Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fantasy, szerepjátékok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Szerepjáték Skype-on (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3428)

Ati 04-08-2009 16:12

Szerepjáték Skype-on
 
A másik téma (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3261) kapcsán nézegettem online szerepjátékokat, és találtam jópár olyan csapatot, akik Skype-on keresztül játszanak. Kvázi mintha élőben összeülnének, csak nincs fizikai korlát, lehet játszani Zalaegerszegről, Debrecenből, Soroksárról is egyidőben, és még az utazásra sem kell órákat fordítani.

Bár nem ez az, amire abban a témában célzok (arra még várni kell húsvét utánig), kíváncsi vagyok, hogy lenne-e valaki, akit érdekel egy ilyen jellegű játék. Vagyis előre meghatározott időben "összeül" egy társaság, és mintha személyesen játszanának, Skype-on keresztül végigvisznek egy-egy kalandot.

Ha van érdeklődő, akkor szívesen keresek egy jó kis kalandot próbaképp. :)

Tsobi 04-08-2009 16:20

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 206952)
A másik téma (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3261) kapcsán nézegettem online szerepjátékokat, és találtam jópár olyan csapatot, akik Skype-on keresztül játszanak. Kvázi mintha élőben összeülnének, csak nincs fizikai korlát, lehet játszani Zalaegerszegről, Debrecenből, Soroksárról is egyidőben, és még az utazásra sem kell órákat fordítani.

Bár nem ez az, amire abban a témában célzok (arra még várni kell húsvét utánig), kíváncsi vagyok, hogy lenne-e valaki, akit érdekel egy ilyen jellegű játék. Vagyis előre meghatározott időben "összeül" egy társaság, és mintha személyesen játszanának, Skype-on keresztül végigvisznek egy-egy kalandot.

Ha van érdeklődő, akkor szívesen keresek egy jó kis kalandot próbaképp. :)

A menetét nagyjából leírnád ennek? Összeülünk egy időben és rögtönözve csinálunk ezt-azt,vagy .. ? A rutintalanság beszél belőlem :)

Ati 04-08-2009 16:24

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 206955)
A menetét nagyjából leírnád ennek? Összeülünk egy időben és rögtönözve csinálunk ezt-azt,vagy .. ? A rutintalanság beszél belőlem :)

Gyakorlatilag egy normál, "offline" játékhoz hasonlóan történne minden.

Adott, hogy ki milyen karakterrel játszik (ezt mindenki saját maga előre kitalálja, ide kell egy egyeztetés a tényleges játék előtt), majd a kaland kezdetekor a mesélő felvázolja a szituációt: hol vannak a karakterek, miért vannak ott, mi történt előzőleg, és most mi van körülöttük.

Innen indul a játék, beszélgetésekkel, körbenézésekkel a helyszínen, a küldetés megoldásával, közben pedig sok csatával.

Tsobi 04-08-2009 16:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 206957)
Gyakorlatilag egy normál, "offline" játékhoz hasonlóan történne minden.

Adott, hogy ki milyen karakterrel játszik (ezt mindenki saját maga előre kitalálja, ide kell egy egyeztetés a tényleges játék előtt), majd a kaland kezdetekor a mesélő felvázolja a szituációt: hol vannak a karakterek, miért vannak ott, mi történt előzőleg, és most mi van körülöttük.

Innen indul a játék, beszélgetésekkel, körbenézésekkel a helyszínen, a küldetés megoldásával, közben pedig sok csatával.

Éértem :)
Engem érdekelne egy hasonló. :)

Dus 04-08-2009 17:15

Asszem kitalálható, hogy én is szívesen csatlakoznék...csak még beszerzek egy működő mikrofont, mert a mostani elromlott ;)

Ati 04-08-2009 17:17

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 206968)
Asszem kitalálható, hogy én is szívesen csatlakoznék...csak még beszerzek egy működő mikrofont, mert a mostani elromlott ;)

Egy-két kellék még nekem is hiányzik hozzá. :) Például sok-sok papír, amin követni tudom majd a történet alakulását. :D

Redback 04-08-2009 17:29

Ha lehet jelentkezni hallgatónak, akkor én megteszem :D

Remedy 04-08-2009 17:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 206969)
Egy-két kellék még nekem is hiányzik hozzá. :) Például sok-sok papír, amin követni tudom majd a történet alakulását. :D

Notepad.exe. :)

(Aztan irhatsz belole regenyt, mint Nemes Istvan a Skandar Graunt! :)

Ati 04-08-2009 17:36

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 206971)
Ha lehet jelentkezni hallgatónak, akkor én megteszem :D

Hallgatónak nem igazán. A játék végén a felvétel felkerülhet netre, akkor utólag lehet hallgatni, és szemlélni a kaland térképeit, miegyebeket.

Ati 04-08-2009 17:37

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 206972)
Notepad.exe. :)

(Aztan irhatsz belole regenyt, mint Nemes Istvan a Skandar Graunt! :)

Ha lehetne benne rajzolni is, és nem enne erőforrást a játék közben, akkor egész ideális lenne. Így azonban sajnos......... :)

Tsyl 04-08-2009 17:49

Nekem e szóbeli-online játékhoz nem igazán sok tapasztalatom van és el nem tudom képzelni a folyamatát. Jó lenne ha lehetőség adva lenne, hogy az első "próba adás"-on hallgatóként részt vehessen az ember és a tapasztalatot ebből levonva eltudná dönteni magában, hogy alkalmas-e rá vagy sem.
Jó magam imádok fantáziálni és ez is valahol egy kihívást jelentene az elme számára. Arról nem beszélve, hogy ebbe a rohanó világban jól esne néha kikapcsolódni és nem biztos, hogy a kocsma a legjobb megoldás erre:)
De komolyra fordítva a szót, tényleg nagyon hiányos az ismeretem az ilyen irányú játékokról és pld. el nem tudom képzelni, hogy egy csata kimenetelét hogyan lehet szóban azaz Skype-on eldönteni.

Tsobi 04-08-2009 17:51

Jó lenne mondjuk egy már lejátszott magyar felvétel,amiből okulhatnánk :)

Ati 04-08-2009 17:53

Quote:

Originally Posted by Tsyl (Post 206977)
De komolyra fordítva a szót, tényleg nagyon hiányos az ismeretem az ilyen irányú játékokról és pld. el nem tudom képzelni, hogy egy csata kimenetelét hogyan lehet szóban azaz Skype-on eldönteni.

Ugyanúgy, ahogy egy személyesen zajló összejövetel esetén. Dobókocka stb. Ami mondjuk kimarad így a 21. században, de az eredmény ugyanaz.

Mindjárt berakok egy linket ide, ahol angolosok belehallgathatnak egy ilyenbe...

Ati 04-08-2009 17:56

http://korerpg.com/kore-rpg-myr-camp...come-to-malfa/

Itt a pirosra kell kattintani... De aki nem tudja elolvasni, hogy melyik szín mi, az úgyse fogja érteni, mert angol... :)

Dus 04-08-2009 19:07

Ati, és a mesélést ki vállalná el?? :)

Amúgy mindenkinek mondom: Itt nem tudok senkiről akinek van ilyesfajta tapasztalata már, szóval tanulni nem tudsz az első hallgatásból :)

Ati 04-08-2009 19:16

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 206982)
Ati, és a mesélést ki vállalná el?? :)

Amúgy mindenkinek mondom: Itt nem tudok senkiről akinek van ilyesfajta tapasztalata már, szóval tanulni nem tudsz az első hallgatásból :)

Dehogynem tudsz tanulni, hiszen az előbb másoltam be egy linket. Ott van huszonsok estényi anyag fent, lehet csemegézni. :)

Magyarról nem tudok, de biztos, hogy van.

Mesélést vállalok az elején, már szépen ki is gondoltam, hogyan lehet minden résztvevőnem megjeleníteni a dolgokat, amiket látnia kell, karakteradatok, térképek, miegyebek. Aztán ha nagyon bénán csinálom (eddig csak szereplő voltam élő játékokban), akkor átveszi más, vagy hagyjuk az egészet a fenébe. :)

Andrew 04-08-2009 19:17

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 206982)
Ati, és a mesélést ki vállalná el?? :)

Amúgy mindenkinek mondom: Itt nem tudok senkiről akinek van ilyesfajta tapasztalata már, szóval tanulni nem tudsz az első hallgatásból :)

Nekem van bibíííí :D
Mondjuk ilyesmit még nem próbáltam, de nekem a fórumosnál is az volt a gondom, hogy nem láttam a többieket :p Úgyhogy azt hiszem én maradok az asztalinál... meg az élőszerepjátéknál :D

Khazad-Dum 04-08-2009 19:31

Rpg
 
Esetleg nézzetek be ide: http://rpg.hu/.
Amúgy engem is érdekelne, ez lenne az első ilyen játékom, de hát valahol el kellen kezdeni.

Tsyl 04-08-2009 19:32

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 206980)
http://korerpg.com/kore-rpg-myr-camp...come-to-malfa/

Itt a pirosra kell kattintani... De aki nem tudja elolvasni, hogy melyik szín mi, az úgyse fogja érteni, mert angol... :)

No nekem szerencsémre itt volt szinkron tolmácsnak az angol szakos fiam, aki fordította az eseményeket, sajnos én még az orosz szakos világban nőttem fel.:) Neki nem újdonság ez, sőt biztatott is, hogy nagyon jó dolog, mert ő is aktív résztvevője egy hasonló szerepjátéknak szintén angol nyelven. Magyarázta ő nagy hévvel, hogy teljesen áttud szellemülni az ember ilyenkor és aki tényleg szívvel-lélekkel akar játszani az teljesen beletudja élni magát a karakterbe...Nos majd az idő eldönti, hogy sikerül-e vagy nem. Ha feltennétek majd a beszélgetések hanganyagát az tényleg nagy segítség lenne, mert így képet tudnának alkotni a hozzám hasonlók is a játékról...
/ És a végére, csak így zárójelben kérdem :-Ati ugye nincs korhatárhoz kötve a dolog? :D /

Pepa 04-08-2009 19:39

Estét!

Én mindig kapható vagyok az ilyenre, csak az idő a kérdés.

Ati 04-08-2009 19:50

Quote:

Originally Posted by Khazad-Dum (Post 206986)
Esetleg nézzetek be ide: http://rpg.hu/.
Amúgy engem is érdekelne, ez lenne az első ilyen játékom, de hát valahol el kellen kezdeni.

Ez az oldal ez egyértelműen adott ehhez a témához, de nem tudok róla, hogy itt lennének hanganyagok fent, akár személyes találkozókon készítettek is.

Ati 04-08-2009 19:51

Quote:

Originally Posted by Tsyl (Post 206987)
/ És a végére, csak így zárójelben kérdem :-Ati ugye nincs korhatárhoz kötve a dolog? :D /

Semmiképp! :)

Khazad-Dum 04-08-2009 19:56

Rpg
 
Hanganyag az nincs de tippek, tanácsok meg karakterlapok vannak, hogy ne a kisujjukból kelljen kiszopni mindent.

Ati 04-08-2009 20:00

Quote:

Originally Posted by Khazad-Dum (Post 206992)
Hanganyag az nincs de tippek, tanácsok meg karakterlapok vannak, hogy ne a kisujjukból kelljen kiszopni mindent.

Ha én leszek a mesélő, akkor egész biztosan egy mindenki számára érthetőbb szabályrendszer szerint fogunk játszani, amihez nem kell 2 hónapot tanulni előtte.

Dus 04-08-2009 20:06

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 206993)
Ha én leszek a mesélő, akkor egész biztosan egy mindenki számára érthetőbb szabályrendszer szerint fogunk játszani, amihez nem kell 2 hónapot tanulni előtte.

Ezt meg is beszéltük :D

csabi 04-08-2009 23:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 206993)
Ha én leszek a mesélő, akkor egész biztosan egy mindenki számára érthetőbb szabályrendszer szerint fogunk játszani, amihez nem kell 2 hónapot tanulni előtte.

hódítós szabály rendszer, csak országok helyett karakterekkel? :)

Ati 04-08-2009 23:08

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 207002)
hódítós szabály rendszer, csak országok helyett karakterekkel? :)

Önző disznó módon a Hódító világa alap, dehát ez teljesen ideális egy fantasy történethez. :)

csabi 04-08-2009 23:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 207003)
Önző disznó módon a Hódító világa alap, dehát ez teljesen ideális egy fantasy történethez. :)

már el is képzeltem: Hódító, mint MMORPG.. :D

vityu 04-08-2009 23:25

Amint befejeztem a szakdolgozatom, letudtam a vizsgaidőszakot és az msc felvételit, meg a Campus fesztivál építést, be is csatlakoznék! :D Kb augusztusban találkozunk :(

Ati 04-08-2009 23:27

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 207006)
Amint befejeztem a szakdolgozatom, letudtam a vizsgaidőszakot és az msc felvételit, meg a Campus fesztivál építést, be is csatlakoznék! :D Kb augusztusban találkozunk :(

Addigra csak kiderül, hogy él, vagy hal ez az ötlet. :)

Ati 04-14-2009 15:05

Lehullott a lepel, hogy mi az a világ, amibe ezt a játékot be szeretném illeszteni. Ennek megfelelően a témát is inkább ott folytatom: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3433


All times are GMT +1. The time now is 19:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu