Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fantasy, szerepjátékok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Vampire-The Masquerade (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=122)

MiKoR 01-29-2006 18:58

Vampire-The Masquerade
 
Hát igen.. vámpír a karnevál
a sötétség és gyilkolászás nagy röhögés közepedte játéka...
Szerintem ez is megér egy topicot!

Kariötletek, történetek, kalandok, újítások, kritikák meg minden ami eszetekbejut a játékkal kapcs.

Mike zoostorm 01-29-2006 19:14

Lenne valami amit megosztanek veletek...
Ugye ha tobb egyesed van mint sikered az gaz, pl a fegyvered besul..
namarmost megesett hogy egy karakterem az elso tuzparbajaba ket Glockal tuzelt es mindketto besult... Azert ez gaz...:(
Amugy elmegy a rendszer, jo kis karaktereket lehet benne csinalni. szeretem csak nem jatszottunk tul sokat.:(

MiKoR 01-29-2006 19:19

hát nagyon jónapja lehetett a mesélőnek, hogy a második sikertelenségre vagy balsikerre is csak besült a Glockod:P
Mi néha rendesen köcsögölünk ilyenkor... múltkor például nem a gránátot dobtam el, hanem a reteszt :) vagy pöcköt szal a kibiztosító bigyulát :P
Meg néha meglőjjük a másikat meg ilyesmi..

Mike zoostorm 01-29-2006 19:28

:) Biztosto pocok asszem :)

Senki 01-29-2006 19:46

Quote:

Originally Posted by MiKoR
hát nagyon jónapja lehetett a mesélőnek, hogy a második sikertelenségre vagy balsikerre is csak besült a Glockod
Mi néha rendesen köcsögölünk ilyenkor... múltkor például nem a gránátot dobtam el, hanem a reteszt vagy pöcköt szal a kibiztosító bigyulát
Meg néha meglőjjük a másikat meg ilyesmi..

vagy pl a werewolf nem dobta meg a szellemvilágból való visszatérést és a falba beszorult félig farkas alakban :D ...

MiKoR 01-29-2006 19:47

Quote:

Originally Posted by Senki
vagy pl a werewolf nem dobta meg a szellemvilágból való visszatérést és a falba beszorult félig farkas alakban :D ...


eztmost nemvágom.. jáccotok vérfarkas karikkal?:P

Amúgy kiadhatnák a töbi szaálykönyvet is magyarul, aki persti menjen már tüntetni mondjuk az alsó rakpartra! :P

Senki 01-29-2006 20:45

Quote:

Originally Posted by MiKoR
eztmost nemvágom.. jáccotok vérfarkas karikkal?:P
Amúgy kiadhatnák a töbi szaálykönyvet is magyarul, aki persti menjen már tüntetni mondjuk az alsó rakpartra! :P

van most vérfarkas kari a csapatban.. amúgy meg teljes WOD-ot játtszunk... bár most Mage meg tündér nem akadt a kalandban hálég, de vannak keleti vámpírok, vérfarkasok ... a vérfarkas meg nem érzi féregnek (harmónia ösvénye ;)) a két másik játékost aki együtt jött a hajón az én hideg éjösvényt járó ex-kgb bérgyilkosomat meg ugyan féregnek láttja (mert csúnyán magas az az embertelen ösvény) de nem ronthat nekem mert az életét köszönheti immár 2szer is nekem... :D nameg jól meghalna hiába olyan tuti vámpírgyilkos... (talán ő lenne ellenfél ellenem eddig) szóval a vérfarkas most inkább tépelődik hogy mi lenne a helyes....:cool:

aúú 01-29-2006 22:12

Háát, őszíntén szolva, ha tényleg rendesen játszátok a Werewolf-ot, akkor annak a Garu-nak neked kéne rontania, ugyanis, neki nem csak lételeme a féreg elleni harc, hanem egy vérfarkas úgy érezné, ezzel a lelkedet menti meg, hogy a megmérgezett testből kiszabadít... főleg, hogy ők elég jól ismerik az umbra-t... egyébként nem túl szerencsés szerintem összemesélni különböző wod karaktereket, mert igazából nem illenek össze, hiába ugyanabban a világban vannak...
Egyébként ha a werewolf nem dobja meg a visszatérést umbra-ból, akkor nem az a legszadistább dolog, hogy beragad a falba...
Elmesélek egy rövid történetet:
Egy barátom mesélt nekünk pár éven át werewolfot és egy olyan kalandot nyomtunk amit egyszer már lemesélt másoknak... és volt egy pont ahol mind a kettő csapat, pontosan ugyanazt a dobást rontotta el...:) Egy házban akartak visszajönni az umbra-ból... az első csapat abszolút bocs-ot dobott és a mélyumbrában kötött ki, aminek eredménye egy kb 1 éven keresztül tartó kaland lett...:D A mi csapatunknál dettó elcseszte a társaság a dobást, csak nem abszolút bocs-al és így nem merültek nagyon mélyre a szellemvilágban, de egy akkor bunyó lett belőle, hogy majdnem az egész falka ott bunyózott az elmúlás pókjaival...:D De nyertünk...:cool:

Senki 01-30-2006 03:53

Quote:

Originally Posted by aúú
Háát, őszíntén szolva, ha tényleg rendesen játszátok a Werewolf-ot, akkor annak a Garu-nak neked kéne rontania, ugyanis, neki nem csak lételeme a féreg elleni harc, hanem egy vérfarkas úgy érezné, ezzel a lelkedet menti meg, hogy a megmérgezett testből kiszabadít...

hát ha tudna.... először megmentettem az életét egy csapat orosz katonától... ( a gyógyi nem lefizette a vonat őrségét egy votkával az útra hanem karmok elő, és rávetette magát a vonatra oldalról... aztán meg makogott hogy miért és hogyan csinálta...) aztán eltűntem az orra elől... később meg már vérrel fertőződött, hogy is mondjam, egy erősebb vérkötelékkel.... igaz nem hozzám, de alaposan megszenvedte az uralom diszciplinát... meg azóta a szadista KM még felvéste rá ezüst tőrrel hogy Welcome to L.A. ... egy egész horda lidérc vámolta meg a rakományt amit a hajó hozott... a kínai kathai-k a hajó egyéb rakománya között hozták úgy vagy 200 ősüknek a szellemét koporsókhoz láncolva... ez meg nem tecett a lidérceknek és az őket megidéző samedinek... persze ez a garu meg rögtön odament tombolni... na azután lett vérkötve és uralom alá hajtva... azóta csak kutyuska...
Na meg megnézném, ahogy rámveti magát és úgy 6-7 12-es erejő árnycsáp dobná mellbe! (őserő + árnyjárás = acélárnyak kombó :p) Sztem picit elrepülne... (ancilla party, mert olyan durvák iis az ellenfelek.)

MiKoR 01-30-2006 08:54

én nemismerem a "Werewolf-ot" de bánom hogy eddig kihagytam:)
Sajnos nekem nincs kimondottan játékoskörnyezetem ,mert idióták és mindig megunják, öregekkel meg nemtudnak játszani , még 10. generációssal is eléggé bénán csinálják

Senki 01-30-2006 08:59

Quote:

Originally Posted by MiKoR
én nemismerem a "Werewolf-ot" de bánom hogy eddig kihagytam:)
Sajnos nekem nincs kimondottan játékoskörnyezetem ,mert idióták és mindig megunják, öregekkel meg nemtudnak játszani , még 10. generációssal is eléggé bénán csinálják

hát az ciki bizony... nézd ha mejd lesz időnk egyszer összeülni, akár te is eljöhetsz... :rolleyes:

Mike zoostorm 01-30-2006 12:35

Nem tudja valaki hogy a Werewolf meg a Mage alapkonyvek jonnek e majd magyarul? Akkor sokkal elterjedtebb lenne, nem hinnem hogy tul sokan jaszanak angol konybol..:(

aúú 01-30-2006 14:22

Quote:

Originally Posted by Senki
hát ha tudna.... először megmentettem az életét egy csapat orosz katonától... ( a gyógyi nem lefizette a vonat őrségét egy votkával az útra hanem karmok elő, és rávetette magát a vonatra oldalról...


Hát, az igazság az, hogy ezek alapján nem igazán tud játszani werewolfal az a játékos... őszíntén szolva egy jobb érzésű garu társadalomban ezek amiket leírtál olyan szégyenfoltok lennének, hogy valószínű elküldenék valami igencsak öngyilkos küldetésre, hogy legalább azzal megtisztítsa saját és falkjának hírnevét és "vérét", hogy hősi küzdelemben kinyírják... és látod, ezért mondtam, hogy nem szerencsés keverni a wod-os karaktereket egy játékban... jobb az, ha a vámpíroknál egy garu kérlelhetetlen harcos, míg a vérfarkasoknál a vámpírok a féreg fertőzte lények (néhány kivétellel... pld a Salubrik megmaradt tagjai közül van 3 amiket garuk védenek, meg néhány vámpírvadász)...



Amúgy mindenkinek érdemes kipróbálni a legtöbb wod játékot, mert jók...:) Bár a Wraith-ot azért nem ajánlanám kezdő játékosoknak és főleg nem társaság kedvelőknek, lévén azt 2-3 főnél többen nem nagyon érdemes játszani (és a 3 fő tényleg max)...

aúú 01-30-2006 14:24

Quote:

Originally Posted by Mike zoostorm
Nem tudja valaki hogy a Werewolf meg a Mage alapkonyvek jonnek e majd magyarul? Akkor sokkal elterjedtebb lenne, nem hinnem hogy tul sokan jaszanak angol konybol..:(


Hát, szépen sorba adogatnak ki mindent, de szerintem csak akkor fognak kijönni az egyéb wod-os könyvek, ha a vampire-ből kiadtak már mindent (ha vége a mostani klánkönyveknek, akkor jönnek a középkoriak, így elvileg a Salubri és a Baali is:D )...

Chris 01-30-2006 14:40

Üdvözlet! :)

Szerintem a különböző wod fajok összemesélése tökéletesen működhet egy saját világ keretein belül.
Az egyik mesémben pl vámpírok és vérfarkasok/ vérleopárdok/ stb vérlények szerepelnek együtt gond nélkül. (Igaz a fajok csak részben hasonlítanak a szabálykönyvekben leírtakra.) A történet egy kölcsönvett (Laurell K. Hamilton: Anita Blake sorozatából) + saját ötletekkel kiegészített világon játszódik.

aúú 01-30-2006 14:42

Na jó, de azok tényleg különlegesek és ott a wod-os dolgok csak arra voltak jók, hogy abból alkosd meg azt a világot és a szabályokat...:) Ott minden teljesen másképp működik...:) De úgy tényleg jól megy együtt...;)

Senki 01-30-2006 14:53

Quote:

Originally Posted by aúú
Hát, az igazság az, hogy ezek alapján nem igazán tud játszani werewolfal az a játékos...

hát a legnagyobb baja szegénynek nem az hogy nem tudja kijáttszani, hanem hogy már nem tudja :D gyakorlatilag levadásztuk szerencsétlent ... a legnagyobb baja ott kezdődött a fenris garunak (mert ráadásul az) hogy belevetette magát két vén vámpír és annak lidércserege elé, hogy ő most kitapossa a férget innét... azt majd' meghalt... ezután vérfertőzték egy kis vérköteéssel és le van tiporva egy uralommal ha ki akar törni... az életbe nem tud megszabadulni már, vagy bele is hal ebbe, mert vagy a társai ölik le érte ha vissza tudna térni, vagy inkább megölne engem mint a leggonoszabb férget a csapatba.. (mert a másik kari az harmónia ösvényt jár, azt egyáltaln nem ézi féregnek, csak hát őt is azért megszabadította volna léte "kegyetlen mivoltától" csak hát az meg hogy ne haljon meg vérrel gyógyította majd vérkötötte :D ) szószó azért nagyon meghalna akármivel próbálkozna.... ;) de már azt se tud... el tudod képzelni hogy fanyaloga játékos... ráadásul végig bénákat dob, úgyhogy egyre jobban elragadja a balszerencséje :D

Chris 01-30-2006 15:09

Elnézést, hogy beleszólok, de mi értelme van egy olyan karakternek, amit nem lehet kijátszani? Mire jó az, hogy egy játékos teljesen el van lehetetlenítve? Nem értem, hogy mehetett bele a DM egy ilyen csapatösszeállításba... :confused:

MiKoR 01-30-2006 15:30

hát ez gáz... sajnos én csak a Vampire-ig jutottam....
szal még1 lámer kérdés: Mi az a wod?
jah lenéztem a vámpírkünyv hátuljáról, szal wod= world of darkness gondolom...!
Angol verziókat nemtudok nekem küldeni?
biztos nemolvasom el, de legalább meglegyen! :D

Senki 01-31-2006 03:43

Quote:

Originally Posted by Chris
Elnézést, hogy beleszólok, de mi értelme van egy olyan karakternek, amit nem lehet kijátszani? Mire jó az, hogy egy játékos teljesen el van lehetetlenítve? Nem értem, hogy mehetett bele a DM egy ilyen csapatösszeállításba...

mert a karaktert mi nyomorítottuk el mert hülye a játékosa :D ha nem ilyen "ordas" balfék :D akkor megúszta volna és izgalmas lehetett volna a dolog... (hiszen ki mondta eddig nekünk játékosoknak vagy én nektek, hogy miért jött L.A.be? lehet hogy a fejünkért csak még azelőtt beszopattuk, hogy kiderült volna ez :rolleyes: majd elmondom mi lett vele végül ha véget ér az a krónika... (irgalmatlan hosszú egyébként, szóval nemtudom mikor lesz az, de majd elmesélem az új fejleményeket :) )

Chris 01-31-2006 09:24

Először játszotok együtt ezzel az emberkével?
Nem értem, hogyan úszhatta volna meg. :confused: Ő a fajából eredően gyűlöli a ti fajtátokat. Hogyan lehetett volna elkerülni a harcot, és azt, hogy valaki pórul ne járjon? Ez kb olyan, mintha egy kráni elf, meg egy félelf játszana egy csapatban… Szerintem ősellenségekből nem lehet csapatot összehozni. Szerencsésebb lett volna, ha az a játékos is vámpír karit indít, és a vérfarkas pedig NPC lett volna.
(Előfordulhat, hogy a DM szándékosan tervezte bele ezt az ellentétet a csapatba? Lehet, hogy ez valami módon a mese alapját képezi?)
Minden esetre kíváncsi vagyok a végére :) ;)

Senki 01-31-2006 09:29

Quote:

Originally Posted by Chris

(Előfordulhat, hogy a DM szándékosan tervezte bele ezt az ellentétet a csapatba? Lehet, hogy ez valami módon a mese alapját képezi?)
Minden esetre kíváncsi vagyok a végére :) ;)

hát erre csak annyit mondok, hogy valóban valami sötét gonoszságot sejtek a dologban, ugyanis mi mondtuk hogy ne ilyet csináljon, de a KM azt mondta rendben itt a könyv, olvassad el, ha kérdésed van akkor kérdezzz... szóval valamit szervez a KM az tuti :D

MiKoR 01-31-2006 10:48

A KMek már csak ilyenek :O

-==Dante==- 02-12-2006 11:37

Helloka Mindenki!
Régebben vettem 1 csomó Vampire szabálykönyvet, játszottam is 1 kicsit, de az már rég volt! Szóval szivesen játszanék, ha lenne jó társaság akik nem fikáznak, ha nem vágok mindent 1böl!

MiKoR 02-12-2006 15:33

én biztos nem fikáznék! :)
hol laksz?
neten gondoltad? esetleg egyél fle MSNn

Chris 05-23-2006 11:27

Klán sztereotípiák, avagy hány vámpír kell egy villanykörte becsavarásához...
 
Hány torreador kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy. Feltartja a körtét, és megvárja, amíg a világ körülötte forog.

Hány torreador kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy, de egy órába telik, ha elbájolja a frizsider látványa.

Hány torreador kell egy villanykörte becsavarásához?
Ötven. Egy becsavarja, negyvenkilenc pedig megvitatja, hogy lehetett volna szebben.

Hány torreador kell egy villanykörte becsavarásához?
Három. Egy megcsinálja, a másik kettő frissítőket szolgál fel.

Hány torreador kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy művész, hogy becsavarja, és két pózőr, hogy kritizáljon.

Hány tremere kell egy villanykörte becsavarásához?
Hat : egy észreveszi hogy eltörött, egy elmondja a kórus fejének, egy megidézi az új körtét, egy kilevitálja a régit, egy belevitálja az újat, és egy dominat-el meggyőzi az előző körtét, hogy nem látott és hallott semmit.

Hány tremere kell egy villanykörte becsavarásához?
Bocsi, nem mondhatom el, klántitok.

Hány tremere kell egy villanykörte becsavarásához?
Öt, miután a rituálénak vége van.

Hány brujah kell egy villanykörte becsavarásához?
"Cseréld ki te a tetves körtédet!"

Hány brujah kell egy villanykörte becsavarásához?
"Tökös vámpír nem fél a sötétben! "

Hány brujah kell egy villanykörte becsavarásához?
A villanykörte kicserélése a neonáciimperialistaburzsujkozáknépelnyomás része.

Hány ventrue kell egy villanykörte becsavarásához?
Kilenc. Nyolc bizottságot ül, a kilencedik utasítja a ghoulját, hogy cserélje ki.

Hány ventrue gyermek kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy se, még nincs joguk saját ghoulhoz.

Hány ventrue kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy se, ellenben neked ellenállhatatlan vágyad támadt becsavarni egy villanykörtét.

Hány ventrue kell egy villanykörte becsavarásához?
Kettő: egy, hogy szóljon a másiknak, hogy hívja a szolgát.

Hány salubri kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy se. A villanykörte megtalálta a békéjét.

Hány salubri kell egy villanykörte becsavarásához?
Kettő: egy meggyógyítja a régit, a másik figyeli, hogy nem jön-e egy tremere.

Hány ravnos kell egy villanykörte becsavarásához?
Körte? Milyen körte?

Hány lasombra kell egy villanykörte becsavarásához?
Ki mondta, hogy ki kell cserélni?

Hány gangrel kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy se. "Hogy érted, hogy semmi tábortűz?"

Hány gangrel kell egy villanykörte becsavarásához?
Csak egy, de ha protean-t használ hozzá, akkor hülye tápos.

Hány samedi kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy se. A villanykörte világgá rohanna.

Hány malkáv kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy, de ez függ attól, hogy a paradicsom elég érett, és a csirke elég bevállalós-e.

Hány malkáv kell egy villanykörte becsavarásához?
Attól függ, hogy beleszámoljuk-e a többi hangot.

Hány malkáv kell egy villanykörte becsavarásához?
Kétszáz: egy tartja a körtét, a többi százkilencvenkilenc pedig becsavarja a házat.

Hány malkáv kell egy villanykörte becsavarásához?
Az ÉN körtém! A drágasszágomm, beszélt hosszzzám, az ENYÉM!!

Hány nosferatu kell egy villanykörte becsavarásához?
Egy se. Jobb nekik a sötétben.

Hány kappadókiai kell egy villanykörte becsavarásához?
Nem érnek rá, a halott körtét kell tanulmányozniuk.

Hány gionvanni kell egy villanykörte becsavarásához?
Három: egy hogy berakja, kettő hogy megidézzék, és irányítsák a régi körte szellemét.

(Forrás: ventrue.com)

Láma 05-25-2006 07:10

Ez a Salbudi, meg Samedi micsoda?

Chris 05-25-2006 08:19

Salubrik:
Háromszemű vámpírok. Két fajtájuk van: a gyógyítók, és a harcosok. A gyógyítók csak önkéntesen adakozótól fogadnak el vért. A harcosokra ez nem jellemző, viszont ők azt nem hagyhatják szó és tett nélkül, ha a jelenlétükben gyengéket és elesetteket bántalmaznak.
A baalik ellenségei. Az asszemitákkal közösen folytattak harcokat a baalik ellen.
A salubrik ősatyját, Saulotot diablerizálta ki Tremere. Ezt a tettet feltehetőleg maga az ősatya sugalmazására követte el. Mára elég kevés salubri maradt (a tremerek lelkes ténykedésének, és egyebeknek köszönhetően). A megmaradtaknak két csoportja van: vannak, akik elhagyták a salubri elveket (ők bosszúra szomjaznak és beálltak a Sabbatba), és vannak, akik most is a régi elvek szerint élnek (ők nem tagjai sem a Sabbatnak sem a Kamarillának, nagyon kevesen vannak).
A salubrik a golcondát keresik, ez kb valami olyasmi, mint a buddhistáknak a nirvana. Ha elérik a golcondát, akkor pl: nem kezdenek el őrjöngeni, ha kevés vérpontjuk van, vagy ha napfény éri őket, nem naponta, hanem hetente vesztenek egy vérpontot, és minden diszciplínájukat tízig fejleszthetik.

Samedik:
Múmiaszerű vámpírok. (A részletesebb leírást, majd valaki nálam tájékozottabb követi el, ha erre jár.)

Chris 05-29-2006 13:43

Láma, te is szoktál Vampire-t játszani? :) ;)

Senki 05-29-2006 22:02

A Samediket a Noseferatukból 'nemesítették' a Giovannik, nagyon nagyon ritkák, én nem múmia, hanem vizihulla szerűek, sőt, szürkés levet is ereszt nagyobb nyomásra a bőrük mint egy felfúvódott hullának... megjelenés persze 0.
Nekromanták ők is és asszem két saját nekromancia ösvényük is van... majd még kikeresem a klánleírást...

(a salubrik harmadik szeme nem látható, csak néha egy egy diszciplina elsütése közben, vagy ha elérik a golcondát asszem...)

BTW: lesz online Vampire is? :D van egy jó kis karim bár kissé megtápolódott a kalandjai során :D

Láma 05-29-2006 22:19

Quote:

Originally Posted by Chris
Láma, te is szoktál Vampire-t játszani? :) ;)

Negative. Csak olvastam a klánregényeket, meg 1-2 könyvet még wod ból, és furcsálltam, hogy ezek nem voltak ismerősek, bár a salubrinak annak kellett volna lennie, mert az volt a vörös halál karneváljában:)

Chris 05-30-2006 11:10

Én még nem olvastam klánregényeket :( De ami késik, nem múlik :)
Aúú olvasta a Vörös halál karneválját, én csak az ő elbeszéléseiből ismerem a történetet (úgy-ahogy)...

Láma 05-30-2006 12:10

Quote:

Originally Posted by Chris
Én még nem olvastam klánregényeket :( De ami késik, nem múlik :)
Aúú olvasta a Vörös halál karneválját, én csak az õ elbeszéléseibõl ismerem a történetet (úgy-ahogy)...

nagyon jó könyv:) csak az írónak jó szokása a legdurvább karakterekkel történetet vezetni, és ez után a regény után a klánregény valahogy kisstílünek tünt:)

Chris 05-30-2006 12:24

Quote:

Originally Posted by Láma
...ez után a regény után a klánregény valahogy kisstílünek tünt:)

Akkor kezdjem a klánregényekkel? :D

Láma 05-30-2006 13:59

Quote:

Originally Posted by Chris
Akkor kezdjem a klánregényekkel? :D

Végülis mind1, csak kicsit furcsa váltás volt nekem a 4. genercáiós vámpirok után a 6-7-8-9 esek akciózása:D Minden téren:P De tényleg nagyon jó könyv, én azt olvastam először wod könyvek közül. A szerepjátékokhoz nem sokat konyítok, de ezek a könyvek elég jók:) Amúgy ajánlom még a Horizont-háborúk trilogiát is, ugyan az az író írta, tehát ott is eléggé "pro" szereplők vannak, csak ott a mágusok, vagy mittomén hogy hivják őket a főszereplők:) Sajnos vérfarkasos még nem akadt a kezem ügyébe, pedig arra is kiváncsi lennék:)

Chris 05-30-2006 14:09

Az újkori vagy a középkori klánregényeket olvastad? Esetleg mind a két sorozatot? Ha mind a kettőt, melyik tetszett jobban?

Láma 05-30-2006 14:23

Az új-korit, a középkori még nincs meg végig a barátomnak, akitől elkérem ezeket:) De azt is el fogom olvasni, csak most erre van a legkevesebb időm:) Amúgy az új kori furcsa volt, olyan se füle se farka a történet, és kicsit sok az a 13 könyv, hogy ne kapj egy értelmes befejezést:) Bár lehet sokan vitába szállnak ezzel, de sztem nem oldották meg túl jól, bár nyilván nyitva kellett hagyni a végét az univerzum , meg a folytatások miatt, csak olyan hiányérzetem volt, nem tudom jobban megfogalmazni.

aúú 05-30-2006 15:31

Quote:

Originally Posted by Láma
Az új-korit, a középkori még nincs meg végig a barátomnak, akitől elkérem ezeket:) De azt is el fogom olvasni, csak most erre van a legkevesebb időm:) Amúgy az új kori furcsa volt, olyan se füle se farka a történet, és kicsit sok az a 13 könyv, hogy ne kapj egy értelmes befejezést:) Bár lehet sokan vitába szállnak ezzel, de sztem nem oldották meg túl jól, bár nyilván nyitva kellett hagyni a végét az univerzum , meg a folytatások miatt, csak olyan hiányérzetem volt, nem tudom jobban megfogalmazni.

Bár nem volt türelmem mindegyiket elolvasni a klánregények közül, de a nagyrészéről elmondhatom, hogy nem sikerültek valami túl jól... szóval azokat max bevezetőnek ajánlom bárkinek is, de azok alapján nehogy megpróbálja megítélni a wod világát...
A Vöröshalál Karneválja tényleg nem rossz könyv, bár annak is voltak furcsa részei, de azért összességében nem volt rossz...:)
Szerintem egyébként generációtól függetlenül meglehetett volna azokat a történeteket írni, bár kétségetelenül sok nagyon dúrva 4-5-6. generációs volt benne ahhoz képest, hogy azért ők nem teremnek minden sarkon (és az egyik legdúrvább ráadásul csak egy rövid időre jelenik meg mint ítélő bíra), de a pálmát mégsem a vámpírok vitték benne, hanem a fiatal MAGE aki a véletleneket tudta befolyásolni...:D Na az egy eszetlen súlyos poén volt az írótól! :D

aúú 05-30-2006 15:33

Olvasta valaki egyébként a Gehenna-ról szóló kiegészítőt? Vannak benne érdekes ötletek....

Láma 05-30-2006 15:38

Quote:

Originally Posted by aúú
Bár nem volt türelmem mindegyiket elolvasni a klánregények közül, de a nagyrészérõl elmondhatom, hogy nem sikerültek valami túl jól... szóval azokat max bevezetõnek ajánlom bárkinek is, de azok alapján nehogy megpróbálja megítélni a wod világát...
A Vöröshalál Karneválja tényleg nem rossz könyv, bár annak is voltak furcsa részei, de azért összességében nem volt rossz...:)
Szerintem egyébként generációtól függetlenül meglehetett volna azokat a történeteket írni, bár kétségetelenül sok nagyon dúrva 4-5-6. generációs volt benne ahhoz képest, hogy azért õk nem teremnek minden sarkon (és az egyik legdúrvább ráadásul csak egy rövid idõre jelenik meg mint ítélõ bíra), de a pálmát mégsem a vámpírok vitték benne, hanem a fiatal MAGE aki a véletleneket tudta befolyásolni...:D Na az egy eszetlen súlyos poén volt az írótól! :D

Véletlenül nem volt oxigén a szobának abban a felében:DDDDDD Tényleg vicces volt:)

Én biztos nem olvastam, de mi a címe?


All times are GMT +1. The time now is 15:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu