Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Szövifelállások (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=197)

Szecsa 02-08-2006 12:44

Szövifelállások
 
Sziasztok! :)
Sokszor felmerul a kerdes, hogy melyik a jo szovifelallas...kell e mindenkeppen a tolis? Vagy lehet akár 4 hullával is menni, aki hadisként nyomják?Vagy 4 fél-elf tolis?:)
Varom az otleteket...ki mit probald, mi jott be neki :) Persze, szintekre, jatektipusokra es fajokra lebontva :)

laziga 02-08-2006 17:32

Szecsa ezt te se gondoltad komolyan mert nem tudsz olyan szövi felállást mondani amit ne lehetne egy másik szövivel megverni. itt körbe verés esete forog fenn tehát a jó szövi felálás mindig attol fög hogy az adott csoprtban milyen tipusu szöviböl van e legtöbb és az ellne fogsz felállni persze van olyan szövi ami védetteb van olyan ami támadásba erösebb meg van olyan ami kicsit ilyen kicsit olyan ha a szövi sokat tud lenni akkor az arany közép ut a nyerő:D tehát ezért monodm hogy komolytalan a kérdés .
De biztos vagyok benne hogy ezt te is tudod mert miota hodozok te fejlödtél a leggyorsabban a legnagyobbat:P Biztos jó tanárod volt:)

laziga 02-08-2006 17:32

Szecsa ezt te se gondoltad komolyan mert nem tudsz olyan szövi felállást mondani amit ne lehetne egy másik szövivel megverni. itt körbe verés esete forog fenn tehát a jó szövi felálás mindig attol fög hogy az adott csoprtban milyen tipusu szöviböl van e legtöbb és az ellne fogsz felállni persze van olyan szövi ami védetteb van olyan ami támadásba erösebb meg van olyan ami kicsit ilyen kicsit olyan ha a szövi sokat tud lenni akkor az arany közép ut a nyerő:D tehát ezért monodm hogy komolytalan a kérdés .
De biztos vagyok benne hogy ezt te is tudod mert miota hodozok te fejlödtél a leggyorsabban a legnagyobbat:P Biztos jó tanárod volt:)

Fosztó 02-08-2006 17:35

Szerintem a "klasszikus" felallas a legjobb nem hiaba alakult ki. Orias varis 2 gnom hadis vagy egy gnom es egy orias es 1 felelf. Persze le lehet cserelni az felelfet mondjuk emberre esetleg elfre de az mar nem az igazi. Varisnak szoviben mindenkeppen orias kell mert ugyan a gnom varazslata erosebb de jobban farad es pl. amikor egy tolisnak le kell vinni a keszultseget akkor ez sokat szamit.
A hadisoknal min 1 gnom kell legyen mert nagyon jol jon egy szovuhaboruban hogyha egy hadis is tud tolikkal is segiteni es oriasnak nem a tolvaj az erossege. Egy oriast meg azert erdemes mert szivos de egy tapasztalt szovi bekenhadja az oriast es eloszor kinyomja mellolle a tobbit zutan meg konnyeden eljatszadozik vele ugyhogy ijen esetben ha nagyon tamado a szovi akkor szerintem a legjobb az Orias+2 gnom+ felelf es ez talan egesszen a 2-es csopig.

Remedy 02-08-2006 17:39

Quote:

Originally Posted by Fosztó
Szerintem a "klasszikus" felallas a legjobb nem hiaba alakult ki. Orias varis 2 gnom hadis vagy egy gnom es egy orias es 1 felelf. Persze le lehet cserelni az felelfet mondjuk emberre esetleg elfre de az mar nem az igazi. Varisnak szoviben mindenkeppen orias kell mert ugyan a gnom varazslata erosebb de jobban farad es pl. amikor egy tolisnak le kell vinni a keszultseget akkor ez sokat szamit.
A hadisoknal min 1 gnom kell legyen mert nagyon jol jon egy szovuhaboruban hogyha egy hadis is tud tolikkal is segiteni es oriasnak nem a tolvaj az erossege. Egy oriast meg azert erdemes mert szivos de egy tapasztalt szovi bekenhadja az oriast es eloszor kinyomja mellolle a tobbit zutan meg konnyeden eljatszadozik vele ugyhogy ijen esetben ha nagyon tamado a szovi akkor szerintem a legjobb az Orias+2 gnom+ felelf es ez talan egesszen a 2-es csopig.

hat nem tudom... pl egy 4 oriasbol felallo 3 hadis egy varis szovi ellen mit csinalsz tolvajokkal? maximum messzirol tudod oket birizgalni, kozelrol levernek :)

Fosztó 02-08-2006 17:48

Quote:

Originally Posted by Remedy
hat nem tudom... pl egy 4 oriasbol felallo 3 hadis egy varis szovi ellen mit csinalsz tolvajokkal? maximum messzirol tudod oket birizgalni, kozelrol levernek :)

igen ha alattad vannak akkor eleg huzos de 1 varisbol 3 hadisbol allo szovi nem tud tartalekotgyujteni annyit kozel sem mint amennyit egy tolis egyedul osszeszed. Es haboruban azert fontos ha van egy kis penz. Es ebben az esetben nem csak tolikbol erosebb a nem orias szovi hanem varikbol is. Ugyhogy havip orszagoktrol van szo es a felelf tud penzt kuldeni akkor szerintem le lehet verni a 4 oriast elso lepesben a hadisok kiiktatjak a varist utanna abbol is totalis folenyt fognak elvezni. Mondjuk ha a varis tulelo akkor ez kicsit hosszasabb es tobb penz kell hozza de csak kitartas kerdese ;)

Lepidus 02-08-2006 18:34

4óriás..3hadis és varis hadis..a legjobb ha paci-elit felbontásban..egyik óriásnak átlagnál több toli-->szövifelmérésre..egyik óriás helyett egy törpe és lóvé megoldva;-)üdv szecsa!:D

Penya 02-08-2006 18:53

Igen ez a 3 hadis dolog nem rossz az elején de magasabb hekin már netszes, főleg Gben ahol játszik 10 emberből 3 ott a hadik semmit se érnek szinte. Amit nekem szimpatikus az Gig 3 hadi 1 vari Gben 1 vari 3 toli (tetszés szerint ember elf vagy félelf)

Szecsa 02-08-2006 19:20

Laziga, szamomra nem egyertelmu :) Nagyon sok jo szovit lattam...4 tolisat 3 tolisat es egy varist...ami eleg meggyozo tudott lenni :) Ember gazdalkodo 3 db: 700 hekin 10k toli, es artozni nem tudtad oket, beutni pedig csak egy sereggel tudtad...(elsore)
A 4 hadis-varis orias vandor elegge utos tud lenni, ezt letapasztaltam...Sot ennel meg erosebb a Remedy altal emlitett felallas :) S hidd el, Foszto, hogy rengeteg penzt osszelehet szedni...csak fosztani kell, kegyetlenul :)

Lepidus 02-08-2006 21:57

penya..G ben vagyok és tökéletesen működik..3 pacis és egy varishadis óriás..perfekto:)..de volt oan szövim is h 3 sereg nélküli (párszáz elit) varis elf..(oan varisok h csak tővarisok gömbözték őket) és k sok toli..és én..(vari)..egyedül emberektől féltünk..durva volt:p

Lepidus 02-08-2006 22:00

G ben az az idegesítő h tele van oanokkal akik azt hiszik h jó varisok és folyton próbálnak gömbözni..idegesítő..mondjuk nekik x vari van 75 morállal nekem 1,3 x vari és 95 morállal..és próbálkoznak..és van 3 hadis szövijük 23-43 körre..és fenyegetőznek..ÁÁÁ:mad:

Fosztó 02-08-2006 22:16

Quote:

Originally Posted by Szecsa
Laziga, szamomra nem egyertelmu :) Nagyon sok jo szovit lattam...4 tolisat 3 tolisat es egy varist...ami eleg meggyozo tudott lenni Ember gazdalkodo 3 db: 700 hekin 10k toli, es artozni nem tudtad oket, beutni pedig csak egy sereggel tudtad...(elsore)
A 4 hadis-varis orias vandor elegge utos tud lenni, ezt letapasztaltam...Sot ennel meg erosebb a Remedy altal emlitett felallas :) S hidd el, Foszto, hogy rengeteg penzt osszelehet szedni...csak fosztani kell, kegyetlenul :)

Hat akkor mar inkabb 2 hadi ket tolis. :) es ha feltek hogy legyilkoljak a tolikat akkor legye ember es tulelo es legyen ket orias biztosan szivosak lesznek...
Es hiaba van 4 orias hadis fokent egy kis letszamu csopiban ahol 20 hejjel elmessz 5 korre onann mar nehezen megy a meszar ... Vegyuk peldanak a queosia 3/G-s csopijat most 130 korul vagyunk 10 hely mar 4-5 kor ugyhogy meg ha vandor is vagy nehezen kapsz celpontot ...

Xeper 02-08-2006 22:49

Mi most teszteljük a 2 hadi óriás+ hadivaris óriás+hadi gnóm (aki ugye kénytelen tolikat tartani) felállást -eddig egészen jól állunk :)
A tolisokat nem mérjük fel, mert minek, róluk mindenképpen lesz gömb...akit nem tudunk gömbölni, arról lesz éplista, és ütünk ahogy lehet :D
Mindenkit be lehet így verni ;)

Az említett varis-tolis elf szövit teljes határozottsággal vertük volna be gömb és éplista hijján :D -kérdés hogy érdemes e elkezdeni (piac és többi célpont függvénye)

Lepidus 02-08-2006 22:53

alapelv az volt h mi támadunk..kb 3 perc alatt lebontunk nem óriásokról vagy 3-400 hekit..3 gyújt + 4 renget;-)

Lepidus 02-08-2006 22:54

perzse auto-védelem bekapcsol így 2 ről nagyon sokat vagy 3ról sokat..és utánan már..hmmm..úgy volt velünk h 2 körre nem nagyon volt ori..:p

Szecsa 02-09-2006 12:59

Gnomot szerintem a legkonnyebb kicsinalni...egyszer fer be hozza a tolis, magas hekin a gyujtogatas vegzetes lesz...lehet tud gyilkolni, meg tekivel nem huzhato...de ennel jobban sebezheto, szerintem.

laziga 02-09-2006 21:19

szerintem
 
Szerintem mint ahogy irtam is minden szövinek meg van a hiánya legyen az 1vari 3hadi szerintem ezt a tolisok vigan kicsinálják 10 körröl mire oda sétálnak nem lesz hova haza mennijük az meg hogy bontanak na és amatör tolis aki nem ugy játszik hogy ö si tudjon bontani minden toli szövi alapból igy játszik.
NA és a sokat emlegetett toli szövik ellen :ahol esetleg akad oriás vari egy gnom hadi egy jó toli mondjuk fél elf és egy jó hadi mondjuk ork és már bukott is a toli szövi mert a gnom 1 kör alat cserél vesz varit és az oriással kar öltve ki csinálja a tolit ha meg emberek akor az oriás vesz pacit és utszu neki a3hadi le is lépte oket miközben a tolink meg támogat azzal hogy kitekizi öket. milyen akkor szerintem a jó szövi?
olyan hogy sokat van , sokk tartalékot képez folyamatosan piacol és mobil tehát legalább két olyan faj ami alakitható pl gnom jó hadinak de ha kell bár nem 101vari de éppen lehet vele azt is csinálni esetleg szükön toli de az má csak ha tényleg muszály vagy pl:oriás jó varinak de ha kell tud hadi is lenni és igy tovább. tehát vip sokat ülni a gép elött tartalékot képezni és rugalmas felálást össze hozni szerintem ez a nyitja a jó szövinek:D

Szecsa 02-10-2006 07:08

Laziga megfogtad a lenyeget :)
Ha 2-3 korre elegendo kajaval rendelkezo hadis oriasok vannak, es az emlitett 2-1-1 klasszikus szovi, azt is nehez kicsinalni...Aki mar jobb jatekos, es nem szur el dolgokat, akkor mar jo szovi...es persze a penz sem art :)

Remedy 02-10-2006 12:29

Quote:

Originally Posted by Szecsa
Laziga megfogtad a lenyeget :)
Ha 2-3 korre elegendo kajaval rendelkezo hadis oriasok vannak, es az emlitett 2-1-1 klasszikus szovi, azt is nehez kicsinalni...Aki mar jobb jatekos, es nem szur el dolgokat, akkor mar jo szovi...es persze a penz sem art :)

nekunk pl most egy olyan szovi van, hogy egy orias hadi, sok sok barakkal es egy kis toronnyal, egy orias varis-hadis - aki aze tud utni szovisegitseggel nehanapjan, egy gnom hadis-kicsit tolis - es egy torpe hadis, termelo, ugye oda is kell vmennyi toli. Nem mondom hogy nem szetszedheto, de rettento kenyelmes, utni tudunk, penz gondunk egyaltalan nincs (torpincs 100 milkat termel naponta, ugye). Es a penz egy szovihaboruban ugye sokat szamit....

Es ha sokkal tobbet lennenk belepve, kb 50%al jobbat lehetne ebbol kihozni
(sokkal kevesebb tanya, banya sehol csak a torpenel, 0 kovacs, csak a torpenel, konyvtar sehol, stb....)

lehet hogy ez sem egy elveszett felallas, bar nem volt tervezve, de igy alakult :)

Half 02-10-2006 12:44

Quote:

Originally Posted by Remedy
nekunk pl most egy olyan szovi van, hogy egy orias hadi, sok sok barakkal es egy kis toronnyal, egy orias varis-hadis - aki aze tud utni szovisegitseggel nehanapjan, egy gnom hadis-kicsit tolis - es egy torpe hadis, termelo, ugye oda is kell vmennyi toli. Nem mondom hogy nem szetszedheto, de rettento kenyelmes, utni tudunk, penz gondunk egyaltalan nincs (torpincs 100 milkat termel naponta, ugye). Es a penz egy szovihaboruban ugye sokat szamit....
Es ha sokkal tobbet lennenk belepve, kb 50%al jobbat lehetne ebbol kihozni
(sokkal kevesebb tanya, banya sehol csak a torpenel, 0 kovacs, csak a torpenel, konyvtar sehol, stb....)
lehet hogy ez sem egy elveszett felallas, bar nem volt tervezve, de igy alakult :)

Kényelmes cska ühető:D akkor már 4 hadis egy kicsit varisabb 3man kicsit tolisabbak:D egyénibben si tudnak ütni együtt mégjobban:D

Szecsa 02-10-2006 12:53

Remedy, ez fenti csoportban nagyon kenyelmes :)
Olyan "menjunk szepen lassan elore" felallas. (nem serteskent akarom mondani)

En szeretem kielezni az orit...minap lattam 3 hadis ork tulelo 1 orias tulelo varist. 40% templom a varisnak, 15% barakk es torony benne ijakkal. Az orkoknak 10% kocsma, 10% templom es ijasz elites felallas :) Errol kinek mi a velemenye?:)

Half 02-10-2006 12:56

Quote:

Originally Posted by Szecsa
Remedy, ez fenti csoportban nagyon kenyelmes
Olyan "menjunk szepen lassan elore" felallas. (nem serteskent akarom mondani)
En szeretem kielezni az orit...minap lattam 3 hadis ork tulelo 1 orias tulelo varist. 40% templom a varisnak, 15% barakk es torony benne ijakkal. Az orkoknak 10% kocsma, 10% templom es ijasz elites felallas :) Errol kinek mi a velemenye?

Jó fellálás, de hamár ennyi hadi és mindneki folyton jáccik:D
lehetne ijj-lovas, picit több kocsma az orkoknak ezt még kikell tapasztalni. azért, hogy az orkokat nagyjából csaka tolisok tudják lopni. az Oriásnak meg elég 10-20% templom hisz azis hadis:D

Dragi 02-10-2006 14:21

hella
 
Nos az én szövim felállása 3 Gnóm ebből 2Hadis 1 Varis És jómagam egy Fél-elf toli!:D Sztem ez egy nagyon ász felállás legalábbis eddig nem nagyon kötekedtek akik meg igen azok hamar elmentek szabira!:D:cool:

Half 02-10-2006 14:24

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :))
Nos az én szövim felállása 3 Gnóm ebből 2Hadis 1 Varis És jómagam egy Fél-elf toli! Sztem ez egy nagyon ász felállás legalábbis eddig nem nagyon kötekedtek akik meg igen azok hamar elmentek szabira!:D:cool:

Gnóm varis??
Hát melyik csoportban jártok. Azért nemtom. Tehát GNóm varissal eddig eggyel volt dolgom. Sunyiban rnegetett ártozott. Pontlistát mentettem kétszer. Amikro az mf elfemmel megfeleztem a varijait. Akkor hirtelen rájött, hogy ez igy nemjó. Elég haamr békét. kér.
Szerintem a GNóm avris alapvetően rossz. félelf Toli azjó ah jól játszottok. De azért egy 4hadis szövinek kb kétszer akkora a hadereje:D

Dragi 02-10-2006 15:33

figyu
 
Szerintem 5 szinten a Gnóm varis teljesen tökéletes megtudja magát védeni!:D De egyébként sztem szintlépésnél szólunk neki hogy legyen óriás!:D:cool:

Dragi 02-10-2006 15:34

u.i.
 
5/X-ben járunk!

Half 02-10-2006 15:37

Épp az az hogy feljebb tudnám elképzelni, hogy kevesebben vanank sé jó előre megfélelmititek az embereket. De 5. Csoportban soka toli mf akik gyilkoljják
avarikat:D

megfélelmlitést azt jól irtam??::)

Mákosbejgli 02-11-2006 22:43

Szerény vélemény
 
Szevasztok.
Eddig semmit nem olvastam a vari/tolisokrol.
Az én szövim 2 vari/toli félelfből áll, 1 hadi gnomból és 1 hadi oriásból.
Az átlagos szövik a 2-1-1 azok könnyen legyözhetök azálltal mivel a 2 toli/varink egyszerre üthetik a tolit varival a varit tolival miközben a hadik mészizik öket.
Én a legjobban messziröl szeretek támadni hogy legyen idő segitséget küldeni.
Nekem ez eddig nagyon bevállt.
És persze nagyon fontoss a hangulat a szöviben és az együttmüködés.
A pénz is fontoss de könnyen elvész, ha figyelmes egy szövi.
Meg háboruban érdemes a piacot nullázni hogy helyzeti elönyt eltörölje akinek kevés pénze van.

Fosztó 02-12-2006 01:21

Quote:

Originally Posted by Mákosbejgli
Szevasztok.
Eddig semmit nem olvastam a vari/tolisokrol.
Az én szövim 2 vari/toli félelfből áll, 1 hadi gnomból és 1 hadi oriásból.
Az átlagos szövik a 2-1-1 azok könnyen legyözhetök azálltal mivel a 2 toli/varink egyszerre üthetik a tolit varival a varit tolival miközben a hadik mészizik öket.
Én a legjobban messziröl szeretek támadni hogy legyen idő segitséget küldeni.
Nekem ez eddig nagyon bevállt.
És persze nagyon fontoss a hangulat a szöviben és az együttmüködés.
A pénz is fontoss de könnyen elvész, ha figyelmes egy szövi.
Meg háboruban érdemes a piacot nullázni hogy helyzeti elönyt eltörölje akinek kevés pénze van.

egy orias varis ellen nem sokat fopg erni a ket tolis... Sokkal nagyobb kart okoz az egyik tolis.varisodnak a masik szovi tolisa ugyanazt artozhatja a varis is es ramegy meg min 2 meszar es mar ki is esett a jatekbol vagy gyorsan kell piacozzon hogy tudjon potolni ... Egyebkent en szovibe tobnyire tolis vagyok neha hadi de amikor tolis felelf akkor ugyanannyi tolim van mint vari azon kivul 2 hadi gnom vagy 1 gnom 1 orias es egy varis orias van a szoviben. ez egy klasszikusnak szamito szovi ami ellen szerintem veszit az altalad emlitett felallas. Persze ido es penz kerdese is.

függő!! 02-12-2006 17:57

és arról mi a véleményetek hogy egy szöviben van 2 gnóm és 1 ork hadis és egy tolis fél-elf????

Szecsa 02-12-2006 19:11

Makosbejgli: szerintem -ha nem 4-5 korrol tamadjatok- egy 3 hadis kicsit varis 1 varis orias vandoros szovi ellen nem sokat tudtok mit kezdeni...a varis/tolisotokat hamar szejjelszedik, egyiket meszaroljak folyamatosan a hadik, a masikat pedig felfedi a varis. Igy kb. (ha van haduzi) akkor 24 ora alatt meghal a ketto fel-elf...Mig ti a hadisoknak max. betegseget tudtok adni, vagy esetleg rengetni oket...Esetleg gyilkolni a varist...De ok szerintem nagyobb karokat okoznak..

Fuggo:
A gnomok milyen poziciot toltenek be? Ki fog gombozni?

Senki 02-12-2006 19:15

ami nekem bejött eddig az 3 óriás hadi és egy vari óriás... ha lehet mind tudós... nagyot tudnak ütni és a varis pokoli kínokat tud okozni hogyha hergelik... :rolleyes:

Half 02-12-2006 19:38

Quote:

Originally Posted by Senki
ami nekem bejött eddig az 3 óriás hadi és egy vari óriás... ha lehet mind tudós... nagyot tudnak ütni és a varis pokoli kínokat tud okozni hogyha hergelik... :rolleyes:

Én abba hiszke, hogy bele kell mixleni min két gnómot is:D

Mákosbejgli 02-13-2006 14:53

És arrol mi a véleményetek ha elindulna egy szövi ilyen felállásban:
2 félelf tábornok(hadi)
1 Tudos hulla(vari)
1 Oriás tolvaj(toli)
:):)

Caesarion 02-13-2006 17:11

Klaszzikus szövi a legjobb
 
SZerintem egyértelmű hogy egy "klasszikus" szövi a legjobb, tehát:
2 hadis gnóm (elittel)
1 varis (ijjal toronyban)
1 félelf vagy ember tolis (elittel)
minden tag meg tudja magát valamilyen szinten védeni, és támadás kiváló az alakzat.

Half 02-13-2006 18:03

Quote:

Originally Posted by Caesarion
SZerintem egyértelmű hogy egy "klasszikus" szövi a legjobb, tehát:
2 hadis gnóm (elittel)
1 varis (ijjal toronyban)
1 félelf vagy ember tolis (elittel)
minden tag meg tudja magát valamilyen szinten védeni, és támadás kiváló az alakzat.

nem mert akkor a varis is legyen elites ez alap
ÉS akkro már 3 ork 1oriás:D

Lepidus 02-13-2006 22:07

varis íjjal..??legnyagyobb hüleség szerintem..:cool:

Half 02-13-2006 23:51

Quote:

Originally Posted by Lepidus
varis íjjal..??legnyagyobb hüleség szerintem..:cool:

de télleg akkor már véletlen sem tudnak segitnei neki a védésbe. Egy jó szövit csak akkor lehet megcisnálni ha veszel4 aktiv játékost aki tud jáccani. ÉS előre megszervezitek. Akkor midnen lehet jó.

Remedy 02-13-2006 23:58

Quote:

Originally Posted by Half
Kényelmes cska ühető:D akkor már 4 hadis egy kicsit varisabb 3man kicsit tolisabbak:D egyénibben si tudnak ütni együtt mégjobban:D

nem is inkabb utheto inkabb biztos tavolbol tolizhato... leginkabb a gnom es a torpincs... de nem akarok tippeket adni ;)

Szecsa 02-14-2006 12:07

Varis szerintem legyen ijasz-elittel :-)

Senki, akkor mar legyenek tudosok, es alulrol kapjak el az elleneket (nekik 2 korrol).


All times are GMT +1. The time now is 00:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu