Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   1/A-ból való fordulás könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4200)

Takanohana 05-19-2010 05:41

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252758)
Akkor eddig kettőből kettő ember, aki nem fordulna le, ha nem kapna semmit érte. És mivel ezt akár most is meg lehet tenni (akár zéróstart, akár vip nélkül új országgal), ezért ezt a vonalat szerintem kár is tovább erőltetni, itt nincs semmi tennivaló. Aki minden plusz néélkül le akar fordulni, most is megteheti, kár egy újabb bővítés valami olyanra, ami már eleve létezik.

Nézd más szemszögből a dolgot, Ati!

1 plusz szemért most szenvedek az A-ban mondjuk 5000 kört. Tamagocsizom és a környezetem életét is nehezítem a betonelfemmel. Tolom felfelé a top30 határát. Végül megkapom a plusz szemet.

Ha kétszer kéne érte körbemennem, úgy, hogy pl 2000 kör után fordulhatok, akárhol is állok, akkor nem lassítanám jelenlétemmel az A-t, pezsdíteném viszont a lenti csoportokat, hisz igyekeznék vissza az újabb 2000 körömért.

Az A is, és a többi csopi is nyerne, és én is, mert azt a cirka 5000 kört, amit mindkét esetben le kell húznom a plusz szemért, aktívabb játékkal tölthetném.

Weri 05-19-2010 07:11

Sziasztok!
Szerintem sokkal egyszerűbb lenne ,ha maximálnák az A-ban tölthető időt és ki mit teljesített a szerint fordulhatna.Vagy ,ha nem lehetne a kettőből fordulni,akkor muszáj lenne lejönni az A-ból.
Az biztos,hogy valamit tenni kell,mert a játékosok 70%-nak kedve sincs felmenni,mindenki tudja miért.

Szesy 05-19-2010 07:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252758)
Akkor eddig kettőből kettő ember, aki nem fordulna le, ha nem kapna semmit érte. És mivel ezt akár most is meg lehet tenni (akár zéróstart, akár vip nélkül új országgal), ezért ezt a vonalat szerintem kár is tovább erőltetni, itt nincs semmi tennivaló. Aki minden plusz néélkül le akar fordulni, most is megteheti, kár egy újabb bővítés valami olyanra, ami már eleve létezik.

Akkor nézzük a többi -- eddig felmerült -- lehetőséget:

Azt írod, hogy hátrányban lennél a többi többszemélyiségű országhoz képest. Ennek fényében örülnél-e (konkrétan Te, jelen helyzetedben, nem általánosítva), ha a plusz személyiségek megszerzése nagyon-nagyon könnyű lenne, így körülötted csupa olyan ország lenne, aki különösebb játéktudás nélkül Nálad sokkal több személyiséggel rohangálnak?

Illetve fordulnál-e, ha könnyebb lenne ugyan a fordulás, de a fordulásért nem kapnál az égvilágon semmit, csak mégegyszer körbemehetnél 5. szinttől egészen fel A-ig, és majd csak egy újabb -- szintén a mostaninál valamivel könnyebb, de amúgy nem feltétlenül könnyű -- fordulás után kapnál csak plusz személyiséget?

VAGY, ha ezek a lehetőségek lennének, akkor esetleg továbbra is inkább kivárnád a szükséges top30%-ot, és akkor fordulnál egy plusz személyiségért?

(Remélem sikerült úgy fogalmaznom, hogy ne legyen teljesen evidens, hogy én melyiket támogatom, bár az eddigi beírásaimból már úgyis kiderült. :))

Az a baj, "nagyon nagyon" sarkitasz:)
Nem, nem örülnék ha nagyon koönnyen lehetne szemeket szereni.
Nem, nem valószinű, hogy lefordulnék A-ból csak úgy puszira.

Gyilván ilyen választ vártál, de ettől még nem biztos, hogy jó a rendszer.
Ettől még az országok beszorulnak a szintekre mert nem tudnak tovább menni.
Akik meg fent ülnek A tetején azoknak az országaik csak forognak és forognak....

Szesy 05-19-2010 07:18

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 252789)
A problémát az okozza, hogy két tábor van jelen az A-ban. Azok az országok, akik a legnagyobbak akarnak lenni, és azok, akik fordulni szeretnének. Mi lenne, ha külön lennének választva? Nem fizikailag, hanem egyszerűen a top határába az A-ban eltöltött pl 2000 kör fölötti országok nem számítanának bele? A fellépés résznél pedig jelezni lehetne, hogy melyik helyezést kell megelőzni ehhez.

Ez a legszimpatikusabb az eddigiek közül számomra

tdomo 05-19-2010 07:24

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 252793)
Nézd más szemszögből a dolgot, Ati!

1 plusz szemért most szenvedek az A-ban mondjuk 5000 kört. Tamagocsizom és a környezetem életét is nehezítem a betonelfemmel. Tolom felfelé a top30 határát. Végül megkapom a plusz szemet.

Ha kétszer kéne érte körbemennem, úgy, hogy pl 2000 kör után fordulhatok, akárhol is állok, akkor nem lassítanám jelenlétemmel az A-t, pezsdíteném viszont a lenti csoportokat, hisz igyekeznék vissza az újabb 2000 körömért.

Az A is, és a többi csopi is nyerne, és én is, mert azt a cirka 5000 kört, amit mindkét esetben le kell húznom a plusz szemért, aktívabb játékkal tölthetném.

Az is lehet, hogy én maradtam le valamiről, de ha a lenti csoportokat tudnád pezsdíteni a játékoddal, akkor az A-t miért nem?

RRRrrr 05-19-2010 07:29

Én azt nem értem, hogy egyáltalán B-ből miért lehet fordulni? Tudom, hosszú megbeszélés előzte meg a döntést, de szerintem akkor sem jó dolog. (a hódosok 80% egyáltalán nem használja a külsőt sztem, és sajna nem találtam meg azt a topicot ami tárgyalná a témát) A legértelmesebb ötlet az lenne, ha ezt el lehetne törölni. Pár embernek ez természetesen nem lenne jó, (a legnagyobb hangúaknak) de a többség jól járna vele...

Weri 05-19-2010 07:35

Ezt a szavazás dolgot én itt értelmetlennek látom,mert az átlag(akik többen vannak,mint az A tetején csücsülők) játékosok ide nem is jönnek,mert itt is az a helyzet,mint az A-ban,és természetes,hogy így azok fognak szavazni ,akik az A tetején csücsülnek és persze,hogy így jó nekik :)
Talán,ha kiforrott a dolog lehetne körüziben az A-ban lévő orikat meg szavaztatni.

Pool 05-19-2010 07:53

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 252802)
Én azt nem értem, hogy egyáltalán B-ből miért lehet fordulni? Tudom, hosszú megbeszélés előzte meg a döntést, de szerintem akkor sem jó dolog. (a hódosok 80% egyáltalán nem használja a külsőt sztem, és sajna nem találtam meg azt a topicot ami tárgyalná a témát) A legértelmesebb ötlet az lenne, ha ezt el lehetne törölni. Pár embernek ez természetesen nem lenne jó, (a legnagyobb hangúaknak) de a többség jól járna vele...

Nem a legnagyobb hangúaknak nem lenne jó, hanem jó pár csendes embernek sem. Mert a játék célja végülis az, hogy a Te országod (akár a tied) legyen a legnagyobb, ehhez meg csak az 1/A szint alkalmas. De ha több országod van, akkor a többivel is kell játszanod, amúgy meg minek lennének? Nekem az A-s orim már több, mint 18.000 kör óta van A-ban, de hogy B-ből lehet forogni, a többi orimat nem kellett kukáznom...
Nem kell rögtön rosszindulatúan megközelítened a témát...
sztem...

Rob 05-19-2010 07:54

olvasok, olvasok, de a téma vége csak egyre távolodik annyit írtok. mostmár átérzem a fedezgetős orik problémáját a top-határral:(

RRRrrr 05-19-2010 08:03

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252806)
Nem a legnagyobb hangúaknak nem lenne jó, hanem jó pár csendes embernek sem. Mert a játék célja végülis az, hogy a Te országod (akár a tied) legyen a legnagyobb, ehhez meg csak az 1/A szint alkalmas. De ha több országod van, akkor a többivel is kell játszanod, amúgy meg minek lennének? Nekem az A-s orim már több, mint 18.000 kör óta van A-ban, de hogy B-ből lehet forogni, a többi orimat nem kellett kukáznom...
Nem kell rögtön rosszindulatúan megközelítened a témát...
sztem...


Van benne igazság, de mivel többnyire a rosszindulatot érzekelem külsőn/belső fórumon egyaránt, ez az első érzés ami felmerül bennem:)
Ha a játék célja az, hogy a legnagyobb orit elérjük, akkor meg eleve minek lehet fordulgatni? :)
Lehet valami chat témában kéne folytatni, de rengeteg szempont van szerintem ami miatt jó a fordulás, meg ami miatt nem. Ugyanez a helyzet az A-csopival is, ugye sok elf van, aki ezek szerint nem rendeltetésszerüen használja a játékot, mert nem az a céljuk hogy legnagyobb orit/szövetséget kialakítsanak, hanem hogy a topban maradjon az országuk. Vagyis mivel az országok többsége a fordulásra hajt, akkor most megkérdezném mi is a célja a játéknak? :)
Szerintem csak az, hogy ne legyenek unalmasak a hétköznapok....

Pool 05-19-2010 08:16

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 252808)
Van benne igazság, de mivel többnyire a rosszindulatot érzekelem külsőn/belső fórumon egyaránt, ez az első érzés ami felmerül bennem:)
Ha a játék célja az, hogy a legnagyobb orit elérjük, akkor meg eleve minek lehet fordulgatni? :)
Lehet valami chat témában kéne folytatni, de rengeteg szempont van szerintem ami miatt jó a fordulás, meg ami miatt nem. Ugyanez a helyzet az A-csopival is, ugye sok elf van, aki ezek szerint nem rendeltetésszerüen használja a játékot, mert nem az a céljuk hogy legnagyobb orit/szövetséget kialakítsanak, hanem hogy a topban maradjon az országuk. Vagyis mivel az országok többsége a fordulásra hajt, akkor most megkérdezném mi is a célja a játéknak? :)
Szerintem csak az, hogy ne legyenek unalmasak a hétköznapok....

Sztem a játék célja az, hogy jól érezd magad és JÁTSZ...
Nehéz úgy megtenni, hogy egy ori miatt, a többi csak "ácsorog"...

Takanohana 05-19-2010 08:49

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 252800)
Az is lehet, hogy én maradtam le valamiről, de ha a lenti csoportokat tudnád pezsdíteni a játékoddal, akkor az A-t miért nem?

Leírtam korábban, talán többször is, de akkor még egyszer:

5-2 csopiban tudok játszani és haladni is napi 3-4 belépéssel. Többet se nem tudok kihozni magamból, se nem akarok. Van családom és munkám, a hód csak ezek után jön a sorban. Fogalmazhatok úgy is, hogy ez a játék a hobbim, de nem az életem.

Azonban ami elég a lenti csoportokban, az már nem elég az A-ban. Próbáltam, nem jutottam semmire. Marad a betonelf. Hát ezért.

Ati 05-19-2010 09:04

Quote:

Originally Posted by Szesy (Post 252797)
Az a baj, "nagyon nagyon" sarkitasz:)

Persze, hogy sarkítok, hiszen másnak mi értelme lenne? Változna bármi, ha nem 8000, hanem csak 7800 hektár lenne a top30% határa?

Bonyolítsunk csak azért, mert most nyerünk rajta 200 hektárt, ami egy hónap múlva úgyis eltűnik?

Csak akkor van értelme hozzányúlni bármihez, ha azzal TÉNYLEG elérünk valamit, és az nem 200 hektáron fog múlni.

Ha nem 5000 kört kell az A-ban eltölteni, csak 1000-t, akkor az bizony a "nagyon-nagyon" könnyű kategória ahhoz képest, ahogy a mostani országok szereztek plusz személyiséget. De még ha 2000 kört kell eltönteni ott, vagy 3000 kört, akkor is. És szerinted hányan fogják most a fejüket, hogy "jesszus, 3000 kört? ne már, az nagyon sok..."

Ati 05-19-2010 09:13

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 252789)
a top határába az A-ban eltöltött pl 2000 kör fölötti országok nem számítanának bele?

Első felindulásban ezzel a számító csoportlétszám az ÖTÖDÉRE esne vissza és 120ezres értékkel már top30%-ban lennél. A mostani 405ezer helyett.

Sarkításról beszéltek, amikor a "nagyon-nagyon könnyű"-t emlegetem, eközben kb negyedakkora országot kell összehozni e szerint a javaslat szerint! Szerintem ez simán belefér a "nagyon-nagyon könnyű" kategóriába.

3000 körrel 170ezer a minimális pont (most).

4000 körrel 198ezer pont

5000 körrel 232ezer pont. Itt léptük át a mostani FELÉT.

RRRrrr 05-19-2010 09:18

Már nem is tudom melyik A-témába kéne ötleteket írnom. :)
Azt mennyire tartanátok elfogadható ötletnek, hogy mondjuk aki adott heki, vagy érték FELETT lép szintet, az kapjon mondjuk plusz személyiséget?
Mondjuk el tudnám képzelni, hogy a sima lefordulást A-ból le lehetne hozni olyan szintre, ami valahogy arányos lenne a többi csoport hektárnövekedéséhez. (kb. ugye duplázódik szintenként a max heki) Vagyis A-ban is ez kb 5k hekit jelentene.
Ezzel nagyon-nagyon megkönnyítenénk a fordulást a mostanihoz képest.
Viszont ezzel egyidőben behoznánk olyat, hogy aki 10k vagy 15k hekiről fordul, mondjuk 1k kört eltöltve ebben a "nagyságban" akkor az a lefordulásért +1szemet kap. (hirtelen felindulás a példa, más számokkal is lehetne dolgozni:)
Ez azért lenne jó, mert a sok nagyobb elf elgondolkozna a forduláson, főleg olyanok akik eddig sem azért voltak A-ban mert játszani akarnak, csak foglalták a helyüket a B-ből való fordulásért.
Nemtom mennyire érthető az elméletem, ha igény van rá szívesen beszélgetek róla bárkival;)
A lényeg hogy hirtelen sok igényt kielégítene, de nemtom mennyire változtatna a játék mostani életvitelén/stílusán...

Ati 05-19-2010 09:19

Quote:

Originally Posted by Weri (Post 252803)
Ezt a szavazás dolgot én itt értelmetlennek látom,mert az átlag(akik többen vannak,mint az A tetején csücsülők) játékosok ide nem is jönnek,mert itt is az a helyzet,mint az A-ban,és természetes,hogy így azok fognak szavazni ,akik az A tetején csücsülnek és persze,hogy így jó nekik :)
Talán,ha kiforrott a dolog lehetne körüziben az A-ban lévő orikat meg szavaztatni.

Ennek a szavazásnak az égvilágon semmi jelentősége nincsen. Beszélgetünk, ötletelünk, és vagy lesz belőle egy jó ötlet, vagy nem. Nem a szavazáson múlik.

-Fegya- 05-19-2010 09:21

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252809)
Sztem a játék célja az, hogy jól érezd magad és JÁTSZ...
Nehéz úgy megtenni, hogy egy ori miatt, a többi csak "ácsorog"...

Te is nagyon jól tudod, hogy nem olyan nehéz. Ha fagyasztod az A-s oridat , akkor a B-ből feljövő oriddal sokkal több játékélményhez jutnál, mint a mostani A-s oriddal...

RRRrrr 05-19-2010 09:22

Ugyanakkor szerintem akinek már most van egy elf orija a topban, az most is beleesik a nagyon-nagyon könnyű személyiségszerző kategóriában, mert azt onnan kirobbantani sem lehet, és a többi lentebbi csoportot meg röhögve teljesíti mondjuk az első 6szemig...
Akinek nincs fent orija, és nem ismer "nagyokat" akik felrántanák, az meg a nagyon nehéz helyzetben van

-Fegya- 05-19-2010 10:02

Nekem az tetszene a legjobban, ha nem lehetne a B-ből fordulni. Ez egyértelműen nehezítés, de szerintem sem kell megkönnyíteni a kék számhoz jutást.
Előnyök:
-Nem fog folyamatosan nőni az 1A feljutási határa, hiszen aki csak kék számot akar, az nem fog az A topjában csücsülni.
-Sokkal könnyebb egy top30%-t megtartani, mint alulról feljutni a top30-ba. Ezért jelentősen könnyebb B-ből fordulni a többi országgal. Igazságtalan így a rendszer az újabb játékosokkal szemben, hiszen azoknak nyújtunk könnyebbséget a B-ből fordulással, akik már régen a topban tartózkodnak.

Hátrányok:
-Nagy országokkal a topban tartózkodó játékosoknak megnehezülne a kék számhoz jutás.
Ez tényleg hátrány, de nem megoldhatatlan, hiszen lehet fagyasztani a nagy orit arra az 1000 körre, amig továbbjut a másik orija. Ezek olyan kitűnő játékosok, hogy 1000 kör bőven elég nekik...

Ati 05-19-2010 10:04

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252822)
Hátrányok:
-Nagy országokkal a topban tartózkodó játékosoknak megnehezülne a kék számhoz jutás.
Ez tényleg hátrány, de nem megoldhatatlan, hiszen lehet fagyasztani a nagy orit arra az 1000 körre, amig továbbjut a másik orija. Ezek olyan kitűnő játékosok, hogy 1000 kör bőven elég nekik...

Azt vedd hozzá mindenképp, hogy 1000 körig nem játszhatja azt a játékot, ami miatt egyáltalán az A-ban van.

Ezzel azoktól is elveszed a játékot, akik AKARNAK ott játszani.

Remedy 05-19-2010 10:09

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252822)
Nekem az tetszene a legjobban, ha nem lehetne a B-ből fordulni. Ez egyértelműen nehezítés, de szerintem sem kell megkönnyíteni a kék számhoz jutást.
Előnyök:
-Nem fog folyamatosan nőni az 1A feljutási határa, hiszen aki csak kék számot akar, az nem fog az A topjában csücsülni.
-Sokkal könnyebb egy top30%-t megtartani, mint alulról feljutni a top30-ba. Ezért jelentősen könnyebb B-ből fordulni a többi országgal. Igazságtalan így a rendszer az újabb játékosokkal szemben, hiszen azoknak nyújtunk könnyebbséget a B-ből fordulással, akik már régen a topban tartózkodnak.

Hátrányok:
-Nagy országokkal a topban tartózkodó játékosoknak megnehezülne a kék számhoz jutás.
Ez tényleg hátrány, de nem megoldhatatlan, hiszen lehet fagyasztani a nagy orit arra az 1000 körre, amig továbbjut a másik orija. Ezek olyan kitűnő játékosok, hogy 1000 kör bőven elég nekik...

Marhara nem ertem ezt a hozzaallast.

Direkt azert lett bevezetve a B-bol fordulas, hogy NE kelljen valasztanaod az As jatek, es a korbeforgas kozott. Miert kellene mar elvenni ezt a lehetoseget emberektol, hogy egyszerre tudjanak A-ban is jatszani, es egy megszokott szovivel fordulgatni?

Valamint ettol miert lenne jo a tobbieknek?

Azert ennyire onzoek ne legyetek mar, hogy jon ez a sok "dogoljon meg mindenki A-ban, forduljon csak le" otlet...

Persze tudom, szk-rol mar megint konnyu otletelni, nem a sajat jatekod rontod el...


Valamint ezek a kituno jatekosok ha mondjuk csak 2 masik forgo orszaguk van, akkor a 5000 koronkent 2k kort szkn tartsanak, ezzel veszitsenek 6k topkort, szereznek 3kt, elobb utobb topkoruk se lesz, es mindig adjanak le csomo foldet, vegul mar az orszaguk felet. Ezt ugye Te sem gondolod komolyan?

RRRrrr 05-19-2010 10:17

Leírta miért jó a többieknek:P

-Fegya- 05-19-2010 10:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252824)
Azt vedd hozzá mindenképp, hogy 1000 körig nem játszhatja azt a játékot, ami miatt egyáltalán az A-ban van.

Ezzel azoktól is elveszed a játékot, akik AKARNAK ott játszani.

Nem veszem el a játéklehetőséget tőlük, hiszen a kisebb orijukkal sokkal érdekesebben játszhatnak. Nemcsak termelnek a nagy orijukkal a topban, hanem kapnak egy újabb kihívást. Evvel természetesen meggyöngítik hatalmas klánjukat, de ezt nem tartom olyan nagy bajnak. Közelebb kerülnek a többi klánhoz, nem lesz olyan reménytelen a legnagyobb klánokat utolérni.

Ha választani kell, hogy kinek kedvezzek inkább, a nagy oriknak vagy a feltörekvő újabb játékosoknak, akkor én inkább a feltörekvő újabb játékosoknak kedveznék.

RRRrrr 05-19-2010 10:23

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252825)

Azert ennyire onzoek ne legyetek mar, hogy jon ez a sok "dogoljon meg mindenki A-ban, forduljon csak le" otlet...



Egyáltalán nem az az ötlet, hogy dögöljön meg mindenki A-ban. Szerintem a személyiségeknek is akkor lenne "súlya" ha nem lehetne olyan könnyen fordulgatni. Ehhez pedig az kellene, hogy játszon A-ban. Most bárki bármit mond, ahhoz kék számot szerezz nem kell más csak idő. Semmi játéktudást nem igényel sem A-ban, sem a többi szinten mert ki lehet bekkelni a top alján is egy fordulást.
Csak saját példát említve, még fogalmam sem volt klántámadásról, mikor már rég meg volt felelve az országom A-ban, mert egy ismerős feljutattott 10k hekire, és még csak annyit sem kellett tudnom az elfemmel mikor van körváltás. Azóta is ott vagyok, és könnyedén fordulgatok a többi orival. Szerintem ez nem jó, hol ebben az önzőség?

Remedy 05-19-2010 10:24

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252828)
Nem veszem el a játéklehetőséget tőlük, hiszen a kisebb orijukkal sokkal érdekesebben játszhatnak. Nemcsak termelnek a nagy orijukkal a topban, hanem kapnak egy újabb kihívást. Evvel természetesen meggyöngítik hatalmas klánjukat, de ezt nem tartom olyan nagy bajnak. Közelebb kerülnek a többi klánhoz, nem lesz olyan reménytelen a legnagyobb klánokat utolérni.

Ha választani kell, hogy kinek kedvezzek inkább, a nagy oriknak vagy a feltörekvő újabb játékosoknak, akkor én inkább a feltörekvő újabb játékosoknak kedveznék.

Olvasd el a hozzaszolasom, Fegya. Egyszeruen tonkreteszed a nagy orszagukat, par szk utan jatszhatatlan lesz. Szerintem csak siman nem gondoltal bele a ki-be lepkedesbol adodo foldleadasra.

_Es_ ha ilyen epp nem is lenne, akkor se akard mar folyamatos aktiv jatekra kenyszeriteni azokat, akik elertek vmit, hogy fenn lehet az orszaguk.

Nem ertem ezt a "dogoljon meg a top" hozzaallast, komolyan. :) Ennyire irigyek nem lehettek. :)

Ati 05-19-2010 10:25

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252828)
Nem veszem el a játéklehetőséget tőlük, hiszen a kisebb orijukkal sokkal érdekesebben játszhatnak.

Azért van nagy országgal, mert nagy országgal szeretne játszani. Ha kis országgal szeretne játszani, akkor kis országgal játszana, hiszen nekik nem a fordulás a tét.

Remedy 05-19-2010 10:28

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 252829)
Egyáltalán nem az az ötlet, hogy dögöljön meg mindenki A-ban. Szerintem a személyiségeknek is akkor lenne "súlya" ha nem lehetne olyan könnyen fordulgatni. Ehhez pedig az kellene, hogy játszon A-ban. Most bárki bármit mond, ahhoz kék számot szerezz nem kell más csak idő. Semmi játéktudást nem igényel sem A-ban, sem a többi szinten mert ki lehet bekkelni a top alján is egy fordulást.
Csak saját példát említve, még fogalmam sem volt klántámadásról, mikor már rég meg volt felelve az országom A-ban, mert egy ismerős feljutattott 10k hekire, és még csak annyit sem kellett tudnom az elfemmel mikor van körváltás. Azóta is ott vagyok, és könnyedén fordulgatok a többi orival. Szerintem ez nem jó, hol ebben az önzőség?

Nos, akkor latszik, hogy fogalmad sincs a temarol, akkor minek irsz ide? Itt epp arrol van szo, hogy konnyiteni kell, az 1/At. Mivel szerinted tul konnyu, csinalj egy olyat topicot, hogy neheziteni kelljen. Epp arrol van szo egyesek szerint, hogy nagyon nehez szemelyisegeket szerezni. Miert beszelsz osszevissza?

Kati 05-19-2010 10:33

Még nem gondoltam át teljesen, de nekem is Fegya ötlete tetszik a legjobban. 1000 kört mindenki kibír szk-n, de ne járjon föld leadással és ne 10000 heki legyen a top határ.
2 B problémája is megoldódna, nem kellene 2000 köröket várni és egy kicsit pörögne a játék.

RRRrrr 05-19-2010 10:35

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252832)
Nos, akkor latszik, hogy fogalmad sincs a temarol, akkor minek irsz ide? Itt epp arrol van szo, hogy konnyiteni kell, az 1/At. Mivel szerinted tul konnyu, csinalj egy olyat topicot, hogy neheziteni kelljen. Epp arrol van szo egyesek szerint, hogy nagyon nehez szemelyisegeket szerezni. Miert beszelsz osszevissza?

Hagyjuk már ezt a fogalmad sincs a témáról/játékról kezdetű lehülyézést ok?
Számomra ez a téma mellőzve innentől, majd az ilyen nagyokosok mint Te megmondják akkor mi legyen, én meg alkalmazkodom, mert nem szeretem hallani a nagy orik folyamatos rinyálását.
bye

RRRrrr 05-19-2010 10:36

Elolvasnád amiket írok, nem csak kiragadnál pár dolgot belőle, talán megértenéd mit szeretnék mondani

Rob 05-19-2010 10:42

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 252829)
Csak saját példát említve, még fogalmam sem volt klántámadásról, mikor már rég meg volt felelve az országom A-ban, mert egy ismerős feljutattott 10k hekire, és még csak annyit sem kellett tudnom az elfemmel mikor van körváltás. Azóta is ott vagyok, és könnyedén fordulgatok a többi orival. Szerintem ez nem jó, hol ebben az önzőség?

akkor talán az lenne a legjobb, ha körbemenne egy felhívás az A-ban, hogy aki úgy érzi, teljesítmény nélkül csücsül a TOP-ban az FORDULJON!;)

-Fegya- 05-19-2010 10:42

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252825)
Direkt azert lett bevezetve a B-bol fordulas, hogy NE kelljen valasztanaod az As jatek, es a korbeforgas kozott. Miert kellene mar elvenni ezt a lehetoseget emberektol, hogy egyszerre tudjanak A-ban is jatszani, es egy megszokott szovivel fordulgatni?

Tényleg ezért lett bevezetve. De nem vált be. Tönkretette az 1A-t az elf mocsár. A megszokott szövivel a fordulgatás pedig túl könnyű a B-ből. Ne legyen már olyan könnyű újabb kék számokhoz jutni.

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252825)
Azert ennyire onzoek ne legyetek mar, hogy jon ez a sok "dogoljon meg mindenki A-ban, forduljon csak le" otlet...

Persze tudom, szk-rol mar megint konnyu otletelni, nem a sajat jatekod rontod el...

Én már nem akarok játszani, tehát önző aligha lehetek. Lehet, hogy hülye vagyok, de úgy gondolom, ez az ötlet minden szinten érdekesebbé tenné a játékot. A legjobb játékosoknak nehezítené a helyzetét, de ők meg tudják ezt a nehezítést oldani.

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252825)
Valamint ezek a kituno jatekosok ha mondjuk csak 2 masik forgo orszaguk van, akkor a 5000 koronkent 2k kort szkn tartsanak, ezzel veszitsenek 6k topkort, szereznek 3kt, elobb utobb topkoruk se lesz, es mindig adjanak le csomo foldet, vegul mar az orszaguk felet. Ezt ugye Te sem gondolod komolyan?

Ebben igazad van. De ez a probléma megoldható például úgy, hogy fagyasztott orinak nem csökken a topköre.

Ati 05-19-2010 10:44

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252834)
Még nem gondoltam át teljesen, de nekem is Fegya ötlete tetszik a legjobban. 1000 kört mindenki kibír szk-n, de ne járjon föld leadással és ne 10000 heki legyen a top határ.
2 B problémája is megoldódna, nem kellene 2000 köröket várni és egy kicsit pörögne a játék.

Attól, hogy Te nem szeretsz az 1/A-ban játszani, más még szeret, hiszen az a játék csúcsa, a játék egyik legfontosabb értelme és végcélja.

Remedy 05-19-2010 10:45

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252840)
Ebben igazad van. De ez a probléma megoldható például úgy, hogy fagyasztott orinak nem csökken a topköre.

Akkor is folyamatosan leadja a foldet, ezzel csak elodazod a tonkretetelt. ha 5k koronkent 2x-3x kell leadni foldet, nagyon hamar elmegy a kedvezmeny...

Valamint rakenyszerited egy aktiv jatekra. Amit ha szeretne, perpillanat is tudja sajat magatol fagyasztani az orszagot es jatszik egyet.

(Pl. en is gondolkodom egy ilyenen, de ne legyek mar erre rakenyszeritve...) :)


(Valamint a mostani betonelfek nem lennenek kepesek ujra feljutni, es nekik olned meg a jatekukat teljesen, arrol nem is beszelve)

Ati 05-19-2010 10:45

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252840)
Én már nem akarok játszani

Aki akar, annak a játékát viszont teljesen tönkrevágja a javaslat.

Kati 05-19-2010 10:45

Itt nem is rólam van szó. Akit érint, nem ír ide, mert értelme nem sok van.

Ati 05-19-2010 10:47

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252845)
Itt nem is rólam van szó. Akit érint, nem ír ide, mert értelme nem sok van.

Ilyen hozzáállással valóban nincs értelme.

Remedy 05-19-2010 10:47

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 252840)
Tényleg ezért lett bevezetve. De nem vált be. Tönkretette az 1A-t az elf mocsár.

JA, es ez sem igaz. En direkt orulnek egy elf mocsarnak, ahol tudom, hogy ha beverem az egyiket, senki sem fog visszatamadni, mert csucsul a bunkerje mogott. Nezopont kerdese. :)

-Fegya- 05-19-2010 10:51

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252844)
Aki akar, annak a játékát viszont teljesen tönkrevágja a javaslat.

Ez kijelentés és nem érv.

[HTPA]GeeForce 05-19-2010 10:52

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252832)
Nos, akkor latszik, hogy fogalmad sincs a temarol, akkor minek irsz ide? Itt epp arrol van szo, hogy konnyiteni kell, az 1/At. Mivel szerinted tul konnyu, csinalj egy olyat topicot, hogy neheziteni kelljen. Epp arrol van szo egyesek szerint, hogy nagyon nehez szemelyisegeket szerezni. Miert beszelsz osszevissza?

Az a baj, hogy itt nincs igazság, Remy.
Mert mindenkinek igaza van, attól függően, hogy mi a játékos háttere.

Vannak olyanok, akiknek túl könnyű az 1/A, mert van egy kialakult játékstílus A-ra, amit ő sikeresen magáévá tett, és így érvényesülni képes, valamint vannak barátai, ismerősei, akikkel erős, nagy létszámú (tehát a szoksásos 4 főnél nagyobb) szövetséget tud létrehozni, és ezáltal bekerülni a TOP30-ba, és letölteni az időt.
Nekik könnyű az 1/A. (Személy szerint én úgy vélem, neked sem okoz gondot az 1/A, neked is könnyű.)

Vannak viszont olyanok, akiknek nehéz. Én ilyen játékos vagyok. Nincs lehetőségem nagylétszámú klánba lépni, ugyanis a barátaimnak már van klánja, sőt, tele van a klánlétszám, nem férek be. Viszont mivel nem forgolódok normálban, nincs olyan 4-5-6-7-8-9 személy, akivel én szövetségre tudnék lépni A-ban. Sőt... Alsóbb szinteken sincs kivel szövizzek.
Csóró vagyok, sosincs pénzem. Sosincs szövim. Egyedül vergődök, és ha valahol belefutok egy kisebbfajta csalásba, nekem az a játék VÉGÉT jelenti. Végérvényesen, mert nekem nincsenek tízmilliárdjaim, meg 3 tucat haverom minden normál csoportban.
Nekem az 1/A jelen állapotában nem nehéz. Egész egyszerűen lehetetlen. Már az képtelenség, hogy én oda eljutok, de tegyük fel, eljutok, mert azért a B topjáig el tudom magam szenvedni MF-ként is.
Oké. Ott állok 1/A alján, egyedül, szegényen. Esélytelen. Kicsi vagyok, és szegény, nem kellek senkinek.
Választhatom azt, hogy kicsi, és szegény országokkal szövetségre lépek.
Aztán még azt is kiverik belőlünk pillanatok alatt, amit összekuporgattam/tunk fél év alatt az alsóbb szinteken.

Mert nekem nincs lehetőségem arra, hogy hajnali 2-kor felhívsz, hogy azonnal vegyem be a rúnádat a paicról, hogy te azon vegyél íjat, nézzek távolt, védés után seregcsere, szembemenés, alábontás, aláfokozás, ide-oda-amoda..
Ezt nekem előadod hajnali 2-kor, darabokra töröm a telefonom, és alszom tovább, mert 4:40-kor kelek, megyek dolgozni, és este 10-kor érek majd csak haza.

Elmondom, hogy a Hódító feliratot szemrebbenés nélkül ki lehet cserélni Időgép feliratra a főoldalon, mert akinek nincs napi 1-2 órája plusz nem lehet esetleg óránként egyszer telefonon zavarni, annak nincs esélye 1/A-ban.
Illetve, ha úgy akarom csinálni, hogy egyedül betonelfként elfedezgetek, akkor is idő kérdése, mert ahhoz a vagyont hónapokig, de sokkal inkább évekig kell gyűjtögetnem odalent. Aztán napi 1x tudok fedezni. És csücsöljem le a köröket is...

Nem véletlenül nem játszom normálban. Nincs értelme. Durván 2 évente tudnék csinálni +1 személyiséget. Egyszerűen nem állok neki, nem éri meg!


All times are GMT +1. The time now is 16:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu