Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

Ati 10-30-2013 15:56

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305923)
20 banknál is a százszorosából lophat, mint más faj,
hova akarod ennél jobban módosítani?

20 bank 200 hektáron teljesen oké, de 10ezer hektáron azért...............

Artista 10-30-2013 16:08

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305925)
Egyébként sem hiszem, hogy a területarányos bank védelem miatt tömegével jelennének meg felesek A-ban, mivel ott a föld az érték, akár nullára is lophatsz, ha nem bírsz beverni, de téged leföldellek.

no kérem, ha nem számít, akkor ugye egy "jó" javaslat a bank területarányos védelme, hiszen te írod, hogy nem borítja fel az 1/A csoport erőviszonyait. :)

ha ilyen kis jelentéktelennek tartott erősítést se lehet megvalósítani, akkor mégis mit kellene csinálni ;)

Ati 10-30-2013 16:38

Arra kérek mindenkit (itt ebben a témában is, és általánosságban is), hogy aki támogat egy megbeszélés alatt álló javaslatot, vagy annak egy részét, az írja ezt le, és fejtse ki, hogy miért. Ugyanez fordítva is: ha valaki ellenez egy megbeszélés alatt álló javaslatot, vagy annak egy részét, akkor írja ezt le, és fejtse ki, hogy miért. A "fejtse ki, hogy miért" rész a legfontosabb belőle.

Sequator 10-30-2013 17:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 305927)
20 bank 200 hektáron teljesen oké, de 10ezer hektáron azért...............

Eddig ha jól emlékszek valami 5% bank lett felhozva példaként a területarányos bank védelemre. Tehát ha van 5% bankom akkor a teljes bent lévő pénzem védve van. (egyébként nem értek egyet az 5%-kal, de ettől most tekintsünk el)

2000 hekin így kellene 100 bank, ami megvédi a bent lévő 4 milliárdomat, egy bank véd 40 millát. 4000 hekin kellene 200 bank, hogy szintén a, maximálisan bent tartható 4 milliárdomat védje, itt egy bank már csak 20 millát véd. 10000 hekin 500 bank védi a 4 milliárdot, itt már csak 8milliót védenek a bankok. Miért is védenek egyre kevesebbet? Nem értem...

Továbbá azt sem értem, hogy ezt miért a feleses témában kell megbeszélni. Remélem nem azért mert az a terv, hogy csak a felesek ellen kelljen területarányosan kialakítani a pénz védelmét. Mert akkor már minden fajnál kellene alkalmazni. Persze lehet a felesnek jobb lopási arányt adni, de mivel még az alap sincs kitalálva tök értelmetlen azon agyalni, hogy a feles majd hogy lop szét 10k hekin.

Egyébként 200 hekin a 20 bank (10%!) egyáltalán nem oké.

Quote:

Originally Posted by Artista (Post 305928)
no kérem, ha nem számít, akkor ugye egy "jó" javaslat a bank területarányos védelme, hiszen te írod, hogy nem borítja fel az 1/A csoport erőviszonyait. :)

Utálom, ha kiforgatják a szavaim.

Ati 10-30-2013 18:11

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305931)
2000 hekin így kellene 100 bank, ami megvédi a bent lévő 4 milliárdomat, egy bank véd 40 millát. 4000 hekin kellene 200 bank, hogy szintén a, maximálisan bent tartható 4 milliárdomat védje, itt egy bank már csak 20 millát véd. 10000 hekin 500 bank védi a 4 milliárdot, itt már csak 8milliót védenek a bankok. Miért is védenek egyre kevesebbet? Nem értem...

Ha a kerületednek van egy bankja, akkor némi sorbanállással, némi várakozással ugyan, de ki tudják szolgálni a kerületi lakosokat. Ha Budapesten lenne összesen egy darab ugyanilyen bank, akkor az komoly problémákat jelentene. Ha egész Magyarországon egy ilyen bank lenne, akkor pedig aztán végképp nem tudná kiszolgálni a teljes lakosságot.

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305931)
Továbbá azt sem értem, hogy ezt miért a feleses témában kell megbeszélni. Remélem nem azért mert az a terv, hogy csak a felesek ellen kelljen területarányosan kialakítani a pénz védelmét.

Ezért.

Pool 10-30-2013 18:14

Akkor tudnám támogatni ezt a bankos/területarányos, ha minden fajnál működne, nem csak a felesnél...
Persze figyelembe véve a faji sajátságokat (pl. óriás)

Padlócsempe 10-30-2013 18:38

Én már egészen megbarátkoztam a jelenlegi felvetéssel, hogy 20% helyett 10%-t védjen a bank félelf ellen.
Kicsit nő a mozgástér, szerintem lesz jópár ori, aki a bankon próbál majd meg spórolni, ezért lophatóak lesznek.
Az árnyak erősítésével egész életképes faj lehet belőle.

Asztalon van még egyáltalán a területarányos védelem?

Ati 10-30-2013 18:48

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 305934)
Asztalon van még egyáltalán a területarányos védelem?

A magam részéről már levettem az asztalról, mert ha jól számoltam, akkor 3 támogatója volt összesen a javaslatnak. Ha észbe kap még sok-sok régi ember, hogy hoppá, ez újra téma, és támogatja ezért meg azért, akkor visszakerülhet az asztalra, bár erre túl sok időt most már nem szánok.

Folyamatosan jelzem különböző helyeken, hogy ugye mindenki hozzászólt már a témához, akit kicsit is érdekli.

none 10-30-2013 18:57

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305923)
4 milliárd esetén a pénzlopás alapja:

20 banknál, ha feles lop: 486 millió, ha más faj lop: 46 millió
30 banknál, ha feles lop: 170 millió, ha más faj lop: 5 millió
40 banknál, ha feles lop: 59 millió, ha más faj lop: 500 ezer
50 banknál, ha feles lop: 20 millió, ha más faj lop: 57 ezer

20 banknál is a százszorosából lophat, mint más faj,
hova akarod ennél jobban módosítani?

egy vicc amit ellophatsz.. hova? oda ahol lenne értelme a felest választani.. de már pontosan leírtam hova..:)

Tomka 10-30-2013 19:19

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 305918)
50% lenne a jó, amikor találgattam a változtatás mértékén 60%-ra tippeltem, de végül is az 50% is sokat segít rajta. Így a 25% kocsmás felesek helyett elég a 18% kocsmás, ami ugye csak ezzel 7% más épületet (pl. barakkot) jelent.

A mértékkel egyetértek, viszont a 7% más épülettel nem. Egyrészt a 25%-os felesnek a kat. morálja 99% már a 20%-osnál is ez kb. 95% a 18%-os meg nyilván ennél is alacsonyabb, tehát 7%-al kevesebb kocsmát nem tarthat, mert nem éri meg.

Így nézve, nem is olyan jelentős ez az erősítés. Egy 25%-os felesnek elég lesz 20% kocsmát tartania, vagyis erősebb lesz tolikkal viszont bukott 4% kat. morált ergó mégsem erősebb. Effektív 5% területet nyerhet, de ez egyre magasabb hekin a kat. morál miatt egyre több barakkot, templomomt etc.-t jelent. Vagyis mennyi akkor a konkrét terület nyereség?


All times are GMT +1. The time now is 17:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu