Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Milyen faj jól használható az 1/A-ban? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3596)

Garcia 07-13-2009 11:45

Milyen faj jól használható az 1/A-ban?
 
Sziasztok.

Segítségeteket kérném. Évek óta hódozom, de a legfelső csoportban még csak egyszer voltam, az is régen volt.
A kérdésem az lenne, hogy milyen fajt és személyiséget válasszak véleményetek szerint. Az orim, amivel felléptem, egy jól kiépített ember tolis volt...Mi legyen belőle?

Pepa 07-13-2009 12:51

Ez függ:

-klánlétszám és közös érdek
-mennyi időd van és ebből mennyit akarsz a játékra fordítani
-mennyi tartalékod van
-vérben forognak-e a szemeid, vagy sem

Az A-ban csak az ork, törpe, gnóm és az elf életképes, a többi esélytelen. Nem létezik tolis vagy varis, vagy hadis ország, hisz 9 kör és bármi lehet.

Garcia 07-13-2009 13:05

Jelenleg még SZK vagyok, de a lenti szövimmel 3-an leszünk.
Tartalékom nincs...:(

Sokat vagyok gép előtt, de jelenleg toronymentes embertoli voltam.

Te mit tennél ezzel ,az orival?


(egyébként nemrégen kötöttél MNTt velem egy másik orimmal...azt hiszem)

Pepa 07-13-2009 13:24

Quote:

Originally Posted by Garcia (Post 219043)
Jelenleg még SZK vagyok, de a lenti szövimmel 3-an leszünk.
Tartalékom nincs...:(

Sokat vagyok gép előtt, de jelenleg toronymentes embertoli voltam.

Te mit tennél ezzel ,az orival?


(egyébként nemrégen kötöttél MNTt velem egy másik orimmal...azt hiszem)

Ha nincs pénzed, akkor én mindenképp egy kis pénz csinálást javasolnék katonákból. Ehhez majdnem bármelyik faj jó. Elsőnek beszéld meg a szövetségeddel, hogy mit szeretnétek játszani. Termelni ahol felléptek, vagy haladni felfelé klánütéssel, vagy egyénibe ki hogyan tud? Illetve érdemes megnézni a szövetségi eseményekben és a teljes krónikában, hogy milyen mozgás van a környéken.

Garcia 07-13-2009 13:28

Ha az 1/a orimat szabira teszem...akkor az alatta lévővel tudok fordulni?

Ati 07-13-2009 13:35

Quote:

Originally Posted by Garcia (Post 219045)
Ha az 1/a orimat szabira teszem...akkor az alatta lévővel tudok fordulni?

Csak akkor, ha az 1/A-ban lévő országod teljesíti a fordulás feltételeit (top30%, minimum játékidő, minimum föld, ...).

Garcia 07-13-2009 13:39

Az gáz...mert eléggé nem jók a kilátásaim...

Ati 07-13-2009 13:42

Quote:

Originally Posted by Garcia (Post 219047)
Az gáz...mert eléggé nem jók a kilátásaim...

Azt lehet még csinálni, hogy az 1/A-s országodat fagyasztod, fellépsz oda (1/A-ba) a mostani B-s országgal, azzal eléred a fordulás feltételeit, fordulsz, és ezután visszahozod játszani a mostani A-s országot.

Garcia 07-13-2009 13:43

Az jobb választásnak tűnik...:)

Köszi.

Mindkettőtöknek.

Dave 07-15-2009 08:16

Quote:

Originally Posted by Garcia (Post 219043)
Jelenleg még SZK vagyok, de a lenti szövimmel 3-an leszünk.
Tartalékom nincs...:(

Sokat vagyok gép előtt, de jelenleg toronymentes embertoli voltam.

Te mit tennél ezzel ,az orival?


(egyébként nemrégen kötöttél MNTt velem egy másik orimmal...azt hiszem)


ha nincs tartalék, akkor vagy elf, vagy törpe 500 kör kőkemény pénzgyártás, majd újrázás után el lehet indulni felfelé... a mostanában aktuális piaci árak mellett mondjuk 1500ról 3000 hekire felmenni földfoglalással és piacról való építkezéssel, szabad helyek feltöltésével mondjuk bele kerül 1 milliárdba, és jó ha van ez mellett 1,5 milliárd forgótőke a seregcserékre... meg lehet csinálni 3-4 nap alatt, de akkor full kiélezett ork kell, és kellő aktivitás!
szóval 2 milliárd alatt nem érdemes elindulni felfele, mert úgyis megállsz a cél előtt félúton, illetve, ha elfogy a pénz, akkor meg szanaszét ütnek...

Pepa 07-15-2009 08:34

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 219137)
ha nincs tartalék, akkor vagy elf, vagy törpe 500 kör kőkemény pénzgyártás, majd újrázás után el lehet indulni felfelé... a mostanában aktuális piaci árak mellett mondjuk 1500ról 3000 hekire felmenni földfoglalással és piacról való építkezéssel, szabad helyek feltöltésével mondjuk bele kerül 1 milliárdba, és jó ha van ez mellett 1,5 milliárd forgótőke a seregcserékre... meg lehet csinálni 3-4 nap alatt, de akkor full kiélezett ork kell, és kellő aktivitás!
szóval 2 milliárd alatt nem érdemes elindulni felfele, mert úgyis megállsz a cél előtt félúton, illetve, ha elfogy a pénz, akkor meg szanaszét ütnek...

Én senkinek nem javasolnék orkot, aki eddig nem volt azzal, nincsen pénze és ideje és idegrendszere. Mert hiába áll meg bárhol az ork arra mindenképp figyelni kell. Elf, vagy gnóm. Miért kellene újrázni? A pénz amivel fellépnek valószínű megmarad, ha termelni állnának be, csak vesztenének 500 kör.

Dave 07-15-2009 08:44

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 219140)
Én senkinek nem javasolnék orkot, aki eddig nem volt azzal, nincsen pénze és ideje és idegrendszere. Mert hiába áll meg bárhol az ork arra mindenképp figyelni kell. Elf, vagy gnóm. Miért kellene újrázni? A pénz amivel fellépnek valószínű megmarad, ha termelni állnának be, csak vesztenének 500 kör.

ő írta, hogy nincs tartalék. pénz nélkül nehéz haladni...
Én személyszerint. 2-szer szenvedtem - szó szerint - végig az 1/A-t elffel...
Most amióta ork vagyok, maga a felüdülés...
Az első 1/A-s "látogatásom" 11000 körig tartott... Orkkal 300 kör alatt 3700 hektárnál jártam. Van különbség. És A-ban egyáltalán nem hátrány, ha kevesebb a tolim, varim, főleg ha orkkal vagyok. 7 kör alatt visszaépítek, a piacon minden olcsó.
Én azt mondom, hogy bármelyik faj jó lehet, ha van zsé a zsebben...

BigPi2 07-15-2009 14:06

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 219141)
ő írta, hogy nincs tartalék. pénz nélkül nehéz haladni...
Én személyszerint. 2-szer szenvedtem - szó szerint - végig az 1/A-t elffel...
Most amióta ork vagyok, maga a felüdülés...
Az első 1/A-s "látogatásom" 11000 körig tartott... Orkkal 300 kör alatt 3700 hektárnál jártam. Van különbség. És A-ban egyáltalán nem hátrány, ha kevesebb a tolim, varim, főleg ha orkkal vagyok. 7 kör alatt visszaépítek, a piacon minden olcsó.
Én azt mondom, hogy bármelyik faj jó lehet, ha van zsé a zsebben...

Elffel szenvedés?

Hát, akkor mit mondasz a törpére?


Mivel négyen lennének, ezért én a három elf egy törpe felállást javasolnám nekik. Ilyen kis tagú szövetségbe még véletlenül sem vennék be egy élősködő orkot.

Dragi 07-15-2009 17:18

Quote:

Originally Posted by BigPi2 (Post 219167)
Elffel szenvedés?

Hát, akkor mit mondasz a törpére?


Mivel négyen lennének, ezért én a három elf egy törpe felállást javasolnám nekik. Ilyen kis tagú szövetségbe még véletlenül sem vennék be egy élősködő orkot.

éljen a marha uncsi eldeffelős klán

Killer 07-15-2009 18:03

Quote:

Originally Posted by BigPi2 (Post 219167)
Elffel szenvedés?

Hát, akkor mit mondasz a törpére?


Mivel négyen lennének, ezért én a három elf egy törpe felállást javasolnám nekik. Ilyen kis tagú szövetségbe még véletlenül sem vennék be egy élősködő orkot.

hatalmas játékélmény lesz:eek:

Dragi 07-15-2009 18:04

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 219181)
hatalmas játékélmény lesz:eek:

ha megakarom unni az 1/A-t tuti megfogadom BigPi tanácsát :)))

Pepa 07-15-2009 18:29

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 219141)
ő írta, hogy nincs tartalék. pénz nélkül nehéz haladni...
Én személyszerint. 2-szer szenvedtem - szó szerint - végig az 1/A-t elffel...
Most amióta ork vagyok, maga a felüdülés...
Az első 1/A-s "látogatásom" 11000 körig tartott... Orkkal 300 kör alatt 3700 hektárnál jártam. Van különbség. És A-ban egyáltalán nem hátrány, ha kevesebb a tolim, varim, főleg ha orkkal vagyok. 7 kör alatt visszaépítek, a piacon minden olcsó.
Én azt mondom, hogy bármelyik faj jó lehet, ha van zsé a zsebben...

Vannak élőhalott próbálkozások, de azok élők halott próbálkozásai. Ember, fél-elf semmire se jó, óriásnak se sok. Az elmúlt 3 hétben teszteltem, de csak holnap teszem közzé az eredményt, a megfelelő helyen. Kiváncsi vagyok ahhoz mit szólsz majd.

Ez nem feltétlenül igaz
Ha nincs tolid, akkor van éplista, van nincs varid, akkor van gömb és lehet nem mennek fel a védővarik, vagy a távol sem.
Minden mással 9 kör

Pepa 07-15-2009 18:31

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 219179)
éljen a marha uncsi eldeffelős klán

Csak vígyázz, mindketten tudjuk, hogy a marha uncsi eldeffelő elf klánok is tudnak, ha akarnak.

Talán 10-17-2009 20:08

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 219187)
Vannak élőhalott próbálkozások, de azok élők halott próbálkozásai. Ember, fél-elf semmire se jó, óriásnak se sok. Az elmúlt 3 hétben teszteltem, de csak holnap teszem közzé az eredményt, a megfelelő helyen. Kiváncsi vagyok ahhoz mit szólsz majd.

Ez nem feltétlenül igaz
Ha nincs tolid, akkor van éplista, van nincs varid, akkor van gömb és lehet nem mennek fel a védővarik, vagy a távol sem.
Minden mással 9 kör

Óriással nem jó?Hát kérlek vagy 4-5-ször végigmentem már vele!Többet nem is árulok el,hogy hogyan miként...stb!De az egyik legjobb szerintem,tapasztaltam!

none 10-18-2009 18:32

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 225982)
Óriással nem jó?Hát kérlek vagy 4-5-ször végigmentem már vele!Többet nem is árulok el,hogy hogyan miként...stb!De az egyik legjobb szerintem,tapasztaltam!

kifejtenéd miben több az óriás egyéb fajoknál 1/Aban?
pl miben jobb mint egy gnóm, ork?

Hex 10-18-2009 18:38

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 219141)
ő írta, hogy nincs tartalék. pénz nélkül nehéz haladni...
Én személyszerint. 2-szer szenvedtem - szó szerint - végig az 1/A-t elffel...
Most amióta ork vagyok, maga a felüdülés...
Az első 1/A-s "látogatásom" 11000 körig tartott... Orkkal 300 kör alatt 3700 hektárnál jártam. Van különbség. És A-ban egyáltalán nem hátrány, ha kevesebb a tolim, varim, főleg ha orkkal vagyok. 7 kör alatt visszaépítek, a piacon minden olcsó.
Én azt mondom, hogy bármelyik faj jó lehet, ha van zsé a zsebben...

én az elfemmel 286 kör alatt értem el 3750 hekire, szóval buktad. Kétszer ütöttem az elfemmel :) (orkot és elfet) nem hiéna volt /mondjuk gondolkozok, hogy inkább orkkal kellene, hogy legyek :D)

Talán 10-18-2009 20:01

Quote:

Originally Posted by none (Post 226002)
kifejtenéd miben több az óriás egyéb fajoknál 1/Aban?
pl miben jobb mint egy gnóm, ork?

azért nem fejtegetném nagyon,mert aki végigment párszor óriással az úgy is tudja.Nem hiszem,hogy olyan nagy titkot rejtegetnék.De ha valaki azt mondja,hogy nem jó szerinte az ne legyen vele.Viszont nem vagyok magam ellensége,hogy eláruljam mi nekem a recept A-n való túljutáson.De szerintem a legjobb fajok egyike!

Tsobi 10-18-2009 22:20

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226007)
azért nem fejtegetném nagyon,mert aki végigment párszor óriással az úgy is tudja.Nem hiszem,hogy olyan nagy titkot rejtegetnék.De ha valaki azt mondja,hogy nem jó szerinte az ne legyen vele.Viszont nem vagyok magam ellensége,hogy eláruljam mi nekem a recept A-n való túljutáson.De szerintem a legjobb fajok egyike!

Ne legyél a magad ellensége - légy a többiek barátja és oszd meg tudásod,mely eleddig amint látom nem csak jómagamnak,de a többségnek rejtély a köbön. :)

Von 10-18-2009 22:28

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226007)
azért nem fejtegetném nagyon,mert aki végigment párszor óriással az úgy is tudja.Nem hiszem,hogy olyan nagy titkot rejtegetnék.

Fedezni is jobban lehet pl elffel :p

/Bocs, ezt nem lehetett kihagyni/

Von 10-18-2009 22:31

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226007)
Viszont nem vagyok magam ellensége,hogy eláruljam mi nekem a recept A-n való túljutáson.De szerintem a legjobb fajok egyike!

Ez egyébként logikai bukfenc. Mert ha ennyire titkolod, akkor kell, hogy legyen valami relatív nagy gyöngéje, ha van gyöngéje, akkor meg tökmindegy, hogy megírod-e itt, mert szerintem gömbből és éplistából az A-s játékosok minimum 90%-a rájön magától is. Ha rájön magától, akkor nem jutsz el top30ig. Ha mégis eljutsz top 30ig, akkor mégsincs olyan nagy gyenge pontja a stratégiádnak. Ha pedig tényleg nincsen, akkor miért titkolod?
Lényeg a lényeg, ebből én sem értem mire akarsz utalni, megírhatnád, mert ahogy Tsobi is mondta, nem vágjuk a témát.

Hex 10-18-2009 22:45

Quote:

Originally Posted by Von (Post 226018)
Ez egyébként logikai bukfenc. Mert ha ennyire titkolod, akkor kell, hogy legyen valami relatív nagy gyöngéje, ha van gyöngéje, akkor meg tökmindegy, hogy megírod-e itt, mert szerintem gömbből és éplistából az A-s játékosok minimum 90%-a rájön magától is. Ha rájön magától, akkor nem jutsz el top30ig. Ha mégis eljutsz top 30ig, akkor mégsincs olyan nagy gyenge pontja a stratégiádnak. Ha pedig tényleg nincsen, akkor miért titkolod?
Lényeg a lényeg, ebből én sem értem mire akarsz utalni, megírhatnád, mert ahogy Tsobi is mondta, nem vágjuk a témát.

biztos tart vagy 5k tolit :D B-ben is láttam már olyan óriást :D

Von 10-18-2009 23:08

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 226021)
biztos tart vagy 5k tolit :D B-ben is láttam már olyan óriást :D

Egen, ezzel az a gond, hogy egy óriás sok toliját is könnyű átlőni gnómmal, ha meg tényleg eszetlenül sokat tart, akkor végképp értelmetlen óriással menni. Ha pedig van róla éplista, abból látszik, hogy 40% lakitekis, és jó eséllyel nem félelf A-ban :D
Arról nem is beszélve, ha van gömb is róla. Szóval nem értem, egy 10% tornyos, 1 kocsmás, ízlés szerinti templomos és 65-70% barakkos óriásnál egy ugyanilyen gnóm vagy ork erősebb, méghozzá jócskán.
Mondjuk feltételezem, hogy mégis van valami ami az óriást jól játszhatóvá teszi, de ha nem írja le Talán ezt, addig ezzel csak megtéveszteni lehet az A-ba újonnan felkerülőket.
Aki ennek hatására óriást választ, és nem ismeri a nagy trükköt, az csak magát szívatja meg, szerintem.

Talán 10-19-2009 07:40

Quote:

Originally Posted by Von (Post 226017)
Fedezni is jobban lehet pl elffel :p

/Bocs, ezt nem lehetett kihagyni/

Hát nem is fedezgetni szoktam,az már biztos.Próbáljátok ki,aztán meglátjátok:)
De így látatlanban is azt mondjátok,hogy nem jó!Nem is erősködök,hogy jó!Nekem az volt és lesz is.
Gyula neked ebben meg mi nem tetszett?

Dragi 10-19-2009 09:56

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226032)
Hát nem is fedezgetni szoktam,az már biztos.Próbáljátok ki,aztán meglátjátok:)
De így látatlanban is azt mondjátok,hogy nem jó!Nem is erősködök,hogy jó!Nekem az volt és lesz is.

Te most egyébként vagy A-ban ? és hozzávetőlegesen mekkora hekin ? Mert az úgy azér érdekelne :)

Talán 10-19-2009 11:24

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 226037)
Te most egyébként vagy A-ban ? és hozzávetőlegesen mekkora hekin ? Mert az úgy azér érdekelne :)

szoktam néha:)

Princ 10-19-2009 12:37

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226032)
De így látatlanban is azt mondjátok,hogy nem jó!Nem is erősködök,hogy jó!Nekem az volt és lesz is.

Volt óriás klántársam, háromnegyed részben szépen ütésekkel ment a topba, végén gratuláltam neki.
Hosszabb távon bajos a morált 90% fölött tartani vele, mert az ütések ritkák, a kocsma pedig nagyon rosszul áll az óriásnak. Így beleillett a képbe hogy távozott a kötelező 1000 kör után.

Az érdekelne, hogy fordultál-e már más fajjal A-ból, s ha igen, melyekkel.

vityu 10-19-2009 15:24

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226032)
Hát nem is fedezgetni szoktam,az már biztos.Próbáljátok ki,aztán meglátjátok:)
De így látatlanban is azt mondjátok,hogy nem jó!Nem is erősködök,hogy jó!Nekem az volt és lesz is.
Gyula neked ebben meg mi nem tetszett?

A-s óriás vs gnóm (tudós mindkettő):
1000 barakk óriásnál 56k lovas ~ 800k támadópont - 680k védőpont (torony nélkül)
1000 barakk törpénél 62,4k lovas ~ 830k támadópont - 700k védőpont
1000 barakk gnómnál 60k lovas ~ 850k támadópont - 725k védőpont
1000 barakk orknál 52k lovas ~ 900k támadópont - 590k védőpont

A pontlistabeli különbségek miatt elveszti az óriás a faji előnyét magasabb hektáron, tehát nem éri meg a támadópontbeli különbségeket behozni pl a kocsmák kiszedésén.
Én sem látom, hogy miben olyan jó az az óriás! :)

Von 10-19-2009 15:41

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226032)
Hát nem is fedezgetni szoktam,az már biztos.Próbáljátok ki,aztán meglátjátok:)
De így látatlanban is azt mondjátok,hogy nem jó!Nem is erősködök,hogy jó!Nekem az volt és lesz is.

De te félreérted helyzetet, legalábbis úgy tűnik. Nekem pl semmi gondom nincs vele, hogy neked jó az óriás. Viszont a topic címe és elhelyezkedése (stratégiák és tippek) miatt csak ennyit beírnod, hogy az óriás igenis jó, tökéletesen értelmetlen.
Miért? Mert ahogy Vityu is írta, magasabb hekin egyre gyöngébb más hadisokhoz képest, összességében mégiscsak kevésbé hatékony, mint mondjuk a gnóm, vagy az ork. Azaz tippek nélkül csak megtévesztesz mindenki olyat vele, aki most vagy később akar ezügyben tájékozódni. Ugyanis szerintem aki tök új A-ban, az hibát követ el azzal, ha óriás lesz, az indok a fentebb is leírt, miszerint gyenge.
Valamivel indokold már meg könyörgöm, hogy miért jó az óriás, különben az egész beírásodról ki lehet jelenteni, hogy tökéletesen értelmetlen, se tippet se stratégiát nem adtál meg, csak arra jöttünk rá, hogy te az óriást szereted. Ami örömteli, de még csak hozzávetőlegesen sem segít mondjuk egy új A-s játékosnak.

Talán 10-19-2009 16:11

Quote:

Originally Posted by Von (Post 226049)
De te félreérted helyzetet, legalábbis úgy tűnik. Nekem pl semmi gondom nincs vele, hogy neked jó az óriás. Viszont a topic címe és elhelyezkedése (stratégiák és tippek) miatt csak ennyit beírnod, hogy az óriás igenis jó, tökéletesen értelmetlen.
Miért? Mert ahogy Vityu is írta, magasabb hekin egyre gyöngébb más hadisokhoz képest, összességében mégiscsak kevésbé hatékony, mint mondjuk a gnóm, vagy az ork. Azaz tippek nélkül csak megtévesztesz mindenki olyat vele, aki most vagy később akar ezügyben tájékozódni. Ugyanis szerintem aki tök új A-ban, az hibát követ el azzal, ha óriás lesz, az indok a fentebb is leírt, miszerint gyenge.
Valamivel indokold már meg könyörgöm, hogy miért jó az óriás, különben az egész beírásodról ki lehet jelenteni, hogy tökéletesen értelmetlen, se tippet se stratégiát nem adtál meg, csak arra jöttünk rá, hogy te az óriást szereted. Ami örömteli, de még csak hozzávetőlegesen sem segít mondjuk egy új A-s játékosnak.

Igaz:)
De én nem is azt mondtam,hogy fent szoktam ácsorogni A-ban,ha nem azt,hogy végigmenni a topig és a körök megléte után lefordulni.Arra nekem tökéletesen megfelel.
Miért jó?Pl:ha valaki mondjuk tegyük fel 30k-40k-50k-60k vagy több varival gömbölni próbál,de nem tud a sok varim miatt.Neki az ugyi nem sok, gondolja ennek is kb annyi lehet,lehet sok a tolija akkor békén hagyom.Akinek meg sok a varija az sem tud,akkor felméret?Lelopatja a tekimet?Nem teszem fel a faji varit,minden tekiből ugyanannyit tartok,szerintem elgondolkodik,hogy mi lehetek!Igaz ha gyilkol már más tészta,de nem biztos,hogy mindenki beleakar kötni a másikba!És nem kell sereget cserélni,csak ha jön feléd valaki.Előző ciklusban úgy ütöttem össze a 4k hekimet a topig,hogy mindössze egy ütést kaptam.Egy visszakísérést sem.És kb 1200körig voltam fenn,annak a felét üres orival játszottam végig.Igaz az is számít,hogy ki hány személyiséggel játszik.És ki mikor üt,mert éjjel azért biztosabb.
Az meg alap,hogy naponta többször néztem térkaput és 1-2kettő volt rajtam mindössze.Akkor ne legyek óriás?
Nekem tökéletesen megfelelt.Ezt mind lefogjátok biztos fújjogni,hogy ti szerintetek ez vagy az azért nem igaz..stb.Nekem ez nem a véleményem,hanem a tapasztalatom volt!

Von 10-19-2009 16:28

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226050)
De én nem is azt mondtam,hogy fent szoktam ácsorogni A-ban,ha nem azt,hogy végigmenni a topig és a körök megléte után lefordulni.Arra nekem tökéletesen megfelel.

Na igen, ez szerintem minden szinten elég nagy hibája az óriásnak, hogy nem lehet ácsorogni vele, mert leesik a katmorálja és gyenge lesz.
Ezt át lehet hidalni azzal, hogy fordulsz egyből, való igaz. Az már személyes preferenciám, hogy szerintem luxus egy 7000 hekis top30as határ esetén lefordulni.

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226050)
Akinek meg sok a varija az sem tud,akkor felméret?Lelopatja a tekimet?Nem teszem fel a faji varit,minden tekiből ugyanannyit tartok,szerintem elgondolkodik,hogy mi lehetek!Igaz ha gyilkol már más tészta,de nem biztos,hogy mindenki beleakar kötni a másikba!

Ezzel az a gond, hogy 40% lakitekisként eléggé kiszúrja az ellen szemét, hogy óriás vagy, a házaid számából simán meg lehet mondani. Kivéve persze, ha direkt megtévesztésként nem annyit tartasz.

Alg 10-19-2009 16:32

Quote:

Originally Posted by Von (Post 226051)
Ezzel az a gond, hogy 40% lakitekisként eléggé kiszúrja az ellen szemét, hogy óriás vagy, a házaid számából simán meg lehet mondani. Kivéve persze, ha direkt megtévesztésként nem annyit tartasz.

De ha nem használ faji varit, és nem annyi házat tart mint egy óriásnak kellene, akko jogosnak tűnik a kérdés, hogy miért lett óriás?:p

vityu 10-19-2009 16:32

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226050)
Igaz:)
De én nem is azt mondtam,hogy fent szoktam ácsorogni A-ban,ha nem azt,hogy végigmenni a topig és a körök megléte után lefordulni.Arra nekem tökéletesen megfelel.
Miért jó?Pl:ha valaki mondjuk tegyük fel 30k-40k-50k-60k vagy több varival gömbölni próbál,de nem tud a sok varim miatt.Neki az ugyi nem sok, gondolja ennek is kb annyi lehet,lehet sok a tolija akkor békén hagyom.Akinek meg sok a varija az sem tud,akkor felméret?Lelopatja a tekimet?Nem teszem fel a faji varit,minden tekiből ugyanannyit tartok,szerintem elgondolkodik,hogy mi lehetek!Igaz ha gyilkol már más tészta,de nem biztos,hogy mindenki beleakar kötni a másikba!És nem kell sereget cserélni,csak ha jön feléd valaki.Előző ciklusban úgy ütöttem össze a 4k hekimet a topig,hogy mindössze egy ütést kaptam.Egy visszakísérést sem.És kb 1200körig voltam fenn,annak a felét üres orival játszottam végig.Igaz az is számít,hogy ki hány személyiséggel játszik.És ki mikor üt,mert éjjel azért biztosabb.
Az meg alap,hogy naponta többször néztem térkaput és 1-2kettő volt rajtam mindössze.Akkor ne legyek óriás?
Nekem tökéletesen megfelelt.Ezt mind lefogjátok biztos fújjogni,hogy ti szerintetek ez vagy az azért nem igaz..stb.Nekem ez nem a véleményem,hanem a tapasztalatom volt!

Gömb? :eek: A-ban mentett gömböm 50db van, míg éplistám 300. Egy éplistából kiszámítható a faj bármikor. A bent lévő sereg szint lényegtelen, 100%-ra kell menni.

Mondjuk nem tom... ha el akarod hitetni valakivel, hogy te bizony más vagy, mint óriás, akkor miért nem vagy azzal a mással? :D

Von 10-19-2009 16:36

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 226054)
De ha nem használ faji varit, és nem annyi házat tart mint egy óriásnak kellene, akko jogosnak tűnik a kérdés, hogy miért lett óriás?:p

Nyilván :)

Talán 10-19-2009 17:16

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 226055)
Gömb? :eek: A-ban mentett gömböm 50db van, míg éplistám 300. Egy éplistából kiszámítható a faj bármikor. A bent lévő sereg szint lényegtelen, 100%-ra kell menni.

Mondjuk nem tom... ha el akarod hitetni valakivel, hogy te bizony más vagy, mint óriás, akkor miért nem vagy azzal a mással? :D

mert mondjuk elf is lehetek annyi házzal,és lehet hogy felmérsz de 6-szor átgondolod,hogy kijössz e rám.
Még egyszer hangsúlyozom,ez nekem nem a véleményem,hanem a tapasztalatom.Ez így működött nekem,mindig elég simán átmentem óriással.Ezt nem azért írtam le,hogy minden egyes mondatot el kelljen magyaráznom mindenkinek!!

Dragi 10-19-2009 17:26

Quote:

Originally Posted by Talán (Post 226061)
mert mondjuk elf is lehetek annyi házzal,és lehet hogy felmérsz de 6-szor átgondolod,hogy kijössz e rám.
Még egyszer hangsúlyozom,ez nekem nem a véleményem,hanem a tapasztalatom.Ez így működött nekem,mindig elég simán átmentem óriással.Ezt nem azért írtam le,hogy minden egyes mondatot el kelljen magyaráznom mindenkinek!!

ha látom az éplistádból hogy óriás vagy kapásból 2 sereg azt pá :D:D:D


All times are GMT +1. The time now is 07:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu