Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Star Trek fan club (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2202)

Lacc 08-05-2007 17:42

Star Trek fan club
 
Még nem láttam itt star trekes oldalt.
Ha van akkor bocsi!
STAR TREK FAN CLUB

Lacc 08-05-2007 17:51

kedvenc szereplőim
 
kedvenc szereplőim:
a DS9-ből Benjamin Sisko
A voyagerből pedig Tom Paris

Chris 08-05-2007 18:01

Olyan lehetőség miért nincs, hogy mindegyiket szeretem, és nem tudok választani? :confused: :D

Valezius 08-05-2007 18:02

Quote:

Originally Posted by Chris (Post 115207)
Olyan lehetőség miért nincs, hogy mindegyiket szeretem, és nem tudok választani? :confused: :D

Talán jelöld be mindet ;)

Chris 08-05-2007 18:04

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115208)
Talán jelöld be mindet ;)

Végülis... bár így a "legjobban" szónak nem sok értelme van ebben a környezetben... :rolleyes:

Dragi 08-05-2007 18:14

hmmmmm a fenébe a bőség zavara :D:D:D

Ati 08-05-2007 18:17

Ez Enterprise-hoz nem volt szerencsém, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. :) A maradékból számomra egyértelműen a TNG viszi a pálmát. Ez volt az a sorozat, ahol még volt valami mondanivalója is az epizódoknak, nem csak a látványra és akcióra hajtottak.

Talán az eredetinek is volt, de az így utólag nézve nem az igazi... :)

Valezius 08-05-2007 18:17

Én utálom, kivéve a Voyagert, illetve az Enterprise-t, előbbit szeretem, utóbbit zseniálisnak tartom, kár hogy nálunk vagy 20részt vetítettek összesen :o

Andrew 08-05-2007 18:20

én csak a DS9-et meg a Voyagert tudtam megnézni... talán pont azért, mert nem volt semmi mondanivalójuk, és tetszett a látvány - szeretem nézni, ahogy pléhbödönök rommá lövik egymást az űrben :D:D

Dragi 08-05-2007 18:21

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115217)
Én utálom, kivéve a Voyagert, illetve az Enterprise-t, előbbit szeretem, utóbbit zseniálisnak tartom, kár hogy nálunk vagy 20részt vetítettek összesen :o

AXN-en ill. az AXN Sci-fin megy a Star Trek Enterprise ill. a Next Generation is :) azon függők amikor épp nem a hódon :)

Valezius 08-05-2007 18:25

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 115219)
AXN-en ill. az AXN Sci-fin megy a Star Trek Enterprise ill. a Next Generation is :) azon függők amikor épp nem a hódon :)

Az nincs :((((((((((

Ha nem is mondanivalót, de érdekes ötleteket találtam a Voyagerben és az Enterpriseban, ezért tetszenek.

A TNG-ben nem találtam semmi extrát, ami a képernyő elé ültessen.
A dipe space 9ból keveset láttam, nem fogott meg szintén.

Andrew 08-05-2007 18:48

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115222)
Az nincs :((((((((((

Ha nem is mondanivalót, de érdekes ötleteket találtam a Voyagerben és az Enterpriseban, ezért tetszenek.

A TNG-ben nem találtam semmi extrát, ami a képernyő elé ültessen.
A dipe space 9ból keveset láttam, nem fogott meg szintén.

pedig én eddig a DS9-ben láttam egyszerre a legtöbb vasat, talán abban voltak a leglátványosabb jelenetek szerintem... legalábbis azok közül a Star Trek részek közül, amiket láttam (a Voyager-t és a DS9-et végig:D)... a TNG-ben meg az Enterprise-ban nem láttam semmi 'szépet' ami megfogott volna :o

Valezius 08-05-2007 18:51

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 115224)
pedig én eddig a DS9-ben láttam egyszerre a legtöbb vasat, talán abban voltak a leglátványosabb jelenetek szerintem... legalábbis azok közül a Star Trek részek közül, amiket láttam (a Voyager-t és a DS9-et végig:D)... a TNG-ben meg az Enterprise-ban nem láttam semmi 'szépet' ami megfogott volna :o

nekem nem a látvány a lényeg :)

Voyagerbe az a kedvenc részem, ahol egy bolygónál ragadnak, ahol sokszor gyorsabban telik az idő, és végigélik egy faj fejlődését.
Ötletesnek találtam :)

Andrew 08-05-2007 18:54

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115225)
nekem nem a látvány a lényeg :)

Voyagerbe az a kedvenc részem, ahol egy bolygónál ragadnak, ahol sokszor gyorsabban telik az idő, és végigélik egy faj fejlődését.
Ötletesnek találtam :)

ja, az volt a múlthéten :D:D
az a rész nekem is kifejezetten tetzsett... csak azt sajnáltam, hogy 10-kor föl kellett kelnem :p

Valezius 08-05-2007 19:19

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 115226)
ja, az volt a múlthéten :D:D
az a rész nekem is kifejezetten tetzsett... csak azt sajnáltam, hogy 10-kor föl kellett kelnem :p

Már elsőre is tetszett, de harmadjára se volt rossz :D

Phoenix 08-05-2007 19:35

Nekünk megvan a DS9, Enterprise, meg a Voyager is, de nekem nem sok kedvem van megnézni...barátnőm viszont imádja :)

Andrew 08-05-2007 19:36

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115229)
Már elsőre is tetszett, de harmadjára se volt rossz :D

pár részt mindig sikerült kihagynom... ez is közéjük tartozott :D:D
mindegy, legalább most az újdonság erejével hatott rám :p

LordYsolt 08-05-2007 20:51

A ST naon zsir. hat a kedvencek a Voyager, DS9, Next Generation, Enterprise

kar h az Enterprise bol csak 4 evadot csinaltak :(
A jovoheten befejezik :( Na mind1 legalabb a Voyager-t meg nezhetem 1 darabig:D

Lacc 08-06-2007 08:58

Quote:

Originally Posted by Chris (Post 115207)
Olyan lehetőség miért nincs, hogy mindegyiket szeretem, és nem tudok választani? :confused: :D

azért, mert ez egx többválasztós szavazás, itt nem cak egyreszavazhatsz.

Chris 08-06-2007 12:03

Quote:

Originally Posted by Lacc (Post 115321)
azért, mert ez egx többválasztós szavazás, itt nem cak egyreszavazhatsz.

Az ezzel kapcsolatos észrevételemet fentebb már taglaltam, nem ismételgetem (ha érdekel lapozz vissza). Szavazni nem fogok.

Valezius 07-08-2009 12:22

XXV. század: Borg a föderáció ellen
 
Egy kis beszélgetésre invitálnám a kedves olvasót.
A filmek alapján amit láttam a Borggal a legnagyobb baj, hogy nem került szóba sose, hogy olyan gyenge pontja lenne, ami hosszútávon felénk billenthetné a mérleg nyelvét.

A 8. filmben a Borg egyetlen kockával támadta a Földet, és nem sok hiányzott, hogy sikert arasson.
Tehát ha a Borg úgy dönt, hogy támadásba lendül a stratégiánk elégtelen lesz, hogy megállítsa.

Minden más ellenség olyan, hogy a föderáció tiszteletben tartja lakosai életét, és kultúráját. De a Borgnak nincsenek lakosai, egyetlen közös tudat. És nincs kultúrája.
A föderáció mégis úgy harcol ellene, mint bármely más ellenség ellen, ha a Borg támad, megpróbálnak védekezni. Eddig sikerült. De képtelenség, hogy mindig sikerüljön.

Végül győzni fogunk, ez biztos :) (Még ha a harc még reménytelenebb, mint a Skynet elleni :D)
Szerintem jó kis sorozatotot lehetne ebből csinálni :)

Szóval hogy fogjuk legyőzni a Borgot?
Vajon a galaxis népei összefognak, és kiirtják (esetleg kiszabadítják az asszimiláltakat), esetleg a múltban kéne lecsapni?
Vagy végül a Borgot egy belső lázadás fekteti kétvállra?

Ha van kedvetek írjatok a témához kapcsolódóan.

Ati 07-08-2009 12:32

Egyszer már sikerült legyőzni a Borgot, nem? :eek:

Valezius 07-08-2009 13:22

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 218639)
Egyszer már sikerült legyőzni a Borgot, nem? :eek:

Mondhatjuk, hogy egy hatalmas pofont kaptak, de ettől még nem szűnt meg a Borg fenyegetés

Ati 07-08-2009 13:24

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 218643)
Mondhatjuk, hogy egy hatalmas pofont kaptak, de ettől még nem szűnt meg a Borg fenyegetés

Bevallom, hogy a filmeket nem láttam (egyet sem), csak a sorozatot. A sorozatban volt diadalmas csatájuk. Ezek szerint a filmben is.

Hasonló elven győztek a filmben? (A részleteket el ne mondd, hátha egyszer meg akarom nézni. :D)

Valezius 07-08-2009 14:45

Nekem tetszenek a filmek, most hogy itt a nyár, meg is néztem mind a 10-et (az újat meg moziban láttam pár hete :) )
A 8. filmben szerepelnek a Borgok, ez a film nem kötődik a többihez, úgyhogy magában is nézhető. (És érdemes is megnézni)
És mit ad isten sikerül megnyerni a csatát a Borg ellen :) Egyébként a film a Voyager 3. évadéval egy időben játszódik, legalábbis azt mondták nekem...

Spoiler
Ha a VOY végére gondolsz, akkor én sok hasonlóságot nem látok.

Ati 07-08-2009 14:47

Akkor máris két különböző módszer, ahogy le lehet őket győzni. :D

Valezius 07-08-2009 15:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 218660)
Akkor máris két különböző módszer, ahogy le lehet őket győzni. :D

Az nem győzelem, amikor ők megtámadnak, mi pedig megpróbálunk túlélni, és abban reménykedünk, hogy egyszer olyan jól sikerül, hogy többet nem támadnak :D

Andrew 07-08-2009 19:35

Voyager-t nézve szerintem jó sok NAGY pofont kapott a Borg :D

Pepa 07-10-2009 07:36

A borg ellen már megvan a megoldás, csak nem lehet kordában tartani. A tökéletes molekula ( vagy mi a neve) már egyszer olyan győzelmet aratott a borgon, amit azóta se értenek. Egy ilyen molekula egy kockát és 600.000 dolgozót pusztított el. A borgok folyamatosan ezt keresik, de még nem jöttek rá a megoldásra. A Voyager-en sikerült egy ilyen molekulát valamilyen tároló reteszbe tenni egy rövid ideig, ahol maga maga Hetes mondja el, emnniyre vágynak rá.

Pepa 07-10-2009 07:40

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 218638)
Egy kis beszélgetésre invitálnám a kedves olvasót.
A filmek alapján amit láttam a Borggal a legnagyobb baj, hogy nem került szóba sose, hogy olyan gyenge pontja lenne, ami hosszútávon felénk billenthetné a mérleg nyelvét.

A borgnak van egy nagyon gyenge pontja. Nem tud természetes úton szaporodni. "Ők" csak csinálni tudják magukat, így egyértelműen kihalásra vannak ítélve.

Ati 07-10-2009 08:18

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 218763)
A borgnak van egy nagyon gyenge pontja. Nem tud természetes úton szaporodni. "Ők" csak csinálni tudják magukat, így egyértelműen kihalásra vannak ítélve.

Ennyi erővel az emberiség is egyértelműen kihalásra van ítélve, hiszen a fajfenntartáshoz elengedheteten az édesvíz, a készletek pedig fogyóban. Matematikailag kiszámolható, hogy mikor halunk ki.

No de ez nyilván nem így működik nálunk sem, és a borgnál sem. :D

Valezius 07-10-2009 08:41

És mire megy a föderácó az omega molekulával? ha felhasználja az egyenlő a népíirtással, amit a föderáció nem biztos, hogy bevállal.
Bár én azt gondolom, hogy be kellene.
De ha az első csapás nem gyengíti le eléggé a borgot, és marad elég ereje egy visszavágáshoz, akkor nem kérdés, hogy valószínűleg azzal vége is mindennek.

A szaporodása meg inkább erő, mint gyengeség, mivel gyorsabban pótolja a katonáit, mint az ellenségei.

Ati 07-10-2009 12:57

A meglévő Borg empire-t körbe kell venni a TNG első részéből ismert Q-féle energiahálóval, és máris nem tud tovább terjeszkedni. :D

Ati 08-31-2009 10:57

http://9.media.tumblr.com/tumblr_koz...pe1so1_500.jpg

Andrew 07-28-2010 20:27

Nem hittem volna, hogy ráveszem magam... De végül elkezdtem a TNG-t is nézni. Azzal próbálom megindokolni, hogy kell egy kis angol gyakorlás, le lustuljak el :D
Most a harmadik évad közepén járok, és egyelőre úgy vagyok vele, hogy egyre jobb... Remélem így folytatódik tovább :)

Blacky 07-29-2010 17:52

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115217)
, illetve az Enterprise-t, , utóbbit zseniálisnak tartom, kár hogy nálunk vagy 20részt vetítettek összesen :o

Ez Így ebben a formában nem igaz ugyanis az AXN 100 % hogy leadta mind a 4. Évadot, mert ott néztem aztán igaz letöltöttem az Ncore-ról :mad: ha egy és ugyanazon Enterprisére gondolunk az AXN SCI-FI-n is ment utána :):):)

Blacky 07-29-2010 18:00

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 115222)
Az nincs :((((((((((


A dipe space 9ból keveset láttam, nem fogott meg szintén.

Nem tudom mit láttál belöle de a DS9 szerintem kiválóan egyesített mindent amit az ST jelentett valaha..Benne van az összes faj ami addig meg lehetett ismerni egyszerre több szálon futott a cselekmény volt ÚJ ellenség és nem mindig ugyanazon a színhelyen történtek a dolgok..:):)
Az is nagyon jó volt benne . hogy a TNG böl megismert szereplök is szerepeltek benne WORF, a Fönök például, de néha feltünt Pickard is...Nekem ez a sorozat tetszik a legjobban aztán a Voyager és az ENTERPRISE
Egyébként ezt elöször teljes egészében a Viasat 3 adta le mégmost is nyaranként talán pár részt el lehet kapni mikor nem tudnak mit vetíteni azt néha bedobnak pár 10 részt a 6. évad környékéröl..:)

Valezius 07-29-2010 18:54

Figyelj, azokat iszonyat régen írtam. :)

De azóta ENT-DS9-TNG-VOY sorrendben megnéztem mind a 4sorit.
És nyilván a véleményem is megváltozott ennek következtében.


De ha már itt vagyok Andrewnak üzenem, hogy ezután csak jobb lesz :)
A személyes kedvenceim az elejéből:
2x16- Q Who, A borgok miatt, 3x15 -Yesterday Enterprise, mert jó :)
4x02- Ezt különösen kedvelem, mert az egész estés filmeket végignéztem, mielőtt rendesen belevágtam volna a TNGbe, és ez a rész kapcsolódik a 7. filmhez.

Andrew 07-29-2010 19:34

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 259090)
Figyelj, azokat iszonyat régen írtam. :)

De azóta ENT-DS9-TNG-VOY sorrendben megnéztem mind a 4sorit.
És nyilván a véleményem is megváltozott ennek következtében.


De ha már itt vagyok Andrewnak üzenem, hogy ezután csak jobb lesz :)
A személyes kedvenceim az elejéből:
2x16- Q Who, A borgok miatt, 3x15 -Yesterday Enterprise, mert jó :)
4x02- Ezt különösen kedvelem, mert az egész estés filmeket végignéztem, mielőtt rendesen belevágtam volna a TNGbe, és ez a rész kapcsolódik a 7. filmhez.

Ha tartani fogja ezt a tendenciát, akkor szeretni fogom ezt is :)
Akkor már csak az Enterprise maradt ki... egyszer letöltöttem, de az első egykét rész nem tetszett, aztán töröltem :o Érdemes vele próbálkozni még egyszer? :)

Valezius 07-29-2010 19:42

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 259092)
Ha tartani fogja ezt a tendenciát, akkor szeretni fogom ezt is :)
Akkor már csak az Enterprise maradt ki... egyszer letöltöttem, de az első egykét rész nem tetszett, aztán töröltem :o Érdemes vele próbálkozni még egyszer? :)

Hát ha nem tetszett az eleje, akkor nem tudom :)
Nekem pont az első részek hangulata fogott meg, ami a második évad végéig tart. A 3. évad kicsit más. A 4. évad pedig mivel sajnos az utolsó így elég sok rész van, ami a többi sorozatra ad előretekintést, magyarázatot, nem is tudom hogy fogalmazzam meg.
Például, hogy miért néznek ki a TOSban úgy a klingonok ahogy :)


All times are GMT +1. The time now is 21:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu