Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Démontojás, és más érdekességek a Hódító gyerek korából... (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=79)

Wanax 01-27-2006 21:00

Démontojás, és más érdekességek a Hódító gyerek korából...
 
Üdvözlök mindenkit!
Ide várom azokat, akik tudnak mesélni a démontojás és hasonló érdekességekről ( bugok, mi nem létezet?, nagy csaták, stb...) amik a mostani verzióban nincsennek...

Köszönöm!

TM Laci 01-27-2006 21:31

Volt kettő Démontojásom, de a háromig sose jutottam el:))

Macal 01-28-2006 09:36

Mi volt az a démontojás?

Half 01-28-2006 17:06

Uhh akkor még vándorolt a betegség nem??:DD
Démon tojás az nem oylan volt ha négyed volt akkor nagyon sok aranyad termelödőtt??
vagy erősebb lettél valami iylesmi, de nem emléxem azthiszem keverem valami más játékkal:)

Vik 01-28-2006 19:03

Demontojas az nem arrol szolt, h abban az idoben a szerver nem birta a nagy terhelest, es neha voltak kisebb nagyobb adatvesztesek, amit ugy tudtak megoldani, h amikor beleptel lattad, h az orszagod 90%-ban le van amortizalva es kaptal egy gyonyoru uzenetet, h demonok jartak nalad blablabla, de cserbe kapsz egy tojast, es ha osszegyulik x, akkor te is kuldhetsz demonokat.... :) Szerintem senki nem kuldott soha demonokat, gondolom ha valakinek volt mar 2 tojas, akkor arra triplan odafigyelt a rendszer :D

Half 01-28-2006 19:15

Quote:

Originally Posted by Vik
Demontojas az nem arrol szolt, h abban az idoben a szerver nem birta a nagy terhelest, es neha voltak kisebb nagyobb adatvesztesek, amit ugy tudtak megoldani, h amikor beleptel lattad, h az orszagod 90%-ban le van amortizalva es kaptal egy gyonyoru uzenetet, h demonok jartak nalad blablabla, de cserbe kapsz egy tojast, es ha osszegyulik x, akkor te is kuldhetsz demonokat.... :) Szerintem senki nem kuldott soha demonokat, gondolom ha valakinek volt mar 2 tojas, akkor arra triplan odafigyelt a rendszer :D

jó, mert nálam sosem járt démon akorriban alig jáccottam még:) az is egy jó megoldásnak tünik azért:D

Thrym 01-28-2006 20:14

Hello :)
Amiota letezik a Hodito volt-e mar olyan hogy faj illetve szemelyiseg szamlalas?
Kivancsi volnek hogy mibol van a legtobb... :D

lacqa 01-28-2006 23:14

Quote:

Originally Posted by Vik
Demontojas az nem arrol szolt, h abban az idoben a szerver nem birta a nagy terhelest, es neha voltak kisebb nagyobb adatvesztesek, amit ugy tudtak megoldani, h amikor beleptel lattad, h az orszagod 90%-ban le van amortizalva es kaptal egy gyonyoru uzenetet, h demonok jartak nalad blablabla, de cserbe kapsz egy tojast, es ha osszegyulik x, akkor te is kuldhetsz demonokat.... :) Szerintem senki nem kuldott soha demonokat, gondolom ha valakinek volt mar 2 tojas, akkor arra triplan odafigyelt a rendszer

de igen, majdnem pontosan erről szólt. aztán mivel a szerver stabilizálódott, és egy idő után nem keletkeztek ilyen országok, szép lassan feledésbe merült a démontojás is. nekem nem volt démontojásom, ugyanis az én orim akkor ment tönkre, amikor még nem volt kitalálva ez a marketing koncepció :)
amúgy a hírnév eredetileg nem azt mutatta mint most, akkoriban nem folyamatos feljutás volt, hanem fordulós játék, hasonló a mostani arénához. mikor egy forduló véget ért, akkor 5. szintű csoportokban a top50% feljebb került,a többi maradt, míg feljebb a top30% fellépett, az alsó 30% visszaesett egy szintet, míg a többiek maradtak a csoportban. a csoportelső 10, a második 9 (és így tovább lefelé) hírnévpontot kapott, de mindenki aki fellépett, kapott legalább 1 hírnévpontot. ehhez volt a restart kötve, azaz annyiszor indulhattál újra a szinten belül, ahány hírnévpontod volt. (ha nem pontosan emlékszem javítson ki valaki, olyan régen volt ;) )
az országok értéke sem mindig így számolódott, mint most. erre már tényleg nem emlékszem pontosan, de még a pénz is beleszámolódott, meg a seregek értéke. ezt használta ki az akkori top, akik ilyenkor óriási ponteséseket produkáltak, támadtak, majd visszaugrottak. ezt hívták merülésnek. aki jól csinálta azt szinte lehetetlen volt elkapni. aki rosszul csinálta, az nagyon megbánta :)))

Északföld 01-29-2006 03:16

Hali!

Démon tojással sajna nem találkoztam már. :(

Érdekességek:

A korház befolyásolta az éhezésnél elmenő emberek számát, azaz ha volt kórházad de tanyád nem, akkor is csak nagyon kevés ember ment el, mert közben meg szépen jöttek be is. Ha 3600 vagy nagyobb bála hiányod volt és a polgári morálod 75% körül járt, de nem volt kórházad, akkor a progi csak kiírta, hogy x embered elment, de valójában egy sem ment el. :D

Ez nem pontos: Volt egy olyan is ha éjfélkor vagy annak közelében restartoltál, akkor a következő belépésnél a teljes régi oridat kaptad vissza. Ezzel lehetett az orit duplázni. Vmi ilyesmi volt :)

A túltöltést gondolom ismeritek. Aki nem annak leírom, hogy ha olyan sereggel támadtál, ami nem fért el a barakkodban, akkor is ment tovább a sereg és csak 0,5%-a ment el az el nem férő egységeknek (emlékeim szerint) körönként. Így egy 1000 hekis oriból is mehetett akár 2 millió lovas is.

Raktár pakolásnál, ha elég gyors volt a neted, akkor a ki -be pakolást mintha be cachelte volna a szerver és az olyan ori amivel kivettél az nem 1x vette ki a rakiból mondjuk a pénzt, hanem akár 20x is.
Ez érvényes volt a tolvajkodásra is.
Kijelölted az orit akit támadni akartál, tolvajkodásra léptél, ott tab-al mentél a tolvajok küldésére, és lenyomtad az entert, majd nyomva tartottad, így 1 készültségből, akár 50x is loptál vagy más.

Klán csatánál, a kis klán társ mindíg bent volt a játékban, te SZK-n voltál. Mikor észre vetted, hogy egyéniben közel ér valaki, beléptél a kis klántársadhoz, körváltás előtt elküldted a full seregedet támadni és körváltás után, vissza mentél SZK-ra. Aztán ha beütöttél örültél, ha nem akkor sem volt baj, mert nem tudtak megtámadni. Ez után a kis klán társad új klánt alapított és kezdődött minden előlről.

Ati 01-29-2006 08:51

Quote:

Originally Posted by Északföld
A túltöltést gondolom ismeritek. Aki nem annak leírom, hogy ha olyan sereggel támadtál, ami nem fért el a barakkodban, akkor is ment tovább a sereg és csak 0,5%-a ment el az el nem férő egységeknek (emlékeim szerint) körönként. Így egy 1000 hekis oriból is mehetett akár 2 millió lovas is.

Te még nagyon fiatal vagy Észak. ;) Régen a kinti sereg egyáltalán nem foglalta a barakkokban a helyet, így ment 1 millió lovas, és közben otthon elvoltak az íjászok. :)

Senki 01-29-2006 09:14

Quote:

Originally Posted by Ati
Te még nagyon fiatal vagy Észak. Régen a kinti sereg egyáltalán nem foglalta a barakkokban a helyet, így ment 1 millió lovas, és közben otthon elvoltak az íjászok.

ezt hiányoltam sokáig.... :D :D de jó is volt otthon full íjason lenni, mikor kint táncolt a 20k elit és ezt 400 hekin játtszottuk meg okosan éjjelre meg messzire mentek el, hogy tudjak nyugiba aludni :p
*bár így azért igazságosabb a rendszer, és reálisabb :D*

Ati 01-29-2006 09:24

A régi angol verzió az végig így ment, akkor is, amikor a Hódítóban már régen nem ez volt a divat. :)

Most a Queosia frissen van tartva. :D

Északföld 01-29-2006 12:48

Hm..azért annyira nem vok fiatal :P

Nos ha 1/A-ban éjfélkor restartoltad az oridat és klánba léptél, akkor 9 körig SZK -ként látszott az orid, de közben simán tudtál egyénileg is akciózni bárkire bármiben. A dolog érdekessége még hogy következő éjfélig védelem alatt voltál :)
Szerintem ez még akár most is így van :D

Wanax 01-29-2006 15:14

Ati!

Meselj mi volt regen... legyszi-legszi!
:D :D :D

Arwyl 01-29-2006 15:18

Ati: mondd már el azt a démontojásos dolgot, mert úgy látom nem igazán tudja itt senki mi is volt az. (volt nekem is akkor orim, de nem sokáig, de akkor sem tudtam hogy mi az, bár néha 1-1 orinál láttam hogy van 1-2 belőle)

Axa 01-29-2006 17:33

Quote:

Originally Posted by Ati
Te még nagyon fiatal vagy Észak. ;) Régen a kinti sereg egyáltalán nem foglalta a barakkokban a helyet, így ment 1 millió lovas, és közben otthon elvoltak az íjászok. :)


Igen, a régi szép nagy kóborló seregek :DD

Axa 01-29-2006 17:37

Quote:

Originally Posted by Arwyl
Ati: mondd már el azt a démontojásos dolgot, mert úgy látom nem igazán tudja itt senki mi is volt az. (volt nekem is akkor orim, de nem sokáig, de akkor sem tudtam hogy mi az, bár néha 1-1 orinál láttam hogy van 1-2 belőle)


A szövimnek is volt egy. Simán adatvesztés után kapta azt a szöveget, amit már előbb leírtak a démonjárásról. Aztán a terv szerint úgy volt, hogy akinek összejön három, annak lesz 24 órára egy démonja, ami segít neki (asszem csak) a védekezésben. Végülis ez tudtommal meg sem valósult... De hogy nem kelt ki semmi a 3-ból, az tutti :D

Axa 01-29-2006 17:42

És volt még egy nagyon kedves bug. A csereüdültetés :)

Nem számított alvilági akcióknál sem, hogy van-e helye a varázslóknak és a toliknak. Úgy vadásztunk le több nagyszájú TOP orit, hogy a szöviben átcseréltük a piacon keresztül a varázslókat és a tolvajokat. Így az egyiknek dupla annyi tolvaja lett, a másiknak meg dupla annyi varija. Egy gyors akció után visszacseréltük. Aztán csak nézték a szipolyozók, hogy hogy az ördögbe öltük le mindenüket pár perc alatt, holott érinthetetlennek hitték magukat és ezt éreztették is velünk :D

Vektro & Kvark 01-29-2006 18:31

Örömmel olvasom ezen antik infókat, mert már alig emlékszem rá, olan régen volt.

Pagi 01-30-2006 16:31

A regi dolgokkal kapcsolatban nekem is remlik valami...
Nem volt olyan anno, hogy az emberek neha-neha talaltak tekercseket a foldeken? ha jol emlexem nekem volt ilyenem sok-sok evvel ezelott.... :)

Lepidus 01-30-2006 21:31

huhh..én akkro kezdtem jáccani mikor bejöttek személyiségek..az mikor volt??mentségemre legyen mondva zsenge korom:S

Alba 01-31-2006 08:51

igen volt olyan hoyg csak ugy talaltal tekit :)

malamut 01-31-2006 21:12

Én arra emlékszem, hogy a növekedés vari fennt lehetett állandóan, így kevesebb tanya kellett:)

Ati 01-31-2006 21:24

Quote:

Originally Posted by malamut
Én arra emlékszem, hogy a növekedés vari fennt lehetett állandóan, így kevesebb tanya kellett:)

Kevesebb??? Most alapból többet termelnek a tanyák, mint régen növekedéssel...

No ezt nem tudtam megállni, amúgy ebben a topicban csak csendes szemlélődő vagyok. :):):)

Lepidus 01-31-2006 21:28

drága ati..mikor jöttek be személyiségek a játékba?..

Lepidus 02-01-2006 21:04

senki nem méltat válaszra??mindneki UTÁL?:( :(

Ati 02-01-2006 21:12

Én annyit tudok, ami a Hód történet oldalon le van írva. :D Annak is egy része Tőletek van. ;)

sivatagi rohamkukac 02-01-2006 21:28

én arra is emlékszem ha kb egy napig nem léptél be az oridba akkor a nép adott valamennyi aranyat amiért így megbíztál bennük :cool: de ez még 2000-ben volt :eek:

TM Laci 02-01-2006 21:44

Ha 5. szinten elosztottál annyi pénzt, hogy sárga 100% 3 felmenő zöld nyilacska lett a morál, akkor 100-ra is felvihetted az adót, soha nem ment le az emberek morálja:)

Alba 02-01-2006 22:42

Igen de ha jol emlkekszem ez nem minden 5 ös csopira volt igaz.Nekem csak a freemaileseken sikerult a moral kiakasztasa.De ennek nem az adoban rejlett az elonye, hanem az eheztetésben.Olyan -7000 báláig lehett orikat huzni csak a moral miatt.Ugyanis a magas moral miatt nagyobb volt az orszagba valo bevandorlas mint az elvandorlas.Ez egy elvezetes elonyt jelentett az elejen amig alig tudta valaki.Egyedul tudtal szinte egy egesz szövit megfogni.
Orkkal nem is kellett tanya olyan 600 hekiig.:)

Senki 02-02-2006 04:59

Quote:

Originally Posted by Alba
Igen de ha jol emlkekszem ez nem minden 5 ös csopira volt igaz.Nekem csak a freemaileseken sikerult a moral kiakasztasa.De ennek nem az adoban rejlett az elonye, hanem az eheztetésben.Olyan -7000 báláig lehett orikat huzni csak a moral miatt.Ugyanis a magas moral miatt nagyobb volt az orszagba valo bevandorlas mint az elvandorlas.Ez egy elvezetes elonyt jelentett az elejen amig alig tudta valaki.Egyedul tudtal szinte egy egesz szövit megfogni.
Orkkal nem is kellett tanya olyan 600 hekiig.:)

hát bizony... szép is volt... meg amikor ezek mellett otthon fullon volt a védelem s te túltöltött seregeket küldözgettél... soha nem tudtak megfogni, mert erre senki se gondolt :D
(Azért hiányzik a túltöltés...)

-Fegya- 02-02-2006 14:34

Egy régi esemény:
1999-12-22 09:59:20 Több, mint 12 órája nem léptél be. Az embereid örülnek, hogy megbízol bennük, és hagyod, hogy maguk éljék életüket. Jutalmul 47280 aranyat adományoznak Neked.

Függőség ellen arannyal. :)

Egy régi gömböm:
Fegyaland (#6080) [1/A]

Föld: 2.421 hektár Katona: 1.242
Népesség: 32.422 Védo: 0
Foglalkoztatottság: 91% Támadó: 0
Pénz: 6.181.792 Íjász: 7.700
Étel: 0 bála Lovas: 16.948
Rúna: 710.170 rúna Elit: 16.094
Morál: 64 % Varázsló: 48.555
Katonai morál: 74 % Tolvaj: 14.691
Szövetség: --- Faj: Gnóm
Démontojás: 0 Hírnév: 10
Érték: 115.102 Helyezés: 4 / 418

2001-06-13 09:12:39


Érdekes, hogy milyen más volt akkor még a játék. A mostaniakhoz képest milyen gyenge orival tudtam az 1A topban lenni. Persze, akkor még mindenki mindenes volt, nem volt semmilyen specializáció.

-Fegya- 02-03-2006 12:37

Jubileum
 
Hamarosan 5 éves lesz a legrégebben létező klán az 1A-ban:
2001-02-22 20:42:57 Corporation szövetsége (#247) új neve: Pincér! Sör, Bor, Unájkum, Fó_rum! :-)
2001-02-22 13:42:59 Új szövetség alakult: Corporation szövetsége


Szerintem megérdemelnék, hogy a klán szülinapján például szines legyen a fórumon a klánnevük.

Ati 02-03-2006 13:09

Ha már a régi 1/A-nál tartunk, akkor:

2000-10-02 09:56:15 Új szövetség alakult: taz szövetsége
(az első szövetség)

2000-10-02 10:48:36 Land of Power szövetsége (#25) feloszlott
(az első oszlás)

2000-10-07 10:07:07 Artatlanka (#6) támadást indított Tuvalu szövetsége (#61) ellen, de a csatát elvesztette.
(az első kláncsata)

2000-10-15 17:09:38 Artatlanka (#6) támadást indított Death Knight szövetsége (#62) ellen, és a sikeres csata során elfoglalt 9 hektár földet.
(az első sikeres kláncsata)

Tuvalu-rajongóknak fontos dátum:

2000-10-02 10:42:54 Új szövetség alakult: Tuvalu szövetsége

Lepidus 02-04-2006 22:15

tuvalu most mennyinél tart?8?9?:eek:

Csokibácsi 02-04-2006 23:00

Quote:

Originally Posted by Lepidus
tuvalu most mennyinél tart?8?9?:eek:

8, de már B-ben van, szóval lassan 9.

szork 02-05-2006 12:38

démontojás rántotta
 
hi!
a személyiségek a démontojás helyét vették át (pontosabban a helyükre kerültek be, mert a rendszer eléggé stabillá vált).
vagyis a felesleges démontojások helyébe, a játék szinesítésére hozták be őket
(bár az is megér egy misét, hogy a kereskedők hogyan vágták haza a piacokat, mert a kezdetekkor ugye még nem volt maximalizálva a felső értékhatár, és 6% bank már egy nap alatt elméletileg megduplázta a pénzedet...)

Lepidus 02-05-2006 18:19

üdv szork!mennyi régi/új ismerős..ugye tod ki vagyok?:)..nekem tetszenek személyiségek..télleg még a sajtkukacok arra nem dolgoztak ki javaslatokat h megváltoztassák?:S:p

szork 02-06-2006 12:38

huuuhhhhaaa

sajnálom, nem

amióta Alzheimer kutatással foglalkoznak körülöttem, rohamosan romlik a memóriám...


a változtatásokra ugyan volt pár terv, de valahogy mind megfeneklett, mert végülis beváltották a hozzájuk fűzött reményeket és szinesítették a játékot

(Atitól meg egyszer kérhetnénk egy statisztikát, hogy a fajok és személyiségek hogyan oszlanak meg, miből van sok, miből kevés, mert az talán irányt mutathat valamennyire...)

Ati 02-06-2006 12:48

Quote:

Originally Posted by szork
(Atitól meg egyszer kérhetnénk egy statisztikát, hogy a fajok és személyiségek hogyan oszlanak meg, miből van sok, miből kevés, mert az talán irányt mutathat valamennyire...)

Egyszer csináltam ilyet, bár elég rég volt. Ha szerencséd van, akkor levlista archívumban felleled. Ha nincs szerencséd, akkor az még előbb volt.


All times are GMT +1. The time now is 15:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu