Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Hulla tuning (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3005)

Ati 11-28-2009 01:30

Quote:

Originally Posted by chappel (Post 230650)
Nekem a jelenlegi haderővel csak annyi bajom van, hogy hétvégi játékban és az alsóbb szinteken az esélytelenek önbizalmával lehet nekimenni hullaként kész országgal egy kész országnak, ahol a tudománytekercsek már meg vannak írva.

A hétvégi játékon nulla írott tekerccsel indul mindenki.

Dus 11-28-2009 08:12

Quote:

Originally Posted by chappel (Post 230650)
Sziasztok! 3,4,5 szinteken a hulla teljesen védtelen a környezetébn, gyakorlatilag alig tud fejlődni.

Ez feljebb is igaz, nem csak 3-4-5 szinteken...

Quote:

Originally Posted by chappel (Post 230650)
Folyamatosan belőle élnek, mert akár 1 tolvaj is le tudja lopni. Betámadni sem probléma, mert ha megbetegszel, majd lelopod az elhullottakat tőle, amíg épülnek a kórházak.
Én javasolnám, hogy mindenképpen legyen lehetősége felderíteni a térkapukat és esetleg automatikusan észlelje ha sereg indul felé.

De, mint írtad, az is probléma, hogy gyenge a hadereje, így semmi értelme nincs annak, hogy tudja, hogy ki lopott, mert nem tudja bántani...És a seregeket sem tudja kivédeni, és ha kísér, vagy keresztbe megy, akkor is nagy eséllyel lepattan egy jól felépített orival szemben...Meg amúgy is már le lett írva, hogy nem fog tudni varázsolni. :)

Quote:

Originally Posted by chappel (Post 230650)
A nyersanyag, stukker problémát az viszont sajna nem oldja meg, hogy tudom, hogy ki lopkod. Ha foszotogatni megyek, sem jön nyersanyag.
Javaslom, hogy erre találjatok ki valami megoldást.

Van. Piacnak hívják. :)

bubuman1 12-05-2009 16:16

Sziasztok!

Nagyon jó a férőhely növekedés!! :)
Támogatom!!
A betegség erején is lehetne növelni,mert hát a pestis szerintem nem kis dolog!!
Egy ötlet,de ezt már vagy önállóan csak egyedül bevezetni,vagy ezekkel együtt.A zombik elég elvadult és vérmes faj,akiket semmi nem érdekel,fejjel mennek a falnak és mivel nagy tömegekben járnak (gondolok itt at 60 férőhelyre a barakkokban) sokkal nagyobb a gyilkolás vágyuk,adjunk nekik a vérszomjra nagyobb százalékot.
Így az eggyik csak támadásnál érne valamit,a másikat meg mindenki eldönthetné,h. inkább védelemre fordítja,vagy a támadást erősítí a nagyobb létszámmal.
mit szóltok?

szinkoly 12-07-2009 11:10

Quote:

Originally Posted by bubuman1 (Post 231568)
Sziasztok!
A betegség erején is lehetne növelni,mert hát a pestis szerintem nem kis dolog!!

Szerintem ez nem fog sokaknak tetszeni.

Rotcsa 12-07-2009 12:02

Nyersi gond.
 
Szerintem a nyersanyag problémáját valamelyest megoldaná az, ha beláthatna a raktárakba, a fosztogatását pedig a nyersikre is(A mostani [arany, rúna, gabona]fosztási lehetőségen túl a raktár teljes tartalmának az ürítését értem ugyan abban a százalékban mint jelenleg) kiterjesztenénk.
Eddig volt akinek tetszett az ötlet, de a többség véleményét még nem tudom.
Szerintem nem lennének olyan tulkok az élőhalottak, ha tudnák, hogy érdemes kockáztatni. Mert ugye manapság az van, hogy vagy bejön, vagy nem....persze ennek is vannak előnyei, konkrétan a "hulla-feeling"-re utalandóan, de egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy ezt alárendelve elvegyünk tőle mindennemű információszerzési lehetőséget, ezáltal pedig korlátozzuk a haladását.(építkezését)

bubuman1 12-07-2009 15:50

Quote:

Originally Posted by szinkoly (Post 231702)
Szerintem ez nem fog sokaknak tetszeni.

És a többi ötlet?

Dynosaur 12-07-2009 19:21

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 231705)
Szerintem a nyersanyag problémáját valamelyest megoldaná az, ha beláthatna a raktárakba, a fosztogatását pedig a nyersikre is(A mostani [arany, rúna, gabona]fosztási lehetőségen túl a raktár teljes tartalmának az ürítését értem ugyan abban a százalékban mint jelenleg) kiterjesztenénk.
Eddig volt akinek tetszett az ötlet, de a többség véleményét még nem tudom.
Szerintem nem lennének olyan tulkok az élőhalottak, ha tudnák, hogy érdemes kockáztatni. Mert ugye manapság az van, hogy vagy bejön, vagy nem....persze ennek is vannak előnyei, konkrétan a "hulla-feeling"-re utalandóan, de egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy ezt alárendelve elvegyünk tőle mindennemű információszerzési lehetőséget, ezáltal pedig korlátozzuk a haladását.(építkezését)


Quote:

Originally Posted by Súgó
Az önálló gondolkodásra szinte képtelenek...

Egy hulla nem tud taktikázni... Gondolkodásra képtelen... Pont arra van, hogy vakon támadjon... Kell valamit változtatni rajta, legyen erősebb, de azt nem preferálom, hogy mindenféle vari-, toliakció nélkül tudjon meg dolgokat másokról...

Takanohana 12-10-2009 05:35

Hulla legnagyobb hátrányai:

1. hadilag gyenge
2. nem lát, kénytelen vakon támadni és nem tud semmit felderíteni
3. szétlopják

1. az egész topik gyakorlatilag erről szól, szerintem is erősíteni kéne kicsit, de azért ne hozzuk már fel az ork szintjére.
2. nem baj, legyen valami hátránya is
3. ez veszi el a kezdő játékosok életkedvét, alsóbb szinteken ezért lesz egyre kevesebb hulla. (felsőbb szinteken a gyenge hadereje miatt). Erre javaslatom: terjessze a pestist a lopott áru és ember is. Életszerű, elvégre a fertőzés ragályos, (ha már logikát keresünk, sosem értettem, ha megtámadom és csatázok vele, elkapom a betegséget, ha embert lopok tőle, azok nem terjesztik??), és a folyamatos lopás ellen védelmet nyújtana. Hogy ne legyen túlerősítve ez a dolog, legyen szabály, hogy lopásnál (támadásnál nem) 5% működő kórház "fertőtleníti" a lopott cuccokat, embereket.

sutike31005 12-10-2009 14:44

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 231931)
Hulla legnagyobb hátrányai:

1. hadilag gyenge
2. nem lát, kénytelen vakon támadni és nem tud semmit felderíteni
3. szétlopják

1. az egész topik gyakorlatilag erről szól, szerintem is erősíteni kéne kicsit, de azért ne hozzuk már fel az ork szintjére.
2. nem baj, legyen valami hátránya is
3. ez veszi el a kezdő játékosok életkedvét, alsóbb szinteken ezért lesz egyre kevesebb hulla. (felsőbb szinteken a gyenge hadereje miatt). Erre javaslatom: terjessze a pestist a lopott áru és ember is. Életszerű, elvégre a fertőzés ragályos, (ha már logikát keresünk, sosem értettem, ha megtámadom és csatázok vele, elkapom a betegséget, ha embert lopok tőle, azok nem terjesztik??), és a folyamatos lopás ellen védelmet nyújtana. Hogy ne legyen túlerősítve ez a dolog, legyen szabály, hogy lopásnál (támadásnál nem) 5% működő kórház "fertőtleníti" a lopott cuccokat, embereket.


jól van életszerű mi? egy kitalált internetes játékba ahol elfek meg hullák élnek.. miért kéne életszerűnek lenni? inkább legyen követhető.. ez pedig nem az.. engem nem zavarna.. mint ahogy sok mindenk mást sem.. de van pár alap irány amit a játék készítője elmondott már párszor.. olvass utánna..

Rotcsa 12-14-2009 15:23

Quote:

Originally Posted by Dynosaur (Post 231734)
Egy hulla nem tud taktikázni... Gondolkodásra képtelen... Pont arra van, hogy vakon támadjon... Kell valamit változtatni rajta, legyen erősebb, de azt nem preferálom, hogy mindenféle vari-, toliakció nélkül tudjon meg dolgokat másokról...

Oké, ne lásson be a raktárakba, mivel egyik központi eleme, h teljesen vak és ez maradjon is így. Rendben. De ettől függetlenül még a nyersiszerzés kiterjesztésének akadáját a raktárakra nem látom. :)


All times are GMT +1. The time now is 15:41.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu