Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Háborús tippek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=347)

Babszemjankó 03-23-2006 18:31

Háborús tippek
 
Sziasztok! Én még nem nagyon háborúztam és érdekelne hozzá egy kis segítség!Pl:Ha a sereget elindítom 1 körön belül mondjuk 3 részre osztva akkor ha odaérnek akkor 1 vagy 3 seregnek számítanak.Vagy ehhez hasonló okosságokat kérnék!THX

director 03-23-2006 18:34

Quote:

Originally Posted by Babszemjankó
Sziasztok! Én még nem nagyon háborúztam és érdekelne hozzá egy kis segítség!Pl:Ha a sereget elindítom 1 körön belül mondjuk 3 részre osztva akkor ha odaérnek akkor 1 vagy 3 seregnek számítanak.Vagy ehhez hasonló okosságokat kérnék!THX

:) ez nem túl nagy okosság, de: természetesen ahány sereget indítasz, annyinak számítanak.

(megj: inkább először próbálj meg egy sereggel ütni, ha még sosem csináltál ilyet:D)

Babszemjankó 03-23-2006 18:46

Tehát hiába érnek oda egyszerre, az erejük nem adódik össze?

director 03-23-2006 18:55

Quote:

Originally Posted by Babszemjankó
Tehát hiába érnek oda egyszerre, az erejük nem adódik össze?

nem bizony. olyankor három külön csata van, külön eredménnyel, meg minden.. :)

Babszemjankó 03-23-2006 19:02

Köszönöm a gyors választ! Egyszer kétszer már háborúztam azért,de pl olyan volt,hogy megtámadtam egy nem hulla orit és neki semmiféle embervesztesége nem volt,ez hogy lehet?

zima 03-23-2006 19:30

Quote:

Originally Posted by Babszemjankó
Köszönöm a gyors választ! Egyszer kétszer már háborúztam azért,de pl olyan volt,hogy megtámadtam egy nem hulla orit és neki semmiféle embervesztesége nem volt,ez hogy lehet?

lényegesen erösebb volt a védelme mint a te támado haderöd.

Caesarion 03-23-2006 19:38

Quote:

Originally Posted by Babszemjankó
Köszönöm a gyors választ! Egyszer kétszer már háborúztam azért,de pl olyan volt,hogy megtámadtam egy nem hulla orit és neki semmiféle embervesztesége nem volt,ez hogy lehet?

Mondjuk csupa ijjásza volt toronyban..akkor sokkal erősebb nálad, és nincsen vesztesége

Cimbi 03-23-2006 21:32

Nekem is lenne kérdésem ehhez a topichoz/hozzátok.. Nyilván sok (részben)hadis játékossal megesett már, hogy aki pl. lelopta, 4-5körre van..Nos ilyen esetekre említettétek a leépülést, én ki is próbáltam. Úgy néz ki a dolog hogy a szövitől nem tudok segítséget kérni mivel ők nem épültek le velem együtt (ez még áthidalható, ha az egész szövi mozog), leromboltam 70épületet, és így tudtam alákerülni..mivel ő adott hekin max haderővel rendelkezik, a szövik is távol be kellett látnom hogy ezzel a módszerrel örülhetek ha nem vernek szét a környező orik látván a minimális védelememet, és a szabad 70hekimet.A közepesen védett ellenségemet még csak véletlenül sem tudom beütni! Van esetleg jó taktikátok az ilyen országok ellen, vagy inkább ha ilyen távlatból érnek támadások, hagyjam ?

director 03-23-2006 21:38

Quote:

Originally Posted by Cimbi
Nekem is lenne kérdésem ehhez a topichoz/hozzátok.. Nyilván sok (részben)hadis játékossal megesett már, hogy aki pl. lelopta, 4-5körre van..Nos ilyen esetekre említettétek a leépülést, én ki is próbáltam. Úgy néz ki a dolog hogy a szövitől nem tudok segítséget kérni mivel ők nem épültek le velem együtt (ez még áthidalható, ha az egész szövi mozog), leromboltam 70épületet, és így tudtam alákerülni..mivel ő adott hekin max haderővel rendelkezik, a szövik is távol be kellett látnom hogy ezzel a módszerrel örülhetek ha nem vernek szét a környező orik látván a minimális védelememet, és a szabad 70hekimet.A közepesen védett ellenségemet még csak véletlenül sem tudom beütni! Van esetleg jó taktikátok az ilyen országok ellen, vagy inkább ha ilyen távlatból érnek támadások, hagyjam ?

az hogy mit kell tenni, az meglehetősen helyzetfüggő.. erre nem is térek ki, inkább maradjunk a bontás témánál: rosszul bontottál! "felesleges" épületeket bonts, ne barakkot:) és mielőtt belekezdesz tényleg érdemes megnézni, hogy megéri-e egyátalán - vagy az építkezés többe kerül, mint amennyit lopnak:)

Cimbi 03-23-2006 22:34

Quote:

Originally Posted by director
az hogy mit kell tenni, az meglehetősen helyzetfüggő.. erre nem is térek ki, inkább maradjunk a bontás témánál: rosszul bontottál! "felesleges" épületeket bonts, ne barakkot:) és mielőtt belekezdesz tényleg érdemes megnézni, hogy megéri-e egyátalán - vagy az építkezés többe kerül, mint amennyit lopnak:)

Hát van benn vmi :D A barakkokat nem bontottam, torony, tanya, ház került bontásra, csak én vegyes vagyok, teleíjazott orit csak segítséggel tudok támadni, ami az 5kör miatt "nincs". De megoldottam a helyzetet: sz**ok rá! :D
Többször remélem nem jár rám.

director 03-23-2006 22:39

Quote:

Originally Posted by Cimbi
Hát van benn vmi :D A barakkokat nem bontottam, torony, tanya, ház került bontásra, csak én vegyes vagyok, teleíjazott orit csak segítséggel tudok támadni, ami az 5kör miatt "nincs". De megoldottam a helyzetet: sz**ok rá! :D
Többször remélem nem jár rám.

remek megoldás:) ha nem árt sokat, akkor érdemes hagyni.. majd elunja.. vagy nem.. és akkor szopó:P

Steve 03-24-2006 08:44

Quote:

Originally Posted by Cimbi
Nekem is lenne kérdésem ehhez a topichoz/hozzátok.. Nyilván sok (részben)hadis játékossal megesett már, hogy aki pl. lelopta, 4-5körre van..Nos ilyen esetekre említettétek a leépülést, én ki is próbáltam. Úgy néz ki a dolog hogy a szövitől nem tudok segítséget kérni mivel ők nem épültek le velem együtt (ez még áthidalható, ha az egész szövi mozog), leromboltam 70épületet, és így tudtam alákerülni..mivel ő adott hekin max haderővel rendelkezik, a szövik is távol be kellett látnom hogy ezzel a módszerrel örülhetek ha nem vernek szét a környező orik látván a minimális védelememet, és a szabad 70hekimet.A közepesen védett ellenségemet még csak véletlenül sem tudom beütni! Van esetleg jó taktikátok az ilyen országok ellen, vagy inkább ha ilyen távlatból érnek támadások, hagyjam ?


Házat bonts akkor abból kimegy a lakosság és az rendesen viszi le a pontértéked nem kell tornyot bontanod! Állítsd be az intéződet yol és akkor foglalás után visszaépítés, pénzosztás és minden a régiben:D
5kör probléma? Inditsd éjszaka a sereget! Ha nem bagoly akkor nem tud behivni védelmet mert már alszik és reggelre vissza is érsz;)

Láma 03-24-2006 08:53

Quote:

Originally Posted by Steve
Házat bonts akkor abból kimegy a lakosság és az rendesen viszi le a pontértéked nem kell tornyot bontanod! Állítsd be az intéződet yol és akkor foglalás után visszaépítés, pénzosztás és minden a régiben:D
5kör probléma? Inditsd éjszaka a sereget! Ha nem bagoly akkor nem tud behivni védelmet mert már alszik és reggelre vissza is érsz;)

most lehet hogy akit támadsz az pont nem bagoly, de valami krónikázó kiszurja, és kap 10 sereget:)

Steve 03-24-2006 09:41

A kronikázó azt látja hogy te 2körre vagy az illetőtől mint normál esetben! És nemond hogy elkezd szálni és megnézi és felmér és üt és élezett és...ez nem tuti stratégia ami mindig yo mert olyan nincs:p :p :p

Morisz 03-24-2006 12:54

Quote:

Originally Posted by Steve
Házat bonts akkor abból kimegy a lakosság és az rendesen viszi le a pontértéked nem kell tornyot bontanod! Állítsd be az intéződet yol és akkor foglalás után visszaépítés, pénzosztás és minden a régiben:D
5kör probléma? Inditsd éjszaka a sereget! Ha nem bagoly akkor nem tud behivni védelmet mert már alszik és reggelre vissza is érsz;)

Szerintem ez is csoport függő mert az 5-ben még ritka az éjszakai játékos viszont feljebb egyre több. Pl: a 2-ben már az éjszakai támadás az szinte csak arra jó hogy akkor sötét van:D ott majdnem mindenki éjszakázik. Ha meg ugye a toli szöviben van elég ha egy valaki aki figyel mert az küldi a védelmet. A magányos toli pedig jól be van íjjazva.

Aztán ha kifogsz egy krónikázót mint ahogy Láma mondta akkor az kellemetlen.

Cimbi 03-24-2006 14:57

Köszönöm a válaszokat :) Mindig lehet újat tanulni.

Cyby_ 03-26-2006 20:33

Quote:

Originally Posted by Cimbi
Hát van benn vmi :D A barakkokat nem bontottam, torony, tanya, ház került bontásra, csak én vegyes vagyok, teleíjazott orit csak segítséggel tudok támadni, ami az 5kör miatt "nincs". De megoldottam a helyzetet: sz**ok rá! :D
Többször remélem nem jár rám.

vigyázzál mert a tolik igen pofátlan népség és a jó tolis addig megy még ki nem herélik:)

King 03-27-2006 10:06

Quote:

Originally Posted by Cyby_
vigyázzál mert a tolik igen pofátlan népség és a jó tolis addig megy még ki nem herélik:)

egy jó tolist nehezen herélnek ki. :)
kap pár mészárt, de ha tényleg jó, mire kapná a következöt, már visszavette a seregét.
ha pusztitják, akkor is 4 körönként eleinte, igy túlórában még épitkezni is van ideje. ha meg szöviben van, akkor indul az egymás csépelése. :)

King 03-27-2006 10:22

Quote:

Originally Posted by Steve
És nemond hogy elkezd szálni és megnézi és felmér és üt és élezett és...

felmérheti és rá is mozdulhat. a baglyok már tudják a dörgést. van 1 kör ideje kitalálni mit csináljon. ha a támadó nem hiv be védelmet 5 körröl is, akkor ugyanúgy van esélye, hogy hazakisérik. pontlistából a támadott is látható, itt meg kiderül, hogy nem 2 körre ment ütni. :p

Steve 03-27-2006 11:31

Oks ez rendben! De akkor mondjuk azt hogy hogy hát ha rádszállt egy toli akkor töröld az orit mer vége?:p :p :p
Minden igaz amit leirtatok dehát 5ös szinten igen ritka az ilyen nekem speciel egy olyan szövivel volt dolgom aki legalább odáig eljutott nhogy behivta a szöviket védeni...

Remedy 04-01-2006 13:54

Quote:

Originally Posted by King
egy jó tolist nehezen herélnek ki. :)
kap pár mészárt, de ha tényleg jó, mire kapná a következöt, már visszavette a seregét.
ha pusztitják, akkor is 4 körönként eleinte, igy túlórában még épitkezni is van ideje. ha meg szöviben van, akkor indul az egymás csépelése. :)

Egy lightosabb hadis szovi is beveri meszarra a tolit kulonosebb erolkodes nelkul, ez 4 orankent igen hamar kicsinalja a tolist, nem csak az emberveszteseg hanem a kat moral miatt is.

vonos82 04-12-2006 18:53

A pusztításról nem is beszélve...

:D

Láma 04-12-2006 19:40

felejtsd már el a pusztitást, ha egy tolist lepusztitassz annyira hogy 3 körre kerüljön csak röhög rajtad hogy miéyen láma vagy...

vonos82 04-14-2006 19:42

Quote:

Originally Posted by Láma
felejtsd már el a pusztitást, ha egy tolist lepusztitassz annyira hogy 3 körre kerüljön csak röhög rajtad hogy miéyen láma vagy...

Igazad van, csak olyan jól hangzik :D

Nessel 04-18-2006 14:36

hát, ha a szövi kellően "szétszórt" a 2 körön belül, és felettük a tolvaj, ott akár 2x is belefér a dolog, még felfelé támadó bónusszal élve is, és azért 2x -100 épületet nem pakol vissza olyan gyorsan boltból, mint egy mészárlás után újra tolvajokat :] bár érdemes utoljára földre menni hozzá, lehetőleg még felfelé támadva, hogy jó messze kerüljön le :] igaz, speciális esetnek mondható
De mészárlás esetén egy jobb tolvaj tényleg simán újratölti a helyeit pár körön belül

meg ha már háborús tippek. ugyebár van olyan, hogy szövetségi segítség s bár azt írja a súgó, hogy körváltáskor először a segítő csapatok jönnek meg, aztán a csata lezajlik és ezután mennek a segítő csapatok és jönnek meg a sajátok.
Hát, a minap, úgy jártam, hogy teljes nyugalommal és szövetségesi segítséggel vártam, hogy becsapjanak, míg kitámadtam, úgy számoltam teljesen simán felfogom, 1 kör volt a sereg megérkezéséig és 1 kör volt hátra még a szövetséges csapatok nyaralásából, ám azok a kis dögök megneszelve a dolgot, ideje korán leléptek én meg csipákat pislogva lestem a vörös szöveget, és hát eszínű (akár démon-) tojásnak jobban örültem volna.
Most én néztem el valamit, vagy a súgót értelmeztem rosszul, netán húsvéti tréfa, esetleg más egyéb történt?

Mike zoostorm 04-18-2006 14:40

Quote:

Originally Posted by Nessel
hát, ha a szövi kellően "szétszórt" a 2 körön belül, és felettük a tolvaj, ott akár 2x is belefér a dolog, még felfelé támadó bónusszal élve is, és azért 2x -100 épületet nem pakol vissza olyan gyorsan boltból, mint egy mészárlás után újra tolvajokat :] bár érdemes utoljára földre menni hozzá, lehetőleg még felfelé támadva, hogy jó messze kerüljön le :] igaz, speciális esetnek mondható
De mészárlás esetén egy jobb tolvaj tényleg simán újratölti a helyeit pár körön belül

meg ha már háborús tippek. ugyebár van olyan, hogy szövetségi segítség s bár azt írja a súgó, hogy körváltáskor először a segítő csapatok jönnek meg, aztán a csata lezajlik és ezután mennek a segítő csapatok és jönnek meg a sajátok.
Hát, a minap, úgy jártam, hogy teljes nyugalommal és szövetségesi segítséggel vártam, hogy becsapjanak, míg kitámadtam, úgy számoltam teljesen simán felfogom, 1 kör volt a sereg megérkezéséig és 1 kör volt hátra még a szövetséges csapatok nyaralásából, ám azok a kis dögök megneszelve a dolgot, ideje korán leléptek én meg csipákat pislogva lestem a vörös szöveget, és hát eszínű (akár démon-) tojásnak jobban örültem volna.
Most én néztem el valamit, vagy a súgót értelmeztem rosszul, netán húsvéti tréfa, esetleg más egyéb történt?


Valoszinuleg te nezhettel el valamit...:p
Lehet hogy a szovis seregeknek meg egy korig maradtak az oridban, es korvaltasnal elindultak hazafele, vagy mar hazafele mentek es meg 1 korbe tellett nekik hogy hazaerjenek...:D Vagy tenyleg a husveti nyuszi lepett meg...:D

Nessel 04-18-2006 14:46

nem, még egy körig vendégeskedtek a mocskok, pénzt és kaját is kaptak dögivel, szóval ez se lehetett baj és tényleg 1 kör volt hátra, de akkor még meg kell várniuk a csatát a súgó szerint, nem? :]

Mike zoostorm 04-19-2006 10:32

Quote:

Originally Posted by Nessel
nem, még egy körig vendégeskedtek a mocskok, pénzt és kaját is kaptak dögivel, szóval ez se lehetett baj és tényleg 1 kör volt hátra, de akkor még meg kell várniuk a csatát a súgó szerint, nem? :]

Az nem lehet hogy meg szovi segitseggel egyut is beutott volna a sereg?
Teszem azt nem mukodtek a tornyaid blabla...?

Láma 04-19-2006 10:43

Az a rész erősen félreérthető, nem várták meg a csatát...

Láma 04-19-2006 10:45

Quote:

Originally Posted by Nessel
hát, ha a szövi kellően "szétszórt" a 2 körön belül, és felettük a tolvaj, ott akár 2x is belefér a dolog, még felfelé támadó bónusszal élve is, és azért 2x -100 épületet nem pakol vissza olyan gyorsan boltból, mint egy mészárlás után újra tolvajokat :] bár érdemes utoljára földre menni hozzá, lehetőleg még felfelé támadva, hogy jó messze kerüljön le :] igaz, speciális esetnek mondható
De mészárlás esetén egy jobb tolvaj tényleg simán újratölti a helyeit pár körön belül

Azt fogjátok már fel, hogyha egy tolis kap 100 épület pusztitást, akkor alád kerül 3-4 körre, és vigan szétszivatja az agyad, mig a mészárlás folyamtosan mehet felfelé egyre több sereggel, mire pénzhez jut akár bukhatja az egységei felét is...

Nessel 04-19-2006 13:39

A tornyok működtek, addig nem volt egyáltalán emberhiányom.

Hát, ha minden él, akkor elméletileg meg kellett volna fognom, még azt is rászámoltam, hogy előző körben én voltam nála, leütni, és így neki már élt a felfelé támadás bónusza.
Nem tudom, utólag mindegy is, csak szíven ütött :]



Persze, jogos, nem mondtam, hogy bárhol megoldható, de teszem azt, ahol én vagyok, itt akár 3k-3,5k pontkülömbségek akár a 2 kör határai
Ott belefér 1, talán még 2 pusztítás is feletted a 2 kör peremén, harmadszorra meg mehet a földre ütés már csak a rugalmas elszakadás miatt, és mehettél úgy legalább 1x + földre, hogy felfelé támadtál.
Szerintem nehezebben épül vissza 200 épületet és még 100-at jobban hiányol, mintha mészárlok. Az emberek gyorsan visszajönnek, a tolvaj meg azért relatíve könnyen pénzhez jut, már csak tartalékokból is, ha épp nincs nála már eleve pénz. És ha figyel, mire a seregeid hazaérnek, vehetik kezükbe a vödröket és oltogathatják az égő házakat.
Tényleg nem általános mindenhol és nem mindenhol megoldható, értem én. Ott valóban a mészárlás a megoldás. Egyértelmű, hogy közel magad alá ütni több mint szerencsétlen.

Mike zoostorm 04-19-2006 20:32

Quote:

Originally Posted by Láma
Azt fogjátok már fel, hogyha egy tolis kap 100 épület pusztitást, akkor alád kerül 3-4 körre, és vigan szétszivatja az agyad, mig a mészárlás folyamtosan mehet felfelé egyre több sereggel, mire pénzhez jut akár bukhatja az egységei felét is...


ugy latszik Lama , hogy ez csak nehanyunknak egyertelmu...:s

solven 04-19-2006 22:16

van egy ork orim, és szerintem a pusztítás jobb mint a mészárlás, mert pusztításnál ha szerencséd van pont kifogja a házakat, és utánna meg megy a lakosság kifelé az orijából, és inkább el van foglalva a saját sebeinek nylogatásával, és házépítéssel, minthogy még 1x lopjon tőlem

director 04-19-2006 23:17

Quote:

Originally Posted by solven
van egy ork orim, és szerintem a pusztítás jobb mint a mészárlás, mert pusztításnál ha szerencséd van pont kifogja a házakat, és utánna meg megy a lakosság kifelé az orijából, és inkább el van foglalva a saját sebeinek nylogatásával, és házépítéssel, minthogy még 1x lopjon tőlem

igen, de ennek mennyi az esélye, hogy jól sikerül? kicsi. a mészárral tök ugyanezt éred el, csak sokkal gyorsabban és biztosabban. persze, biztos uncsi túl könnyen nyerni, én megértem:DD

H2O 06-26-2006 20:33

Térkapu felderítése
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Nemrégen kezdtem a játékot, és felmerült egy olyan probléma amire nemtaláltam megoldást.:confused:
A gondom az, hogy szöviben vagyok és a szövim megkért arra, hogy nézzem meg ki nyitott rá térkaput. Namármost fogalmam sincs hogy lehet ezt megnézni.
Ha valaki tudja akkor irja ide, de szépen kérem ne rébuszokba mert nekem a röviditéseitek megfejtése is néha gondot okoz mert mint említettem, nemrég kezdtem a játékot és mindent most tanulok!;)

Synkel 06-27-2006 17:48

Sehogy.
Csak a magadra nyitott kapukat tudod mengézni. Illetve az egyéb módszerek most alighanem rébusznak hatnának.

Harcosok 06-28-2006 07:26

Hát éppenséggel meg lehet nézni rá ki nyitott:)Csak végig kell probálni a fél csopit:)
De ha aztmondja öt lopták(és nem hulla)akkor mindneki nézze meg a térkapukat mert lehet rád nyitottak és öt lopják arrol:)
Ja de ez egy jobb tolvaj után nem deríthetö ki mivel nyit eggyet és lop 9kör 59perckor:)
Ha hulla a szövid akkor probálgasd az embereket 2körös majd 3 körös 4 körös...Amelyiknél azt irja nincs térkapu nem ö lopott amelyiknél vagy lebuksz vagy hozol valamit ö lopta a szövid

Freddye 07-01-2006 09:43

Quote:

Originally Posted by Láma
felejtsd már el a pusztitást, ha egy tolist lepusztitassz annyira hogy 3 körre kerüljön csak röhög rajtad hogy miéyen láma vagy...

A helyzet az, hogy a jó hadis megy utána... :) És röhög, hogy nem kellett volna belekötnie.. :)

Grabi 07-01-2006 14:25

csak kérdés, hog ha 8-9 körre kell lemennie és ez 80-100 épületet jelentene akkor megéri-e az ár esetleg 8-10k ellopott tekiért?

Thrym 07-01-2006 18:51

Quote:

Originally Posted by Nessel
meg ha már háborús tippek. ugyebár van olyan, hogy szövetségi segítség s bár azt írja a súgó, hogy körváltáskor először a segítő csapatok jönnek meg, aztán a csata lezajlik és ezután mennek a segítő csapatok és jönnek meg a sajátok.
Hát, a minap, úgy jártam, hogy teljes nyugalommal és szövetségesi segítséggel vártam, hogy becsapjanak, míg kitámadtam, úgy számoltam teljesen simán felfogom, 1 kör volt a sereg megérkezéséig és 1 kör volt hátra még a szövetséges csapatok nyaralásából, ám azok a kis dögök megneszelve a dolgot, ideje korán leléptek én meg csipákat pislogva lestem a vörös szöveget, és hát eszínű (akár démon-) tojásnak jobban örültem volna.
Most én néztem el valamit, vagy a súgót értelmeztem rosszul, netán húsvéti tréfa, esetleg más egyéb történt?


tudom mirol van szo, kb. 1 honappal ezelott voltam ilyen helyzetben, akkor korbekerdeztem, meg modiktol is megkerdeztem hogy mi a helyzet, egyertelmu valaszt nem kaptam, az egyik azt mondta hogy megvarjak a csatat, a masik azt mondta hogy lelepnek... konkretan a helyzet abbol allt hogy valaki megtamadott 3 korrol, eszrevettem es rogton hivtam a segitseget, veletlenul 1 korig hivtam oket vedekezni, 2 kor alatt megerkeztek, mert a szovik ket korre voltak 1 korig maradtak segiteni es ekkor kezdtem el izzadni ugyanis nekem is beugrott hogy ezek most kivarjak a csatat vagy lelepnek elotte, kivartak es kivedtem a tamadast, szoval nalad nem-e lehetett egyeb is? esetleg kopott a teki? vagy elloptak belole?


All times are GMT +1. The time now is 15:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu