Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fantasy, szerepjátékok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Elszólások és egyéb mókás dolgok játék közben (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=73)

aúú 02-17-2006 08:42

Srun party-ban az egyik fegyvermániás, némileg vallásos (Olasz) karakter bosszút akar állni egy egész háztömbnyi orkon, mert azok kirabolták a helyi templomot... nappal megy, mert akkor nagyrészt úgyis alszanak és sikerül beszereznie némi c4-et...
Odaér a házhoz és rájön, hogy mégsem kéne csak úgy besétálni oda, ezért úgy dönt, hogy mivel ikerházról van szó, ezért a másikba megy fel és majd onnan robbant... fel is mászik a tetőre, belenyomkodja a cuccokat, ahogy a filmekben látta, majd átdobja a szomszéd háztetőre a bombát...
Ekkor megkérdezi a KM:
- Na, akkor robbantasz?
- Igen.
- Mekkora a robbantás szakértelmed?
Némi karakterlap vizsgálgatás után...
- Hát nekem olyan nincs...
Ezek után a karakter a szomszéd tetőn kicsit hátrébb húzódott (így volt vagy 10-15 m-re a robbanástól) és megnyomta a gombot... 1 hétig süket volt mindkettő fülére és kicsit ki voltak vörösödve a szemei...:D:D De megkapta ezek után a robbantás szakértelmet első szinten, mert már tudta, hogy nem állunk közel egy felrobbanó házhóz....:D

Chris 02-21-2006 11:29

KM: - Kiértél az erdőből. Mit teszel?
JK: - Megyek, és ütöm.
KM: - De kit? :confused:
JK: - Nem baj, megyek, és ütöm!

Davalon 02-21-2006 11:37

Nem tudjátok, hogy a D&D 3.5 mennyiben más mint a 3? Csak annyit tudok róla, hogy a neverwinter nights2 már ezen a szabályrendszeren alapszik.:)

Chris 02-21-2006 11:44

Lehet, hogy tévedek, de tudtommal DnD 3.5-ös szabálykönyvet nem adtak ki. Szerintem az NWN is DnD 3-on alapul (igaz, valamelyest eltér az asztali játéktól, pl: kevesebb benne a varázslat, speciális kasztokat is lehet választani, stb).
Remélhetőleg egy nálam szakértőbb is hozzászól a témához, és akkor kiderül jól sejtem-e a dolgokat... :D

Davalon 02-21-2006 11:46

Quote:

Originally Posted by Chris
Lehet, hogy tévedek, de tudtommal DnD 3.5-ös szabálykönyvet nem adtak ki. Szerintem az NWN is DnD 3-on alapul (igaz, valamelyest eltér az asztali játéktól, pl: kevesebb benne a varázslat, speciális kasztokat is lehet választani, stb).
Remélhetőleg egy nálam szakértőbb is hozzászól a témához, és akkor kiderül jól sejtem-e a dolgokat... :D

Az tuti, hogy 3.5, mert azzal reklámozzák. De lehet, hogy csak a játék miatt jött ki egy ilyen módosítás, és nem tervezik, hogy ez valóban a többiek folytatása legyen.

Chris 02-21-2006 11:58

Az előbb valamiért elsiklottam a felett, hogy NWN 2-re kérdeztél rá és nem az 1-re. A hozzászólásomban javítottam volna a tévedésem, de gyorsabb voltál a válasszal... :o

aúú 02-23-2006 14:44

Quote:

Originally Posted by Davalon
Nem tudjátok, hogy a D&D 3.5 mennyiben más mint a 3? Csak annyit tudok róla, hogy a neverwinter nights2 már ezen a szabályrendszeren alapszik.:)


D&D 3.5 már 1 éve létezik és leginkább abban van különbség, hogy a feat-eket változtatgatták kicsit, meg beraktak még jópárat belőlük. :) Így pld lehet mindenféle íjász karaktert is csinálni harcosból...:)

Chris 03-09-2006 10:49

MAGUS. A haver karija "kisebb" kocsmai incidens után törött lábbal, és egyéb sérülésekkel fekszik a szobában. Sikerül keríteni egy papot, de a kari ateista, szóval jön a hittérítés:
- Tedd fel a kezed, és kiáltsd te is Arel a legnagyobb! Még egyszer: Arel a legnagyobb! Most hangosabban: Arel a legnagyobb!
Nem tudom mennyire jön át így a hangulat, de ahogy a KM ezt előadta, az felejthetetlen... :D

Steve 03-09-2006 16:37

Nálunk amikor az aktuális KM nem tud úrrá lenni a röhögéseken valami story vagy poén kapcsán, akkor általában leesik egy tégla a mennyezetből és k6 sebzést okoz! Ha sértegetjük a KMet akkor ÉPbe megy.../ez ritka dehát havert lehet:p / Egyszer pl az egész csapat "ottrekedt" egy folyósóban mert már az egész tető ránk omlott annyi téglát kaptunk...:)

Megjegyzem: ha erdőben megyünk akkor is tégla esik:D :D
csak még odáig nem jutottunk el hogy kitaláljuk miért...

Csokibácsi 03-09-2006 18:55

Quote:

Originally Posted by Davalon
Nem tudjátok, hogy a D&D 3.5 mennyiben más mint a 3? Csak annyit tudok róla, hogy a neverwinter nights2 már ezen a szabályrendszeren alapszik.:)

http://www.wizards.com/default.asp?x=d20/article/srd35


All times are GMT +1. The time now is 20:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu