Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   1A események (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=368)

Remedy 11-23-2006 17:31

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 45606)
Kérdés nincs:)
Gratula az ütéshez:)

Nekem van! Mennyi barakk kellett hozza? Vagy ez infokiadasnak szamit... lehet... ha annak szamit, nem kell valaszolni :)

Synkel 11-23-2006 17:38

Ez mondjuk engem is érdekelne, de nem akartam ennyire tolakodó lenni:)

Tündér 11-23-2006 20:54

Kérdések-válaszok
 
Kedves Játékostársak !

Az előző beírásokra reagálva leírom a törénetet,
talán segít tisztán látni, elkerülve az újabb legendák keringését ...

:)


Felesleges A-B orikról beszélni, ha nevesíteni is lehet...

Az Álmodozók klánból kivált Sergia, az Őt ért folyamatos piszkálódás végett,
és pár sikeres klántámadást hajtott végre Sergia szövetsége nevű klánjával.


Később ehhez a klánhoz csatlakozott Country of the Immortals, __*HÓHÉR*__ ,
Transilvanian. Ez lett a Pannonfölde.

Ekkor a Pannonfölde feltudta mérni az éplistákat gond nélkül, az egyik ország adottságai miatt, viszont sikertelen klántámadást produkált - a bunker, az bunker.

Ekkor Country of the Immortals visszatért az Álmodozókba, és onnan érkezett ¤..Sakk...Matt..¤.
(Ez nem szabály ellenes.)
Ez a klán már sikeres támadást vitt véghez.


Ekkor a támadott klánból kilépett 2 ország , így eltávolodva a Pannonföldétől.

A pontszámok alakulása végett az utolsó támadáshoz ¤..Sakk...Matt..¤ kilépett a Pannonföldétől,így állva 2 körre a támadott klánhoz.

A sikeres ütés következtében természetesen a támadó és a támadott klán igen csak távolra került, de ez természetes is, a nagy pontszám különbség végett.


A kérdésekre a válasz :

- Természetesen ¤..Sakk...Matt..¤ vissza lépett az Álmodozókba, ez nem szabály ellenes, nem maradhat örökre SZK.
A védekezésre beállt klán olyan felépítésű lett, amit Serg simán felmérhetett az országával az összes éplistát ,de ha ez nem sikerült volna valamelyik országról, akkor sem csinálta volna meg senki az Álmodozókból, mert AZ szabály ellenes lett volna.
Az Álmodozókban "Az elmúlt hétben felmért épületek (a szövetségeseid által felmértek is):" oldalt megnézve 1 héten belül nem találtok a megtámadott klánról egyetlen éplistát sem, viszont a Pannonföldjénél meg lehet találni az összes felmért éplistát 2 napon belül,
amit Sergia készített.


SAJNOS EZT CSAK ATI TUDNÁ IGAZOLNI...


Mivel a megtámadott klán annyira bevédekezett, elegendő volt Sergiának csak minimális menyiségű kocsmát építeni (infot nem fogok kiadni menyit).

Ha van olyan topp klán amely ez a lehetőség helyett (kocsma építés),
csak ezért kirak-bevesz , megint kirak , visszavesz 1 országot, hogy éplistát tudjon készíteni, nem való a toppba :)


Megkérdezném melyik országról is van szó? (A5)

Tudtommal a __*HÓHÉR*__ -ba például küldtetek ilyen üzenetet, de az az ország az első támadás óta végig a Pannonföldje tagja...

Nem volt éplista készítés okából kibelépkedés a klánokból , hangsúlyozni kívánom ez botorság lett volna...




Segítség...

- Mivel a szükséges egységmennyiséggel át tud menni kiépülve egyik klánból a mésik klánba
akármelyik ország, nem értem miért kéne külön piaci segítséget nyújtani egymásnak a 2 klánnak,nem számítva bele a rengeteg rúnát és tekercset amit gond nélkül magával vihetett Sergia az első kiválláskor.
Nézzük meg a tekercsárakat.



További érdekesség...

Mivel igencsak régi, tapasztalt klánokról van szó, gondolom folyamtosan kísérik a külső fórumon a fejlesztési javaslatokat ami minden klánt érint.


Megrökönyödve olvastam, hogy valakit zavarja a ki-be lépkedés a klánokból,
miután ez megfelelő büntetéssel jár, és véges is a lehetősége...

Itt tenném fel a kérdést, miről is szól a részklán fogalma, amiről elég régóta folyik az értekezés.

Ha jól értelmezem a fent leírt szituációt véghez lehetne vinni földleadás nélkül,
piaci és raktáron belüli támogatással, valamint felmért éplistákkal...

Mindezt az új szabályok adta lehetőséggel egy klánon belül ?????

most még etikátlan, de szó van róla? :confused:



Baráti klánok...

Természetesen a 2 klán sosem fogja egymást támadni,
mégha a " baráti országok " malusz érvényét veszti sem...

Ezt teljesen felesleges magyarázni, ez a fogalom pont
az ilyen esetek kizárására lett kitalálva, nem célunk a szabályok megkerülése.



Mit kell tenni?

A Pannonfölde nem kis kockázatot vállalt, amikor egy ilyen bevédekezett klánt
ment támadni. Ebből a támadásból sokal inkább kikerülhetett volna vesztesen, mint nyertesen.
Ezt tudná a támadott klán, ha lett volna távolba látásuk.
Biztosra veszem, hogy nem volt.
Különben az említett " csak barakkos " orikról könnyedén ki lehetett volna számolni
mekkora védelem maradt benn, valamint teljes 1 óra állt volna rendelkezésre a komoly visszacsappásra 2 körről.

EZ MINDEN KLÁN ESÉLYE.

A támadó klán egyetlen esélye, ha meglepetésben támad, különben sokkal nagyobb veszteségek érhetik.

Azt hiszem ha olyan szabály létezne, hogy nem szabad olyan klánt támadni, ahol mindenki alszik, akkor újra kéne gondolni a fedezési javaslatokat, ami már nem is javaslat...

:p

Itt szeretném leszögezni, hogy mind az Álmodozók, mind a Pannonfölde szívesen vesz minden szabálymódosítást,egyetért velük, még ha a vitában nem is vesznek részt, követik az eseményeket.
Ezt így tartjuk etikusnak, és támogatjuk az összes lehetőséget, amivel a többi játékostársak dolgát megkönnyíthetjük,ne keljen hosszú évekig lentebbi csoportba gyűjtögetniük (, ahogy Serg tette) ,amíg a topp klán magasabb hekin egyre nagyobb vagyonra tesz szert...


A fent leírtak szerintem mindenkinek egyértelműek voltak eddíg is, aki egy ideje játszik az 1/a-ban,de azért bátorkodtam részletesen leírni, hátha más játékosok is kíváncsiak a toppicra, és próbálnak információkat szerezni, mielőtt ebbe a csoportba érnek...


További jó játékot mindenkinek.

kefe 11-24-2006 08:32

udv mindenkinek!
nem szeretnem a mar lecsillapodott indulatokat felkavarni, de ugy erzem nehany tevedest-felreertest tisztazhatok azzal, ha meg par dolgot leirok.

Az teny, hogy barmekkora vedelmet at lehet utni, hiszen mindig a tamado orszag van elonyben . Mert akkor tamad, amikor atepult, amikor a moralja magas, amikor a atpiacolta a sereget....
A vedekezo nem igazan tud erre sok mindennel keszulni. Neki kevesebb eszkoz all rendelkezesere, hisz az allando keszenlet miatt nem lehet mindent kihegyezni.

3 hozzaszolasra reagalnek csak, anelkul, hogy most a post szamat visszakeresnem.

1- csavo te tenyleg nem latod at.
2- valaki irta, hogy elaludtuk a tamadast. ez nem igaz.
3- a ki-be lepkedesekrol nekem kulon velemenyem van. Es ezt kicsit bovebben fejtenem ki:

a mi klanunk tagjai regota egyutt vannak, nincs "barati" klanunk, aki ranksegit. Az atlepesek nem csak a pontlistan valo mozgast segitettek, hanem a vagyon athordasat is a masik klanba. Irta Ati, hogy a klanbalepes nem bun, es sok fold leadasaba kerul. Igaza van. de nezzunk a dolgok moge kicsit miert is aldoznam be x hektar foldemet azert, hogy egy masik klanba atlepjek? En nem tennem meg. Mert a gazdaja vagyok az orszagomnak, nem csak hasznalom. es foleg nem masok erdekeben. Nem az ove, nem kar erte. mintha wand mondott volna korabban olyat, hogy klantamadas eseten torolni kell egyik orszagot. szvsz ez hasonlit ehhez szemlelethez.
a vagyonathordas pedig egyertelmu volt, latszott, hogy az "idegen" ori csak 4 korig volt a klanban. az hogy az idegen kaput is nyitott, egy trukk volt, aminek nem doltunk be.

vegezetul visszaidezem szerg 578-as szamu hozzaszolasat: "Nem, igazából a Pannonfölde rt részvényeseire gondoltam".

errol majd az utokor moralistai dontsenek, nekem nem posztom a dontes.

ez volt az elso es utolso hozzaszolasom itt.
jo jatekot mindenkinek!
KeFe
Tökéletes félvilág (#118984)

Tündér 11-24-2006 10:37

Szép napot!

Sajnos , beírásom nem érte el célját, pedig teljesen pozitív szándékkal tettem, hogy mindenki megértse a játékban miről van szó, teljesen személyeskedés nélkül ! Akkor nézzük másképp...

A tegnapi nap felvetődőtt mekkora szabálytalanságok történtek a Pannonfölde klántámadásánál:


- Szabálytalanul Jksz-el ki-be léptek országok a klánból...

- Pár tolvaj nélküli ország felmérésére, szabálytalanul átlépett egy ország
(sajnos nevet azóta sem kaptunk) a Pannonföldjébe, majd vissza az Álmodozókba...

- a baráti országokból álló Álmodozók klánja és a Pannonföldje szabálytalanul nem vívott élet halál harcot egymással...

A mai nap folytatódott az értelmetlen sárdobálás és levegőbe beszélés ezekre reagálnék...

- az hogy létezik egy baráti országokból álló 2 klán, akik eredetileg 1 klán voltak , nem szabálytalan,nem etikátlan, a szabályok által megfogalmazott fogalom, nem mi találtuk ki...
természetesen a " baráti országok " nem egymás segítésére vonatkozik, hanem az országok közötti fenn álló hadi állapotra, nem kell szándékosan félre érteni, illetvefélre vezetni a topic olvasóit...

Miután az Anti (az) Alkoho(l) Lista klánból is kilépett 2 ország, ha ők vissza térnek játszani, alakítanak egy külön klánt, mert úgy döntenek nem mennek oda vissza, akkor már nektek is lesz baráti országokból álló klánotok...
Senki nem fogja azt mondani mekkora szabálytalanság...

A felvetett segítség nyújtás a pénz átszállítás teljesen értelemtlen ekkora országoknál , többe kerül a ki-belépés , mint a nyert haszon !!!!

Nem tudom megérteni, ilyen nagy, régi klán, és fogalmuk sincs a szabályokról, össze vissza vádaskodnak olyan dolgokkal melyek

- vagy feleslegesek lettek volna ( éplista másik klánból, pénzszállítás )

- vagy lehetelenek ( a vagyonathordas pedig egyertelmu volt, latszott, hogy az "idegen" ori csak 4 korig volt a klanban. az hogy az idegen kaput is nyitott, egy trukk volt, aminek nem doltunk be. )


Itt egy nagyon nagy összeesküvés lepleződik le !!!! :D:D:D:D

Valószínű a topp klán lett Atilla kedvenc klánja, és a szabályok rájuk nem vonantkoznak !!! :D:D:D:D


hiszen a klánokba kibe mászkáltak az orik, miközben térkaput nyitogattak , és 4 köröket töltöttek el 1-1 klánba...


" Korlátozások

Az az ország, amely részt vett akcióban (katonai, tolvaj, vagy mágikus) az elmúlt 24 órában, nem léphet ki a szövetségből, és a vezér sem teheti ki. "

:eek: :eek:


Én ezzel a mondattal értenék egyet: " nem szeretnem a mar lecsillapodott indulatokat felkavarni "

csak akkor a többi beírásra miért volt szükség?
:confused:

egy dolgot elértünk vele...

2006-11-24 04:01:12 Pannonfölde (#2755) feloszlott.

Szecsa 11-24-2006 10:42

Azt erzem, hogy picit tul sokat problemaztok ezen a dolgon - igy kulso szemlelokent.

Ati 11-24-2006 10:48

Quote:

Originally Posted by Tündér (Post 45849)
Itt egy nagyon nagy összeesküvés lepleződik le !!!!

Valószínű a topp klán lett Atilla kedvenc klánja, és a szabályok rájuk nem vonantkoznak !!!

Fingom nincs, hogy ki vagy, de ha megkérhetném, hogy az alaptalan vádaskodásaidat tartsd meg magadnak, az jó lenne.

Kössz.

Tündér 11-24-2006 10:53

Kedves Szecsa !

A topp klán elterjedt fogalma a hódító játékban :

Csalással oda jutott, csak jksz-el ütni tudó, vagy csak fedezgető óriás orik halmaza...

:D

Ezzel együtt játszani nem könnyű, nem kéne még több minden botorságot belemagyarázni 1-1 klánütés után, ahelyett hogy a sugót olvasgatnánk néha a szabályokról , ha már ilyen régóta itt játszunk...

Kezdem megérteni Ati miért akad ki néha 1-1 beíráson, amikor néhány játékostárs a sugó olvasása nélkük dobálódzik butaságokkal...

Látod az én hangnemem is változott sajna a 2 üzenetem között

:(

Mit szólhat az aki naponta 50 ilyet olvas

:p

Tündér 11-24-2006 10:55

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 45853)
Fingom nincs, hogy ki vagy, de ha megkérhetném, hogy az alaptalan vádaskodásaidat tartsd meg magadnak, az jó lenne.

Kössz.



pfff...

az ötlet annyira képtelen volt , nem gondoltam volna bárki komolyan veszi

:o

a lényege, hogy nem léphet ki 4 kör után egyik ország sem egy klánból ha akciózott

:confused:

Remedy 11-24-2006 10:55

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 45853)
Fingom nincs, hogy ki vagy, de ha megkérhetném, hogy az alaptalan vádaskodásaidat tartsd meg magadnak, az jó lenne.

Kössz.

Ati, hol a humorerzeked? Ez nem rad vonatkozott szerintem, hanem csak szarkazmus volt.... :) En nem erzek benne vadaskodast... :)


All times are GMT +1. The time now is 00:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu