Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Hulla tuning (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3005)

Dus 05-31-2009 11:53

Quote:

Originally Posted by RicsiPi (Post 213203)
20%natív lakás és 30% hadit megkapja, akkor már nincs szüksége védelem varázslatra. Bőven elég az is neki.

Pont ugyan ezt írtam :p

Quote:

Originally Posted by RicsiPi (Post 213203)
Kitámadásbónusz maradjon meg ork specialitásnak, legyen inkább többsereges betegség.
1 sereg - normál betegség
2 sereg - +50% betegség
... mint ahogy valaki régen leírta

Igen, ez még egy nagy kérdés, hogy hogy legyen, de kell Neki egy masszívabb védelem, így én nem 50%-okat adnék, hanem annyiszor nagyobb betegség, ahány sereg jött. Ennyi :)
Ha csak 50%-okat kap, az persze, fáj a támadónak, ha 8 sereggel üt, de egy ork, akkor is be fogja ütni több sereggel (3-4), sőt akár 8-al is. Ha viszont minden sereg teljeset fertőz, akkor máris a 3-4 sereget is jobban meggondolja, 8 sereggel meg már nem hiszem, hogy menne...

Az a jó, ha 1, 2 vagy max 3 seregen gondolkodna el egyáltalán egy ork, a többit meg se nézze :)
Onnan meg már az a lényeg, hogy mennyire bevállalós :)

Killer 05-31-2009 13:46

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 213101)
Kereken másfél hónapos (2009-04-15, 15:35), nagyot csak nem változott azóta a világ.

Félni nem félek, nemigazán emlékszem mikor ütött be hulla utoljára (ja de igen, mikor hulla voltam :))

De bemásoltam ide százalékosan a tényeket: Az élőhalott játszható a 4-es és az 5-ös szinten, hiszen játszanak is vele, de pl. a kettes szinten egyáltalán nem.

megint csak a butaságot fújod folyamatosan!akkor elmesélem neked kb 5. emberként!!
a hulla 4. és 5. szinten is ugyanolyan harmatgyenge és játszhatatlan mint 2. 3. szinteken!!!!annyi a különbség,hogy a sok kezdő között el lehet lavírozni vele.mondjuk ha 5. szinten köt bele mondjuk Remy vagy Vityu szövijébe ugyanolyan eredménye lesz mint 2. szinten!tehát ne akard bemagyarázni hogy a hulla 5. 4. szinten mekkora király!;)

Killer 05-31-2009 13:48

véleményem szerint,ha azt akarjuk elérni hogy játszható faj legyen a hullából akkor egy jókora alaperősítésre van szüksége amit rögtön megkap.

Padlócsempe 05-31-2009 14:44

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 213221)
megint csak a butaságot fújod folyamatosan!akkor elmesélem neked kb 5. emberként!!
a hulla 4. és 5. szinten is ugyanolyan harmatgyenge és játszhatatlan mint 2. 3. szinteken!!!!annyi a különbség,hogy a sok kezdő között el lehet lavírozni vele.mondjuk ha 5. szinten köt bele mondjuk Remy vagy Vityu szövijébe ugyanolyan eredménye lesz mint 2. szinten!tehát ne akard bemagyarázni hogy a hulla 5. 4. szinten mekkora király!;)

Akkor elmagyarázom neked nagyokos:
Az, hogy jelenleg a 4-es és 5-ös szinten sem a hihetetlen ereje miatt választják, hanem azért, mert csupán el lehet lavírozni vele, az nem baj, hanem éppen jó, mert a cél nem egy olyan faj létrehozása ami a többivel egyenértékű, hanem olyan, amelyre kevés időt kell szánni, mégis teljesíthetőek vele a szintek, ha kevés ideje van a játékosnak.

Szerintem jelenleg ez a 4-es és az 5-ös szinten már a haderőt tekintve megvalósított (gyújtásnak való ellenállás, stb. még ettől szükséges lehet), de többek beszámolójából is látszik, hogy főleg feljebb milyen óriási problémákkal szembesül, ami miatt, ha máshol nem is, ott mindenképp erősíteni kell rajta.
Ez egyáltalán nem zárja ki a fix haderő növekedést, mint megoldást, de számomra a hektárarányost sem, főleg, hogy majdnem most is az van, csak nem hektártól függ, hanem a szinttől.

Dus 05-31-2009 14:59

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 213232)
Akkor elmagyarázom neked nagyokos:
Az, hogy jelenleg a 4-es és 5-ös szinten sem a hihetetlen ereje miatt választják, hanem azért, mert csupán el lehet lavírozni vele, az nem baj, hanem éppen jó, mert a cél nem egy olyan faj létrehozása ami a többivel egyenértékű, hanem olyan, amelyre kevés időt kell szánni, mégis teljesíthetőek vele a szintek, ha kevés ideje van a játékosnak.

Szerintem jelenleg ez a 4-es és az 5-ös szinten már a haderőt tekintve megvalósított (gyújtásnak való ellenállás, stb. még ettől szükséges lehet), de többek beszámolójából is látszik, hogy főleg feljebb milyen óriási problémákkal szembesül, ami miatt, ha máshol nem is, ott mindenképp erősíteni kell rajta.
Ez egyáltalán nem zárja ki a fix haderő növekedést, mint megoldást, de számomra a hektárarányost sem, főleg, hogy majdnem most is az van, csak nem hektártól függ, hanem a szinttől.

Ez szép és jó, és szerintem értettük Te mit szeretnél, elsőre is, csak nem alapozhatunk arra, hogy a hulla 5. és 4. szinten is olyan helyre kerül, ahol csupa kezdő van és el lehet vele lavírozni :)

Ahogy írtad, olyan hulla kéne, amivel lehet teljesíteni a szinteket, de ez nem zárja ki, hogy az 5. szinten meg a 4. szinten még könnyebben üthessünk vele :)
Sőt, még előnye is va. Kevesebb kezdő jut fel 4. és 3. szintre, mint most ;)

Ildee 05-31-2009 15:02

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 213232)
Akkor elmagyarázom neked nagyokos:

Esetleg kérdezd meg Taszitól hogy játszott e már Aban, és az exponenciális fgvét se felejtsd el mellékelni :)

Padlócsempe 05-31-2009 15:21

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 213234)
Ez szép és jó, és szerintem értettük Te mit szeretnél, elsőre is, csak nem alapozhatunk arra, hogy a hulla 5. és 4. szinten is olyan helyre kerül, ahol csupa kezdő van és el lehet vele lavírozni :)

Nem kell hozzá csupa kezdő, elég csak éppen annyi, amennyin feljebb lehet jutni, annyi pedig ezen a két szinten szerintem mindig lesz.

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 213234)
Ahogy írtad, olyan hulla kéne, amivel lehet teljesíteni a szinteket, de ez nem zárja ki, hogy az 5. szinten meg a 4. szinten még könnyebben üthessünk vele :)
Sőt, még előnye is va. Kevesebb kezdő jut fel 4. és 3. szintre, mint most ;)

Én is épp ugyanezt mondtam, hogy nem zárja ki egyáltalán, ennek a célnak mind a kétfajta megoldás megfelel.

Padlócsempe 05-31-2009 15:30

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 213236)
Esetleg kérdezd meg Taszitól hogy játszott e már Aban, és az exponenciális fgvét se felejtsd el mellékelni :)

A további félreértések elkerülése végett:
Az exponenciális függvényt azért linkeltem be, mert volt egy hozzászóló, aki előttem nem helyesen értelmezte.

Vityutól pedig azért kérdeztem meg játszott-e A-ban, mert tudni szerettem volna, melyik csoportra értette a bontási mennyiségeket, aki ezt a kérdést degradálónak gondolja, az szerintem magából indul ki. (Vityu bemásolta az oriját, és ezzel szerintem tökéletesen lereagálta és megválaszolta a kérdést.)

(De te még tedd hozzá esetleg, hogy nagyon kicsi a tapasztalatom, sosem érhetek a nyomába más játékosoknak tapasztalatban és játéktudásban, hiszen 80k-val felettem vannak, ráadásul előfordult, hogy leütöttek földre, amit visszaszereztem, tehát egyfolytában lecsapnak és liftezek.)

Xeper 05-31-2009 15:33

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 213244)
Nem kell hozzá csupa kezdő, elég csak éppen annyi, amennyin feljebb lehet jutni, annyi pedig ezen a két szinten szerintem mindig lesz.

Tehát szerinted normális, hogy erősen szerencsejáték jellege marad a hullának?

sutike31005 05-31-2009 16:03

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 213247)
Tehát szerinted normális, hogy erősen szerencsejáték jellege marad a hullának?

szerintem igen.. bár tudom nem tőlem kérdezted.. :P


All times are GMT +1. The time now is 21:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu