Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   1/A egyéni csaták lesipuskások :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1848)

wand 05-27-2007 21:49

1/A egyéni csaták lesipuskások :)
 
Nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszik az a játékstílusa mikor valaki csak arra pályázik, hogy a környezetéből végre mikor támad ki valaki..
pláne kláncsatáknál jellemző, hogy szinte fullla kell kimenni, ami amiatt igen sbezhető lesz az ori egyénileg.

ennek egyik egyszerű módja, hogy nézed a pontlistát, és amikor a pontlistától eltérő helyen van egy ori tudhatod, hogy ütött..
ez szerintem egyszerűen megoldható lenne, hogyha az egyéni sorba rendezés a körváltás végén lenne (csaták után)

a másik amokor egy klán rendszeressen támatgat, és a környékén lévő 20 ori arra vár, hogy mikor megy ki, és körönként nézik tolikkal
régen, a tolik nem írták ki a kint lévő klánsereget. szerintem most se kéne, csak a támadott klán tagjainak, hogy ők tudjanak számolni , ha már valaki veszi a bátorságot egy klántámadáshoz, ne rajta hiénézzon a fél csopi :)

jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.

Synkel 05-27-2007 22:26

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
Nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszik az a játékstílusa mikor valaki csak arra pályázik, hogy a környezetéből végre mikor támad ki valaki..
pláne kláncsatáknál jellemző, hogy szinte fullla kell kimenni, ami amiatt igen sbezhető lesz az ori egyénileg.

ennek egyik egyszerű módja, hogy nézed a pontlistát, és amikor a pontlistától eltérő helyen van egy ori tudhatod, hogy ütött..
ez szerintem egyszerűen megoldható lenne, hogyha az egyéni sorba rendezés a körváltás végén lenne (csaták után)

a másik amokor egy klán rendszeressen támatgat, és a környékén lévő 20 ori arra vár, hogy mikor megy ki, és körönként nézik tolikkal
régen, a tolik nem írták ki a kint lévő klánsereget. szerintem most se kéne, csak a támadott klán tagjainak, hogy ők tudjanak számolni , ha már valaki veszi a bátorságot egy klántámadáshoz, ne rajta hiénézzon a fél csopi :)

jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.


A lesipuskázás engem is zavart mindig, meg a tehetetlenség az ilyenekkel szemben.

Az ötlet első fele annyiban nem tetszik, hogy hiába változik a helyezés később, ha az érték megjelenik, márpedig annak meg kell jelennie az ütés után, különben a klánpontlista mutatna érdekes dolgokat.

A harmadikat is támogatnám szívem szerint, de akkor értelmetlenné válna a teljes krónika varázslat. Ezt legfeljebb úgy tartanám elfogadhatónak, ha cserébe automatikusan járna minden A-snak, mint a klánesemények.

A klásereg nem jelenik meg a tanácsadók oldalon sem, támogatnám olyan formában is, hogy teljesen tolizhatatlan legyen.

wand 05-27-2007 22:34

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 99162)

Az ötlet első fele annyiban nem tetszik, hogy hiába változik a helyezés később, ha az érték megjelenik, márpedig annak meg kell jelennie az ütés után, különben a klánpontlista mutatna érdekes dolgokat.

hidd el sokat változtatna, ha az ori a pontlistában a helén volna, miközben nem tudod megnézni hogy egyéniben ütött-e, a tolik nem írják ki a klánsereget.
lehetne ygalni, hogy valyon az előző körben is ott volt már vagy csak most került oda..

Quote:

A harmadikat is támogatnám szívem szerint, de akkor értelmetlenné válna a teljes krónika varázslat. Ezt legfeljebb úgy tartanám elfogadhatónak, ha cserébe automatikusan járna minden A-snak, mint a klánesemények.
igen ebben van igazság, járjon automatikussan. és legyen csak egy érdeksség, hogy mge lehessen nézni aznap ki ütött

Quote:

A klásereg nem jelenik meg a tanácsadók oldalon sem, támogatnám olyan formában is, hogy teljesen tolizhatatlan legyen.
a teljes tolizhatatalanságot annyiban nem támogatom, hogy ezestben a támadott fél nem tudna pontosan számolni.. neki mindenképp látnia kell, ha befér tolikkal.

puma 05-28-2007 00:24

Teljesen egyetértek most az egyszer:)
a 2 körös csusza egész helyrerázná a hiénázók orcáján a bőrt sztem.

#Lopakodó# 05-28-2007 06:05

Sztok All..
Nem eröltetem túl az agyamat mert minek...
Már sokadik topik vezethető ugyan oda vissza és csak szájtépés a vége és ujabb topik nyitás történések nélkül...
Mindenki magyaráz valamit valamiről ami a felfedezéssel 0-s ütéssel stb foglalkozik.
Minden mindennel összefügg a játékban és nem vállasztható széjel apró részekre...
Tudom ez most itt Off...
De valahol az egészhez, leakartam írni ezt és ez volt épp a szemem előtt..

Végső konklúzió, az egész A rendszer és sokan mondják lenti topos gondokat is ehez, nem jó...
Valóban válltoztatni kell a dolgokon...
Véleményemet válltozásról már másik topikokban le írtam nem ismétlem magam:-)
Egészében kellene radikális válltozás szvsz..
Ezért én innentől csak olvasgatok figyelek és szurkolok,hogy a játék minden résztvevője, eredmények tükrében élvezze is a Hodot:-)

ui.
Lehet kicsit zavaros de most keltem:-)

monro 05-28-2007 13:45

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
az egyéni sorba rendezés a körváltás végén lenne (csaták után)

Ezt támogatom így lenne az egészséges.

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
régen, a tolik nem írták ki a kint lévő klánsereget. szerintem most se kéne, csak a támadott klán tagjainak, hogy ők tudjanak számolni ,

Ez is jogos, sőt igazából annak sem kéne kiírni aki felé megy a sereg. Ugysem tud visszamenni az akit támadnak csak azonos körben szembe (persze ha jól csinálja a támadó klán) így teljesen értelmetlen dolog "számolgatni". A távolbalátás megmutatja mennyi megy az éplisták, hogy mennyi fér be annyi meg járna sztem a kitámadott klánnak, hogy ne tudd kiszámolgatni hogy 1-1 oriból vajon mennyi jött el.

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.

Akkor a többi csopiban miért nem? Ott is vannak hiénázók... Ezt csak akkor támogatom ha minden más csopiban is változik. Semmi nem indokolja, hogy az 1A-ban ez másképp legyen mint máshol.

merlin 05-28-2007 16:59

Quote:

Originally Posted by puma (Post 99186)
Teljesen egyetértek most az egyszer:)
a 2 körös csusza egész helyrerázná a hiénázók orcáján a bőrt sztem.

A hiénák is éhesek. Ha nem akarod, hogy megüssenek, akkor otthon kell ülni a toronyban

főhiéna

Alba 05-29-2007 08:34

Jó ötletek én is támogatom leszamítva az egyéni lista késleltetését. Annak szerintem semmi köze az A s és nem is a sajátja. Minden csoportban így van.

jura 05-29-2007 09:45

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 99309)
A hiénák is éhesek. Ha nem akarod, hogy megüssenek, akkor otthon kell ülni a toronyban

főhiéna

bizony igaz :)

ki nem volt még hiénatámadáson ??? az is egy szabályok adta lehetőség :)

a mi szövink szinte állandóan 2 körön belül helyezkedik el egymáshoz képest, amikor csatába megy egy vagy több orink, érdekes módon egy hiéna sem mer jönni :D

tehát van ellenszer erre a problémára

Alba 05-29-2007 10:43

A probléna nem is itt van. A gond hogy a klantamadó orik lebuknak így is ugy is hiaba van az eseményben eltolás.
Ha sikeresen beütsz a pontlistán latszik hogy tamadtál és ha ne mvagy a kronikában tuti hogy kalntutes volt. Olyan szabadon áll az ország hogy öröm nézni...

jura 05-29-2007 11:12

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99151)
Nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszik az a játékstílusa mikor valaki csak arra pályázik, hogy a környezetéből végre mikor támad ki valaki..
pláne kláncsatáknál jellemző, hogy szinte fullla kell kimenni, ami amiatt igen sbezhető lesz az ori egyénileg.
jah és én 1/A-ban a teljes (egyéni) eseménylistát is 2 v. 3 körös csúszással írnám csak ki, ugyanezen okból.

Mivel megbeszélés ezért akkor egy konkrét hsz is :

Engem nem zavar különösebben, ha valaki hiénázik, de ha ezügyben változtatási javaslattal álltok Ati elé, akkor a megoldást illetően az alábbi gondolataim lennének:

A Hód valahol a letünt korok "valódi világának" analógiája.

Hogy is történtek ezek annó?
A középkorban is voltak kémek, beépült emberek a szomszédos országokban, ezért az információk nem voltak titkosak és voltak hírvívők, futárok.
Ha a szomszédos országok megütköztek valakivel, akkor egy hirnök eltudta vinni a hírt a 3.országnak, aki mondjuk egy régi sérelem, vagy egyéb taktikai ok miatt már régóta erre a lehetőségre vár.
Csakhogy ( és teljesen egyetértek az egyéni eseménylista késleltetési ötletével) a futár nyilván nem tudott azonnal erről értesíteni valakit, mert nyilván az ő útja is időbe került.
1 kör egyéni események késleltetést jónak tartanék.

Másrészt, ha egy ország támadásra vonult ki valaki ellen, azt nem tehette titokban. A kitámadással egyidőben a kémek elindulhattak a hírrel. De ez nekik is időbe telik, tehát mondjuk a tolvajok seregnéző akciójának az eredményét csak a következő körváltás után hozná a futár.
1 kör seregfelderítés késleltetés is lehetne.

Ha a fantázia világgal is hasonlítom a játékot, akkor viszont mi legyen a varázslók bűvös tudásával ?
Ha a futár nem is, de a varázslók információszerző varázslata egy pillanat alatt megvan. Tehát akkor miért jelenjen meg az információ késleltetve.
A krónikavarázslat eddig is a varázslók birtokában volt.
Akkor ezzel most mi legyen?

Lehetne ezentúl a teljeskrónika olyan varázslat, ami még jobban fárasztaná a varikat, tehát csak a nagyok és azok sem minden körben tudnának ilyen infót szerezni.

A pontlistában a számértékek és a berendeződés késleltetése szerintem már összetettebb probléma, de ezek is max 1 körös késleltetéssel jelenhetnének meg.


Az a pár hiénatámadó pedig nem érezhetné magát előnyben.

A teljes hiénatámadás lehetetlenné tétele ( 2-3 körös eseménykésleltetéssel) nem lenne túl okos dolog, hiszen akkor meg az a helyzet állna elő, hogy egyéni támadór vígan maradhat védelem nélkül, s ha történetesen 2-3 ország üt egyet, akkor általában a megtámadott sem tudna rá kontrázni.

Lehet, hogy ezzel a támadó jellegű országok kapnának túl nagy előnyt.

A fenti 1 körös késleltetéseket tartom jó kompromisszumnak.

Vagy maradjon úgy minden mint eddig és a hírhedt hiénákat kapjátok el a saját módszerével : )

wand 05-29-2007 11:42

Quote:

Originally Posted by monro (Post 99252)
Akkor a többi csopiban miért nem? Ott is vannak hiénázók... Ezt csak akkor támogatom ha minden más csopiban is változik. Semmi nem indokolja, hogy az 1A-ban ez másképp legyen mint máshol.

igen , de a többi csoportban van:
-szövisegítség
-mf bónusz

1/-ban csak mf megy mf ellen, mindeközben igen jól beüthető (sokkal jobban mint lenti szinten ahol vagy szövi megy mfre, vagy mf szövitagra vagy szövitag szövitagra, és csak a 4. lehetőség az mf-mfre (de eközben is megkapja a védelmére a szövitagokkal szemben).

Pontosan az indkolja ami máshol nem, az eltérő harcrendszer.

jura 05-29-2007 12:21

Igen , az 1Aban mások a viszonyok :)
Itt a legtöbb a beton ország is, vagy úgyis mondhatjuk, hogy a klánraki és
a nagy vagyonok léte miatt itt lehet legjobban kiélezni védelemre egy orit, meg támadásra is :)

Ami pedig a klántámadásra kivonult országok pontlistában tükröződő győzelmét illeti:

A klán hadműveletek és az egyéniek elvileg lehetnének teljesen elszaparáltak is, de mindkettő ugyanazon orik között zajlik, tehát naná, hogy nem kaphatnak több kedvezményt , mint az egyéni támadók.
De miért is támad full csapattal egy szövi?
Mert általában a szétszóródások miatt nem tudja felmérni az ellenség összvédelmi erejét. Tehát ez vaktában történő támadás.
És inkább az a valódi probléma, hogy csak így érdemes támadni (eközben védtelenek maradnak).

csak megjegyzem: jó klántámadással sokkal több földet lehet foglalni, mint amennyit 1-2 hiéna elvesz.

wand 05-29-2007 12:28

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99395)
De miért is támad full csapattal egy szövi?
Mert általában a szétszóródások miatt nem tudja felmérni az ellenség összvédelmi erejét. Tehát ez vaktában történő támadás.

hmm? szerintem meg teljesen jól feltudják mérni, max a katmorált kell saccolni..
és azért támad fullra egy szövi, mert pl egy 45% barrakk +10% tornyos másik klánhoz, legalább 70-75% barakkal kell kimenni :)

jura 05-29-2007 12:42

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99397)
hmm? szerintem meg teljesen jól feltudják mérni, max a katmorált kell saccolni..
és azért támad fullra egy szövi, mert pl egy 45% barrakk +10% tornyos másik klánhoz, legalább 70-75% barakkal kell kimenni :)

Biztosan igazad van, nem vagyok szövivezér, nem indítottam még klántámadást :)

végülis mindegy, h miért , de tény hogy fullal kell menni...
hát ennek meg ára van :)

de megértem, tényleg idegesítő lehet, ha kifigyel egy hiéna, ezért is írtam azt hogy az 1 körös késleltetések még beleférnének a dologba.

talán OFF:
az is idegesítő, amikor valaki emberhiányt produkál, bemutat egy szerény sereget, meg 0 élelmet, kevés pénzt és ha egy nem hiéna megpróbál korrekten bemenni, akkor egyszerre csak előkerül a pénz, meg még a spájzba is íjász kerül. Utána pedig visszakíséri akár 2-3 ország is a becsapottat.
Mégsem nyitnék topicot arra, hogy ez milyen aljas módszer: Másokat megtéveszteni :)
a hiéna módszer sem kevésbé tisztességes...
hát...ilyen a játék...

Synkel 05-29-2007 13:29

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99398)
Biztosan igazad van, nem vagyok szövivezér, nem indítottam még klántámadást :)

végülis mindegy, h miért , de tény hogy fullal kell menni...
hát ennek meg ára van :)

de megértem, tényleg idegesítő lehet, ha kifigyel egy hiéna, ezért is írtam azt hogy az 1 körös késleltetések még beleférnének a dologba.

talán OFF:
az is idegesítő, amikor valaki emberhiányt produkál, bemutat egy szerény sereget, meg 0 élelmet, kevés pénzt és ha egy nem hiéna megpróbál korrekten bemenni, akkor egyszerre csak előkerül a pénz, meg még a spájzba is íjász kerül. Utána pedig visszakíséri akár 2-3 ország is a becsapottat.
Mégsem nyitnék topicot arra, hogy ez milyen aljas módszer: Másokat megtéveszteni :)
a hiéna módszer sem kevésbé tisztességes...
hát...ilyen a játék...


Ezt tedd át lécci a viccek topicba, mert semmi köze a témához. Majd egyszer lehet rájössz miért állnak full üresen országok, esetleg annyi védelemmel, amit az automata képzésre belőtt HT leképzett...

Monronak igaza lehet abban, hogy nem lenne tisztességes ha csak az A-ban változna az egyéni csaták láthatósága, bár ezt szerintem orvosolná ha automatikusan járna mindenkinek. Egyébként továbbra is támogatom Wand ötletét.

jura 05-29-2007 13:59

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 99408)
Ezt tedd át lécci a viccek topicba, mert semmi köze a témához. Majd egyszer lehet rájössz miért állnak full üresen országok, esetleg annyi védelemmel, amit az automata képzésre belőtt HT leképzett...

Monronak igaza lehet abban, hogy nem lenne tisztességes ha csak az A-ban változna az egyéni csaták láthatósága, bár ezt szerintem orvosolná ha automatikusan járna mindenkinek. Egyébként továbbra is támogatom Wand ötletét.

Bocsi, írtam is : off.
Viccnek rossz. De tényleg nem ide tartozik , jogos.


Végülis részben én is támogattam az ötletet csak 1 kör csúszásig látom a játék jobbátételi célját.
Ha bevezetnék (amit kétlek), akkor minden szinten egységesen kellene, mivel mindenhol vannak hiénák...mindig is voltak.
Na nem ragozom tovább, a véleményemet már leírtam. Mások is rágják meg!

Alba 05-29-2007 15:32

Nem szabad szerintem a többi csoportot A val hasonlitani. A ban van olyan tamadasi forma ami a többi csoportba nincsen.
Ahol sűrű a mezony mindig van két körre valaki es a pontlista rendeződés miatt látják hogy valaki klántámadott és mar utik is.
És a vicc hogy általában nem az akit megtámadott...

Steve 05-29-2007 19:16

Nem ghiszem hoyg ezzel gond lenne. Benne van a játékban hogy figyelnek, nézik a kint lévő sergedet, krónikáznak. Aki megy a hekikért válllja be, főleg Aban.

És mielőtt a nagyok leszólnának hogy semmit sem tudhatok róla: nemrég próbálkoztam egy nagy ütéssorozattal. Saját bőrömön tapasztaltam, hogyha látják hogy két napja mgállás nélkül ütsz akkor odafigyelnek. És utólag legnagyobb tiszteletem annak aki 5ször levett földdel, őszintén:)

merlin 05-29-2007 19:39

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99521)
Nem ghiszem hoyg ezzel gond lenne. Benne van a játékban hogy figyelnek, nézik a kint lévő sergedet, krónikáznak. Aki megy a hekikért válllja be, főleg Aban.

És mielőtt a nagyok leszólnának hogy semmit sem tudhatok róla: nemrég próbálkoztam egy nagy ütéssorozattal. Saját bőrömön tapasztaltam, hogyha látják hogy két napja mgállás nélkül ütsz akkor odafigyelnek. És utólag legnagyobb tiszteletem annak aki 5ször levett földdel, őszintén:)

maxi egyetértés
ez észjáték, nem lehet 0 védelemmel kimenni
a kockázatot be kell vállalni

főhiéna

Steve 05-29-2007 20:01

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 99554)
ez észjáték, nem lehet 0 védelemmel kimenni

nem lehet, KELL.

Synkel 05-29-2007 21:13

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 99554)
maxi egyetértés
ez észjáték, nem lehet 0 védelemmel kimenni
a kockázatot be kell vállalni

főhiéna

Próbáltál te már támadni? Úgy igazából ,amikor nem fullosan kitámadott hadikat kell beverni 5k íjjal? És maradt otthon védelmed is annyi, hogy ne verjenek be lazán? Csak gratulálni tudok.

jura 05-29-2007 21:39

Ha jól értem ez a topic az A egyik nehézségéről szól, illetve egy könnyítésről, hogy ki legyenek iktatva a hiénázások.

Vannak a gazdak felütős klánok és vannak a figyelősök, a hiénák, akik itt vannak nehézségnek.

A szomszéd topicban (miért kell az 1Aban a top30 c.) tapasztalt orik azt állítják, hogy az A-ban sokkal könnyebb a feljutás, mint a többi szinten.

Akkor mégsem olyan könnyű?

Én az A-ban még nem vagyok okos, ez gondolom látszik is, de azért már nem egy olyan felütő klánt láttam, akit szövitámadáskor nem lehett volna megütni 5k íjjal :) Igaz, nem volt tanyája, meg igazából semmije, csak főképp barakk, sőt olyan erős védelmet hagyott hátra, hogy egy átlagos felépítésű hiéna kétszer is megondolja, hogy megtámadja-e, ami által saját maga is könnyen más hiénák áldozatává vált volna. Ilyenkor a hiéna sem biztosan fog támadni.

puma 05-29-2007 22:21

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99600)
Ha jól értem ez a topic az A egyik nehézségéről szól, illetve egy könnyítésről, hogy ki legyenek iktatva a hiénázások.

Vannak a gazdak felütős klánok és vannak a figyelősök, a hiénák, akik itt vannak nehézségnek.

A szomszéd topicban (miért kell az 1Aban a top30 c.) tapasztalt orik azt állítják, hogy az A-ban sokkal könnyebb a feljutás, mint a többi szinten.

Akkor mégsem olyan könnyű?

Én az A-ban még nem vagyok okos, ez gondolom látszik is, de azért már nem egy olyan felütő klánt láttam, akit szövitámadáskor nem lehett volna megütni 5k íjjal :) Igaz, nem volt tanyája, meg igazából semmije, csak főképp barakk, sőt olyan erős védelmet hagyott hátra, hogy egy átlagos felépítésű hiéna kétszer is megondolja, hogy megtámadja-e, ami által saját maga is könnyen más hiénák áldozatává vált volna. Ilyenkor a hiéna sem biztosan fog támadni.

Olvasol is néha?
Első nekifutásra pont az egyéni ütések miatt kell a változás.
Ha valakinek van vér a pucájában kimenni,nehogymár a hiénák rajta másszanak fel.Lehet télleg sok a 2 körös frissités,legyen akkor kv végén.Legalább lesz esély pattintani esetleg.

Synkel 05-29-2007 22:35

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99600)
Ha jól értem ez a topic az A egyik nehézségéről szól, illetve egy könnyítésről, hogy ki legyenek iktatva a hiénázások.

Vannak a gazdak felütős klánok és vannak a figyelősök, a hiénák, akik itt vannak nehézségnek.

A szomszéd topicban (miért kell az 1Aban a top30 c.) tapasztalt orik azt állítják, hogy az A-ban sokkal könnyebb a feljutás, mint a többi szinten.

Akkor mégsem olyan könnyű?

Én az A-ban még nem vagyok okos, ez gondolom látszik is, de azért már nem egy olyan felütő klánt láttam, akit szövitámadáskor nem lehett volna megütni 5k íjjal :) Igaz, nem volt tanyája, meg igazából semmije, csak főképp barakk, sőt olyan erős védelmet hagyott hátra, hogy egy átlagos felépítésű hiéna kétszer is megondolja, hogy megtámadja-e, ami által saját maga is könnyen más hiénák áldozatává vált volna. Ilyenkor a hiéna sem biztosan fog támadni.

Szerintem te tiszta mázlista vagy, én nem nagyon tudok olyan klánról, amelyik védelmet hagy otthon klánütéskor. Ráadásul télleg nem erről van szó.
Csak baromira utálatos, hogy én elbontok minden bonthatót a törpémben, hogy legyen elég barakkom ütni, a környezetem meg hazakísér szépen, holott nem egy van köztük aki bevert volna akkor is ha tele vagyok íjjal, csak éppen akkor nem mernek támadni. Nem sírni akarok, vállalok én kockázatot szívesen, de cserébe ne legyek totál ingyen föld mindenkinek...

merlin 05-30-2007 07:03

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 99592)
Próbáltál te már támadni? Úgy igazából ,amikor nem fullosan kitámadott hadikat kell beverni 5k íjjal? És maradt otthon védelmed is annyi, hogy ne verjenek be lazán? Csak gratulálni tudok.

igen, és klánnal is
3-ból 2 x hazakisérnek, utána vagy közben én őket a frissen foglalt barakkokból

bár a legútobbi csúnya volt, már félúton kaptam 3 ork kisérőt

de pár nap alatt kiköszörültem a hibát

Steve 05-30-2007 07:12

Synkel: aki hiénázik általában kiszámolja hogy mennyi elég. Neked meg sztem nem kell magyaráznom hogy hányféleképpen tudsz sereget elengedni hogy ne férjenek be, aztán támadhatsz is vissza:)

-Fegya- 05-30-2007 07:57

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99655)
Synkel: aki hiénázik általában kiszámolja hogy mennyi elég. Neked meg sztem nem kell magyaráznom hogy hányféleképpen tudsz sereget elengedni hogy ne férjenek be, aztán támadhatsz is vissza:)

Azért a jobb hiénák bekalkulálják az elengedést is.

Steve 05-30-2007 07:59

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 99662)
Azért a jobb hiénák bekalkulálják az elengedést is.

Akkor meg nem érdemli meg? Ha a hiénázást is megszüntetnétek mi maradna Aba? Kavarodj be egy gazdag szövibe és üss brutálul... észjáték. kockázati forrás. Így jó:)

laci 05-30-2007 08:25

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99664)
Akkor meg nem érdemli meg? Ha a hiénázást is megszüntetnétek mi maradna Aba? Kavarodj be egy gazdag szövibe és üss brutálul... észjáték. kockázati forrás. Így jó:)

Éppen ezt akartam írni. Ha én egy egyszemélyes (vagy kis létszámú) klánban megyek, hogyan tudom kiegyensúlyozni azt, hogy a nagyobb klánok tanyafree hadisokat tartanak? Ha nem lehetne a Teljes Krónika alapján támadni, egy csomó ország még inkább rá lenne szorítva a felfedezésre.

-Fegya- 05-30-2007 08:31

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99664)
Akkor meg nem érdemli meg? Ha a hiénázást is megszüntetnétek mi maradna Aba? Kavarodj be egy gazdag szövibe és üss brutálul... észjáték. kockázati forrás. Így jó:)

Steve, én még egyetlen sort sem írtam a hiénázás ellen.

Steve 05-30-2007 08:36

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 99667)
Steve, én még egyetlen sort sem írtam a hiénázás ellen.

az én írásomat se személyeskedésnek fogd fel, oks?:)

jura 05-30-2007 09:10

Quote:

Originally Posted by puma (Post 99618)
Olvasol is néha?
Első nekifutásra pont az egyéni ütések miatt kell a változás.
Ha valakinek van vér a pucájában kimenni,nehogymár a hiénák rajta másszanak fel.Lehet télleg sok a 2 körös frissités,legyen akkor kv végén.Legalább lesz esély pattintani esetleg.

OLvastam vissza :)
És megértve a problémát javasoltam az 1 körös csuszát, így lesz esély kivédeni.

Egyébiránt mindennek legalább két oldala van, ezért más aspektusból is elmondtam amit gondolok erről. Bocsánat, hogy azt is elmondtam.

jura 05-30-2007 10:25

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99664)
...Ha a hiénázást is megszüntetnétek mi maradna Aba? Kavarodj be egy gazdag szövibe és üss brutálul... észjáték. kockázati forrás. Így jó:)

OFF:
-az éjfél és hajnal közötti támadás
-a betegség (bár az Aban már felszámolták a kolerát)
-a seregelvesztés
-a korlátlan barakképítés...stb

ezeket nem szeretem :)

Synkel 05-30-2007 13:43

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99664)
Akkor meg nem érdemli meg? Ha a hiénázást is megszüntetnétek mi maradna Aba? Kavarodj be egy gazdag szövibe és üss brutálul... észjáték. kockázati forrás. Így jó:)

Asszem nem árulok el titkot, sose voltam gazdag szöviben. Nekünk mindig nagyon meg kellett gondolni mit csinálunk, mert amit elvesztegettünk vissza kellett termelni, nem hagyatkozhattunk tartalékokra.

Quote:

Originally Posted by laci (Post 99666)
Éppen ezt akartam írni. Ha én egy egyszemélyes (vagy kis létszámú) klánban megyek, hogyan tudom kiegyensúlyozni azt, hogy a nagyobb klánok tanyafree hadisokat tartanak? Ha nem lehetne a Teljes Krónika alapján támadni, egy csomó ország még inkább rá lenne szorítva a felfedezésre.


Ha te egyszemélyes klánban vagy, aligha kell tartanod a nagyklánok tanyafree hadisaitól, mert a létszámkülönbség miatt alig visznek valamit, vagy éppen semmit. És ezt te is éppen olyan jól tudod mint én.


Quote:

Originally Posted by jura (Post 99693)
OFF:
-az éjfél és hajnal közötti támadás
-a betegség (bár az Aban már felszámolták a kolerát)
-a seregelvesztés
-a korlátlan barakképítés...stb

ezeket nem szeretem :)

Rákényszerültem, hogy fennmaradjak egész éjjel nem egyszer ha ütni akartam, mert éjjel lusták a hiénák is. Az éjszakai ütésekkel tudtam haladni is.
A seregelngedés olyan dolog, hogy lehet vele vicceskedni, de elég drága mulatság. Tudom, szeretnél teljesen kockázatmentesen és ingyen földhöz jutni, de küldj ki legalább akkora sereget, hogy ha elengedek is verj be vele...
Korlátlan barakképítés pedig nincs.

jura 05-30-2007 13:53

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 99748)
Tudom, szeretnél teljesen kockázatmentesen és ingyen földhöz jutni,

szeretnék hát: én erre a felfedezést szoktam használni - semmi kockázat nincs benne, bár az sem ingyen van, viszont dög unalom :)

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 99748)
de küldj ki legalább akkora sereget, hogy ha elengedek is verj be vele...

nem küldök...
jól érzik magukat a tornyokban

Reaktor 06-08-2007 10:49

Nemrégen az volt a változások melletti FŐ érv, hogy a hód a kiszámíthatóság irányába változzon.

Amíg Ati így látja addig ilyen változások szerintem nem lesznek.

Személy szerint abszurd elvárásnak tartom, hogy ugy lehessen klántámadni, hogy egyéniben ne legyél sebezhető.

Talán még a csatáért járó klánhírnévpontot is késleltetni szeretné valaki?

A Föld a legértékesebb a játékba.
Ha valaki 60-70% barakokkal kiszalad, hogy ezt megszerezze, akkor igenis vállaljon kockázatot.

Nem tartom magam hiéna stílusú játékosnak, de ez a véleményem.

#Lopakodó# 06-08-2007 11:47

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 101961)

Nem tartom magam hiéna stílusú játékosnak, de ez a véleményem.

Naja most:-)))
Mert ha most klántámadsz, egyéniben a környéken sincs aki kisérjen:-)
Én azért még emlékszem mikor együtt jövögettünk felfele arra is:-)
Khmm..:-)

Non Omnis Moriar 06-09-2007 13:51

Quote:

Originally Posted by wand (Post 99388)
igen , de a többi csoportban van:
-szövisegítség
-mf bónusz

1/-ban csak mf megy mf ellen, mindeközben igen jól beüthető (sokkal jobban mint lenti szinten ahol vagy szövi megy mfre, vagy mf szövitagra vagy szövitag szövitagra, és csak a 4. lehetőség az mf-mfre (de eközben is megkapja a védelmére a szövitagokkal szemben).

Pontosan az indkolja ami máshol nem, az eltérő harcrendszer.

Ez az elsődleges oka amiért nem tetszik az 1/A-s rendszer. Ez nem fikázás volt csupán szubjektív vélemény. Ezért nem lehet megvédeni azt aki nem hadi, és ezért egysíkú szerintem az egész klános csopi. Sajnos van az a lobbi a hódban akik szerint csak állandóan ütő hadis orinak van létjogosultsága. Aki persze önmagában teljességgel életképtelen, de ez senkit se izgat :S

Hmmm... Sati 06-11-2007 17:14

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 101961)
Nemrégen az volt a változások melletti FŐ érv, hogy a hód a kiszámíthatóság irányába változzon.

Amíg Ati így látja addig ilyen változások szerintem nem lesznek.

Személy szerint abszurd elvárásnak tartom, hogy ugy lehessen klántámadni, hogy egyéniben ne legyél sebezhető.

Talán még a csatáért járó klánhírnévpontot is késleltetni szeretné valaki?

A Föld a legértékesebb a játékba.
Ha valaki 60-70% barakokkal kiszalad, hogy ezt megszerezze, akkor igenis vállaljon kockázatot.

Nem tartom magam hiéna stílusú játékosnak, de ez a véleményem.



Reaktor Lásd Fincsi....
Kiment te meg rá mentél .
És klántámadás volt.
1 etlen korrekt emberkével talélkoztam aki irt 1 orinak hogy tudna hinázni de nem csinálja pedigmindenkinek kell a hektár.


All times are GMT +1. The time now is 19:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu