Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Új tolvajakció (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4349)

[HTPA]GeeForce 09-15-2010 19:38

Új tolvajakció
 
A játékon belül szinte már minden információt ki lehet deríteni egy országról. Milyen egységei vannak, milyen épületei, mikor, kit, milyen kimenetellel támadott meg, stb, stb, stb...

Egy játékon belüli szituáció miatt eszembe jutott, hogy mi lenne, ha egyéb információkhoz is hozzá lehetne jutni. Konkrétan: az épületek működéséhez.

A tolvajakció neve lehetne: Adatlopás, Állapotfelmérés, vagy Információ begyűjtése, vagy valami ilyesmi...

Sikeres akciót követően megkapnám az illető ország Intézőjének bizonyos adatait, így meg lehetne tudni, hogy mely épületcsoport milyen arányban üzemelnek.

Egy konkrét példa:
Ha belépek az Intézőmbe, ezt látom:
1
Templom
2.770
100%

2
Barakk
270
100%

3
Kocsma
10
100%

4
Raktár
300
100%

5
Könyvtár
1.291
100%

6
Tanya
300
100%

Tegyük fel, valaki sikeres tolvajakció keretein belül "bejut országom hivatalaiba, és onnan megszerzi a kívánt adatokat".

Az akciót követően ezt az üzenetet kaphatná:
Tolvajaidnak sikerült bejutniuk az ellenfél hivatalaiba, és onnan az alábbi információkkal tértek vissza: Templom 100%, Barakk 100%, Kocsma 100%, Raktár 100%, Könyvtár 100%.


Természetesen a sorrend számít, tehát balról jobbra haladva meg lehetne tudni, hogy mely épületei milyen helyen vannak az Intézőbe, és azok mennyire működnek. (Fenti példa alapján minden épület működik.)
Darabszámot nem írtam, mivel akkor ez az akció kiváltaná az épületlistát, és akkor az a tolvajakció feleslegessé válna.
Ezzel az akcióval nem tudod meg, hogy hány darab van az adott épületekből, csak azt, hogy azok működnek-e, vagy sem.

Természetesen ez is csak pillanatnyi állapot, mint például a kristálygömb... Hiszen semmi se garantálja, hogy pl a gömb elkészítése után 10 másodperccel én nem cserélem le a lovasokat íjászra. Vagy éppen fordítva. Az intézőben is lehet állítani az épületek sorrendjén, tehát az információ nem lenne 100%-osan biztos. (Illetve az ország lakossága, vagy bármilyen egyéb adata is változhat pl a következő körváltáskor. Lehet, hogy éppen épít valami 7. féle épületet, amit még nem látsz a tolvajakció során. Vagy éppen lebont valamit. Stb...) De megközelítőleg lehetne kalkulálni vele.

Vélemény?

Ati 09-15-2010 19:43

Mire mennél ezzel az információval?

Egy épületfelmérés eredményéből ki tudod számolni, hogy mennyi egysége lehet, ha televeszi magát. Máskor láthatod, hogy ha most mész lopni, akkor mennyiből lophatsz stb.

Egy gömb önmagában nyilván semmit nem jelent, mert lehet, hogy körváltás előtt televeszi magát, de az épületekből már tudsz számolni.

Ezzel viszont... igazából mire mész? Összevissza elállítgatom körváltások között. Semmit nem tudsz vele kezdeni.

A teljes népességet látod gömbből, az épületeket látod épületfelmérésből. Ezek alapján egy ugyanolyan összevisszaságot ki tudsz magadnak rakni, mint amit én beállítok körváltások között.

Dus 09-15-2010 19:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 264032)
Ezzel viszont... igazából mire mész? Összevissza elállítgatom körváltások között. Semmit nem tudsz vele kezdeni.

Ha valaki minden körváltás után 1-2 mp-vel elállítgatja, majd kv előtt vissza, hogy ne lehessen felmérni, akkor egészségére. Amúgy ne hiszem, hogy ilyen lenne. Az intézőbe azért nem nyúlnak bele az emberek napi szinten, nemhogy körváltásonként.

Ha 100%-on működik minden, akkor nyilván mindegy, de egy emberhiányos országnál jól jöhet az infó. Pl. a raktára működik, a tanyája nem, 2 perc múlva körváltás. Televette magát gabonával. Akkor tudod, hogyha kilopod a gabonát az országból, nagy eséllyel szív egy nagyot. Teljesen jól ki lehet használni.

Pool 09-15-2010 19:50

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 264035)
Ha valaki minden körváltás után 1-2 mp-vel elállítgatja, majd kv előtt vissza, hogy ne lehessen felmérni, akkor egészségére. Amúgy ne hiszem, hogy ilyen lenne. Az intézőbe azért nem nyúlnak bele az emberek napi szinten, nemhogy körváltásonként.

Ha 100%-on működik minden, akkor nyilván mindegy, de egy emberhiányos országnál jól jöhet az infó. Pl. a raktára működik, a tanyája nem, 2 perc múlva körváltás. Televette magát gabonával. Akkor tudod, hogyha kilopod a gabonát az országból, nagy eséllyel szív egy nagyot. Teljesen jól ki lehet használni.

Jó nagyot lehet tényleg szívni 1 kör éhezéssel :)

[HTPA]GeeForce 09-15-2010 21:13

Nem gondolom, hogy létezik olyan játékos, hogy körváltásonként állítgatja az Intézőjét. Ha van ilyen játékos, akkor ő simán támogathatja a javaslatot, mert őt képtelenség ezzel leinformálni... ;) :) :) :)

Az ok, amiért felmerült egy ilyen otlet az az, hogy van egy ország, nevezzük X-nek, amelyet meg kívánok támadni Y sereggel.
Napok óta lopom ki belőle az embert, tűzgolyózom, sőt, ma már mészárt is kapja az arcába.
Tudni szeretném, hogy működnek-e a barakkjai, és ha igen, akkor hány barakkja működik.

Ezt ugye ki tudom számolni abból, hogy éplistán megnézem, hogy hány darab van neki, ezzel az akcióval pedig megnézem, hogy annak hány százaléka üzemképes = pontosan meg tudom határozni a védő értékét, mivel csak azokkal az egységekkel számolok, amik alatt működőképes barakk van.

Az országban egyébként nem nő a lakosság, nem telnek benne a körök. Tudom, ez egy viszonylag ritka eset, de szerintem használható lenne más esetben is ez az akció, hiszen rengeteg országban van népességhiány.

Én pl sűrűn operálok azzal, hogy a torony alatt nincs lakos, így spórolok a hekin, mert kevesebb házat tartok, mint szükséges volna. Ha védhetetlen sereg jön felém, nyilván nincs semmi teendőm, csak megvárni, hogy beüssön. De pl ha több sereg jön, és a működő őrtornyok számán múlik, hgyo befér-e, vagy sem, akkor 1 körre kicserélem a tanyával például, és máris 100%-osan működnek az őrtornyok.

Az más kérdés, hogy van úgy, hogy nem operál ilyennel az ember, vagy aktív országban sincs elég lakos. Pl kilopták belőle. Vagy beteg, és meghalnak. Vagy éhezik, és nincs gépnél, hogy vegyen/lopjon gabonát, stb stb...

Redback 09-15-2010 21:15

Tegyük fel, van most 3 ország, amit állatgatja össze vissza. Ezek ha emberhiányzom lesz, vagy csak alapból, át-át lövöm az intézőt éppazért, hogy ne tudjanak informálni.

SGB 09-15-2010 21:49

Igen, ezt az akciót egy gömb + egy éplista teljes egészében ki tudja váltani (ha belevesszük az intéző notórius állítgatását :) ).
Viszont nem minden országot lehet meggömbözni, (pl. 1 kocsmás óriások) és náluk tényleg lenne értelme ennek az akciónak, ugyanis lehet hogy megvan a szükséges mennyiségű háza ami az országnak kell, viszont egyáltalán nem biztos hogy elegendő ember is lakik bennük.

Szerk: értelmes mondatok. :)

[HTPA]GeeForce 09-15-2010 21:56

Abból indultam ki, hogy senki se állítgatja az intézőjét notóriusan...
Ismétlem: ha van ilyen játékos, akkor őt ez az akció biztosan nem fogja hátrányosan érinteni. Szóval aki állítgat msot is, annak ez az ötlet simán tetszhet, de minimum támogathatja, mivel ő alapból védett vele szemben. :) :)

Hex 09-15-2010 22:08

engem ez nem nagyon érintene, mert én mindig 10% toronnyal számolok :D

SGB 09-15-2010 22:11

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 264062)
engem ez nem nagyon érintene, mert én mindig 10% toronnyal számolok :D

Neked még sose volt olyan csatád, ami 100-200 ponton múlt? Vagy csak nem tudsz róla? :D

Ati 09-15-2010 22:12

A témára visszatérve...

Hex 09-15-2010 23:00

Quote:

Originally Posted by SGB (Post 264064)
Neked még sose volt olyan csatád, ami 100-200 ponton múlt? Vagy csak nem tudsz róla? :D

úgy indulni harcba, hogy nem működnek az ellenség tornyai, az felelőtlenség... min. 1000 pont különbség, ha ép alapján megyek.

Ha csak gömb alapján megyek, minden fajnál 10% működő toronnyal, törpénél 12% működő toronnyal számolok

témára visszatérve:
végül is nem hiszem, hogy olyan rossz ötlet lenne, bár én nem biztos hogy használnám ezt.

Merengő 09-15-2010 23:57

pár új taktikai elemet hozna a játékba. ami jó, bár nem tudom szükséges e.

SGB 09-16-2010 07:01

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 264088)
úgy indulni harcba, hogy nem működnek az ellenség tornyai, az felelőtlenség... min. 1000 pont különbség, ha ép alapján megyek.

De nem tud mindenki minden körben itt lenni, hogy egy esetleges támadás során egyel feljebb pöccintse a tornyait az intézőben. Elég sok támadás van (főleg éjszaka) amiket csak akkor vesznek észre, amikor már megtörtént.
És ilyenkor egy adag emberlopás + az itt említett akcióval megszerzett infó simán dönthet róla, hogy valaki indít támadást egyáltalán, vagy nem.

Bobesz bá 09-16-2010 07:58

Nekem azért tetszik az ötlet, mert komoly változást nem okoz, de tud egy új taktikát behozni a játékba.
Erősíteni a tolvaj országokat, de csak taktikailag, és nem más módon.
Legalább láthatja a támadó ország, milyen károkat tud okozni a sereg beérkezés előtt ház gyújtással, vagy ember lopással.

[HTPA]GeeForce 09-16-2010 10:00

Mivel felmerült a kérdés, hogy minek ez az akció, hiszen egy Kristálygömbből, és egy Épület listából ez meghatározható, hozok egy konkrét példát:

A Gömb:
Föld: 981 hektár Katona: 0
Népesség: 1.369 Védő: 0
Foglalkoztatottság: 100% (-9.011) Támadó: 0
Pénz: 785.026 Íjász: 0
Étel: 0 bála Lovas: 0
Rúna: 18.001 rúna Elit: 12.087
Morál: 30 % Varázsló: 0
Katonai morál: 90 % Tolvaj: 0
Szövetség: magányos farkas Faj: Élőhalott
Személyiség: Túlélő

Az Épületek:
Szabad terület: 134
Ház: 132
Barakk: 596
Kovácsműhely: 34
Raktár: 16
Bányák: 8
Őrtorony: 16
Bank: 22
Fémbánya: 6
Agyagbánya: 1
Drágakőbánya: 1
Fémlelőhely: 1

Szeretném megtudni, hogy 12.087 elitből mennyi elitet számoljak védekezéshez. Tippelni én is tudok... Konkrét végeredményre volna szükségem, mert nem mindegy, hogy 1, 2, 3, 4 vagy 5 sereggel ütöm be. Nyilván való, hogy szeretnék 5 sereggel kilovagolni.

[HTPA]GeeForce 09-16-2010 10:04

Ez a tolvajakció jelen esetben megspórolna egy rakás melót, mivel folyamatosan lopom belőle az embert, tűzgolyózom, és pár mészár is elment.
De még mindig fogalmam sincs, hogy valójában mekkora a védő értéke annak az országnak...
Nyilván ezt azzal kompenzálom, hogy csontra eltűntetem belőle az összes lakost, akkor egészen biztos, hogy 0 elit fog védekezni, tehát az ország alap védőértékével fogok számolni.
De pl ha már most beférnék 5 sereggel?
Vagy tegnap befétem volna? Vagy tegnapelőtt? Vagy holnap?...

Csomó időt, energiát, rúnát, készültséget, stb spórolnék egy ilyen akcióval, mert amikor rászámolok, és beférek 5 sereggel, akkor nyilván nem kell tovább lopkodnom meg gyilkolnom az országot. Időt, pénzt, rúnát, készültséget, stb takaríthatna meg az ember.

vityu 09-16-2010 10:10

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 264114)
Ez a tolvajakció jelen esetben megspórolna egy rakás melót, mivel folyamatosan lopom belőle az embert, tűzgolyózom, és pár mészár is elment.
De még mindig fogalmam sincs, hogy valójában mekkora a védő értéke annak az országnak...
Nyilván ezt azzal kompenzálom, hogy csontra eltűntetem belőle az összes lakost, akkor egészen biztos, hogy 0 elit fog védekezni, tehát az ország alap védőértékével fogok számolni.
De pl ha már most beférnék 5 sereggel?
Vagy tegnap befétem volna? Vagy tegnapelőtt? Vagy holnap?...

Csomó időt, energiát, rúnát, készültséget, stb spórolnék egy ilyen akcióval, mert amikor rászámolok, és beférek 5 sereggel, akkor nyilván nem kell tovább lopkodnom meg gyilkolnom az országot. Időt, pénzt, rúnát, készültséget, stb takaríthatna meg az ember.

Azzal is számolhatsz, hogy mekkora az a sereg, aminél már 0 a veszteséged. Tehát annak a fele akkor a védőértéke, ha nem beszélek hülyeséget. Innen számolva az éppen akkor aktuális népességgel ki lehet számolni, hogy mennyi barakkja megy, tehát hol van az intézőben a barakk.

-Ricsi- 09-16-2010 14:36

Nekem tetszik.
Korábban gondoltam én is erre, amikor szükségem lett volna rá. Erre itt az ötlet.
Támogatom.

Dus 09-16-2010 20:03

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 264036)
Jó nagyot lehet tényleg szívni 1 kör éhezéssel :)

Na, ezt meg hogy sikerült kimatekolni?? :) Ne napi 24 órát ráérő játékosból indulj ki. Lehet az simán 10 kör éhezés is, ami már egész kellemetlen emberlopással együtt.

A példámban pedig, ha jól megnézed, alapból emberhiányos országot írtam. Ott egy kör éhezéssel is meg lehet szívni... nem mondom, hogy egy napi tízszer használt akció lenne, de jól jöhet, bármikor adódhat olyan helyzet, amikor rengeteg többlet infó jöhet belőle.

Remedy 09-17-2010 13:48

Azert nemsemmi vagy Gee, talalkozol egy senkit nem erdeklo problemaval (befagyott orszagnak hogy mukodnek a barakkjai), valaszt nem kapsz ra, erre kitalalalsz egy uj tolvajakciot.... :D

Na majd ha felgyujtjak az orkom, kitalalom, hogy kene gyujtas-vedelem az orknak, ert igy szegeny nagyon gyenge... :)

De hogy ne legyen off: Senkinek semmi koze, hogy allitom be az intezomet. A kovetkezo az lesz hogy megnezzek mikor jon haza a tekercsem a piacrol, esetleg hogy van beallitva reszletesen a helytartom? Azert egy csepp szabadsag legyen mar, nem kell mindent tudni az orszagrol...

Az meg teljesen nonszensz, hogy emiatt tunjon el az eplista tolvajakcio...

[HTPA]GeeForce 09-17-2010 16:07

Neked tavaly óta az is nonszensz, hogy levegőt veszek. :)

Ha pedig senkit nem érdekel a probléma, akkor miért tetszik olyanoknak is, akiknek semmi köze ahhoz a dologhoz, ami miatt ez felmerült?

Ráadásul ez egy plusz taktikai elemet vinne a tolvajlásba, ami ugye épp kihalófélben van a játékból.
Persze érthető, hogy az orkok ennek örülnek. De a játék neve nem Orkító, hanem Hódító. :)

-Ricsi- 09-17-2010 18:28

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 264223)
De hogy ne legyen off: Senkinek semmi koze, hogy allitom be az intezomet.

Ahogy ahhoz sincs senkinek semmi köze, hogy mi az éplistám és/vagy a gömböm. :)

Hex 09-17-2010 18:30

Quote:

Originally Posted by Ricsi MUD (Post 264242)
Ahogy ahhoz sincs senkinek semmi köze, hogy mi az éplistám és/vagy a gömböm. :)

ez azért nem teljesen így van. Ha már példát hozol, olyat hozz, amit össze lehet hasonlítani.

-Ricsi- 09-17-2010 19:08

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 264245)
ez azért nem teljesen így van. Ha már példát hozol, olyat hozz, amit össze lehet hasonlítani.


Szándékos volt.
Ahogy te nem fogadod el a magyarázatomat, úgy én se az övét.
Azért mert őt nem érinti, attól még adhat ésszerű magyarázatot, hogy miért ne legyen.

Ha azt írta volna, hogy minimális funkciója lenne és átlagban mondjuk évi 3x használná és nem érdemes beépíteni ezt a plusz funkciót azt megérteném, mert lehet így van.

És ő is összehasonlította az intézőt, a helytartóval...


szerk:
de ha már egy ilyen apró kis javaslat is ekkora vitát képes kirobbantani, akkor nem érdemes berakni, mert akkora pluszt nem ad a játékhoz

új "bosszú" ork topicokat meg elkerülhetjük vele :)

Zoli 01-30-2011 18:33

Én se tudok egyetérteni a javaslattal, habár lehet,hogy találkozhatok olyan helyzettel amikor használnám néhanapján....

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 264223)
Senkinek semmi koze, hogy allitom be az intezomet. A kovetkezo az lesz hogy megnezzek mikor jon haza a tekercsem a piacrol, esetleg hogy van beallitva reszletesen a helytartom? Azert egy csepp szabadsag legyen mar, nem kell mindent tudni az orszagrol...

Egyetértek ezzel.

Dance 03-03-2011 00:08

hm
 
Gondolkodtam rajta.
Akciók pl:
támadó sereg ölése. azt hogy milyen alapon lehetne azt nem tudom. De egy toli mondjuk félelf látja hogy közeleg a halál lehet több készültségbe kerül de egy élezett támadást kitudna védeni vele ha 10.000 ből letudna ölni 500at. ezzel mondjuk azt segítenénk hogy meg kell gondolni hogy 2 necces sereg vagy 1 tuti.
A tolvajoknak is lenne védőértéke mondjuk legalább 2 mint a lovaknak. Tőr van náluk is mert katonákból lettek.
mérgező akció. Beküldesz tolikat és azok ha 4-5 kör alatt le nem buknak bemérgezik az ország kajakészletét vagy egy részét.
Valami mérték alapján Leállíthatnának épületeket. Ha neki 20 tanyája van akkor max 20 tanyát tudna. Őrtornyokat-bányákat-kórházakat. Persze barakk templom ilyet nem mert ott laknak :)
Mészárlás elől rejtőzködni tudna. nem 1000 hal hanem csak 500.
Így lehet lennének Mf ek is fentebb és nagyobb hasznuk is lenne mint hogy pénzt gyűjt 5-4 csoportokban.

Vélemény?

Dew 03-03-2011 07:47

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282317)
támadó sereg ölése. azt hogy milyen alapon lehetne azt nem tudom. De egy toli mondjuk félelf látja hogy közeleg a halál lehet több készültségbe kerül de egy élezett támadást kitudna védeni vele ha 10.000 ből letudna ölni 500at. ezzel mondjuk azt segítenénk hogy meg kell gondolni hogy 2 necces sereg vagy 1 tuti.

ez még talán...

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282317)
A tolvajoknak is lenne védőértéke mondjuk legalább 2 mint a lovaknak. Tőr van náluk is mert katonákból lettek.

akkor az elf legyen "mégbetonabb"? erre nincs szükség...

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282317)
mérgező akció. Beküldesz tolikat és azok ha 4-5 kör alatt le nem buknak bemérgezik az ország kajakészletét vagy egy részét.
Valami mérték alapján Leállíthatnának épületeket. Ha neki 20 tanyája van akkor max 20 tanyát tudna. Őrtornyokat-bányákat-kórházakat. Persze barakk templom ilyet nem mert ott laknak :)
Mészárlás elől rejtőzködni tudna. nem 1000 hal hanem csak 500.

a legnagyobb fegyver ellenük a mészár... szerintem ezt nem kéne elvenni... Illetve megint jön a kérdés, hogy kiknek szabadna ezt megcsinálni? Mitől tolvaj a tolvaj? csak félelfek tudnának "rejtőzködni", tornyokat leállítani? vagy egy gnóm is, mert több, mint 10% kocsmája van (+mellette 40-50% barakk)?
Az összes óriás, ork be lenne mérgezve, és egyik óriásnak, orknak, hullának se működnének a tornyai... elég rossz világ lenne... :p

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282317)
Így lehet lennének Mf ek is fentebb és nagyobb hasznuk is lenne mint hogy pénzt gyűjt 5-4 csoportokban.

nem értem az MF-ek most hogy jönnek ide... gondolom tolvajokat akartál írni.


Összességében úgy emlékszem az lett "megállapítva", hogy a tolik nem azért tűntek el, mert nem eredményesek az ártó akcióik, hanem mert a legnagyobb érték a föld, és akiknek van pénzük megtanulták hogyan tudják azt megvédeni, akiknek nincs azoktól meg nincs mit ellopni, valamint kevesebb a játékos, kevesebb a célpont. Ha adsz nekik még egy támadó akciót, az egyik problémát sem fogja megoldani.

Dance 03-03-2011 09:41

Földet elfel is fedezed szóval szerintem nem a föld szerzése miatt nincs annyi toli. fentebb ahogyan olvastam az jön le hogy a hadik az urak amivel semmi gond nincs. 100 millával jobb csoportban sereget cserélsz. ami igen kis ár azt nézve , hogy kb befektetés az egész mert ugye ha eladod akkor visszajön magyarul 0 rizikó a pénzt illetően viszont a másikat így levered. Egy tolvaj 100 millából nem cserél semmit max a tolvajokat veszi meg újra aminek a készültsége úgy is lent van jobb esetben :). Ha Beállítottságot lehetne választani az elején vari toli vagy hadi azzal kapná meg a toli + akciókat. Sok felállás változna. 3 hadi meg 1 hadi-vari kb átmegy mindenen. Így már nem bizti mert ha áll a torony már lehet hogy őket is ölnék és nem annyi lenne hogy na melyik a toli vari mert azokat tized annyi idő alatt iktatják. Mondjuk ötösön semmit 4.ben már lenne egy a mészár elleni, 3 ban a szembe jövők gyilkolása, 2. ban a leállítás. vagy ehhez hasonlóan a variknak teleport fel le stb. Hadiknak is. Beküldöd megszállják a várost 1 körig amivel morált rombolnak és az esetleg ott termelt ételből ők is fogyasztanak.

Hex 03-03-2011 10:07

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282330)
Beküldöd megszállják a várost 1 körig amivel morált rombolnak és az esetleg ott termelt ételből ők is fogyasztanak.

a hódító nem szerencsejáték, hogy elindulok 100 két nyíl felfelé katmorállal és odaérkezek 96 katmorállal és pattanok mint a szél

lacy 03-03-2011 10:22

[quote=Dance;282330]Földet elfel is fedezed szóval szerintem nem a föld szerzése miatt nincs annyi toli. fentebb ahogyan olvastam az jön le hogy a hadik az urak amivel semmi gond nincs.

csak sejtésed van mi van a fenti csopikban?elég nagy kárt tudnak okozni a tolik a hadisokban.

Kutyuleee 03-03-2011 10:23

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 282331)
a hódító nem szerencsejáték, hogy elindulok 100 két nyíl felfelé katmorállal és odaérkezek 96 katmorállal és pattanok mint a szél

kövezzetek meg,ha rosszul tudom, de tudtommal a katmorálból az inditáskori számít;)

Tsobi 03-03-2011 10:34

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 282333)
kövezzetek meg,ha rosszul tudom, de tudtommal a katmorálból az inditáskori számít;)

Megtenném, de ezt kivételesen jól tudod. :p

Remedy 03-03-2011 10:39

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 282333)
kövezzetek meg,ha rosszul tudom, de tudtommal a katmorálból az inditáskori számít;)

Viszont vedesnel pedig az aktualis, igy kicsit megforditva a peldat, "dejo, vedem" - hoppa, megse, a tolvajok elloptak a katmoralom... :P

Dew 03-03-2011 10:50

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282330)
Ha Beállítottságot lehetne választani az elején vari toli vagy hadi azzal kapná meg a toli + akciókat....
...ehhez hasonlóan a variknak teleport fel le stb.

nagyon jó! ork tábi tudós vándorral szépen kiválasztom a "vari beállítottságot" az elején, aztán szépen csinálok egy teljest, és feljebbteleportálom magam egy kitámadott orihoz, rámegyek 8 sereggel, utána visszateleportálok, és jó messze leszek az ellentől... :cool: vagy szépen körváltás előtt varázsolok egyet, és az ellenfél már is 3+ körre jön ki...

és a termelőknek milyen különlegességet adnál? lehet inkább azt kéne választanom, hogy a sereg tanya nélkül is kajáljon gabona nélkül...

nagyon nem tetszenek ezek a javaslatok...

Quote:

Originally Posted by Dance (Post 282330)
Földet elfel is fedezed szóval szerintem nem a föld szerzése miatt nincs annyi toli.

persze, fedezek. de az katonába kerül (ami feljebb nem kevés! B-ben egy fullos fedezéshez 1500 környékén is 20-30k katona kell), és ezt még be kell építeni... kíváncsi vagyok fedezve mennyiből jutnál fel A-ban top-ba. Míg egy hadissal (kis ferdítéssel) "ingyen" van a föld, és jó része be is van építve (ha stratéga vagy az egész).
igenis a föld a legnagyobb kincs odafenn. el is fokoznak érte nem kis vagyont néha a játékosok.

Pool 03-03-2011 15:03

Hogy elbeszélgettek a semmiről...

Dance 03-03-2011 16:26

:)
 
Na igen. Számítható kárt okoznak.
Általános példát írok mert látom reagálni tudtok de a téma topichoz nincs ötlet..Aki fentebb van hadiként és régóta játszik annak elég tartaléka van ahhoz hogy oké begyújtották a házat nyerset kell venni megveszed, Ellopták az embereket? 1 kocsmával visszalopod a hullától. Megijedtél? Max kizökkensz. Te is berombolhatsz cserébe csak neki picit többe kerül meg esélyes hogy több lesz a költsége is.
Ártani árthat persze hogy fáj-Tolvajnál készültséget leviszik nullára kap addig 4 mészárt és már nem csak ti ölitek hanem a környék is lopja. Persze neki is van szövije de ő már " 10" körből kimarad. Miért ne lehetne hogy ő is lehúzza a katmorált? Ha van két Óriás a Szövetségben akkor simán kivonhatják addig a forgalomból amíg tart a háború. Vagy leszabizik mert azzal többre megy. Őrült aki a biztos szenvedést választja a jól bevált biztos helyett azonban ami tuti az sosem izgalmas.
Így nézve a tolvaj maximum egy szúnyog fentebb ami idegesít lecsapom és kész.
Biztos vagyok benne, hogy ti sokkal tapasztaltabbak vagytok nálam a játékot illetően. Arra szeretnék rávilágítani hogy egy tolvaj ország messze többet kellene, hogy tudjon mint jelenleg. Van 1 adott védelme se több se kevesebb. számolhatóan átütheted. Ha a seregedet útközben ölhetné már máshogy számolnál és mások is szívesebben választanák az akciók miatt.
Majd felhozzátok az elfet hogy ő miket véd. Mennyit árt? :) Elolvastam ezt a kézikönyvet ott is leírták érthetően hogy mf vs mf be elvan de szövetségben már haszontalan.
Egyértelmű hogy megint fogok kapni 1-x ig nemtetszést aminek örülök mert bebizonyosodik az, általánosságban, hogy a játék színesebbé tételéhez kevés a +1% regenerálódás vagy 1-2+ morzsa. Akik pedig hadist játszanak régóta azok mára már nagymenők és a nagymenőknek nem érdeke az, hogy az ellenség ellen nagyobb legyen a rizikó. Pedig élveznétek garantáltan és meg is mozgatná a játékot.

Pool 03-03-2011 18:49

Ez sajnos arra sem jó, hogy "lenemtetszezzem"...
A topic eredeti ötlete még elfogadható, de hogy tolvajokkal befolyásoljunk katmorált? Röhejes


All times are GMT +1. The time now is 21:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu