Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   1A-ból szintlépés probléma (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4450)

Survivor 12-09-2010 13:48

1A-ból szintlépés probléma
 
Sziasztok, előre is elnézést, gondolom van már valahol ilyen topik, csak én nem találtam meg. A probléma, hogy egy klántársunk dobbantana ötezerpárszáz hekiről az 5-be, de nem tud. Megnézné valaki, hogy az új szabályok értelmében minek kellene még neki teljesülnie?

Megnevezés Követelmény Teljesítve Besorolás
Játékidő 1.000 kör 14.422 kör MEGFELEL
Minimális föld 7.242 hektár 5.300 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 5.200 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 1.567 kör MEGFELEL
Saját ország a következő csoportban nem lehet Nincs MEGFELEL
Jelenleg nem felelsz meg a következő szintre való lépés követelményeinek. Kérünk, hogy gyere vissza, ha minden feltételt teljesítettél.

Köszönöm,
Steve

Tsobi 12-09-2010 13:51

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272658)
Sziasztok, előre is elnézést, gondolom van már valahol ilyen topik, csak én nem találtam meg. A probléma, hogy egy klántársunk dobbantana ötezerpárszáz hekiről az 5-be, de nem tud. Megnézné valaki, hogy az új szabályok értelmében minek kellene még neki teljesülnie?

Megnevezés Követelmény Teljesítve Besorolás
Játékidő 1.000 kör 14.422 kör MEGFELEL
Minimális föld 7.242 hektár 5.300 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 5.200 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 1.567 kör MEGFELEL
Saját ország a következő csoportban nem lehet Nincs MEGFELEL
Jelenleg nem felelsz meg a következő szintre való lépés követelményeinek. Kérünk, hogy gyere vissza, ha minden feltételt teljesítettél.

Köszönöm,
Steve

Szia!

Itt a kulcs: Minimális föld 7.242 hektár 5.300 hektár NEM MEGFELELŐ

El kell érnie minimum 7242 hektárt, hogy fordulhasson.

vityu 12-09-2010 13:51

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272658)
Sziasztok, előre is elnézést, gondolom van már valahol ilyen topik, csak én nem találtam meg. A probléma, hogy egy klántársunk dobbantana ötezerpárszáz hekiről az 5-be, de nem tud. Megnézné valaki, hogy az új szabályok értelmében minek kellene még neki teljesülnie?

Megnevezés Követelmény Teljesítve Besorolás
Játékidő 1.000 kör 14.422 kör MEGFELEL
Minimális föld 7.242 hektár 5.300 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 5.200 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 1.567 kör MEGFELEL
Saját ország a következő csoportban nem lehet Nincs MEGFELEL
Jelenleg nem felelsz meg a következő szintre való lépés követelményeinek. Kérünk, hogy gyere vissza, ha minden feltételt teljesítettél.

Köszönöm,
Steve

A minimum földje a jelenlegi alatt van. De hát oda van írva, hogy nem megfelelő, tehát egyértelmű szerintem...

vityu 12-09-2010 13:56

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272658)
Minimális föld 7.242 hektár 5.300 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 5.200 hektár MEGFELEL

Nekem ez furcsa... Az egyik teljesített helyre 5300, a másikra 5200 hektár van írva. Ez vagy nem így van, vagy nem értem :p

A lényeg, hogy 9000 hektár fölött is volt a delikvens, most fel kell jusson 7242-re.

Survivor 12-09-2010 13:59

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 272661)
Nekem ez furcsa... Az egyik teljesített helyre 5300, a másikra 5200 hektár van írva. Ez vagy nem így van, vagy nem értem :p

A lényeg, hogy 9000 hektár fölött is volt a delikvens, most fel kell jusson 7242-re.

Akkor a 4000 hektárról fordulás tulajdonképpen csak duma. Mert sem Attila leírásában, sem a súgóban nincs egyetlen szó sem a minimum földről. Vagy tévedek?

Survivor 12-09-2010 13:59

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 272661)
Nekem ez furcsa... Az egyik teljesített helyre 5300, a másikra 5200 hektár van írva. Ez vagy nem így van, vagy nem értem :p

Ez a személyiségi jogai miatt van így ;)

vityu 12-09-2010 14:01

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272662)
Akkor a 4000 hektárról fordulás tulajdonképpen csak duma. Mert sem Attila leírásában, sem a súgóban nincs egyetlen szó sem a minimum földről. Vagy tévedek?

Milyen duma? Vannak minimum feltételek, amit teljesíteni kell, ha ezek adottak, akkor tudsz fordulni, ha nem, akkor nem.

1 ember tehet arról, hogy nem tud fordulni, ő maga. 9000 hektár felett is volt.

Ati 12-09-2010 14:02

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272662)
Akkor a 4000 hektárról fordulás tulajdonképpen csak duma. Mert sem Attila leírásában, sem a súgóban nincs egyetlen szó sem a minimum földről. Vagy tévedek?

"A minimális föld minden ország esetében egyedi érték, az adott csoportban valaha mért legnagyobb földterületed 85%-a. Ha országod területe ez alá esik, akkor a fellépési feltételeknek nem felelsz meg, és országod területét mindenképpen növelned kell." (Súgó)

Survivor 12-09-2010 14:05

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 272664)
Milyen duma? Vannak minimum feltételek, amit teljesíteni kell, ha ezek adottak, akkor tudsz fordulni, ha nem, akkor nem.

1 ember tehet arról, hogy nem tud fordulni, ő maga. 9000 hektár felett is volt.

De akkor minek kell az a marketingduma, hogy 4000 hekiről is tud fordulni, ha nem akar az 1A-ban játszani? Nem tud. Értelmezhetjük ezt bárhogyan. Egyébként elolvastam a kérdések-válaszokat a témával kapcsolatban az ott megjelölt fórumon. Mindet. Nincs közöttük ilyen kérdés. Ha megvan neki a 4000 hektárja és nem akar az A-ban tovább játszani, akkor rá nem érvényes a könnyítés, holott a súgóban is és itt is ez van leírva. Nem vitázni akarok, de szerintem ez diszkrimináció. Persze volt fejlebb is, de leverték. Na és? Fordulni akar 4000 heki felett a leírt új szabályok szerint és nem tud.

Szerintem ez nem egyenlő elbírálás.

Survivor 12-09-2010 14:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 272665)
"A minimális föld minden ország esetében egyedi érték, az adott csoportban valaha mért legnagyobb földterületed 85%-a. Ha országod területe ez alá esik, akkor a fellépési feltételeknek nem felelsz meg, és országod területét mindenképpen növelned kell." (Súgó)

Jó, nem vitázom. Akkor nem lép és kész. Az 1A súgó félrevezető, mert szó nincs benne arról, hogy nem tud lépni, ha feljebb is volt. Nem hibáztatok senkit, csak magamat. Régen megtanították már, hogy előbb kell kérdezni, azután lőni. Mi fordítva csináltuk :)

Köszi.

ui: szerintem a súgó ebben az ügyben kiegészítésre szorul.

Tsobi 12-09-2010 14:09

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272667)
Jó, nem vitázom. Akkor nem lép és kész. Az 1A súgó félrevezető, mert szó nincs benne arról, hogy nem tud lépni, ha feljebb is volt. Nem hibáztatok senkit, csak magamat. Régen megtanították már, hogy előbb kell kérdezni, azután lőni. Mi fordítva csináltuk :)

Köszi.

ui: szerintem a súgó ebben az ügyben kiegészítésre szorul.

Tessék böngészni a Feljutás súgót.

Survivor 12-09-2010 14:10

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 272668)
Tessék böngészni a Feljutás súgót.

Rendben, köszi.

Remedy 12-09-2010 14:11

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272667)
Jó, nem vitázom. Akkor nem lép és kész. Az 1A súgó félrevezető, mert szó nincs benne arról, hogy nem tud lépni, ha feljebb is volt. Nem hibáztatok senkit, csak magamat. Régen megtanították már, hogy előbb kell kérdezni, azután lőni. Mi fordítva csináltuk :)

Köszi.

ui: szerintem a súgó ebben az ügyben kiegészítésre szorul.

?!

Ott van benne a sugoban, es most lett Neked kulon beidezve is. Meg mit szeretnel ezenkivul?

Tsobi 12-09-2010 14:13

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272666)
De akkor minek kell az a marketingduma, hogy 4000 hekiről is tud fordulni, ha nem akar az 1A-ban játszani? Nem tud. Értelmezhetjük ezt bárhogyan. Egyébként elolvastam a kérdések-válaszokat a témával kapcsolatban az ott megjelölt fórumon. Mindet. Nincs közöttük ilyen kérdés. Ha megvan neki a 4000 hektárja és nem akar az A-ban tovább játszani, akkor rá nem érvényes a könnyítés, holott a súgóban is és itt is ez van leírva. Nem vitázni akarok, de szerintem ez diszkrimináció. Persze volt fejlebb is, de leverték. Na és? Fordulni akar 4000 heki felett a leírt új szabályok szerint és nem tud.

Szerintem ez nem egyenlő elbírálás.

Ez a hozzállás kb. olyan, mintha azért jöttél volna a külső fórumra reklamálni, mert a klántársad már 300 kör óta A-ban van, elérte a 4000 hektárt, de nem tud fordulni. Ez azért van, mert van egy minimum követelmény (ebben az esetben 1000 kör), amit a csoportban teljesíteni kell. Ugyanígy van ez a minimumfölddel is. A szintlépéshez teljesítened kell földterületi követelményeket is, Ő pedig ennek nem felel meg.

Ati 12-09-2010 14:20

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272667)
ui: szerintem a súgó ebben az ügyben kiegészítésre szorul.

Hmm? Onnan másoltam az előbb az idézetet. Ez így szó szerint bennevan a feljutás súgóban, amit a feljutás oldalról a jobb felső sarokban lévő kérdőjelre kattintva lehet elérni.

Survivor 12-09-2010 14:22

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 272671)
Ez a hozzállás kb. olyan, mintha azért jöttél volna a külső fórumra reklamálni, mert a klántársad már 300 kör óta A-ban van, elérte a 4000 hektárt, de nem tud fordulni. Ez azért van, mert van egy minimum követelmény (ebben az esetben 1000 kör), amit a csoportban teljesíteni kell. Ugyanígy van ez a minimumfölddel is. A szintlépéshez teljesítened kell földterületi követelményeket is, Ő pedig ennek nem felel meg.

Van az a vicc, hogy hallja az ember a rádióban, hogy egy őrült a forgalommal szemben megy az autópályán és mondja magában: "mit egy? Az összes". Így érzem magam.

Rendben, zárjuk le a témát, köszönettel megkaptam a választ a kérdésemre. További szép napot!

Ati 12-09-2010 18:28

Közben értem a kérdés lényegét. A 4000 és a 9000 hektár a top30% követelményt váltotta fel, nem a minimum földet! A minimum föld az adott ország legnagyobb méretéből számolódik ki. Aki csak szép lassan haladgat felfele, és várja a 4000 hektáros fordulást, annak ez sose lesz 4000 hektár fölött. Csak olyan ország esetén lesz 4000 hektár fölött, aki azt már a mostani A-s játéka során jócskán túllépte.

Survivor 12-13-2010 20:32

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 272677)
Közben értem a kérdés lényegét. A 4000 és a 9000 hektár a top30% követelményt váltotta fel, nem a minimum földet! A minimum föld az adott ország legnagyobb méretéből számolódik ki. Aki csak szép lassan haladgat felfele, és várja a 4000 hektáros fordulást, annak ez sose lesz 4000 hektár fölött. Csak olyan ország esetén lesz 4000 hektár fölött, aki azt már a mostani A-s játéka során jócskán túllépte.

Köszönöm. Erre gondoltam. Csak azért érdekelt, mert ha mi akik ugyanúgy 10 éve játszunk nem értjük mennyire nem fogják érteni esetleg azok, akik először járnak az A-ban. ;)
A mi alatt a klánomat értettem természetesen, nem az itt hozzászólókat általában.

Ati 12-13-2010 20:35

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 272961)
Köszönöm. Erre gondoltam. Csak azért érdekelt, mert ha mi akik ugyanúgy 10 éve játszunk nem értjük mennyire nem fogják érteni esetleg azok, akik először járnak az A-ban. ;)
A mi alatt a klánomat értettem természetesen, nem az itt hozzászólókat általában.

Engem az zavart meg, hogy ez a könnyítés alapvetően azoknak lett kitalálva, akik még sose voltak magas területeken, és számukra ez igazából nem kérdés. De valóban vannak olyanok is, akik voltak már magasabb területeken, viszont a minimum földet most nem érik el. Nekik ezt ugyan teljesíteni kell (azt mindenkinek, alsóbb csoportokban is végig), de a top30% követelményt nem (e helyett van a 4000, illetve 9000 fix hektár).

NewJackCity 12-15-2010 16:29

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 272671)
Ez a hozzállás kb. olyan, mintha azért jöttél volna a külső fórumra reklamálni, mert a klántársad már 300 kör óta A-ban van, elérte a 4000 hektárt, de nem tud fordulni. Ez azért van, mert van egy minimum követelmény (ebben az esetben 1000 kör), amit a csoportban teljesíteni kell. Ugyanígy van ez a minimumfölddel is. A szintlépéshez teljesítened kell földterületi követelményeket is, Ő pedig ennek nem felel meg.

nemtudom ha multkor rád az a 8 sereges fosztás foldért ment volna hogy vélekednél a kérdésrol konnyu ugy osztani az észt hogy még nem élted meg a problémát
bár ha jol emlékszem meg se vártad hogy beérjen a sereg már szabin voltál
elég gyenge a képzeloerod ha nem tudsz belegondolni hogy milyen lenne ha nem tudnál visszakapaszkodni a minumum hekidre
mert valami gerinces brigád nem hajlando mnt-zni és mondjuk példakép 5-6k hekivel a minimum alá tesznek
1 hektár föld felfedezéséhez kell 5.621 katona es ezt tetézve még van folotted egy raklap ork tábi
kiváncsi lennék te hogy oldanád meg a dolgot
az a példa még egészvéletlen egy A-csopis torténet is egyben az egyik nemeslelku fedhetetlen eloéletu fair play gyoztes klánrol szol(torténetunknben ok a rosszfiuk) :P

NewJackCity 12-15-2010 16:45

nekem pl 2 éve megoldhatatlan a fordulás A-bol B-bol miota ilyen jol sikerult "osszebarátkoznunk ezekkel az uriemberekkel"

Minimális föld 24.680 hektár 19.380 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 19.380 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 27.285 kör MEGFELEL

pedig teljesen normális hangnemben probáltam mnt-t kérni de suket fulekre találtam
mert ez náluk valami klánérdek :D
pedig nem lehet mondani hogy nem probálkoztam
ertelmetlen harcba nyilván nem megyek bele
de ettol fuggetlen az iranyitasom alatt csapatmunkával sikerult megdonteni a legnagyobb klánfoglalás rekordját az általam inditott bizonyos 16k hekis utéssel
szoval még azt se nagyon lehet rám mondani hogy tulzottan béna lennék

Survivor 12-17-2010 21:27

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 272962)
Engem az zavart meg, hogy ez a könnyítés alapvetően azoknak lett kitalálva, akik még sose voltak magas területeken, és számukra ez igazából nem kérdés. De valóban vannak olyanok is, akik voltak már magasabb területeken, viszont a minimum földet most nem érik el. Nekik ezt ugyan teljesíteni kell (azt mindenkinek, alsóbb csoportokban is végig), de a top30% követelményt nem (e helyett van a 4000, illetve 9000 fix hektár).

Attila, azt hadd kérdezzem meg, hogy az cél volt a könnyítés megalkotásakor, hogy mondjuk egy restart után se legyen lehetősége valakinek a 4000 hekis szabállyal fordulni? Konkrét példa: fajt akartam váltani, ezért az A-ban restartoltam. Ugyanezzel az országommal voltam előrébb is kb. 2 éve, de nyilván lejjebb kerültünk. Most a restart után pár héttel ezt látom:

Játékidő 1.000 kör 504 kör NEM MEGFELELŐ
Minimális föld 5.796 hektár 2.245 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 2.245 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
Saját ország a következő csoportban nem lehet Van (fagyaszt) NEM MEGFELELŐ

Ebből gondolom helyesen arra következtetek, hogy nincs már lehetőségem arra, hogy a 4.000 hekis szabállyal forduljak, hiába restartoltam. Ezt értem, de ez volt a kezdeti cél is vagy ez, mint esetlegesen megfontolandó kérdés fel sem merült?

Leegyszerűsítve a kérdést úgy tehetném fel, hogy csak az újonnan 1A-ra fellépők "járnak jól" ezzel a lehetőséggel, a régóta itt küzdő, de "könnyűnek találtatott" országok nem?

Remedy 12-17-2010 21:54

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 273393)
Attila, azt hadd kérdezzem meg, hogy az cél volt a könnyítés megalkotásakor, hogy mondjuk egy restart után se legyen lehetősége valakinek a 4000 hekis szabállyal fordulni? Konkrét példa: fajt akartam váltani, ezért az A-ban restartoltam. Ugyanezzel az országommal voltam előrébb is kb. 2 éve, de nyilván lejjebb kerültünk. Most a restart után pár héttel ezt látom:

Játékidő 1.000 kör 504 kör NEM MEGFELELŐ
Minimális föld 5.796 hektár 2.245 hektár NEM MEGFELELŐ
Maximális föld 100.000 hektár 2.245 hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
9000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
4000 hektár fölötti idő 336 kör 0 kör NEM MEGFELELŐ
Saját ország a következő csoportban nem lehet Van (fagyaszt) NEM MEGFELELŐ

Ebből gondolom helyesen arra következtetek, hogy nincs már lehetőségem arra, hogy a 4.000 hekis szabállyal forduljak, hiába restartoltam. Ezt értem, de ez volt a kezdeti cél is vagy ez, mint esetlegesen megfontolandó kérdés fel sem merült?

Leegyszerűsítve a kérdést úgy tehetném fel, hogy csak az újonnan 1A-ra fellépők "járnak jól" ezzel a lehetőséggel, a régóta itt küzdő, de "könnyűnek találtatott" országok nem?

Nekik is rengeteget javult az eselyuk. Egyreszt, 4000 folott ugyanugy fog nekik telni a topkoruk. Masreszt, ameddig eddig _mar_ feljutottak a kuzdes soran, annak csak a 85%-aig kell ujra feljutni, raadasul eleg egy korvaltas erejeig.

Redback 12-17-2010 22:34

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 273397)
Nekik is rengeteget javult az eselyuk. Egyreszt, 4000 folott ugyanugy fog nekik telni a topkoruk. Masreszt, ameddig eddig _mar_ feljutottak a kuzdes soran, annak csak a 85%-aig kell ujra feljutni, raadasul eleg egy korvaltas erejeig.

Egy körváltásig?

Remedy 12-17-2010 23:02

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 273401)
Egy körváltásig?

Igen. 4000 folott meglesz a 336 topkore, aztan vhogy felszalad a minimumfoldjere. :)

Survivor 12-17-2010 23:06

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 273397)
Nekik is rengeteget javult az eselyuk. Egyreszt, 4000 folott ugyanugy fog nekik telni a topkoruk. Masreszt, ameddig eddig _mar_ feljutottak a kuzdes soran, annak csak a 85%-aig kell ujra feljutni, raadasul eleg egy korvaltas erejeig.

Oké értem (és azt is, hogy miért csak 1 körig, mivel azonnal tud szintet lépni, ha már minden más teljesült). De, ha már egyszer restartol szerencsétlen, nem lehetne neki is (nekem is) megadni a lehetőséget, hogy kihasználjam azt, amit minden frissen A-ba lépő is ki tud? Nem mondom, hogy biztosan kihasználnám, de legalább a lehetőség ott lenne. Meg a jelenlegi gyakorlat olyan, mint amit a szolgáltatók és a bankok csinálnak általában. A hűséges ügyfelek mindig hátrányban vannak a frissen számlát nyitók vagy előfizetést vásárolókkal szemben.

Ati 12-18-2010 02:12

Quote:

Originally Posted by Survivor (Post 273404)
Oké értem (és azt is, hogy miért csak 1 körig, mivel azonnal tud szintet lépni, ha már minden más teljesült). De, ha már egyszer restartol szerencsétlen, nem lehetne neki is (nekem is) megadni a lehetőséget, hogy kihasználjam azt, amit minden frissen A-ba lépő is ki tud? Nem mondom, hogy biztosan kihasználnám, de legalább a lehetőség ott lenne. Meg a jelenlegi gyakorlat olyan, mint amit a szolgáltatók és a bankok csinálnak általában. A hűséges ügyfelek mindig hátrányban vannak a frissen számlát nyitók vagy előfizetést vásárolókkal szemben.

A minimum föld követelmény változtatása fel sem merült. Ha felmerült volna, akkor el lett volna vetve.

Az, hogy annyi a minimum földed, azt jelenti, hogy voltál már e fölött is. Nem elérhetetlen tehát számodra az a mennyiség.

A minimum föld újrainduláskori csökkentése rengeteg csalásra adna lehetőséget, ezért az egy mindenképp szükséges követelmény.

Survivor 12-18-2010 23:37

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 273413)
Az, hogy annyi a minimum földed, azt jelenti, hogy voltál már e fölött is. Nem elérhetetlen tehát számodra az a mennyiség.

A minimum föld újrainduláskori csökkentése rengeteg csalásra adna lehetőséget, ezért az egy mindenképp szükséges követelmény.

Ez igaz, de akkor ork voltam, most meg nem. Ha egy hadilag aktiv fajjal elértél valameddig, nem biztos, hogy egy kevésbé hadis beállítottságú fajjal valaha is meg tudod közelíteni. Az pedig ugyancsak befolyásolja, hogy egy hadi beállítottságú klánban értél el mondjuk sok hektárig, utána átkerültél esetleg egy passzív klánba és máris nincs nagyon lehetőséged egyéni akciókra. De világos, a válaszból kiderült, hogy az eredeti céllal megegyező változtatás született. Köszi.


All times are GMT +1. The time now is 11:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu