Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   A Név lopás ki küszöbölése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1860)

spok 05-30-2007 19:34

A Név lopás ki küszöbölése
 
Sziasztok lenne egy ötletem.
Igaz senki nem szereti, ha a játék során használt nevét más is igénybe tudná venni ezért a regezésnél bizonyos neveket le lehetne védeni ,úgymond xy IP-hez kötnénk evvel nagyon sokk problémát ki lehetne küszöbölni és meg szűnnének a felesleges fére értések.

Dragi 05-30-2007 19:56

Quote:

Originally Posted by spok (Post 99861)
Sziasztok lenne egy ötletem.
Igaz senki nem szereti, ha a játék során használt nevét más is igénybe tudná venni ezért a regezésnél bizonyos neveket le lehetne védeni ,úgymond xy IP-hez kötnénk evvel nagyon sokk problémát ki lehetne küszöbölni és meg szűnnének a felesleges fére értések.

Ez kb. olyan mintha bemennél az Anyakönyv vezetőkhöz és azt mondod hogy akit Istvánnak hívnak azt a nevet másnak nem lehet adni Csak a saját családján belül ha születik egy fia azt hívhatják Istvánnak más embert nem :)

Sztem mindenkinek saját joga hogy olyan nevet válasszon az országának amilyet akar és ezt nem kéne szabályozni szvsz.

Steve 05-30-2007 19:58

Dragi: anarhb sokakat ezzel szivatnak. Sajna ezzel kell élni Szpoki haver:)

Dragi 05-30-2007 20:01

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99870)
Dragi: anarhb sokakat ezzel szivatnak. Sajna ezzel kell élni Szpoki haver:)

aha értem Steve :) Akkor elnézést Anarchra nincs sok rálátásom :o

Andrew 05-30-2007 20:07

ha mindenáron kötni szeretnénk valamihez, akkor mailhez célravezetőbb lenne a dinamikus ip-k miatt :o
vagy egy külön kódhoz :D:D

Zsáni 05-30-2007 20:11

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 99875)
ha mindenáron kötni szeretnénk valamihez, akkor mailhez célravezetőbb lenne a dinamikus ip-k miatt :o
vagy egy külön kódhoz :D:D

vagy e-mailben kiküldött kódhoz :)

Cassandra 05-30-2007 20:11

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99870)
Dragi: anarhb sokakat ezzel szivatnak. Sajna ezzel kell élni Szpoki haver:)

Nekem normálban van alteregom... néha erősen csodálkozok, hogy miért haragszanak az Lcsopiból páran rám, ha a B-s orimmal fórumozgatok.:D
(L-ben mégcsak véletlenül se jártam soha, hisz normál mélcímes csopiból indultam.:) )

spok 05-30-2007 20:13

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 99875)
ha mindenáron kötni szeretnénk valamihez, akkor mailhez célravezetőbb lenne a dinamikus ip-k miatt :o
vagy egy külön kódhoz :D:D

Igen erre talán alkalmasab lenne a mail:)
Sajnos igen sokszor ahogy Steve emlittete ez nagyon kellemetlen hogy más fel használja a játék neved ebböl lehet könyen galibát csinálni :S

Ditke 05-30-2007 20:15

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 99880)
Nekem normálban van alteregom... néha erősen csodálkozok, hogy miért haragszanak az Lcsopiból páran rám, ha a B-s orimmal fórumozgatok.:D
(L-ben mégcsak véletlenül se jártam soha, hisz normál mélcímes csopiból indultam.:) )

Ezzel én is pontosan így vagyok. Tegnap szóltak, hogy át fognak dobni az anarchba, mert marhaságot csináltam, hát nem mondom beijjedtem rendesen, aztán kiderült, hogy L-es ori, nekem pedig nincs abban a csoportban országom, de ezeket a problémákat ki lehetne kerülni vele. :)

jura 05-30-2007 20:19

Ezalatt azt kell érteni ?, hogy ha van egy orim pl Saláta néven, akkor más ne regelhessen Saláta2, Salátácska, Salátamaláta, Sali stb néven?


Ugye egyik játékban sem lehet uazt a nevet 2szer regelni?

ui: Vagy a fórum rgezésre gondoltatok ? :)

spok 05-30-2007 20:20

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99885)
Ezalatt azt kell érteni ?, hogy ha van egy orim pl Saláta néven, akkor más ne regelhessen Saláta2, Salátácska, Salátamaláta, Sali stb néven?

Kicsit torzitva de mindjuk igen.

spok 05-30-2007 20:21

De pl akki a nevét használja az orikba az átlagba nem ragoza igy szükeb a kör.

Steve 05-30-2007 20:55

nem tudod megoldani a rendszert. Akkor talán még megoldható lett volna amikor voltak modik, de nem hiszem hogy nekik is lett volna rá kapacitásuk. Csomó meló...

Ati 05-30-2007 20:58

Bármilyen jó ötletnek tűnik is ez elsőre, azt hiszem azt mindenki belátja, hogy ha mindenki szabadon "levédhetne" bármilyen nevet, akkor egy idő után nem lehetne országot regisztrálni. :)

Ha nem lehet szabadon levédetni, akkor egy morális probléma jön elő: milyen alapon lehet egyes embereknek levédetni nevet, másoknak pedig nem.

Zsáni 05-30-2007 21:00

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 99880)
Nekem normálban van alteregom... néha erősen csodálkozok, hogy miért haragszanak az Lcsopiból páran rám, ha a B-s orimmal fórumozgatok.:D
(L-ben mégcsak véletlenül se jártam soha, hisz normál mélcímes csopiból indultam.:) )

öööö..én nem egy mészárt, meg pusztit kaptam Boszival a másik Boszi miatt :)
továbbíthatnám az ajándékokat? :)

Cassandra 05-30-2007 21:10

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 99893)
öööö..én nem egy mészárt, meg pusztit kaptam Boszival a másik Boszi miatt :)
továbbíthatnám az ajándékokat? :)

Nekem köszi ne.:)
Viszont a "névlopósom" pórul fog járni, mert G-től ő találkozik az én ellenségeimmel.:D:D
Egyébként alapban engem nem zavar, hogy hasonó valakinek a neve, csak az ilyen szintü hasonlóság (egyetlen kötőjelnyi különbség), lehet "veszélyes" is, pláne a frissebb országra nézve.:)

Gyula 05-30-2007 21:17

Jah a Spokot meg a soprini ászokat pl össze lehetne kapcsolni. Meg persze az ip címet is.

jura 05-30-2007 21:41

Ati azt sem lehetne, hogy az írásjeleket(+spec karaktereket) és számokat nem lehetne használni a névhez, csak a sima ÁBC-t ?

azzal nagyban le lehetne szűkíteni a megtévesztő variációkat

Ati 05-30-2007 21:43

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99908)
Ati azt sem lehetne, hogy az írásjeleket(+spec karaktereket) és számokat nem lehetne használni a névhez, csak a sima ÁBC-t ?

azzal nagyban le lehetne szűkíteni a megtévesztő variációkat

A használható karakterek száma korlátozott, de ez nem gátol meg abban, hogy indítsak egy országot "jura országa" néven.

jura 05-30-2007 21:44

Quote:

Originally Posted by spok (Post 99886)
Kicsit torzitva de mindjuk igen.

Tehát a hülye példámnál maradva:

Saláta

Saláta2
Saláta-2
Saláta(2)

stb

ilyeneket akkor nem lehetne

Steve 05-30-2007 21:45

Sztem se megoldható.

ps: bezzeg aki horland2-t idított tölölve lett asszem:p:D:D:D:D:D:D

Ati 05-30-2007 21:45

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99911)
Tehát a hülye példámnál maradva:

Saláta

Saláta2
Saláta-2
Saláta(2)

stb

ilyeneket akkor nem lehetne

Plusz ilyeneket se:

Saláta országa
Saláta land
Saláta föld
Saláta a legjobb
Saláta mágus
Saláta hadi
Saláta hadi 2
Saláta hadi 3

jura 05-30-2007 21:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 99910)
A használható karakterek száma korlátozott, de ez nem gátol meg abban, hogy indítsak egy országot "jura országa" néven.

Ati ne személyeskedj !!!
:D :D :D

igaz:

Első Saláta Birodalom
Második Saláta Hercegség
Harmadik Saláta Köztársaság

jura 05-30-2007 21:51

ok igazad van

akkor már csak egy megoldás van, nagy kövér betűkkel ki kell írni valahová, hogy homályosan felidézett országneveket senki se keverjen össze , nézze inkább a sorszámot


csak azt is lehet néha vásárolni :)

Cassandra 05-30-2007 21:54

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99911)
Tehát a hülye példámnál maradva:

Saláta

Saláta2
Saláta-2
Saláta(2)

stb

ilyeneket akkor nem lehetne

Hééé... a kötőjelemhez ragaszkodom, az szinte már védjegyemmé vált.:)

Mellesleg, akinek "megtetszett" at oszágom neve az pont, hogy enélül írta a sajátját, össze-vissza annyi a különbség.:)
Szerintem ha már komplett szavak különböznek a névben, vagy a "sorszámuk" eltér, az már nem jelenthet akkora gonod.
Nekem nem tetszszene, ha egybe kéne írnom az országaim nevét csak azért mert a kötőjel tiltott karakter.:)

jura 05-30-2007 22:07

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 99918)

Nekem nem tetszszene, ha egybe kéne írnom az országaim nevét csak azért mert a kötőjel tiltott karakter.:)

egyébként szóközt használhatsz ám :)

jura 05-30-2007 22:18

anélkül h a felvetést elbagatelizálnám, ezt a problémát nem lehet megoldani

Esetleg úgy, hogy te regisztrálod a név összes variációját is :)

Cassandra 05-30-2007 22:45

Quote:

Originally Posted by jura (Post 99920)
egyébként szóközt használhatsz ám :)

Mondom a kötőjel hozzám nőtt.:D

Egyébként hasonlóképp épül fel az összes orinezem, de csömörm lenne, ha az összes majdnem egyforma lenne...:)

jura 05-30-2007 23:18

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 99925)
... csömöröm lenne, ha az összes majdnem egyforma lenne...:)


neked semmi sem jó... ;)

J.Ati 05-31-2007 01:34

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 99912)
Sztem se megoldható.

ps: bezzeg aki horland2-t idított tölölve lett asszem:p:D:D:D:D:D:D


Ez mókás:)
Akkor lemondok a köv orim nevéről:D
Horland keresztapját akartam megnyitni:D

J.Ati 05-31-2007 01:44

Komolyra fordítva a szót én is láttam már olyat,hogy szövim azért csépelt valakit ,mert egy ősi ellensége orijának a nevéhez hasonló orival találkozott.
Végülis így járt szegény:)

Bár mondjuk,ha megoldható akkor a regelésnél lenne egy olyan újítás,hogy az orinévre amit beírok kilöki az arra hasolnító orineveket ,mint pl. keresésnél.
Szóval beírom orinévnek,hogy "Kovi" és akkor kidobja ,hogy van már

-Kovi007
-kovi
-Kovi a hörcsög
-kovika
-kovi ubi
-stb.stb.stb.

És ,ha úgy látom,hogy sok volt a kovi akkor nem nyitok "Kovi" országot és inkább átalakítom vagy csinálok másik orit.
Persze az alap ötletre ez nem megoldás,de ha látom hogy sok ori futkos hasonló néven akkor keresek mást.

"Ja és névlopás" - azért én nem lennék képes egy orit tápolni és vipelni azért,hogy esetleg valakinek kellemetlenséget okozzak..Akinek erre idelye van és arca hozzá az nagy csita lehet.

Tsobi 05-31-2007 01:50

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 99950)
Komolyra fordítva a szót én is láttam már olyat,hogy szövim azért csépelt valakit ,mert egy ősi ellensége orijának a nevéhez hasonló orival találkozott.
Végülis így járt szegény:)

Bár mondjuk,ha megoldható akkor a regelésnél lenne egy olyan újítás,hogy az orinévre amit beírok kilöki az arra hasolnító orineveket ,mint pl. keresésnél.
Szóval beírom orinévnek,hogy "Kovi" és akkor kidobja ,hogy van már

-Kovi007
-kovi
-Kovi a hörcsög
-kovika
-kovi ubi
-stb.stb.stb.

És ,ha úgy látom,hogy sok volt a kovi akkor nem nyitok "Kovi" országot és inkább átalakítom vagy csinálok másik orit.
Persze az alap ötletre ez nem megoldás,de ha látom hogy sok ori futkos hasonló néven akkor keresek mást.

"Ja és névlopás" - azért én nem lennék képes egy orit tápolni és vipelni azért,hogy esetleg valakinek kellemetlenséget okozzak..Akinek erre idelye van és arca hozzá az nagy csita lehet.


Aztán ki tudja miféle ellentétek feszülnek a játékban ...
Egyébként egy olyan rendszerre gondolsz így névügyileg,mint ami az e-mail postafiók létrehozásánál van?

J.Ati 05-31-2007 01:53

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 99951)
Aztán ki tudja miféle ellentétek feszülnek a játékban ...
Egyébként egy olyan rendszerre gondolsz így névügyileg,mint ami az e-mail postafiók létrehozásánál van?


Valami hasonlóra gondoltam:)
Én bizti nem nyitnék olyan orit amiből több tucat szaladgál már.

Tsobi 05-31-2007 02:00

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 99952)
Valami hasonlóra gondoltam:)
Én bizti nem nyitnék olyan orit amiből több tucat szaladgál már.

Én mielőtt regisztrálok egy országot,azelőtt mindig játékon belül megnézem,van-e olyan nevű ... ez is lehet egy módszer :)
Ha valaki először regel országot,akkor az esetek nagy többségében a Jocó birodalma,Géza országa neveket szokták használni ... amiből azért nincs olyan sok ...

J.Ati 05-31-2007 02:07

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 99953)
Ha valaki először regel országot,akkor az esetek nagy többségében a Jocó birodalma,Géza országa neveket szokták használni ... amiből azért nincs olyan sok ...


Akkor a te első orid is a "keresztneved országa" ??
Szerintem ez azért nem biztos,mert elég gyermeteg aki így regel:D:D
Én is látok néha ilyet ,de ha valaki regel egy Laci konyhája nevű orit és összetűzésbe kerűl valakivel akkor az a valaki csak nem fog regelni egy Laci konyhája 2 nevűt.
Vagy igen?
Tényleg vannak ilyen suttyók?

Bár engem nem érint a dolog,de amúgyse zavarna ,ha valaki az orim neve miatt kötekedne állandóan.:)

Zsáni 05-31-2007 07:17

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 99894)
Nekem köszi ne.:)
Viszont a "névlopósom" pórul fog járni, mert G-től ő találkozik az én ellenségeimmel.:D:D
Egyébként alapban engem nem zavar, hogy hasonó valakinek a neve, csak az ilyen szintü hasonlóság (egyetlen kötőjelnyi különbség), lehet "veszélyes" is, pláne a frissebb országra nézve.:)

engem is csak annyiban zavart, hogy eddig utált a hód fele :)
aztán már utált a másik fele is, alaptalanul :D :D :D :D :D

Ditke 05-31-2007 07:20

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 99963)
engem is csak annyiban zavart, hogy eddig utált a hód fele :)
aztán már utált a másik fele is, alaptalanul :D :D :D :D :D

A negatív reklám a legjobb reklám! :D

Zsáni 05-31-2007 07:23

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 99964)
A negatív reklám a legjobb reklám! :D

ja kösz :)
komolyan kaptam pár pusztit, meg rosszindulatú üzit is, miután egyáltalán megtudtam mi a probléma :)
aztán meg jött a magyarázkodás mindkét fél részéről :)

BigPi 05-31-2007 07:55

[quote=Attila(:;99950]

Bár mondjuk,ha megoldható akkor a regelésnél lenne egy olyan újítás,hogy az orinévre amit beírok kilöki az arra hasolnító orineveket ,mint pl. keresésnél.
Szóval beírom orinévnek,hogy "Kovi" és akkor kidobja ,hogy van már

-Kovi007
-kovi
-Kovi a hörcsög
-kovika
-kovi ubi
-stb.stb.stb.






Nem is hívnám újításnak, csak kiegészítésnek. A rendszer most is szűri az azonos neveket. A gondolat nagyon jó.:D

jura 05-31-2007 09:41

Quote:

Originally Posted by Ditke (Post 99964)
A negatív reklám a legjobb reklám! :D

huhh, megnyugodtam ... akkor piros akarok maradni :)


All times are GMT +1. The time now is 11:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu