Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Észrevételek, első javaslatok stb. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3566)

Zsu_ 07-04-2009 09:19

Jó csak számomra logikus lenne, hogy ha erősebb vagyok nagyobbat ütök :)

Még egy: azokat a cuccokat, amiket árulok valahogy vissza lehet venni kereskedelmi pontról? Vagy ha nem veszik meg, akkor örökre kint marad?

Ati 07-04-2009 09:40

Quote:

Originally Posted by Zsu_ (Post 218195)
Jó csak számomra logikus lenne, hogy ha erősebb vagyok nagyobbat ütök :)

Ere van egy külön képesség, ami kifejezetten ezt adja: extra erő. Ezt egyszer megtanulod, és utána folyamatosan egyre nagyobbakat ütsz (vágsz, szúrsz, miegyéb).

Quote:

Originally Posted by Zsu_ (Post 218195)
Még egy: azokat a cuccokat, amiket árulok valahogy vissza lehet venni kereskedelmi pontról? Vagy ha nem veszik meg, akkor örökre kint marad?

A saját áruidat is megveheted. Ezzel vissza tudod vásárolni.

Örökre nem marad kint, mert minden tárgynak van egy "élettartama", ami után annyira elhasználódik, hogy széthullik. A piacon lévő áruk élettartama is folyamatocsn csökken, ha elérik a nullát, akkor automatikusan porrá foszlanak szét. :)

És akkor pár szó a tárgyak élettartamáról is: ez nem olyan dolog, ami miatt heti szinten kellene aggódni, a legtöbb tárgy élettartama 180 napról indul. A piacon lehet szűrni, hogy mi az a minimum élettartam, amit látni szeretnél, így kiszűrhető, hogy méregdrágán megvegyél egy jó kardot, és 3 nap múlva megszűnjön létezni. (Ugyanakkor vannak olyan tárgyak, amiket azonnal felhasználsz, tehát akár a már csak 3 napig jó verzió is tökéletesen megfelel belőle.)

Nem minden tárgyra igaz ez a 180 nap, ez csak a nagy átlag. Vannak tárgyak, amik sokkal kevesebb ideig jók, és vannak örökéletű tárgyak is.

A klánmedálok például csak egyetlen napig maradnak meg, másnap, ha jogosult vagy rá, újat kapsz.

A tárgyak mg hátralevő élettartamát (és egyéb tulajdonságait) az azonosítás varázslat megmutatja. (Vagy azonosítási pergament is használhatsz erre a célra.)

Zsu_ 07-04-2009 09:46

A napoknál, mit kell nézni? A normál napok száma, vagy a játékban eltöltött napok száma?

Ati 07-04-2009 09:52

Quote:

Originally Posted by Zsu_ (Post 218200)
A napoknál, mit kell nézni? A normál napok száma, vagy a játékban eltöltött napok száma?

Naptári napok száma. Ha ma elseje van, akkor tizedikére 9 nappal csökken a tárgy élettartama.

De nem is éri meg ragaszkodni egy konkrét tárgyhoz, vagy felszereléshez. Mert... és mindjárt kifejtem miért nem.

Ati 07-04-2009 09:59

És a kifejtés, hogy miért nem éri meg ragaszkodni egy kedvencnek tartott tárgyhoz vagy felszereléshez... :)

A tárgyak nem egyformák. Hiába van két buzogányod, vagy hiába van két bőr vérted, órási eltérés lehet közöttük!

Az azonos fajta tárgyak alap tulajdonságai megegyeznek, de minden tárgynak lehetnek ezen felül apró eltérései. Ilyen lehet például, hogy egy kicsit jobban véd (vagy éppen rosszabbul), használatával nagyobb eséllyel támadsz csatában (vagy épp kisebbel), sikeres találat esetén nagyobb sebzést viszel be (vagy épp kisebbet), varázslatok ellen jobban védekezel (vagy épp rosszabbul), több/kevesebb életerőt, varázspontot, ügyességet ad stb.

Ezért hiába mondod, hogy a buzogány a legjobb fegyver, amit használni szeretsz, ezen belül is lehetnek eltérések. Érdemes mindig nézegetni, hogy tudsz-e jobbat találni annál, mint amid éppen van, és ha tudsz, akkor hajrá, azt használni. Lehet, hogy sok pozitívum mellé ad egy-két negatívumot is a tárgy. De ha nem varázsolsz, akkor nem mindegy, hogy 10-zel kevesebb varázspontod lesz-e?

A számodra megfelelő felszerelés folyamatosan változhat, érdemes folyamatosan nézni, hogy a meglévőnél nem jobb-e az a tárgy, amit éppen találtál.

Ehhez az azonosítás varázslat szinte elengedhetetlen, de azonosítási pergamen használatával is ugyanezekhez az információkhoz hozzájuthatsz.

Azonosítási pergament az "emberszabású" ellenfelek adnak, ez alatt azokat értem, akik adhatnak bármilyen más tárgyat is.

És most még azon is elgondolkoztam, hogy a VIP tagságba betegyek egy naponta kapott pergament is, mert ez tényleg nagyon hasznos tárgy... Úgyhogy ezt fel is írom, és a hétfői nagy frissítésbe akár be is kerülhet, hogy ezentúl ezt is kapjatok minden éjfélkor. :)

Ati 07-04-2009 10:00

Ezt kitettem a segítség témába is. :D

dödöllésbendő 07-04-2009 10:11

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 218100)
Ennyire? :eek:

Nekem meg nem fordult volna a fejemben, hogy billentyűzetről akarjam irányítani, amikor mindent egérrel kell csinálni. Számomra sokkal zavaróbb, ha egeret ÉS billentyűzetet is használni kell.

De mivel az egeres irányítás megmarad továbbra is, ezértnem sok vizet fog zavarni, akár mehet is. (Valójában már kész, de nem akarom feltenni hétvégére, amikor lehet, hogy nem fogok tudni vele foglalkozni, ha bármi baj van, ezért várom meg a hétfőt.)

És még az is jó volna ha egy távoli négyzetre kattintva odaballagna a karakter. Főleg egérkímélő dolog. Már ha megoldható

dödöllésbendő 07-04-2009 10:16

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 218097)
Ezzel nagyon egyetértek, ez nagyon hiányozna szerintem a MUD-ból. :)

Én is:):):)

Ati 07-04-2009 10:21

Quote:

Originally Posted by dödöllésbendő (Post 218209)
És még az is jó volna ha egy távoli négyzetre kattintva odaballagna a karakter. Főleg egérkímélő dolog. Már ha megoldható

Ez hatalmas szitkozódásokhoz vezetne.

A kijelölt mezőre többféleképpen is el lehet jutni. Lehet, hogy az "automata" mászkálás pont bevinne olyan ellenfelek közé, akikkel szemben esélyed sincs. Ha Te magad mész oda, akkor csak magadat szídhatod emiatt, hogy miért nem néztél előtte körbe. Ha a gép visz be, akkor viszont a játékot szídod, ami már nem olyan jó. :)

Ildee 07-04-2009 13:30

Nagyon valószínű, hogy a csapatdolgok okozzák a fagyást, rendszeresen fagytunk csapatban és nagyon lassú volt minden.


All times are GMT +1. The time now is 20:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu