Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   mobil internet (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2836)

Grabi 03-12-2008 22:19

mobil internet
 
egyre több internetes reklám hirdeti ezt a lehetőséget. én nagyon nem értek a gépekhez, de lehetőségeimhez képest utánnajártam.
szóval adnak egy kis kártyát, amit be kéne dugni a laptopba (van rajta beépített ilyen nyílás vagy azt is hozzá kéne venni?) és 24 órás netet biztosít.

amit én pikpak észrevettem h előnye a rugalmasság ill. az ára: 5-7e ft/hónap, míg a házi, asztali pcmhez 9-10e ft, hátránya h korlátozott, 5-6giga/hónap

kérdésem a következő: ilyen egyszerű lenne az egész? ha nem töltök le abszolút semmit, csak böngészek + skype, msn az mennyi adatmennyiség, gondolom bőven 5giga alatt?

Hóhér 03-12-2008 22:21

ott megy a reklám, amikor a vizilabdás csákó dumál rómában a muteral interneten keresztül

nah az is vodanet féle kütyü. külföldre is.

Grabi 03-12-2008 22:23

reklámokat nem néztek ált, csak ami felugrik :)

olyanra vágyom, amit bedugok a laptopba és legyek akárhol tudok netezni 5-6e ftért. azért nem értem mert ez logikusan drágábbnak kéne lennie mint az asztalimhoz, vagy éppen nem, mert nincs bevezetési ktg? nem értek én ehhez :(

Hóhér 03-12-2008 22:31

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165093)
reklámokat nem néztek ált, csak ami felugrik :)

olyanra vágyom, amit bedugok a laptopba és legyek akárhol tudok netezni 5-6e ftért. azért nem értem mert ez logikusan drágábbnak kéne lennie mint az asztalimhoz, vagy éppen nem, mert nincs bevezetési ktg? nem értek én ehhez :(

volt bevezetési költség, az összes átjátszótorony, aminek már a többszöröse megtérült.. ;)

az 5-6000 ft nem olyan kevés ám, ahhoz képest, hogy jó pár országban már szinte ingyenes a net elérhetőség.

a buktató, hogy a sebesség nem túl nagy, de kevés adatforgalmú dolgokhoz, tökéletesen megfelel

usb- bedug - és jön a fekete háttér v6.5.2474 :D

laci 03-12-2008 22:51

A nővéremnek van ilyen, nem használja semmi másra mint levelezésre és Skype-ra, és bőven belefér neki mindez a megengedett adatforgalomba. Azt nem tudom, mekkora forgalomra fizetett elő, de ha gondolod, megkérdezem tőle.

Azt viszont nem tudom, hogy ha meghaladod a maximumot, akkor leáll az egész, vagy csak lelassul?

Gyula 03-12-2008 22:53

Nekem T-mobilos mobil internetem van, usb-s web' n' walk stickel, ebben van kártya, és ezt csak be kell dugnom a gépbe, csatlakozni és már megy is.

Az ára 2900ft/hó 2Gb adatkorláttal. A t-mobilnál van 6000ft-ért 10Gb adatkorlátos csomag is.

A 2Gb-ba nélam belefér a napi böngészés, néha egy egy kisebb letöltés és a skype, amit már nem használok feleslegesen élőhangos beszélgetésekre, de azét bele fér a skype használata is.

A digi tv-s topicban benne van egy sebesség tesztem is, itt oroszlányban a letöltésem 2Mb felfelé enenk kb a negyede. Azt mondják pesten megy a letöltés a maximummal is, ami ennél az eszköznél 7,2Mb.

Grabi 03-12-2008 22:59

hát a 3e ft az vicc a mostani netemhez képest. én pannonos vagyok. megmondanád kérlek a konkrét csomag/szolgáltatás nevét?

Grabi 03-12-2008 23:01

nem, mégse vagyok pannonos :)

A Mobil Internet 5 GB csomag havi 5 GB-nyi adatforgalmat tartalmaz. Neked való ez a csomag, ha rendszeresen internetezel, e-mailezel, böngészel.


Az ára 5.990 Ft/hó, a havi 5 GB forgalmi keret túllépése esetén pedig 10kB-ként 0.12 Ft.

ilyet találtam.

utólag láttam h írtad h t-mobilos vagy. vodánál van 5e ft-ért 5 gigás. szóval ez a két szolgáltató kb. ugyanannyiért adja. de ott van még az usb modem díjja is...

Deni 03-13-2008 07:07

nekem pannonos mobilnetem van, sajnos otthon Kisbéren elég lassú.. az én netezési szokásaimhoz az 500megás korlát ugyan elég gyenge (hódító, legendar, fórum, skype, gmail, port.hu és index amit otthoról általában nézegetek), ez kb 5-6 napra elég.. persze lehet hogy google játékot (jó sok képpel) nem kellene róla játszanom :D

az 500mega az 1980Ft, eddig még egyszer sem léptem túl..

viszont amit javaslok, hogy mindenféleképpen külső modemet kérjél (ez van nekem is), mert ami pl az Ákosnak van (amit elhozott Hozzád is egyszer), az nagyon durván melegszik és akadozik olyankor a net, esetleg teljesen leáll ha túlmelegszik.

Ati 03-13-2008 08:42

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165091)
egyre több internetes reklám hirdeti ezt a lehetőséget. én nagyon nem értek a gépekhez, de lehetőségeimhez képest utánnajártam.
szóval adnak egy kis kártyát, amit be kéne dugni a laptopba (van rajta beépített ilyen nyílás vagy azt is hozzá kéne venni?) és 24 órás netet biztosít.

amit én pikpak észrevettem h előnye a rugalmasság ill. az ára: 5-7e ft/hónap, míg a házi, asztali pcmhez 9-10e ft, hátránya h korlátozott, 5-6giga/hónap

kérdésem a következő: ilyen egyszerű lenne az egész? ha nem töltök le abszolút semmit, csak böngészek + skype, msn az mennyi adatmennyiség, gondolom bőven 5giga alatt?

Vagy kártyát kapsz, amit be kell dugni a laptopba, vagy van olyan is, ami egy kis külső modem, amit USB portra dugsz. Ez utóbbi használható asztali géppel is, nemcsak laptoppal (ha van USB portja).

5 gigát az a baj, hogy elég könnyen össze lehet szedni, ha csak ezt használod netezésre.

Vodánálláttam olyan akciót, hogy korlátlan forgalom, HA csak netre, emailre, meg ilyesmire használod. Viszont ha bármi letöltőprogramot használsz, akkor él az 5 gigás korlát. Nem tudom, hogy ez mennyire szezonális jellegű akció, és meg fogják-e szüntetni egy hónap múlva. Sajnos más akcióval volt már erre példa.

[HTPA]GeeForce 03-13-2008 09:57

Annyit, hogy ezekkel vigyázni kell, mert az apróbetű a lényeg. Érdemes utánajárni, hogy ők mit értenek letöltőprogram alatt. Csak a FlasGet, és társait? Vagy a torrentet is? A DC++-t is? Az ftp szerverekre való csatlakozást is? Stb. Vodafonnál különösen az apróbetűt kell elolvasni. Sőt, szinte csak azt. Általában ott van megfúrva az egyébként kifogástalanul szupernek tűnő ajánlat. :(

Magával a nettel kapcsolatban meg mindent elmondtak már előttem, nem ismételném őket. Szerintem ami a Gyulának van, az nagyon megnyerő. De ez csak magánvélemény! Én azt preferálom.

Ati 03-13-2008 10:06

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 165128)
Annyit, hogy ezekkel vigyázni kell, mert az apróbetű a lényeg. Érdemes utánajárni, hogy ők mit értenek letöltőprogram alatt. Csak a FlasGet, és társait? Vagy a torrentet is? A DC++-t is? Az ftp szerverekre való csatlakozást is? Stb. Vodafonnál különösen az apróbetűt kell elolvasni. Sőt, szinte csak azt. Általában ott van megfúrva az egyébként kifogástalanul szupernek tűnő ajánlat. :(

DC, torrent, ezek egyértelműen azok. Azt hiszem, hogy "p2p" van a hivatalos megfogalmazásban, már a reklámban is. Mindenesetre az apróbetűs rész valóban elolvasandó, ha van olyan.

Grabi 03-13-2008 14:24

ilyeneket nagyon ritkán használok. kb. kéthetente töltök le egy-egy filmet, az összesen max. 2 giga. szerintem az 5 giga lesz nekem a tökéletes a válaszás, köszönöm a segítségeket.

Ati 03-13-2008 14:27

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165172)
ilyeneket nagyon ritkán használok. kb. kéthetente töltök le egy-egy filmet, az összesen max. 2 giga. szerintem az 5 giga lesz nekem a tökéletes a válaszás, köszönöm a segítségeket.

Azt vedd figyelembe, hogy attól, hogy letöltesz egy 2 gigás filmet, a forgalmad nem 2 giga lesz, hanem ennél jóval magasabb!

Ha csak letöltesz (tehát nem valami filemegosztót használsz), akkor egy olyan 10%-ot érdemes rászámolni, de ha filemegosztót használsz, akkor ott mellette még van feltöltésed is rendesen. Beállítástól függően akár a duplája is lehet a forgalmad, vagy mégtöbb rossz esetben.

Grabi 03-13-2008 14:31

torrent oldalról szoktam letölteni. mondjuk azt nem értem h mit töltök én fel, ha egyszer letöltöm és ált. megnézés után le is törlöm a videót.

rákerestem az egyik ilyen oldalra a 300-ra:
Size 701.06 MB
Peers seeders: 1506, leechers: 1028 [update]

most akkor nekem 701,06*1506/1028 a feltöltésem, azaz durván 1 gigás adatforgalmam van?

Deni 03-13-2008 14:32

mondjuk az biztos, hogy én a rendes ADSL-emet le nem cserélném mobilnetre.. szóval nekem a mobilnet csak kiegészítő, hogy tudjak netezni a Balaton parton, a buszon/vonaton ha utazok és akár a világvégén is, ha van kapcsolat :)

/régen még milyen jól lehetett wifit lopni.. aztán rájöttek az emberek, hogy van titkosítás :(/

Ati 03-13-2008 14:37

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165174)
torrent oldalról szoktam letölteni. mondjuk azt nem értem h mit töltök én fel, ha egyszer letöltöm és ált. megnézés után le is törlöm a videót.

rákerestem az egyik ilyen oldalra a 300-ra:
Size 701.06 MB
Peers seeders: 1506, leechers: 1028 [update]

most akkor nekem 701,06*1506/1028 a feltöltésem, azaz durván 1 gigás adatforgalmam van?

Torrent esetén ezt annyit jelent, hogy amíg töltesz le, addig végig töltesz fel is. Számold ki, hogy mennyi idő alatt jön le a film, és ennyi idő alatt végig számolj feltöltési irányba menő forgalmat is. Feltéve, hogy a letöltő programot azonnal kikapcsolod, amint a film leért. Ha nem, akkor még tovább is.

Ha ilyesmit tervezel, akkor minimum 3G kapcsolatod legyen (nem 3 giga, hanem ez a kapcsolattípus neve, a 3. generációból adódóan), ennél lassabb esetén nem fogod tudni arra használni a netet, amire szeretnéd.

Grabi 03-13-2008 14:39

én tudom, hogy ehhez nem értek, de vmit fel kell töltenem, nem? mi a csudát töltök én fel?

Ati 03-13-2008 14:43

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165177)
én tudom, hogy ehhez nem értek, de vmit fel kell töltenem, nem? mi a csudát töltök én fel?

Ugyanazt, amit le. Ami apró részeit már letöltötted a filmnek, azt azonnal osztod is meg, és mások azt már töltik is tőled, akiknek azok a kis apró részek hiányzonak.

(Vedd úgy, mintha 1 perces részekre lenne osztva a film. Amelyik részét épp le tudod valakitől tölteni, azt letöltöd. Attól, hogy nem tudod megnézni, mert csak a 8. és a 29. perc van letöltve, attól más, akinek pont a 8. és a 29. perc hiányzik, az máris szedi tőled.)

Grabi 03-13-2008 14:44

áhááá...én meg a kis naív fejecskémmel azt hittem h van pár önzetlen emberke aki felrakja a videót és a nép meg tölti le. így már értem. végülis így logikusabb is :)

Ati 03-13-2008 14:48

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 165180)
áhááá...én meg a kis naív fejecskémmel azt hittem h van pár önzetlen emberke aki felrakja a videót és a nép meg tölti le. így már értem. végülis így logikusabb is :)

Így indul. Valaki felteszi az egészet. Aztán valaki elkezdi letölteni, és letölti az 1. percet, ekkor egy harmadik emberke máris 2 helyről tudja az első percet letölteni. Minél többen kezdik el letölteni, annál több embernél lesz meg valami rész a filmből, amit mások használhatnak. Végül néhányszáz, néhányezer embernél lesznek a filmből részletek. Lehetséges, hogy a legtöbbjüknek nincs meg az egész film, de össze tudod szedni belőle már az összes szükséges részt. És miközben töltöd le, te magad is elérhetővé teszed azokat a részeket, amikkel már rendelkezel.

Goldy 03-13-2008 14:48

Jaja nincs potyázás :) Letöltés csak akkor ha közben tőled is húzhatják.
Minél többen töltik annál gyorsabban megy.

De rég csaiztam már :)

Ati 03-13-2008 14:50

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 165182)
De rég csaiztam már :)

A torrent sokkal durvább különben a tapasztalataim szerint. Bár én csak linux disztibúció letöltésére használom, de azt tapasztaltam, hogy hihetetlenül le tudja fogni a netedet.

Ezt mobilinternettel... türelem kell hozzá.

Goldy 03-13-2008 14:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 165183)
A torrent sokkal durvább különben a tapasztalataim szerint. Bár én csak linux disztibúció letöltésére használom, de azt tapasztaltam, hogy hihetetlenül le tudja fogni a netedet.

Ezt mobilinternettel... türelem kell hozzá.

Eddig csak egy fajta mobil netem volt. Azaz ősi vodás a 200 megájával :)
Végülis H-zni meg msn-re elég volt :)

A DC is nagyon fogja a netet, Lacival örök konfliktus forrás :p A csacsi legalább állítható de az meg az msn-t nem komálja...

Ati 03-13-2008 15:01

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 165184)
A DC is nagyon fogja a netet, Lacival örök konfliktus forrás :p

Az a baj, hogy a normális sebességhez (például egyszerű webezés mellett), az ember azt gondolná, hogy bőven elég egy normális letöltési sebesség. Ez sajnos nem így van. A böngésző minden alkalommal, az oldal minden egyes eleméről visszajelzést küld a szervernek, hogy sikerült-e letöltenie, mit kér most, melyik elem a következő, amit meg szeretne kapni. Ez egy elég nagyirányú feltöltési sebességet kíván, ha tényleg élvezhetően akarsz webezni. A legtöbb helyen technikai adottság miatt a feltöltési sebesség jóval kisebb, mint a letöltés. Ha ezt lefogod valamilyen filemegosztóval, akkor hiáby jön esetleg lassan a filmed, és mondod azt, hogy dehát mellette még tudnod kéne rendesen webezni, nem fogsz tudni, mert a feltöltési oldal teljesen le van terhelve.

Gyula 03-13-2008 17:33

Grabi ,obilnetes kérdésedre itt a válasz.

Szóval a csomagom a net 2gigabyt nevet viseli, ez egy aranytárskártyás csomag, pannonos előfizetőként nehezen jutsz huzzá, hacsak nem kéred meg valamelyik tmobilos ismerősöd hogy vegyen neked ilyen társkártyát.
Mint irtam a 2Gb-ot nekem már egy ideje sikerül beosztani. A Tmobilenál társkártyás verzióban van 10Gb korlátos csomag is 6000ft-ért.

Írták többen, hogy a belső modemek melegszenek, sajnos el kell mondjam hogy aktiv használat esetén az usb-s is melegszik, nálam 8-10óra használat után lefagy a modem ilyenkor le kell húzni a gépröl, hogy vissza hüljön, illetve szokott lenni néha még egy probléma, ami nem feltétlenül a modem hibája, de előfordult oylan hogy lefagyott a netem. Lehet h kifogtam egy hibás modemet vagy a gépemen van valami progi amit törölni kellene, furcsca mert az usb-s cuccok nem szoktak fagyni.

Gondolkodtam egy ideig azon, hogy vissza viszem a tmobilehoz, de nem tettem, mert úgy gondolom, hogy ezt az árat még ezzel a kis kellemetlenséggel is megéri nekem ez az internetelérési lehetőség.

-Fegya- 03-15-2008 21:03

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 165203)
Grabi ,mobilnetes kérdésedre itt a válasz.

Szóval a csomagom a net 2gigabyt nevet viseli, ez egy aranytárskártyás csomag

Gyula, mi az az aranytárskártya? Olvasom a t-mobile-nál, hogy:
a 2 GB-os és 10 GB-os csomagok Arany- vagy Platinakártyával rendelkező ügyfeleink számára érhetők el.

De persze, semmit sem írnak arról, hogy mi ez az aranykártya, hogyan lehet beszerezni, stb.

Szóval világosítsatok fel.

Ati 03-15-2008 21:07

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 165522)
Gyula, mi az az aranytárskártya? Olvasom a t-mobile-nál, hogy:
a 2 GB-os és 10 GB-os csomagok Arany- vagy Platinakártyával rendelkező ügyfeleink számára érhetők el.

De persze, semmit sem írnak arról, hogy mi ez az aranykártya, hogyan lehet beszerezni, stb.

Szóval világosítsatok fel.

Ha X ideje ügyfelük vagy, akkor kapsz ilyet. Azt hiszem talán egy év után.

-Fegya- 03-21-2008 13:08

Kicsit átnéztem a lehetőségeket. A 2 gigabyteos csomag nekem jó lenne, de ehhez nagyon drága a modem.
Vannak csomagok, amikhez olcsó vagy ingyenes a modem, de a havidíj túl drága.
Szóval vagy a havidíj sok, vagy a modem túl drága.

Ráadásul 1-2 éves hűségnyilatkozatosak a csomagok, nekem meg igazán tavasztól őszig lenne jó. :(

Cyby_ 03-22-2008 14:04

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 165524)
Ha X ideje ügyfelük vagy, akkor kapsz ilyet. Azt hiszem talán egy év után.

Akkor kapsz aranyat,de platinát,h a X fotrint felett bezsélsz havonta azt ug ytom...de ez se 100%

Gyula 03-22-2008 14:11

szóval ez úgy működik, hogy ha t-mobilos kártyád van akkor a számláid után pontokat kapsz(számla öszege, mennyi ideje vagy t-mobilos, bejövö hivások, kimenő hivások különböző pontszámot érnek), asszem talán hüségpont vagy valami iylesmi a neve, bizonyos pontszám elérése után kapsz egy aranykártyát, még több pont után pedig egy platina kártyát, és ezek jogositanak fel különböző kevezméynekre a pontjaid értékében, illetve iylen csomagok vásárlására is feljogosit mint az én 2gigás net csomagom.

az arany és a platina kártya közt sok különbség nincs, mindkettőhöz elég jó kedvezmények járnak, átlagos telefonhasználat mellett egy aranykártyát pár hónap alatt el lehet érni.

és beteszek ide a egy mérési eredményt, Salgótarjánban igy megy a T-Mobilos net.


http://www.speedtest.net/result/249589291.png

Cyby_ 03-22-2008 14:20

Hát nekem Szülöknek mind2nek aranykártyája van kb 1éves elöfizu után de platinát még egyik se szerzett,igaz annyir asokat nem is beszélnek.De is mi kb 1év alatt platinát elérte ,de havi 30-40k telo számlával igaz :)


All times are GMT +1. The time now is 03:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu