Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Hadi felalas (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=447)

andor 04-25-2006 16:25

Hadi felalas
 
Az ork hadis orinak mijen felalast ajanlotok???

Steve 04-25-2006 16:56

álljon mint a pecek!
egyébként személyiség függő de mindenképp kevés ij betornyozva és minél több paci! vari hogy legyen elég 12körre védővarikhoz, toli minél több:S
Aztán üté ezerrel:cool:

Half 04-25-2006 18:53

orkkal gyilkolni kell ezerrel ez a fontos sok sereg kint folyton
Ebben Jana a jó ha jóltudom

Remedy 05-04-2006 22:49

Quote:

Originally Posted by Steve
álljon mint a pecek!
egyébként személyiség függő de mindenképp kevés ij betornyozva és minél több paci! vari hogy legyen elég 12körre védővarikhoz, toli minél több:S
Aztán üté ezerrel:cool:

szerintem nem szemelyiseg hanem szint es szovifuggo :P

na meg raforditott idofuggo... :P

Kisbér 05-05-2006 15:49

Quote:

Originally Posted by Remedy
szerintem nem szemelyiseg hanem szint es szovifuggo :P

na meg raforditott idofuggo... :P

Jahm, lásd Remy is ork az angolban, mégsem üt olyan sokat :D
Nemigaz Remy brada? :D

solven 05-05-2006 19:14

én most átépítem éppen az ork ormit, és ha minden igaz a kkor a következő lesz belőle:

Terület 213 heki
Népesség 2600
Ház 40
Tanya 30
Raktár 3
Templom 13
Kocsma 22
Barakk 77
Torony 20
Vari 1690
Toli 1144
Ijász 1040
Lovi 1000
Elit 1964
Korház 8 -hogy az élőhalottakat is lehessen piszkálni

és szerintem nagyon jól működik

és ha érdekel valakit a személyiség: tábornok

Láma 05-06-2006 08:43

30 tanya? meg vagy te veszve? piacra termelsz kaját 5 be vagy mi?

DearCody 05-06-2006 09:50

Hát a tanya is elég durva, de minek neked egyszerre elit+ló+íj. Mikor én ork voltam akkor íjj+ló felállásba nyomtam folyamatosan kint lévő sereggel és pöpec volt. De szerintem az ork csak kiélezve jó.

solven 05-06-2006 16:37

Quote:

Originally Posted by DearCody
Hát a tanya is elég durva, de minek neked egyszerre elit+ló+íj. Mikor én ork voltam akkor íjj+ló felállásba nyomtam folyamatosan kint lévő sereggel és pöpec volt. De szerintem az ork csak kiélezve jó.

ez az ori a queosiában van, és a piacra is termelek, mert ebben a csopiban jól megy a kaja

és azért ijj+elit+ló, mert eddig ló+ijj felállásban voltam, és külömben meg nagyon könnyen átmennek rajtam, és hajnali 2-kor általában már alszom, és nem tok visszatámadni :(
és ezt mások is kihasználták, és félig szétvertek

DearCody 05-06-2006 23:26

Quote:

Originally Posted by andor
Az ork hadis orinak mijen felalast ajanlotok???

Ork hadis...nehéz dolog. SZVSZ ork hadisnak önellátónak kell lenni kaja terén. Kell még egy kevés bank, h bevédja a pénzt, a többi ház+barakk. Én mikor orkkal voltam nem tartottam egy bányát sem, helyette inkább volt 1k betonom+1k torony nélkül. Lovas meg annyi amennyi a csövön kifér. A sereg meg mindig kint volt, néha 5-6 is. Persze ez a variáció szövibe jó, de ott is megvan a veszélye, h rajtad keresztül lopni fogják a társaidat. Ha ork vagy, törődj bele, h mindig lopni fognak. Nekem nem okozott nagy broblémát, bár a tekiket mindig elvitték, pótolni meg nehéz volt. Ha hadis vagy akkor ne ess abba a hibába, h levariznak és máris fejleszted a varikat, max annyit, h tudjál kis adagokban napsütést, meg növekedést varizni magadra. Ork kezdőnek nem való mert SZVSZ nagyon nehéz, de van aki könnyen elboldogul vele.

Novo 05-07-2006 15:52

És az elit íjj felállás nem működőképes? Hiszen az azonos "fejlettségen" lévő paci-íjj hadist be lehet verni de ő ezt már nem tudja megtenni

DearCody 05-07-2006 17:08

Quote:

Originally Posted by Novo
És az elit íjj felállás nem működőképes? Hiszen az azonos "fejlettségen" lévő paci-íjj hadist be lehet verni de ő ezt már nem tudja megtenni

SZVSZ attól függ, h elit+íjj vagy ló+íjj, h mennyit van kint a sereged. Én pl elit+íjj felállásba nyomom, mert naponta csak 2X-3X támadok, de ork hadisnak szerintem jó ha sokat támad és akkor a ló+íjj felállás előnyösebb. Persze akkor úgy kell számolni, h ne tudjanak beütni. De ezt is mindenki másképp csinálja. :rolleyes: Mikor orkkal voltam akkor ló+íjj volt és nagyon bevált. Ha esetleg erős hadis bevert akkor meg visszavertem és kész. :D

solven 05-07-2006 17:44

Quote:

Originally Posted by DearCody
...Ha esetleg erős hadis bevert akkor meg visszavertem és kész. :D...


csak hogy itt jön a képbe, hogy ki mennyit tud a gép előtt ülni, mert aki csak naponta 3x-4x felnéz, azt egy csomószor beütik, mire reagálna, és az ilyen embereknek jó az ijj+elit felállás

DearCody 05-07-2006 21:56

Quote:

Originally Posted by solven
csak hogy itt jön a képbe, hogy ki mennyit tud a gép előtt ülni, mert aki csak naponta 3x-4x felnéz, azt egy csomószor beütik, mire reagálna, és az ilyen embereknek jó az ijj+elit felállás

Hát erre mit mondjak? Sokat kell a gép előtt ülni :D

Alba 05-08-2006 06:34

Azert aki kevesebbet van nagyon megfontolando az elit+lo+ijj
Sot talan eza legjobb ha valakinek jo szövije van.
Csak a lovakkal at lehet utni egy nem mf orszagot, mf eket meg akkor ha mennek az elitek is.
Viszont az elitek arra vannak hogy mobil vedelmet adjanak es allandoan egymas orsagaba kell kuldeni oket ey esetleges tamadas kivedese ellen...
Persze ez a taktika akkor jo egyedul ha a szövi soakt van bent es nezegetnek tavolba...

DearCody 05-08-2006 09:56

Hát valóban jó amit írsz, de itt is a mennyiség számít. :D

elod1900 05-10-2006 20:18

Quote:

Originally Posted by Alba
Azert aki kevesebbet van nagyon megfontolando az elit+lo+ijj
Sot talan eza legjobb ha valakinek jo szövije van.
Csak a lovakkal at lehet utni egy nem mf orszagot, mf eket meg akkor ha mennek az elitek is.
Viszont az elitek arra vannak hogy mobil vedelmet adjanak es allandoan egymas orsagaba kell kuldeni oket ey esetleges tamadas kivedese ellen...
Persze ez a taktika akkor jo egyedul ha a szövi soakt van bent es nezegetnek tavolba...

Hát most nem azért mondom de akit el lehet kapni tavolbalátással, h még 2 körre van az vagy 3ról támad vagy láma. Amugy szerintem is jó az ij+elit+ló annak aki szeret aludni.

Alba 05-11-2006 07:00

Most nem arrol van szo hogy jön egy ori varatlaunul es bever.Az siamn megeshet...De ha szövihaorusdi van akkor nagyjabol sejteheto kire megy a sereg.Es akkor mar az keves elit is megfelelo vedelmet adhat.
Nem beszelve a masik elonyerol. Tenyuk fel a szövibe nvan egy varis vagy esetleg me egy tolis is . Ők nagyn sebezhetőek sereggel ezert tornoy ijjat tartanak.Viszont ha nekik is van elitjuk az ő védelmük is növelhető, sőt a tamadasbol is reszesulhetnek ha visszuk minimalis seregüket...

Kisbér 05-11-2006 13:45

Quote:

Originally Posted by Alba
Most nem arrol van szo hogy jön egy ori varatlaunul es bever.Az siamn megeshet...De ha szövihaorusdi van akkor nagyjabol sejteheto kire megy a sereg.Es akkor mar az keves elit is megfelelo vedelmet adhat.
Nem beszelve a masik elonyerol. Tenyuk fel a szövibe nvan egy varis vagy esetleg me egy tolis is . Ők nagyn sebezhetőek sereggel ezert tornoy ijjat tartanak.Viszont ha nekik is van elitjuk az ő védelmük is növelhető, sőt a tamadasbol is reszesulhetnek ha visszuk minimalis seregüket...

Igazad van, viszont azért, hogy részesüljek a zsámányból nem kell semmi, csak hogy be legyek pipálva :D
Tehát nem kell nekem 1db elitet sem tartanom, hogy vigyenek a full elites hadik a csatába, és kapjak zsákmányt...
0 egységet visznek tőled, és Te szépen kapod a zsákmány x%-át :D

vonos82 05-12-2006 20:16

Quote:

Originally Posted by Kisbér
Igazad van, viszont azért, hogy részesüljek a zsámányból nem kell semmi, csak hogy be legyek pipálva :D
Tehát nem kell nekem 1db elitet sem tartanom, hogy vigyenek a full elites hadik a csatába, és kapjak zsákmányt...
0 egységet visznek tőled, és Te szépen kapod a zsákmány x%-át :D

Mégis: ha nulla embert viszek tőle, hány százalékot kap???

Bogár 05-16-2006 09:59

Quote:

Originally Posted by vonos82
Mégis: ha nulla embert viszek tőle, hány százalékot kap???

10%-ot. :D

Kisbér 05-16-2006 10:11

Quote:

Originally Posted by vonos82
Mégis: ha nulla embert viszek tőle, hány százalékot kap???

Pontosan annyit, mintha vittél volna tőle 100.000 lovast :D

Hornet 05-27-2006 08:07

Sziasztok.


Ork hadissal kapcsolatban olyan kérdésem lenne,hogy a morálom állandóan esik :confused: .Hiába osztok az emberek között,pár kör után mindig el kezd vissza esni.Az adóm 30% on van.Már probáltam ,hogy leviszem de akkor is jelentkezik ez a dolog.:mad:
Ha valakinek van ötlete,kérem irátok meg.
Köszönöm,sziasztok.:D :D :D

Milán™ 05-27-2006 09:58

az ork amúgyis érzékeny az adóra de ha még 30%-on tartod ne csodálkozz hogyha esik.Tarts olyan 10-15%között de a morálesésnek az is lehet az oka ha túl sokat lopkodsz.

Hornet 05-27-2006 15:53

Probáltam már hogy lejjebb viszem,de akkor is esett.nem vártam eleget talán???
Mindenesetre nem lopok mert nem sok a tolim:mad:
De köszönöm a választ,lejjebb viszem az adót.
Csak akkor meg minuszos lesz a körönkénti bevételem:rolleyes:


Még1szer köszi:)

vonos82 05-27-2006 16:53

Quote:

Originally Posted by Kisbér
Pontosan annyit, mintha vittél volna tőle 100.000 lovast :D

Komolyan:

Ha hívom segíteni, hogy mondjuk 50% át hozom a lovasoknak, de neki nincs paci, akkor nullát kap, ugye?

Csokibácsi 05-27-2006 21:25

Quote:

Originally Posted by vonos82
Komolyan:

Ha hívom segíteni, hogy mondjuk 50% át hozom a lovasoknak, de neki nincs paci, akkor nullát kap, ugye?

Nem nem és nem.
Tökmindegy mennyi help jön a szövidtől, 1000 lovas, vagy nulla, a lényeg, hogy vigyed magaddal támadni.

vonos82 05-28-2006 11:50

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi
Nem nem és nem.
Tökmindegy mennyi help jön a szövidtől, 1000 lovas, vagy nulla, a lényeg, hogy vigyed magaddal támadni.

Ez eddig tiszta...(Köszi Csokibá!)

De nem tudjátok véletlenül, hogyan kell kiszámolni, vagy legalább megsaccolni, hogy mennyi lesz a részesedése (föld, fosztás)?

Vagy, hogy hogyan nő a katmorálja?

Senki 05-28-2006 12:27

te sikered az ő morálját nem változtatja tapasztalataim szerint... 20 hekis foglalásból cirka 14 heki a tied, 3 az egyiké és 3 másiké ha 2t viszel... ez tapasztalt szám, ebből saccolhatsz %okat is...

vonos82 05-28-2006 12:30

Köszike!

Most kellene a szövi varisának fold, és ha már a hétvégén úgyis kicsináltunk egy orit, és nem ment el szabira, gondoltam spórolok Neki egy kis felfedezést.

:D

exair 08-06-2006 00:15

Quote:

Originally Posted by solven
én most átépítem éppen az ork ormit, és ha minden igaz a kkor a következő lesz belőle:

Terület 213 heki
Népesség 2600
Ház 40
Tanya 30
Raktár 3
Templom 13
Kocsma 22
Barakk 77
Torony 20
Vari 1690
Toli 1144
Ijász 1040
Lovi 1000
Elit 1964
Korház 8 -hogy az élőhalottakat is lehessen piszkálni

és szerintem nagyon jól működik

és ha érdekel valakit a személyiség: tábornok

hat ez az ori nagyon gyenge imho, en gnomom 200 hekin elvan 12 tanyaval :P

Synkel 08-06-2006 14:06

Nekem is gyengének tűnik... Orknak eleve nem adnék tanyát, legalábbis ilyen alacsony hekin...

Mike zoostorm 08-06-2006 16:05

Quote:

Originally Posted by solven
én most átépítem éppen az ork ormit, és ha minden igaz a kkor a következő lesz belőle:

Terület 213 heki
Népesség 2600
Ház 40
Tanya 30
Raktár 3
Templom 13
Kocsma 22
Barakk 77
Torony 20
Vari 1690
Toli 1144
Ijász 1040
Lovi 1000
Elit 1964
Korház 8 -hogy az élőhalottakat is lehessen piszkálni

és szerintem nagyon jól működik

és ha érdekel valakit a személyiség: tábornok


nem tudtam nem eszre venni, hogy 30% lakitekivel szamoltal, de egy ork ekkora haderovel nem fenyegetes, egy tiszteseges tolirol pattanal , viszont az 1144 tolin meg egy orias is atlop...:))) akkor meg papa teki...:(

Peter 08-06-2006 17:09

Quote:

Originally Posted by Mike zoostorm
viszont az 1144 tolin meg egy orias is atlop...:))) akkor meg papa teki...:(

Tolis óriás? :D :D :D
Mert ha nem, akkor minek lenne ennyi tolvaja? :eek:

Synkel 08-06-2006 20:03

Quote:

Originally Posted by Peter
Tolis óriás? :D :D :D
Mert ha nem, akkor minek lenne ennyi tolvaja? :eek:

Mert éheztet, és megteheti. 200 hekin még én is szoktam pár kocsmát tartani, csak fölötte építem át valami hasznosabbra:)

Peter 08-06-2006 20:14

Quote:

Originally Posted by Synkel
Mert éheztet, és megteheti. 200 hekin még én is szoktam pár kocsmát tartani, csak fölötte építem át valami hasznosabbra:)

Sztem akkor is felesleges annyi toli 200on, hogy átlopjon ennyi ork tolit, még tisztánlátás melett is... :D

Synkel 08-06-2006 20:16

Quote:

Originally Posted by Peter
Sztem akkor is felesleges annyi toli 200on, hogy átlopjon ennyi ork tolit, még tisztánlátás melett is... :D

Akkor te tarts kevesebbet:)
A 200 heki megjegyzem elég speciális környék. Ott lehet a legélezettebb és legvacakabb orikkal egyaránt összefutni. 20 kocsma már bőven elég a 10 kocsmás óriások ellen, meg sok egyéb ellen is, ráadásul megoldottad, hogy minden arar kóborló öngyilkosjelölt ne tőled akarjon lopkodni. Fentebb 1 kocsmát hordok, aki elég elszánt lopjon, lelke rajta...

Peter 08-06-2006 20:23

Quote:

Originally Posted by Synkel
Akkor te tarts kevesebbet:)
A 200 heki megjegyzem elég speciális környék. Ott lehet a legélezettebb és legvacakabb orikkal egyaránt összefutni. 20 kocsma már bőven elég a 10 kocsmás óriások ellen, meg sok egyéb ellen is, ráadásul megoldottad, hogy minden arar kóborló öngyilkosjelölt ne tőled akarjon lopkodni. Fentebb 1 kocsmát hordok, aki elég elszánt lopjon, lelke rajta...


Ez mind ok, de az 1144ork toli átlopásához, hogy csak egyszer beférj az oriással, 1500 toli kell kb. Nos, ha emelett még éheztet is akkor kap egy olyan orit, ami kb ugy néz ki, mintha nem éheztetne, csak több a tolija...
Hát bárki bármit mond, én a tolik miatt nem vállalnék éheztetést, 200 hekin oriással meg végképp nem (ahol szinte kárt sem lehet neki okozni a szieszta miatt tolikkal)...
(és akkor a toliaival még csak egyetlenegyszer fért be!!!)

Grabi 08-06-2006 20:50

én nem értem miért emlegetitek az ork tekijének lelopását. kizárólag ütés előtt kell neki teki, utánna meg rakja is ki. 10 bank kell és 30-40 misi kp állandóan.

emellé tulajfüggő a TF meg még egyéb élezés.
ork mellé pedig szerintem nem kell elit mert védeme gyenge és támadni meg jobb a pacika :)

Mike zoostorm 08-06-2006 21:02

Quote:

Originally Posted by Peter
Ez mind ok, de az 1144ork toli átlopásához, hogy csak egyszer beférj az oriással, 1500 toli kell kb. Nos, ha emelett még éheztet is akkor kap egy olyan orit, ami kb ugy néz ki, mintha nem éheztetne, csak több a tolija...
Hát bárki bármit mond, én a tolik miatt nem vállalnék éheztetést, 200 hekin oriással meg végképp nem (ahol szinte kárt sem lehet neki okozni a szieszta miatt tolikkal)...
(és akkor a toliaival még csak egyetlenegyszer fért be!!!)


Direkt raktam egy csomo mosolyjelet az oriasos dologo moge.. ha tom hogy ekkora felhajtas lesz belole soha nem irom le. A lenyeg hogy 1144 tolvajal nem fogja 30% on tartani a laki tekijet az ork, foleg ha a fent emlitett haderovel rendelkezik.

Hupike: irtad hogy hogy kell a tekit csinalni az orkkal, de attol fuggetlen a laki tekit azt muszaly maxon tartania nem? kulonben mehet a levesbe..:(


All times are GMT +1. The time now is 06:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu