Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Gnóm varis! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1172)

Mackosajt 12-09-2006 21:37

Gnóm varis!
 
Azért indítottam ezt a topicot mert Dragon barátommal nem tudtunk megfelelő épületlistát kitalálni tudós gnóm varishoz :)
Lehet esélytelen de azért próba cseresznye alapon meg kell próbálni mindent :)
tekik maxon vannak mindenből :)

Szóval!
292 hektárt vegyünk alapnak!

49 ház 3675 lakos
40 barakk 1800íj és 600elit :)
5 raktár
24 kocsma 1440toli
90 templom 13500vari
30 torony
54 tanya 4185/kör

ha valaki tud jobbat akkor szivesen látom ebben a topicban :)

Dragi 12-09-2006 21:38

:D:D:D fáradt vagyok már hozzá :D:D

Phoenix 12-09-2006 21:43

alapvetően nem vagyok gnóm párti, főleg nem gnóm varis :rolleyes: de ez még életképesnek tűnik :)

[OFF]
Drag: mikor nem vagy fáradt gondolkozni??? :D :D :D :D :D
[/OFF]

Mackosajt 12-09-2006 21:45

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 53188)
alapvetően nem vagyok gnóm párti, főleg nem gnóm varis :rolleyes: de ez még életképesnek tűnik :)

[OFF]
Drag: mikor nem vagy fáradt gondolkozni??? :D :D :D :D :D
[/OFF]


Akkor úgy látod hogy ezzel a felállással még van egy kis esély a túlélésre? :rolleyes: :)

Grabi 12-09-2006 21:54

hmmmm én gnóm-varist csak TF-nek tudok kitalálni, mert az óriás termelési bónusza miatt levágható hogy nem óriás. márpedig gondolom az a cél, hogy éplista után ez merüljön fel a tolisban.
+ a több kocsma is erre enged következtetni.

én úgy csinálnám, hogy kevesebb tanya, kocsma, több raki

petyac 12-09-2006 21:59

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 53192)
hmmmm én gnóm-varist csak TF-nek tudok kitalálni, mert az óriás termelési bónusza miatt levágható hogy nem óriás. márpedig gondolom az a cél, hogy éplista után ez merüljön fel a tolisban.
+ a több kocsma is erre enged következtetni.

én úgy csinálnám, hogy kevesebb tanya, kocsma, több raki

szerintem is kevesebb tanya kell,elég max 10 körre elegendő tanya,és varisnak a toli sem kell annyi,főleg annyi hekin. persze ha szöviben vagy,ha mf akkor más minden. az elit miért kell? ha nem támadsz,akkor elég az íj.márpedig egy varis nem igazán szokott. hacsak nem mf,de akkor meg kevés. a 600 elitből lehet íj,vagy kevesebb vari és az is templom,mert ott elég már az 1,8k íj:D:D:D:D

Mackosajt 12-09-2006 22:00

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 53192)
hmmmm én gnóm-varist csak TF-nek tudok kitalálni, mert az óriás termelési bónusza miatt levágható hogy nem óriás. márpedig gondolom az a cél, hogy éplista után ez merüljön fel a tolisban.
+ a több kocsma is erre enged következtetni.

én úgy csinálnám, hogy kevesebb tanya, kocsma, több raki


leírnád hogy pontosan mire gondolsz!? :)

Mackosajt 12-09-2006 22:01

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53193)
szerintem is kevesebb tanya kell,elég max 10 körre elegendő tanya,és varisnak a toli sem kell annyi,főleg annyi hekin. persze ha szöviben vagy,ha mf akkor más minden. az elit miért kell? ha nem támadsz,akkor elég az íj.márpedig egy varis nem igazán szokott. hacsak nem mf,de akkor meg kevés. a 600 elitből lehet íj,vagy kevesebb vari és az is templom,mert ott elég már az 1,8k íj:D:D:D:D

Írjatok egy épkézláb épületlistát arra ha szöviben van az ember :)
nekem csak a fenti listára telt :)

Grabi 12-09-2006 22:07

én sosem szerettem a csakvari orikat.én a hadivarit komálom. annyi templommal ami minden nem full varist begömböl + az ellen tolisát betakarja. ez tapasztalataim szerint 24-26% templom. erre jön igény szerinti 30-35% barakk full elit. és 3-4 db kocsma. +8 bank seregcserére meg ha vmi kell. többi igény szerint etetőépület.
ha az a célod, hogy óriásnak tűnj akkor figyelj oda nagyon, hogy ne buktasson le a kaja. ugyanis az orias többet termel, ezért kevesebb tanya kell neki. lődd be úgy a tanyát mintha az orias bonuszt megkapnád, de kevesebbet, mintha éheztetnéd.

remélem érthető :)

Mackosajt 12-09-2006 22:09

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 53199)
én sosem szerettem a csakvari orikat.én a hadivarit komálom. annyi templommal ami minden nem full varist begömböl + az ellen tolisát betakarja. ez tapasztalataim szerint 24-26% templom. erre jön igény szerinti 30-35% barakk full elit. és 3-4 db kocsma. +8 bank seregcserére meg ha vmi kell. többi igény szerint etetőépület.
ha az a célod, hogy óriásnak tűnj akkor figyelj oda nagyon, hogy ne buktasson le a kaja. ugyanis az orias többet termel, ezért kevesebb tanya kell neki. lődd be úgy a tanyát mintha az orias bonuszt megkapnád, de kevesebbet, mintha éheztetnéd.

remélem érthető :)

vágom! csak hát egy listának jobban örültem volna :D de ez is megteszi egyenlőre :) köszönöm :)

Mackosajt 12-09-2006 22:21

Ház 49 3675 lakos
Barakk 40 1800 íj 600 Elit
Tanya 50 3875 Bála/kör
Raktár 5 10,04 körre elegendő
Őrtorony 30 1800 Íjász
Templom 94 14100 Varázsló
Kocsma 24 1440 Tolvaj

Ételfogyasztás: 4323 Bála/kör
Foglalkoztatottság: 99%


ez azért már nem oan rossz! :D

Remedy 12-09-2006 22:28

Quote:

Originally Posted by Mackosajt (Post 53204)
Ház 49 3675 lakos
Barakk 40 1800 íj 600 Elit
Tanya 50 3875 Bála/kör
Raktár 5 10,04 körre elegendő
Őrtorony 30 1800 Íjász
Templom 94 14100 Varázsló
Kocsma 24 1440 Tolvaj

Ételfogyasztás: 4323 Bála/kör
Foglalkoztatottság: 99%


ez azért már nem oan rossz! :D

de. eletkeptelen.

dreaman68 12-09-2006 22:41

egy gnóm varis simán játhatszató 5. szinten a baj szintlépés után jön egy kis szövi össze rezzenésnél
5. szinten meg tök fölösleges elit sztem. meg egy varis. de a legnagyobb gondja h csak 5. szinten életképes ott meg sokat nem oszt nem szoroz egy varis

Remedy 12-09-2006 22:54

Quote:

Originally Posted by dreaman68 (Post 53208)
egy gnóm varis simán játhatszató 5. szinten a baj szintlépés után jön egy kis szövi össze rezzenésnél
5. szinten meg tök fölösleges elit sztem. meg egy varis. de a legnagyobb gondja h csak 5. szinten életképes ott meg sokat nem oszt nem szoroz egy varis

a legnagyobb gondja az, hogy ha sok a varija, keves a tolija, es szetgyilkoljak. ha sok a varija es sok a tolija, akkor keves a vedoereje, es szetmeszaroljak. ez szerintem sehogyse jo......

Mackosajt 12-09-2006 22:56

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 53211)
a legnagyobb gondja az, hogy ha sok a varija, keves a tolija, es szetgyilkoljak. ha sok a varija es sok a tolija, akkor keves a vedoereje, es szetmeszaroljak. ez szerintem sehogyse jo......

Majd kiderül!! szintlépésig meg imátkozok :D

dreaman68 12-09-2006 23:02

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 53211)
a legnagyobb gondja az, hogy ha sok a varija, keves a tolija, es szetgyilkoljak. ha sok a varija es sok a tolija, akkor keves a vedoereje, es szetmeszaroljak. ez szerintem sehogyse jo......

jaja én is 4. szinten ezért újrázok akár hogyis mentem egy tolis levert két nap alatt. hiába szedtem le a készüliét állandóan nem lehet bírni sajna:(

Kisbér 12-09-2006 23:13

A házak száma is elárulja, hogy gnóm vagy, tehát arra is kell figyelned!

Amúgy én teljesen mind1, hogy mi, azzal kezdek, hogy tekilopás. Ha jön tekercs, akkor óriás, ha nem, már megy is a varit gyilkolni :D

Amúgy 5. szinten hulla mind1, hogy mi vagy...
Én pl ismeretlen fajjal 0 személyiséggel mentem végig minden gond nélkül...

Mackosajt 12-09-2006 23:15

én most úgy taktikázok hogy most már majdcsak kibirom vhogy szintlépésig ott meg szépen átváltok tudós óriásra :) és már meg is van oldva!

dreaman68 12-09-2006 23:20

Quote:

Originally Posted by Kisbér (Post 53215)
Én pl ismeretlen fajjal 0 személyiséggel mentem végig minden gond nélkül...

na ezt majd kipróbálom:D

Csokibácsi 12-09-2006 23:26

Quote:

Originally Posted by dreaman68 (Post 53214)
jaja én is 4. szinten ezért újrázok akár hogyis mentem egy tolis levert két nap alatt. hiába szedtem le a készüliét állandóan nem lehet bírni sajna:(

Gnóm vari 1%-al jobban is fárad.

Smooth Scroller 12-10-2006 00:20

sztem ez az ori nem igazan jo fejlesztes. jon 1 tolis es secperc szetkapja. a 30 torony + 40 barakk helyett akkormar inkabb csak barakk, az 4200 elit, azzal meg esetleg utni is lehet. az 1800 ij+600 elit nem er semmit, csak vedekezesre valo. hiaba no, akarhonnan kezdunk szamolgatni mindig kijon az, hogy ha varis, akkor orias...

Dragi 12-10-2006 06:56

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53193)
szerintem is kevesebb tanya kell,elég max 10 körre elegendő tanya,és varisnak a toli sem kell annyi,főleg annyi hekin. persze ha szöviben vagy,ha mf akkor más minden. az elit miért kell? ha nem támadsz,akkor elég az íj.márpedig egy varis nem igazán szokott. hacsak nem mf,de akkor meg kevés. a 600 elitből lehet íj,vagy kevesebb vari és az is templom,mert ott elég már az 1,8k íj:D:D:D:D

GNÓM VARINAK kell a toli :p

lll 12-10-2006 07:03

én azt kérdezném meg mondjuk itt:
minek kell ilyen hüle éplistákat letervezni???
meg hüle taktikákat??
mért nem úgy csináljátok, hogy ahogy éppen jön és ahogy tetszik az ori???
nah ez itt a nagy kérdés ugye???
gondolkodtatok már ezen???
brutálisan nagy a függőség a hód iránt, ha már elöre tervezett éplistát vezettek!
nah valaki azért mondja meg, hogy mért kell éplistát tervezni elöre:)

petyac 12-10-2006 07:04

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 53239)
GNÓM VARINAK kell a toli :p

Tudom,hogy kell neki!És ha szöviben akkor is? Mert bár tekit ugysem tudnak tőle lopni!:D

Dragi 12-10-2006 07:11

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53243)
én azt kérdezném meg mondjuk itt:
minek kell ilyen hüle éplistákat letervezni???
meg hüle taktikákat??
mért nem úgy csináljátok, hogy ahogy éppen jön és ahogy tetszik az ori???
nah ez itt a nagy kérdés ugye???
gondolkodtatok már ezen???
brutálisan nagy a függőség a hód iránt, ha már elöre tervezett éplistát vezettek!
nah valaki azért mondja meg, hogy mért kell éplistát tervezni elöre:)

Ennek van a legkisebb köze a függéshez :) Amúgy ha belegondolsz egy építész sem úgy megy oda egy épülethez hogy ehh na most ebből olyan Westendet csinálok! Minden tervrajz nélkül hogy csak na, aztán ha végez kiderül hogy csinált egy fejre állított piramist! A lényeg az hogy az éplista olyan mint egy épület tervrajza és az alapján építed fel az országod:D :)

Dragi 12-10-2006 07:11

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53244)
Tudom,hogy kell neki!És ha szöviben akkor is? Mert bár tekit ugysem tudnak tőle lopni!:D

ha gnóm varis és szövibe van főleg kell neki a toli :)

petyac 12-10-2006 07:15

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53243)
én azt kérdezném meg mondjuk itt:
minek kell ilyen hüle éplistákat letervezni???
meg hüle taktikákat??
mért nem úgy csináljátok, hogy ahogy éppen jön és ahogy tetszik az ori???
nah ez itt a nagy kérdés ugye???
gondolkodtatok már ezen???
brutálisan nagy a függőség a hód iránt, ha már elöre tervezett éplistát vezettek!
nah valaki azért mondja meg, hogy mért kell éplistát tervezni elöre:)

Szerintem ezt általában kezdők csinálják,hogy találomra építkeznek,aztán fél-elfből hadist csinálnak.:D De nem bántom őket...mindenki kezdi vhol. Leginkább feljebb van szerintem szükség a megtervezésre,emrt ha ott összevissza csinálod könnyen leigáznak,de ez érvényes alulra is:D Szerintem!!:D

petyac 12-10-2006 07:19

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 53246)
ha gnóm varis és szövibe van főleg kell neki a toli :)

Kell toli,de mennyi?

Dragi 12-10-2006 07:19

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53254)
Kell toli,de mennyi?

Egy picivel több mint amennyi az átlag hadisoknak van :)

lll 12-10-2006 07:22

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53247)
Szerintem ezt általában kezdők csinálják,hogy találomra építkeznek,aztán fél-elfből hadist csinálnak.:D De nem bántom őket...mindenki kezdi vhol. Leginkább feljebb van szerintem szükség a megtervezésre,emrt ha ott összevissza csinálod könnyen leigáznak,de ez érvényes alulra is:D Szerintem!!:D

oksa
Ha most az elöző írásomból kezdőnek nézel akkor bemutatkozok:
Boszinak hívnak belül hódban itt lagen a nevem
2005.április körnéykén regiztem elöször kb ilyen volt a sorszámom akkor:2630..
azóta nyertem párbajokat
hv-t sajna nem nyertem mert mindig közbe jön valami:)
normálban pedig voltak nagy csaták amiket álltalában magabiztos győzelem volt de idő kellett hozzá és persze napi 3-4 alvás csak
nah most hogy bemutatkoztam
én még mindig nem értem miért kell éplista terv hogy tudjál jól játszani??
egy profi játékosnak sem muszály éplista tervel haladnia
csinálhatja úgy, hogy ahogy éppen szüksége van valamire
ha közbe jön valami akkor változtat a jó irányba
mivel tud minden pontot a hódról:)
nah akkor mégegyszer lényegre törően: mi értelme is van az éplista tervhez? és akkor csak ahhoz tartani magad?

petyac 12-10-2006 07:25

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53260)
oksa
Ha most az elöző írásomból kezdőnek nézel akkor bemutatkozok:
Boszinak hívnak belül hódban itt lagen a nevem
2005.április körnéykén regiztem elöször kb ilyen volt a sorszámom akkor:2630..
azóta nyertem párbajokat
hv-t sajna nem nyertem mert mindig közbe jön valami:)
normálban pedig voltak nagy csaták amiket álltalában magabiztos győzelem volt de idő kellett hozzá és persze napi 3-4 alvás csak
nah most hogy bemutatkoztam
én még mindig nem értem miért kell éplista terv hogy tudjál jól játszani??
egy profi játékosnak sem muszály éplista tervel haladnia
csinálhatja úgy, hogy ahogy éppen szüksége van valamire
ha közbe jön valami akkor változtat a jó irányba
mivel tud minden pontot a hódról:)
nah akkor mégegyszer lényegre törően: mi értelme is van az éplista tervhez? és akkor csak ahhoz tartani magad?

Dehogy gondollak kezdőnek!!! Ne hari ha megsértettelek!:d Szerintem akkor is hasznos,de az igaz,ha vki profi akkor nem kell neki,mert rutinból tudja miből mennyi kell az adott fajhoz,de szerintem akkor is jó,és nagy segítség:D

Dragi 12-10-2006 07:29

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53260)
oksa
Ha most az elöző írásomból kezdőnek nézel akkor bemutatkozok:
Boszinak hívnak belül hódban itt lagen a nevem
2005.április körnéykén regiztem elöször kb ilyen volt a sorszámom akkor:2630..
azóta nyertem párbajokat
hv-t sajna nem nyertem mert mindig közbe jön valami:)
normálban pedig voltak nagy csaták amiket álltalában magabiztos győzelem volt de idő kellett hozzá és persze napi 3-4 alvás csak
nah most hogy bemutatkoztam
én még mindig nem értem miért kell éplista terv hogy tudjál jól játszani??
egy profi játékosnak sem muszály éplista tervel haladnia
csinálhatja úgy, hogy ahogy éppen szüksége van valamire
ha közbe jön valami akkor változtat a jó irányba
mivel tud minden pontot a hódról:)
nah akkor mégegyszer lényegre törően: mi értelme is van az éplista tervhez? és akkor csak ahhoz tartani magad?

Nem kezdő hanem láma vagy :D:D:D és elolsvatad amit írtam ?:p Egy építésznek minek tervrajz ? Azért hogy ne fejjel lefelé csinálja meg pl. a Westendet :p

petyac 12-10-2006 07:30

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 53268)
Nem kezdő hanem láma vagy :D:D:D és elolsvatad amit írtam ?:p Egy építésznek minek tervrajz ? Azért hogy ne fejjel lefelé csinálja meg pl. a Westendet :p

Pedig lehet jól nézne ki az is:D:D

lll 12-10-2006 07:31

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53261)
Dehogy gondollak kezdőnek!!! Ne hari ha megsértettelek!:d Szerintem akkor is hasznos,de az igaz,ha vki profi akkor nem kell neki,mert rutinból tudja miből mennyi kell az adott fajhoz,de szerintem akkor is jó,és nagy segítség:D

nem haragszok egyáltalán sem
most profi vagy nem profi valaki
ha valaki profi akkor nem kell neki terv ugye
ha valaki meg nem profi és egy profi oda ad neki egy építési tervet mondjuk 400 hekire X-ben, akkor oksa megcsinálja a dolgot aránylag, de azt se tudja "mi fán terem". és ha az építés és a taktika során valaki beleszól, hogy mondjuk megtámad vagy valami, akkor nem fogja tudni, hogy most álljon vagy ülljön:)
éppen ezért nem értem, hogy mi szükség van a éplista tervre
meg aztán tényleg az már fanatikusság nagyon ha tervel dolgozik
pl.: én hv-kon még régebben amikor játszottam sose tudtam leírni hogy mit kell melyik percben csinálni, mert egyszerüen nem érdekel engem az éplista meg stb... de amikor az adott perc van akkor mindig tudom, hogy mit hogyan merre mennyire kell csinálni, de sose tudom senkinek sem elmondani pontosan mit miért mikor csináltam:)

Dragi 12-10-2006 07:32

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 53270)
Pedig lehet jól nézne ki az is:D:D

dízájnyos lenne :p Na de én sztem jó ha valaki csinál éplistát én pl. szoktam csinálni :) és asszerint haladok :) de persze van olyan is hogy éplista nélkül épülök be :) De hát tök mindegy ki hogy csinálja :) Mivel tudjuk kinek a pap kinek a papné :p

Dragi 12-10-2006 07:34

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53271)
nem haragszok egyáltalán sem
most profi vagy nem profi valaki
ha valaki profi akkor nem kell neki terv ugye

Ezért a nyakadat fogják szegni :) Ez egy nagyon hülye kijelentés volt már bocs :)

lll 12-10-2006 07:34

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 53268)
Nem kezdő hanem láma vagy :D:D:D és elolsvatad amit írtam ?:p Egy építésznek minek tervrajz ? Azért hogy ne fejjel lefelé csinálja meg pl. a Westendet :p

igen építésznek jó kell tervrajz
nah de ez a hód
jah meg én tegnap óta nem tervezek már semmit sem elöre
mert sose jön össze az:(
minden egyes pontot leterveztem amikor buliba mentem, és abból az első óra jött össze max utána ideges voltam végig:mad:
ez is mondjuk arra világít, hogy minek tervezni???
legtöbb esetben úgysem úgy fog jönni a dolog ahogy tervezted:)

lll 12-10-2006 07:36

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 53275)
Ezért a nyakadat fogják szegni :) Ez egy nagyon hülye kijelentés volt már bocs :)

már mért?
most a profinak mért kell elöre terv?
elméletileg egy profi azért profi, mert még álmából is felkeltve rögtön tudja mit hogyan kell éppen csinálnia nemde??
akkor minek neki terv? már a vérében úszik hogy mit csináljon:)

petyac 12-10-2006 07:36

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53271)
nem haragszok egyáltalán sem
most profi vagy nem profi valaki
ha valaki profi akkor nem kell neki terv ugye
ha valaki meg nem profi és egy profi oda ad neki egy építési tervet mondjuk 400 hekire X-ben, akkor oksa megcsinálja a dolgot aránylag, de azt se tudja "mi fán terem". és ha az építés és a taktika során valaki beleszól, hogy mondjuk megtámad vagy valami, akkor nem fogja tudni, hogy most álljon vagy ülljön:)
éppen ezért nem értem, hogy mi szükség van a éplista tervre
meg aztán tényleg az már fanatikusság nagyon ha tervel dolgozik
pl.: én hv-kon még régebben amikor játszottam sose tudtam leírni hogy mit kell melyik percben csinálni, mert egyszerüen nem érdekel engem az éplista meg stb... de amikor az adott perc van akkor mindig tudom, hogy mit hogyan merre mennyire kell csinálni, de sose tudom senkinek sem elmondani pontosan mit miért mikor csináltam:)

Az éplista ugye változhat bármikor,főleg szöviháborúban. Nekem is egyszer át kellett volna építenem az orimat hadisból varissá,mert lovakkal nem értem el orit,csak lekoccolt mikor érezte a vesztét:D De lehet téged nem érdekel,de sok embert igen,hogy legyen róla fogalma mit csinál. Az is igaz ahány ház annyi szokás,és minél több mindenkit hallgat meg az ember annyi féleképpen mondják el neki. De ettől még szerintem nem fanatikus vki. Attól igen,hogy egész nap és éjjel ott ül...lásd éjjeli baglyok:D

Dragi 12-10-2006 07:37

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 53279)
már mért?
most a profinak mért kell elöre terv?
elméletileg egy profi azért profi, mert még álmából is felkeltve rögtön tudja mit hogyan kell éppen csinálnia nemde??
akkor minek neki terv? már a vérében úszik hogy mit csináljon:)

Hát Boszi inkább menjél aludni :)


All times are GMT +1. The time now is 22:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu