Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Személyiségek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=229)

Colony 02-13-2006 10:53

Személyiségek
 
Sziasztok!
Szinte minden létező témában nyílt új Topic kivéve a személyiségekről.
Elsősorban nem is egy újra gondoltam itt, hanem két meglévőről melyek igen kihasználatlanok.
Ezek a varázsló és a tolvaj lennének, melyet már leggyakrabban az 5-ös szint vicces hulláinál láthatunk.
Szerintem az 1%-os regeneráció igen kevés egy személyiségnek (kivéve talán fél-elf tolvaj), ezeket kéne erősíteni, más fajok által is használhatóbbá tenni.
Először arra gondoltam kaphatnának pluszban 5% max tudomány tekercset az adott kategóriában (tolvaj-Tolvajlási, varázsló-Mágiatudomány). Mondjuk ez egy gnóm tudós esetében 60% lenne, ami elég húzós mivel kb.15e tekercset igényelne.
Talán (mint a faji bonuszok) kaphatnának simán 5%-ot vagy tolvaj esetében +10% zsákmány, persze mindezek a +1% regeneráción felül?
Ötleteket! Véleményeket!

Senki 02-13-2006 10:57

Mag a felvetés teccik, mert eddig csak új személyiségekről hallottunk és a számok is közelítenek valami jó megoldás felé.... Én személy szerint vagy nagyobb regenerációra szavaznék, vagy a meglévő mellé nagyobb hatékonyság, legyen az varisnál akár kevesebb rúna formájában.... Mindensetre ez a kettő személyiség valóban a legritkább és legkevésbé olyan ami megéri.. Varisként én se ezt vettem fel elsőnek... ha esetleg a varisom eljut oda hogy fordul akkor talán megfontolnám mint 2. vagy 3. személyiség... legalábbis a jelenlegi formályáról nekem ez a véleményem....:cool:

Davalon 02-13-2006 11:31

Szerintem ne plusz tekiszázalék, hanem jobb regenerálódás. Én támogatnám. De így sem választanám:D
Ja és lécci csinálj már egy szavazást arról, hogy ki milyen személyiséggel játszik, érdekelne, és talán még nem csinált senki:-)

Colony 02-13-2006 11:36

Viszont a 2% regenerálodás az nagyon sok lenne egy fél-elfnek!
Én azért gondolkoztam %-os erősítésben, hogy más faj is felvehesse őket!
Ez alatt pl egy hadi ork 2000 hektáron elgondolkozzon az 5% vari bonuszon (védő varázslatokra) mint a túlélőn.

Davalon 02-13-2006 11:40

Akkor talán még az jöhet szóba, hogy a varázsló vagy tolvaj személyiség választása esetén tompítani lehessen az orit érő ártók mértékét.

Phoenix 02-13-2006 11:57

ha a regenerálósást nem is növelnék, de legalább a hatékonyságon kéne növelni, vagy esetleg hogy kevesebb az esélye, hogy lebuknak

Colony 02-13-2006 12:16

Ja és lécci csinálj már egy szavazást arról, hogy ki milyen személyiséggel játszik, érdekelne, és talán még nem csinált senki:-)[/quote]

Létre hoztam hoztam egy szavazást is, mivel engem is érdekelne ki milyen személyiséggel játszik?

Mivel "kispistike 200 hektáros játékos" neve többször is felmerült:) , aki biztos mind a 9-et használja, igy csak a szavazásnál egyet lehet megadni hogy értelme is legyen. (Bocsi kékek, legfőképp Tuvalu:) )

aúú 02-13-2006 12:29

Sziasztok! :)
Hát megmondom őszíntén, nem sok értelmét látom annak, hogy a személyiségeken változtatni kelljen...

Artúr 02-13-2006 12:31

Új személyiség: Bankár
 
Sziasztok

Régebben levlistán feldobta valaki a bankárt mint személyiséget. Én jó ötletnek tartottam ezért leírom mi volt a javaslat lényege.

A mostani kereskedő személyiséget átneveznénk bankárra hiszen, kevesebbet tudnak lopni a pénzéből, kamatot szed, stb. Tehát funkciója inkább bankárra emlékeztet. :)

A kereskedő személyiséghez pedig olyan tulajdonságot rendelnénk ami a raktárban lévő árukat védi. (pl. 50%-al kevesebbet lehetne lopni belőle.) Ez a tulajdonság inkább emlékeztet a kereskedőkre.
Ez azért lenne jó mert raktárt védő személyiség még nincs.

Így egyel több személyiség lenne a játékban ami tovább színesítené.

Mi a véleményetek? :confused:

Milán™ 02-13-2006 12:33

Aznem lenne jó hogy a kereskedő 50%-ban védi a raktárt mert a törpnél is a raktárkulcs 50%-ban védi és ha mindkettőt felrakja nem lehetne lopni tőle

Davalon 02-13-2006 12:33

Quote:

Originally Posted by aúú
Sziasztok! :)
Hát megmondom őszíntén, nem sok értelmét látom annak, hogy a személyiségeken változtatni kelljen...

az csöppet sem baj:)

Artúr 02-13-2006 12:34

Az eredeti felvetéshez szólva, azt a plusz 1%-regenerációt én is kevésnek tartom. Fel lehetne emelni mondjuk 3%-ra, vagy a toli/vari erőhöz rakhatna hozzá 3-5%-ot (tekik nélkül).

Artúr 02-13-2006 12:36

Quote:

Originally Posted by Milán™
Aznem lenne jó hogy a kereskedő 50%-ban védi a raktárt mert a törpnél is a raktárkulcs 50%-ban védi és ha mindkettőt felrakja nem lehetne lopni tőle

Lehetne, csak 25%-ot. :)

Mephisto 02-13-2006 12:37

Quote:

Originally Posted by Artúr
Az eredeti felvetéshez szólva, azt a plusz 1%-regenerációt én is kevésnek tartom. Fel lehetne emelni mondjuk 3%-ra, vagy a toli/vari erőhöz rakhatna hozzá 3-5%-ot (tekik nélkül).

3%? Pfff gondolkoztál már azon, hogy mit jelentene körönkénti +3% regenerálódás? Maradjunk a realitás talaján. A +1% még elfogadható, de több nem.

Milán™ 02-13-2006 12:39

A kis kockákat a szerver adja vagy lehet szavazni egymáséra?

Davalon 02-13-2006 12:44

Quote:

Originally Posted by Milán™
A kis kockákat a szerver adja vagy lehet szavazni egymáséra?

A szerver dönti el, tetszik-e a beírásod vagy nem....:D Szóval, mások adják, de egy hétig szavazni is lehetett róla:) A 3% irdatlan, de amég mindig csökkenthetné mondjuk a károkozás mértékét a varázsló és tolvaj személyiség szerintem

Artúr 02-13-2006 12:47

Quote:

Originally Posted by Mephisto
3%? Pfff gondolkoztál már azon, hogy mit jelentene körönkénti +3% regenerálódás? Maradjunk a realitás talaján. A +1% még elfogadható, de több nem.

Gondolkodtam. :) Alapból ugye 5% + 1 regenerálódás + 1 (3?) személyiség bónusz. =7 (9?)
Jobban kihasználható lenne ez a 2 személyiség.

Picit megsűrüsödnének a toli/vari akciók. :) Baj lenne?
Te hányadiknak választanád ezeket a személyiségeket a jelenlegi helyzetben? :)

aúú 02-13-2006 12:54

Nah szóval akkor leírom bővebben kicsit, hogy miért is nem látom értelmét a személyiségek változtatásának...:) Nem azért mert mindennél jobbak lennének, hanem mert:
Ha kicsit jobban megnézitek a személyiségeket, akkor mind olyan, ami alapvetően nem változtatja meg a játékot azok között akiknek több van és akiknek nem, hanem inkább szinesítésképpen van bent, éppen ezért a legtöbb nem teki %-ot ad, hanem egyéb bónuszokat... ez alól csak a tudós a kivétel, éppen ezért ajánlom mindenkinek, hogy nézzen körül az orija körül, mennyi tudóst talált és mennyi egyéb személyiségűt... látni fogja, hogy a tudósok jelentősen nagyobb mennyiségben vannak, mivel jelentősen befolyásolják az orik közötti erőegyensúlyt, ezért ha lenne még 1 személyiség ami ilyen tipusú bónuszt ad, akkor az jelentős hátrányba taszítaná a kezdőket és azokat akik még nem szereztek több személyiséget...
A nagyobb regenerácó se túl jó ötlet éppen a fentiek miatt...
Arra viszont felhívnám a figyelmeteket, hogy ha kicsit végiggodoljátok a személyiségeket, akkor látszik, hogy néhány teljesen tökéletes arra, hogy kombókat lehessen kihozni belőle, amelyek jelentősen faj specifikusak... orkt tábornok, fél-elf tolvaj, óriás varázsló, hogy csak a legnyílvánvalóbbakat mondjam... éppen ezért szerintem ha változtatni akarnánk, akkor ilyen irányba kéne elmenni.

Colony 02-13-2006 12:55

Utolsónak:)

Szerintem a plusz regeneráció halott téma a fél-elf miatt, mivel már igy is 7%-ot kap, ami nála igen magas a készültség csökkenéshez képest. Mint a téma elején írtam, célom más fajok számára is használhatóvá kéne tenni ezen személyiségeket!

Colony 02-13-2006 13:17

aúú: (nem illesztettem be a szöveget, mert elég hosszú)

De nekem pont az a problámám, hogy ezek a személyiségek nem szinesítik a játékot. 5000 kör alatt Varázslót eddig 1 Óriásnál (3személyiséggel) és "200 hektáros támadó-védős" országoknál találtam. Szerintem ezért szorulnának változásra (nem pont csak %-os erősítésre, hanem valami pluszra)

aúú 02-13-2006 13:36

Quote:

Originally Posted by Colony
aúú: (nem illesztettem be a szöveget, mert elég hosszú)
De nekem pont az a problámám, hogy ezek a személyiségek nem szinesítik a játékot. 5000 kör alatt Varázslót eddig 1 Óriásnál (3személyiséggel) és "200 hektáros támadó-védős" országoknál találtam. Szerintem ezért szorulnának változásra (nem pont csak %-os erősítésre, hanem valami pluszra)

Dehát pont ez a lényeg...:) Minden személyiségnek megvan a helye és az ideje, ráadásul hosszú távon kell gondolkodni mikor azt nézed, hogy mit csinál egy személyiség... egyértemű, hogy elsőre nem fogsz varázsló, vagy tolvaj lenni, mert a tudóshoz képest hátrány... mégha beerősíted is... ha viszont annyit erősítesz rajta, hogy a tudóst kompenzálja, akkor az lesz túl erős akinek már kettő van... tehát nem árt a játék egyensúlyra sem odafigyelni (megintcsak hosszú távon!)... annak idején a kereskedő jelentős mennyiségű pénzt tudott termelni, ezzel felborítva a piacot és a játék egyensúlyát, meg is kellett változtatni...

Colony 02-13-2006 13:58

"Minden személyiségnek megvan a helye és az ideje, ráadásul hosszú távon kell gondolkodni mikor azt nézed, hogy mit csinál egy személyiség..."

Akkor mi ebben a színes??? Elsőfordulóban tudós másodikban vándor harmadikban... Éppen ez a baj, hogy a varázsló személyiség a 9 számú....ha jól tudom Tuvalunál is ez a 2 volt az utolsó! Akkor mit színesít a játékban egy használhatatlan személyiség? Még Óriásnál varázslónál is max 6.nak ha felvenném!

aúú 02-13-2006 14:04

Quote:

Originally Posted by Colony
"Minden személyiségnek megvan a helye és az ideje, ráadásul hosszú távon kell gondolkodni mikor azt nézed, hogy mit csinál egy személyiség..."
Akkor mi ebben a színes??? Elsőfordulóban tudós másodikban vándor harmadikban... Éppen ez a baj, hogy a varázsló személyiség a 9 számú....ha jól tudom Tuvalunál is ez a 2 volt az utolsó! Akkor mit színesít a játékban egy használhatatlan személyiség? Még Óriásnál varázslónál is max 6.nak ha felvenném!

Hát, látod máris van különbség...:)
Én pld egy óriás varázslónak tutira felvenném akár 3, vagy 4. személyiségnek is, mert a tolvajok ellen halálos tud lenni (toli készültség levitel és száraz vihar)... sőt nekem a vándor egyáltalán eszembe se jutott mint 2. személyiség...:)

123 02-13-2006 14:04

legyen egy olyan személyiség hogy telepes gyorsaban épitene fel mindent

aúú 02-13-2006 14:09

Quote:

Originally Posted by 123
legyen egy olyan személyiség hogy telepes gyorsaban épitene fel mindent

Nah, ez pld egy jó ötlet! :) Pld 2 körrel hamarabb felépítene mindent (túlórában is 2 körrel hamarabb)...:)

aúú 02-13-2006 14:47

Quote:

Originally Posted by aúú
Hát, látod máris van különbség...:)
Én pld egy óriás varázslónak tutira felvenném akár 3, vagy 4. személyiségnek is, mert a tolvajok ellen halálos tud lenni (toli készültség levitel és száraz vihar)... sőt nekem a vándor egyáltalán eszembe se jutott mint 2. személyiség...:)

De hogy egyértelműbb legyen a dolog... egy óriás varis (elszámoltam elsőre) 38% készüliből 10 db toli készültség levitelt és 36/36-ot nyom varisként egy fél-elfre és utána még van 62% vari készülije (rengetni, tolit ölni, stb.)... a fél-elf innentől halott... de ezt az ember tolison kívül bármelyik nem varis orival megcsinálja egy óriás varis (ha megvan a varázsló személyiség neki)...:)

Colony 02-13-2006 15:03

Én nem tudom Te milyen fajjal játszol:), de számold ki mégegyszer....
Ez ügyben már nyilt máshol téma, de az általad írt tolikészültség elméletben szép lenne, de a gyakorlat mást mutat... Lent tarthatod mig a hadik teszik a dolgukat, de 10-15.-nél már 1-2 készültséget bukik...egy embernél már 6 körről abszolut de nem müködik!

De kanyarodjunk vissza az eredeti témához!!!

aúú 02-13-2006 16:17

Quote:

Originally Posted by Colony
Én nem tudom Te milyen fajjal játszol:), de számold ki mégegyszer....

Hát, most speciel éppen óriás varist és de működik a gyakorlatban is, bár a varázsló személyiséget éppen még nemvettem fel...:)
Nah, de tényleg maradjunk az eredeti témánál...:)

Senki 02-13-2006 16:38

rossz a poll szvsz.... mert legtöbbször faj válogatja....
én:
  • elf:tudós
  • óriás:tudós/vándor
  • ork:tábornok/vándor/tudós/harcos
(minél hátrébb van a szemi, annál kevésbé fontos... most itt a tudósra szavaztam az van a legtöbbször...) :cool:

Half 02-13-2006 17:14

Quote:

Originally Posted by Senki
rossz a poll szvsz.... mert legtöbbször faj válogatja....
én: elf:tudós
óriás:tudós/vándor
ork:tábornok/vándor/tudós/harcos
(minél hátrébb van a szemi, annál kevésbé fontos... mostitt a tudósra szavaztam az van a legtöbbször...) :cool:

elf kereskedő
oriás kereskedő
gnóm ...
.
.
.
:D

najó Aban lehet, hogy varistolsi lenne a jó.:D
najónem, de sok csaoportban szép sumát lehet a kereskedöből kicsavarni.

-Fegya- 02-13-2006 21:46

A varázsló személyiség nemcsak a nagy varázslóknak jó, hanem a kevés varázslót tartóknak is. Hiszen a kevés varázslóval a védő varikat csak néhány körre lehet feltenni, különösen nagyobb területen, így nagyon fogy a készüli és jól jön a plusz 1%. Persze, csak többedik személyiségnek.

Hadi hullának első-, más hadi orinak második személyiségnek szerintem a harcos a legjobb. A hadi orikat sokszor visszatámadják és az ütésváltásból pozitívan kerül ki a harcos. Ha meg csak síma ütés volt, akkor is jól jön az a kis plusz.

Lepidus 02-13-2006 21:53

gazdálkodóra mért nem nyom senki..látom szavazsnál ki van kötbe kis kék kettes..de fentebb 10% kal kevesebb tanya azért nem mindegy..:p

Senki 02-13-2006 22:27

Quote:

Originally Posted by Lepidus
gazdálkodóra mért nem nyom senki..látom szavazsnál ki van kötbe kis kék kettes..de fentebb 10% kal kevesebb tanya azért nem mindegy..:p

igazán fent az elfek gazdálkodók és etetik a hadikat kiknek nincs tanyájuk... innentől kezdve... :D ;)

Kisbér 02-15-2006 16:33

Szerinetm a tudóst kellene butítani és nem a többit erősíteni... Máris megoldódna a probléma és színesebb lenne a játék :D

Senki 02-15-2006 17:08

Quote:

Originally Posted by Kisbér
Szerinetm a tudóst kellene butítani és nem a többit erősíteni... Máris megoldódna a probléma és színesebb lenne a játék :D

nem feltétlenül a Nagy Sándor féle megoldás jó... ;) :rolleyes:

Lepidus 02-15-2006 23:27

tudóst ne..összes orim az;-)

drhb 02-16-2006 17:09

Quote:

Originally Posted by Lepidus
tudóst ne..összes orim az;-)

Azért nem mindenki tudós, bizonyos csoportokban hasznos lehet a kereskedő is, anyagi biztonságot teremt.

director 02-16-2006 17:11

Quote:

Originally Posted by drhb
Azért nem mindenki tudós, bizonyos csoportokban hasznos lehet a kereskedő is, anyagi biztonságot teremt.

máshol meg a vándor baromi hasznos.. szóval van néhány tápos személyiség:)

Lepidus 02-16-2006 21:56

én a sajátjaimról beszéltem..hadisnak vándor legjobb..nehezebb őket lepattintani a szöviről..:p

Életfa#2 02-22-2006 13:41

Elkülönülő személyiség
 
A fenti név egy saját ötletemet jelenti. Leírása: az őrtornyoknak a területből elfoglalt arányával növeli a védelmet minden fajta támadással szemben! A katonai támadásokkal szemben ez hozzáadódik az őrtornyok alap 2*-es bónuszához, és azzal együtt nem lépheti át a 30%-ot, a tolvaj és vari akciók ellen pedig a 10%-ot.
Amennyire tudom, ez igazán hasznos az ember tolik, és az MF védekezők számára tud hasznos lenni. Az ember tolik ezzel akár túl erőssé is válhatnak, az MF védekezőknek azonban nagyon jó lenne... Ennek a kettőnek kb a tudóssal egyenértékű ez a személyiség, a többieknek valamivel kevésbé érné meg, akinek meg nincs őrtornya, annak meg abszolút nulla.


All times are GMT +1. The time now is 17:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu