Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Amerikai Football (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2410)

Kutyuleee 10-18-2007 10:15

Amerikai Football
 
Remélem azért vannak páran, akiket érdekel nézi (ne adj isten üzi) ez a sportág:D
én személyszerint nagyon szeretem ezt a sportágat.
Pittsburgh Steelers rajongó vagyok
a magyar ligában pedig North Pest Vipers fan, és ha minden igaz novermbetől már játékosként is oda kötödöm.
pár hasznos link:
www.nfl.hu
www.mafl.hu
www.vipers.hu

Amúgy most hétvégén lesz egy elég jó kis meccs a magyar ligából.
a Budapest Cowboys (a tavalyi DIV II bajnok) csap össze a Győr Sharks (DIV I bajnok) csapatával. az esemény 10.21-én lesz a margitszigeti atlétikai centrumban. Kick off: 16:00.

Én sajnos nem lehetek ott, mert vidéken leszek, de ha vki kint volt, akkor annak megköszönnék egy beszámolót.

Remedy 10-18-2007 14:01

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 130670)
a magyar ligában pedig North Pest Vipers fan, és ha minden igaz novermbetől már játékosként is oda kötödöm.

Ez most komoly? Ott vannak ilyen 60 kilos jatekosok is? :)

Kutyuleee 10-18-2007 14:09

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 130705)
Ez most komoly? Ott vannak ilyen 60 kilos jatekosok is? :)

100%ig komoly:D
1. magyar ligáról beszélünk, itt nincs annyi elhizott 120kilós 2méteres feka mint kint;)
2. az irányitók ritkán nagy darabok:D
3. a receivereknél,irányitóknál és a runningbackeknél sem kell akkorának lenni, a receivereknél a lényeg hogy baromi gyors legyél és letudd futni a safety-ket, a runningbacknél is 2 fajta ember van. az egyik akik izmos és áttöri magát a falon, a másik fajta pedig aki kicsi és gyors és könnyen kibujik a blokkok között, illetve könnyen lerázza a a linebackereket. a falembereknél lényeges leginkább a nagy termet:D

tdomo 10-18-2007 14:42

Milyen poszton fogsz játszani?

Kutyuleee 10-18-2007 17:22

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 130710)
Milyen poszton fogsz játszani?

Pontosan még nem tudom, mert vagy receiver, vagy runningback szeretnék lenni, legalábbis ami jobban megy

Dragi 10-18-2007 20:39

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 130724)
Pontosan még nem tudom, mert vagy receiver, vagy runningback szeretnék lenni, legalábbis ami jobban megy

kabala Kuty ?:)

BimmBimm 10-18-2007 21:31

Csak A Seahawks!!! :D

Meg talán kicsit Colts

laci 10-19-2007 07:38

Én időnként nekiveselkedem egy-egy amerikai foci meccsnek, de hamar feladom: nem értek belőle semmit, tele van számomra követhetetlen adatokkal, és amennyit nézek, annak a 80%-ban állnak és tanakodnak. Aztán jön néhány másodperc akció, aztán megint a perceken át tartó megbeszélés és így tovább. Szóval egy hozzáértő illető folyamatos magyarázata nélkül számomra tök érthetetlen és élvezhetetlen az egész :(

Croissant 10-19-2007 08:26

Quote:

Originally Posted by laci (Post 130765)
Én időnként nekiveselkedem egy-egy amerikai foci meccsnek, de hamar feladom: nem értek belőle semmit, tele van számomra követhetetlen adatokkal, és amennyit nézek, annak a 80%-ban állnak és tanakodnak. Aztán jön néhány másodperc akció, aztán megint a perceken át tartó megbeszélés és így tovább. Szóval egy hozzáértő illető folyamatos magyarázata nélkül számomra tök érthetetlen és élvezhetetlen az egész :(

Hát ja, ez nem európai sport...
Javarészt az amerikai mentalitású tv-társaságok részére lett kitalálva, ill. továbbfejlesztve(???), hogy sport helyett lehessen reklámokat nézni... :(

hami 10-19-2007 20:12

Na itt az ideje, hog ykötözködjek én is egy kicsit.

Igaz, tényleg egy kicsit komplikált játék lett, és egyre inkább bonyolítják a dolgot.
De izlések, és pofonok. Míg nekünk nem fekszik annyira, lehet, hogy msá annyira oda van érte, hogy képes kora reggelig is fenmaradni, csakhogy láthassa a kedvenc csapatát.

De a lényeg.

Croissanttal abban egyet értek, hogy nagyon is a pénz, és reklámok felé tolódott a dolog, ami nagyjából 1967-ig vezethető vissza.

Ámde, Ő ezt írta:
"Javarészt az amerikai mentalitású tv-társaságok részére lett kitalálva..."
kérdezem én, hogy 1869-ben voltak TV társaságok? Ugye, hogy nem.
Igaz, az NFL 1922-ben hozták létre. 1939. október 22-én pedig lezajlott az első televíziós közvetítés, méghozzá egyetlen kamerával, kizárólag a New Yorkban élők számára.
1951-től a mérkőzések a nemzeti televíziós csatornákra kerültek át, ettől kezdve a nézők országos szinten láthatták a közvetítéseket.
1958. december 28-án zajlott le az NFL történetének legnagyobb mérkőzése. Ezen a napon sugározták először élőben a bajnoki döntőt.
1967-ben a két liga vezetőinek tárgyalása folytán, valamint a konkurens televíziós társaságok nyomására létrejött a Super Bowl.
1970. szeptember 21-én indult útjára a legendás Monday Night Football.

És ezzel a pár fontosabb évszámmal el is értünk a ma isa ismert amerikai focihoz.

Tehát sokáig nem a TV diktált, de van aki így gondolja, hogy kezdettől fogva így volt. Kár, mert nem:)

Had tegyem hozzá még így a végén, van amiben egyet kell, hogy értsek Croissanttal.

laci 10-19-2007 22:29

Quote:

Originally Posted by hami (Post 130886)
...kérdezem én, hogy 1869-ben voltak TV társaságok? Ugye, hogy nem...

Na várj csak, valamiről lemaradtam: hogy/honnan jött ide 1869?

hami 10-20-2007 08:27

Semmiről nem maradtál le Laci. Croissant írására reagáltam:)

Sok mindenben egyetértek veled, sőt bizonyos dolgokban még Croissanttal is.
Ha nem kommentálja nekem valaki aki ért hozzá, kicsit unalmassá válhat a meccs:S

Kutyuleee 10-22-2007 12:10

Quote:

Originally Posted by hami (Post 130996)
Semmiről nem maradtál le Laci. Croissant írására reagáltam:)

Sok mindenben egyetértek veled, sőt bizonyos dolgokban még Croissanttal is.
Ha nem kommentálja nekem valaki aki ért hozzá, kicsit unalmassá válhat a meccs:S

igen ez általában így van minden sporttal vagy játékkal, amit nem ért az ember azt nem is tudja élvezni:D bevallom 1.-re nekem se tetszett a sport, aztán elmagyarázták egyszer és azóta nagyon tetszik. tetszik benne, hogy ennyire betartatják a szabályokat, és a több bíró+videó bíró miatt nagyon nagyon ritka hogy egy birói hiba befolyásolhatná a meccsett. tetszik az hogy sokkal inkább észjáték mint egy sima foci meccs (aki nem látja át a játékot, az nem is érti hogy miért lenne ez).
tulajdonképpen egy valósidejü startégiai játék, ahol számit a "játékos" taktikai huzása (jelenesetben edző, ill. az irányitó) és legalább ennyire számitanak az egyéni teljesitmények az "egységektől", hogy a megirt figurát meg is tudják valósitani, pl egy futó playnél kell megnézni, hogy rendben hogy ott fut egy állatt, de meg kell nézni, hogy pontosan hogy nyitják meg neki az utat a falemberek,hogy időben legyen meg a folyosó, de ne túl korán, hogy a linebackerek leolvassák a playt hányan kisérik és blokkolnak pontosan elötte.

Elme 10-29-2007 22:46

[quote=Kutyuleee;130670]Remélem azért vannak páran, akiket érdekel nézi (ne adj isten üzi) ez a sportág:D
én személyszerint nagyon szeretem ezt a sportágat.
Pittsburgh Steelers rajongó vagyok

üdv a Steelers rajongók között:)))
idehaza majdnem mindenki Pats vagy Colts rajongó
remélem láttad a 2 évvel ezelőtti döntőt

go Steelers

Elme 10-29-2007 23:00

Igaz, tényleg egy kicsit komplikált játék lett, és egyre inkább bonyolítják a dolgot.
De izlések, és pofonok. Míg nekünk nem fekszik annyira, lehet, hogy msá annyira oda van érte, hogy képes kora reggelig is fenmaradni, csakhogy láthassa a kedvenc csapatát.
"......."
Had tegyem hozzá még így a végén, van amiben egyet kell, hogy értsek Croissanttal.[/quote]

Nos abban tényleg van valami, hogy nem csak szimpla játék és a pénzről is szól, mint ahogy a major sportágak az usa-ban egyaránt. (mint ahogy a foci is a pénzről szól)
A játék tényleg komplikált és elsőre lehet nehéz bevenni - talán jó alapozó lehet rugby meccseket nézni - de, ha valaki kiismeri magát a szabályok között és megtanulja értékelni a játék stratégiai jellegét annak nagyszerű élményt nyújt minden egyes mérkőzés. Egyébként a lesajnált amerikai sportok mellett az európai sportok nem a pénzről szólnak? A usa-béli major sportokban legalább a draftolási szabályokkal, fizetési sapkákkal megpróbálják hosszú távon kiegyenlítetté tenni a küzdelmet, biztosítva azt, hogy gondosan, posztokra történő igazolásokkal és nagyon kemény edzésmunkával el lehessen pár év alatt jutni a csúcsra. Ebből a szempontból azt hiszem idehaza sokkal rosszabbul állunk. Attól, hogy valamit az usa-ban játszanak még lehet élvezetes és jó. Hogy megéri a tv társaságoknak értékesíteni a reklámidőket?
Persze, mivel olyan major ligákat hoztak létre amelyek mérkőzéseinek a nézettségével semmi sem vetekszik. (természetesen a stadionokban is telt ház van)
Összefoglalva: hála az égnek a magyar nyelvű közvetítésekből mellőzték a rengeteg reklámot és kizárólag a játék élvezetére hagyatkozhatunk és hétről-hétre nézhetjük az izomkolosszusok csodálatos megmozdulásait, amelyek elsősorban stratégiáról, fineszről és csak másodsorban szólnak az erőről.

Kós00792 10-31-2007 08:58

Látta vki a Denver Broncos 13-19 Green Bay Packers meccset? Ez volt a legjobb meccs amit mostanában láttam!:D De hamarosan Indianapolis - New England meccs lesz :D:D

Kutyuleee 10-31-2007 10:26

Quote:

Originally Posted by Kós00792 (Post 132899)
Látta vki a Denver Broncos 13-19 Green Bay Packers meccset? Ez volt a legjobb meccs amit mostanában láttam!:D De hamarosan Indianapolis - New England meccs lesz :D:D

Sajnos azt (még) nem láttam, de várom már:D
Vasárnap meg sztem gólparádé várható. és kivetitőn nézem a meccset:D

Kutyuleee 11-05-2007 00:50

New England Patriots - Indianapolis Colts : 24-20
a meccsett az Colts fedett stadionjában játszották
(az NFL-ben a hátulra irt csapat a házigazda)

Remélem sokan nézték a meccsett, mert elég szoros és szép összecsapás volt.
A Patriots megtartotta veretlenségét(ha nehezenis) és tovább menetelhet,hogy beérje a Miami (eddig egyedi) tökéletes szezonját. Brady most is hozta , a legalább 3 TD pass 1 meccs alatti átlgát, úgyhogy megdöntötte Payton Manning rekordját aki 8meccsen keresztül tudta "csak" ezt megcsinálni.

A Hétfő esti rangadón végre az idei évben is láthatjuk a Pittsburgh steelers csapatát a Baltimore Ravens ellen.

Kós00792 11-08-2007 13:27

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 133661)
New England Patriots - Indianapolis Colts : 24-20
a meccsett az Colts fedett stadionjában játszották
(az NFL-ben a hátulra irt csapat a házigazda)

Remélem sokan nézték a meccsett, mert elég szoros és szép összecsapás volt.
A Patriots megtartotta veretlenségét(ha nehezenis) és tovább menetelhet,hogy beérje a Miami (eddig egyedi) tökéletes szezonját. Brady most is hozta , a legalább 3 TD pass 1 meccs alatti átlgát, úgyhogy megdöntötte Payton Manning rekordját aki 8meccsen keresztül tudta "csak" ezt megcsinálni.

A Hétfő esti rangadón végre az idei évben is láthatjuk a Pittsburgh steelers csapatát a Baltimore Ravens ellen.

Én sajnos nem láttam a meccset, mert nem bírtam fenn maradni :D:D de hátha ismétlik vagy majd elkérem :o

Elme 11-14-2007 16:52

A Steelers tönkreverte a Ravenst:)
remélem a rájátszásban is így megy majd
go Steelers

Kutyuleee 11-14-2007 18:20

Quote:

Originally Posted by Elme (Post 135572)
A Steelers tönkreverte a Ravenst:)
remélem a rájátszásban is így megy majd
go Steelers

Hát igen;)
Valaki nem tudja, hogy a 14.heti meccsek közül melyiket adják???
Mert remélem láthatom élőben, hogy a Steelers elbúcsuztatja a Patriots-ot a tökéletes szezon gondolatátol is;)

Elme 11-15-2007 19:22

a magyar nfl oldalon is szerepel ez a kérdés: jelesül ki állítja meg a Pats-et?
a legtöbb szavazatot a Steelers kapta idáig. (nem véletlenül)
a Cavs elleni meccs nem volt sétagalopp, de behúztuk azt is
yah és nagy örömömre elkenték Manningék száját is (SC)

Elme 11-15-2007 19:31

az nfl.hu oldalon le tudod tölteni azt a progit amin keresztül a neten tudod nézni a meccseket, pl ma is adja 19:00-tól a steelers-clevland meccset
és élő adások is vannak
a meccsek ingyenesen nézhetőek, de asszem csak explorerrel működnek, szóval kénytelen leszel feltenni, ha mozillát vagy mást használsz

Innen lehet elérni direktben a meccsek linkjét:
http://applecore.narod.ru/

Az alábbi dolgokon lehet nézni a meccseket:
TVU player, Sopcast kliens, esetleg TVAnts

Innen lehet leszedni őket:
Sopcast: http://download.sopcast.org/download/SopCast.zip

TVU player: http://dl.tvunetworks.com/TVUPlayer.zip



Azt hogy mikor mi megy azt innen tudhatjátok meg.
http://pplive.uw.hu

részeletesebb műsor:
http://www.myp2p.eu/NFL.htm

Elme 12-05-2007 18:00

vasárnap Steelers -Patriots
a liga legjobb védelme a liga legjobb támadósora ellen
aki tudja nézze

Kutyuleee 12-05-2007 18:32

Quote:

Originally Posted by Elme (Post 140403)
vasárnap Steelers -Patriots
a liga legjobb védelme a liga legjobb támadósora ellen
aki tudja nézze

Természetesen kivetitőn csapolt sörrel;)

Kós00792 12-07-2007 21:24

Természetesen :D én is nézni fogom itthon tévénél szotyival

Kutyuleee 12-09-2007 19:45

Nah már közeledik a meccs:D
Hely lefoglalva, ropi félretetve, a sör a hordóban.;)

Elme 12-09-2007 22:31

félidőben vagyunk, idáig nem alakultak rosszul a dolgok, remélem hozzuk a meccset és a Pats elveszíti a veretlenségét

Kutyuleee 12-10-2007 01:03

Ejj...
Nem akarom bőbeszédüen kommentálni a meccsen történteket.
Gratula a Pats-nek...
Ami a közvetitésben fájt, hogy folyamatosan a New Englandet dicsőitették... ugyanakkor arról egy szó sem esett, hogy a Pittsburgh védelme csak egy halvány árnyéka volt önmagának. Az egy dolog hogy nem kellett volna ennyit blitzelni mert nagyon jó volt a Patriots zsebe és fölösleges volt erre "pazarolni" linebackereket, de hogy a secondery minek ment pályára??? igazából 4 jóhelyre felállitott fadarab többet ért volna... Nem csak Troy Polamalu hiányzott a pályáról hanem az egész. 1 hosszú paszt nem védekeztek ki szinte, és nem arról volt a szó, hogy baromi nagy play lett volna, vagy a receiver ennyire jól mozgott volna, hanem egyszerüen olyan üresen voltak hagyva hogy nyugodtan sétálhattak volna az utsó 20yardon a TD elött....

Elme 12-12-2007 23:20

télleg gratula a Patsnek
én azt nem értem,hogy mit csináltunk a 2.félidőben
az elsőben még minden szép volt és utánasem védekezésben sem támadásban nem volt említésre méltó dolog
a dicsőítéssel kapcsolatban:ama bizonyos TD előtt szerintem inkább szerencséjük volt
a 2 riporter megsem említette,hogy Randy majdnem elejtette a labdát
kérdés mit csinált volna,ha tökéletes az elkapása
a másik oldala meg az a dolognak, hogy nehéz nem szuperlatívuszokban beszélni a Pats idei szezonjáról
és Polamalu azért a jelek szerint hiányzott
nem baj,majd a rájátszásban remélem mi búcsúztatjuk őket...
go Steelers

Elme 01-20-2008 20:50

és akkor elérkeztünk a főcsoport döntőkhöz
remélem a SD megállítja a Pats-et és lesz egy SD-GB döntő
ebben a pillanatban ért el TD-t a Pats így átvette a vezetést:(

Kós00792 01-20-2008 20:53

Quote:

Originally Posted by Elme (Post 153033)
és akkor elérkeztünk a főcsoport döntőkhöz
remélem a SD megállítja a Pats-et és lesz egy SD-GB döntő
ebben a pillanatban ért el TD-t a Pats így átvette a vezetést:(

Nem tudom de én nem szurkolok a Pats ellen, szimpatikus a játékuk.

Elme 01-20-2008 21:09

jogodban állk a Patsnek szurkolni...:)
a Pats a Colts-al együtt valamennyire divatcsapat kis hazánkban, mivel mki ismeri őket vagy kizárólag őket ismeri:P
kétségtelen, hogy egy jól összevásárolt és jól összerakott csapat, de én valamiért nem szeretem őket és bárkivel is játsszanak ellenük szurkolok (és ezzel vagyunk így páran)
ahogy a hokiban sem igazán szeretem a dúsgazdag amerikai csapatokat így a Pats és a Colts sem tartozik a kedvenceim közé
de ezen nem fogunk összeveszni:)))
go Steelers

Elme 01-21-2008 00:04

hát...majd talán a döntőben elkapják őket:)
grat a Patsnek ismét:(

Kutyuleee 01-22-2008 18:54

Én azért szeretem a Pats-et. idén lett igazán ismert itthon a pats sztem,és azért ne felejtsd el hogy egy "öregedő" védelmü csapatról beszélsz, ahol a legnagyobb receivert már rég leirták az elöző csapatában, és hát Brady sem sztárként került oda. ráadásul a csapat mentalitása is szimpatikus, hogy erős fegyelmet "vernek" beléjük, és ahogy mondják "mindenki a saját dolgát csinálja" és nem törödik a többivel.

Ettől függetlenül remélem a Giants megszorongatja a pats-et és Eli is hozza a mostani formáját.

Igazából nekem már csak az számit hogy szép és szoros meccset lássak amióta Big Benék kiestek:D

saját véleményem az, hogy ha a Giants védelme úgy játszik mint a Green bay ellen és Eli se mondja be az unalmast, akkor esélyesebbek.

Elme 01-22-2008 19:39

való iagz,hogy a NG az utolsó alapszakaszbéli (éppen a Pats elleni) és a rájátszás mérkőzéseire fantasztikusan összekapta magát,míg a Pats rájátszásbeli játéka felejthető - igaz nem jó játékkal is hozták a meccseiket
nemtom, hogy a Giantsből a GBP ellen megsérülni látszó emberek rendbejönnek-e teljesen a döntőre
ha igen,akkor nem lesz egyszerű feladat megverni őket
és asszem az alapszakaszban is ők szorították meg a legjobban a Pats-et
a Patset egyébként nem szeretem, de mindenképpen elismerem, a szezonnal pedig ugyanúgy vagyok, mint te, kiesett a Steelers kvázi közömbös, hogy mi történik, de a játék szeretete miatt nézni kell a meccseket (még a Bengalst szeretem, de idén ők is felejthetően játszottak)
szóval remélem, hogy egy színvonalas döntőt fogunk látni Giants győzelemmel:)

Kutyuleee 01-23-2008 03:24

Ha jól láttam, igazán komolyabb sérülés nem történt,úgyhogy optimista vagyok ilyen téren.
emellett igazából magammal hasonulok meg,hogy a Giantsnek szurkolok a superbowl-on, mert szeretem a Pats-et. Ráadásul a Manning testvéreket meg egyenesen ki nem állhatom;) főleg Eli-t miután frissen draftolt irányitóként kijelentette nagy pofával,hogy nem érdekli ő nem fog a Chargersben játszani.
De vhogy a Giants mostani játéka, kitartása, és az óriási győzni akarása , hát nagyon szimpatikussá tette őket. amúgy Eli-ra jellemző,hogy szorongatott helyzetben a legtöbbet hibázó irányitó általában. viszont a rájátszásban mintha kicserélnék, és sokkal összeszedettebb és megfontoltabb. Mindenki szapulja, de azért 4.éves irányitóként már 2. van ott a rájátszásban, ráadásul 1ik alkalommal egészen a superbowlig eljtutottak, és még meg is nyerhetik. azért az a csapat aki így játszik a GBP ellen, nyugodtan mondható esélyesnek a gyözelemre.
egyszerüen a Giants mentálisan most nagyon ott van. egymás utána 3x sikerült megállitani a Packerst úgyhogy közben 2 meccs labdát hibáztak el, és akár 1 védelmi hiba is a vereséget jelentette volna. ekkora pszichikai nyomás alatt sem estek össze, sőt történelmet irtak a Lamboue field-en, mert ott még 40yardnál hosszabb field goal nem sikerült a packers ellen rájátszásban.

Elme 01-23-2008 15:53

yah...megtört a Lamboue-átok:(
ha választanom kellene, akkor a Chargers szimpatikusabb csapat, mint a Giants
de tényleg le a kalappal a rájátszásban nyújtott teljesítmény miatt
kérdés mennyire tudják majd megfogni a Pats támadósorát...
ha a Pats a SD elleni formáját hozza, akkor komoly esélyük van
a Patsnek én is egyetlen esetben tudok szurkolni: ha a Colts ellen játszanak:P

Elme 01-23-2008 15:56

szavaztam:)
mivel a Giants-re adtam a voksot valszeg nem tekljesen a tényekre alapoztam a dolgot, de veszíteni valóm nincs...
annak viszont örülök, hogy én vagyok a 3. szavazó, így kettőnkön kívül van még olyan ember, akit érdekel a téma:)

Arden 01-23-2008 16:21

annyira nem értek hozzá, de sztem a Pats fog nyerni :)
Brady-nek nagyon jó szezonja van, és be fogja húzni a SB-t is.

ui Kuty kedvéért: go Colts és Manning :D


All times are GMT +1. The time now is 03:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu