Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   A 2010-es év legjobb Hódítósa (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4070)

Ati 02-11-2010 14:57

A 2010-es év legjobb Hódítósa
 
A 2010-es év legjobb Hódítósa

Ezennel meghirdetjük a 2010-es év legjobb Hódítósa című párbajsorozatot.

A párbajsorozat célja, hogy rövidebb-hosszabb párbajok segítségével kiválasztásra kerüljön az az ember, aki a 2010-es évben a sorozat párbajain való részvétele alapján a legjobb játékosnak bizonyul.

A párbaj 9 fordulóból fog állni:

1. forduló: 1 órás párbaj
2. forduló: 2 órás párbaj
3. forduló: 3 órás párbaj
4. forduló: 4 órás párbaj
5. forduló: 5 órás párbaj
6. forduló: 4 órás párbaj
7. forduló: 3 órás párbaj
8. forduló: 2 órás párbaj
9. forduló: 1 órás párbaj

Minden fordulón belül hat párbaj is lesz, különböző időpontokban, hogy az is részt vehessen, aki csak hétköznap ér rá, az is, aki csak hétvégén, az is, aki csak nappal, az is aki csak este, és az is, akinek valamelyik időpont esetleg nem jó. (A párbajokat a résztvevők igényeihez igyekszünk igazítani, és igyekszünk úgy időzteni, hogy egy párbaj hétköznap délelőtt, egy hétköznap este, egy hétvégén délután, egy pedig hétvégén este mindenképp megrendezésre kerüljön.)

A párbajok a hónap első 3 hetében kerülnek megrendezésre, a fennmaradó idő szünet. Ilyenkor esetleg gyakorlópárbajok is szervezésre kerülhetnek, melyeknek az eredménye nem számít bele a párbajsorozatba.

Az adott fordulóban egy ember több párbajon is részt vehet, ilyenkor a legjobb eredménye fog számítani.

A párbajok anonym párbajok lesznek, alap 200 hektáros országgal, szabadon választható fajjal és személyiséggel. Az izgalmak fokozása érdekében a felfedezés tiltva lesz, az építkezés 3/2 körös, a katonaképzés szintén 3/2 körös, a tekercsírás 3 körös lesz.

A párbajsorozaton való részvételhez külön nevezés szükséges, amit a következő oldalon tudsz megtenni, az országodba való belépés után:

http://hodito.hu/2010.php (Ha innen kattintasz, akkor egy fehér oldalt fogsz kapni. Írd be kézzel.)

A nevezési díj 500 VIP kör, ami a nevezés elfogadásakor főországodtól (!) levonásra kerül. Ezután a párbajsorozat párbajain való részvételért külön nem kell már semmit fizetned, akár a párbajsorozat összes éles- és gyakorlópárbaján is részt vehetsz.

Nevezésre csak addig van lehetőség, ameddig matematikai esély van a győzelemre. Ez időbelileg legalább a párbajsorozat fele, ami valamikor késő nyáron várható.

A párbajok 20 főses lesznek, a jelentkezések elfogadása teljesen automatikusan fog történni, jelentkezési sorrendben, a 20 fő eléréséig. (1 fő a szervező ország, tehát 19 játszó ország a maximum.)

Fenntartjuk a jogot, hogy bármely ország jelentkezését elutasítsuk, indoklási kötelezettség nélkül.

A párbaj pontozása:

Első helyezett: 5 pont
Második helyezett: 4 pont
Harmadik helyezett: 3 pont
Negyedik helyezett: 2 pont
Ötödik helyezett: 1 pont

Utolsó helyezett: -5 pont
Utolsó előtti helyezett: -4 pont
Előtte levő: -3 pont
Előtte levő: -2 pont
Előtte levő: -1 pont

A jelentkezett, de nem játszó országok helyezéstől függetlenül nulla pontot kapnak.

Az indulóérték alá ütött országok az elért pontszámukból még egy pontot elveszítenek, és elért helyezéstől függetlenül maximum -1 pontot kapnak.

Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)

Ha valaki egy fordulón belül több párbajon is indul, akkor a legjobb eredménye számít.

A párbajsorozaton minden ember csak egy országgal indulhat!

A forduló végén -3 ponttal, vagy rosszabb összesített eredménnyel záró ország kizárásra kerül a párbajsorozatból, lejátszott párbajonként 100 VIP kör levonása mellett a maradék körök visszapakásával. Ugyanez a sors vár a szemmel láthatóan csak másokat tápolni járó országokra is, ennek megítélése kizárólagosan az én hatásköröm, és az ezzel kapcsolatos döntés végleges, ez ellen fellebbezésnek helye nincs. A párbajsorozatról szintén kizárásra kerülnek azok az országok, akik láthatóan csak azért jelentkeznek, hogy mások elől a helyet foglalják. Ennek megítélése szintén kizárólagosan az én hatásköröm, az ezzel kapcsolatos döntés végleges, ez ellen fellebbezésnek helye nincs.

Fenntartjuk a jogot, hogy a párbajsorozatból kizárjuk azokat az embereket, akik több országgal is részt vesznek a párbajokon.

A 9. forduló végén pontegyenlőség esetén még egy 3 párbajos forduló a pontegyenlőségben érintett országoknak, 1 órás párbajokkal. Ismételt pontegyenlőség esetén egy utolsó, döntő párbaj.

A párbajok szervezése Horland (#1) országgal történik, az ország a párbajok során jelen lesz, de mind be nem lépő ország, nulla pontot fog végig kapni. Ez az ország iránymutatásul is szolgálhat a kezdőérték alá ütésekkel kapcsolatban.

A fődíj egy játékon kívüli, "A 2010-es év legjobb Hódítósa" kupa. Idén is igaz, hogy ez a kupa csak megfelelő érdeklődés esetén fog átadásra kerülni. (Ha 5 ember vesz részt az egész párbajsorozaton, akkor értelmetlen.)

A párbajsorozat indulása: március első hete.

-------------------------------

Kérdések, észrevételek jöhetnek ide, ebbe a témába. :)

Ati 02-11-2010 15:18

A jelentkezést megnyitottam, és ma estére egy tesztpárbajt már szerveztem is. A ma esti tesztpárbaj célja az automatikus jelentkezés tesztelése.

A párbajsorozat nagyobb beharangozása egy picit később, most csak a "bennfenntesek" tudnak róla egyelőre. :)

J.Ati 02-11-2010 19:44

A párbaj menüben ott van egy link, hogy jelentkezem a 2010-es párbasorozatra.
Már jelentkeztem, de még mindig ott van ez a link, és még mindig tudok jelentkezni.
Csak nálam van így, vagy mindenkinél ott maradt a link?

Ati 02-11-2010 19:49

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 240602)
A párbaj menüben ott van egy link, hogy jelentkezem a 2010-es párbasorozatra.
Már jelentkeztem, de még mindig ott van ez a link, és még mindig tudok jelentkezni.
Csak nálam van így, vagy mindenkinél ott maradt a link?

Egyelőre mindenkinél ottmarad. Most nem akartam túlbonyolítani, mert a párbajoldal már az újítások bevezetését várja, nem akartam most egy régi verziót agyonfejlesztgetni, ami úgyis felül lesz írva. Viszont minél több idő van jelentkezni az első éles forduló előtt, annál jobb.

Ui: ettől nem lesz többször levonva az 500 kör.

J.Ati 02-11-2010 19:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240603)
Egyelőre mindenkinél ottmarad. Most nem akartam túlbonyolítani, mert a párbajoldal már az újítások bevezetését várja, nem akartam most egy régi verziót agyonfejlesztgetni, ami úgyis felül lesz írva. Viszont minél több idő van jelentkezni az első éles forduló előtt, annál jobb.

Ui: ettől nem lesz többször levonva az 500 kör.

Ok, rendben :)

Akkor nem nyomkodom többet, látom az 500 kör már levonódott.

Ati 02-11-2010 19:52

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 240604)
Ok, rendben :)

Akkor nem nyomkodom többet, látom az 500 kör már levonódott.

Igen, Te már bekerültél, és az automatikus jelentkezés is működik elvileg. Egyszer az éles játék előtt mindenkinek javaslom, hogy próbálja ki a maihoz hasonló tesztpárbajokon.

J.Ati 02-11-2010 19:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240605)
Igen, Te már bekerültél, és az automatikus jelentkezés is működik elvileg. Egyszer az éles játék előtt mindenkinek javaslom, hogy próbálja ki a maihoz hasonló tesztpárbajokon.

Holnap este 9-kor jó lenne nekem egy próba párbaj,ha megoldható.

Ati 02-11-2010 20:01

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 240606)
Holnap este 9-kor jó lenne nekem egy próba párbaj,ha megoldható.

Ám legyen. :)

J.Ati 02-11-2010 20:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240609)
Ám legyen. :)

Köszi :)

Jelentkezésedet rögzítettük. Mivel ez a párbaj a 2010-es párbajsorozat része, a jelentkezés automatikusan elfogadásra is került. Jó játékot! :cool:

Tsobi 02-11-2010 20:03

Az automatikus elfogadás eddig működik. :)

Ati 02-11-2010 20:31

Ez a holnapi arra is jó lesz, hogy bemutassam a pontozást, hogy később egyértelmű legyen.

Pool 02-11-2010 20:54

A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt :)

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3. :)


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)

Ati 02-11-2010 21:01

Érthető ez az álláspont is, de én továbbra is azt modom, hogy többet ér egy 20 fős párbajt megnyerni, mint egy 3 főset.

Ha valaki olyankor nyer egy párbajt, amikor senki más nem ért rá, az ne legyen egyenértékű azzal, amikor meg kell kűzdeni még a dobogós helyért is, nemhogy az elsőért.

Pool 02-11-2010 21:07

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240623)
Érthető ez az álláspont is, de én továbbra is azt modom, hogy többet ér egy 20 fős párbajt megnyerni, mint egy 3 főset.

Ha valaki olyankor nyer egy párbajt, amikor senki más nem ért rá, az ne legyen egyenértékű azzal, amikor meg kell kűzdeni még a dobogós helyért is, nemhogy az elsőért.

Persze, én megértem amit írsz, de elég gáz, hogy vki el tud indulni párbajonként 1*, Ő a legprofibb párbajos (most nem magamra gondolok :)) megnyeri a párbajt +2000 pont előnnyel és azon kell izgulnia, legyenek már vagy 10-en, amikor játszik...
én úgy érzem, vmi köztes megoldást kellene kitalálni

azok a 20 fős párbajok meg te is tudod, milyenek, nem bántásból írom, de amikor 16 fős is volt, abból min. 8 azt se tudta, hol van :)
több fő=több ingyenföld stb....

személy szerint nekem mindegy, mert sok párbajon tudtam indulni fordulónként, de mégsem érzem ezt így jónak...


Majd 27.-én beszélünk róla személyesen :)

richardka 02-12-2010 08:04

nem lehetne látni valahogy hogy eddig kik jelentkeztek??

a létszámra lennék kiváncsi:) meg hogy kik vannak eddig:D

Ati 02-12-2010 08:28

Quote:

Originally Posted by richardka (Post 240651)
nem lehetne látni valahogy hogy eddig kik jelentkeztek??

a létszámra lennék kiváncsi:) meg hogy kik vannak eddig:D

A jelentkezők listája nem publikus. A párbajok alkalmával majd a legtöbbre fény derül.

Elfi 02-12-2010 09:37

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 240620)
A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt :)

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3. :)


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)

Teljesen egyetértek!

Alapvetően az Ati által kitalált pontozási rendszer jó, csak szerintem nem erre a lebonyolítási rendszerre.

Volt egy korábbi felvetésem miszerint ki kellene számolni, hogy a 2009-es sorozatban ezzel a pontozási módszerrel mi lett volna a végeredmény.

Az világos, hogy 20 fős és 3 fős párbajt megnyerni nem ugyanaz, de 3 fős és 5 fős párbajt már majdnem. És a legrosszabb, hogy tőlem teljesen független a párbajon résztvevők száma.

Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .

Megoldható lenne az, hogy ne lehessen látni ki jelentkezett párbajra, és azt se hogy hányan lesznek?


Melyik a kisebbik rossz?

1. Ha valaki úgy tartja veled a lépést, hogy 3 fős párbajokat nyer!?

2. Ha nem tudod tartani a lépést, mert pont kis létszámú párbajokon érsz rá!?

Szerintem az 1-es.

Ati 02-12-2010 09:41

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240657)
Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .

:confused::confused::confused:

Nem adódnak össze a párbajokon szerzett pontok, és átlag se számít. A legjobb eredmény számít. Amint megnyer egy nagyobb létszámú párbajt, meglesz az 5 pontja, függetlenül attól, hogy más párbajokon esetleg egyedüli indulóként nulla pontot kapott.

Ha mások direkt nem jelentkeznek sose arra, amire ő, akkor kap majd 1-1 pontokat, más meg nullát, mivel nem játszik, és ezzel megnyeri a párbajsorozatot.

Elfi 02-12-2010 09:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240659)
:confused::confused::confused:

Nem adódnak össze a párbajokon szerzett pontok, és átlag se számít. A legjobb eredmény számít. Amint megnyer egy nagyobb létszámú párbajt, meglesz az 5 pontja, függetlenül attól, hogy más párbajokon esetleg egyedüli indulóként nulla pontot kapott.

Ha mások direkt nem jelentkeznek sose arra, amire ő, akkor kap majd 1-1 pontokat, más meg nullát, mivel nem játszik, és ezzel megnyeri a párbajsorozatot.

Úgy értem, hogy valaki egy fordulóban több párbajon is el tud indulni, ha akar, valaki meg esetleg csak 1 alaklommal, ha látom pl., hogy az összesítettben 2. helyezett a 3 fordulóban még nem játszott én már szereztem abban a fordulóban 2 pontot, nem fogok jelentkezni, hogy a kis létszám miatt 0 pontot szerezzen. .

Ati 02-12-2010 09:53

Most komolyan azon taktikázunk, hogy ki miért NEM fog játszani? Akinek a nyerő taktikája az, hogy NEM játszik, annak nem biztos, hogy megéri beszállni a párbajsorozatba, mivel nulla párbajon való részvételért tényleg sok az 500 kör nevezési díj.

Elfi 02-12-2010 10:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240661)
Most komolyan azon taktikázunk, hogy ki miért NEM fog játszani? Akinek a nyerő taktikája az, hogy NEM játszik, annak nem biztos, hogy megéri beszállni a párbajsorozatba, mivel nulla párbajon való részvételért tényleg sok az 500 kör nevezési díj.

Csak próbáltam megkeresni a kiskapukat, nem magam miatt. .
Mindenki játszani fog nyilván, mert nyerni szeretne, csak nem mindegy ha már bezsebeltem az 5 pontot, akkor elindulok-e még azért, hogy a másikat megelőzzem ezáltalkevesebb pontot érjen el az adott fordulóban, vagy nem indulok el, mert úgy nem lesz meg a létszám és tuti 0 pontot kap, vagy csak néhányat.

Kiszámoltam az előző párbajsorozatra, hogy az új pontozási rendszerrel mi lett volna a végeredmény.

Nem 100%-ig biztos, mert siettem vele.

Pool 38
Tuvalu 38
Numera 33
Naz 31

Részemről rendben!:D

Ott leszek a sorozaton, ha időm is engedi. .:D

Ati 02-12-2010 10:55

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240663)
nem mindegy ha már bezsebeltem az 5 pontot, akkor elindulok-e még azért, hogy a másikat megelőzzem ezáltalkevesebb pontot érjen el az adott fordulóban, vagy nem indulok el, mert úgy nem lesz meg a létszám és tuti 0 pontot kap, vagy csak néhányat.

Ha egy ember el nem indulása miatt lesz egy másik esélyesnek nulla pontja, akkor nem nagyon van miről beszélni, felesleges a párbajsorozatot tovább folytatni érdeklődés hiányában. Bízom benne, hogy nem kell idáig eljutni.

Bár Pool még nem is jelentkezett. ;)

Pepa 02-12-2010 12:48

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240663)
Csak próbáltam megkeresni a kiskapukat, nem magam miatt. .
Mindenki játszani fog nyilván, mert nyerni szeretne, csak nem mindegy ha már bezsebeltem az 5 pontot, akkor elindulok-e még azért, hogy a másikat megelőzzem ezáltalkevesebb pontot érjen el az adott fordulóban, vagy nem indulok el, mert úgy nem lesz meg a létszám és tuti 0 pontot kap, vagy csak néhányat.

Kiszámoltam az előző párbajsorozatra, hogy az új pontozási rendszerrel mi lett volna a végeredmény.

Nem 100%-ig biztos, mert siettem vele.

Pool 38
Tuvalu 38
Numera 33
Naz 31

Részemről rendben!:D

Ott leszek a sorozaton, ha időm is engedi. .:D

Kíváncsi lennék hogyan jött ki Attila, 3. helyezése, hisz 8 körben volt, és minden volt legalább 1 első helyezése.

J.Ati 02-12-2010 13:52

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240663)
Csak próbáltam megkeresni a kiskapukat, nem magam miatt.

Kezedsz olyan lenni, mint Harcosok barátom :p:D

Szerintem szimplán játszunk, élvezzük a játékot, aztán díjátadón meg örüljünk egymásnak :)

J.Ati 02-12-2010 13:53

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 240676)
Kíváncsi lennék hogyan jött ki Attila, 3. helyezése, hisz 8 körben volt, és minden volt legalább 1 első helyezése.

Erre én is kíváncsi vagyok.
Összesítve többet nyertem, mint Pool, erre meg harmadik vagyok az új pontozás szerint :confused:

Redback 02-12-2010 13:56

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 240689)
Erre én is kíváncsi vagyok.
Összesítve többet nyertem, mint Pool, erre meg harmadik vagyok az új pontozás szerint :confused:

Itt jön ki az, hogy Pool nyert párbajain több játékos volt :)

J.Ati 02-12-2010 13:57

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 240690)
Itt jön ki az, hogy Pool nyert párbajain több játékos volt :)

Majd este átszámolom én is.

Princ 02-12-2010 15:30

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240591)
A forduló végén -3 ponttal, vagy rosszabb összesített eredménnyel záró ország kizárásra kerül a párbajsorozatból,

Ha az összesített eredmény úgy értendő, hogy fordulónként a legjobb számít, akkor ezek a büntik legfeljebb jelzésértékűek, mivel elegendő 1 olyan nevezés ahol valóban nem lép be az illető és megvan a nulla pont.
Persze az egyedi elbírálást úgyse tudja semmilyen szabály felülmúlni. :)

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 240690)
Itt jön ki az, hogy Pool nyert párbajain több játékos volt :)

Egyedül Tuvalu nem veszített volna pontot az új rendszer miatt, azért előzne be a 2. helyre. Ezek lennének:

Pool 39,
Tuvalu 38,
Numera 36,
Naz 30 pont.

Elfi 02-12-2010 15:49

Elhihetitek, hogy a számolással nem az volt a célom, hogy bárkit is megbántsak és vitassam az elért helyezését.

Csupán érdekelt, hogy mennyiben változott volna az előző sorozat végeredménye, mert jelenleg mással nem lehet összehasonlítani az új pontozási rendszert.

A számolásom lehet, sőt biztos nem volt teljesen pontos, ezt jeleztem is, mivel melóhelyen nem tudtam nyugodtan számolni. .:D

Attila azért vesztett pontot, mert ha jól emlékszem a 6. vagy 7 fordulóban egy 3 fős párbajt nyert meg, ami most 0 pont lenne.

Ati 02-12-2010 15:56

Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240697)
Attila azért vesztett pontot, mert ha jól emlékszem a 6. vagy 7 fordulóban egy 3 fős párbajt nyert meg, ami most 0 pont lenne.

3 fős párbaj megnyerése nem nulla pont. 5 pont az első helyért, -3 pont a hátulról harmadik helyért, az +2 pont.

Elfi 02-12-2010 16:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240698)
3 fős párbaj megnyerése nem nulla pont. 5 pont az első helyért, -3 pont a hátulról harmadik helyért, az +2 pont.

Köszi a javítást!

Valóban, de ettől még nem 5 pontot kapott volna győzelemért, ezért vesztett pontot.

Elfi 02-12-2010 16:03

"Horland [ADMIN] (#1) - 2010-02-12 16:58:54

Szia!

Köszöntelek a 2010-es "Év Hódítósa" párbajsorozat résztvevői között."


Megjöttem. .:D

Ati 02-12-2010 16:14

Akinek van kedve, ma este jöhet tesztpárbajra. Bőven van mindenkinek hely, most még nem kell amiatt aggódni, hogy kifogyunk a szabad helyekből. :)

Swiss 02-12-2010 16:28

Bevallom, Ati egy kicsit elrettentett a kitiltásokkal.

Nem tartom magam jó játékosnak, életemben nem párbajoztam. Viszont a tavalyi sorozat meghozta a kedvemet.

Tutira veszem, hogy bénáznék, azonban egy kitiltás blamát nem gondolom hogy meg kellene kockáztatnom.

A lényeg, hogy jelentkeznék azért, hogy legyen alkalmam tanulni a többiektől, de lehet, hogy ez a sorozat nem éppen erre lett kitalálva.

Más játékát távolról sem szeretném elrontani ezért mielőtt jelentkeznék szívesen vennék egy állásfoglalást az Admin részéről!

Ati 02-12-2010 16:41

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 240702)
Bevallom, Ati egy kicsit elrettentett a kitiltásokkal.

Nem tartom magam jó játékosnak, életemben nem párbajoztam. Viszont a tavalyi sorozat meghozta a kedvemet.

Tutira veszem, hogy bénáznék, azonban egy kitiltás blamát nem gondolom hogy meg kellene kockáztatnom.

A lényeg, hogy jelentkeznék azért, hogy legyen alkalmam tanulni a többiektől, de lehet, hogy ez a sorozat nem éppen erre lett kitalálva.

Más játékát távolról sem szeretném elrontani ezért mielőtt jelentkeznék szívesen vennék egy állásfoglalást az Admin részéről!

Az állásfoglalás röviden valahogy így hangzik:

1. Ha játszani szeretnél, itt a helyed.
2. Ha nem szeretnél játszani, de hogy Pistukának könnyebb dolga legyen, ezért mindig nevezel majd, akkor ne gyere.

Elmondás alapján az első kategóriába tartozol, úgyhogy szerintem nyugodtan jöhetsz. :)

Pool 02-12-2010 17:25

Nah, gyorsan átfutottam és máris megyek, de azért leírom, ami most hirtelen a véleményem

ma gondolkoztam kicsit, de nem jutott eszembe olyan verseny bármilyen sportágban, bármilyen vetélkedőben, ahol az élen végzőket minusz pontokkal büntették/büntetik...
akkor nem itt kellene elkezdeni...

már korábban írtam, nem magam miatt írok, mert ha nagyon akarom, akkor az összes forduló összes párbaján el tudok indulni
hanem azok miatt, akiknem talán csak a hétvége jó, nyer és bumm kap 2 pontot...
Most is azt mondom, egy 5 főst sztem nehezebb megnyerni, mint egy 15 főst, mert 15-ből 100%, hogy lesz 3-4 0tolis/0varis/0védelmű, amikor meg alig voltunk, akkor már igazán kemény volt a játék...
kapjon minusz pontot az, aki csak a létszám miatt jött, kapjon az, aki lila alá kerül, de hogy egy győztes? :eek:

Két ötletem van:

1. Az első 3 semmiképpen ne kapjon minusz pontot
2. Ne legyen látható, egy párbaj hány fős létszámnál jár (persze, ha megtelik, akkor ugye nem lehet rá menni, de sztem egy kezemen meg tudom majd számolni, hány fullos párbaj lesz), így ezzel semmiképp nem lehet taktikázni...
Amikor elindul, akkor már látják a párbajon résztvevők, hány fővel is állnak szemben....

Bármilyen más ötlet van, ide vele...
Szép estét!

Ati 02-12-2010 17:32

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 240707)
2. Ne legyen látható, egy párbaj hány fős létszámnál jár (persze, ha megtelik, akkor ugye nem lehet rá menni, de sztem egy kezemen meg tudom majd számolni, hány fullos párbaj lesz), így ezzel semmiképp nem lehet taktikázni...
Amikor elindul, akkor már látják a párbajon résztvevők, hány fővel is állnak szemben....

Ez ellen végülis nincs kifogásom. Ki hogy látja?

Dus 02-12-2010 18:15

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240708)
Ez ellen végülis nincs kifogásom. Ki hogy látja?

Én nem tartom eget rengető problémának, mert úgy gondolom, hogy játszani jönnek az emberek, és nem nyerni, vagy ezzel visszaélni, de ha többek szerint ettől jobb lesz a párbajsorozat, felőlem lehet.

Azon én is elgondolkodtam, hogy az első 3 semmiképp ne kapjon mínuszt, vagy ne az utolsó 5, hanem csak utolsó 3 kapjon mínuszt.

De legjobb talán az lenne, ha azt mondanánk, az első 25% kap pontot, az első helyezett a párbajon részvevők 25%-a pontot kap (kerekítve), míg a mögöttük lévők 1-el kevesebbet mindig, és akkor az utolsóktól nem kell levonni. Így pl. egy 12 fős párbajon az első három 3, 2, 1 pontot kapna. Vagy más értékekkel, de egy ilyen irányvonal lehet jó lenne, ha tényleg akarjuk egyáltalán azt, hogy kisebb létszámú párbajokon kevesebb pont járjon.

Elfi 02-12-2010 18:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 240708)
Ez ellen végülis nincs kifogásom. Ki hogy látja?


Én így láttam ma dél körül és azóta is. .:D


Quote:

Originally Posted by Elfi (Post 240657)
Megoldható lenne az, hogy ne lehessen látni ki jelentkezett párbajra, és azt se hogy hányan lesznek?


Ati 02-12-2010 19:51

Mindjárt kezdődik a tesztpárbaj. Sok sikert mindenkinek! :) Utána az eredmény tükrében csinálunk egy közös pontszámolást, hogy mindenkinek tiszta legyen, hogy hogy is fog ez kinézni.


All times are GMT +1. The time now is 10:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu