Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fantasy, szerepjátékok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Elszólások és egyéb mókás dolgok játék közben (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=73)

Chris 01-27-2006 18:56

Elszólások és egyéb mókás dolgok játék közben
 
Üdvözlet!

Gondolom mással is megesett már, hogy egy éjszakába nyúló játék során félreértett valamit, vagy rosszul fejezte ki magát, és ezzel széles vigyort varázsolt társai képére. E mellett más mókás dolgok is előfordulhatnak játék közben: furcsa nevek, szituációk, esetlen karakterek, stb.

Nemrég kezdtünk egy DnD3 partit. Az egyik játékos a karakterének (Pelor pap) a Mias nevet adta, amit egyszerűen csak „miaz”-nak ejt. Egy alkalommal, mikor a társaság egy fogadóba szállt meg (a karakterek külön-külön szobába lettek elszállásolva), a papunk bekopogtatott egy társa szobájába, mire jött bentről a kérdés:
- Ki az?
- Mias.
- Hogy hogy mi az?
Ezt az esetet követően kezdtük azzal heccelni a papot, hogy azt kérdezgettük tőle: mi az atya? :D

Vampire-t játszottunk késő éjjel. A karakterem azzal töltötte az idejét, hogy bővítette a nyáját, amit egy másik kari szóvá is tett:
- Jól megy neked a nyájgyűjtés.
- Milyen nyálgyűjtés? :confused:
:D

Veletek történt már hasonló?

Apa 01-28-2006 01:57

végül is igen, casak a feleségem megne tudja..............

aúú 01-28-2006 13:19

Hát, nálunk a mesélő szólta el magát... NPC papnővel mondta a következőket egy AD&D játék alkalmával:
- Mielőtt átmegyünk az ellenséges határon, a szentszimbólumokat és egyéb hülyeségeket dugjátok el...:D :D

Meg volt egy ilyen karakter leírás is...:
- Szőke, magas hajú...:D

Mike zoostorm 01-29-2006 16:47

Nalunk is volt egy mokas szitu:
Helyszin: folyo rajta pici hid. Egyik partja en harcolok 3 ellenfellel , meg egy masik csavo 4 gyel a tulparton egy Csaj NPC ket rosszfiu tarja ot es nezi a csat kimenetelet...Megerkezik a party bajvivoja leszall lovarol., mi meg kuldjuk szabaditsa ki a csajszit... Oda megy a hidra es elkialltja magat: Hagyat a lanyt, harcoljatok meg velem. A csajnak: Ne aggodj holgyem kiszabaditalak!!
Erre a meselo: oke a ket rosszfiu megindul feled...
Srac: iiigen??? Kard el es Balra el... Erre elfut...A bajvivo! :D:D

Mike zoostorm 01-29-2006 16:49

A masik jo:
Egy fiatal srac barbarral jarszott uj lovakat vettunk az ove meg nem akart engedelmeskedni csak allt egy helyben. Erre a barbar:
-Leszalloka lorol es moge megyek es elkezdem tolni.
A srac 6 meter repult miutan paroslabbal megrugta a lo es EP-re lesebezteSzerintetek mennyi lett a sebzes?? A srac pont meghalt... Ez kb 20 perc jatek utan volt meg meg sem kaptuk a kuldetest..:) Imadom a barbarokat!!:D

Senki 01-29-2006 17:15

hát ez okos.... :D
Nálunk Vámpírba volt nem egy vicces sztorink:
Rövid elősztori: adott egy csorda pesti punk, az egyik nyer a lottón egy valag pénzt amiből egy csomó piát jó szállodát és egy new york-i ultra metál/punk/goth buliba elhúznak.... legyilkolódik a társaság szaftos véget ér a csapat, (embereket indítottunk ügye ) ezekután csurom vérben ázva ébredünk, ki ki furán, és ott vagyunk egy raktár pincéjében... (igen aki ebből rájön hogy Szabbath 'lapátfejek' lettünk az okos (azaz mókából vámpírrá tettek minket, hogy majd első éhségünkbe gyilkolászünk, meg utána is... ami bejött , mert aztán ez a csorda éhes szörnyeteg nem tudta ügye mi merre hány mérer...) ) ez a kedet aztán innét sok dolog történt: elloptunk egy hihetetlenül ócska ruszki tragacsot: kizúztunk a város szélébe, ott valami templomfélébe húzódtunk el az egyik NPC javaslatára. De tüntessük el a lopott tragacsot mondja a rendmániás bérgyilkos (LOL!!!) egyszeri punk odasétál és egy gyújtólőszerrel pakolt jackhammerrel (bérgyilkos fazon eszköztárából) szétlövi a benzintartályt... (a kocsi platóján egy nagyi volt halott állapotban, mert látott olyat amit nem kellett volna...) Okos.. nem lett nagy baja, de erre kijöttek a zsaruk.... ezek szórakoznak az okostojás punkkal majd pár marha fegyvert lóbál a képükbe (játékosok persze :D) erre nini, hát kiderül hogy ezek nem is zsaruk, azért fura a ruhájuk mert most ölték le a két igazi zsarut, hogy szórakozhassanak velünk. Baromi nagy bunyó, létszámfölény a mi oldalunkon és leöljük az egyiket és a másik is épp meghalóban van: vérpontja alig maradt mert elhasználta átalakulások sorára... (igen, tzimisce volt) csüngök rajta, egy mozdulatomba kerülne diablerizálni és rá is készülök, lógok a vállán a két kezét hátrafogva és harapni készülök... erre az előbbi okos punk a jackhammerrel szétkaszálja félig... ezzel persze azt éri el, hogy cafatokká lövi a két lábamat. a másik meg hátulról akarja leszúrni a kardjával.. (ez egy japánmániás volt...) és persze az okos átszúr a vámpírral együtt engem, majdnem megkarózva... (5 főnek volt egyszerre a kezdeményezése....) persze eszméletvesztés, diablerie-nek lőttek, és a két lábamnak.. :D igazán okos csapatjátékosok :D

MiKoR 01-29-2006 18:56

Üdv!

Hát igen rpg.... a legnagyobb röhögések szülőjátéka sztem....:)
Sokat szoktam mesélni is meg játszani is (bér mostanában nincs kivel)

Vámpírba pl. egy Nosferatuval játszom aki kicsit agresszív és nagyjából mindenbe szarik bele amikörülötte történik, most pon egy röhögős rész sem jut eszembe, de majd írok, ha lsz vmi:P

Mike zoostorm 01-29-2006 19:21

en igencsak megfontolnam az a csapatot... lehet megerne inkabb egyedul jatszanod.Te meselsz meg viszed a karaktered is...Lehet hogy azt jobban elvezned..:):)

Mike zoostorm 01-29-2006 19:24

Egy masik jo kis buli:
shadowrun, jatszottuk a veszelyes Dns modult, elso 20 perc lenn vagyunk a csatornahalozatba es talalkozunk mar nem is tudom kivel.
enyem a kezdemeny ok 25 meterre vannak mondom benyomok oda egy RPG-t jo kozel allnak bekapja mind...
nem volt tul sok sikerem, meg aztan szorasra is az jott ki hogy a celpont elott erkezik a raketa, es mint kiderult 15 meterrel a celpont ele...
Tehat az Rpg bol "kiesett" a raketa az orrunk ele es az egesz csapat bekapta+ rankszakadt a csatorna... Kezdtuk az egesz meset elorol...:):)
Tobbet nem nyulok RPG hez:D:D

MiKoR 01-29-2006 19:27

nem úgy gondoltam, hanem, hogy néha mesélek néha játszom :))

Egyébként eszembejutott egy érdekes történet vicesnek nemhiszem, hogy vicces annak kai nemismeri a társaságoT!

Szal Vampire
Feladat feltűnés nélkül felderíteni a szabbat egyik raktárépületét és környékét!
Csapat odaér (gangrel, vetrue,brujah,toreador)
Látjéák, hogy szabbatosok elindulnak egy rakománnyak csapat balfékét elküldik a kocsiért(toreador), gangrel fenevad szemeivel +látás éles érzékek segítségével megfigyeli éppen a környéket, mikor mondja a mesélő (én) hátulról kocsizúgást hallasz, ami egyre erősödik...gangrel: hátranézek és megkeresem a forrását mesélő mondja a toreadornak aki a kocsival tart visszafelé: látsz egy vörös szempárt pont előtted kb. 10 méterre
toreador: felkapcsolom a reflektort (egy katonai dzsippel ment szal reflektor!ok! kicsit világítottak)

Lehet szemét voltam, de a gangrel látáskárosodást szenvedett félórára (kb. 90%osat) :)

MiKoR 01-29-2006 19:28

a játékosok hülyeségét mint mesélők hogyszoktátok honorálni?:P

Senki 01-29-2006 19:34

Quote:

Originally Posted by MiKoR
a játékosok hülyeségét mint mesélők hogyszoktátok honorálni?:P

ahogy az élet: ha belepisil a konnektorba akkor nem jaj hát épp áramszünet van, hanem leég a kari szerszáma... ;)
amúgy ez kb olyan, mint a fényerősítő szem felvillanásvédelem nélkül... :D

MiKoR 01-29-2006 19:36

akikkel én játszom azok nem azt mondják, hogy jahj leégett a farkam mert hülye voltam, hanem azt hogy a retkes mesélő, leégette a farkam :D:D:D:D

Chris 01-29-2006 19:48

Látom szépen gyűlnek a történetek :D ;)
Szintén DnD3, egy elátkozott városban voltunk. A hely teli volt szellemalakokkal, először élő embernek néztek ki. Majd este csuhás alakok megtámadták a várost és felgyújtották. Másnapra a város teli volt élőhalottakkal (szintén szellem alakban) és az épületek le voltak rombolva. Harmadnap szintén embernek tűntek a hajdani lakók, majd jött az ostrom, és kezdődött az egész elölről.
A természet papja elkezdett kutakodni, vajon hogy lehetne megszüntetni az átkot. Addig-addig kísérletezett, míg rájött, ha megszenteli a területet, ott megszűnik az átok, és az újnak látszó építmények romossá válnak (egy szökőkúton próbálta ki ezt először). Nagyon megörült a felfedezésének, és bement a legnagyobb házba (aminek emelete is volt) majd megáldotta. Az egész ház úgy ahogy volt ráomlott...
A csodának és a DM-nek hála túlélte.
A parti lovagja mentette ki a romok alól, majd elindult vele kifelé az égő városból, de nem a városkapu felé, hanem a folyó felé. A pap eszméletlen volt, a lovag nem tudott úszni (páncélban meg pláne nem...)
A csodának és a DM-nek hála ismét életben maradtak...
Kedvenc DM-ünk (Aúú :D ) azért volt ennyire engedékeny és elnéző, mert ekkor játszottunk először DnD3-at...
(Egyébként ez a legparaolimpiásabb partink az összes közül...)

MiKoR 01-29-2006 19:50

pech, hogy még ezt sem tudom de pontosan mi is a " DnD3"?

Senki 01-29-2006 20:18

Quote:

Originally Posted by MiKoR
pech, hogy még ezt sem tudom de pontosan mi is a " DnD3"?

Dungeons and Dragons.... asszem.

Mike zoostorm 01-30-2006 12:17

szerintem inkabb AD&D 3 ra gondolt Chris...:)
sokak kerverik a kettot...
Ha jol tudom volt a D&D aztan abbol lett masodik kiadas azt meg felvaltotta az AD&D. es annak a 3 kiaadasa elerheto napjainkba.
D&D= Dungeons and Dragons
AD&D= Advanced Dungeons and Dragon bar ebben most mar igy leirva nem is vagyok biztos...:D:D

aúú 01-30-2006 14:35

Quote:

Originally Posted by Mike zoostorm
szerintem inkabb AD&D 3 ra gondolt Chris...:)
sokak kerverik a kettot...
Ha jol tudom volt a D&D aztan abbol lett masodik kiadas azt meg felvaltotta az AD&D. es annak a 3 kiaadasa elerheto napjainkba.
D&D= Dungeons and Dragons
AD&D= Advanced Dungeons and Dragon bar ebben most mar igy leirva nem is vagyok biztos...

Hát, mint mondtad sokan keverik, így te is...:D Chris viszont jól írta...:)
Ugyanis volt a D&D, aztán jött az AD&D 2 és most (már magyarul is kapható igen régóta ahogy te is írtad, csak a neve nem az) a D&D 3...:)

Mike zoostorm 01-30-2006 15:20

Akkor bocsesz Auu, mar egen voltam otthon es csak telefonon beszeltem a batyammal, nem is lattam meg a konyvet magat..:)
De igazam volt sokan keverik:) mint en is:D

Davalon 01-31-2006 15:08

Csata közben:
DM: Ebben a pillanatban erős nyomás nehezedik az agyadra.
PC: Dobhatok ellene mentődobást?
DM: Láncos buzogány ellen?...

:)

Davalon 01-31-2006 15:14

Barbár a romos templom mellett:
- Most azon kezdek el gondolkozni, miért nő olyan sok gaz a ház körül.
Tűzvarázsló:
- Hatos intelligenciával én is ezen kezdenék gondolkodni...


Darton-paplovag a megbízóhoz:
- És honnan tudjuk, hogy ti álltok a jó oldalon?
Majd rövid gondolkozás után: - ...bár mondjuk kit érdekel...?


Sebesült dalia harcos bekopogtat a vasorrú banyához, aki mellesleg gyógyító.
- Meggyógyítana, öreganyám? Van pénzem...
- Nem pénzért...


PC: Tartsunk össze, mi kaotikusok!


:)

Mike zoostorm 02-01-2006 19:18

Torpe harcos mondja maganak:
-Majd lemosom az olajat a szakalamrol miutan kinyrituk ezeket a sogronita papokat...:)

Chris 02-04-2006 21:32

Shadowrun. Technikus az utcai szamurájnak:
- Szerintem azért találták fel a törtszámokat, hogy a te eszenciádat ki tudják fejezni... :D

Lepidus 02-04-2006 22:05

ezek a sztorik h vannak?ezek netes rpg k vagy ílyen összejövős??hmm?nem ismerem és nem szoktam ezeket..:D

Chris 02-05-2006 16:49

Én általában "összejövős" játékon történtekből írok be ide részleteket.
Quote:

Originally Posted by Lepidus
...nem ismerem és nem szoktam ezeket..:D

Pontosan mit nem ismersz, és nem szoktál? :confused:

Davalon 02-06-2006 11:44

Quote:

Originally Posted by aúú
Hát, mint mondtad sokan keverik, így te is...:D Chris viszont jól írta...:)
Ugyanis volt a D&D, aztán jött az AD&D 2 és most (már magyarul is kapható igen régóta ahogy te is írtad, csak a neve nem az) a D&D 3...:)


Aztán most meg jön a D&D 3.5 :)

Chris 02-07-2006 10:11

Shadowrun verseny előtt, páran lányok elhatároztuk, hogy indulunk egy amazon partival. (A szép az volt az egészben, hogy a verseny előtt két nappal kezdtük el olvasgatni a szabálykönyvet...) 5 fős csapatot kellett volna összehozni, de csak négyen voltunk, így bevettünk egy srácot tiszteletbeli amazonnak. Ő egy tisztaságmániás leszbikus technikus csajszival játszott. Volt egy-két megnyilvánulása... :D (Remélem az idei versenyen is egy csapatban leszünk :))

A történet erről szólt, hogy egy rock sztárnak dolgoztunk (rá kellett volna vigyázni, meg hasonlók). A hapsi időközben eltűnt. Meg kellett keresnünk, és eltakarítani a hullát, amit a szobájában találtunk.
A rock sztár szobájában talált csajszi fura körülmények közt halt meg, szóval fel akartuk boncolni, ígyhát elvittük a varázsló lakására, hogy míg ő varázslat útján megkeresi a pasit, az én karim a fürdőszoba padlóján felboncolja a hullát. A művelet végeztével a technikus csajszi vette át a terepet takarításügyileg. A fürdőszobába lépve ez volt az első kérdése a DM-hez:
- Egy hulla hány bőröndbe fér bele?
Végül előkerült a húsbárd, meg két Gucci bőrönd, majd irány a pusztulat.
(Később kiderült, ha a technikus nem vágja át a hulla gerincét, akkor az feltámad volna vámpírként, pár órával a boncolás után...)

A mágus eközben megtalálta a rock sztárt. Kiderült, hogy vámpírrá változott. Erre a technikus csaj a filmekben látottak alapján eldöntötte, hogy neki fokhagyma, meg kereszt kell. Tehát vett egy ipari fokhagyma prést, meg egy mázsa fokhagymát, majd irány a templom.
Először a robotja segítségével le akarta szedni a templomtoronyról a keresztet, de nem ment. Így bement a templomba, és az oltárról akarta elemelni a feszületet, de a pap épp akkor érkezett. Így a paphoz fordult, mondván, hogy szeretne venni egy keresztet. Mire a pap megkérdezte, minek kell. Erre ő:
- Tudja atyám, nemsokára Európába utazom, és nem tudom ott miféle barbár népek élnek, és szeretnék vinni magammal egy keresztet, hogy az Úr ott is velem legyen.
A pap megnyugtatta, hogy Európában is élnek keresztények. Erre a csaj:
- Atyám, az előbb hazudtam magának, az az igazság, hogy a kereszt megszerzése élet-halál kérdése. Tudja, ördögűzéshez kellene, egy kiugrott papnak, akinek nincs keresztje.
A pap szemét forgatva igyekezett meggyőzni a csajt, hogy ez komoly dolog és szakértőkre kellene bízni, szóval nem ad keresztet, inkább majd ő elvégzi az ördögűzést. Technikusunk ebben nem nyugodhatott bele:
- Igazából ez az az egész nem is igaz, én csak gyónni jöttem. Tudja bűnös életet éltem eddig, de nemrég megtértem, és nagyon fontos lenne számomra, ha meggyónhatnám a vétkeimet.
Ezt már nem utasíthatta vissza a pap. Szóval a csaj meggyónta minden vétkét (sokáig tartott a dolog :D) majd nagy nehezen a pap megengedte, hogy elég nagy adomány fejében egy feszülethez és egy imakönyvhöz jusson... :D

aúú 02-07-2006 11:52

Pár évvel ezelőtt az egyik Srun versenyen, amit meséltünk a Szegedi Szerepjáték táborban (ami vicces módon Szatymazon van...:D) történt az alábbi...:
A party egyik tagját megszállta egy toxikus szellem, de erről még ő maga sem tudott... éppen a Farkas sámán lakásában voltak, és mindenki kényelmesen elhelyezkedett, mikor a szellem átvette egy pillanatra az irányítást a karakter felett (aki spec az elf utcai szami volt). Ennek következtében furcsa dolgok kezdtek el történni, pld a sámán kedvenc akváriumában - ami pont az a kanapé fölött egy polcon volt, ahol a sámán elhelyezkedett - felforrt a víz és tele lett mindenféle nagyon dúrván maró savas lötyivel. Ez a cucc miatt széttört az akvárium és annak tartalma ráömlött a sámánra és elkezdte szépen marni... a társaság 2 tagja megfogta a sámánt és rohant vele a fürdőszobába, míg a 3. tag vödörből locsolta vízzel... nagy nehezen megmentették attól, hogy szétmarja a sav és miközben a sámán ott pihegett a zuhany alatt, aggódva kérdezte a többiektől, hogy mi van a kedven halaival.
Az ork utcai szami kiment megnézni... eltelt pár perc, majd visszajött és ezt mondta a sámánnak:
- Azt hiszem sikerült elmenekülniük, mert sehol nem találom őket. :D

Mike zoostorm 02-14-2006 18:42

mi egyszer elkezdtunk egy AD&D eletjatekot.. en kis varazslo... 1 szinten volt kemeny 34Hp ugyhogy nem ugraltam es eZt a torpe harcos szovatette , meg hogy csak kolonc vagyok, es ez ment tovabb mig vegul harca fajult a dolog...
lenyeg a lenyeg a kis torommel szemben ott volt egy rohamozo torpe harcos...
mar nem nagyon vagom a szabalyokat meg azt se hogy fullos volt e a torpe a lenyeg hoogy enyem volt a kezdemenyezes es 20 at dobtam, meg sebzesen is maxot, a lenyeg hogy 0 ra levittem a HP ja t a torpenek.... tobbiek azota az eletuket adtak ertem.. nem is jott nekem a torpe megint...:D:D
*soha ne becsulj le senkit...*

Chris 02-16-2006 11:53

MAGUS. A parti egy hegy tetejére épített piramist közelít meg egy nem túl széles szikla lépcsőn, mikor fentről két kráni fejvadász rohamot indít a csapat felé. Félelf Arel pap előveszi az íját és harcba lendül, több körön keresztül suhognak a nyílveszők. Közben a lovag pszí útján testhőmérséklet emelést kezd az egyik kráninál, ez is több körig tart. Ez alatt a tűzvarázsló kieszel egy jó kis vari kombinációt, és előre siet, hogy hatótávba kerüljenek a fejvadászok. A roham indításától számított hatodik körben, már csak egy kráni él, aki kissé kipirulva, nyílvesszővel az oldalában épp a kigondolt varázslat hatótávolságába ér. A varázsló három 1 szegmenses varázslatból álló kombinációt akart ellőni:
– Első lépésként egy gyertyaláng méretű lángocskát idézek a fejvadász vállához, aztán…
A KM közbevág:
– A fejvadász a vállához kap és összeesik.
A varázsló először teljesen ledöbben, majd büszkén kihúzza magát, peckesen odaballag a fejvadászhoz, és ellenőrzi, él-e még a krapek.
Eközben a lovag feltűnés nélkül vigyorog a bajsza alatt, csak ő tudja egyedül, hogy miért is esett össze a kráni (50 fok feletti testhőmérséklet, meghatározott kör után ájulást okoz)… :D :D

aúú 02-17-2006 08:42

Srun party-ban az egyik fegyvermániás, némileg vallásos (Olasz) karakter bosszút akar állni egy egész háztömbnyi orkon, mert azok kirabolták a helyi templomot... nappal megy, mert akkor nagyrészt úgyis alszanak és sikerül beszereznie némi c4-et...
Odaér a házhoz és rájön, hogy mégsem kéne csak úgy besétálni oda, ezért úgy dönt, hogy mivel ikerházról van szó, ezért a másikba megy fel és majd onnan robbant... fel is mászik a tetőre, belenyomkodja a cuccokat, ahogy a filmekben látta, majd átdobja a szomszéd háztetőre a bombát...
Ekkor megkérdezi a KM:
- Na, akkor robbantasz?
- Igen.
- Mekkora a robbantás szakértelmed?
Némi karakterlap vizsgálgatás után...
- Hát nekem olyan nincs...
Ezek után a karakter a szomszéd tetőn kicsit hátrébb húzódott (így volt vagy 10-15 m-re a robbanástól) és megnyomta a gombot... 1 hétig süket volt mindkettő fülére és kicsit ki voltak vörösödve a szemei...:D:D De megkapta ezek után a robbantás szakértelmet első szinten, mert már tudta, hogy nem állunk közel egy felrobbanó házhóz....:D

Chris 02-21-2006 11:29

KM: - Kiértél az erdőből. Mit teszel?
JK: - Megyek, és ütöm.
KM: - De kit? :confused:
JK: - Nem baj, megyek, és ütöm!

Davalon 02-21-2006 11:37

Nem tudjátok, hogy a D&D 3.5 mennyiben más mint a 3? Csak annyit tudok róla, hogy a neverwinter nights2 már ezen a szabályrendszeren alapszik.:)

Chris 02-21-2006 11:44

Lehet, hogy tévedek, de tudtommal DnD 3.5-ös szabálykönyvet nem adtak ki. Szerintem az NWN is DnD 3-on alapul (igaz, valamelyest eltér az asztali játéktól, pl: kevesebb benne a varázslat, speciális kasztokat is lehet választani, stb).
Remélhetőleg egy nálam szakértőbb is hozzászól a témához, és akkor kiderül jól sejtem-e a dolgokat... :D

Davalon 02-21-2006 11:46

Quote:

Originally Posted by Chris
Lehet, hogy tévedek, de tudtommal DnD 3.5-ös szabálykönyvet nem adtak ki. Szerintem az NWN is DnD 3-on alapul (igaz, valamelyest eltér az asztali játéktól, pl: kevesebb benne a varázslat, speciális kasztokat is lehet választani, stb).
Remélhetőleg egy nálam szakértőbb is hozzászól a témához, és akkor kiderül jól sejtem-e a dolgokat... :D

Az tuti, hogy 3.5, mert azzal reklámozzák. De lehet, hogy csak a játék miatt jött ki egy ilyen módosítás, és nem tervezik, hogy ez valóban a többiek folytatása legyen.

Chris 02-21-2006 11:58

Az előbb valamiért elsiklottam a felett, hogy NWN 2-re kérdeztél rá és nem az 1-re. A hozzászólásomban javítottam volna a tévedésem, de gyorsabb voltál a válasszal... :o

aúú 02-23-2006 14:44

Quote:

Originally Posted by Davalon
Nem tudjátok, hogy a D&D 3.5 mennyiben más mint a 3? Csak annyit tudok róla, hogy a neverwinter nights2 már ezen a szabályrendszeren alapszik.:)


D&D 3.5 már 1 éve létezik és leginkább abban van különbség, hogy a feat-eket változtatgatták kicsit, meg beraktak még jópárat belőlük. :) Így pld lehet mindenféle íjász karaktert is csinálni harcosból...:)

Chris 03-09-2006 10:49

MAGUS. A haver karija "kisebb" kocsmai incidens után törött lábbal, és egyéb sérülésekkel fekszik a szobában. Sikerül keríteni egy papot, de a kari ateista, szóval jön a hittérítés:
- Tedd fel a kezed, és kiáltsd te is Arel a legnagyobb! Még egyszer: Arel a legnagyobb! Most hangosabban: Arel a legnagyobb!
Nem tudom mennyire jön át így a hangulat, de ahogy a KM ezt előadta, az felejthetetlen... :D

Steve 03-09-2006 16:37

Nálunk amikor az aktuális KM nem tud úrrá lenni a röhögéseken valami story vagy poén kapcsán, akkor általában leesik egy tégla a mennyezetből és k6 sebzést okoz! Ha sértegetjük a KMet akkor ÉPbe megy.../ez ritka dehát havert lehet:p / Egyszer pl az egész csapat "ottrekedt" egy folyósóban mert már az egész tető ránk omlott annyi téglát kaptunk...:)

Megjegyzem: ha erdőben megyünk akkor is tégla esik:D :D
csak még odáig nem jutottunk el hogy kitaláljuk miért...

Csokibácsi 03-09-2006 18:55

Quote:

Originally Posted by Davalon
Nem tudjátok, hogy a D&D 3.5 mennyiben más mint a 3? Csak annyit tudok róla, hogy a neverwinter nights2 már ezen a szabályrendszeren alapszik.:)

http://www.wizards.com/default.asp?x=d20/article/srd35


All times are GMT +1. The time now is 12:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu