Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Trónok harca (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4544)

vityu 07-07-2012 19:40

Quote:

Originally Posted by marcusd (Post 298089)
elvileg jövő áprilisban jön a következő évad. nem bírok addig várni :D arra gondoltam, hogy elkezdem olvasni a könyveket, csak nem tudom, hogy az elsőtől, vagy a harmadiktól kezdjem. aki elolvasta már őket, meg tudná nekem mondani, hogy honnan érdemesebb, van-e sok jelentős változtatás a kettő között? igaz hogy minőségi HBO sorozat, de akkor sem lehet tökéletesen átmásolni.

Ha elkezded olvasni, és időd is van rá, kezdd elölről. Vannak benne olyan dolgok, amik elvisznek. Főleg a második évadban.

szamóka 07-09-2012 15:20

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 298038)
a hiba ott van a dologban, hogy a 2.kötet annyira tömény, hogy nem fér bele 10 részbe, így valamit húzni kellett. ha nem kezdik el kifejteni a szövevényes szálakat, amik még így is nagyon le lettek egyszerűsítve, akkor a 3.kötetbe belefogni sincs értelme, mert a történet eddigi folyása ott bontakozik igazán ki.

Simán lehetne 20-24 részes évadokat csinálni, de a költségvetés igencsak véges. Ilyenkor két megoldás van, vagy megkurtítják az adott évadot, vagy egy kötetet két évadban dolgoznak fel. Jelen állás szerint a harmadik könyvnél az utóbbit választják, de hosszú távon ez sem megoldás, a gyerekszínészek miatt. Úgyhogy mindenki vegye meg dévédén. Utána meg bluréjen. Plusz még néhány példányt ajándékozás céljából. :)

Kutyuleee 07-09-2012 21:53

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 298114)
Simán lehetne 20-24 részes évadokat csinálni, de a költségvetés igencsak véges. Ilyenkor két megoldás van, vagy megkurtítják az adott évadot, vagy egy kötetet két évadban dolgoznak fel. Jelen állás szerint a harmadik könyvnél az utóbbit választják, de hosszú távon ez sem megoldás, a gyerekszínészek miatt. Úgyhogy mindenki vegye meg dévédén. Utána meg bluréjen. Plusz még néhány példányt ajándékozás céljából. :)

ez sem igaz teljesen. ugyanis a megrendelő dönti el mennyit rendel az "árúból". sajnos ha 10részt rendel meg a stúdió akkor 10részbe kell belesűríteni a sztorit.
én bevallom meglepődtem hogy az első évad után,főleg a könyvek ismeretében, nem rendeltek hosszabb évadot. ez pedig sajnos a költség minimalizálás és a maximális haszon kisajtolása miatt lehet. A stúdió nagyon jól tudta,hogy egy ilyen első évad utána ha 10x1 órán keresztül csak egy darab gözölgő ürülék darabot mutatnak akkor is több 10 millióan nézik majd meg :(

szamóka 07-11-2012 14:47

Spoileres, vicces video az első évad ötödik részéből.

Sami 07-12-2012 20:31

Nem tudja valaki, hogy 3. évad mikor lesz a hbo-n?

szamóka 07-12-2012 21:09

Quote:

Originally Posted by Sami (Post 298141)
Nem tudja valaki, hogy 3. évad mikor lesz a hbo-n?

Valószínűleg április elején-közepén. Hacsak nem lesz világvége. De lehet, hogy akkor is. :)

Sami 07-12-2012 21:11

Akkor már csak 10 hónap :D

szamóka 04-01-2013 21:31

Quote:

Originally Posted by Sami (Post 298151)
Akkor már csak 10 hónap :D

Hát letelt. De jobb volt várni rá, mert ritka sz*r volt az évadnyitó.

vityu 04-01-2013 23:37

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 303053)
Hát letelt. De jobb volt várni rá, mert ritka sz*r volt az évadnyitó.

Még nem kezdtem belem de már lent van... Elveszed a kedvem. :p

Surranohalal 04-02-2013 02:37

én reggelihez v ebédhez fogom megnézni, de lehet ebéd lesz és akkor reggel kiolvasom gyorsan a 2-es könyvet :)


All times are GMT +1. The time now is 05:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu