Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Új személyiség: stratéga (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3875)

Von 10-30-2009 02:22

Új személyiség: stratéga
 
Tudom, már a sokadik személyiség javaslat, de légyszi csak ezért ne hurrogja le senki :) /nem azért írom, hogy a billentyűzetet koptassam/

Szóval, a stratéga személyiség (természetesen más is lehet a neve), 30%-kal kisebb haderőveszteséget jelent támadásoknál és védekezésnél, mivel jobban megszervezi a hadmozdulatokat.

Pro:
- nem avatkozik bele az erőviszonyokba, így nem borítja a mostani egyensúlyt
- egész jó kis pénzeket össze lehetne spórolni vele, főleg azoknak, akik sokat csatáznak
- talán anélkül, hogy a katonapiacot felbolydítaná
- mivel nem csak a támadásnál, hanem a védekezésnél is kisebb a veszteség, így univerzálisan használható lenne

Kontra:
- mivel nem túl nagy hatású, ezért rá lehet mondani, hogy tök felesleges :)

Viszont szerintem sok esetben nem lenne feleslegesebb mondjuk egy varázsló személyiségnél. Használható, de nem jelent nehezen behozható előnyt a tulajdonosának.
Pl gnómnak eltüntetné a malusát a támadásokra, elfnek a védésekre, de orkkal is használható lenne, ha mondjuk egy beütésnél 2% helyett 1,4% hullik el a támadóegységekből.

(Olvasgattam a régi javaslatokat is, nem találtam ilyet, ha mégis volt ilyen, akkor elnézést kérek a bitorlásért)

Von 10-30-2009 04:14

Nehéz megtalálni az egyensúlyt a között, hogy ne legyen táp egy személyiség, meg a között, hogy ne legyen teljesen súlytalan sem.
A következő dolgokat vettem számításba a kigondolásnál:
- csak bónusz járjon vele, ne pedig valamilyen csere (hogy valamire plusz jár más mínuszért cserébe)
- olyan dologra vonatkozzon, amire egyébként nem jár bónusz fajjal vagy más személyiséggel (leszámítva a törpe nem túl súlyos 10%-át)
- mégis legyen valami kézzelfogható előnye is, ami nem teljesen irreleváns

ui: Lehet, hogy ha felezné a katonai veszteséget (-30% helyett), úgy kicsit értékesebb lenne :)

Pool 10-30-2009 05:52

De a mészárlás hatásfokát nem csökkentené, ugye? :)

richardka 10-30-2009 07:19

nem támogatom.

mivel egyéni véleményt kell irni, igy ugy veszem, hogy én biztos nem választanám ez a szemit. Sok értelme nincs

Véleményem szerint az uj személyiség hozzon valami újat a hódba, ne pedig a meglévőket kezdjük el boncolgatni és arra rámondani hopp itt egy új dolog, mekkora fejlesztés

lehet szidni meg ugye nem értek hozzá, de ha már valamit fejleszteni akar Ati akkor ne ilyen aprosággal kezdjük, csináljuk

Dus 10-30-2009 07:44

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
mivel egyéni véleményt kell irni, igy ugy veszem, hogy én biztos nem választanám ez a szemit. Sok értelme nincs

Mi az, hogy nincs értelme?? Te meg vagy húzatva?? Most őszintén... :confused:

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
...ne pedig a meglévőket kezdjük el boncolgatni és arra rámondani hopp itt egy új dolog, mekkora fejlesztés

Ez mióta a meglévők boncolgatása. Te elolvastad, amit előtted írtak?? :eek:

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
Véleményem szerint az uj személyiség hozzon valami újat a hódba, ne pedig a meglévőket kezdjük el boncolgatni és arra rámondani hopp itt egy új dolog, mekkora fejlesztés

Ez meg tök ellentmondásos. :)


Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
lehet szidni meg ugye nem értek hozzá

Ez az én számból (billentyűzetemből) nem biztos, hogy jól fog hangzani, de ha tudod magadról, hogy nem értesz hozzá, akkor minek szólsz bele?? :)



Én támogatom a javaslatot, de a mészárlásra tényleg ne hozzon védelmet, és akkor az 50% tetszik. :)

richardka 10-30-2009 08:08

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 227037)
Mi az, hogy nincs értelme?? Te meg vagy húzatva?? Most őszintén... :confused:

Ez mióta a meglévők boncolgatása. Te elolvastad, amit előtted írtak?? :eek:

Ez meg tök ellentmondásos. :)

Ez az én számból (billentyűzetemből) nem biztos, hogy jól fog hangzani, de ha tudod magadról, hogy nem értesz hozzá, akkor minek szólsz bele?? :)

Én támogatom a javaslatot, de a mészárlásra tényleg ne hozzon védelmet, és akkor az 50% tetszik. :)

sokat nem fűzök hozzá, de kezdünk átesni a lo túlsó oldalára.
Élcből írtam azt hogy nem értek hozzá, de talán az elmúlt 4 vagy 5 évi játékom, talán elég lesz ahhoz, hogy mondjak véleményt,

A másik én nem látom akkora nagy fejlődésnek hogy egy támadásnál mondjuk picivel kevesebb a veszteségem
lásd a kontrát


nem, hogy örülnél hogy megindokoltam miért szavaztam a nemre, legközelebb nem indoklok hanem "Nem" oszt kész:D
ne sértegess mert én se sértegettelek

Dus 10-30-2009 08:14

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227041)
A másik én nem látom akkora nagy fejlődésnek hogy egy támadásnál mondjuk picivel kevesebb a veszteségem
lásd a kontrát

Talán mert nem is első személyiségnek lenne, de hát ugye Te erre miért is gondolnál?? :)
A picivel szót meg nyugodtan húzd ki, mert 30 vagy 50 százaléknyi veszteség az elég sok - tud lenni.

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227041)
nem, hogy örülnél hogy megindokoltam miért szavaztam a nemre, legközelebb nem indoklok hanem "Nem" oszt kész:D

Nem azzal van a baj, hogy megindokoltad, hanem hogy butaságok az indokok. :)

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227041)
ne sértegess mert én se sértegettelek

Nem sértegettelek.

Von 10-30-2009 10:55

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
mivel egyéni véleményt kell irni, igy ugy veszem, hogy én biztos nem választanám ez a szemit. Sok értelme nincs

Simán lehet olyan körülmény, ahol - nyilván nem első személyiségnek - bevállalható lenne, mert mondjuk rettentő drága a katonapiac, vagy főleg azért, mert üres. De, ha történetesen felezné a katonai veszteséget, akkor a kereskedőnél is több értelme van, mert napi 1 ütéssel többet spórolsz mondjuk, mintha a 20-30 bankodra kereskedő vagy.
Pl terítéken van az építész személyiség is, ami szintén nem egy tipikus első választás, ezek szerint nem csak annak lehet létjogosultsága.

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
Véleményem szerint az uj személyiség hozzon valami újat a hódba, ne pedig a meglévőket kezdjük el boncolgatni

Ugyanúgy az építészt tudnám felhozni: az orknak eleve van bónusza az építés gyorsaságára, másnak nincs. Erre meg csak a törpének van, másnak nincs szóval a meglévő boncolgatása azért erős túlzás, de legalábbis más ugyanilyen téma ellen is felhozható érv akkor már

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)
és arra rámondani hopp itt egy új dolog, mekkora fejlesztés

Valahogy sejtettem előre, hogy nem fog sikerülni a földön maradva megkritizálni. Hol olvastad, hogy rámondtam volna, hogy mekkora fejlesztés? :o Sőt, még írtam is, hogy rá lehet mondani, hogy nincs sok jelentősége, ezért felesleges.
Másrészt ki is fejtettem, hogy miket vettem számításba a kitalálásnál, vettem a fáradtságot, hogy gondolkozzak is rajta, ne csak felböfögjek valamit.
Hidd el, engem sem nyűgöz le az ötlet, és nem is állítottam sehol, hogy világmegváltó lenne. De ha nem lenne mondjuk varázsló személyiség, de valaki javasolná, azt mennyien támogatnák vajon? Mégis van.

Von 10-30-2009 11:00

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 227029)
De a mészárlás hatásfokát nem csökkentené, ugye? :)

Azt nem, mivel csak a a támadás/védésnél elhulló 1-5% (+- faji malus/bónuszt) befolyásolná. Ha mondjuk kimoccansz gnómként 30k lóval, akkor sikeres csatánál (ha nem ütöd nagyon túl a delikvenst) 2,6% hullik. Ha helyette a fele, 1,3% hullana mondjuk, az 390 lóval kevesebb. Az 25k-s árnál is 9,75 milka pénz, amit mondjuk 25 bankod kereskedőként több, mint 2 nap alatt termelne meg.

none 10-30-2009 12:26

az ötlet nem tűnik, annyira rossznak, de nem tudom mennyire lenne ez kihasználva.. picit feleslegesnek tűnik..:)

Von 10-30-2009 12:32

Quote:

Originally Posted by none (Post 227120)
az ötlet nem tűnik, annyira rossznak, de nem tudom mennyire lenne ez kihasználva.. picit feleslegesnek tűnik..:)

Ezt nem kétlem, hogy van igazságalapja :)
Ha felmerül egy személyiség, sokak legnagyobb problémája, hogy nagyon erősítené a sok szemeseket, ezzel még nagyobb előnyt biztosítva nekik. Ha egy új személyiség ötlet alapból erős, akkor mindenki azzal érvel - jogosan - hogy de ez a harcos/vándor/tudós/tábornokkal karöltve már übertáp orit eredményez.
Ebben az esetben egyértelmű, hogy inkább csak színesíteni a játékot, minthogy valami extra nagy előnye lenne - bár szerintem pár helyen beelőzhet egy-két tradícionális szemcsit.
De kíváncsi vagyok, hogy esetleg van-e valakinek olyan ötlete, ami ebbe a személyiségbe beleférhet (pl a stratéga névbe sok minden beleférhet akár), ami kicsit használhatóbbá teszi, de mégsem dobja át a "túl tápos" oldalra

vityu 10-30-2009 22:24

Quote:

Originally Posted by Von (Post 227122)
De kíváncsi vagyok, hogy esetleg van-e valakinek olyan ötlete, ami ebbe a személyiségbe beleférhet

Pl, hogy a seregek út közbeni csatásakor a személyiség ad 10% bónuszt a támadásra! :) Ez is egy pici dolog, de alkalomadtán jól jöhet, de nem lesz táposabb tőle valaki... pl havonta összeakad valakivel, és esetleg minden másodikat megnyeri ezzel. :) De mégis plusz.

Von 10-30-2009 22:27

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 227192)
Pl, hogy a seregek út közbeni csatásakor a személyiség ad 10% bónuszt a támadásra! :) Ez is egy pici dolog, de alkalomadtán jól jöhet, de nem lesz táposabb tőle valaki... pl havonta összeakad valakivel, és esetleg minden másodikat megnyeri ezzel. :) De mégis plusz.

Ez tetszik, mert egyedi lenne. Bár mivel elég ritka az összeakadás, lehet, hogy a 10% kevéske lenne, de kiindulásnak nem rossz :)
Persze azt is számításba kell venni, hogy ne lehessen túl könnyen elütni mondjuk más seregeit, mert azt gyakran lehetne "nem rendeltetésszerűen" használni, úgyhogy pl a másik véglet, hogy mindenképpen elüti az ellenfél seregét, tuti nem jó, de valahol közte lehet egy jó megoldás :)

Von 10-30-2009 22:43

A stratéga személyiség előnye, hogy a kiélezett harci helyzetekben hatékonyabban irányítja seregeit. Minden támadásnál és védekezésnél 30%-kal kisebb a csata közbeni haderővesztesége, és minden út közben megvívott csatát 30%-kal nagyobb eséllyel nyer meg, hogy tovább tudjon haladni.

Ez hogy hangzik? Most nem a konkrét megfogalmazás, vagy a konkrét számok, hanem mint elképzelés.
Még mindig nem első választás természetesen, de szerintem nem is az lenne a cél.

J.Ati 10-30-2009 22:48

Nekem tetszik!

Legalább ez nem egy tápos szem lenne, és sokadiknak tökéletesen megfelelne számomra.

vityu 10-30-2009 22:50

Esetleg pl 10%-kal nagyobb esélye van felrakni a vérszomj varázslatot, ami meg magasabb hektáron jelenthet előnyt.
Bár ez eléggé kilóg...

Pool 10-30-2009 22:50

Nekem is jó lesz 8.-nak 1900 kör múlva :)

Von 10-30-2009 23:03

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 227198)
Nekem is jó lesz 8.-nak 1900 kör múlva :)

Orknak pl hamarabb is jó lehet. Az a 30% útközbeni bónusz egy orknál hamar eredményezheti azt, hogy ő megy tovább, és nem mondjuk a gnóm, vagy az óriás, amivel összeakad, és ami normál esetben jó eséllyel fordítaná.
Más kérdés, hogy persze nem sűrű az összeakadás sem, de ezért maradna benne a 30%-kal kisebb veszteség, ami folyamatosan nyújtana valamit, mégha szintén nem is sokat :)

Pool 10-30-2009 23:39

Quote:

Originally Posted by Von (Post 227201)
Orknak pl hamarabb is jó lehet. Az a 30% útközbeni bónusz egy orknál hamar eredményezheti azt, hogy ő megy tovább, és nem mondjuk a gnóm, vagy az óriás, amivel összeakad, és ami normál esetben jó eséllyel fordítaná.
Más kérdés, hogy persze nem sűrű az összeakadás sem, de ezért maradna benne a 30%-kal kisebb veszteség, ami folyamatosan nyújtana valamit, mégha szintén nem is sokat :)

na jó, akkor Varázsló helyett ez lenne :)

Druida 10-31-2009 00:17

Talán ha már valami ilyesmit vezetnek be, akkor az legyen hasonló a túlélőhöz, csak éppen a hadak oldalán. Ergo mondjuk minden mészárlás, pusztítás ami a személyiséggel rendelkező ország ellen indul, 5-10%al kisebb hatásfokú. és emellé jöhetne mondjuk az a 30% haderőveszteség támadásnál és védekezésnél. Ez így nem túl tápos, de nem is olyan gyenge hogy csak sokadik szeminek lehetne választani :)

Von 10-31-2009 01:56

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 227208)
Talán ha már valami ilyesmit vezetnek be, akkor az legyen hasonló a túlélőhöz, csak éppen a hadak oldalán. Ergo mondjuk minden mészárlás, pusztítás ami a személyiséggel rendelkező ország ellen indul, 5-10%al kisebb hatásfokú. és emellé jöhetne mondjuk az a 30% haderőveszteség támadásnál és védekezésnél. Ez így nem túl tápos, de nem is olyan gyenge hogy csak sokadik szeminek lehetne választani :)

Ezt az irányt nem támogatnám személy szerint egyáltalán. Az más, hogyha bemészárolnak vagy bepusztítanak, mert eleve csak akkor érvényesül a hatása, ha téged támadnak. Én nem gondoltam senkit sem védeni, és szerintem nem is lenne jó, ha még több védő jellegű szemcsi lenne.
Azért gondoltam a stratéga nevet, hogy valami olyan dolgot foglaljon magában, ami összefüggésben áll a sereg megszervezésével, esetleg egyedi taktikai elemekkel. Szerintem nem ezen múlik pl, hogy mennyit pusztítanak be.
Én mindenképpen olyan irányt javasolnék ezügyben gondolkodásra, amivel egy-egy egyedi taktikai elemet is beemelhetnénk, mint pl Vityu javaslata.

Von 10-31-2009 02:20

Quote:

Originally Posted by Von (Post 227194)
A stratéga személyiség előnye, hogy a kiélezett harci helyzetekben hatékonyabban irányítja seregeit.

Én ilyen irányban gondolkodok mindenképpen. Ebbe belefér a kisebb haderőveszteség csatában, az ütközésnél jobb hatékonyság stb.
Per definitionem beleférne az is, hogy kap +1000% védelmet, vagy támadóerőt, de ez egyrészt nyers lenne, másrészt meg szerintem ez az irány egyáltalán nem kívánatos.
Gondolkodom még én is, hátha eszembe jut valami olyan taktikai elem, ami hasznáhatósága mellett nem avatkozik bele durván az egyensúlyba, és preferáltan mégis vagy újdonság vagy valami olyan dolog lenne, amire viszonylag kis hangsúly került eddig. De amik eddig eszembe jutottak a kisebb haderőveszteségen kívül, azok még mind beleütköztek valamelyik megkötésbe :(

Xeper 10-31-2009 17:49

Még akár azt is bele lehetne venni, hogy foglaláskor kevesebb üres hektárt kapjon - nem kell lerombolnia a fél várost, hogy nyerjen :)

Von 11-01-2009 02:47

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 227288)
Még akár azt is bele lehetne venni, hogy foglaláskor kevesebb üres hektárt kapjon - nem kell lerombolnia a fél várost, hogy nyerjen :)

Ez is jó ötlet! :)
Ha már én magam nem tudok okosat írni hozzá, legalább bátorítok mindenkit, hogy gondolkozzon ilyen apró nyalánkságokon, hátha kisül valami olyan ebből a személyiségből, ami széles körben elfogadottá válhatna, és így érdemes lehetne komolyan megfontolni a játékba kerülését :)

ui: úgyhogy szavazok is a nem rossz, de módosítanék rajta lehetőségre, mert úgy néz ki, módosításokkal egy egész korrekt személyiség is összejöhet :):)

richardka 11-01-2009 19:18

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 227288)
Még akár azt is bele lehetne venni, hogy foglaláskor kevesebb üres hektárt kapjon - nem kell lerombolnia a fél várost, hogy nyerjen :)

ez jo ötlet, használhatobb,

Kutyuleee 11-03-2009 00:44

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 227034)

lehet szidni meg ugye nem értek hozzá, de ha már valamit fejleszteni akar Ati akkor ne ilyen aprosággal kezdjük, csináljuk

nem értek veled egyet,ha jól sejtem új személyiségnél pontosan ilyen apróságok fognak bekerülni, ami teljesen érthető, mivel a játék egyensúlya ezt kivánja meg. sztem teljesen egyértelmű, hogy nem fog még 1 tudós szintű személyiség a játékba kerülni, mert túlzottan nagy előnyt jelentene a több szemes oriknak, ha megnézed a mostani személyiségek is ilyenek. Nem hiszem hogy egészséges lenne,hogy 1 hétszemes orival, már csak a személyiség bónuszok miatt végigverhesd a csopit, egyszer mert elég egyenlőtlen lenne a küzdelem, másodszor, mert annak a sokszemes orinak is rontaná a játékélményét, végülis sok értelme nem lenne, ha mindenkit könnyedén letudsz verni, mert unalmassá válna. úgyhogy ha kerül is be új személyiség inkább olyan legyen ami ilyen nüansznyi előnyöket ad. és ezek pl jó ötletek. nekem teccenek

Reaktor 11-03-2009 21:57

Nekem eddig nagyon tetszik amit összeszedegettetek!

5. szinten ahol sokszor 50K minden, vagy üres a katpiac még első szemnek is beválasztanám hadis országgal!

Járkál a farkas 11-24-2009 13:36

nem rossz
csak értelmetlen, 1. személyiségnek senki nem választaná....
hasonló értékkel bír, mint a túlélő... csak az jobb :)

Ati 11-24-2009 13:38

Quote:

Originally Posted by Járkál a farkas (Post 230100)
értelmetlen, 1. személyiségnek senki nem választaná....

Nem csak egy személyiségű országok vannak a játékban.

Gyula 11-24-2009 13:54

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 227790)
Nekem eddig nagyon tetszik amit összeszedegettetek!

5. szinten ahol sokszor 50K minden, vagy üres a katpiac még első szemnek is beválasztanám hadis országgal!

Pont ezt akartam mondani én is, 5. szinten ahol néha kat piac sincs, vagy ha van akkor 50k a katona, a tudos szem meg oda nem feltétlen szükséges.

Von: A sok korszakalkotó személyiség ötlet közül az az első ami szerintem valóban ujat hozna a játékba és támogatható.

De szerintem még akkor sem lenne tápos ha 50% al kevesebb katona hullana el és esetleg a mészárlás hatásfokát is csökkentené mondjuk 20%-al, ez szerintem egy 900-1000 hektár felett már rendkívül hasznos lehet.

szinkoly 11-27-2009 11:52

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 227288)
Még akár azt is bele lehetne venni, hogy foglaláskor kevesebb üres hektárt kapjon - nem kell lerombolnia a fél várost, hogy nyerjen :)

Na ez tetszett nagyon meg nekem, király ötlet, és újabb egyedi vonás a játékban. Támogatom!:)

Remedy 01-12-2010 21:37

Itt egesz sok jo otlet van. Ez miert nem kerult at a masik topicba? :)

Dynosaur 01-12-2010 23:37

hát nem tudom... engem személy szerint nem igazán csigázott fel... :p de attól még lehet másnak jobban tetszik... :)

vityu 01-12-2010 23:57

Az alap felvetéssel, az én kiegészítésemmel, és Xepiével ez egy nagon korrkt kis személyiség lenne.
Nekem az egyik kedvencem. :) Kis spórolós. Én úgyis lusta vagyok sok pénzt összeszedni alsóbb csoportokban, mert annyira nem igényli még a forgás, ezzel pedig kisebb seregveszteségek lennének, kevesebb nyerst kellene venni az építkezéshez.
Nekem már alapból tetszett, mert újat hoz! :)

Gabro 01-13-2010 07:10

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 236400)
Az alap felvetéssel, az én kiegészítésemmel, és Xepiével ez egy nagon korrkt kis személyiség lenne.
Nekem az egyik kedvencem. :) Kis spórolós. Én úgyis lusta vagyok sok pénzt összeszedni alsóbb csoportokban, mert annyira nem igényli még a forgás, ezzel pedig kisebb seregveszteségek lennének, kevesebb nyerst kellene venni az építkezéshez.
Nekem már alapból tetszett, mert újat hoz! :)

végigrágtam a hozzászólásokat, először feleslegesnek tűnt, de a kiegészítésekkel határozottan tetszik!
:D

Von 01-19-2010 15:18

Nos, ez a téma eléggé behalt, úgyhogy összeszedem az ötleteket egybe, amik felmerültek, aztán majd a játékosok és Ati eldöntik, hogy van-e értelme :)

Szóval a stratéga személyiség lehetséges előnyei (ebből lehet kihozni egy mixet):

- 30-50%-kal kisebb sereghullás csatáknál (esetleg út közben is)
- 10-30%-kal nagyobb esély az út közbeni csaták megnyerésére
- jóval kevesebb kapott üres hektár foglalásnál
- esetleg a mészár hatásfokának csökkentése 10-20%ot max

Mindennek az az alapelve, hogy a stratéga hatékonyabban szervezi meg seregeit és hadműveleteit, így minimalizálja a veszteségét illetve földelésnél nem rombolja le a fél várost, mikor az úgyis az övé lesz :)

Pool 01-19-2010 15:21

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237651)
Nos, ez a téma eléggé behalt, úgyhogy összeszedem az ötleteket egybe, amik felmerültek, aztán majd a játékosok és Ati eldöntik, hogy van-e értelme :)


- esetleg a mészár hatásfokának csökkentése 10-20%ot max

Ez nem tetszik, pont az a mészár értelme, hogy gyorsan és hatékonyan ki lehessen iktatni egy ország ártani tudó egységeit (tolvaj/varázsló esetleg támadóegységek), amit ha olyan a piac, nem lehet csak úgy visszavenni...

Von 01-19-2010 15:24

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237652)
Ez nem tetszik, pont az a mészár értelme, hogy gyorsan és hatékonyan ki lehessen iktatni egy ország ártani tudó egységeit (tolvaj/varázsló esetleg támadóegységek), amit ha olyan a piac, nem lehet csak úgy visszavenni...

Ok, azt konkrétan én sem támogatom, csak mint írtam összeszedtem az ötleteket, hogy meglegyenek egyben :)

Dus 01-19-2010 15:31

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237651)
- 30-50%-kal kisebb sereghullás csatáknál (esetleg út közben is)

Ez jó ötletnek tűnik, de talán picit kevés egy szemhez képest is. Bár 50% az azért már elég sok. :)

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237651)
- 10-30%-kal nagyobb esély az út közbeni csaták megnyerésére

Ezt nem értem. Út közbeni csatáknál nem kockadobással dől el, hogy melyik lesz a nyertes. Ezt bővebben ki kellene fejtenie annak, aki felvetette... :)

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237651)
- jóval kevesebb kapott üres hektár foglalásnál

Ez a másik, ami jó dolog lehet. Bár tény, hogy sokszor hátrányos is tud lenni, márpedig egy szem ne legyen már hátrányos (pl. szinte csak olyan épületei vannak az ellennek, ami nem kell nekem, de van csomó ürese, amit szívesen vinnék).

Quote:

Originally Posted by Von (Post 237651)
- esetleg a mészár hatásfokának csökkentése 10-20%ot max

Ez meg nem támogatom, hasonló ok miatt, mint Pool.

Von 01-19-2010 15:33

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 237657)
Ezt nem értem. Út közbeni csatáknál nem kockadobással dől el, hogy melyik lesz a nyertes. Ezt bővebben ki kellene fejtenie annak, aki felvetette... :)

Az egészen egyszerű. Összeakadásnál ugyebár az egységek alap támadóértéke kerül összehasonlításra, és ezt szorzod meg itt a stratéga oldaláról egy 1,1es vagy 1,3 vagy valami más szorzóval.


All times are GMT +1. The time now is 19:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu