Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Elf faj faji sajátosságainak finomítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1788)

lacqa 05-09-2007 15:10

Elf faj faji sajátosságainak finomítása
 
Ennek a témának a célja az, hogy az ismert módosítások után átalakult elf-ek áthangolására találjunk egy megvalósítható, és mind az elf-ek, mind ellenfeleik számára megnyugtató megoldást.

Ez a téma nem szeretném hogy veszekedésről, személyeskedésről szólna - erre már van néhány téma -, hanem teret adna egy kreatív vitának, aminek a során egy a többség számára valóban elfogadható megoldás körvonalazódhatna.

Igyekeztem összeszedni azokat a javaslatokat, amik a témában eddig előkerültek, és a következő üzenetben felsorolom őket. Szavazást egyenlőre nem indítok, előbb szeretném ha kicsit kikristályosodnának az életképes javaslatok.

lacqa 05-09-2007 15:11

én kilenc "fajta" javaslatot láttam eddig:
  1. álljunk vissza a 20%-ra maluszok nélkül
  2. álljunk át 25%-ra maluszok nélkül
  3. álljunk vissza a 30%-ra maluszok nélkül
  4. jó ahogy most van
  5. csökkentsük a maluszokat
  6. legyen ahogy most van, de adjunk időt
  7. legyen ahogy most van, de lehessen fajt váltani
  8. legyen ahogy most van, de ha megtámadnak, a támadóval szemben éljenek a régi elf gyengébb maluszai
  9. a maluszok mértéke függjön a bebetonozottság mértékétől

lacqa 05-09-2007 15:12

Quote:

Originally Posted by lacqa (Post 94790)
én kilenc "fajta" javaslatot láttam eddig:
...[/list]

nekem teljesen mindegy melyik változat, együtt tudok élni bármelyikkel

de azért az első hármat, és a negyediket nyugodtan kilőhetjük, az első három nem lesz, az szinte biztos, a negyedik pedig csak kevesek szerint jó...

az 5. volt eddig a legnépszerűbb, és a legegyszerűbb is. ehhez nyilván kell némi tapasztalat, sőt szerintem ezt több lépéses iterációval lehetne jól belőni. nekem nem igazán tetszik. tipikus kompromisszumos megoldás, ami senkinek nem jó igazán...

a következő kettő a probléma kikerülése, nekem nem tetszik egyik sem, mert miért ne próbáljuk meg az elfet minél inkább olyanná tenni, amilyennek azok szeretik, akik most játszanak vele, és akkor maradnának?

erről szól a két utolsó javaslat:

nekem a 8. jobban tetszik, ugyanis az elf megmarad békés offenzív fajnak, aki viszont ha megtámadják, keményen odacsap.

az utolsó javaslat sem rossz, bár itt sok minden függ a százalékoktól. amiért mindenképpen rosszabbnak érzem az az, hogy - kis leegyszerüsítéssel - ha ebben a rendszerben egy elf ártóz, az ellenfél máris tudja, hogy az nincs bebetonozva.


összefoglalva én az 5. és 8. javaslatot érzem életképesnek, esetleg a a kettő kombinációját, de én a 8-as számút erőltetném, mert ez megfelelő mind azoknak akik a bunker mögül ártózó elfeket szeretnék eltüntetni, mind azoknak, akik elfként szeretnék megvédeni magukat.

Ati 05-09-2007 15:12

Jelenleg ez a téma nem aktuális. Ameddig az összes elf téma a személyeskedésekről szól, és arról, hogy csakazértse olvasok vissza tegnapnál régebbre, bármit írtál is, addig értelmetlen ez a felvetés.

Ati 05-11-2007 18:46

Sziasztok!

Azoknak, akik most kapcsolódnak be, kapásból 5 másik témával nyitnék, ide lehet írni mindenfélét:

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1779
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1781
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1784
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1782
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1769

Aki pedig komolyan gondolja az érveléseket, az ebben a topicban maradhat. Előrebocsátom, hogy ez a megbeszélések topic, itt allergiás vagyok a szétoffolásra, úgyhogy akinek ilyen késztetései vannak, az vagy a fenti 5 téma valamelyikében, vagy sehol. :)

Ha offolásokba fullad a téma, akkor zárom, totál szétoffolt téma van már elég.

Ezek után finomítás terén járható útnak tartom a térkapunyitás kivételét az ártók közül, és a nem konkrétan ártó szándékú akciók átminősítését: meggyőzhető vagyok a felfedés és az emberlopás ilyen mivoltáról.

Ilyen irányban érdemes gondolkodni.

Artúr 05-11-2007 18:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95501)

.....járható útnak tartom a térkapunyitás kivételét az ártók közül, és a nem konkrétan ártó szándékú akciók átminősítését: meggyőzhető vagyok a felfedés és az emberlopás ilyen mivoltáról.

Ilyen irányban érdemes gondolkodni.

Átminősítés alatt mit kell érteni? Hogy a felfedés és az emberlopás nem lenne ártónak minősítve? Mert azt ámogatnám. Lényegében ezek önvédelmi akciók offenzív tolik meg betegség esetén.

Ezek szerint a katonai védelemtől függő malusz felejtős?

Ati 05-11-2007 18:55

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 95504)
Átminősítés alatt mit kell érteni? Hogy a felfedés és az emberlopás nem lenne ártónak minősítve? Mert azt ámogatnám. Lényegében ezek önvédelmi akciók offenzív tolik meg betegség esetén.

Így van, és mint ilyen, nem vonatkozna rájuk a szigorítás, tehát a régen megszokott mennyiségű készültséget vinné a térkapunyitás, a tolvajok felfedése, illetve az emberlopás nem 80%-os, csak 20%-os maluszt kapna. A tolvajok mérgezése varázslat az maradna az ártó varázslatok között, az nem átmeneti, védelmi jellegű akció.

Ati 05-11-2007 18:56

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 95504)
Ezek szerint a katonai védelemtől függő malusz felejtős?

Erős bonyolításnak érzem, nagyon nehezen számolhatóvá válik tőle minden.

Tsobi 05-11-2007 19:01

Jó vagy Ati,köszi :)
Megtennéd,hogy az egyes javaslatokról elmondod a véleményed?
Kíváncsi lennék,hogy a tízesen kívül melyikben látsz 'fantáziát' ... :)

merlin 05-11-2007 19:01

köszönjük

az elf szakszerv

Ati 05-11-2007 19:11

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
1. álljunk vissza a 20%-ra maluszok nélkül

Ahogyan a 30% megadása erősítés volt, ez ugyanúgy gyengítés lenne, aki eddig nem mert betámadni, az ezután be fog. Nem tartom járható útnak.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
2. álljunk át 25%-ra maluszok nélkül

Ez az eddig is erős elfet mégerősebbé teszi, ez valamilyen malusz bevezetésével jár mindenképp az egyensúly érdekében.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
3. álljunk vissza a 30%-ra maluszok nélkül

Pláne.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
4. jó ahogy most van

Felőlem... ;)

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
5. csökkentsük a maluszokat (50-60%malusz, és 1-2%készüli)

Hááát, nagyon rezeg a léc... Továbbra se sikerült meggyőzni arról, hogy miért létfontosságú egy bebetonozott elf életében, hogy gyújtogasson, regngessen, tűzgolyózzon stb.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
6. legyen ahogy most van, de adjunk időt

Idő, mint a tegner... Mire kell idő? :)

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
7. legyen ahogy most van, de lehessen fajt váltani

Rengeteg felelőtlen fajváltáshoz vezetne, nem támogatom.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
8. alapesetben a mostani maluszok, ha támadás éri őt vagy a szövijét, a támadó és szövije ellen visszaáll a régi rendszer x ideig

Kiszámíthatatlanná teszi a játékot. Az eredeti javítás, ami a maluszokat szükségessé tette, pont a kiszámíthatóság jegyében történt, ezt kár lenne elrontani.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
9. a maluszok mértéke függjön a bebetonozottság mértékétől;
erre Kutyuleee javaslata a legkiforrottabb

Mint javaslat ez nem lenne rossz, de sokaknak az őrtorony területarányának kiszámítása, és képletbe foglalása is problémát okoz, ennek fényében azt hiszem, hogy ez a számítást annyira megbonyolítaná, hogy rengeteg problémát szülne.

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 95128)
10. az ártóvarik közül a tolvajok felfedéséért és a térkapunyitásért ne vonódjon +3% a varikészültségből.

Ezt támogatom a leginkább. Kiegészítve az emberlopással.

merlin 05-11-2007 19:17

a 10-est megköszönnénk
leterítenénk a szönyeget
s meghajólnánk mekka felé ahányszor illik

elf szakszerv

(persze kiegészítéssel)

Tsobi 05-11-2007 19:18

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 95513)
a 10-est megköszönnénk
leterítenénk a szönyeget
s meghajólnánk mekka felé ahányszor illik

elf szakszerv

Csócsáljuk azért meg egy kicsit :)

merlin 05-11-2007 19:20

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 95514)
Csócsáljuk azért meg egy kicsit :)

csócsáljuk, de annál később kerül bevezetésre

Tsobi 05-11-2007 19:22

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 95515)
csócsáljuk, de annál később kerül bevezetésre

Én azért utánakapnék annak a kis nyolcasnak :)

Tsobi 05-11-2007 19:23

Ati kifejtenéd a kiszámíthatatlanságát a nyolcasnak?
Nem látom át ...:o

Ati 05-11-2007 19:33

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 95517)
Ati kifejtenéd a kiszámíthatatlanságát a nyolcasnak?
Nem látom be ...:o

Ami kapásból eszembe ötlik: szöviháború. Ha a megtámadást egy országra érted, akkor az nyilván az egész szövire is értendőnek kell lennie, különben mi haszna lenne?

Tegyük fel, hogy az egész szövire kihatással van. Ha nem tudod kik a szövitagok, akkor fogalmad sincs, hogy ki az, akire vonatkozik ez az "átmeneti változás", és ki az, akire nem. Ha kiderül, akkor máris jogtalan előnyt kapsz, tudod, hogy X szövetséges, pedig nem csináltál szövifelmérést.

Ha csak arra az egy országra vonatkozik, aki konkrétan megtámadott, akkor a szöviháború, mint olyan veszi értelmét. Nem tudod megcsinálni, hogy először e leggyengébb tagot eltünteted a színről, mert rá nem vonatkozik az átmeneti könnyítés.

merlin 05-11-2007 19:35

Az igazsághoz:
Vittem már elfet végig 5 szinten keresztül
Régóta nem teszem, mert gyengének találom, csak az A-ban használható számomra
Soha nem voltam lopi, mert ez sztem nem illik az elf lekéhez, arra ott a ..................................... félelf (az elfajzott) :)
Az elf tornyos védelme miatt megköveteli, hogy éberségével a lepattanokkal gyarapodjon, ezek soxor a hullák, ezért az emberlopi nagy áldásos tud lenni, ha pillanatnyi harcihévből támad, s nem előre megfontolt szándokkal....
A sok térkapu a felméréshez elengedhetetlen, még ha csak soxor csak infoszerzésről szól is
Tapasztalataim szerint az elf leggyengébb pontja a teki+a vari gyilok, ez ellen a felfedés használata létszükséglet
A tekivel nem az a gond, hogy veszteség, hanem, hogy a beállított népességű (civil+kati) oridat erősen megrengeti (ajánlott a dupla lakiteki tartása minden elf számára)
A tolimérgzés is erősen hasznos lehetne, de csak az elfajzott félelfek vonatkozásában (illetve az emberek is játszanak, ha olyan birkák, hogy nincs rajtuk a tükör)


elf szakszerv

Cassandra 05-11-2007 19:36

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95518)
Ami kapásból eszembe ötlik: szöviháború. Ha a megtámadást egy országra érted, akkor az nyilván az egész szövire is értendőnek kell lennie, különben mi haszna lenne?

Tegyük fel, hogy az egész szövire kihatással van. Ha nem tudod kik a szövitagok, akkor fogalmad sincs, hogy ki az, akire vonatkozik ez az "átmeneti változás", és ki az, akire nem. Ha kiderül, akkor máris jogtalan előnyt kapsz, tudod, hogy X szövetséges, pedig nem csináltál szövifelmérést.

Ha csak arra az egy országra vonatkozik, aki konkrétan megtámadott, akkor a szöviháború, mint olyan veszi értelmét. Nem tudod megcsinálni, hogy először e leggyengébb tagot eltünteted a színről, mert rá nem vonatkozik az átmeneti könnyítés.

Őőő... hogy derülne ki, hogy Xszövitag felmérés nélkül?
Mármint, szerintem senki nem fog szövifelmérés helyett vaktában ártózgatni, hogy megtudja kik az ellen szövisei.

Ati 05-11-2007 19:38

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 95521)
Őőő... hogy derülne ki, hogy Xszövitag felmérés nélkül?
Mármint, szerintem senki nem fog szövifelmérés helyett vaktában ártózgatni, hogy megtudja kik az ellen szövisei.

Ha nem fér be tolvajokkal, akkor egy-egy ártó varázslatból ezt ki tudja deríteni.

Tudom, plusz taktikai elem, de nem hiszem, hogy erre szüksége lenne az elfnek.

merlin 05-11-2007 19:41

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 95521)
Őőő... hogy derülne ki, hogy Xszövitag felmérés nélkül?
Mármint, szerintem senki nem fog szövifelmérés helyett vaktában ártózgatni, hogy megtudja kik az ellen szövisei.

fekete hajú tündérke megnyugszik, s inkább kreatív, mint támadó

Cassandra 05-11-2007 19:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95522)
Ha nem fér be tolvajokkal, akkor egy-egy ártó varázslatból ezt ki tudja deríteni.

Tudom, plusz taktikai elem, de nem hiszem, hogy erre szüksége lenne az elfnek.

Ha van tippje arra nézve, hogy kik lehetnek, de ha nincs!?
Nem fogja végigrengetni a fél csoportot.
Megjegyzem, ha nem fér be tolikkal, akkor tolvajokkal kisérletezik a környéken, úgy is kiderítheti felmérés nélkül, hogy kik a szövitagok.:)


Artúr 05-11-2007 19:43

A 9. javaslatról írtad:

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95512)
Mint javaslat ez nem lenne rossz, de sokaknak az őrtorony területarányának kiszámítása, és képletbe foglalása is problémát okoz, ennek fényében azt hiszem, hogy ez a számítást annyira megbonyolítaná, hogy rengeteg problémát szülne.


Azt gondolom aki tudatosan számolva játszik annak ez a számítás nem jelentene problémát. Ennél a tekercskopás pótlásának kiszámítását is bonyolultabbnak tartom.

Kb ennyi lenne:

Ha a torony összterületből elfoglalt %-a nagyobb mint 15% akkor minden újabb 1% a maluszt 3%-al növeli.

Példa: 20% toronnyal

20 (torony%) – 15 (azért mert ettől a %-tól emelkedne a malusz) = 5 (különbség)
5 (a különbség) * 3 (a malusz %) = 15 (ennyi %-al emelkedik a malusz)
20 (alap malusz) + 15 (maluszemelkedés) = 35% a végleges malusz

Ez nem olyan bonyolult és még egyszerűb lenne ha 20% toronyaránytól emelkedne. :)

Akinek ártottak az pedig az ártás mértékéből következtethetne a támadó felépítésére. (A rosszban lenne valami jó is. :D ) Ez visszatarthatná az elfet a felesleges ártózástól, és építés/bontással kombinálva új taktikai elem lehetne. Nekem tetszene, színesítené a játékot.

Aki pedig nem precízen hanem csak saccolva játszik az most sem nagyon tud különbséget tenni hogy 30 vagy 50%-os veszteség bónusszal ártózik-e.

Gondold meg ez az alsó és az A csopiban is megoldaná a dolgot. ;)

merlin 05-11-2007 19:44

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95512)

10.
Ezt támogatom a leginkább. Kiegészítve az emberlopással.

Üssük inkább a meleg vasat, mert a hideg túl rideg!

Cassandra 05-11-2007 19:45

Quote:

Originally Posted by merlin (Post 95523)
fekete hajú tündérke megnyugszik, s inkább kreatív, mint támadó

Egyáltalán nem támadásnak szántam, az én érdekem is, hogy mielöbb megoldás szülessen.:)

(Off: Nem is fekete a hajam.:P)

Blacky 05-11-2007 19:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95505)
Így van, és mint ilyen, nem vonatkozna rájuk a szigorítás, tehát a régen megszokott mennyiségű készültséget vinné a térkapunyitás, a tolvajok felfedése, illetve az emberlopás nem 80%-os, csak 20%-os maluszt kapna. A tolvajok mérgezése varázslat az maradna az ártó varázslatok között, az nem átmeneti, védelmi jellegű akció.

Nekem ez a változat teljesen szimpatikus...Erre szavazok..Már ha ezek a változások életbe lépnének hatalmas segitség lenne Legalább is az orimnak..:) :) :)

merlin 05-11-2007 19:50

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 95527)

(Off: Nem is fekete a hajam.:P)

a sötétben nekem minden vonzó fekete, még a barna is

Tsobi 05-11-2007 20:14

Én továbbra is kitartok a 8-as mellett...lenne egy egyszerű kiegészítés hozzá.
Amint engem vagy a szövimet támadott x,abban a pillanatban megszűnnek a malluszok x-szel és összes szövijével szemben... Hiába nincs felmérés,hiába nem támadtak x szövijei,amint minket akció ért,onnantól kezdve szabad az út a védekezéshez :) Így megoldva a szöviháborús téma is ...

Ati 05-11-2007 20:15

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 95530)
Én továbbra is kitartok a 8-as mellett...lenne egy egyszerű kiegészítés hozzá.
Amint engem vagy a szövimet támadott x,abban a pillanatban megszűnnek a malluszok x-szel és összes szövijével szemben... Hiába nincs felmérés,hiába nem támadtak x szövijei,amint minket akció ért,onnantól kezdve szabad az út a védekezéshez :) Így megoldva a szöviháborús téma is ...

A VÉDEKEZÉSHEZ most is szabad az út, az ártó akciókhoz nem az.

Goldy 05-11-2007 20:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95505)
a régen megszokott mennyiségű készültséget vinné a térkapunyitás, a tolvajok felfedése, illetve az emberlopás nem 80%-os, csak 20%-os maluszt kapna. A tolvajok mérgezése varázslat az maradna az ártó varázslatok között, az nem átmeneti, védelmi jellegű akció.


Ez teljesen korrektnek tűnik...

lacqa 05-11-2007 20:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95518)
...Tegyük fel, hogy az egész szövire kihatással van. Ha nem tudod kik a szövitagok, akkor fogalmad sincs, hogy ki az, akire vonatkozik ez az "átmeneti változás", és ki az, akire nem. Ha kiderül, akkor máris jogtalan előnyt kapsz, tudod, hogy X szövetséges, pedig nem csináltál szövifelmérést.

de cserében ha eddig nem volt tudott, az elfről is kiderül hogy szövetséges.

másrészt nem tartom valószínűnek, hogy az elf végigpróbálná az akár még egy kis csoportban kb. 10 lehetséges országot. ha meg igen, annak a költsége eléggé magas.

ha bármilyen fajjal vagyok, és nyitok egy térkaput az illetőre, majd végigpróbálom hova mennek még be a tolvajaim, így is megtudhatom kik a szövik :) nem hiszem hogy sokan használnák ezt a lehetőséget. kb. ennyi elf fogja kihasználni szvsz.

Andrew 05-11-2007 20:29

a 10-es és 8-as pontokat egyaránt hasznosnak, és fontosnak érzem

a térkapu nyitást semmiképp sem minősíteném ártó akciónak ebből a szempontból, lévén az infószerző és haszonszerző akciók alapja
az emberlopást a hadisabb elfek terén úgyszintén hasznosnak tartom, főleg alsóbb szinteken, ahol viszonylag egyszerű elkapni a nyavalyát
a tolifelfedés pedig nem okoz semmiféle anyagi kárt, egy magától pótlódó tényezőt változtat, önvédelemnél kifejezetten fontos elem, másrészt hasznoszerző akciókat is segítheti egyes esetekben

így viszont még mindig tehetetlen az őt támadó hadisok ellen, jóformán esélye sincs bármi módon visszavágni (ha csak nem megy kísérni, esetleg szembemenni, ami meglehetősen kockázatos, és néha esélytelen)
ezért lenne még hasznos a 8-as pont
itt volt Atinak az az aggálya, hogy indokolatlan előnyhöz juthatna, felmérés nélkül jutna szövilistához - csak azt nem értem milyen módon?
mert az a taktikai elem már most is megvan, hogy végigpróbálja tolikkal a fél csoportot - varikkal szinte lehetetlen is lenne, lévén viharral is 7% lenne egy próbálkozás, hogy ha nem találja el a szövetségest, ami azért ugye meglehetősen sok, nem is beszélve a lebukás veszélyéről - tehát ilyesfajta hasznos taktikai elemmel nem bővülne az elfek repertoárja

a torony%-hoz kötött maluszokon még gondolkozom egy csöppet, azt még nem emésztettem meg teljes egészében

merlin 05-11-2007 20:29

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 95533)
Ez teljesen korrektnek tűnik...

Akkor van összhang

Trek 05-11-2007 20:46

Nekem a 9es javaslat a legszimpatikusabb, és szerintem aki már egy ideje hódítózik, annak nem fog gondot okozni egy kis számolgatás, aki meg nem az úgyse ezen fog felakadni :p
Így egy elf tolis ország is elképzelhető lenne, ugyanakkor meg kell h gondolja kitől lop, mert ha jó toli akar lenni, akkor a védelmet kell feláldoznia, így már nem kell egy nagy sereg hogy átlépjenek raja.
Ha ez nem működik nekem még a 8as javaslat is szimpatikus.
A számolgatásra visszatérve, a súgóban egy egyszerű táblázat megoldaná ezt a problémát is.

Kutyuleee 05-11-2007 20:59

nekem ez is teccene, bár a 9esre támadt egy másik ötletem alternativának:
nem a torony százalékhoz kötnénk, hanem a torony barakk közös százalékához.
és kapna rá még egy 50%os szorzót, így egész korrekt
vagyis ((barakkszám+toronyszám)/összterület*1,5)*100 ez egy egyszerü számitás és pontosan lehet látni az eredményességet (a *100-at csak azért tettem bele hogy százalék értéket adjon ide ki...) és nem is sarkitott számitás 3%os ugrásokkal. (és lenne egy 20%os és egy 80%os szélső értéke)

pl 200hekin 60barakk és 20toronyal a számitás csak ennyi (60+20)/200*1,5=0,6
vagyis 40%os barakk+torony aránynál 60% a malusz

de pl randomra irok számokat és számitom ki utána
454heki 90barakkal és 88toronnyal
(90+88)/454*1,5=0,5881 vagyis az eredményesség 58,81

ezzel semmivel sem bonyolultabb számitás mint a toronybónusz számitása:D

amúgy pedig a térkapú nyitása egy teljesen külön varázslat, lévén nem ártó varázslat, mert a varázslattol közvetlenül semmilyen kár nem éri, nem is információ szerző mert magában semmilyen információt nem hordoz. így nem okoz közvetlen kárt a másiknak, se azonnal, se körökkel késöbb. a tolvajok felfedése, pedig úgyan ártóvarázslat, de önvédelem csupán, hiszen az ellefél országában tényleges kárt nem okozok, csak meggátolom abban hogy árthasson másokat a tolvajaival egy kis időre.
az ember lopás, meg egy kettős dolog, hiszen lehet használni tényleges ártásnak is, végülis emberi vándorolnak el, de lehet használni, saját haszonszerzésére, hisz nálam fognak melózni, ezzel is csökkentve az esetleges emberhiányt.

Tsobi 05-11-2007 21:01

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95531)
A VÉDEKEZÉSHEZ most is szabad az út, az ártó akciókhoz nem az.

A védekezést természetesen a visszavágásra értettem ... nem mondtam,elnézést kérek :)

Tsobi 05-11-2007 21:04

Quote:

Originally Posted by Trek (Post 95542)
Nekem a 9es javaslat a legszimpatikusabb, és szerintem aki már egy ideje hódítózik, annak nem fog gondot okozni egy kis számolgatás, aki meg nem az úgyse ezen fog felakadni :p
Így egy elf tolis ország is elképzelhető lenne, ugyanakkor meg kell h gondolja kitől lop, mert ha jó toli akar lenni, akkor a védelmet kell feláldoznia, így már nem kell egy nagy sereg hogy átlépjenek raja.
Ha ez nem működik nekem még a 8as javaslat is szimpatikus.
A számolgatásra visszatérve, a súgóban egy egyszerű táblázat megoldaná ezt a problémát is.


A súgóban így is vannak képletek...azokat behelyettesíteni tényleg nem nagy munka és még az is meg tudná csinálni,aki nem ért annyit az ilyeshfajta dolgokhoz.. :)

merlin 05-11-2007 21:05

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 95545)
az ember lopás, meg egy kettős dolog, hiszen lehet használni tényleges ártásnak is, végülis emberi vándorolnak el, de lehet használni, saját haszonszerzésére, hisz nálam fognak melózni, ezzel is csökkentve az esetleges emberhiányt.

ez nagyon magyar,s nagyon helyénvaló dolog

Artúr 05-11-2007 21:06

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 95545)
pl 200hekin 60barakk és 20toronyal a számitás csak ennyi (60+20)/200*1,5=0,6
vagyis 40%os barakk+torony aránynál 60% a malusz
.....
ezzel semmivel sem bonyolultabb számitás mint a toronybónusz számitása:D

Hehe, ez tényleg király javaslat. :D Bár a szorzót 1,2-1,3 körül re tenném.
Erre senki nem mondhatja hogy bonyolult.

Trek 05-11-2007 21:21

Még egy példa a saját tapasztalatok alapján:
330 hekin van 39barakk=12% és 30 torony=9%
Ha itt elhagyjuk az 1,3-1,5ös szorzót, akkor: (39+30)/330*100=21% tehát majdnem visszatérnének a régi maluszok, és szerintem ez igazán nem betonvédelem, sőt 5500as lovas hulla sereg is átgyalogol rajta, ami nem olyan lehetetlen ekkora területen (mind védő mind támadó szöviben), ha meg vki betonvédelmet akár, akkor 70%ra is felkuszhat ez az érték, de akkor meg tolija illetve varija nem lesz túl sok, amivel ártózhatna.
Itt csak össze kell adni a tanácsadó oldalon található területi %okat, és megvan a malusz.


All times are GMT +1. The time now is 10:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu