronnal pl )

bad.pack - bad packing.rossz csomagolás, nem scene szabályoknak megfelelő, nem jók a rar méretek pl, vagy kicsomagolhatatlan

invalid.proper - alaptalan proper A proper azt jelenti, h jó, javított változata vmelyik másik rls-nek, amit előzőleg nuke-oltak.Ha az első csapat bizonyítja, h mégsem nuke a rls-ük, akkor az őt properelő csapat kapja ezt a nukeot.

qpel.not.allowed - qpel nem engedélyezett qpel vagy quarter pixel egy része a modern kódoló kodekeknek, mint a H.264nek, ami jobb tömöríthetőséget enged.Sokkal több processzor erőforrást igényel a kódolóshoz és a lejátszáshoz egyaránt. És nagyon sok asztali lejátszó nem boldogul velük

ghosting - szellemkép

field.shifted, dupe.frames, blended.frames, custom.quant.matrix - kódolási hibák felsorolva pl dupla képkockák

divx.not.allowed, no.audio, missing.audio, get.rerip, get.proper - divx nem engedélyezett, nincs hang, hiányzó hang, szedd a jót

Ati 09-30-2009 23:06

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224255)
képzeld el azt, hogy egy dvdnél, az 50 megás rarból, lejön 49,87 mb.
ilyennél már nem tudja a sima rar kibontani, néha ha javításra teszed akkor sem. ugye a torrent úgy működik, hogy egy állományt sok helyről apró darabokban szedsz le és a végén válik egy egésszé.

azóta sem jöttem rá, hogy annó mi miatt volt ilyen hiba nálam

Ha az 50 megából lejött 49,87, akkor a maradék 0,13 megát még lehozza, anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, és megvan az egész.

Én 4,7 gigás dvd image-eket szoktam letölteni egyben, és még sose volt olyan, hogy bármi rossz lett volna. Az ember ott hagyná a francba azt a linux disztribúciót, ami 96 file-t akar veled letöltetni... Bár tény, hogy eleve az is fura, hogy miért torrenttel kell letöltened, de valahol érthető, hogy ne a saját szervereik kapacitása legyen 100%-on. (A legutolsó verziónál már leszoktak erről, és már lehet http-n és ftp-n keresztül tölteni, hála az égnek.)

Na mindegy, biztos van valami logika abban, hogy miért kell 96 darab file-t letöltened, engem rá nem lehetne venni ilyesmire... :)

Hex 09-30-2009 23:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224256)
Ha az 50 megából lejött 49,87, akkor a maradék 0,13 megát még lehozza, anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, és megvan az egész.

sosem hozta le, szerverről amit elrontott, azt utána mindig hibásan hozta le, a torrentoldalról kellett a hiányzókat minidg leszednem. mai napig nem értem miért

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224256)
Na mindegy, biztos van valami logika abban, hogy miért kell 96 darab file-t letöltened, engem rá nem lehetne venni ilyesmire... :)

a release szabályok miatt, hgoy magukat ftp-én hülyére kereshessék :)

Ati 09-30-2009 23:11

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224257)
a release szabályok miatt, hgoy magukat ftp-én hülyére kereshessék :)

Még fizetsz is ezért, hogy aztán 96 darab file-lal kelljen szenvedned? :eek:

Hex 09-30-2009 23:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224258)
Még fizetsz is ezért, hogy aztán 96 darab file-lal kelljen szenvedned? :eek:


én nem :) ezért torrenteztem, mivel ott ingyen volt.

Ati 09-30-2009 23:13

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224259)
én nem :) ezért torrenteztem, mivel ott ingyen volt.

Akkor vissza az eredeti kérdés: ha egyszer a torrent ingyen van, és simán tudsz 4,7 gigás iso-kat egyetlen fileként letölteni, akkor miért jó, hogy nem egyben töltöd le, hanem 96 különböző részben?

Hex 09-30-2009 23:15

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224260)
Akkor vissza az eredeti kérdés: ha egyszer a torrent ingyen van, és simán tudsz 4,7 gigás iso-kat egyetlen fileként letölteni, akkor miért jó, hogy nem egyben töltöd le, hanem 96 különböző részben?

mert a torrentoldalakról a torrentek 98%át nem isoban szeded le, hanem rarolt állapotban :)

amiket a scene szabályok szerint nem lehet rarolni, azok a rövid klipek és a zenék. Torrentoldalakról tradelik fel ftp-re a cumókat. Vagy fordítva.

Ati 09-30-2009 23:15

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224261)
mert a torrentoldalakról a torrentek 98%át nem isoban szeded le, hanem rarolt állapotban :)

... ez pedig arra jó, azonkívül, hogy halálra szivat, hogy......... ? :)

Hex 09-30-2009 23:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224262)
... ez pedig arra jó, azonkívül, hogy halálra szivat, hogy......... ? :)

igen :) de sok csapat ha először ftp-re teszi fel és utána torrent oldalra még keresni is tud vele. Ezért van a pretime idő, ami azt méri, hogy hány perccel, órával, nappal került fel az ftp-re kerülést követően.

szerk.: viszont én mentem aludni, jó éjt :)

Ati 09-30-2009 23:23

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224263)
igen :) de sok csapat ha először ftp-re teszi fel és utána torrent oldalra még keresni is tud vele. Ezért van a pretime idő, ami azt méri, hogy hány perccel, órával, nappal került fel az ftp-re kerülést követően.

szerk.: viszont én mentem aludni, jó éjt :)

Na jó, ez nem az én világom... :) Ha valamit lehetne egyszerűen is csinálni, nem értem miért kell agyonbonyolítani. :)

Jóéjt, megyek én is. :) Lefárasztott a District 9. Iszonyúan jó hangja van! :) Belegondolok, hogy ezt letöltöm gépre, és megnézem itt... 100%, hogy nem tetszett volna. Nem tudja azt a hangzást visszaadni, amit moziban... Házimozival is max csak akkor, ha közben a fél utca itt tüntet, hogy azonnal hagyjam ezt abba... :D

Hex 09-30-2009 23:24

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224266)
Na jó, ez nem az én világom... :) Ha valamit lehetne egyszerűen is csinálni, nem értem miért kell agyonbonyolítani. :)

Jóéjt, megyek én is. :) Lefárasztott a District 9. Iszonyúan jó hangja van! :) Belegondolok, hogy ezt letöltöm gépre, és megnézem itt... 100%, hogy nem tetszett volna. Nem tudja azt a hangzást visszaadni, amit moziban... Házimozival is max csak akkor, ha közben a fél utca itt tüntet, hogy azonnal hagyjam ezt abba... :D

pénz :)

*rövid*

Remedy 09-30-2009 23:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224262)
... ez pedig arra jó, azonkívül, hogy halálra szivat, hogy......... ? :)

Ugyanugy egy db torrent filere kattintasz ra. Azt hiszem, ezt nem tudod. Teljesen magatol tolti le az x filet, Neked csak kicsomagolni kell es egy mozdulattal torolni. Ergo nem szivat semmit. :)

Ati 09-30-2009 23:27

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224267)
pénz :)

Azt se értem, hogy honnan van ebből pénz. Adott egy ember, aki inkább nem nézi meg moziban, nehogy jó minőségben lássa és hallja, hanem szenved 96 darab különböző file-lal, és ezért még fizet is? Akkor basszus menjen el mozizni helyette, és ne 96 darab file-lal szórakozzon... Miért jó ezért fizetni? :eek:


All times are GMT +1. The time now is 03:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu