Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Új Személyiség (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1219)

Hmmm... Sati 12-21-2006 10:58

kisbér nekem mind1 hogy lenne a legjobb de ati ugyis elveti
hulla könyvtár kulcsal :D
szerintem nem lenne az erös nem gondoljátok át rendessen.
mert féltek minden ujtol.
de higyétek el azt is megszoknánk.
ahogy az uj designe-t...
szerintem
igy is sokan hagyták abba a hodot...
ja nem az lenne hogy oránként lenne a + faji vari hanem szintenként...
1 szint pl. Ork Szupermarkotány és oriás genus Szieszta sokkal élvezhetöbb lenne a játék és izgalmasabb :D
de nem én döntök...

Valezius 12-21-2006 11:02

Szerintem alapvetően csökkentené a változatosságot, minden egyszemélyiségű ori genius lenne, mert sokkal erősebb ez, mint bármelyik másik. Azon kívül a fajivarik ombinációja se lenne nagyon változatos.

De olyan mindegy, mert ez már a múltkor is el lett vetve.

Burning 12-21-2006 11:04

valeziussal egyetértek, de azt még mindig nem vágom, hogy genius ide vagy oda a hulla hogy tesz fel bármilyen varit is??? vagy a genus adna neki egy ilyen lehetőséget is??

Remedy 12-21-2006 11:15

Quote:

Originally Posted by Burning (Post 57627)
valeziussal egyetértek, de azt még mindig nem vágom, hogy genius ide vagy oda a hulla hogy tesz fel bármilyen varit is??? vagy a genus adna neki egy ilyen lehetőséget is??

mé, a verszomjat hogy teszi fel? :P

laci 12-21-2006 11:33

Mi az hogy GENUS? Legyen Genius, ha angolul akarjuk, vagy Géniusz, vagy Zseni, de ez a GENUS...:eek:

Amúgy meg nekem nem tetszik. Jelenleg éppen elég a személyiség-választék, de ha mégis bőviteni akarjuk, akkor ne ekkora táppal...

Non Omnis Moriar 12-21-2006 12:21

Azt kéne inkább valahogy elérni inkább hogy változatosabb lenne a fajok elöfordulása... 5 szinten van mindenböl, de aztán kihalnak ahogy véresedik a játék max 2-3 az amivel lehet játszani élvezhetöen
Plusz az hogy hód eltolódott igen erösen a seregek felé, és lassan már két faj is elég lesz egy hadi meg egy termelö. Aztán ezek váltogatják a speckókat és kész :)

Kisbér 12-21-2006 12:56

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 57625)
Szerintem alapvetően csökkentené a változatosságot, minden egyszemélyiségű ori genius lenne, mert sokkal erősebb ez, mint bármelyik másik. Azon kívül a fajivarik ombinációja se lenne nagyon változatos.

De olyan mindegy, mert ez már a múltkor is el lett vetve.

Valószínű, hogy pl orkkal tábornok lennék akkor is.. :)

Valezius 12-21-2006 13:01

Quote:

Originally Posted by Kisbér (Post 57747)
Valószínű, hogy pl orkkal tábornok lennék akkor is.. :)

Csak az országtörlésig. :D

Kisbér 12-21-2006 13:17

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 57752)
Csak az országtörlésig. :D

Nem szokásom :D

Burning 12-21-2006 13:56

utánna indítani egy újat geniussal mi??
amúgy lehet én írtam félre a geniust genusra:o

laci 12-21-2006 19:06

Quote:

Originally Posted by Burning (Post 57793)
utánna indítani egy újat geniussal mi??
amúgy lehet én írtam félre a geniust genusra:o

Nem, már a témanyitó hozzászólásban GENUS-ként jelenik meg ;)

Burning 12-22-2006 19:45

akkor jól emlékeztem:)

dreaman68 12-22-2006 21:28

Quote:

Originally Posted by Croissant (Post 57367)
Mondjuk lehetne olyan személyiség is, ha már ötletbörze folyik, amelyik a bontott épületeik anyagaiból valamennyi hányadot (50 %-ot?) megkaphatna / visszanyerhetne...
A neve lehetne: "építész", vagy ilyesmi...

Inkább GAMEZ-osok nevet viselhetné:D

Quote:

Originally Posted by Tavacska (Post 57518)
igen erősek, ezért gondolkodásra serkentené a többi játékost, mert attól még mindegyiknek meg maradna a gyenge pontja, ami a saját fajából ered...

Milyen serkentő lenne... egy full kezdő azt hiszi beverhetetlen egy elf sziesztával vagy könyvtárkulcsal. és egyszer csak jön a gyilok... hát sztem ott menne el a kedve. Meg ezt hogy is gondoltad át? sztem egysíkúvá válna a játék emiatt, mert kb 90% ezt választaná. vagyis inkább lenne mondjuk ork génusz, óriás génusz meg félelf génusz
meg mi is lenne az a gyenge pont? -ha nem hullával vagy- vegyünk egy óriást már most se egyszerű öszeverni. beszed maga mellé egy szupermarkotmányt és spórol a helyeken nő a barakkszám vagyis a kiegyenlítetlen lehetőségek miatt gyalulna. meg minden álmom egy elf toli árnyakkal vagy tükörrel. egy regenerálódással szétkapna mindenkit. az orkról nem is szólva ki állítja meg

sztem az se jó h ha bizonyos fordulási szám után kapod meg. alapból Tuvalunak van annyi tapasztalata h tud haladni rendesen akkor meg minek tennék könnyebbé a helyzetét. most h be kell mennie elsőnek még nehézség is lehet -vagy csak kis testmozgás- de egy génusszal...

na szal ennyit akartam. ja meg én is egyet értek Harcosokkal.

Hmmm... Sati 12-22-2006 22:44

Akkor 1 olyan személyiség hogy 2-3 körrel hamarabb épülnek az épületek valaki itt monta nem tartom hüeségnek azt sem.

laziga 12-23-2006 07:20

szerintem az uj személyiség malnusz legyen. és a 10szám már piros. Aki már ekkora tapasztalattal rendelkezik annak szerintem nem kell már további tápolás de viszont gondolni kell az ujonnan jövő kezdő játékosokra akik se tapasztalat se 10személyisége. hamar elkedvtelenedik ha körülötte csak ilyen 10es ful erős orik rohangálnak és mindenki elkeni. Szerintem 9után legyen az elismerés de nem kell mártovább tápolni inkább csökenteni az elönyt és ezzel növelni az esély egyenlőséget a régi és a kezdő játékosok közt. Szerintem nem kellene erőltetni hogy belterjes legyen a játék.

Cece 12-23-2006 08:02

Quote:

Originally Posted by laziga (Post 58725)
szerintem az uj személyiség malnusz legyen. és a 10szám már piros. Aki már ekkora tapasztalattal rendelkezik annak szerintem nem kell már további tápolás de viszont gondolni kell az ujonnan jövő kezdő játékosokra akik se tapasztalat se 10személyisége. hamar elkedvtelenedik ha körülötte csak ilyen 10es ful erős orik rohangálnak és mindenki elkeni. Szerintem 9után legyen az elismerés de nem kell mártovább tápolni inkább csökenteni az elönyt és ezzel növelni az esély egyenlőséget a régi és a kezdő játékosok közt. Szerintem nem kellene erőltetni hogy belterjes legyen a játék.

Ha jól értelmezem ezzel azt akarod mondani, hogy a 9es növelje az ország erősségét, de a 10es már csökkenttse? :eek:
Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan? :D
Ki van zárva, hogy ebbe bárki is belemenjen.
Ha a kezdő orik esélyeit vesszük figyelembe akkor is... sztem tök mindegy nekik, hogy egy ful kék3-4es szövi van körülöttük vagy kék 15ös. Nem a számok miatt, hanem a veteránok játéktapasztalata miatt esélytelen az újonc.
Szerintem kell a bővítés, de az eddig elhangzottak közül valami sokkal átfogóbb kellene.
Nekem eddig az a Géniuszos (vagy valami hasonló; jó lenne ledönteni :D) jöt be legjobban, de oda is valami átfogó 5let kellene, mert az a faji bónusz dolog nekem büdös. Eggyes fajoknak akár duplázhatná is az erejét (pl ork sziesztával + markotánnyal elég csúnya dolgokra lenne képes az alsó szinteken). Az + azért túlzás lenne.
Az sem biztos, hogy a végtelenségig kell osztogatni a fordulással elérhető plusszokat. Legyen egy határ. 10es vagy 12es teljesen mindegy, de szerintem legyen határ, ami után már nem képes ilyen téren fejlődni az ori.

Xeper 12-23-2006 08:20

Quote:

Originally Posted by Cece (Post 58732)
Az sem biztos, hogy a végtelenségig kell osztogatni a fordulással elérhető plusszokat. Legyen egy határ. 10es vagy 12es teljesen mindegy, de szerintem legyen határ, ami után már nem képes ilyen téren fejlődni az ori.

És mi a baj a 9-cel? :)

Cece 12-23-2006 08:44

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 58742)
És mi a baj a 9-cel? :)

Áááá... ne köss belém :D Csak egy példa volt :)
Amúgy meg a 10es szebb, kerekebb szám :)

laci 12-23-2006 08:54

Szerintem amig osszesen 1 emberke van, aki mar az osszes szemelyiseget megszerezte, es nem tomegeket erint az uj szemelyiseg kerdese, folosleges ujat bevezetni. Van boven valasztek most is ;)

Valezius 12-23-2006 09:51

Nem hoszem, hogy új személyiségek azért kellenek, hogy annak is jusson elég, aki már elérte a kék 10-est. Inkább, hogy szinesítsék a játékot, de sok esetben elég lenne a mostaniak módosítása is, mivel csak pár használható igazán. (Ha jól tudom felsőbb szinteken elég gyakori a tudós személyiség) (Egy jó ötlet a varázsló szem. módosítása, amelyhez mostanában nem igen szólt hozzá senki)

laci 12-23-2006 10:01

Szvsz mindegyik jelenlegi személyiség jó és hasznos, bár vannak, amelyek "fontosabbak". Értem ez alatt, hogy én pl. mindig a tudóssal kezdek, aztán a túlélővel, aztán változik.
De ismétlem, mindegyik jó, még a varázsló is, de ezt csak azok tudják, akik sokat varázsolnak. Nagyon hasznos tud lenni a +1% regenerálódás ;)

Cece 12-23-2006 10:09

Quote:

Originally Posted by laci (Post 58754)
Szvsz mindegyik jelenlegi személyiség jó és hasznos, bár vannak, amelyek "fontosabbak". Értem ez alatt, hogy én pl. mindig a tudóssal kezdek, aztán a túlélővel, aztán változik.
De ismétlem, mindegyik jó, még a varázsló is, de ezt csak azok tudják, akik sokat varázsolnak. Nagyon hasznos tud lenni a +1% regenerálódás ;)

Csak helyeselni tudok :)
Pl, ha egy toli készijét kell folyamatosan lent tartani vagy szárazvihar alatt tartani egy orit nagyon jól jön a +1% :)

dreaman68 12-23-2006 14:26

Quote:

Originally Posted by laziga (Post 58725)
szerintem az uj személyiség malnusz legyen.

ehhez csak annyit h így gyönyörűen leadná mindenki a 10. személyiséget...

Viz 12-23-2006 15:39

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 57510)
Az imént leírtam, de leírom megnit: +1 faji vari már sokkal több mint tisztelgés egy nagyon sokszor körbefordult játékos tudása előtt. Hidd el, hogy nem csak békés célokra lenne felhasználva, hanem olyan kombinációkat lehetne létrehozni, ami alig verhető, és erre jönne még a játékos nem kevés tudása is. Próbáltam összeszedni fajonként 1 ütős fajivarit pluszba, gondold végig hogy mit lehet ilyen orikkal tenni:

hulla+szieszta
ember+árnyak
törpe+szieszta
félelf+tükörpajzs
gnóm+szieszta
óriás+szupermarkotány
elf+árnyak/tükörpajzs
ork+szieszta

Szerintem mindegyik aránytalanul erős az adott többi 9 személyuiséghez képest. Sőt... még a 9 összes bónuszához képest is erős :)

Elmagyaráznád egy hulla hogy rakja fel a fajivarit, úgy mégis?
Én támogatnám ezt a személyiséget, aki 10szer körbefordult megérdemli.
Szerintem ha te azt se tudod miről beszélsz ne szólj ellene:)

Dragi 12-23-2006 15:40

Quote:

Originally Posted by Hammi (Post 58819)
Elmagyaráznád egy hulla hogy rakja fel a fajivarit, úgy mégis?
Én támogatnám ezt a személyiséget, aki 10szer körbefordult megérdemli.
Szerintem ha te azt se tudod miről beszélsz ne szólj ellene:)

Templom felhúzás közben megtanulna varázsolni :)

Viz 12-23-2006 15:46

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 58820)
Templom felhúzás közben megtanulna varázsolni :)

Szerintem ennyi erővel árnyak is mehetne neki:)
Egyébként abba teljesen egytéertek hogy kéne új személyiség, csak színesíti a játékot, és ha körülbelül hasonló kaliberű mint a mostaniak, csak nagyobb lenne a változatosság, az egyszeméyles orik elég egysíkúak...
Én például ilyesmiket tudnék elképzelni:

-10% gabonafogyasztás ( nem ugyanaz mint a gazdálkodó!)
- Az építész személyiség még jól is hangzik:) visszakap lebontáskor nyersit, és 2 körrel hamarabb épít ( orkkal meggondolandó:))
-+5% toli-vari-hadi erő
Így körülbelül most ennyi jutott eszembe, le lehet szólni:)

laci 12-23-2006 16:06

Erről a szinesités-kényszerről mindig az ágyúk-ostromtornyok-hobbitok meg hasonló javaslatok jutnak eszembe... Szerintem bőven elég kombinációs lehetőség van most is: 8 faj, 9 személyiség, 5 (na jó, 7) féle továbbképezett egység, stb..

Viz 12-23-2006 16:52

Quote:

Originally Posted by laci (Post 58829)
Erről a szinesités-kényszerről mindig az ágyúk-ostromtornyok-hobbitok meg hasonló javaslatok jutnak eszembe... Szerintem bőven elég kombinációs lehetőség van most is: 8 faj, 9 személyiség, 5 (na jó, 7) féle továbbképezett egység, stb..

Zavar, ha több van?

laci 12-23-2006 18:45

Nem, csak fölösleges. Pontosabban: mi szükség van rá, milyen személyiség hiányzik?

Zsáni 12-23-2006 18:49

Quote:

Originally Posted by laci (Post 58871)
Nem, csak fölösleges. Pontosabban: mi szükség van rá, milyen személyiség hiányzik?

szerintem az enyém :D :D :D :D :D

Peter 12-23-2006 18:50

Quote:

Originally Posted by laci (Post 58871)
Nem, csak fölösleges. Pontosabban: mi szükség van rá, milyen személyiség hiányzik?


a 10ik, mert már van 10 személyiséges ori, de csak elvben 10es, gyakorlatban minden belépésnél kiirja neki a feliratot hogy választhatsz még 1et...
de a nagyobb baj, hogy van egy személyisége talonban, amivel nem tud mit kezdeni, mire állitsa be szerinted?
és most még csak igaz hogy 1 ilyen ori van, de a jövőben több is lesz, minden bizonnyal :)

Grabi 12-23-2006 18:55

nem lesz több, mert minden szinten az első helyet lehetetlen teljesíteni

Peter 12-23-2006 18:59

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 58874)
nem lesz több, mert minden szinten az első helyet lehetetlen teljesíteni

nincs lehetetlen, csak tehetetlen...
van egy ilyen mondás :)
akinek 9ese van, az legyen már annyira jó játékos, hogy ha nem is csuklóból, de megy neki ;)

Ati 12-23-2006 19:02

Quote:

Originally Posted by Peter (Post 58873)
a 10ik, mert már van 10 személyiséges ori, de csak elvben 10es, gyakorlatban minden belépésnél kiirja neki a feliratot hogy választhatsz még 1et...
de a nagyobb baj, hogy van egy személyisége talonban, amivel nem tud mit kezdeni, mire állitsa be szerinted?
és most még csak igaz hogy 1 ilyen ori van, de a jövőben több is lesz, minden bizonnyal :)

Ez így első olvasásra elég furán hangzik. Csak azért, mert van a tövbtízezer ország közül egy, akinem 10 személyisége van, azért mindenképp be kell hozni egy új személyiséget, amire amúgy esetleg semmi szükség? Szerintem nem.

Ha konkrét célt szolgál egy új személyiség, valami olyat, ami hiányzik jelenleg a Hódítóból, akkor el lehet rajta gondolkozni. De csak azért, hogy legyen, felesleges.

Peter 12-23-2006 19:17

értem amit mondasz, de lehet csak nekem furcsa, hogy valakinek elvi lehetősége megvan a 10. (sőt 11., 12. stb) személyiségre, és nem tud vele kezdeni? :(

Zsáni 12-23-2006 19:19

Quote:

Originally Posted by Peter (Post 58885)
értem amit mondasz, de lehet csak nekem furcsa, hogy valakinek elvi lehetősége megvan a 10. (sőt 11., 12. stb) személyiségre, és nem tud vele kezdeni? :(

nekem is felettéb furcsa :D
mit kívánsz tenni ez ügy érdekében Ati? :D

Ati 12-23-2006 19:23

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 58886)
nekem is felettéb furcsa :D
mit kívánsz tenni ez ügy érdekében Ati? :D

Ezt majd egy pohár kapucsínó mellett megbeszéljük. ;)

Quote:

Originally Posted by Peter (Post 58885)
értem amit mondasz, de lehet csak nekem furcsa, hogy valakinek elvi lehetősége megvan a 10. (sőt 11., 12. stb) személyiségre, és nem tud vele kezdeni? :(

Ha valaki feljut az 1/A csúcsára, és neki az a célja, akkor az elvi lehetősége megvan, hogy még előkelőbb pozíciót szerezzen, mégse tud, mert az első hely a legmagasabb.

Ha valaki elérte ezeket a célokat, hogy minden személyisége megvan, akkor ideje más célok után nézni, azt hiszem, hogy célokból bőven van választék a Hódítóban.

Zsáni 12-23-2006 19:24

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 58889)
Ezt majd egy pohár kapucsínó mellett megbeszéljük. ;)

na szép, gyorsan lerendeztél :p

Ati 12-23-2006 19:25

Quote:

Originally Posted by Zsáni (Post 58891)
na szép, gyorsan lerendeztél :p

OFF: Pff, oké, akkor 3-3 pohát kapucsínó, az sokáig tart. :p :D

laci 12-23-2006 19:25

Ati és Zsáni, tűnés Remy flörtös topicjába, ha megint nem birtok magatokkal :p


All times are GMT +1. The time now is 10:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu