Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Tesztelés (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=67)
-   -   9. TESZT: Térképszerkesztés (fakultatív) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3483)

Ati 05-11-2009 19:44

9. TESZT: Térképszerkesztés (fakultatív)
 
Erről nem írok az általános infós részben, mivel nagyon kevés embert érint. Ide írom le most a leglényegesebb tudnivalókat.

A térképszerkesztő részt nem éri el mindenki, csak akinek erre jogosultsága van.

Ha van térképszerkesztési jogosultságod, akkor rá kell menned egy külön épületre, ami a térképszerkesztést szolgálja:


Ezt megtalálod a fővárostól északra, a jelenlegi sivatagban, de akár már építhettél is ilyen épüketet a saját városodba.

Ha nincs térképszerkesztési jogosultságod, akkor erre az épületre rámenve semmi sem történik.

Ha van, akkor azonnal a "saját térképeden" találod magad. Ez induláskor egy 1x1 méterű (egy darab) tengerdarab.

A bal alsó sarokban látod, hogy épp melyik térképelem van kiválasztva. A térkép valamely kockájára kattintva a kocka erre fog változni:


A fenti képen a mező van kiválasztva, ha a térképre kattintasz, akkor mezőre fog változni az a kocka, amire éppen kattintottál.

A középső legördülőmenü (ahova a képen "Bánya" van írva) a kategóüriaválasztó. Innen választhatod ki, hogy milyen típusú elemeket szeretnél elhelyezni. Erre azért van szükség, mert közel 1500 féle mező van, amik nem férnek el egyszerre a kezelőfelületen; és a könnyebb megtalálhatóságot is segíti a csoportosítás.

A térképet a nyilakra kattintva mozgathatod.

A játékba úgy térhetsz vissza, ha a legördülőmenüből a "Menü..." pontot választod, majd a "Játékba" gombra kattintasz. Ugyanitt látsz még egy legördülőmenüt és egy "Új terület" gombot. Ezeknek az a funkciója, hogy egyszerre több térképet is szerkeszthess. Például egy alaptérképet, és a hozzájuk kapcsolódó altérképeket (például egy falu, falun belül egy lakóház, esetleg a lakóháznak plusz emeleti szintje stb.).

2 fontos dologra kell figyelni, amik ugyan nem logikusak első hallásra, de technikailag szükségszerűek:

  1. A térképnek minden esetben négyszögletűnek kell lennie. Nem kell, hogy négyzet legyen, lehet téglalap is, de mindenképp 4 sarka kell, hogy legyen, nem több, nem kevesebb. Már hallom a kérdést, hogy mi van akkor, ha egy kerek szigetet akarsz csinálni. Egyszerű: tengerrel pótold ki a nem használt részeket, hogy négyszögletű területet kapj végeredményként. Így a hasznos terület (például a sziget) lehet nyugodtan kör alakú.
  2. Ez nehezebb: a térképnek egy függőleges középvonal mentén kell oldalra kibontakoznia. Hehe, tudom, hogy nem érted. :) Amikor megkapod a legelső mezőt az új térképeden, akkor bármelyik irányba bővítheted. De! Ha elkezded vízszintesen bővíteni, akkor a vízszintes szélekről fel vagy le ne bővíts. Ha felfele, vagy lefele bővítenél, akkor azt először a középpontban tedd, majd onnan jobbra és balra hozd létre az új területeket. Ez a középpont nem a térkép tényleges középpontja kell, hogy legyen, hanem a kirajzolt, éppen megjelenített térképrészletnek. Ez most nagyon kuszán hangzik, de ha kipróbálod, akkor látni fogod. Ha ezután mozgatod a térképet, akkor látni fogod, hogy néha megjelenik egy-egy elem, néha eltűnik. Ezért célszerű először a térkép "alapját" megrajzolni (például X*Y méretű mező, vagy barlang, vagy vízfelület, vagy város, vagy szoba, vagy akármi), és a belső részeket ezután kidolgozni. Ez a kettes "korlátozás" csak a terület létrehozására vonatkozik, amikor cseréled a területeket (például üres városi utcát szőlőprésre), akkor már bárhova kattinthatsz, és tudod cserélni.
Az elsőt könnyű ellenőrizni, csak végigfutsz a térkép szélein. A másodikat pedig szerkesztés közben látni fogod, és nem gond, ha elrontod, mert a valós térképbe beillesztéskor egy automatikus ellenőrzésen úgyis keresztülmegy.

A térképek nem kerülnek be automatikusan a játék alaptérképére, ez kézzel van hozzáadva minden esetben.

A térkép lehet az alaptérkép része, vagy lehet egy altérkép (mint például a bányák, a városok, az aréna, a csatorna, ...).

Ha megnézerd, hogy milyen térképelemek állnak rendelkezésre, akkor láthatod, hogy sokkal többféle, mint ami a mostani teszt-térképen van. Ennek két oka van: az egyik, hogy nem minden térképelemnek a tulajdonságai vannak még beállítva (lusta dög voltam :D), a másik az, hogy a "cselekményes" térképelemek csak speciális esetekben lesznek használva, például küldetések részeként.

Tuti lesz egy csomó kérdés ezzel kapcsolatban, úgyhogy ezt most elküldöm, beállítom a térképszerkesztést azoknak, akik kérték, aztán jöhetnek majd a kérdések.

Mások térképeit csak akkor látom, ha letöltöm magamhoz, ezért lehetőleg ha valamilyen képi megjelenéssel kapcsolatos a kérdés, akkor vagy képernyőfotót mellékelj, vagy írd le szóban, hogy mit tapasztalsz, és mire vonatkozik a kérdés.

Hajrá! :)

Ati 05-11-2009 19:47

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211050)
NÉV:
Dus3

SORSZÁM:
10

Mehet. :)

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 211053)
csabi2 (#12)

Mehet. :)

Quote:

Originally Posted by Toto (Post 211077)
Ha nem érinti a rendes játékmenetet az adott karakterrel akkor Toto1 (#97)

Nem érinti. Ez is mehet. :)

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 211101)
Phoenix1 (#41)

És ez is mehet. :)

Ati 05-11-2009 19:49

Mégegy fontos infó: a karakter a játékban marad a térképszerkesztés idejére is, tehát elképzelhető, hogy az arra járó mobok megtámadják. Ha lehet, akkor védett helyen szerkessz, vagy ne hagyd túl sokáig magára a karaktert, amíg banditák rohangásznak mindenfele. :)

Toto 05-11-2009 20:01

Van valami Téma amit érdemes csinálni, vagy mindenkinek szárnyaljon a fantáziája? :)

[HTPA]GeeForce 05-11-2009 20:02

Gee1 (#14), ha van még ilyen lehetőség. :)

Ati 05-11-2009 20:02

Quote:

Originally Posted by Toto (Post 211134)
Van valami Téma amit érdemes csinálni, vagy mindenkinek szárnyaljon a fantáziája? :)

Szárnyalhat! :)

Ati 05-11-2009 20:04

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 211135)
Gee1 (#14), ha van még ilyen lehetőség. :)

Okie, ez is mehet. :)

Dus 05-11-2009 20:15

Nagyon király :D

Ildee 05-11-2009 20:18

Ildi2 még befér?

Ati 05-11-2009 20:19

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 211140)
Ildi2 még befér?

Be, ha mondasz mellé egy sorszámot is nekem. :)

Toto 05-11-2009 20:19

Sose csináltam még ilyet, de ez nagyon nem egyszerű :D

Ati 05-11-2009 20:20

Quote:

Originally Posted by Toto (Post 211142)
Sose csináltam még ilyet, de ez nagyon nem egyszerű :D

Csak kattintgatni kell. :)

Ildee 05-11-2009 20:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211141)
Be, ha mondasz mellé egy sorszámot is nekem. :)

80, de csak holnap tudom elkezdeni, ma már hulla vagyok az ilyesmihez :mad:

Dus 05-11-2009 20:25

Nah, D betű már meg van a Dus-ból :D:D:D

Ati 05-11-2009 20:26

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 211145)
80, de csak holnap tudom elkezdeni, ma már hulla vagyok az ilyesmihez :mad:

Éjszaka megálmodod, hogy mit fogsz rajzolni. :D

BimmBimm 05-11-2009 20:29

BimmBimm1(#88)-ról lehet szó?:p
Bár még 5letem nincs, de iszok egy kis kreatív szörpöt:P

Dus 05-11-2009 20:30

Ez a térképkészítés sokkal jobban lefoglal mint maga a játék :D:D

Toto 05-11-2009 20:31

Jáájjj, mit nem adnék egy "visszavon" gombért :D

Ildee 05-11-2009 20:32

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211147)
Éjszaka megálmodod, hogy mit fogsz rajzolni. :D

Nem hinném, szerencsére nem álmodom sem a muddal, sem a hóddal :D

Ati 05-11-2009 20:33

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 211148)
BimmBimm1(#88)-ról lehet szó?:p
Bár még 5letem nincs, de iszok egy kis kreatív szörpöt:P

Okay, ez a karakter is tud szerkeszteni. :)

Ati 05-11-2009 20:33

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 211151)
Nem hinném, szerencsére nem álmodom sem a muddal, sem a hóddal :D

OFF: ez miért szerencse? :eek: :p :D

Dus 05-11-2009 20:40

Ati, ha a menün vagyok akkor hiába megyek rögtön a menüre, nem csinál semmit. El kell menni és vissza :)

Tudom, hogy nem olyan eget rengető, de zavar :D

Ati 05-11-2009 20:41

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211154)
Ati, ha a menün vagyok akkor hiába megyek rögtön a menüre, nem csinál semmit. El kell menni és vissza :)

Tudom, hogy nem olyan eget rengető, de zavar :D

Ezt egyelőre sajna meg kell szokni, csak a változáskor hozza be a menüt.

Dus 05-11-2009 20:45

A következő:
Ha javítok valamit (mást rakok a helyére), akkor az eredetit NEM tünteti el. Így pl egy kő hidat nem tudok felülírni egy kő úttal és ha a régi kereskedő posztra rakom az utat, kilátszik alóla a régi kereskedő poszt... :(


Csak úgy tudom megoldani, hogy terep elemmel fölülírom és utána újra le amit szeretnék...macerás...


Mondjuk, látom, hogy ez viszont jó, mert így telep elemre rakva az utat a homokpadkát megtartja, stb. Valami átmenetet kéne találni :)

Ildee 05-11-2009 20:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211153)
OFF: ez miért szerencse? :eek: :p :D

hé, azt akarod hogy még álmomban is ezzel foglalkozzak? :D:D:D

Ati 05-11-2009 20:48

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211157)
A következő:
Ha javítok valamit (mást rakok a helyére), akkor az eredetit NEM tünteti el. Így pl egy kő hidat nem tudok felülírni egy kő úttal és ha a régi kereskedő posztra rakom az utat, kilátszik alóla a régi kereskedő poszt... :(


Csak úgy tudom megoldani, hogy terep elemmel fölülírom és utána újra le amit szeretnék...macerás...

Az út mindig valaminek a tetején van. Út nincs csak úgy magában, hanem vagy mezőn, vagy hegyen-völgyön, vagy erdőben, ...

Ha nem ilyen jellegű mezőt javítasz, akkor azonnal cseréli. Ezt is, csak ezt pluszban teszi az eredeti mező tetejére.

Ha ez nem így lenne, akkor kb 670 darab út mező lenne, minden egyes területre, minden kanyar, minden átmenetre, ... Ha a macera szót említed, akkor ebbe gondolj bele. ;)

Dus 05-11-2009 20:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211159)
Az út mindig valaminek a tetején van. Út nincs csak úgy magában, hanem vagy mezőn, vagy hegyen-völgyön, vagy erdőben, ...

Ha nem ilyen jellegű mezőt javítasz, akkor azonnal cseréli. Ezt is, csak ezt pluszban teszi az eredeti mező tetejére.

Ha ez nem így lenne, akkor kb 670 darab út mező lenne, minden egyes területre, minden kanyar, minden átmenetre, ... Ha a macera szót említed, akkor ebbe gondolj bele. ;)

ok, igaz :D

Viszont, hogy ne unatkozz :D
Hiányolok olyan területeket, hogy két vagy három sarkas homokpadka, pl.... :)

Toto 05-11-2009 20:53

Mennyit dolgoztam egy csoffadt szigettel :D
Minden elismerésem az alaptérkép elkészítéséért :)

Ati 05-11-2009 20:54

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211161)
Hiányolok olyan területeket, hogy két vagy három sarkas homokpadka, pl.... :)

Ezeket több terület egymás mellé pakolásából ki tudod építeni. (Bár nem vagyok benne biztos, hogy tudom mire gondolsz.)

Ati 05-11-2009 20:55

Quote:

Originally Posted by Toto (Post 211162)
Mennyit dolgoztam egy csoffadt szigettel :D
Minden elismerésem az alaptérkép elkészítéséért :)

Az alaptérkép geológiai földmozgások modellezésével készül, ezután csak finomítani kell. Azt mondjuk nem keveset... :D

Dus 05-11-2009 20:55

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211163)
Ezeket több terület egymás mellé pakolásából ki tudod építeni. (Bár nem vagyok benne biztos, hogy tudom mire gondolsz.)

egy négyzeten kéne Nekem most speciel két szembelévő sarok, mert olyan vékony a sziget :)

Ezt nem tudom megcsinálni...

De igazából simán meg tudnám, hogy nagyobb legyen az S betű a kanyarnál :D

Dus 05-11-2009 21:04

Nah, akkor még írnék :)

Engem zavar picit az is, hogy nincs hosszú átmenet két terep között...
Ez Nálam annyit takar, hogy én szeretnék csinálni egy füves részből átmenetet a havasba, de nem úgy hirtelen, mint ahogy itt van :)
Hanem szépen, több mezőn keresztüli átmenetet...

Ati 05-11-2009 21:07

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211166)
Nah, akkor még írnék :)

Engem zavar picit az is, hogy nincs hosszú átmenet két terep között...
Ez Nálam annyit takar, hogy én szeretnék csinálni egy füves részből átmenetet a havasba, de nem úgy hirtelen, mint ahogy itt van :)
Hanem szépen, több mezőn keresztüli átmenetet...

Hófoltok. Jeges területek, stb. Az 1500+ elem elég kell, hogy legyen mindenre. :)

Toto 05-11-2009 21:23

Ha most én egy őrtoronynak 5 emeletet akarok csinálni, az 5 altérkép? Honnan fogom (fogod) tudni, hogy melyik altérkép őrtorony belső, és melyik egy házbelső? :)

Ati 05-11-2009 21:39

Quote:

Originally Posted by Toto (Post 211168)
Ha most én egy őrtoronynak 5 emeletet akarok csinálni, az 5 altérkép? Honnan fogom (fogod) tudni, hogy melyik altérkép őrtorony belső, és melyik egy házbelső? :)

Ha már nem csak homokozunk (nyugodtan lehet, én is csináltam :D, sőt az egész teszt-térkép az :D), hanem tényleg szeretnéd, hogy egy térképelemed bekerüljön, akkor megmondod, hogy melyik melyik. :)

BimmBimm 05-11-2009 21:54

Ez normális? Csak a jobbra nyílra kattintok...

http://bimmbimm.hu/1.jpg
http://bimmbimm.hu/2.jpg
http://bimmbimm.hu/3.jpg

Ati 05-11-2009 21:57

Quote:

Originally Posted by bimmbimm (Post 211172)
Ez normális? Csak a jobbra nyílra kattintok..

Teljesen normális, ez a bevezetőben írt 2. pont. Először a középpontból felfele és lefele kell megrajzolni a függőleges középvonalat, és utána onnan jobbra és balra. Ha már meg van rajzolva, akkor módosítani lehet bármilyen sorrendben.

Ami itt a mozgatás közben eltűnik, az mind nem a függőleges középvonalból kiindulva lett megrajzolva.

BimmBimm 05-11-2009 21:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211173)
Teljesen normális, ez a bevezetőben írt 2. pont. Először a középpontból felfele és lefele kell megrajzolni a függőleges középvonalat, és utána onnan jobbra és balra. Ha már meg van rajzolva, akkor módosítani lehet bármilyen sorrendben.

Ami itt a mozgatás közben eltűnik, az mind nem a függőleges középvonalból kiindulva lett megrajzolva.

Ahha értem:)
Akkor újrakezdem, mert közben a gonosz ellenség megtámadta a klánvárost... :)

Dus 05-11-2009 22:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 211173)
Teljesen normális, ez a bevezetőben írt 2. pont. Először a középpontból felfele és lefele kell megrajzolni a függőleges középvonalat, és utána onnan jobbra és balra. Ha már meg van rajzolva, akkor módosítani lehet bármilyen sorrendben.

Ami itt a mozgatás közben eltűnik, az mind nem a függőleges középvonalból kiindulva lett megrajzolva.

Nem engedi máshogy, tehát minden területnek onnantól kell lennie rajzolva (függőleges középvonal), de mozgás közben akkor em minden terület látszik...

BimmBimm 05-11-2009 22:03

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 211175)
Nem engedi máshogy, tehát minden területnek onnantól kell lennie rajzolva (függőleges középvonal), de mozgás közben akkor em minden terület látszik...

Minden mozdítás után máshol van a középvonal... erre kellett rávázetni most:D


All times are GMT +1. The time now is 01:39.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu