Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Miért az óriást hiszi mindenki a legjobb fajnak????? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=329)

Dragi 03-16-2006 18:25

Miért az óriást hiszi mindenki a legjobb fajnak?????
 
Nos ez a kérdés már régóta foglalkoztatt! De miért, miért pont az óriás?????Nagyon csúnya hátrányai vannak mégis favorit faj!!!!:confused:

Láma 03-16-2006 18:37

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
Nos ez a kérdés már régóta foglalkoztatt! De miért, miért pont az óriás?????Nagyon csúnya hátrányai vannak mégis favorit faj!!!!:confused:

milyen csúnya hátrányok?:)

Synkel 03-16-2006 18:38

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
Nos ez a kérdés már régóta foglalkoztatt! De miért, miért pont az óriás?????Nagyon csúnya hátrányai vannak mégis favorit faj!!!!:confused:

Mert 5. és 4. szinten az előnyei sokkal számosabbak.

director 03-16-2006 18:42

én személy szerint óriásnak születtem :rolleyes:

Dragi 03-16-2006 18:48

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem óriásnál hiányozna a vari gyilkolás toli akció akkor már inkább a gnóm!az legalább tud tolizni is! tehát a gnóm univerzálisabb mint az óriás!!!!!!!!!!:p

Dragi 03-16-2006 18:49

Hátrányok:

a támadáskor a veszteség 20%-kal magasabb,
a tolvajok mindenbõl csak 50%-nyi zsákmányt hoznak,
a következõ tolvajakciókat egyáltalán nem indíthatja: varázslók meggyilkolása, katonák meggyilkolása, gyújtogatás,
az épületek építéséhez szükséges pénz- és nyersanyagmennyiség 20%-kal magasabb,
támadáskor az úton elpusztuló katonák aránya 20%-kal magasabb.


Ezek azért elég nagy hátrányok!!!!!

Láma 03-16-2006 18:50

mi köze az univerzalitásnak ahhoz hogy melyik a legjobb faj?

Láma 03-16-2006 18:50

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
Hátrányok:

a támadáskor a veszteség 20%-kal magasabb,
a tolvajok mindenbõl csak 50%-nyi zsákmányt hoznak,
a következõ tolvajakciókat egyáltalán nem indíthatja: varázslók meggyilkolása, katonák meggyilkolása, gyújtogatás,
az épületek építéséhez szükséges pénz- és nyersanyagmennyiség 20%-kal magasabb,
támadáskor az úton elpusztuló katonák aránya 20%-kal magasabb.


Ezek azért elég nagy hátrányok!!!!!


ezek eléggé komolytalan hátrányok...

Dragi 03-16-2006 18:56

Nos az univerzalitásnak az a köze hozzá hogy vegyük alapul azt hogy egy gnóm és egy óriás mf szembe kerül Míg ugye mindkettő nagyon jó hadis ill. varis a Gnóm lazán elkezdheti nyírbálni az óriás varázslóit szieszta ide szieszta oda! az óriás meg mondjuk a fele raktárt kirabolja mert mást nem tud!!!!!!

Itt most nem a fajjal van bajom mert ha nem lennének az óriások én se lennék itt!:) (nem azért mert olyan jók:p hanem mert sok a tekijük)

De ez részlet kérdés!!! Ki gondolja még azt hogy az óriás valójában nem a legjobb! én jelentkezem:)

Láma 03-16-2006 19:00

Csak az óriás mf valamivel jobban birja ha rászáll egy szövi, a gnóm meg legfelejbb szabizhat. Ha a gnóm annyi tolit tart amennyi kb egyenlő védelmet nyújt az óriás sziesztájához képest más külső támadás ellen, akkor az óriás vagy seregben, vagy varázslók terén de erősebb lesz. bármilyen szomorú is ez az igazság...

Synkel 03-16-2006 19:02

Hát, nemtom, te miféle óriásokkal cimborálsz:)
Gondolom, a te kedvedért eltekintenek a sziesztától, merthogy az azért egyáltalán nem tökmindegy, hogy van-e vagy nincs:)

Az óriás nagy előnye egybne a hátránya is. Nem kell neki toli, mert felesleges, sőt alacsony hekin tolik még csak komoly kárt se tudnak neki okozni. Helyette varikat illetve sereget tarthatnak, aztán a gyilokolós kedvűt szépen lehet mérgezni és mészárolni:)

Dragi 03-16-2006 19:22

Hmm köszönöm ezekre vagyok kiváncsi:) amikor valaki meg is tudja magyarázni!:)

Dragi 03-16-2006 19:23

Hát tudod van egy közös óriás ismerősünk hát ő is beugrott már:p na jó őt nem loptam le de nagyon sok másikat húztam már le de nagyon:D:cool:
És nem csak kezdők voltak köztük!!!!!!!!!

Láma 03-16-2006 19:33

Óriást nem lehet nagyon lehúzni ez csak valami vicc lehet:D

Dragi 03-16-2006 19:44

Hát pedig nem szoktam viccelni:p főleg ilyesmikben!:D

director 03-16-2006 19:47

Quote:

Originally Posted by Láma
Óriást nem lehet nagyon lehúzni ez csak valami vicc lehet:D

azért lehet azt zúzni.. nagyon, nagyon:D csak kicsit nehezebb mint az átlagot...

BeeLord 03-16-2006 20:00

Ki mondta hogy az óriás a legjobb?
 
Ha nem tetszik az óriás, válassz másik fajt:D Én személy szerint varis szeretek lenni, és eddig tökéletesen bevált az óriás. De tulajdonképp minden faj játszható, csak ki kell használni az előnyeit. Szerintem nincs olyan hogy legjobb faj. Egyik faj sincs cél nélkül a hódítóban(bár az élőhalott közel van hozzá:D ) Azt meg hogy miért jobb az óriás varisnak nem fejtem ki, egy másik topicban már megy erről a vita.:D

Dragi 03-16-2006 20:00

úgy van, úgy van:) csak jó szövi kell:) pl. egy tolis szövi nagyon le tudja húzni sztem vagy már egy két hadi két tolis felállás is gyilkos lehet egy óriás ellen:)

BeeLord 03-16-2006 20:03

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
úgy van, úgy van:) csak jó szövi kell:) pl. egy tolis szövi nagyon le tudja húzni sztem vagy már egy két hadi két tolis felállás is gyilkos lehet egy óriás ellen:)


Ez megint olyan, hogy egy óriást állítunk szembe egy egész szövetséggel. És ha mondjuk az óriás mellett van két hadis meg egy fél-elf tolvaj? Ez így nem vezet sehova:)

Dragi 03-16-2006 20:07

Quote:

Originally Posted by BeeLord
Ha nem tetszik az óriás, válassz másik fajt:D Én személy szerint varis szeretek lenni, és eddig tökéletesen bevált az óriás. De tulajdonképp minden faj játszható, csak ki kell használni az előnyeit. Szerintem nincs olyan hogy legjobb faj. Egyik faj sincs cél nélkül a hódítóban(bár az élőhalott közel van hozzá:D ) Azt meg hogy miért jobb az óriás varisnak nem fejtem ki, egy másik topicban már megy erről a vita.:D


1. Nem is játszom vele megvan a saját ínyemre való faj
2. Tény hogy nem vezet sehova de laglább lehet hogy megszeretetitek velem az óriás fajt! (bár nem sok esélyt látok rá) a többi faj kisebbségbe van az óriáshoz képest! nem így gondoljátok?

Bocs hogy egybe raktam a két üzit csak már láttam hogy írtál

Dragi 03-16-2006 20:09

ja és nem szeretem ha bizonyos fajokat diszkriminálnak mint pl. Hulla:) a hulla is lehet jó én pl. ha feljutok 1/A-ba lehet hogy hullát választok:):cool:

Senki 03-16-2006 22:14

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
ja és nem szeretem ha bizonyos fajokat diszkriminálnak mint pl. Hulla. a hulla is lehet jó én pl. ha feljutok 1/A-ba lehet hogy hullát választok:cool:

én meg legyújtom a házaid lelép a sereged és beverlek 4 sereggel földre orkkal miközben a tornyaim helyett kórházat húzok fel, és a frissen szerzett földre is azt, plusz tekikkel koptatom a sereget és a 0ra ürített orimba lesz hirtelen sok sok íjász.
szerinted jó tehát a hulla A-ba? :D csak arra gondolj hogy támadás után nem tud sereget koptatni védelemhez. és gyenge mint az algopirin :D :D

szamóka 03-16-2006 22:15

Lát valaki valamilyen logikát az óriás 40%-os lakitekijében?

Senki 03-16-2006 22:23

Quote:

Originally Posted by szamóka
Lát valaki valamilyen logikát az óriás 40%-os lakitekijében?

el akarnak férni mert nagyok. a törpék meg nem akarnak elférni nagyon mert kicsik és megvannak elég jól úgy. ezért viszont a tekijük bár 30% , de van még 20% bónuszuk. ennyi. ne az óriást szereljük szét hanem magunkat ha valahol nem teccik valami akkor ne azt akarjuk megváltoztatni, hanem megtalálni nekünk mi a jó.

lll 03-16-2006 23:36

személy szerint én álltalában mindenhol Óriás vagyok, mert nagyon jó:)

Senki 03-17-2006 08:35

nem igaz... 1/Aban nagyon lámer faj. nem tud gyújtani, és az kell. ott a hibája ahol a hullának végülis. A-ban elf / törpe / gnóm és ork ami jó pl...
az óriás előnyei igazában ott nem érnek sokat. sőőőt.

mindenhol máshol jó persze, egész jó, stabil faj, nehéz legázolni. egy gnómot szét lehet szedni egy nap alatt az óriásnak legalább 3 kell mire megadja magát.

Phoenix 03-17-2006 08:52

Quote:

Originally Posted by Senki
nem igaz... 1/Aban nagyon lámer faj. nem tud gyújtani, és az kell. ott a hibája ahol a hullának végülis. A-ban elf / törpe / gnóm és ork ami jó pl...

ezexerint a félelf is "halott" faj odafent??? :confused:

Senki 03-17-2006 08:58

Quote:

Originally Posted by Phoenix
Quote:

Originally Posted by Senki
nem igaz... 1/Aban nagyon lámer faj. nem tud gyújtani, és az kell. ott a hibája ahol a hullának végülis. A-ban elf / törpe / gnóm és ork ami jó pl...

ezexerint a félelf is "halott" faj odafent??? :confused:

hát eléggé. lopni nem tud mit, mert ha elkezdenek lopni, mindent be a klánrakiba beállni full íjra ami nem fér el a tekihiány miatt az ki a piacra és csókoltak. ha ártasz neki ezekután akkor begorombul reggel full lóval bever és arra ébredsz hogy 4kor volt nálad egy sereg földre és már nem tudod belopni a tagot. legalábbis így látom. lopásból ha jó az ellenfél, akkor nem fogsz megélni. vagy termelsz vagy hadakozol. a varisnak sincs értelme. azt csak beszívatják földre amint megtalálják. én is ezt csináltam. Vakon mentem full sereggel vagy megpróbáltam éplistát csinálni. ahol nem ment ment a sereg, ahol igen ott csak az ment ami kellett ahoz hogy beverjem. mert öléssel még az arányokat is kihoztam a veszteségéből hogy mennyi íjat tarthat. tehát a tolisnak nincs értelme, max több tolit tartani az átlagnál.... és ahoz meg nem kell félelfnek lenned.

Phoenix 03-17-2006 09:11

ezt akkor folyt köv itt

Milán™ 03-17-2006 15:08

Nem sokára lépnék A-ba
Akkor melyik fak a legmegfelelőbb hadisnak A-ban?

-Fegya- 03-17-2006 16:01

Quote:

Originally Posted by Milán™
Nem sokára lépnék A-ba
Akkor melyik fak a legmegfelelőbb hadisnak A-ban?

Gnóm vagy ork.

Milán™ 03-17-2006 16:10

Óriáás akkor semmi képpen se?

Láma 03-17-2006 18:24

ha csak fordulni akarsz sztem teljesen megfelel az óriás is...

Milán™ 03-17-2006 18:32

jah a fordulás a célom

Láma 03-17-2006 19:58

a top alján elég sok az elf, ha nincs sok tolid, akkor bizony sűrűn éghetnek a házak, ha csak a top alján akarsz megragadni, sztem ideális az óriás, azért nem mind1 hogy 4 ház gyullad vagy 10. bár igazából ha tele vagy zsével, és a klánod is akkor tök 8 mivel vagy:P az óriás a csórók faja a-ban:D

Senki 03-17-2006 22:58

hahaha. az óriás elég gyengusz A-ban. szószerint elég :D szóval vagy gnóm, vagy ha elvetemült vagy és éber a klánod akkor ork. vagy elég gazdag ahoz hogy sereget válts éjjelre....

Milán™ 03-18-2006 07:06

Quote:

Originally Posted by Láma
a top alján elég sok az elf, ha nincs sok tolid... :D

Mennyi tolit kell maj tartsak a top alján ami ideális?

Láma 03-18-2006 08:25

óriásként semennyit, viszont az elfeknek 10-15k tolijuk van átlagba 2300 heki kirül, szóval annyit hogy azt fogd:P

Milán™ 03-18-2006 08:29

és 1500heki körül is sok az elf?vagy ott elég kevesebb tolit tartani:)?

Láma 03-18-2006 08:31

rég jártam arra, de egy is elég hogy felgyújtson ha úgy tarjta kedve:P


All times are GMT +1. The time now is 20:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu