Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Router beállítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2770)

Redback 02-18-2008 13:47

Router beállítása
 
Az lenne a bajom, hogy amikor a routert beállítom, a gép nem csatlakozik a nethez, pedig a router igen.Esetleg új kapcsolatot kellene csinálni más beállításokkal?MEgcsináltam újra a netkapcsolatot de semmit nem használt.Ha vki tudna segíteni akkor vegyen fel msn-re!(Ki van írva profilban).

Darkmaster 02-20-2008 13:38

Ha a router default beállításokkal rendelkezik, és csak a netkapcsolatot állítottad be, akkor nagy valószínüség szerint oszt DHCP-n keresztült IP címet.
Természetesen, ha régebben közvetlenül kapcsolódtál az ADSL modemhez (vagy bármilyen csirkebélhez, amin keresztül a neted jön), azon a kapcsolaton keresztül nem tudsz a routerhez hozzáférni.
XP esetén: Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - jobb klikk az adott kapcsolaton, Tulajdonságok - TCP/IP protokoll - Tulajdonságok.
Itt állítsd be az IP cím automatikus kérését.

Ez persze csak abban az esetben működik, ha a router képes rá, és oszt is IP-t, és nincs bekapcsolva egy esetleges MAC szűrés.
Ha írsz egy konkrét netkapcsolatot, és router-tipust, könnyebb segíteni.

Tsobi 02-20-2008 17:24

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 159301)
Az lenne a bajom, hogy amikor a routert beállítom, a gép nem csatlakozik a nethez, pedig a router igen.Esetleg új kapcsolatot kellene csinálni más beállításokkal?MEgcsináltam újra a netkapcsolatot de semmit nem használt.Ha vki tudna segíteni akkor vegyen fel msn-re!(Ki van írva profilban).

Nem is olyh rég nekem is volt hasonló gondom,ha gondolod segítek,csak keress fel! Talán megvan még az ominózus topic is,amiben segítettek.

Redback 02-20-2008 17:27

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 159918)
Nem is olyh rég nekem is volt hasonló gondom,ha gondolod segítek,csak keress fel! Talán megvan még az ominózus topic is,amiben segítettek.

Már megoldottam tdomoval

Tsobi 02-20-2008 17:28

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 159921)
Már megoldottam tdomoval

Örülök :)

Redback 03-09-2008 16:48

Most egy WLAN megcsinálásához kéne swegítség nekem.Ha vki tud segíteni vegyen fel msn-re, vagy írja le ide mit tegyek.

Redback 03-09-2008 17:00

elkezdtem telepíteni a driver-t cd-ről,, és erre azt írta ki, hogy ezzel veszélyeztetem a rendszer stabilitását, és hogy azt ajánlja, hogy állítsam le a telepítést.Mit csináljak?

Phoenix 03-09-2008 21:02

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 164388)
elkezdtem telepíteni a driver-t cd-ről,, és erre azt írta ki, hogy ezzel veszélyeztetem a rendszer stabilitását, és hogy azt ajánlja, hogy állítsam le a telepítést.Mit csináljak?

Simán mehet tovább :)

Redback 04-11-2008 18:10

Most vettünk hozzá egy wan usb-t.Sehogyse sikerül megcsinálni :SHa valaki segítene...(MSN címem a profilomban van)

Redback 08-30-2008 13:30

mostmár csak egy gondom van, jelszót hogy tudok rakni a wlanra? és ezt a jelszot hogy tudom beállítani a gépemen?

tdomo 08-31-2008 22:46

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 188757)
mostmár csak egy gondom van, jelszót hogy tudok rakni a wlanra? és ezt a jelszot hogy tudom beállítani a gépemen?

Nem tudom kaptál-e már választ msnen, de:
a router beállításait a 192.168.0.1 címen éred el. Egyszerűen begépeled a böngésződbe. A gépeden pedig mikor csatlakozol kérni fogja a jelszót, amit beállítottál.

Kubbi 08-31-2008 22:59

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 188926)
Nem tudom kaptál-e már választ msnen, de:
a router beállításait a 192.168.0.1 címen éred el. Egyszerűen begépeled a böngésződbe. A gépeden pedig mikor csatlakozol kérni fogja a jelszót, amit beállítottál.

Routere válogatja...
A szüleimnél, 192.168.1.2
Az albiban, 192.168.1.1
Párom szüleinél, 192.168.2.1

De egyszerűen megtudhatod a címét...
xp-n: futtatás, ott beírod hogy: cmd, a fekete konzolban beírod, hogy: ipconfig
Amit itt kiad, ott az alapértelmezett átjáró lesz a router címe.

tdomo 09-01-2008 06:58

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 188929)
Routere válogatja...
A szüleimnél, 192.168.1.2
Az albiban, 192.168.1.1
Párom szüleinél, 192.168.2.1

De egyszerűen megtudhatod a címét...
xp-n: futtatás, ott beírod hogy: cmd, a fekete konzolban beírod, hogy: ipconfig
Amit itt kiad, ott az alapértelmezett átjáró lesz a router címe.

Ebben, lehet valami, eddig csak dlink routerekkel volt dolgom, köszi a kiegészítést. :)

Ati 09-01-2008 08:20

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 188929)
De egyszerűen megtudhatod a címét...
xp-n: futtatás, ott beírod hogy: cmd, a fekete konzolban beírod, hogy: ipconfig
Amit itt kiad, ott az alapértelmezett átjáró lesz a router címe.

Vagy megtudhatod mégegyszerűbben: elolvasod a kézikönyvében. :)

Redback 09-01-2008 14:46

routerhez csatlakozom meg minden, csak a jelszót nem tudom beállítani.Esetleg ha valaki részletesen leírná megköszönném :)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/080901/...toltes.hu_.gif


Security Type: itt van még 2 lehetőség, wpa/wpa2 és wpa-psk/wpa2-psk.

Security Option: itt is két elhetőség van még, Open system, és Shared Key.

WEP Key Format: itt ascii van még.

Redback 09-01-2008 14:49

no sikerült, wep 64 bit :) ugye az elég lesz?

Ati 09-01-2008 14:50

Ahol van a 4 kulcs, ott állítsd be valamelyiket, mondjuk az elsőt. ugyanazt a jelszót használd utána a gépeden is, illetve amivel vezeték nélkül csatlakozol.

Én még pluszban javasolnám a MAC címre való korlátozást is, így ha valaki megtudja a jelszavad, akkor sem tudja használni a hálózatot. A csak jelszavas megoldással ha kiderül a jelszó, és valaki használja a környékről, akkor igazából azt nem nagyon fogod észrevenni.

Redback 09-01-2008 14:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 189014)
Ahol van a 4 kulcs, ott állítsd be valamelyiket, mondjuk az elsőt. ugyanazt a jelszót használd utána a gépeden is, illetve amivel vezeték nélkül csatlakozol.

Én még pluszban javasolnám a MAC címre való korlátozást is, így ha valaki megtudja a jelszavad, akkor sem tudja használni a hálózatot. A csak jelszavas megoldással ha kiderül a jelszó, és valaki használja a környékről, akkor igazából azt nem nagyon fogod észrevenni.

szerintem nem fogják annyira buherálni, nincs itt annyi embernek, meg ha használják a router jlezi :)

Kubbi 09-01-2008 15:36

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189015)
szerintem nem fogják annyira buherálni, nincs itt annyi embernek, meg ha használják a router jlezi :)

Amit Ati írt, azt én is csak ajánlani tudom. Egy pillanat alatt be lehet pötyögni, és nincs vele többé gond... :)

Redback 09-01-2008 18:41

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 189024)
Amit Ati írt, azt én is csak ajánlani tudom. Egy pillanat alatt be lehet pötyögni, és nincs vele többé gond... :)

akkor sergítesz ? :D
kér olyat, hogy mac adress, meg ip adress.Az ip meg sajna nem állandó :(.Mit írjak be?

Kubbi 09-01-2008 18:52

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189054)
akkor sergítesz ? :D
kér olyat, hogy mac adress, meg ip adress.Az ip meg sajna nem állandó :(.Mit írjak be?

Ha jól sejtem alhálózati ip-t kell megadni. Azt be lehet állítani úgy hogy a router ne változtassa meg kénye kedve szerint. Valami olyan, hogy a kiosztott alhálózati cím érvényessége ne járjon le. Nálam asszem így van: "Lease Time" és a forever van beállítva.
(valahol a LAN beállításainál keresd)

A géped alhálózati címét sokféleképpen megtudhatod.
A futtatás nál beírod hogy cmd a konzolon bepötyögöd: ipconfig /all
(a /jel elött legyen szóköz)
És itt kiírja a géped alhálózati ip címét (192.168....) és a hálókártya fizikai címét is. Ha több hálókártya van a gépben, akkor a megfelelő hálókártya címét kell megadni a routernek.

Redback 09-01-2008 19:05

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 189060)
Ha jól sejtem alhálózati ip-t kell megadni. Azt be lehet állítani úgy hogy a router ne változtassa meg kénye kedve szerint. Valami olyan, hogy a kiosztott alhálózati cím érvényessége ne járjon le. Nálam asszem így van: "Lease Time" és a forever van beállítva.
(valahol a LAN beállításainál keresd)

A géped alhálózati címét sokféleképpen megtudhatod.
A futtatás nál beírod hogy cmd a konzolon bepötyögöd: ipconfig /all
(a /jel elött legyen szóköz)
És itt kiírja a géped alhálózati ip címét (192.168....) és a hálókártya fizikai címét is. Ha több hálókártya van a gépben, akkor a megfelelő hálókártya címét kell megadni a routernek.

és ha elrontom a beállítást, attól még tudok csatlakozni kábellel nem?

Ati 09-01-2008 19:07

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189068)
és ha elrontom a beállítást, attól még tudok csatlakozni kábellel nem?

Kábellel igen. Ha pedig nagyon-nagyon elrontod, akkor a routert is vissza lehet állítani alap-beállításaira, ez routerenként más, a könyvében le van írva, hogy hogyan teheted ezt meg. Igaz ekkor minden beállítást újra kell benne állítani, szóval ezt csak nagyon végső esetben, de azért néha sajnos kell, pl amikor elfelejted a jelszavát... :D

Redback 09-01-2008 19:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 189070)
Kábellel igen. Ha pedig nagyon-nagyon elrontod, akkor a routert is vissza lehet állítani alap-beállításaira, ez routerenként más, a könyvében le van írva, hogy hogyan teheted ezt meg. Igaz ekkor minden beállítást újra kell benne állítani, szóval ezt csak nagyon végső esetben, de azért néha sajnos kell, pl amikor elfelejted a jelszavát... :D

nos én beötyögtem valamit mac adressnek is, amit a router írt, hogy zaz a címem.IP-nnek beírtam azt amit Kubbi mondtál, most ha tudok csatlakozni wifivel akkor jól állítottam be?

Kubbi 09-01-2008 19:54

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189071)
nos én beötyögtem valamit mac adressnek is, amit a router írt, hogy zaz a címem.IP-nnek beírtam azt amit Kubbi mondtál, most ha tudok csatlakozni wifivel akkor jól állítottam be?

Nem annyira értem amit írtál,
Tehát Ha jó mac adresst írtál be, és a megfelelő alhálózati címet írtad be hozzá, akkor mennie kell. (és persze engedélyezted hogy mac adress szerint szűrjön)
De ha beállítod, hogy szűrje a klienseket, akkor én úgy emlékszem a kábelesekre is be kell írni a mac adresst/alhálózati címet.
(Illetve ne felejtsd el beállítani, hogy ne változtatgassa a router a kliensek alhálózati címeit)

Ha nagyon eltúrtad, akkor marad a kis gomb nyomvatartása, amíg nem törlődnek a beállítások. :D

Redback 09-01-2008 19:57

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 189111)
Nem annyira értem amit írtál,
Tehát Ha jó mac adresst írtál be, és a megfelelő alhálózati címet írtad be hozzá, akkor mennie kell. (és persze engedélyezted hogy mac adress szerint szűrjön)
De ha beállítod, hogy szűrje a klienseket, akkor én úgy emlékszem a kábelesekre is be kell írni a mac adresst/alhálózati címet.
(Illetve ne felejtsd el beállítani, hogy ne változtatgassa a router a kliensek alhálózati címeit)

Ha nagyon eltúrtad, akkor marad a kis gomb nyomvatartása, amíg nem törlődnek a beállítások. :D

sajna 1-2880 percet lehet csak beírni :S

Redback 09-01-2008 19:58

de van olyan, hogy start meg end ip adress.Ha ott megadom a mostani alhálózati címem, akkor elvileg az lesz örökké nem?

Ati 09-01-2008 20:10

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189118)
de van olyan, hogy start meg end ip adress.Ha ott megadom a mostani alhálózati címem, akkor elvileg az lesz örökké nem?

A router alapvetően igyekszik majd ugyanazt az alcímet kiadni ugyanannak a gépnek, úgyhogy hacsak nem nagyüzemben szolgáltatsz netet, akkor ezzel nem sok probléma lehet.

Az viszont fura, hogy ip címet akar összepárosítani mac címmel. Biztos jó helyen vagy? Arról szól az oldal, hogy a megadott mac címekkel lehessen elérni a hálózatot, és semmi mással ne?

Redback 09-01-2008 20:15

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 189123)
A router alapvetően igyekszik majd ugyanazt az alcímet kiadni ugyanannak a gépnek, úgyhogy hacsak nem nagyüzemben szolgáltatsz netet, akkor ezzel nem sok probléma lehet.

Az viszont fura, hogy ip címet akar összepárosítani mac címmel. Biztos jó helyen vagy? Arról szól az oldal, hogy a megadott mac címekkel lehessen elérni a hálózatot, és semmi mással ne?

IP & MAC Binding Setting

ez a főcíme a beállításnak.És itt vna olyan gomb hogy add new, és ott hozzá adtam az adataimmal együtt :)

Ati 09-01-2008 20:43

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189126)
IP & MAC Binding Setting

ez a főcíme a beállításnak.És itt vna olyan gomb hogy add new, és ott hozzá adtam az adataimmal együtt :)

Keress tovább, ez nem az. :)

tdomo 09-01-2008 21:38

A DHCP-t állítsd át statikus ip-re, és írd be a gépeden is a wlan kapcsolatba. Én így csináltam, mac adress, fix ip, wep kulcs.

Redback 09-02-2008 13:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 189148)
Keress tovább, ez nem az. :)


MAC filtering?

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 189160)
A DHCP-t állítsd át statikus ip-re, és írd be a gépeden is a wlan kapcsolatba. Én így csináltam, mac adress, fix ip, wep kulcs.

Majd ha leszel MSN-en írj rám, mert nem nagyon találok statikus xp-t.Amúgy a modelszáma: tplink tl-wr542g

Ati 09-02-2008 13:17

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 189212)
MAC filtering?

Az már jobban hangzik.

Redback 06-21-2011 13:58

Regeltem a DynDNS.com-ra, szépen be szeretném állítani a routerem, azonban provider-nek (kiszolgálónak?) egy legördülő listából lehet választani, TZO.com és DynDNS.org. DynDNS.org-ról átirányít a DynDNS.com-ra. Azonban a routerem nem frissíti az ipcímet, csak dyndns.com-on történő bejelentkezés esetén frissíti :( valami ötlet?

Ati 06-21-2011 14:04

Ha jó adatokat adsz meg neki, akkor a dydns.org-os beállítással gond nélkül tud működni.

Add meg neki a felhasználói nevedet, a jelszavadat, és azt a domaint, amire be szeretnéd állítani. IP-cím változásakor ezután automatikusan átírja.

Ingyenes account esetén úgy tudom van valami időkorlát, hogy milyen sűrűn frissíthetsz, arra figyelj.

Redback 06-23-2011 21:37

két napig szenvedtem ezzel a T-home-os akármivel, de képtelen befrissíteni az IP-t. Most linuxra próbálok valami megoldást találni. Googliban találtam valami nsupdate-t, de magyarul nem sokat találok róla, angolul meg amit írnak nem értem. Valakinek valami ötlet?

Ati 06-23-2011 21:45

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 289313)
két napig szenvedtem ezzel a T-home-os akármivel, de képtelen befrissíteni az IP-t. Most linuxra próbálok valami megoldást találni. Googliban találtam valami nsupdate-t, de magyarul nem sokat találok róla, angolul meg amit írnak nem értem. Valakinek valami ötlet?

Próbáld ki a tzo.com-ot is, hátha azzal megy.

Beállítottál mindent? Felhasználói név, jelszó, domain név, szolgáltató. Mind a 4 be van állítva? Elvileg valami visszajelzést is kéne, hogy láss az oldalon, hogy mi a helyzet, pl sikerült beállítania, vagy rossz jelszó, vagy bármi hasonló. Ez megvan? Azt írja, hogy sikerült neki?

Redback 06-23-2011 21:55

http://img850.imageshack.us/img850/9...llafirefox.png

Semmit visszajelzést nem látok, Ti?

Ati 06-23-2011 22:07

Érdekes... Honnan kellene így tudnod, hogy mi történt? Elég fura ez így.

Most valamire be van állítva ez a domain, az nem Te vagy?

Redback 06-23-2011 22:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 289316)
Érdekes... Honnan kellene így tudnod, hogy mi történt? Elég fura ez így.

Most valamire be van állítva ez a domain, az nem Te vagy?

Webes felületen frissítem kézzel :) most bepróbálom a TZO.com-ot, annak legalább van progija linuxra :)


All times are GMT +1. The time now is 09:32.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu