Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   A hadi morál csökkenése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2298)

Serg 09-05-2007 11:59

A hadi morál csökkenése
 
Ez főleg hadis oriknak való téma lesz ugyanis úgy gondolom hogy kicsit változtatni kéne a katonai morál változón!Most ugye az a helyzet hogy bármely hadis ori amely kevés kocsmával rendelkezik képes vesztes csata nélkül is 100% os katonai morálról 89-92% ra esni rövid idő alatt(1-2 nap)miközben a sok kocsmás tolis orik akár egyetlen csata nélkül is őrzik hónapokig a 98-99% os katonai morált.Szerintem ez teljes mértékben igazságtalan és még csak nem is életszerű hiszen egy olyan ország katonáinak amely még életében nem harcolt esetleg sokkal magasabb a katonai morálja annál az országénál aki akár több ezer nyertes csatát vívott.Javaslatom hogy a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül ne történjen meg illetve sokkal lassabb mértékben mint eddig!
Vélemény?

Valezius 09-05-2007 12:11

Múltkor ütöttem 2-őt, persze jöttek a hiénák 2védés. A morál fel is ment 100-ra, de másnap le is esett 95-re, holott ezelőtt 98körül állt stabilan.
Hát ezt nem tartom igazságosnak, szóval a lassabb morálcsökkenést támogatnám. A többit még átgondolom.
Ha meg így marad, majd megpróbálok ellenni valahogy :)

Serg 09-05-2007 12:13

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 122930)
Múltkor ütöttem 2-őt, persze jöttek a hiénák 2védés. A morál fel is ment 100-ra, de másnap le is esett 95-re, holott ezelőtt 98körül állt stabilan.
Hát ezt nem tartom igazságosnak, szóval a lassabb morálcsökkenést támogatnám. A többit még átgondolom.
Ha meg így marad, majd megpróbálok ellenni valahogy :)

Mit gondolsz át?

Valezius 09-05-2007 12:13

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 122931)
Mit gondolsz át?

Azt hogy jó lenne, ha egyáltalán nem csökkenne :)

Pax Hungaricum 09-05-2007 12:14

A véleményem, hogy ez a varázslókra is érvényes. Örülök, ha szegény óriás varázslóimnak a katmorálja 75 fölött marad. A kocsmás tolik katmorálcsökkentését enm támogatnám. Hiszen egy olyan helyen, ahol a katonák a zsoldjukat egész nap mulatókban és szórakozóhelyeken verik el, nem lenne magas a morál. Tele vannak pénzzel, állandóan buliznak, és nem nagyon van háború, tehát nincs mitől félni, hogy ki leszenk küldve menetelni... Szerintem roppant jól ézik magukat sörmámorban a tornyok mögött. Szerintem indokolt a magas morál.

A kevés kocsmás hadi oriknál viszont tényleg gyorsan esik (inkább zuhan) a katmorál. Néha szinte képtelenség 95% fölött tartani, mert egyszerűen nincs annyi célpont, hogy állandóan támadj. (Mellesleg az nem kis pénzekbe kerül fenntartani, állandóan zsoldot fizetni az útra, és pótolni az elesett seregeket.. Sok ezestben ezek több tíz, vagy száz milliós tételek.)
Ha meg állandóan kint vagy, védtelen is vagy mellesleg.

A hadi orik katonai moráljának alap csökkenését valóban lassíthatnánk, de nem angy mértékben. Mert azért az is igazságtalan lenne, hogy keresel valami lufit, és heti 2x megütöd, azt ott a 99-100% katmorál.

Ha már nem adsz a katonáknak szórakozási lehetőséget és biztonságérzetet, akkor elgalább mutassák meg, hogy mire képesek. Legyen versenyszellem.

Szóval a katmorál visszaesés kis mértékű csökkentését támogatnám.

Gee

Serg 09-05-2007 12:16

Igazából ha valaki hosszú ideig nem harcol csökkenjen a morálja,de ne úgy hogy tegnap volt 4 nyertes csatám és ha következő nap nem ütök akkor a harmadik napra már esik 5-8% ot

Pax Hungaricum 09-05-2007 12:16

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 122933)
Azt hogy jó lenne, ha egyáltalán nem csökkenne :)

Mármint hogy 200 hekin tele rakom magam lovakkal ,felverem magam 100%-ra, majd nyomok egy full íjászos seregcserét, és pusztán védekezéssel fent tartom 100%-on? Ez azért nem teljesen igazságos. Szerintem. :D
A toli legalább 'beáldoz' érte valamit. 30% kocsmánál már igencsak sebezhető. ;)

Szóval a csökkenés mértékének lassítását támogatnám.

Pax Hungaricum 09-05-2007 12:18

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 122935)
Igazából ha valaki hosszú ideig nem harcol csökkenjen a morálja,de ne úgy hogy tegnap volt 4 nyertes csatám és ha következő nap nem ütök akkor a harmadik napra már esik 5-8% ot

Pl egy időarányosan egyre jobban fokozódó morálcsökkenés nem lenne rossz. Szóval ha 1-2 napig nem ütsz, akkor maradna magasan, és lasasn kezdene el csökkenni, és ha csak 4-5-6 napig nem támadsz, akkor kezdene el nagymértékben zuhanni.

Serg 09-05-2007 12:20

[quote=Pax Hungaricum;122934]A véleményem, hogy ez a varázslókra is érvényes. Örülök, ha szegény óriás varázslóimnak a katmorálja 75 fölött marad. A kocsmás tolik katmorálcsökkentését enm támogatnám. Hiszen egy olyan helyen, ahol a katonák a zsoldjukat egész nap mulatókban és szórakozóhelyeken verik el, nem lenne magas a morál. Tele vannak pénzzel, állandóan buliznak, és nem nagyon van háború, tehát nincs mitől félni, hogy ki leszenk küldve menetelni... Szerintem roppant jól ézik magukat sörmámorban a tornyok mögött. Szerintem indokolt a magas morál.


Ha nem a katonai morálról beszélnénk akkor igazat is adnék neked de egy sörsátorban vedelő tapasztalatlan ujonc morálja miért lenne magasabb mint a harcedzett tapasztalt katonáké?Nem a tolisokét akarom egyébként csökkenteni eszembe se jutott,a javaslat fő csapásiránya hogy a sok nyertes csata után ne essen le vesztes csata nélkül ennyire hamar a katmorál!

Pax Hungaricum 09-05-2007 12:35

Mert biztonságérzete van, és az alkoholtól sokkal bátrabb/vakmerőbb.
És nem mondtam, hogy konkrétan felhozad, hgoy a toliknak csökkenjen, csak mivel itt a külsőn néha érdekes dolgokat lehet látni (pl fegyver + drágakő = lézerpuska...), és a tolik magas morálját igazságtalannak tartottad, gondoltam még mielőtt valakiben felmerül, hogy húzzuk le az övékét is, inkább megelőzöm a felvetését.

Nyilván, azt, hogy a nyertes csaták után kevésbé csökkenjen a katonai morál, azt a fenti hsz-aimban leírtak szerint nagyon is támogatom.

Ne tudd meg miket szívok a hadi orijaimmal, főleg szintlépéskor, amikor már (legalábbis én) nem szoktam kitámadni, hagyorsan lépni kell, vagy bármi van, ne vesszen a sereg, vagy ne pont lépés előtt tetszen meg egy üres ori, azt üt ki a top-ból... Szóval fél napig tuti nem mozdulok ki. Aztán szintlépés. Utána még 3 napig.
Aztán a következő szinten azt veszem észre, hgoy bezuhanok a csoport kellős közepére, és azt veszem észre, hogy 79% a katmorálom. Aztán még a hülye is bever, én meg még a hullákhoz is alig férek be...

Szóval az ötletet támogatom (kivéve azt , hogy egyáltalán ne csökkenjen), csak nehogy rossz irányba menyjen el. Lásd: az agyon offolt idióta javaslatokkal előrukkoló akárkik hozzászólásait, akik lézerfegyvereket meg ilyesmiket akarnak itt bevezettetni. Szóval nehogy a tolik szívjanak rá, mert a sok akárki, akinek vagy tolija vagy hadija vagy egyik fajta orija sem volt soha, állatságokat írnak ide be. :D Szóval veled vagyok Serg :p:D

Synkel 09-05-2007 13:15

Az ötletet én is támogatom. Kevés kocsmával, ritkán szolidan ütögetve elég jó morált lehet tartani. Ezzel szemben ha az ember "belekényszerül" egy háborúba, és tönkreveri az ellent, az sok seregmozgással jár, és hiába győzöl folyamatosan, amint vége igen hamar béka segge alá megy a morál. Lassítani kéne rajta.

Félreértés ne essék, nem a tolisokét akarom piszkálni, csak összehasonlításképpen mondom, hogy régebben egy félelfnek 2 nyíllal emelkedő katmorálja volt, ami egy nyílra csökkent a 4-dik mészár után. Ha mi leálltunk volna az ütéssel, morál szempontból mint győztesek sokkal rosszabbul jártunk volna mint ő.

Sikoly 09-05-2007 20:47

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 122927)
Ez főleg hadis oriknak való téma lesz ugyanis úgy gondolom hogy kicsit változtatni kéne a katonai morál változón!Most ugye az a helyzet hogy bármely hadis ori amely kevés kocsmával rendelkezik képes vesztes csata nélkül is 100% os katonai morálról 89-92% ra esni rövid idő alatt(1-2 nap)miközben a sok kocsmás tolis orik akár egyetlen csata nélkül is őrzik hónapokig a 98-99% os katonai morált.Szerintem ez teljes mértékben igazságtalan és még csak nem is életszerű hiszen egy olyan ország katonáinak amely még életében nem harcolt esetleg sokkal magasabb a katonai morálja annál az országénál aki akár több ezer nyertes csatát vívott.Javaslatom hogy a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül ne történjen meg illetve sokkal lassabb mértékben mint eddig!
Vélemény?


Egyetértek.A lassú katimorálcsökkenésre szavazok.Nemcsak az egykocsmáa óriások problémája ez hanem a gnómoké orkoké is.A-ban ugyan megoldható a sereg piacon tartásával de más csoportokban valóban segítség lenne hogy ne kelljen napi 3-at ütni a 100-as katimorálért.

Kubbi 09-05-2007 21:12

Nekem 4 kocsmás óriásom van. 91 a kat morálom, és én is szívtam már amiatt, hogy sokat ütöttem. De ha elintézzük, hgy mindenkinek 100%-on legyen, akkor már akár ki is lehetne venni a játékból.
Szerintem ez, hogy sok győztes csata után hamar leromlik a morálod, valahol védi a környékbeli orikat, egy esetleges domináns országtól.

Smooth Scroller 09-05-2007 22:43

aztan minek a 100-as kmoral? hiszen pont ez a baj. 94 korul kell tartani es onnan nagyon lassan kezd esni lefele. tehat ha esik 92-91-re akkor kell 1et utni, hogy ismet 93-94 legyen.

gondolom sokan ismerik a lengetes fogalmat. ez az amikor elvesszuk a katonak zsoldjat nehany korre, igy a kmoral iszonyaun elkezd esni. kb. 58-60 koze kell esnie (ott mar csak 1 piros nyillal legyen lefele), aztan ugy kell osztani a penzt, hogy a sima moral 100 legyen tripla zolddel felfele. ezt csak 1szer kell megcsinalni, nem kell folyamatosan igy tartani. ekkor a kmoral esese megall, aztan elindul felfele, mivel a moral kozeperteke 75-nel van. de mivel kellokeppen alacsonyrol indulunk nem all meg 75-nel, hanem ott mar kb. dupla zold nyillal megy felfele. ez persze eltart 1 darabig (indulo kmoraltol fuggoen kb. 1.5-2 nap), de az eredmeny onmagaert beszel: ha kozben nem kapunk be utest akkor folmegy 94-95-re, aztan onnan csak nagyon lassan kezd el ismet leesni.

hogy mindezt miert irtam le? mi koze van a kmoral eseshez? az, hogy ez UGYANAZ csak a forditottja. kb 94-nel van 1 kisebb nyugvo pont (ugya az elf kivetelevel 75-nel van a nagy nyugvopont), es ha tulsagosan felvisszuk (100-ra, dupla/tripla zolddel felfele) akkor a negativ lengetes utol fog erni minket. azaz az esesnel nem fog megallni 94-nel, hanem megy tovabb lefele. ha 100-as tripla zoldet csinalunk a kmoralbol, akkor a csatak lezajlasa utan kb 2 nap alatt leesik 88-89-re. ez teljesen normalis. a lengetes ellentete.

a megoldas pedig az, ha csak neha utunk, amikor 92-re esik a kmoral es akkor ujra visszatornazzuk 94-re, ahonnan ismet lassan kezd majd leesni.

a folyamat ugyanaz mint amikor allandoan 100-on tartjuk penzosztassal a sima moralt, majd 1szercsak nem adunk tobb penzt erre a celra. ekkor elindul lefele a moral 1 pirossal, majd 2vel, vegul tripla pirossal elzug 75 ala.

en pl soha nem tartom magasan a sima moralt, igy magatol beall 73-75 korulre es nem kell penzt osztani. persze ha artozunk vagy lopkodunk akkor innen is megindul lefele, akkor kell, de lenyegesebben kevesebbet, mintha allandoan 100-on akarnank tartani.

ha a 100-on tartott sima moralt engedjuk leesni, akkor vhol 50 korul all majd meg es indul visszafele 75 iranyaba, persze 70 alatt a kmoralunkat is elkezdi lehuzni (hacsak nem osztunk penzt mielott ennyire leesne).

szoval sztem nem kell belenyulni ebbe a dologba, ha elso ranezesre nem is, de sztem jol muxik.


ha meg vmelyik hadis ugy erzi, hogy nem tud utni - mert mondjuk a kornyeken mindenkivel mnt-ben van -, de szeretne ha a kmoralja nem lenne alacsony, akkor 1szeruen elvonja a zsoldot kb 3-4 korre, aztan lenget 1 jot es 2 nap mulva ujra 94 koruli lesz a kmoralja, ami joiedig 90 folott fog maradni megint. ;)

(megjegyzem, hogy ha elszurjuk a lengetest es tulsagosan levisszuk a kmoral es ott osztjuk a penzt, akkor nem 94-ig megy majd fel a kmoral, hanem 100-ig is, de akkor le fog esni 88-89-re es nem marad joiedig 90 folott.)

Serg 09-06-2007 01:44

Quote:

Originally Posted by Smooth Scroller (Post 123067)
aztan minek a 100-as kmoral? hiszen pont ez a baj. 94 korul kell tartani es onnan nagyon lassan kezd esni lefele. tehat ha esik 92-91-re akkor kell 1et utni, hogy ismet 93-94 legyen.

gondolom sokan ismerik a lengetes fogalmat. ez az amikor elvesszuk a katonak zsoldjat nehany korre, igy a kmoral iszonyaun elkezd esni. kb. 58-60 koze kell esnie (ott mar csak 1 piros nyillal legyen lefele), aztan ugy kell osztani a penzt, hogy a sima moral 100 legyen tripla zolddel felfele. ezt csak 1szer kell megcsinalni, nem kell folyamatosan igy tartani. ekkor a kmoral esese megall, aztan elindul felfele, mivel a moral kozeperteke 75-nel van. de mivel kellokeppen alacsonyrol indulunk nem all meg 75-nel, hanem ott mar kb. dupla zold nyillal megy felfele. ez persze eltart 1 darabig (indulo kmoraltol fuggoen kb. 1.5-2 nap), de az eredmeny onmagaert beszel: ha kozben nem kapunk be utest akkor folmegy 94-95-re, aztan onnan csak nagyon lassan kezd el ismet leesni.

hogy mindezt miert irtam le? mi koze van a kmoral eseshez? az, hogy ez UGYANAZ csak a forditottja. kb 94-nel van 1 kisebb nyugvo pont (ugya az elf kivetelevel 75-nel van a nagy nyugvopont), es ha tulsagosan felvisszuk (100-ra, dupla/tripla zolddel felfele) akkor a negativ lengetes utol fog erni minket. azaz az esesnel nem fog megallni 94-nel, hanem megy tovabb lefele. ha 100-as tripla zoldet csinalunk a kmoralbol, akkor a csatak lezajlasa utan kb 2 nap alatt leesik 88-89-re. ez teljesen normalis. a lengetes ellentete.

a megoldas pedig az, ha csak neha utunk, amikor 92-re esik a kmoral es akkor ujra visszatornazzuk 94-re, ahonnan ismet lassan kezd majd leesni.

a folyamat ugyanaz mint amikor allandoan 100-on tartjuk penzosztassal a sima moralt, majd 1szercsak nem adunk tobb penzt erre a celra. ekkor elindul lefele a moral 1 pirossal, majd 2vel, vegul tripla pirossal elzug 75 ala.

en pl soha nem tartom magasan a sima moralt, igy magatol beall 73-75 korulre es nem kell penzt osztani. persze ha artozunk vagy lopkodunk akkor innen is megindul lefele, akkor kell, de lenyegesebben kevesebbet, mintha allandoan 100-on akarnank tartani.

ha a 100-on tartott sima moralt engedjuk leesni, akkor vhol 50 korul all majd meg es indul visszafele 75 iranyaba, persze 70 alatt a kmoralunkat is elkezdi lehuzni (hacsak nem osztunk penzt mielott ennyire leesne).

szoval sztem nem kell belenyulni ebbe a dologba, ha elso ranezesre nem is, de sztem jol muxik.


ha meg vmelyik hadis ugy erzi, hogy nem tud utni - mert mondjuk a kornyeken mindenkivel mnt-ben van -, de szeretne ha a kmoralja nem lenne alacsony, akkor 1szeruen elvonja a zsoldot kb 3-4 korre, aztan lenget 1 jot es 2 nap mulva ujra 94 koruli lesz a kmoralja, ami joiedig 90 folott fog maradni megint. ;)

(megjegyzem, hogy ha elszurjuk a lengetest es tulsagosan levisszuk a kmoral es ott osztjuk a penzt, akkor nem 94-ig megy majd fel a kmoral, hanem 100-ig is, de akkor le fog esni 88-89-re es nem marad joiedig 90 folott.)

Neharagudj ettől nagyobb hülyeséget csak Harcosok szokott írni!
Lengetni akkor szoktunk ha nincs ellenfél a közelben és szöviben vagy mert mfként földre éhes orik közt ha megcsinálod akkor elég hamar 7 szilvafás földesúr leszel.AZ ALAP JAVASLAT hogy vesztes csata nélkül essen lassabban a hadi morál és nem az hogy Te hogyan növeled a morálod csata nélkül.Kéretik nem elvinni a topikot egészen más irányba ha szájmenésed van arra ott a fórum.

Smooth Scroller 09-06-2007 02:52

kezdem unni unni a beszolasaidat. a velemenyemet mondtam el, te pedig csak szemelyeskedsz es fikazol.

J.Ati 09-06-2007 02:57

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 123080)
Neharagudj ettől nagyobb hülyeséget csak Harcosok szokott írni!
Lengetni akkor szoktunk ha nincs ellenfél a közelben és szöviben vagy mert mfként földre éhes orik közt ha megcsinálod akkor elég hamar 7 szilvafás földesúr leszel.AZ ALAP JAVASLAT hogy vesztes csata nélkül essen lassabban a hadi morál és nem az hogy Te hogyan növeled a morálod csata nélkül.Kéretik nem elvinni a topikot egészen más irányba ha szájmenésed van arra ott a fórum.

Ezt most jól megmondtad ám!Gratula!


A javaslatodra kitérve szerintem fölösleges.
Nekem eddig nem voltak ilyen gondjaim.
Nem kell állandóan 100-on lennie a katmorálnak jó akkor is ,ha 90-en vagy 95-ön van:)

-Fegya- 09-06-2007 07:56

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 123080)
Neharagudj ettől nagyobb hülyeséget csak Harcosok szokott írni!
Lengetni akkor szoktunk ha nincs ellenfél a közelben és szöviben vagy mert mfként földre éhes orik közt ha megcsinálod akkor elég hamar 7 szilvafás földesúr leszel.AZ ALAP JAVASLAT hogy vesztes csata nélkül essen lassabban a hadi morál és nem az hogy Te hogyan növeled a morálod csata nélkül.Kéretik nem elvinni a topikot egészen más irányba ha szájmenésed van arra ott a fórum.

Szerintem Smooth hosszan írta le azt, hogy a katmorál olyan mint az inga, ha lengethetünk alulról fölfelé, akkor több nyertes csata után viseljük el, hogy felülről lefelé lengünk.
Szerintem ez idetartozó vélemény, bár, mint látszik, egy mondatban is meg lehet fogalmazni.

Valezius 09-06-2007 07:57

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 123096)
Szerintem Smooth hosszan írta le azt, hogy a katmorál olyan mint az inga, ha lengethetünk alulról fölfelé, akkor több nyertes csata után viseljük el, hogy felülről lefelé lengünk.
Szerintem ez idetartozó vélemény, bár, mint látszik, egy mondatban is meg lehet fogalmazni.

Jó, de ha lengetni akarom, azt én döntöm el, hogy mikor hogyan. Hameg támadok egyet, ahogy Smooth írja, akkor is ottvan, hogy jönnek a hiénák, védem mindet, és a morál felszalad 100-ig, aztán lezuhan.

Deni 09-06-2007 08:07

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 123082)
Nem kell állandóan 100-on lennie a katmorálnak jó akkor is ,ha 90-en vagy 95-ön van:)

Hihetetlenül sok tud múlni azon az 5%-10%-on, szóval szerintem a katmorál akkor jó, ha 100% :)

És hogy a témához is hozzászóljak: részemről támogatom, hogy a katonai morál csökkenése lassabban történjen, a miértet előttem már páran leírtak, azt inkább nem ismételgetem :rolleyes:

Serg 09-06-2007 09:15

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 123096)
Szerintem Smooth hosszan írta le azt, hogy a katmorál olyan mint az inga, ha lengethetünk alulról fölfelé, akkor több nyertes csata után viseljük el, hogy felülről lefelé lengünk.
Szerintem ez idetartozó vélemény, bár, mint látszik, egy mondatban is meg lehet fogalmazni.

Fegya semmi bajom az ingával csak mint leírtam aki életében nem harcolt annak kocsmával tartósan fent van és ezért azt tartanám igazságosnak hogy aki nem veszít csatát annak lassabban induljon el lefelé és ez a javaslatom is.Az egészen más dolog hogy van akinek tetszik van akinek nem.

-Fegya- 09-06-2007 09:32

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 123110)
Fegya semmi bajom az ingával csak mint leírtam aki életében nem harcolt annak kocsmával tartósan fent van és ezért azt tartanám igazságosnak hogy aki nem veszít csatát annak lassabban induljon el lefelé és ez a javaslatom is.Az egészen más dolog hogy van akinek tetszik van akinek nem.

Semmi bajom a javaslatoddal. Csak arra akartam rámutatni, hogy Smooth hosszas fejtegetése miért tartozik ide.

Steve 09-06-2007 10:49

Nem tartom szükségesnek az ötletet. Szerintem a toliknak leginkább egy plusz védelem hogy a katmoráljuk maxon van, a hadiknak ezt igenis ki kell érdemelniük. Ha egy hadis nem élezi ki magát tarthat kocsmát. Hameg szellős a pontlista akkor van idő lengetni, nem szükséges az állandó százas.
Persze előfordulhat, hogy a semmiből mélszabiról előtűnik alul egy vérork amit 100as katmorállal fognál de 99essel már nem, hát akkor IJ :)

Serg 09-06-2007 12:10

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 123133)
Nem tartom szükségesnek az ötletet. Szerintem a toliknak leginkább egy plusz védelem hogy a katmoráljuk maxon van, a hadiknak ezt igenis ki kell érdemelniük. Ha egy hadis nem élezi ki magát tarthat kocsmát. Hameg szellős a pontlista akkor van idő lengetni, nem szükséges az állandó százas.
Persze előfordulhat, hogy a semmiből mélszabiról előtűnik alul egy vérork amit 100as katmorállal fognál de 99essel már nem, hát akkor IJ :)

Több ezer nyertes csatával nem érdemlem ki,de 10% kocsmával kiérdemlem?Tarthat kocsmát?Egy olyan szinten ahol 4000-9000 között van a kő ára te építgetnél?Ne csak a sok milliárdal fellépőkre gondolj vannak sokkal szegényebb országok is.A lengetést meg Mfként rizikós megcsinálni és én nem ismerek olyan szellős pontlistával rendelkező csopit ahol ezt nyugodt szivvel ajálhatnám egy kezdőnek.És végül de nem utolsó sorban:NEM AZ A JAVASLAT LÉNYEGE HOGY 100% OS MARADJON A KATMORÁL HANEM AZ HOGY LASSULJON A CSÖKKENÉS MÉRTÉKE HA NINCS VESZTES CSATA!

Puppi 09-06-2007 12:29

Serg tamogatom a javaslatodat es tokeletesen eggyetertek, tapasztalatbol mondom. Tobb napi csatarozas utan vesztett csata nelkul 100% os morallal 2-3Nyilas moralrol van szo , ha abbamaradnak a cstak 4-5 napon belul jo legyen 1 het kepes 95% ra vagy az ala esni a moral.Ezt nem tartom ferr dolognak ha mar csatazgatol es eredmenyes jatekos is vagy igenis megerdemled hogy a katonai moralod kisebb mertekben essen nyertes csatak utan.Bujjunk kocsmak moge a hadis orszagainkkal csak azert hogy a katonai moralunk stabilan magasan aljon?? Nonszensz en Hoditani akarok !!!:D

csofika 09-06-2007 12:44

Kedves Puppi ne vedd a szívedre a dolgot, de a morál tetszik így ahogy van. A védekező oriknak is magasan lehet a moráljuk, ha sokat támadják a butuska kis játékosok, természetesen eredménytelenül.

Úgyhogy mindki irány a bunkerbe (toronyba) aztán várhatjuk a morál növekedést, minta messiást, hátha betámad valami huncut kis hulla és pattan egy nagyot, aztán zöldülgetnek a nyilacskák:)

Remedy 09-06-2007 12:46

Quote:

Originally Posted by csofika (Post 123158)
Kedves Puppi ne vedd a szívedre a dolgot, de a morál tetszik így ahogy van. A védekező oriknak is magasan lehet a moráljuk, ha sokat támadják a butuska kis játékosok, természetesen eredménytelenül.

Úgyhogy mindki irány a bunkerbe (toronyba) aztán várhatjuk a morál növekedést, minta messiást, hátha betámad valami huncut kis hulla és pattan egy nagyot, aztán zöldülgetnek a nyilacskák:)

Csofika draga, nem lenne olyan javaslatod, hogy a rengetes emelje a kat moralt? :P

Pax Hungaricum 09-06-2007 12:50

Jézusom. Megjött csofi... Lőttek a topicknak... Ennyi volt. :(

sutike31005 09-06-2007 12:57

nem támogatom.

Arwen 09-06-2007 13:00

Én úgy gondolom, hogy a morál esés főleg az óriás hadisokat érinti, mivel általában kevesebb kocsmát tartanak. Viszont a faji varijuk miatt eléggé védettek a tolisokkal szemben.
Egy hadi gnómnak, vagy orknak több toli kell, mert nem védi őket szieszta, és több kocsmával tudják tartani a morált 94-95%-on.

94-95%-os katmorállal simán lehet ütni, minek maradna napokig 98-99%?

Egyelőre nem érzem úgy, hogy ebbe bele kéne nyúlni.

Puppi 09-06-2007 13:01

Quote:

Originally Posted by csofika (Post 123158)
Kedves Puppi ne vedd a szívedre a dolgot, de a morál tetszik így ahogy van. A védekező oriknak is magasan lehet a moráljuk, ha sokat támadják a butuska kis játékosok, természetesen eredménytelenül.

Úgyhogy mindki irány a bunkerbe (toronyba) aztán várhatjuk a morál növekedést, minta messiást, hátha betámad valami huncut kis hulla és pattan egy nagyot, aztán zöldülgetnek a nyilacskák:)

Csofika draga nem veszem a szivemre mint latom elotted nem teljesen vilagos a tema.Igen ahogy mondod a sok vedekezo orszag moralja is lehet nagy a sok butuska kis jatekosok tamadasaitol (hogy a te szavaiddal eljek) De a vedekezo orszagoknak is jot tesz az ha tobb sereget megfog es a felszokkeno moraljuk nem esik vissza par nap alatt ugyadnoda ahonnan elindul mivel a tamadasok vedese is katonai cselekedetnek minosul.Itt arrol van szo hogy a nyertes csatak utan (legyen az tobb tamadas vedese vagy tobb sikeres tamadas kivitelezese) a lenyeg a vesztett csatak nelkul a katonai moral lassabban zuhannyon meg akkor is ha napokig semmi katonai akciot nem hajtasz vegre!!

csofika 09-06-2007 13:14

Ezzel egyetértek Puppi, teljesen igazad van. A morál csökkenése azonban lehet, hogy arra sarkallja a játékosokat, hogy folyamatosan aktív támadó játékot produkáljanak, felpezsdítve ezzel saját és mások vérét is.

Puppi 09-06-2007 13:18

Quote:

Originally Posted by csofika (Post 123181)
Ezzel egyetértek Puppi, teljesen igazad van. A morál csökkenése azonban lehet, hogy arra sarkallja a játékosokat, hogy folyamatosan aktív támadó játékot produkáljanak, felpezsdítve ezzel saját és mások vérét is.

Es?? ez lenne akkora problema?? Ne viccelj mar :D

Alba 09-06-2007 13:54

Ez az egész változtatás a z orias fajt erősitené a többivel szemben.
Igen is essen a moral megérdemli hiszen az tesz előnyre szert hogy nem tart kocsmát.
Steve vel értek egyet hoyg a tolis oriknak jár ez a kis plussz védelem hiszen ha ezt se kapnák szarban lenne a haza.
A jopár évvel ezelőtti hodhoz képest így is extrem erejű lett a barakk. Korábban alig mászkált vki 20-30 % barakkal most meg mindenki 50-60 al megy sima normál csoportokban. Ha meg enynivel nem akar ütögetni csak magaas moral az IJ.

Cyby_ 09-06-2007 14:17

az aktívabb játék érdekében,nem támogatom.
íg y mégtöbb bebetonozott ori lenne,ami nincs szükség!

J.Ati 09-06-2007 14:23

Quote:

Originally Posted by Deni (Post 123101)
Hihetetlenül sok tud múlni azon az 5%-10%-on, szóval szerintem a katmorál akkor jó, ha 100% :)

És hogy a témához is hozzászóljak: részemről támogatom, hogy a katonai morál csökkenése lassabban történjen, a miértet előttem már páran leírtak, azt inkább nem ismételgetem :rolleyes:

Ahogy a javaslatban is van nem marad százon csak lassabban csökken.
Én még soha nem ültem annyit a babérjaimon,hogy annyira leessen(90 alá)!
Szóval én nem támogatom.

Serg 09-06-2007 15:12

Quote:

Originally Posted by csofika (Post 123158)
Kedves Puppi ne vedd a szívedre a dolgot, de a morál tetszik így ahogy van. A védekező oriknak is magasan lehet a moráljuk, ha sokat támadják a butuska kis játékosok, természetesen eredménytelenül.

Úgyhogy mindki irány a bunkerbe (toronyba) aztán várhatjuk a morál növekedést, minta messiást, hátha betámad valami huncut kis hulla és pattan egy nagyot, aztán zöldülgetnek a nyilacskák:)

Ha csak egy kicsit konyítanál a játékhoz vagy olvasnád a súgót akkor tudhatnád hogy ha a kissereges támadások(ha az össz támadó érték kevesebb mint a fele a védőértéknek akkor nincs vesztesége a védőnek,de a morálja sem emelkedik) nem emelik a morált pláne ha valaki bebunkerezi magát!Szal kapd össze magad és írj legalább egyszer egy értelmes hozzászólást,mert különben tényleg szállóige leszel(A csofika hozzászólásától ments meg uram minket!)

Serg 09-06-2007 15:15

Quote:

Originally Posted by Alba (Post 123197)
Ez az egész változtatás a z orias fajt erősitené a többivel szemben.
Igen is essen a moral megérdemli hiszen az tesz előnyre szert hogy nem tart kocsmát.
Steve vel értek egyet hoyg a tolis oriknak jár ez a kis plussz védelem hiszen ha ezt se kapnák szarban lenne a haza.
A jopár évvel ezelőtti hodhoz képest így is extrem erejű lett a barakk. Korábban alig mászkált vki 20-30 % barakkal most meg mindenki 50-60 al megy sima normál csoportokban. Ha meg enynivel nem akar ütögetni csak magaas moral az IJ.

Én már láttam orkot gnómot elfet is kevés kocsmával szal nem csak az óriást!

Stoky(Gárdi) NEXUS 09-06-2007 15:29

én támogatom az ötletet hogy ne essen olyan gyorsan a morál:)
különben meg nem csak oriásnak kelhet kevés kocsma hanem egy orknak is vagy esetleg egy gnómnak!

Stoky(Gárdi) NEXUS 09-06-2007 15:31

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 123214)
Én már láttam orkot gnómot elfet is kevés kocsmával szal nem csak az óriást!

ezeket a fajokat 0 kocsmával is láttam :p
sőt én is nagyon szeretem ezt :p


All times are GMT +1. The time now is 04:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu