Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Linux (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=194)

Bogár 04-17-2007 09:40

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 88215)
A legegyszerűbb, ha az etc könyvtárban szerkezted az fstab fájlt.
Nálam a windows rendszerparticiója így van mountolva:

/dev/hda1 /home/tdomo/windows/winC ntfs uid=1070 0 0

már próbáltam szerkeszteni, először egy sima szövegszerkesztővel, majd vi-jal, de a jogok le vannak tiltva. a következő kijelentés még ennél is viccesebb lesz: chmod-dal nem tudtam megváltoztatni a jogokat. :D
biztos, hogy erre is van 1 megoldás, de ez mind-mind magas nekem. egyelőre... egy életen át bil géc oprencereit használtam, és nehéz megszokni a linuxot. tudom, van 1 csomó linux doksi a neten, de ahogy ez lenni szokott, soha sem találom pont azt, amire szükségem lenne. :(

Csokibácsi 04-17-2007 10:05

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 88274)
már próbáltam szerkeszteni, először egy sima szövegszerkesztővel, majd vi-jal, de a jogok le vannak tiltva. a következő kijelelentés még ennél is viccesebb lesz: chmod-dal nem tudtam megváltoztatni a jogokat. :D

Ha nem root vagy, akkor jogot sem fogsz tudni osztani és a rendszer konfigfájljait (pl. fstab) is max. nézegetni tudod.

http://ubuntu.hu/index.php?title=Sudo

Használd a sudo-t. Ha rendszergazdaként akarsz bejelentkezni, akkor ott van a lap alján, hogyan élesztheted fel a root-ot.

Bogár 04-17-2007 10:09

hát ez nagyon jó. :) kösz. gondoltam, hogy ez a baj, de itt nem működött a 'su root' (vagyis a jelszóval volt a gond), ami egyébként Knoppix alatt sima ügy volt.

tdomo 04-18-2007 07:22

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 88278)
hát ez nagyon jó. :) kösz. gondoltam, hogy ez a baj, de itt nem működött a 'su root' (vagyis a jelszóval volt a gond), ami egyébként Knoppix alatt sima ügy volt.

Ha tehetek egy javaslatot, amikor rootként akarsz valamit csinálni, használd a root terminált. Ez azért jó, mert más hátteret meg betűszínt/típust is beállíthatsz, mint a rendes terminálon és így biztos nem fogod összekeverni, hogy mikor vagy root. Amikor elkezdtem linuxot használni, én nagyon hálás voltam a rendszergazdának ezért a tanácsért, sok felesleges problémától megkímélt. :)

Bogár 04-18-2007 07:47

egyelőre boldogulok a 'sudo'-val is...
azért kösz, tényleg hasznos az. :)

Remedy 04-18-2007 08:28

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 88458)
Ha tehetek egy javaslatot, amikor rootként akarsz valamit csinálni, használd a root terminált. Ez azért jó, mert más hátteret meg betűszínt/típust is beállíthatsz, mint a rendes terminálon és így biztos nem fogod összekeverni, hogy mikor vagy root. Amikor elkezdtem linuxot használni, én nagyon hálás voltam a rendszergazdának ezért a tanácsért, sok felesleges problémától megkímélt. :)

Ha tehetek egy javaslatot, rootkent ne is lehessen belepni, es terminal se legyen :P

:)

tdomo 04-18-2007 09:06

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 88464)
Ha tehetek egy javaslatot, rootkent ne is lehessen belepni, es terminal se legyen :P

:)

Az a legjobb a saját gépeden...:)

Lyra 06-26-2007 20:00

Skype
 
Sziasztok

Valakinek sikerült már lelket verni a Skype-ba Ubuntu alatt? 1 napja izmolok vele, nem nagyon akar müxeni...:confused:

Ati 06-26-2007 20:01

Quote:

Originally Posted by Lyra (Post 105546)
Sziasztok

Valakinek sikerült már lelket verni a Skype-ba Ubuntu alatt? 1 napja izmolok vele, nem nagyon akar müxeni...:confused:

Van linuxra skype? :)

Ati 06-26-2007 20:03

Wow, és télleg van. Lassan Symbianra is megcsinálhatnák, de ez nagyon régóta csúszik. :( Na mindegy, ez már nem linuxos téma. :)


All times are GMT +1. The time now is 01:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu