Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   1/A fordulás könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4203)

Ati 05-18-2010 18:08

1/A fordulás könnyítése
 
Csak kíváncsiság.

Szeretnéd-e, hogy könnyebb legyen fordulni az 1/A-ból, vagyis könnyebben lehessen plusz személyiségeket szerezni?

1 = nem szeretném, hogy könnyű legyen -- maradjon úgy, ahogy most van
2 = legyen nagyon-nagyon könnyű új személyiséget szerezni
3 = legyen könnyű, de akkor már tartson 2x annyi ideig

Nem kell indokolni, és az égvilágom semmi következménye nincs a szavazásnak, csak általánosságban érdekel egy eloszlás.

Tsobi 05-18-2010 18:11

Kicsit sarkított a szavazás. Itt nem a nagyon nagyon könnyű személyiséghalmozásról volt szó, hanem a mostani helyzet könnyítéséről.

Merengő 05-18-2010 18:11

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252664)
Csak kíváncsiság.

Szeretnéd-e, hogy könnyebb legyen fordulni az 1/A-ból, vagyis könnyebben lehessen plusz személyiségeket szerezni?

1 = nem szeretném, hogy könnyű legyen -- maradjon úgy, ahogy most van
2 = legyen nagyon-nagyon könnyű új személyiséget szerezni
3 = legyen könnyű, de akkor már tartson 2x annyi ideig

Nem kell indokolni, és az égvilágom semmi következménye nincs a szavazásnak, csak általánosságban érdekel egy eloszlás.

egy 4.et is hozzá lehetne tenni. mondjuk, hogy legyen könnyebb a mostaninál. de én az egyesre szavaznék.

Padlócsempe 05-18-2010 18:11

Olyan lehetőség nincs, hogy ne legyen könnyű, de a jelenlegi helyzet nem jó, hogy a bunkerelfek lassan 10k hekire tornásszák fel a top határát, miközben, részben miattuk is, alig van akció?

Ati 05-18-2010 18:20

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252666)
Kicsit sarkított a szavazás. Itt nem a nagyon nagyon könnyű személyiséghalmozásról volt szó, hanem a mostani helyzet könnyítéséről.

Hiába könnyíted egy kicsit a mostani helyzetet, az semmit nem fog változtatni azok számára, akik a sima felfedezéssel való haladást (értsd: gyakorlatilag csak kivárás) elérhetetlennek tartják.

Lehet azt mondani, hogy könnyítsünk, és legyen top30% helyett top35%, de érdemben ez változtat bármit is? Szerintem nem. Könnyebb lesz személyiséget szerezni, de aki eddig nem tudott, azt azután se fog tudni.

Bogár 05-18-2010 18:40

Az a véleményem, hogy legyen a jelenleginél jóval könnyebb, viszont ne tartson kétszer annyi ideig, ha az az ori, amelyik fordulni akar, teljesít valamilyen minimális feltételeket. Például: sikerült haladnia 1000-2000 hektárt, vagy részt vett 3-5 sikeres klánütésben, és persze a minimum föld fölött van.

Ati 05-18-2010 18:47

Lehet, hogy a "tartson 2x annyi ideig" egy kicsit félreérthető. A másik témában írt javaslat volt a fejemben, amikor azt írtam.

Amire gondolok, az az, hogy egy viszonylag egyszerű fordulás A-ból (kb mint a többi csoport), de ezt (5. szint, 4. szint, 3. szint, 2. szint, 1. szint) 2x kelljen ilyen A-ban könnyített feltételekkel megcsinálnia ahhoz, hogy +1 személyiséget kapjon. Vagy valami ilyesmi, nem feltétlen pont ez, de valami hasonló járt a fejemben, amikor a 2x annyi időt írtam.

Remedy 05-18-2010 18:54

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 252680)
Az a véleményem, hogy legyen a jelenleginél jóval könnyebb, viszont ne tartson kétszer annyi ideig, ha az az ori, amelyik fordulni akar, teljesít valamilyen minimális feltételeket. Például: sikerült haladnia 1000-2000 hektárt, vagy részt vett 3-5 sikeres klánütésben, és persze a minimum föld fölött van.

Azert ez durva. Esetleg ha kuld 3 vipet, vagy belopjon 4x sikeresen tekire valahova, mar fordulhasson is...

J.Ati 05-18-2010 22:34

legyen nagyon-nagyon könnyű új személyiséget szerezni :)


Szerintem jó így, ahogy van, de azért szavaztam erre, mert ez vicces :D

Padlócsempe 05-18-2010 22:38

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 252770)
legyen nagyon-nagyon könnyű új személyiséget szerezni :)


Szerintem jó így, ahogy van, de azért szavaztam erre, mert ez vicces :D

Veled tartok :D:D

Ati 05-18-2010 22:41

Remek, tök másra szavaztok, mint amit gondoltok, hát akkor ennek kb ennyi volt az értelme.

Padlócsempe 05-18-2010 22:45

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252774)
Remek, tök másra szavaztok, mint amit gondoltok, hát akkor ennek kb ennyi volt az értelme.

A válaszlehetőségek sarkított föltevése miatt tényleg ennyi.

Ati 05-18-2010 22:51

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 252775)
A válaszlehetőségek sarkított föltevése miatt tényleg ennyi.

Ez a 3 lehetőség lefedi az összes eddig felmerült javaslatot.

Olyan módosításra számítasz, ami nem teszi könnyebbé a fordulást, hanem nehezíti? Ez tényleg nincs benne.

Időnként nem is értem miért töröm magam...

Padlócsempe 05-18-2010 22:56

-nem szeretném, hogy könnyű legyen -- maradjon úgy, ahogy most van

De, szeretném, hogy könnyebb legyen, így ezt nem választhatom.

-legyen nagyon-nagyon könnyű új személyiséget szerezni

Ne legyen nagyon-nagyon könnyű új szemet szerezni, mert elértéktelenedik, így ezt sem választhatom.

-legyen könnyű, de akkor már tartson 2x annyi ideig

Legyen könnyebb, mint most, de ne kimondottan könnyű, és ne kelljen kétszer annyi ideig tartania.

Egyik sem jó válaszlehetőség számomra, és szerintem szándékosan lett kihagyva az a lehetőség, hogy legyen megoldva a fedezgető elfek általi topfeltolás, de ne váljon túl könnyűvé az 1/A, maradjon meg a személyiségek értéke, például olyan javaslatok által, mint amilyenek a másik topicban születtek.

Ati 05-18-2010 22:59

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 252778)
szerintem szándékosan lett kihagyva az a lehetőség, hogy legyen megoldva a fedezgető elfek általi topfeltolás, de ne váljon túl könnyűvé az 1/A, maradjon meg a személyiségek értéke, például olyan javaslatok által, mint amilyenek a másik topicban születtek.

Melyik javaslatra gondolsz? Hogy feleannyi területig kelljen csak felmenni, és ugyanannyit érjen, mint eddig? Az a "legyen nagyon-nagyon könnyű" kategória.

J.Ati 05-18-2010 23:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252774)
Remek, tök másra szavaztok, mint amit gondoltok, hát akkor ennek kb ennyi volt az értelme.

Részemről jó így, ahogy most van.
Csak azért szavaztam arra, mert azt tényleg viccnek tartom.
Nem szeretném, ha csak úgy osztogatva lennének a személyiségek.

Viszont, lehet, hogy tényleg pár embernek nehéz összekaparni, de össze lehet!
Nekem van egy lassú csoportos ismerősöm, aki a saját erejéből nagy nehezen, több év alatt összehozta, és nagyon boldog volt :)
Örül a kis kettesnek, mert melózott vele egy csomót.

Ati 05-18-2010 23:19

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 252783)
Nem szeretném, ha csak úgy osztogatva lennének a személyiségek.

... de azért arra szavazol, hogy osztogatva legyenek....

Pacsi 05-19-2010 04:58

Amikor felléptem 1A ba a TOP kb 4200 hekinél volt. Most 8000 körül. Akárki akármit mond: ez nem normális dolog. Ha most lépnék fel, azzal a felállással és anyagi lehetőséggel, évekbe telhetne, (kis túlzással) hogy feljussak. A ponthatár lejjebb szállítása jó ötlet.

djibron 05-19-2010 07:40

A nálam öregebbek meg lehet még kevesebb hekivel fordulhattak, de nekem anno a 3800 heki is soknak tűnt elsőre.
A mostani meg szinte elérhetetlen, ha nincs megfelelő háttér a történethez.
Egy új játékosnak aki elsőre érkezik eléggé elrettentő, hogy a fellépő kis hekijét nem dupláznia kell hanem négyszerezni kell.
Nekem anno az a lehetőség tetszett aki nem akar az ne jöjjön az a-ba.
Forduljon a b-ből.
Szerény véleményem ennyi.

djibron 05-19-2010 07:42

Aki meg jönni akar az a-ba az tudja mire számíthat, és ezért ne legyen már sírás.:D

csákány 05-19-2010 23:06

Amikor pár éve 172K értéken fordultam, akkor senki nem mondta,hogy megy a személyiség osztogatás.Most ,ha annyin kéne fordulni akkor azt mondjátok ,hogy könnyű lenne a kék szám növelése. :cool::eek:

Ati 05-19-2010 23:07

Quote:

Originally Posted by csákány (Post 252918)
Amikor pár éve 172K értéken fordultam, akkor senki nem mondta,hogy megy a személyiség osztogatás.Most ,ha annyin kéne fordulni akkor azt mondjátok ,hogy könnyű lenne a kék szám növelése. :cool::eek:

Így van, hiszen azóta sokkal könnyebb ezt az értéket elérned.

csákány 05-20-2010 13:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252920)
Így van, hiszen azóta sokkal könnyebb ezt az értéket elérned.

Ez nem volt olyan rég kb 4 éve.
Most miért könnyebb elérni?Ennyien voltak akkor is a csoportba.
Több mint a duplája amit most meg kell csinálni.:eek:

Ati 05-20-2010 14:03

Quote:

Originally Posted by csákány (Post 253053)
Ez nem volt olyan rég kb 4 éve.
Most miért könnyebb elérni?Ennyien voltak akkor is a csoportba.

Azért sokkal könnyebb most elérni, mint 4 éve, mert a piacon az árak töredékei annak, ami 4 éve volt. Ugyanannyi pénzzel, mint 4 éve, most sokkal több nyersanyagot és katonát tudsz vásárolni, tehát sokkal gyorsabban tudsz haladni.

sutike31005 05-20-2010 14:17

szeretném, ha sokkal könyebb lenne a személyiség megszerzése, hogy változatosabb, színesebb orik lehessenek...

szeretném, ha lenne mondjuk a szemeken belül x csoport mindegyiken belül y fajta szemivel.. mondjuk 10 csoport (ugymint harci, gazdasagi, stb.stb.. ) összesen kb 100 szemivel. (felölem az is egy szemi, hogy tudós 1 (1%ot ad) tudos 2 (2% ot ad és két slotot fog) ilyesmi). akkor hiaba lenne konnyu szerezni szemeket, mindenki jobban specializalodhatna és vagy mélyíthetné szélesíthetné országának repertoarjat...

rem érthető, ha nem akk magyarazom..( lenyeg olyasmi lenne, mint rpg-be szintlepesnel osztani kepzettseg/kepesseg pontokat, csak itt orszagokra ertendo)

Ati 05-20-2010 14:18

Érthető, de az egy másik játék.

sutike31005 05-20-2010 14:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 253064)
Érthető, de az egy másik játék.

nem tom.. nem jatszottam még ilyen játékkal, melyik az?

Olasz 05-20-2010 14:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 253059)
Azért sokkal könnyebb most elérni, mint 4 éve, mert a piacon az árak töredékei annak, ami 4 éve volt. Ugyanannyi pénzzel, mint 4 éve, most sokkal több nyersanyagot és katonát tudsz vásárolni, tehát sokkal gyorsabban tudsz haladni.

De sokkal messzebbre is kell haladni és azóta besűrűsödött a mezőny.

Ati 05-20-2010 14:43

Quote:

Originally Posted by Olasz (Post 253073)
De sokkal messzebbre is kell haladni és azóta besűrűsödött a mezőny.

Ezért kb kiegyenlíti egymást a mostani helyzet a 4 évvel ezelőttivel.

Ami egy egészséges iránytól eltéríti, az valóban a B-s fordulás; azt megszüntetni viszont nem szeretném.

RRRrrr 05-20-2010 14:55

Az is megoldás lehetne szerintem, ha nem az A csopihoz lenne hozzápiszkálva, hanem a többinek emelnénk meg a fellépési maximumait. Például 5.szinten lehetne 1100 heki, 4.-en 1700, 3.-on 2400, második szinten meg mondjuk 4000.
Ezek is csak hasraütés számok, lehetne mást növekedése is. Így nem lenne feltétlen az, hogy 1k kör-1csoport. Igy is simán el lehetne érni, de azért csak nehezebben:)
Megtartaná a "kék szám" az értékét is, ha kicsit többet kell melózni vele, valamint aki A-ba fellép, máris nem tripláznia kell a hekijét, csak duplázni:D


Most keltem fel, mire beérek melóba átgondolom miért nem jó az ötlet, ha valaki hamarabb rájön erre, légyszi csak finoman közölje:)
Egyelőre csak a hasznát látom...

hatpeti 05-20-2010 15:17

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252666)
Kicsit sarkított a szavazás. Itt nem a nagyon nagyon könnyű személyiséghalmozásról volt szó, hanem a mostani helyzet könnyítéséről.

Rossz a kérdésfeltevés struktúrája.
Mi az, hogy nagyon-nagyon?

Ati 05-20-2010 15:20

Quote:

Originally Posted by hatpeti (Post 253087)
Rossz a kérdésfeltevés struktúrája.
Mi az, hogy nagyon-nagyon?

A témához kapcsolódó üzenetek között ez részletesen ki van fejtve.

Princ 05-20-2010 15:24

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 253077)
Az is megoldás lehetne szerintem, ha nem az A csopihoz lenne hozzápiszkálva, hanem a többinek emelnénk meg a fellépési maximumait. Például 5.szinten lehetne 1100 heki, 4.-en 1700, 3.-on 2400, második szinten meg mondjuk 4000.
Ezek is csak hasraütés számok, lehetne mást növekedése is. Így nem lenne feltétlen az, hogy 1k kör-1csoport. Igy is simán el lehetne érni, de azért csak nehezebben:)
Megtartaná a "kék szám" az értékét is, ha kicsit többet kell melózni vele, valamint aki A-ba fellép, máris nem tripláznia kell a hekijét, csak duplázni:D

Már felvetődött párszor, válaszolok most én. :) Ha nem 2400-ról rajtolnának hanem 4000-ről, akkor is ugyanannyi erőt és fáradságot fognak beleölni a játékba, csak a verseny nem 8500 hekin fog eldőlni, hanem valamivel magasabban. Az átmeneti időszakban legfeljebb a B-ből frissen fellépőknek lehetne így kicsivel könnyebb azokhoz képest akik még 2400-ról vagy 1300-ról léptek.

A változatlanságon kívül lenne még egy hozadéka. Mégpedig hogy a nem hadis létformák visszább szorulnának, ahogyan az az előző maxheki emelésnél történt. Magyarul még kevesebb lenne a feles 5-4-3-ban és még hadisabbak az óriások.

RRRrrr 05-20-2010 15:55

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 253093)
Már felvetődött párszor, válaszolok most én. :) Az 1A topba kerülés egymás közötti versenyen múlik. Ha nem 2400-ról rajtolnának hanem 4000-ről, akkor is ugyanannyi erőt és fáradságot fognak beleölni a játékba, csak az nem 8500 hekin fog eldőlni, hanem valamivel magasabban. Az átmeneti időszakban legfeljebb a B-ből frissen fellépőknek lehetne így kicsivel könnyebb azokhoz képest akik még 2400-ról vagy 1300-ról léptek.

A változatlanságon kívül lenne még egy hozadéka. Mégpedig hogy a nem hadis létformák visszább szorulnának, ahogyan az az előző maxheki emelésnél történt. Magyarul még kevesebb lenne a feles 5-4-3-ban és még hadisabbak az óriások.



Okés, igazad van, majd mondok mást ;)

csákány 05-20-2010 17:20

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 253059)
Azért sokkal könnyebb most elérni, mint 4 éve, mert a piacon az árak töredékei annak, ami 4 éve volt. Ugyanannyi pénzzel, mint 4 éve, most sokkal több nyersanyagot és katonát tudsz vásárolni, tehát sokkal gyorsabban tudsz haladni.

4 éve max hekin léptem a B ből tehát alig 60K értéket kellett mennem a fordulásig.Most több százat kell, annyival tuti nem jobb a piac főleg ahogy elnézem valamikor drágább a hadi ,mint a lentebbi csopikba.:(

Killer 05-20-2010 19:33

ezt esetleg úgy tudnám elképzelni,hogy csak az 1/A-ból fordulás legyen könnyebb,ha a B-ből akarsz fordítani ahoz változatlan feltételek kellenének.ezzel talán lehet pár betonozót fordulásra ösztökélni,és lejjebb vinné némileg a tophatárt.

Bogár 05-20-2010 19:49

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252686)
Azert ez durva. Esetleg ha kuld 3 vipet, vagy belopjon 4x sikeresen tekire valahova, mar fordulhasson is...

Ahelyett, hogy ilyeneket írnál, megkérlek, hogy számold ki, hogy 0 tartalékkal elfként mennyi idő alatt lehet 2400 hekiről 3400 hekire fedezni, semmilyen segítség nélkül.

Egyébként annak a lényege, amit írtam, az volt, hogy garantáljon egy minimális aktív játékot az A-ban ahhoz, hogy valaki plusz személyiséghez juthasson. Emlékeim szerint 6-7 éve elég volt csak 1000 kört eltölteni az A-ban a forduláshoz. ;)

Szerintem semmi gond sincs azzal, hogy mindenkinek megvan a lehetősége egy komolyabb sikerélményhez a játékban (ugyebár hiába vannak győztes csaták, ha nincs plusz személyiség). Ha nincs ilyen újabb sikerélmény, akkor a játék hosszabb távon elveszíti a varázsát.

Nem azért írtam mindezt, mert nekem nincs lehetőségem fordulni, hanem azért, mert biztosan vannak olyan játékosok, akik feladják egy idő után a küzdelmet, hogy 7-8000 hekire feljuthassanak önerőből. Ha most lépnék fel, biztosan nem lenne kedvem küzdeni 2-3 évig azért, hogy plusz személyiségem lehessen (0 tartalék, elffel békés fedezgetés plusz 1-2 hiénázás szerencsésebb helyzetekben).

reichz 05-28-2010 10:40

A kétezer körös B csopis fordulással nincs baj , aki szeret játszani az A ban az tegye mindenképp.
Eddig javarészben a kevesbé aktív elf orikról volt szó akiknek évekbe kerül mire feljutnak ez valóban így van. Hozzá kell ehhez tenni azért azt is , hogy lehetsz aktív játékos is , játszhatsz orkkal ha nincs elegendő pénzed - ami persze sosincs ,szintén nem tudsz sokkal gyorsabban haladni felfelé.Tehát hiába lépsz fel max hekivel B-ből hiába hiszed azt ,hogy van pénzed mondjuk 15-20 mlrd és hiába ülsz 24 ben a gép előtt ez nem elég.
Amennyiben nem egy top klánba lépsz be akik simán fel tudnak húzni maguk mellé ha akarnak akkor hosszú az út felfelé.Amíg tart a pénzed addig tudsz haladni onnét vége és jön a kínlódás. Nagyon sok pénzbe kerül beépíteni 8000 hekit ,megvenni az ehhez szükséges egységeket és fentartani ezt az egész orit.legutóbb mikor sikerült fordulnom akkor (nem volt túl rég pontosan 2000 kör telt el azóta) még valamivel 8000heki alatt volt a top a katik fele ennyibe kerültek és a nyersi fillérekért volt a piacon.1000 kör alatt megcsináltuk a szintet orkokkal , most több pénzből sem tudtunk 5k hekinél feljebb jutni többször leujrázott orival sem , nem vertek agyon vagy ilyesmi csak egyszerűen elszaladtak az árak , ez viszont a jóval magasabb hekin üldögélő illetve játszó klánoknak köszönhető akiknek van pénzük de érthető módon helyzetüknél fogva egyre több kell belőle.
A szavazási lehetőseg közül egy sem jó igazán , örülnék ha könnyebben lehetne fordulni az A ból de valószínű nem a felsorolt lehetőségek ennek a megoldásai.
Mindenképp jó lenne ha A B ben eltöltött 2000 körnél valamivel hamarabb lehetne fordulni az A ból az összes fajjal, megfelelő aktív játék esetén, sajnos ez most nem így van, ha valaki egyszer felvitte az elfjét az A topba azt onnét le nem vakarja senki és a probléma csak nő.

djibron 05-29-2010 06:17

Ez így van.
Ezért kellene egy olyan javaslat amit mindenki elfogad, és megvalósul.
De eddig olyan nem hangzott el, és változás sincs.
:mad:

Ati 05-29-2010 09:19

Quote:

Originally Posted by djibron (Post 254251)
Ezért kellene egy olyan javaslat amit mindenki elfogad

Ilyen álmaid azért ne legyenek. :)


All times are GMT +1. The time now is 03:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu