Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Fél-elf stratégiák & trükkök (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1618)

joyfulpoison 03-31-2007 16:47

Fél-elf stratégiák & trükkök
 
Új országot indítottam az 5. szinten és szeretném kipróbálni a fél-elf fajt. Szívesen vennék minden segítséget, de különösen az alábbi kérdésekre várok választ:
1) Milyen személyiséget válasszak? (Én varira gondoltam)
2) Milyen szövetségeseket keressek? (2 hadi-1 vari vagy 3 hadi, esetleg más?)
3) Mikor kezdjek el területet foglalni és milyen ütemben haladjak?
4) Toli - vari arány szerintetek?
5) Szívesen vennék néhány épületlistát is, különböző területű orikra. (Bár én nemsokára kilépek a védettség alól, de kezdő stratégiákat is várok)
Köszi

skiti 03-31-2007 17:18

:)
kezdőnek nem javaslom a félelfet:)
de ha már feles akkor tudós, esetleg tolvaj személyiség.
szövetségesnek mindenképpen legalább egy varázsló, a másik kettő lehet más de egy vari legalább kell a feles mellé.
foglalni? nos 200-on még esetleg, de kezdj el barátkozni a felfedezés gondolatával:) és természetesen akkor amikor országod adott hekin már fullos:)

skiti 03-31-2007 17:28

a toli vari arány attól függ kiket is akarsz lopkodni:D
mindenesetre felessel a megfelelő védelem mellett min 10% tornyos, 15% templom, és 35% kocsma a minimum.
ha spórolsz a tanyán, akkor ezekből a számokból növelheted a kocsmák, vagy a templomok számát.
egyes megátalkodott felesek viszont úgy vannak vele hogy úgysem lehet őket felmérni, és a tornyaik helyén is kocsma ill. templom van;)

Zsáni 03-31-2007 17:58

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 83849)
:)
kezdőnek nem javaslom a félelfet:)
de ha már feles akkor tudós, esetleg tolvaj személyiség.

az elsővel egyetértek :)
a másodiknál ne hagyd ki a túlélőt, az is elmegy :)

skiti 04-01-2007 12:16

a tudós jobb:)
mégis csak plussz 5% mágia:)
én úgy vagyok vele hogy inkább valamivel kevesebb eséjjel ártsanak be, minthogy ha már beártanak kevesebb károm legyen:)
persze, itt jön az hogy a 30% tempis vari úgyis befedi:D

joyfulpoison 04-01-2007 13:37

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 84066)
persze, itt jön az hogy a 30% tempis vari úgyis befedi:D

...én pedig elkezdem öldösni a varázslóit.
Persze nem célom az erős varis országokkal ujjat húzni. Vannak könnyebb és kevésbé veszélyes célpontok is.

skiti 04-01-2007 13:40

a variöléshez készültség kell;)

sema034 04-01-2007 14:24

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 84092)
a variöléshez készültség kell;)

És ha oriás az ellenség akkor ő egy kicsit előbb le fogja szedni a toliaidat mint te a varázsloit....Mondjuk ugy 3-4 -szer gyorsabban.

skiti 04-01-2007 14:48

előbb a készültséget
aztán persze mérgezi is őket:)
és azért előbb azt, mert ölni úgysem tud annyit, hogy a feles ne férjen be hozzá, még napok alatt sem:D

Szecsa 04-02-2007 09:09

Quote:

Originally Posted by joyfulpoison (Post 83845)
Új országot indítottam az 5. szinten és szeretném kipróbálni a fél-elf fajt. Szívesen vennék minden segítséget, de különösen az alábbi kérdésekre várok választ:
1) Milyen személyiséget válasszak? (Én varira gondoltam)
2) Milyen szövetségeseket keressek? (2 hadi-1 vari vagy 3 hadi, esetleg más?)
3) Mikor kezdjek el területet foglalni és milyen ütemben haladjak?
4) Toli - vari arány szerintetek?
5) Szívesen vennék néhány épületlistát is, különböző területű orikra. (Bár én nemsokára kilépek a védettség alól, de kezdő stratégiákat is várok)
Köszi

En sem ajanlom a tolist kezdesre, de ha megis...

1., Tudos szemelyiseg
2., Ha aktiv es jo szovit szeretnel, es kitudod elezni az orid varisra es tolisra akkor 3 hadis. De egyelore a klasszikust javaslom: 2 hadis, 1 varis.
3., Szerintem csak tornyos ijjaid legyenek es fedezve. Egyet egyet erdemes mindenhol haboruzni, es ahogy megtelnek a helyeid es a szovijeid se talalnak mar jol alanyt a kozelbe, lehet feljebb menni.
4., 1,25:1 a vari-toli arany, szerintem.
5., Szivesen adok epuletlistat, de ehhez kerdeznek parat:

-Mennyi ideje jatszol?
-Milyen surun tudsz ranezni az oridra?
-Milyen aktivak a szovijeid?
-Van e viped/vipetek?

joyfulpoison 04-02-2007 19:51

Quote:

Originally Posted by Szecsa (Post 84235)
5., Szivesen adok epuletlistat, de ehhez kerdeznek parat:

-Mennyi ideje jatszol?
-Milyen surun tudsz ranezni az oridra?
-Milyen aktivak a szovijeid?
-Van e viped/vipetek?

Nagyon megköszönném az a listát/listákat. Különösen érdekelne, mit gondolsz a tanyafree+néhány bank és tőzsde mellékállásban taktikáról.

-Kb 4 hónapig próbálkoztam egy óriás-varival, de nem igazán jött be. Új orit indítottam, tegnap este jöttem ki a védettség alól, most 900. hely környékén vagyok 1800+ ból. (5-6 éve nyomtam több mint egy évig, de azóta sokat változott minden...)
-Hétköznap reggel néhány perc, délután/éjjel több óra
-Egyelőre MF
-Igen van

joyfulpoison 04-02-2007 19:57

Ja, még annyit, hogy a 3. kérdést úgy értettem:
Mikor kezdjek el területet szerezni (felfedezést is beleértve) és milyen ütemben haladjak?.
Szóval meddig érdemes (időben v inkább pénzben számolva) 200 heki környékén gyűjtögetni?

Remedy 04-02-2007 20:13

Quote:

Originally Posted by joyfulpoison (Post 84409)
Ja, még annyit, hogy a 3. kérdést úgy értettem:
Mikor kezdjek el területet szerezni (felfedezést is beleértve) és milyen ütemben haladjak?.
Szóval meddig érdemes (időben v inkább pénzben számolva) 200 heki környékén gyűjtögetni?

Amig nem maxolod be magad, es nem talalsz egy jo szovit, jo felelf osszelopja maganak, ami kell sot, sokkal tobbet is, utkozben....

sema034 04-02-2007 20:20

Quote:

Originally Posted by joyfulpoison (Post 84406)
Nagyon megköszönném az a listát/listákat. Különösen érdekelne, mit gondolsz a tanyafree+néhány bank és tőzsde mellékállásban taktikáról.

Hát ha fél-elf vagy akkor bankot ne tarts. Ha árnyakkal és tisztánlátással együtt is lelopnak akkor már régen rossz.;)

Andrew 04-02-2007 20:24

Quote:

Originally Posted by sema034 (Post 84421)
Hát ha fél-elf vagy akkor bankot ne tarts. Ha árnyakkal és tisztánlátással együtt is lelopnak akkor már régen rossz.;)

van rá esély... gondolkozom egy két óriás egy elf egy félelf tolvajlopó szövin :D

Szecsa 04-03-2007 08:48

Szerintem se bankolj...lopkodj es ertekesitsd a tekercseket, amiket elloptal :)
Ehhez pedig kocsma es tolvaj kell :)
Delutan adok listat, akkor 200-250-300-350 hekire :)
Normal csoportos vagy, ugye?

joyfulpoison 04-03-2007 17:39

Igen normál csoport.
A bank tényleg felesleges, nem gondoltam át eléggé.

Más:
Gondoltam a tornyos íjászok mellé gyártanék egy kevés elitet is, olyan 4:1 esetleg 5:1 arányban. Eleinte támadgatni is lehetne, később pedig a szöviknek segíthet. Mit gondoltok, kell ez egy fél-elfnek?

Andrew 04-03-2007 17:49

Quote:

Originally Posted by joyfulpoison (Post 84712)
Igen normál csoport.
A bank tényleg felesleges, nem gondoltam át eléggé.

Más:
Gondoltam a tornyos íjászok mellé gyártanék egy kevés elitet is, olyan 4:1 esetleg 5:1 arányban. Eleinte támadgatni is lehetne, később pedig a szöviknek segíthet. Mit gondoltok, kell ez egy fél-elfnek?

a félelfnek harmatgyenge a támadója, nem ajánlom... esetleg szöviben elképzelhető lenne, de akkor is csak úgy, ha fulll elit lennél...
olyan kevéssel amúgy sem tudnál érdemi akciót kivitelezni

Kutyuleee 04-03-2007 18:59

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 84716)
a félelfnek harmatgyenge a támadója, nem ajánlom... esetleg szöviben elképzelhető lenne, de akkor is csak úgy, ha fulll elit lennél...
olyan kevéssel amúgy sem tudnál érdemi akciót kivitelezni

full elit félelf??? az a kemény:D vagy minden jött ment átmegy rajtad, vagy toliba variba vagy harmat gyenge... inkább legylél szépen full tornyos íjjal hadilag, és majd 4-3.szinttől ha szövivel támadsz akkor cserélj sereget, egy részét, vagy akár az egészet, elitre/lóra (szövitől függ)

Andrew 04-03-2007 19:02

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 84730)
full elit félelf??? az a kemény:D vagy minden jött ment átmegy rajtad, vagy toliba variba vagy harmat gyenge... inkább legylél szépen full tornyos íjjal hadilag, és majd 4-3.szinttől ha szövivel támadsz akkor cserélj sereget, egy részét, vagy akár az egészet, elitre/lóra (szövitől függ)

csak cirka 56%-al lenne gyopább a védelme :D (15% tornyoshoz hasonlítva)
viszont a hadis tudna vinni még egy halom elitet :)
eléggé agresszív fölállásnál megoldható

Kutyuleee 04-03-2007 23:24

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 84731)
csak cirka 56%-al lenne gyopább a védelme :D (15% tornyoshoz hasonlítva)
viszont a hadis tudna vinni még egy halom elitet :)
eléggé agresszív fölállásnál megoldható

5.en necces, 4.től meg van viszonylag müködö kati piac a legtöbb csopiban. egy fél-elfnek meg 4.-re bőven kell annyi pénzének lennie hogy tudjon sereget cserélni ha kell:D

Szecsa 04-04-2007 07:45

Félelf
Ház 37 19% 2590 lakos
Barakk 19 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 15 8% 5,52 körre elegendő
Őrtorony 19 10% 1064 Íjász
Templom 45 23% 6300 Varázsló
Kocsma 65 33% 3640 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
200 hektár
Érték 9518 pont

Ételfogyasztás: 2 719
Foglalkoztatottság: 94%


Tultoltesselkb. 7 orankent kell ranezni vagy a szovitol karavannak erkeznie, szerintem megoldhato, nyilvan nem kezdoknek ajanlom.


Félelf
Ház 45 18% 3150 lakos
Barakk 25 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 20 8% 5,83 körre elegendő
Őrtorony 25 10% 1400 Íjász
Templom 60 24% 8400 Varázsló
Kocsma 75 30% 4200 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
250 hektár
Érték 11880 pont

Ételfogyasztás: 3 430
Foglalkoztatottság: 98%


Detto..


Félelf
Ház 54 18% 3780 lakos
Barakk 30 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 22 7% 5,49 körre elegendő
Őrtorony 30 10% 1680 Íjász
Templom 64 21% 8960 Varázsló
Kocsma 100 33% 5600 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
300 hektár
Érték 14256 pont

Ételfogyasztás: 4 004
Foglalkoztatottság: 98%


Félelf
Ház 64 18% 4480 lakos
Barakk 35 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 26 7% 5,66 körre elegendő
Őrtorony 35 10% 1960 Íjász
Templom 70 20% 9800 Varázsló
Kocsma 120 34% 6720 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
350 hektár
Érték 16646 pont

Ételfogyasztás: 4 592
Foglalkoztatottság: 96%



Nyilvan, minel feljebb lesz az emberke, annal tobb kajat eszik naponta az ori, igy tobbet es tobbet kell lopni a tekit, majd eladni őket.
Elég jol jovedelmez a tekercslopas, igy fenntarthato az ori.
Haborukor erdemes a szovitagoktol segitosereget hivni, mert a tolis a legsebezhetobb celpont.

richardka 04-04-2007 08:27

elit nem jo, a félelf az segitse a szövit másban minthogy add 400-1000 elitett
akkor már az egész szövi felállása rossz:)

Ezt ne is eröltesd:)) Egy jo félelf szinte nagyon meg tudja szedni magát lopival
jol betornyozva:)) ártozni nem tudják, lelopni se, max a sereggel lehet átgyalogolni rajta. Akkor meg bontás (torony le) 4-5 körre és akár napokig lehet garázdálkodni,ha meg ök is bontanak akkor még mindig lehet bontani tornyot.
Max meg lehet spékelni egy kis hulla támadásra:) nem baj ha van egy kis betegség:)) igy jöhet az ellen. Elég 1 ijat elküldeni a pestist az is hazahozza

Mivel önekik is bontani kell igy ki lesznek hegyezve, na onnan már cumi nekik:))

Arra kell csak vigyázzni hogy a sereg melett be ne férjen még vaamelyik vari is, ezért arra vigyázzni kell.

MF-be legjobb az 5-ös szinten 40% plusz:) és ez a segitség mindig időben érkezik

Andrew 04-04-2007 15:42

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 84818)
elit nem jo, a félelf az segitse a szövit másban minthogy add 400-1000 elitett
akkor már az egész szövi felállása rossz:)

Ezt ne is eröltesd:)) Egy jo félelf szinte nagyon meg tudja szedni magát lopival
jol betornyozva:)) ártozni nem tudják, lelopni se, max a sereggel lehet átgyalogolni rajta. Akkor meg bontás (torony le) 4-5 körre és akár napokig lehet garázdálkodni,ha meg ök is bontanak akkor még mindig lehet bontani tornyot.
Max meg lehet spékelni egy kis hulla támadásra:) nem baj ha van egy kis betegség:)) igy jöhet az ellen. Elég 1 ijat elküldeni a pestist az is hazahozza

Mivel önekik is bontani kell igy ki lesznek hegyezve, na onnan már cumi nekik:))

Arra kell csak vigyázzni hogy a sereg melett be ne férjen még vaamelyik vari is, ezért arra vigyázzni kell.

MF-be legjobb az 5-ös szinten 40% plusz:) és ez a segitség mindig időben érkezik

halmozott marhaságok
az elitest pedig egy mellékes lehetőségnek írtam, nem tudom észrevetted-e, de odaírtam h mennyivel gyengébb lenne

viszont a félelfet gond nélkül beártózzák, ráadásul kettesével verik be sereggel
ráadásul mf-ben a félelf halott, de azért persze jó az a 40% bónusz, csak éppen a hajára kenheti;)
a pestist pedig lehet pótolni fokozással, ráadásul ha bontanak, akkor kevesebb lakos kell nekik, ergó a pestist a háború idejére meg sem érzik

richardka 04-05-2007 09:36

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 84941)
halmozott marhaságok
az elitest pedig egy mellékes lehetőségnek írtam, nem tudom észrevetted-e, de odaírtam h mennyivel gyengébb lenne

viszont a félelfet gond nélkül beártózzák, ráadásul kettesével verik be sereggel
ráadásul mf-ben a félelf halott, de azért persze jó az a 40% bónusz, csak éppen a hajára kenheti;)
a pestist pedig lehet pótolni fokozással, ráadásul ha bontanak, akkor kevesebb lakos kell nekik, ergó a pestist a háború idejére meg sem érzik

észrevettem:)))
A gond nélkül beártozzák azért az tulzás:))) nagyon erös tulzás. Max gömb.
A 40% bonusz nagyon jol jön mivel nem tudnak 2-3 sereggel menni ellene. Egy sereg meg kaki:)) azt az elopott tekikből böven fedezi.
Igazad van fokozással lehet potolni, de .... Akkor fokozzol és már valamiből kevés van:)) kevesebb van. itt most nem 4-10 épületről van szo:)) az nem bontás.


Mondjuk az tény a félelfnél észnél kell lenni:)) nem olyan tamagocsis :))

de továbbra is az a véleményem a félelfnek nem az elitekkel kell segitséget nyujtani támadáshoz:) ha meg zsákmány részesedés miatt irtad akkor is megkapja ha töle senki se megy:))

Atmos 04-05-2007 12:18

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 84941)
...viszont a félelfet gond nélkül beártózzák, ráadásul kettesével verik be sereggel
ráadásul mf-ben a félelf halott, de azért persze jó az a 40% bónusz, csak éppen a hajára kenheti;)...

Ismerősöm 1/a-ig ment mf félelf orival. Viszonylag kevés védelemmel(íj + torony), viszont sok varival és rengeteg tolival.:D :D

Lehet, hogy gond nélkül beártózzák, vagy könnyedén átgyalogolnak egy félelfen de ahhoz tudni kell hogy ő lopott. Tehát ha rengeteg tolit tartassz nem csinálsz gömböt, hanem csak pár térkaput nyitsz néhány körrel fölötted levő orikra, amikat kapuzáródás előtt kicsivel végigpróbálsz nagy valószinűséggel sikerülni fog zsákmányt találni. És ez naponta 2szer -kedvtől és időtől függően- eljátszható ;) .
Szerintem ez a taktika játszható. Főleg fentebb ahol az emberek leszoknak a rájuk nyitott kapuk figyeléséről (mostanáig :D ). És mivel gömb se készül ez se adhat okot lebukásra. Sőt a lebukást tovább csökkenti, ha az mf-et átállíthuk szövetség tagjára. És ugyanahoz nem járunk visza lopás után egy ideig. :D
Tudom, hogy ez így elég kamikáze és szerencse is kell egy kevés. De ha összejön akkor jövedelmező. :D

És most cáfoljatok meg:D

Grabi 04-05-2007 12:29

fentebb egyre többen néznek 8 körönte kaput és buko szegény pici félelfecske

Andrew 04-05-2007 15:23

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 85010)
észrevettem:)))
A gond nélkül beártozzák azért az tulzás:))) nagyon erös tulzás. Max gömb.
A 40% bonusz nagyon jol jön mivel nem tudnak 2-3 sereggel menni ellene. Egy sereg meg kaki:)) azt az elopott tekikből böven fedezi.
Igazad van fokozással lehet potolni, de .... Akkor fokozzol és már valamiből kevés van:)) kevesebb van. itt most nem 4-10 épületről van szo:)) az nem bontás.


Mondjuk az tény a félelfnél észnél kell lenni:)) nem olyan tamagocsis :))

de továbbra is az a véleményem a félelfnek nem az elitekkel kell segitséget nyujtani támadáshoz:) ha meg zsákmány részesedés miatt irtad akkor is megkapja ha töle senki se megy:))


látom mániád a ':)))' de ettől sem lesz jobb amit írtál, mert még mindig marhaság, és össze vissza beszélsz
folyamatosan az elites félelfen lovagolsz, megpróbálsz kioktatni, hogy 0 seregnél is kap zsákmányt... képzeld tudom;)
szövitagként így is bemegyek az mf félelfhez 2 sereggel
de egy varis beártózza, megkockáztatom, hogy még egy hadivaris is
tehát egyszerre az állításaid semmi esetre sem valósak, mert ha mindkettő igaz lenne, akkor meg lelopnák... egyedül az embert nem ártózzák be!

látom magasabb szintek messze állnak Tőled... kimész a piacra, és veszel fokozni valót;) - és az az érzésem, mint ha itt ott kevernéd az elfet a félelffel

én sem 4-10 épüléetes bontásra gondoltam, épp ebben van a lényeg, ha lebontassz egy halom épületet, kevesebb ember kell, hogy működjön a többi épületed, és ha esetleg beteg lennél, utána bonthatsz házat is (persze ha a bontás nem ház és tanya:D de akkor még mindig ott a katipiac)

richardka 04-06-2007 09:15

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 85112)
látom mániád a ':)))' de ettől sem lesz jobb amit írtál, mert még mindig marhaság, és össze vissza beszélsz
folyamatosan az elites félelfen lovagolsz, megpróbálsz kioktatni, hogy 0 seregnél is kap zsákmányt... képzeld tudom;)
szövitagként így is bemegyek az mf félelfhez 2 sereggel
de egy varis beártózza, megkockáztatom, hogy még egy hadivaris is
tehát egyszerre az állításaid semmi esetre sem valósak, mert ha mindkettő igaz lenne, akkor meg lelopnák... egyedül az embert nem ártózzák be!

látom magasabb szintek messze állnak Tőled... kimész a piacra, és veszel fokozni valót;) - és az az érzésem, mint ha itt ott kevernéd az elfet a félelffel

én sem 4-10 épüléetes bontásra gondoltam, épp ebben van a lényeg, ha lebontassz egy halom épületet, kevesebb ember kell, hogy működjön a többi épületed, és ha esetleg beteg lennél, utána bonthatsz házat is (persze ha a bontás nem ház és tanya:D de akkor még mindig ott a katipiac)


probáljuk ki:))) nem jösz be 2 sereggel:))

Andrew 04-06-2007 10:11

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 85363)
probáljuk ki:))) nem jösz be 2 sereggel:))

említettem, hogy a szövifelállásunk általában 3db 53-55% barakkos óriásból és egy 40% barakkos óriás hadivariból (20% templomos) szokott állni? :D cirka 10% toronnyal, többi paci...

ahhoz, hogy ennek mf tudós félelfként megfogd 2 seregét, 18.5% barakkra és toronyra van szükséged, és akkor már minden gond nélkül beártózlak

Remedy 04-06-2007 10:23

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 85369)
említettem, hogy a szövifelállásunk általában 3db 53-55% barakkos óriásból és egy 40% barakkos óriás hadivariból (20% templomos) szokott állni? :D cirka 10% toronnyal, többi paci...

ahhoz, hogy ennek mf tudós félelfként megfogd 2 seregét, 18.5% barakkra és toronyra van szükséged, és akkor már minden gond nélkül beártózlak

Azt kell mondanom, hogy ez a legalattomosabb, es legmegfoghatatlanabb szovifelallas, ami csak letezik :P Plane ha tudos vandor mindegyik mondjuk :)

Andrew 04-06-2007 10:29

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 85371)
Azt kell mondanom, hogy ez a legalattomosabb, es legmegfoghatatlanabb szovifelallas, ami csak letezik :P Plane ha tudos vandor mindegyik mondjuk :)

van benne valami, épp ezért mondom, hogy legyen egy gnómunk is éplistázni :D
de én a 4 elfet alattomosabbnak tartom... ízlések és pofonok:)

richardka 04-07-2007 21:14

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 85369)
említettem, hogy a szövifelállásunk általában 3db 53-55% barakkos óriásból és egy 40% barakkos óriás hadivariból (20% templomos) szokott állni? :D cirka 10% toronnyal, többi paci...

ahhoz, hogy ennek mf tudós félelfként megfogd 2 seregét, 18.5% barakkra és toronyra van szükséged, és akkor már minden gond nélkül beártózlak

1. általábban nem ez az általános:) felállás
2. majd egyszer probáljuk ki:))

ha tudom hogy oriás jön:)) márpedig könyen tudhato:)) akor kidobom a tolikat és bepotlom varikkal:)) ennyi. Nem tudsz leártozni:))

oriás nem tart sok tolit:)
aztán 4-5 körre lenyomom magam és mehet a folyamatos toli akcio:))
4-5 körre nem támad szövi mert megszivhatja ha valaki észreveszi:)) Most ne beszéljünk JKSZ-röl:)) mielőtt valaki erre gondol

richardka 04-07-2007 21:15

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 85373)
van benne valami, épp ezért mondom, hogy legyen egy gnómunk is éplistázni :D
de én a 4 elfet alattomosabbnak tartom... ízlések és pofonok:)

elképzelem:))
a 4 elfet:)) faji rajtuk és van amelyik variban erös van amibe toliba.

Nehezen felmérhető szövi:)

Andrew 04-07-2007 23:15

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 85907)
1. általábban nem ez az általános:) felállás
2. majd egyszer probáljuk ki:))

ha tudom hogy oriás jön:)) márpedig könyen tudhato:)) akor kidobom a tolikat és bepotlom varikkal:)) ennyi. Nem tudsz leártozni:))

oriás nem tart sok tolit:)
aztán 4-5 körre lenyomom magam és mehet a folyamatos toli akcio:))
4-5 körre nem támad szövi mert megszivhatja ha valaki észreveszi:)) Most ne beszéljünk JKSZ-röl:)) mielőtt valaki erre gondol

esetleg Darwin-díjra nem pályázol az oriddal amelyikkel megtennéd ezt:D
ha te félelffel kocsmát átépítessz templomba, csak hogy a varis vagy hadivaris ne tudjon ártózni, akkor a környék úgy le fog téged lopni mint a huzat
és 4-5 körre ugyan úgy utánad tud bontani bárki más ha épp egy alattomos embert akar elkapni;)

Bubu 04-08-2007 08:55

Szerintem is elég kemény tud lenni a 4 óriásos felállás és viszonylag alattomos is, ha lehet így fogalmazni, viszont nem nyújt túl nagy változatosságot. Inkább azoknak ajánlanám, akiknek sok pénzük van (mármint a játékban:)) és szeretik a "nagymamás" játékot, mert ez a felállás túl sok izgalommal nem kecsegtet.

skiti 04-08-2007 09:05

Quote:

Originally Posted by Bubu (Post 85975)
Szerintem is elég kemény tud lenni a 4 óriásos felállás és viszonylag alattomos is, ha lehet így fogalmazni, viszont nem nyújt túl nagy változatosságot. Inkább azoknak ajánlanám, akiknek sok pénzük van (mármint a játékban:)) és szeretik a "nagymamás" játékot, mert ez a felállás túl sok izgalommal nem kecsegtet.

ahhoz képest hogy nem túl izgalmas, elhiheted hogy élvezetes;)
400 hekit haladni nem egészen egy hét alatt, úgy hogy még csak kellemetlenséget sem tud okozni senki:)
nagymamás?:D
ha a környéken lennél, minden jelző előbb jutna eszedbe mint ez:D

Bubu 04-08-2007 09:12

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 85977)
ahhoz képest hogy nem túl izgalmas, elhiheted hogy élvezetes;)
400 hekit haladni nem egészen egy hét alatt, úgy hogy még csak kellemetlenséget sem tud okozni senki:)
nagymamás?:D
ha a környéken lennél, minden jelző előbb jutna eszedbe mint ez:D

Hát volt már a környékemen ilyen szövetség... Volt egy-két ütésváltásunk, de utána kölcsönösen nem zargattuk egymást. (szövetségemben akkor 2 óriás, 1 gnóm és 1 törpe volt)
Alacsonyabb szinteken én is óriással vagyok persze, általában 3ban váltok orkra és sokkal izgalmasabb is a játék, mint óriással. Azzal is lehet 400 hekit haladni nem egészen egy hét alatt, hogy már a többi fajt meg se említsem mellette.
Ami meg a nagymamás jelzőt illeti azt arra szokták/am használni, hogy eláll az óriás ori. Nem nagyon ártanak neki, üt párat, de igazából nem az a nagyon stratégiázó faj. Szerintem.

Kill 04-08-2007 11:03

mit szóltok ehhez?
35%kocsma
15%barakk
15%templom
5%könyvtár
10%tanya
10%torony

Kill 04-08-2007 11:03

meg még valahova be kell csempészni egym kis raktárat


All times are GMT +1. The time now is 23:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu