Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Elf faj faji sajátosságainak változása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1779)

Ati 05-07-2007 13:10

Elf faj faji sajátosságainak változása
 
Sziasztok!

Az elf faj faji sajátosságai kiegészítésre kerültek, és a következő változások léptek életbe:
  • Az ártó varázslatokhoz szükséges eddigi dupla rúnaszükséglet ötszörös szükségletre emelkedett.
  • Ártó varázslatok alkalmazásakor 3%-kal jobban fáradnak a varázslók.
  • A nem haszonszerző tolvajakciók eredményessége az eddigi 20%-os maluszról 80%-os maluszra változott (például: kevesebb házat tudsz egy akcióval felgyújtani, kevesebb katonát tudsz megölni stb.).
A haszonszerző tolvajakciók eredményessége (például pénzlopás) változatlan maradt.

Az elf egyéb faji sajátosságai változatlanok maradtak.


További jó játékot!


A változással kapcsolatban ebben a témában fejltehed ki a véleményed.

Andrew 05-07-2007 13:17

húúú
ez nem gyenge:D:D

Kubbi 05-07-2007 13:20

Ááááá
Szerintem nagyon dúrva a 80%...
Gondoljunk a sziesztára... :(
Szerintem minden szinten ki lett írtva az elf mint tolvaj. :(

skyline 05-07-2007 13:20

haat ez sztem eleg para lett igy...

Ati 05-07-2007 13:22

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 93193)
Ááááá
Szerintem nagyon dúrva a 80%...
Gondoljunk a sziesztára... :(
Szerintem minden szinten ki lett írtva az elf mint tolvaj. :(

Az elf nem tolvaj, az elf békés, tamagocsi faj. A haladáshoz szükséges javakat változatlanul össze tudod szedni, ilyen téren nincsen változás, ha tolvaj fajt szeretnél, az elf nem a megfelelő választás.

Kubbi 05-07-2007 13:22

Még több hadi lesz. Csak azért mert az A viszonyaihoz lett rántva az egész játék. :(
Én kipróbáltam az elfet 5/x-ben de asszem amint fellépek, ki is árulom.

Burning 05-07-2007 13:22

ezek szerint a védőérték nem lett változtatva:)
azért, ez elég kemény változás, és talán ki lehetne írni a kezdőlapra ezt is, hogy nézzék át az emberek a súgót, mert változások történtek;)

Kubbi 05-07-2007 13:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93195)
Az elf nem tolvaj, az elf békés, tamagocsi faj. A haladáshoz szükséges javakat változatlanul össze tudod szedni, ilyen téren nincsen változás, ha tolvaj fajt szeretnél, az elf nem a megfelelő választás.

Fentebbi szintekre akkor csak a gnóm marad, mint valamire is használható tolvaj faj.:(

Ati 05-07-2007 13:23

Quote:

Originally Posted by Burning (Post 93197)
ezek szerint a védőérték nem lett változtatva

A védőérték már előzőleg megemelésre került a súgóban írtak szerint, ebben nincsen újabb változás.

skyline 05-07-2007 13:26

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93195)
Az elf nem tolvaj, az elf békés, tamagocsi faj. A haladáshoz szükséges javakat változatlanul össze tudod szedni, ilyen téren nincsen változás, ha tolvaj fajt szeretnél, az elf nem a megfelelő választás.

hat nem tom.. ezt valamilyen szinten gondolom a jatekos donti el nem? hogy milyen fajt szeretne, es mit szeretne csinalni.. mind1 ez csak az en egyszeru velemenyem, de ez eleg radikalis valtoztatas, negativ iranyba az elf fajjal jatszok szamara..:(

nyolcvan 05-07-2007 13:28

csak hogy teljesen világos legyen, akkor hogy is van?:

az elf 80%al kevesebb (vagyis összesen 20%nyi):
-katonát gyilkol
-varázslót gyilkol
-házat gyújt fel

az elf 20%al kevesebb (vagyis 80%nyi)
-pénzt lop
-tekercset lop
-rúnát lop
-a zsákmány a raktárlopásnál

az emberlopással mi a helyzet?

súgóból:
"a veszteségek 30%-kal magasabbak"
ez mindent érint?
vagyis ha az elfet gyújtják, akkor nála 30%al több ház gyullad fel, vari- és sereggyiloknál 30%al több hull el?

Andrew 05-07-2007 13:28

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93201)
A védőérték már előzőleg megemelésre került a súgóban írtak szerint, ebben nincsen újabb változás.

csak az érdekelne, hogy az emberlopás hova tartozik
mert bizonyos szempontokból az is hasznonszerző, és nem árt jobban mint a tekizés :o

Ati 05-07-2007 13:29

Quote:

Originally Posted by skyline (Post 93205)
hat nem tom.. ezt valamilyen szinten gondolom a jatekos donti el nem? hogy milyen fajt szeretne, es mit szeretne csinalni.. mind1 ez csak az en egyszeru velemenyem, de ez eleg radikalis valtoztatas, negativ iranyba az elf fajjal jatszok szamara..:(

A +10% védelemnövekedésre nem sokan sírtak. Micsoda meglepetés, hogy a mérleg kiegyenlítése már nem tetszik. :)

Ati 05-07-2007 13:30

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 93207)
csak az érdekelne, hogy az emberlopás hova tartozik
mert bizonyos szempontokból az is hasznonszerző, és nem árt jobban mint a tekizés :o

Az emberrablás nem haszonszerző akció.

Kubbi 05-07-2007 13:30

Majd milyen vicces lesz, amikor az óriás vari írtja az mf-elfet... :D:D:D:D:D

laci 05-07-2007 13:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93195)
Az elf nem tolvaj, az elf békés, tamagocsi faj. A haladáshoz szükséges javakat változatlanul össze tudod szedni, ilyen téren nincsen változás, ha tolvaj fajt szeretnél, az elf nem a megfelelő választás.

Aztán ha a "békés, tamagocsi fajt" netán mégis megtámadják, akkor esélye nem lesz visszavágni, mert szemberöhögik, amint ártózni próbál.

Kill 05-07-2007 13:31

Uhhhh durva, durva, durva, durva és durva....

Kubbi 05-07-2007 13:31

Quote:

Originally Posted by laci (Post 93211)
Aztán ha a "békés, tamagocsi fajt" netán mégis megtámadják, akkor esélye nem lesz visszavágni, mert szemberöhögik, amint ártózni próbál.

Nem igaz. Majd jól leöli az sziesztás óriást... :p

laci 05-07-2007 13:32

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 93214)
Nem igaz. Majd jól leöli az sziesztás óriást... :p

Ja télleg, erről megfeledkeztem :D

Kubbi 05-07-2007 13:33

Quote:

Originally Posted by laci (Post 93215)
Ja télleg, erről megfeledkeztem :D

Milyen pulykavadászat lesz, a normális csopikban az elfekre.
Csak egy óriás kell, és egy ember, vagy egy félelf... :D
Hiába van védelme. Majd lehet próbálkozni, ingyenföldért. Nem kell tartani megtorlástól az biztos.
Ha beütöttünk, jee jött a föld, és nincs további konfliktus.

invisible 05-07-2007 13:33

Hát, igen én is kedveltem az elfet mert békés védekezésre volt berendezkedve, de mindig is gondot okozott a terület felfedezési korlát.
Teljesen ellentétes volt a többi faji sajátosságokkal mert amikor már elértem arra a szintre, hogy jólenne majd tovább lépni mindig kevésnek bizonyult a terület. Aztán meg lehetett volna csatázni.
Na de ha berendezkedik az ember az ijjasokra a békés védekezésre, akkor mivel támadna a szegény elf.
Szóval sajnálom, hogy a változtatás csak rontott az elf helyzetén mert jó faj volt a békés országok számára, de így már szinte csak kiszolgáltatott faj lett más fajoknak....:cool::cool::(

Artúr 05-07-2007 13:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93208)
A +10% védelemnövekedésre nem sokan sírtak. Micsoda meglepetés, hogy a mérleg kiegyenlítése már nem tetszik. :)

Mert nem sokan (talán senki sem) kalkulált 20% katonai védelemmel.

Ez így tényleg tamagocsi lett. :mad: Az a 80% irgalmatlanul sok.

Lett volna jobb kompromisszum is. Ez így a játék "színessége" ellen hat. Egy tolis fajjal kevesebb...:(

laci 05-07-2007 13:35

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 93216)
Milyen pulykavadászat lesz, a normális csopikban az elfekre.
Csak egy óriás kell, és egy ember, vagy egy félelf... :D

Netán egy ork...
Tényleg olyan lesz, mint egy aránylag jól páncélozott bárány a farkasok között: igazából csak abban bízhat, hogy nem őt szúrják ki, mert ha igen, akkor vége... lássuk be, hogy 30% védelem ide vagy oda, azért egy épkézláb szövetség el tud intézni egy elfet. Pláne ezzel a 80%-os tolvajmalusszal.

laci 05-07-2007 13:37

Na jó, meglátjuk, mi lesz a gyakorlatban.
Sajnálom, hogy csak az elmúlt hónapokban "fedeztem fel" magamnak az elfet, ezek után már nem annyira rokonszenves :(

Dragi 05-07-2007 13:37

Ha eddig azt mondtátok hogy az elf az Tamagocsi akkor most mi lett Giga Tamagocsi ?:)

Kubbi 05-07-2007 13:37

És ez mind azért, mert a barakk szörnyetegek siránkoztak.
Mert mindent ész nélkül sereggel kell ám megoldani.:(
Sehol nem beüthetetlen az elf, csak az A eltorzult részeiben.

Ati 05-07-2007 13:37

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 93218)
Egy tolis fajjal kevesebb...:(

Tolis fajok: fél-elf, ember.

invisible 05-07-2007 13:38

Már régóta taposom a hodito utjait különböző ip-kel és már minden fajt és személyiséget végigpróbáltam de ez az első eset, hogy azt tapasztalom felborult az egyensúly az elf ellen.
Sajnálom mert úgy tapasztaltam eddig a falyok egyensúlyba voltak...:o

Dragi 05-07-2007 13:39

hadis : ork,gnóm, óriás, törpe, hulla
varis: óriás
tamagocsi: elf
tolvaj: ember, Fél-elf

szép arányos :)

Kubbi 05-07-2007 13:41

De annyiból jó, hogy úgyis volt egy elf, cseszegetett alulról 4 körről. Majd lehet elküldöm neki a módosításokat. :D:D
A hadis óriásomból tud egyáltalán házat gyújtani? Eddig is csak 1 ment szegénykémnek. :D

laci 05-07-2007 13:41

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93226)
Tolis fajok: fél-elf, ember.

Ati, könyörgöm, és akkor mi az elf? Nem varázsó, nem hadi, nem tolvaj, hanem egy szerencsétlen bunkerország, amit ha beütnek, csak néz, és kezdi elölről a felfedezést??
Hadis országgal eddig azért nem szívesen ütöttem elfet, mert nem akartam kockáztatni az "áldásokat", amit cserébe kaphattam tőle, de így felírom az élőhalott mellé célpontnak.
A különbség az, hogy amíg az élőhalott legalább vissza tud kísérni, addig az elf csak nyeli majd a pofont.

Grabi 05-07-2007 13:42

erős túlzásnak tartom ezt a változtatást, pedig az elfek gyengítésére szavaztam az előzőben.

ezzel nem lehet visszavágni az elfnek. oké békés faj, de mégis beütik, mert nem tud mit tenni. olyan mint az élőhalott, tisztán ingyenföld. egy szövi a +150%-al be tudja verni az mfet.
gyújtani nem tud, ártózni vajmi keveset, seregezni nem tud, mivel ugye békésre van felépítve full toronynak. akkor mégis mit csinál? várja ahogy beütik.

jobb lenne a -50% a gyújtásra, ez túllőtt a célon

nyolcvan 05-07-2007 13:42

Quote:

Originally Posted by invisible (Post 93227)
Sajnálom mert úgy tapasztaltam eddig a falyok egyensúlyba voltak...:o

fajok ;) (nem kritizálásképpen írtam)

pls valaki írja már le, hogy a 30%al magasabb veszteségei mindenre vonatkozik?
(pl. az elf-et 30%al jobban lehet gyújtani, de az elf 80%al kevesebbet gyújt?)

J.Ati 05-07-2007 13:42

Hát ez tényleg érdekes.
Én pl. egy tolis elfi voltam,de asszem váltanom kell szintlépéskor.
ajajjj:eek:

Hunor a sirály 05-07-2007 13:42

Még haszonszerzésre lehetne vmi malusz, mert még egy orkot ugyanúgy lelop:D
Nekem az elf ártóival nem volt bajom, csak szemét tekizésével:)

invisible 05-07-2007 13:43

Quote:

Originally Posted by nyolcvan (Post 93233)
fajok ;) (nem kritizálásképpen írtam)

pls valaki írja már le, hogy a 30%al magasabb veszteségei mindenre vonatkozik?
(pl. az elf-et 30%al jobban lehet gyújtani, de az elf 80%al kevesebbet gyújt?)

Gondoltam kedves Lőrince Lajos.:D:D:D

Cassandra 05-07-2007 13:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 93208)
A +10% védelemnövekedésre nem sokan sírtak. Micsoda meglepetés, hogy a mérleg kiegyenlítése már nem tetszik. :)

Az oké, hogy kellettek a maluszok, de ez kicsit, nem pontosítok nagyon durva... Ráadásul én többszörösen vesztesnek érzem magam mert végig a 20%os bónusz mellett kardoskodtam.:(

Számomra nem maradt más lehetőség, mint szintlépés után fajt változtatni.

Nem tartom magam beüthetetlen betonelfnek, de mostantól varázslók vagy tolvajok helyett tornyos íjászokat képzek.
Mert ugye ezekután, ha bántanak, nagyon nem tudok ellene tenni...

Dragi 05-07-2007 13:44

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 93234)
Hát ez tényleg érdekes.
Én pl. egy tolis elfi voltam,de asszem váltanom kell szintlépéskor.
ajajjj:eek:

jobban jársz ha hadis leszel

Hunor a sirály 05-07-2007 13:44

Quote:

Originally Posted by laci (Post 93231)
Ati, könyörgöm, és akkor mi az elf? Nem varázsó, nem hadi, nem tolvaj, hanem egy szerencsétlen bunkerország, amit ha beütnek, csak néz, és kezdi elölről a felfedezést??
Hadis országgal eddig azért nem szívesen ütöttem elfet, mert nem akartam kockáztatni az "áldásokat", amit cserébe kaphattam tőle, de így felírom az élőhalott mellé célpontnak.
A különbség az, hogy amíg az élőhalott legalább vissza tud kísérni, addig az elf csak nyeli majd a pofont.

De a beütésnek az eséje egyenlő a nullával, max a csoport orkjainak a legkiélezetebb része tudja beütni!

laci 05-07-2007 13:44

Quote:

Originally Posted by Hunor a sirály (Post 93235)
Még haszonszerzésre lehetne vmi malusz, mert még egy orkot ugyanúgy lelop:D
Nekem az elf ártóival nem volt bajom, csak szemét tekizésével:)

Kedves Hunor, idézet a súgóból (elf):

-"a tolvajok mindenből 20%-kal kevesebbet zsákmányolnak"


All times are GMT +1. The time now is 22:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu