Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Tippek a játék elejéhez. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3475)

Dus 05-09-2009 15:43

Tippek a játék elejéhez.
 
Pár észrevétel, egy kis segítség mindazoknak, akik játék közben kipotyogtak és jönnének vissza, vagy csak az elején tartanak a játéknak.

1.: Csapatban vagy egyénileg gyűjtsek tp-t??
Mindenképpen egyénileg gyűjtsd. Hogyha csapatban mész, akkor csak azért elveszik a tp egy része (tehát kevesebbet kap a három karaktered összesen, mintha egyel mentél volna), mert csapatban vagytok. Nem beszélve, hogy ez még szét is osztódik a három karakter között. Továbbá ha az egyik karakter kcisit több ütést kapott, és kevés az életereje akkor a többi karakter várhatja, hogy feltöltődjön, így felesleges időpazarlás történik. További indok még, hogy ha a 2. pontban említett mobokat ölsz csak, akkor bőven tudsz 3 karakterrel külön is játszani, és még kevésbé unalmas is...

2.: Milyen erős lényeket öljek??
Csak olyan lényt öljél (ha gyorsan szeretnél fejlődni), amiket, hogyha nagyon sokat is ölsz egymás után, nem kell megállni pihenni. Érdemes még olyanokat, amik gyakran előfordulnak, így pl. a farkas kifejezetten rossz választás, mert azzal megy el az idő, hogy keresgéled őket. Nagyon sok időn keresztül a városban lévő takarítókat érdemes, és kutyákat macskákat is! Ez is azért jó, mert nem kell keresgélned (ha nem csak takarítót, hanem minden mást is ölsz), és ez nem csak olyan értelemben, hogy a mezőkön, hanem a mezőn belül a listában is jóval kevesebbet kell görgetned, így megint csak sokkal több idő és tp jön...

3.: Mit tanuljak??
Az elején érdemes megtanulni a harcművészetet, a hárítást és rúgást, majd érdemes ráhajtani a varázslatokra, főleg a varázslövedékre (mivel az elején vagyunk), majd később a villámcsapásra. Ezen kívül érdemes növelni a varázs és életpontjainkat (figyelj, nehogy véletlenül az erőnlétet növeld!!!), és 15. szinten megtanulni a 2. támadást.

4.: Kereskedelem. Hogy működik??
Vannak kereskedő posztok a játékban. Az egyik helyen mondjuk alacsony ára van az ananásznak, a másik helyen nagyon magas. Mivel automatikusan fel lesz véve, hogyha az automatikus ár alá raksz, ezért megveszed az olcsót, elviszed a másik kerposztra és eladod, majd vársz, hogy meg kapd a pénzt.
Figyelj, hogy az árak UTC szerint 0 órakor változnak, így "be tud ragadni" az árud, hogyha az általad kínált áru ára magasabb mint az automatikus áru ára.

5.: Mikor vegyek kézikocsit / kis szekeret / nagy szekeret??
Akkor, hogyha a megvétel után bőven marad pénzed a kereskedésre, és tele tudod rakni árukkal a szekereket. Szerintem nem éri meg, csak nagy szekeret, mert különben gondban leszel a mozgásponttal...


Többiek is írjanak valamit :)

Cassandra 05-09-2009 22:05

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 210869)

3.: Mit tanuljak??
Az elején érdemes megtanulni a harcművészetet, a hárítást és rúgást, majd érdemes ráhajtani a varázslatokra, főleg a varázslövedékre (mivel az elején vagyunk), majd később a villámcsapásra. Ezen kívül érdemes növelni a varázs és életpontjainkat (figyelj, nehogy véletlenül az erőnlétet növeld!!!), és 15. szinten megtanulni a 2. támadást.

Bár kihagytam... nem keveset most a teszt alatt... de...

Ez erősen szubjektív "elképzelés" ám.:)

Ne feledd, ez teszt, most azt tanulsz meg, amit csak akarsz, de élesben már nem így lesz... Amint a tp úgy fog fogyni, ahogy az elején nekünk is, és nem fogják két naponta csökkenteni a szükségletet, egyből nem fogja megérni kétfele tanulni.

Vagyis, ha inkább harcias beállítottságú vagy felesleges, sőt talán lehetetlen lesz annyi vp-t összeszedni hogy megérje varázslatokat (főleg sebző varikat) tanulni.

Ha meg innkább varázsolgatnál, megintcsak felesleges rúgást és hasonlókat tanulni, inkább növeld a vp-t.

...Szerintem...:)
Amúgy a topik nagyon jó ötlet.:)

Redback 05-09-2009 22:52

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 210887)
Bár kihagytam... nem keveset most a teszt alatt... de...

Ez erősen szubjektív "elképzelés" ám.:)

Ne feledd, ez teszt, most azt tanulsz meg, amit csak akarsz, de élesben már nem így lesz... Amint a tp úgy fog fogyni, ahogy az elején nekünk is, és nem fogják két naponta csökkenteni a szükségletet, egyből nem fogja megérni kétfele tanulni.

Vagyis, ha inkább harcias beállítottságú vagy felesleges, sőt talán lehetetlen lesz annyi vp-t összeszedni hogy megérje varázslatokat (főleg sebző varikat) tanulni.

Ha meg innkább varázsolgatnál, megintcsak felesleges rúgást és hasonlókat tanulni, inkább növeld a vp-t.

...Szerintem...:)
Amúgy a topik nagyon jó ötlet.:)

Azért azt ne feledd, hogy ez teszt, tehát a tp-s dolod is változhat, de igazad amúgy igazad van :)

Cassandra 05-09-2009 22:56

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 210890)
Azért azt ne feledd, hogy ez teszt, tehát a tp-s dolod is változhat, de igazad amúgy igazad van :)

Tök mindegy... Változhat...:) De gyanítom nem úgy lesz alakítva a játék, hogy ilyen vegyesfelvágott karakterek legyenek benne.:)

csabi 05-10-2009 15:25

én annak aki most kezdene csak azt tudom ajánlani, h 100ÉP-ig meg se álljon, 18. szintű karaktert jelenleg 10 bandita simán kicsinál ha 100ÉP alatt van, szóval ÉP hajrá, utánna(addigra) el tudja dönteni az ember, h mire szeretne specializálódni.. fontos még azt erő is, mert anélkül akár alap felszerelési cuccokat is nehéz vinni, nem h egy építkezésre. :)

Dus 05-10-2009 15:30

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 210921)
én annak aki most kezdene csak azt tudom ajánlani, h 100ÉP-ig meg se álljon, 18. szintű karaktert jelenleg 10 bandita simán kicsinál ha 100ÉP alatt van, szóval ÉP hajrá, utánna(addigra) el tudja dönteni az ember, h mire szeretne specializálódni.. fontos még azt erő is, mert anélkül akár alap felszerelési cuccokat is nehéz vinni, nem h egy építkezésre. :)

Az erő NEM fontos, szerintem.
50 erőd van, alap cuccokat lazán elbírod (kard, 1, páncél 1, sisak 1, 20-30 bájital, 20-30 súly, pár rúnakrisály, kenyér. Semmi más nem kell, bőven el vagy...)
Építkezéni meg úgy is segítőkkel építkezel, akik fejenként 25-öt bírnak, így már 2 segítővel is elbírsz egy épületnyi nyersanyagot, ha nincs Nálad más...

ÉP növelés meg csak akkor jó, ha viszont az ellenfeledet le is tudod győzni, szóval előtte rúgást vagy hasonlót mindenképp tanulj. Amúgy meg olyanokat kell lenyomni, akiket folyamatosan tudsz (lásd első hsz 2. pontja), és akkor nem kell olyan sok ép, de ha van fölös tanulásod, akkor azt ép-re ragd :)

csabi 05-10-2009 15:37

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 210923)
Az erő NEM fontos, szerintem.
50 erőd van, alap cuccokat lazán elbírod (kard, 1, páncél 1, sisak 1, 20-30 bájital, 20-30 súly, pár rúnakrisály, kenyér. Semmi más nem kell, bőven el vagy...)
Építkezéni meg úgy is segítőkkel építkezel, akik fejenként 25-öt bírnak, így már 2 segítővel is elbírsz egy épületnyi nyersanyagot, ha nincs Nálad más...

ÉP növelés meg csak akkor jó, ha viszont az ellenfeledet le is tudod győzni, szóval előtte rúgást vagy hasonlót mindenképp tanulj. Amúgy meg olyanokat kell lenyomni, akiket folyamatosan tudsz (lásd első hsz 2. pontja), és akkor nem kell olyan sok ép, de ha van fölös tanulásod, akkor azt ép-re ragd :)

fontos az erő hidd el, nem lesz mindig lehetőséged segítőkre.. egy kezdőnek, tanulás könnyítés nélkül, meg kb 15-20.szinten sem állhat neki, ha az általad felvetett szisztémát követi.. :p

ÉP növelés arra jó, h ne kelljen az elején a macska-kutya harchoz is akár perceket pihenni.. különben ha nem akarok harcos lenni, akkor nem fogok rúgást tanulni...

Dus 05-10-2009 15:45

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 210925)
fontos az erő hidd el, nem lesz mindig lehetőséged segítőkre.. egy kezdőnek, tanulás könnyítés nélkül, meg kb 15-20.szinten sem állhat neki, ha az általad felvetett szisztémát követi.. :p

ÉP növelés arra jó, h ne kelljen az elején a macska-kutya harchoz is akár perceket pihenni.. különben ha nem akarok harcos lenni, akkor nem fogok rúgást tanulni...

macskát és kutyát úgy lehet már ölni megállás nélkül, hogy rúgsz és hárítasz. Nem kell hozzá ép növelés :)

És annyit sem tudsz tanulni hogy erre maradjon. Inkább tanulok toborzást, katonaképzést, motivációt és parancsnokságot, ami 4 tanulás, mint hogy erőt növeljek :)
Ezek kellenek a matrózhoz, a kalózhoz, az elithez... Mindenképp kellenek! Építkezni úgysem fogsz az elején, szóval szerintem tanulj meg hárítani és rúgni, majd 15. szinten a második támadást és emmellé válassz a varázslatok tanulása vagy az ép növelés között, majd később tanulj meg 9 munkást fenntartani, és nem kell fölöslegesen erőt növelni.

Én egyáltalán nem hiszem hogy szükség lenne rá...

csabi 05-10-2009 16:02

szóval szerinted jobban megéri egy-egy nagyobb harc után ujra toborozni a munkásokat, mint TP-t áldozni arra, h folyamatossan haladhass?

Phoenix 05-10-2009 16:52

Sztem ez lesz a gond az éles játékban. Annyi mindenre kellene rakni a pontokat és nem tudod eldönteni, hogy melyik a fontosabb. Sztem a szintenkénti ÉP és VP automatikus növelése jó, mint ahogy most is kapjuk, de nem 2 ÉP és 1 VP kellene, hanem inkább 4 ÉP és 2 VP. Így már 5ös szinten is meg van duplázva az alap ÉP.
Vélemények?

Ildee 05-10-2009 17:02

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 210932)
Sztem ez lesz a gond az éles játékban. Annyi mindenre kellene rakni a pontokat és nem tudod eldönteni, hogy melyik a fontosabb. Sztem a szintenkénti ÉP és VP automatikus növelése jó, mint ahogy most is kapjuk, de nem 2 ÉP és 1 VP kellene, hanem inkább 4 ÉP és 2 VP. Így már 5ös szinten is meg van duplázva az alap ÉP.
Vélemények?

Neked van igazad Pho :) :) :)

Egyébként a véleményem az erőnövelésről: Dussal értek egyet, nincs rá szükség, ha valaki annyira cipekedni szeretne akkor vegyen hozzá szekeret és igen képezzen segítőket, úgy gyorsabban is halad az építéssel.

csabi 05-10-2009 17:16

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 210938)
Neked van igazad Pho :) :) :)

Egyébként a véleményem az erőnövelésről: Dussal értek egyet, nincs rá szükség, ha valaki annyira cipekedni szeretne akkor vegyen hozzá szekeret és igen képezzen segítőket, úgy gyorsabban is halad az építéssel.

a segítők egy-két őr támadás, v egy nagyobb banditatámadás után sehol nincsenek, vagy újra kell képezned őket (nem kevés idő), vagy otthagyod/feláldozod a dolgaid.. szekérrel pedig csak úton közlekedhetsz.. FONTOS az erő..

Dus 05-10-2009 17:25

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 210945)
a segítők egy-két őr támadás, v egy nagyobb banditatámadás után sehol nincsenek, vagy újra kell képezned őket (nem kevés idő), vagy otthagyod/feláldozod a dolgaid.. szekérrel pedig csak úton közlekedhetsz.. FONTOS az erő..

Akkor olvasd el kérlek még egyszer a hozzászólásomat :)

Szerinted 10. szinten őröket fog letolni??

Ha nincs tp levitel akkor még 25. sőt 30. szinten se lesz esélye az őr ellen...

1.: Olyat kell ölni, amit megállás nélkül tudsz ölni, azok ellen meg nem halnak nagyon a munkások...

2.: Kit érdekelnek, ha meghalnak. Vissza képzem őket. Most arról volt szó, hogyha építkezni akar, vagy hasonlók, akkor szerintem jobb tudni 9 munkást toborozni, mint agyba-főbe növelni az erőt. Semmi értelme...

3.: Itt felhozod az őrt. Szerinted mikor van több esélye valakinek az őr ellen?? Ha 9 segítője van, vagy ha 300-500 ereje?? Meghalnak a segítők, igen, de kap egy rakás tp-t és a segítőket, az ÉPÍTKEZÉSHEZ (merthogy erről volt szó), vissza toborozza, viszont sok erővel még az őrt sem képes legyőzni :)


Az erő növelés értelme = 0, ha nem kereskedésre szánt karakter...

Dus 05-10-2009 17:26

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 210932)
Sztem ez lesz a gond az éles játékban. Annyi mindenre kellene rakni a pontokat és nem tudod eldönteni, hogy melyik a fontosabb. Sztem a szintenkénti ÉP és VP automatikus növelése jó, mint ahogy most is kapjuk, de nem 2 ÉP és 1 VP kellene, hanem inkább 4 ÉP és 2 VP. Így már 5ös szinten is meg van duplázva az alap ÉP.
Vélemények?

Maradjunk a témánál ;)

Ati 05-10-2009 17:27

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 210946)
Az erő növelés értelme = 0, ha nem kereskedésre szánt karakter...

Ennyi erővel a varázslat megtanulása is értelmetlen, ha nem varázslatra van szánva a karakter. (Amúgy tényleg az, ha nem varázslót akar valaki csinálni... :))

Szóval valahonnan pénzt kell szerezni. Nem lesz mindenkinek 9 millió szétosztva, * ahány karaktered van. Ez csak a teszt sajátossága. Márpedig a pénzszerzés egyik igen jövedelmező módja a kereskedelem. Ahhoz pedig kell az erő.

Dus 05-10-2009 17:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 210948)
Ennyi erővel a varázslat megtanulása is értelmetlen, ha nem varázslatra van szánva a karakter. (Amúgy tényleg az, ha nem varázslót akar valaki csinálni... :))

Szóval valahonnan pénzt kell szerezni. Nem lesz mindenkinek 9 millió szétosztva, * ahány karaktered van. Ez csak a teszt sajátossága. Márpedig a pénzszerzés egyik igen jövedelmező módja a kereskedelem. Ahhoz pedig kell az erő.

Ha jól tudom, nem csak egy karakterünk lehet, és 9 segítővel kereskedni is lehet szépen, főleg ha szekereket vesz az illető. Szóval az erő itt is csak kiegészítés :)

És most nem kereskedős karaktert szeretnénk csinálni, hanem tippeket adni a játék elejéhez. És sokkal jobb szerintem, ha 9 segítőnk van, mintha az erőt növelnénk. Kevesebb tanulásból több erőt lehet összehozni, márpedig tanulás szűkében leszünk...

Dus 05-10-2009 17:57

Nah, most összefoglalnám az érveimet ezzel az erős dologgal kapcsolatban:

1.: Keveset tudunk tanulni. Tehát, hogyha 4 tanulásból el tudjuk érni, hogy 9 segítőnk legyen, ami 9 * 25 erő plusz (=225), akkor minek tanulni, ugyan annyi erő növeléshez 22-szer?? (igen, huszonkettő!!!!!...ha jól tudom hogy hogy növekedik :D)
A 22 tanulás az több százezer (igen, több 100K) tp...Ez akkor, hogyha SEMMI mást nem tanulunk!!! Szerintem ez rengeteg! Soha az életben nem tanulnék ennyit erőre! Sőt, nem is lennék képes csak takarítókbol ennyit összeszedni, mert mivel mást nem tanultam, ezért kénytelen vagyok azt ölni, vagy kutyát!
Ellenben a négy tanulás az nem sok tp, a 22-höz képest! Na ne vicceljünk már, ez az egy érv már simán azt sugallja, hogy semmiképp se tanulj erőt :)

2.: Munkás így is úy is kell. Kell bányászathoz, kell katona, elit, matróz és kalózképzéshez, tehát később a harcoknál és a hajózásnál elengedhetetlen lesz. A hajózásés teherbírásuk miatt kereskedelemhez is elengedhetetlen, favágáshoz is kellenek, és csak úgy ha vannak, az is jó! Tehát munkások (és az ezekből csinált egységek) MINDENKÉPP kellenek a karaktereknek, teljesen függetlenül attól, hogy az milyen beállítottságú! Ha kellenek munkások, és tudsz csinálni, akkor e mellé (ha az első pontban leírt érvek nem lennének), biztos, hogy nem éri meg még erőt is növelni, mert nincs rá tanulási pont!


És akkor most jön az, hogy de mennyi idő toborozni 9 segítőt...
Sok, tényleg sok, ezt tudjuk mindannyian!
DE!
Ha jól csinálod, akkor előre gondolkodsz. Nem kell sokat, csak egy picit. Csinálsz 9 munkást. Hogy közben ne menjen fölöslegesen az idő, akkor még építs is mellé. 2 munkást megcsinálsz, ami 20 perc, és máris elbírsz 5 fát és követ. Veszel a piacon, mész építkezni. Felhúzol pár épületet, és közben toborzol, és láss csodát, egy csomót haladsz előre. (Igen, mindig szükség lesz az építésre, ezt ne tagadjátok, mert ezeknél lényegesen nagyobb városok is lesznek, akár az alap város többszörös terület is, amit 50 játékos normálisan napok alatt sem épít be!!!) Úgy durván további 1,5 óra alatt megvan a további 7 segítőd, de hogy még rakjunk rá, azt mondom, hogy 2 óra alatt megvan a 9 segítőd, építéssel együtt!

Nos, ezután mehetsz is kereskedni. Addig kereskedsz, amíg jól esik, hisz van 9 segítőd, bírsz egy csomó terhet! Összeszedsz egy jó nagy adag pénzt, akár még csinálhatsz a segítőkkel egyéb dolgokat, majd vagy továbbképzed őket, és állomásoztatod a klán egyik barakkjában, vagy elmész velük harcolni, és szerzel egy jó nagy adag tp-t!

Ha meg valaki nem gondolkodik, akkor így járt. De ha nem gondolkodik, akkor nem is fogadja meg a tanácsokat, tehát nem is ezt az utat járja be, hanem össze-vissza tanul...Tehát tárgytalan :)


Szerintem a kilenc segítő sokkal jobban megéri, mint az erő növelése! Mindegy, honnan nézzük! :)

Csabi, Ati, várom a cáfolatokat ;)

csabi 05-10-2009 18:26

teljessen majdnem tök jó, amit írtál.. de:

ki és hol mondta, h a segítők helyett kell az erő? :o mennyi tp az általad felsorolt hajóépítés, favágás, építés, bányászás.. stb? ---> ez hol a játék eleje?

elsőre mindenkinek ép-t javaslok elsősorban mondjuk 4*, addigra megismeri a játékot annyira, h el tudja dönteni, h kereskedni szeretne, harcolni, vagy bármi más.. ezek alapján tanulhat bármit, és igen, fontos a munkás, fontos, h tovább képezze speciális egységekké, de csak azután, h tudja, h mi akar lenni.. addig viszont nem árt, ha nem csak 50súlyt bír el, pláne, ha bejönnek az extra felszerelések, nem csak a mostani alapok.. és itt most nem 225, meg 300-500erőről beszélek, hanem mondjuk 80-100ról nagyonmaximum!

Dus 05-10-2009 18:31

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 210953)
teljessen majdnem tök jó, amit írtál.. de:

ki és hol mondta, h a segítők helyett kell az erő? :o mennyi tp az általad felsorolt hajóépítés, favágás, építés, bányászás.. stb? ---> ez hol a játék eleje?

elsőre mindenkinek ép-t javaslok elsősorban mondjuk 4*, addigra megismeri a játékot annyira, h el tudja dönteni, h kereskedni szeretne, harcolni, vagy bármi más.. ezek alapján tanulhat bármit, és igen, fontos a munkás, fontos, h tovább képezze speciális egységekké, de csak azután, h tudja, h mi akar lenni.. addig viszont nem árt, ha nem csak 50súlyt bír el, pláne, ha bejönnek az extra felszerelések, nem csak a mostani alapok.. és itt most nem 225, meg 300-500erőről beszélek, hanem mondjuk 80-100ról nagyonmaximum!

Nem a játék eleje, ha mindent megtanul. De ha az egyikre specializálódik (pont Te írtad...), akkor mindenképp kell a segítő, és tök mindegy mire specializálódik. Ha van segítő, utána nem lesz fontos az erő...

Később, hogyha eléri azokat a tárgyakat, amik jobbak, merthogy azok elég sok pénzbe kerülnek majd, akkor növeljen erőt. Na ez nem a játék eleje ;)

Ati 05-10-2009 18:35

Ha korlátozott a tanulási lehetőség -- márpedig az --, akkor én csak akkor foglalkoznék a segítőkkel, ha: építeni fogok, bányászni fogok, klánsereget fogok képezni. Az életerő növelése mindenképp fontos, később pedig attól függően, hogy mit akarok főleg fejleszteni, lehet csak életerő (harcosnál), vagy rengeteg varázserő (varázsló karakternél). Erő helyett az elején teljesen jó a szekér, ha csatlakozol egy klánhoz, akkor adnak annyi pénzt biztosa, hogy tudsz egyet venni. De egy kézikocsinyit összeszedni se tart nagyon sokáig.


All times are GMT +1. The time now is 20:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu