Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   1/A-ból való fordulás könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4200)

Stoky(Gárdi) NEXUS 05-18-2010 16:14

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252631)
Biztos, hogy ők megérdemlik azt a pluszt, amit azok kapnak, akik jól játszva képesek feljutni a mezőny felső harmadába?

Biztos, hogy ezentúl csupán eltöltött idő alapján kellene a személyiségeket osztogatni? Ugye nem jön az a javaslat, hogy regisztrálok ma, és ha egy év múlva nézek vissza, akkor már automatikusan 3 személyisége legyen az országnak?

Nem nembiztos hogy megérdemlik de szerintem akkoris ez öli meg a játékot alsobb szinteken és nemazt mondom h legyen elég szimplán 1k kör a forduláshoz de könyiteni kéne rajta és szerintem beindulna az élet... ha aki akar letudna fordulni A bol elövenné az orijait és lenne célpont lentebbi szinteken hogy max hekivel lehesen lépni és lehetne harcolni. szerintem jot tenne a játéknak

Ati 05-18-2010 16:24

Quote:

Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS (Post 252633)
Nem nembiztos hogy megérdemlik de szerintem akkoris ez öli meg a játékot alsobb szinteken és nemazt mondom h legyen elég szimplán 1k kör a forduláshoz de könyiteni kéne rajta és szerintem beindulna az élet... ha aki akar letudna fordulni A bol elövenné az orijait és lenne célpont lentebbi szinteken hogy max hekivel lehesen lépni és lehetne harcolni. szerintem jot tenne a játéknak

Most is újrakezdheti a játékot bárki, nyilván nem kap érte plusz személyiséget. Én nem érzem azt, hogy 1000 kör semmittevésért cserébe plusz személyiség kellene, hogy járjon.

Ati 05-18-2010 16:27

(Szemmel látható, hogy most a "tamagocsiért nem adunk plusz személyiséget" hangulatomban vagyok. Azért hagyom mégis a témát, mert sokszor vagyok a "tamagocsiért is adjunk személyiséget" hangulatban is. Bár még sose sikerült meggyőzni magam arról, hogy ezt valóban kellene.)

Stoky(Gárdi) NEXUS 05-18-2010 16:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252636)
Most is újrakezdheti a játékot bárki, nyilván nem kap érte plusz személyiséget. Én nem érzem azt, hogy 1000 kör semmittevésért cserébe plusz személyiség kellene, hogy járjon.

akkor pl 1k kör és 2400 ütött heki vagy ami mostvan :)

így talán kevesebben választanának bunker elfeket :)

Remedy 05-18-2010 16:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252637)
(Szemmel látható, hogy most a "tamagocsiért nem adunk plusz személyiséget" hangulatomban vagyok. Azért hagyom mégis a témát, mert sokszor vagyok a "tamagocsiért is adjunk személyiséget" hangulatban is. Bár még sose sikerült meggyőzni magam arról, hogy ezt valóban kellene.)

A masodikban inkabb ne legyel, annak semmi ertelme...

NewJackCity 05-18-2010 16:31

én nem értem ezt a hozzáálást egyesektol
sokan elfelejtik hogy ok is voltak kezdők és példáloznak itt hogy lehet kis hekin termelni és utána utni
igen megvalosithato nem beszéltek hulyeséget
de amibol egy profibb játékos lazán feluti magát abbol egy kozépszintu játékos fol nem megy a top30ba
még lehet 5-10 szer annyi tartalékkal sem !!!
meg olyanokat irtok hogy "mi a rossz?"
most sokkal izgalmasabb sokkal tobb nagyobb ori van
csak azt felejtitek el hogy a játék szinvonala egy csoppet se javult (sőt!!)
es az a sokkal tobb nagy ori azért van mert a nemfordulos emberkék 2-3-4szer annyi idelye vannak a csopiban

téged sem értelek ati
annyira vaskalapos tudsz lenni néha
miota be lett vezetve a kotelezo ori A-ban kotelezo top30-al kezd bedogolni az egész játék
az elf dzsungel fedez mint a gép egyre foljebb tolja a top30at
holott azért lett bevezetve hogy tobben jojjenek A-ba es izgalmasabb legyen a játék
de egyre kevesebben vannak (gondolom a vip bevételekbol tisztán látszik hogy valami nagyon nincs rendben )
és ezt a hozzáálást sem értem hogy aki nem tartozik a top 30ba dogoljon meg kit erdekel hogy élvezhetetlen számára a játék ha abbahagyja miatta sem érdekel senkit mert mi vagyunk a faja gyerekek a tobbiek meg kapják be :D
neharagudj de ez szerintem egy ongyilkos uzleti stratégia
jopár ember hagyta abba vagy fogja abbahagyni mert beragadnak az orijai a kulombozo szintekre es az A-miatt nem tudnak lépni
konkrétan a forumnyito javaslatok kozul egyik sem teccik
még ez az szk-orik top30ba számolása talán megoldást jelenthetne
vagy csak simán ki kéne iktatni a kotelező A_ori dolgot
hiszen semmit nem sikerult elérni vele !!!
igazábol pont az ellenkezojét ertuk el vele
az orik saccra 50%-a elf és egyre unalmasabb az egész

Remedy 05-18-2010 16:32

Quote:

Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS (Post 252639)
akkor pl 1k kör és 2400 ütött heki vagy ami mostvan :)

így talán kevesebben választanának bunker elfeket :)

Persze. Utok 5ot klanban es csokolom? :)

Merengő 05-18-2010 16:38

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252642)
Persze. Utok 5ot klanban es csokolom? :)

ne csak magadat nézd. van akitől 5 ütés klánban már teljesítmény. nem is a hozzád hasonló profik miatt akarnak könnyíteni.

Stoky(Gárdi) NEXUS 05-18-2010 16:46

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252642)
Persze. Utok 5ot klanban es csokolom? :)

Remy neked semmise jó :D ha nemtetszik hogy ütsz 5 öt akkor legyen egyénibe 2400 heki klánba 4800 heki meg nemhiszem hogy egy kezdő akinek nincs pénze csak ugy megy hogy ütök 5 öt azt csokolom... meg 1k kört ki is kell birnia.
és elhiszem hogy neked korlátlan vagyonnal csak ugy megy hogy ütök párat azt kész mert ott a sok kezdő akiknek visszamenni sincs esélye mert termelnie kéne hogy tudjon valamit alkotni , de ne feledd nem rolad van szó hanem a kezdökről vagy akinek nincs pénze.... szerintem így gyorsabban tudnának fordulni mint felfedezni 10k hekire és valamelyest az elfek is eltünedeznének a csopiból

Merengő 05-18-2010 16:51

Quote:

Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS (Post 252644)
Remy neked semmise jó :D ha nemtetszik hogy ütsz 5 öt akkor legyen egyénibe 2400 heki klánba 4800 heki meg nemhiszem hogy egy kezdő akinek nincs pénze csak ugy megy hogy ütök 5 öt azt csokolom... meg 1k kört ki is kell birnia.
és elhiszem hogy neked korlátlan vagyonnal csak ugy megy hogy ütök párat azt kész mert ott a sok kezdő akiknek visszamenni sincs esélye mert termelnie kéne hogy tudjon valamit alkotni , de ne feledd nem rolad van szó hanem a kezdökről vagy akinek nincs pénze.... szerintem így gyorsabban tudnának fordulni mint felfedezni 10k hekire és valamelyest az elfek is eltünedeznének a csopiból

viszont ezzel az a baj, hogy így mindenkinek nagyon meg lenne könnyítve a fordulás, lehetne esetleg kötni ezt, hogy akinek nincs többszemes országa annak elég a 2400 hektár ütött hektár.. ilyesmire gondolok

Tsobi 05-18-2010 16:54

Quote:

Originally Posted by tisztelet63 (Post 252646)
viszont ezzel az a baj, hogy így mindenkinek nagyon meg lenne könnyítve a fordulás, lehetne esetleg kötni ezt, hogy akinek nincs többszemes országa annak elég a 2400 hektár ütött hektár.. ilyesmire gondolok

Olyasmire gondolsz, hogy minden +1 személyiséggel növekedne a teljesítendő földterület?

1 személyiség: 2400 ütött hektár
2 személyiség: 3600 ütött hektár
3 személyiség: 4800 ütött hektár
4 ... etc ?

Merengő 05-18-2010 16:56

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252647)
Olyasmire gondolsz, hogy minden +1 személyiséggel növekedne a teljesítendő földterület?

1 személyiség: 2400 ütött hektár
2 személyiség: 3600 ütött hektár
3 személyiség: 4800 ütött hektár
4 ... etc ?

pl igen. de ennek is lenne egy határa, mondjuk a mostani top30 :)

Ati 05-18-2010 17:28

Nekem még mindig az a fő kérdésem, hogy akarjuk-e, hogy valaki több személyiséggel játsszon, miközben túl sokat nem bizonyított még.

Továbbvive a kérdést: mennyire akarjuk ezt? Gondolok arra, hogy ha nagyon nem megy neki a top30%-ba jutás, de elért egy bizonyos szintet, akkor is lefordulhat, de nem kap plusz személyiséget. Két ilyen kör után már kaphat plusz egyet.

Ez csak hangos gondolkozás, igazából még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy szükség van erre.

Kati 05-18-2010 17:31

Szerintem, azon is el kellene gondolkozni, ha így marad, ki fog játszani?
Nem azokat kell figyelembe venni, akik már több éve játszanak, de valahol a kezdőknek is adni kell esélyt.

Stoky(Gárdi) NEXUS 05-18-2010 17:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252655)
Nekem még mindig az a fő kérdésem, hogy akarjuk-e, hogy valaki több személyiséggel játsszon, miközben túl sokat nem bizonyított még.

Továbbvive a kérdést: mennyire akarjuk ezt? Gondolok arra, hogy ha nagyon nem megy neki a top30%-ba jutás, de elért egy bizonyos szintet, akkor is lefordulhat, de nem kap plusz személyiséget. Két ilyen kör után már kaphat plusz egyet.

Ez csak hangos gondolkozás, igazából még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy szükség van erre.

valami változtatásra szerintem mindenképp szükség van mert behal a játék és az szerintem senkinek se jo... azis tetszik hogy 2 kör után kap egy szemet de így A ba szerintem mégtöbb elf lenne... mindenképp valami olyasmi kéne hogy ütni keljeb egy bizonyos hekit vagy aki nemüt top30 at keljen teljesítenie

Ati 05-18-2010 17:42

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252656)
Nem azokat kell figyelembe venni, akik már több éve játszanak, de valahol a kezdőknek is adni kell esélyt.

Most töredékéért jutsz nyersanyaghoz és katonához az 1/A-ban, mint pár éve, a tekercsről nem is beszélve. Sokkal könnyebb tehát akciódús játékot játszani.

Hol nincs esély adva a kezdőknek?

Én továbbra is azt gondolom alapvetően, hogy a SOKKAL KÖNNYEBB körülményeket egy kicsit kompenzálja az, hogy magasabbra kell feljutni, és ezzel kb ugyanolyan esélyed van, mint poár éve azoknak, akik akkor voltak a topban.

Igen, most valóban sokat kell ütni, sokat kell fedezni. ISZONYAT OLCSÓN. Régen kevesebbet kellett ISZONYAT DRÁGÁN.

Princ 05-18-2010 17:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252655)
Továbbvive a kérdést: mennyire akarjuk ezt? Gondolok arra, hogy ha nagyon nem megy neki a top30%-ba jutás, de elért egy bizonyos szintet, akkor is lefordulhat, de nem kap plusz személyiséget. Két ilyen kör után már kaphat plusz egyet.

Változatlanul jónak tartanám, ha több játékos láthatna maga előtt teljesíthető célt. Számos emberről tudok akik A-ban unták meg a Hódítót.

Akár a top50%, akár a fix heki jelentheti ezt a bizonyos szintet. Ezek az ötletek egybéként nem újak, korábban is előfordultak már. Pool ötlete, a földszerzéshez kötött feltétel szvsz nem volna célszerű, mivel a kevésbé aktív játékosokra inkább jellemző a felfedezés, tehát evvel nem lennének kisegítve.

Kati 05-18-2010 17:49

Nincsen, hallom és tudom, hogy sokaknak ezt teljesíteni szinte lehetetlen.
Ha, nem fog pörögni egy kicsit a játék, szerintem rövid időn belül még ennyien sem fognak játszani.
Ezen lehet elgondolkodni és lehet a homokba dúgni a fejünket, de attól semmi sem lesz jobb

Ati 05-18-2010 18:03

Ha a kezdők érdeke szóbakerült, akkor azt se felejtsük el, hogy akik a könnyítés mellett vannak, azok azt szorgalmazzák, hogy sokkal könnyebb legyen plusz személyiségeket szerezni --> olyan országok is több személyiséggel játsszanak, akik az 1/A-ban nem tudtak teljesíteni --> fordulás után a tényleges kezdőknél ennek ellenére legyenek sokkal erősebbek.

Ez csábítóan hangzik. De vajon valóban a kezdők érdekét szolgálja-e, hogy náluk játéktudásban nem sokkal (esetleg semmivel sem) többet tudó játékosok sokkal erősebbek, csak azért, mert már kivártak 5000 kört?

Kati 05-18-2010 18:06

Nem kell akkor semmin sem változtatni, de csodákat ne várjatok

Ati 05-18-2010 18:10

Csináltam egy szavazást, csak úgy kíváncsiságból:

http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4203

D vagy Á?:P 05-18-2010 18:11

Én könnyitésnek top30% helyett top40 vagy top 50%-ot tudnék elképzelni és/vagy az SZK-s orik bent maradása a pontlistában (ami mindenkinek jó lenne szerintem:D)

Tsobi 05-18-2010 18:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252662)
Ha a kezdők érdeke szóbakerült, akkor azt se felejtsük el, hogy akik a könnyítés mellett vannak, azok azt szorgalmazzák, hogy sokkal könnyebb legyen plusz személyiségeket szerezni --> olyan országok is több személyiséggel játsszanak, akik az 1/A-ban nem tudtak teljesíteni --> fordulás után a tényleges kezdőknél ennek ellenére legyenek sokkal erősebbek.

Ez csábítóan hangzik. De vajon valóban a kezdők érdekét szolgálja-e, hogy náluk játéktudásban nem sokkal (esetleg semmivel sem) többet tudó játékosok sokkal erősebbek, csak azért, mert már kivártak 5000 kört?

Szerintem ne úgy állj hozzá, hogy ha könnyítünk, akkor könnyítsünk drasztikusat, mert ez a hozzáállás a hullánál sem vezetett jóra.

Ati 05-18-2010 18:22

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252670)
Szerintem ne úgy állj hozzá, hogy ha könnyítünk, akkor könnyítsünk drasztikusat, mert ez a hozzáállás a hullánál sem vezetett jóra.

Most őszintén: mi értelme van például top30% helyett egy top35%-nak?

Akinek a top30% nem ment, annak a top35% se fog menni.

Olasz 05-18-2010 18:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252662)
Ha a kezdők érdeke szóbakerült, akkor azt se felejtsük el, hogy akik a könnyítés mellett vannak, azok azt szorgalmazzák, hogy sokkal könnyebb legyen plusz személyiségeket szerezni --> olyan országok is több személyiséggel játsszanak, akik az 1/A-ban nem tudtak teljesíteni --> fordulás után a tényleges kezdőknél ennek ellenére legyenek sokkal erősebbek.

Ez csábítóan hangzik. De vajon valóban a kezdők érdekét szolgálja-e, hogy náluk játéktudásban nem sokkal (esetleg semmivel sem) többet tudó játékosok sokkal erősebbek, csak azért, mert már kivártak 5000 kört?

Ezzel abszolút mértékben egyetértek.
Sztem az első fordulást kéne megkönnyíteni, vagy aki lefordul szem nélkül, az is kapjon vmit, amivel látni, hogy ő már egyszer végigment a csopin, mert amúgy mi értelme lenne újrakezdeni 5-ön, mint egy új ori?
Olyanra gondolok, mint régen a hétvégi győzelmekért kapott kis aranytallér v mi volt?:) Vagy az orineve mellé egy kis strigula, hogy 1x már végigment, de ez semmi előnnyel nem járna, csak hordhatná büszkén. Esetleg a 2. ilyen fordulás után kaphatna egy szemet.

Tsobi 05-18-2010 18:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252672)
Most őszintén: mi értelme van például top30% helyett egy top35%-nak?

Akinek a top30% nem ment, annak a top35% se fog menni.

Talán az irány rossz.
A fentinek tényleg semmi értelme nem lenne.. de ha mondjuk hektárszámhoz lenne kötve, normalizálódna a helyzet.

NATO 05-18-2010 18:32

Esetleg lehetnek fordulási szintek.
(számokat nem írok, ha nem vetitek el egyből ezt az ötletet, akkor lehet ezen gondolkodni)

Lehetne egy minimum szint, ha onnan fordul, mondjuk kap egy szürke számot, hogy fordult ugyan, de nem teljesített eleget ahhoz, hogy eggyel több személyisége legyen.

Ebben az esetben nem kap új személyiséget, (az eddigiek megmaradnak) a szürke szám pedig jelzi, hogy ő már egyszer felverekedte magát az A-ba és fordult is onnan minimum szinten.

Lenne a normál szint, ott a most megszokott feltételekkel lehetne fordulni.
Aki így fordul új személyiséget és kék számot kap.

És lenne egy magas szint.
Aki így fordul szintén egy új személyiséget kap, de mondjuk piros számot, ami bizonyítja, hogy többet teljesített azoknál, akik csak az alacsonyabb szintről fordultak.
A magas szintről fordulók kaphatnának valami egyéb kedvezményt is, de nekik a fő jutalom a piros szám, ami valódi teljesítményt mutathat. (ha megfelelően vannak beállítva a szintek)


Ez az ötlet nincs kidolgozva, hirtelen jött gondolat.


Merengő 05-18-2010 18:33

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252675)
Talán az irány rossz.
A fentinek tényleg semmi értelme nem lenne.. de ha mondjuk hektárszámhoz lenne kötve, normalizálódna a helyzet.

és én ezt ütött hektárhoz is kötném legalább a szerzet föld felét, és személyiségenként emelkedhetne... ha már könnyíteni akarunk

kiemeltet úgy értem, ha mondjuk 1 személyiségnél 4800 hektáron kezdődne a top, akkor 4800- a fellépési hektár / 2 kellene ütni.. de lehet ez már túl bonyolult

Ati 05-18-2010 18:34

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252675)
Talán az irány rossz.
A fentinek tényleg semmi értelme nem lenne.. de ha mondjuk hektárszámhoz lenne kötve, normalizálódna a helyzet.

Ha hektárszámhoz van kötve, akkor egyre könnyebb és könnyebb lesz a fordulás.

Ha az elmúlt évek tendenciáját veszed alapul, akkor folyamatosan csökkenő nyersanyag- és katonaárakkal lehet számolni. Ma 1000 kör alatt elérsz X hektárt, akár felfedezéssel, akár harccal Y tőkével. Egy év múlva ugyanarra a szintre már jóval kevesebb idő fog kelleni.

Persze lehet folyamatosan emelni ezt a hektárszámot, de akkor máris nem fix területről beszélünk, és egy százalékos érték ez esetben helyénvalóbb lehet.

Pool 05-18-2010 18:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252637)
(Szemmel látható, hogy most a "tamagocsiért nem adunk plusz személyiséget" hangulatomban vagyok. Azért hagyom mégis a témát, mert sokszor vagyok a "tamagocsiért is adjunk személyiséget" hangulatban is. Bár még sose sikerült meggyőzni magam arról, hogy ezt valóban kellene.)

Ati ahhoz mit szólnál (persze mindenki más is), ha egy olyan ötletem lenne, hogy ha a könnyített fordulást veszi valaki igénybe, akkor nem kapna plusz személyiséget, de ha pl. 2-3-4 stb szeme már van Aban, akkor az megmaradna 5-ösön is...
Így nem kellene egy zéróval elveszítenie mindent...
Aki meg szeretne plusz szemet fordulához, annak maradna a mostani felállás...
Nos? :)

Ati 05-18-2010 18:49

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252683)
Ati ahhoz mit szólnál (persze mindenki más is), ha egy olyan ötletem lenne, hogy ha a könnyített fordulást veszi valaki igénybe, akkor nem kapna plusz személyiséget, de ha pl. 2-3-4 stb szeme már van Aban, akkor az megmaradna 5-ösön is...
Így nem kellene egy zéróval elveszítenie mindent...
Aki meg szeretne plusz szemet fordulához, annak maradna a mostani felállás...
Nos? :)

A "menj 2x körbe a +1 személyiségért" gondolat kb hasonló.

Pool 05-18-2010 19:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252684)
A "menj 2x körbe a +1 személyiségért" gondolat kb hasonló.

Nem teljesen, mert én úgy értettem, hogy ha 5-ször csinálod meg könnyítve A-t, akkor sem kapsz plusz szemet...

Az a szavazásos topicod meg kissé értelmetlen számomra, mert nem az volt a célom ezzel a topiccal, hogy könnyebb legyen szemet szerezni, hanem könnyebb legyen letudni az A-t azoknak, akiknek ilyen-olyan okokból (olvastam6tunk már jó párat) csömöre lett

Lehet vki jobban érzi magát 5-ben 400-on, mint szenvedve Aban 4.000-en...:)
persze, írhatnátok, hogy akkor maradjon ott, de sztem nem ebből kell kiindulni

Ati 05-18-2010 19:05

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252688)
Az a szavazásos topicod meg kissé értelmetlen számomra, mert nem az volt a célom ezzel a topiccal, hogy könnyebb legyen szemet szerezni, hanem könnyebb legyen letudni az A-t azoknak, akiknek ilyen-olyan okokból (olvastam6tunk már jó párat) csömöre lett

Ha csömör miatt le akarod tudni, akkor zérózol 5. szintre. Ezt már most is meg lehet tenni, nincs min változtatni.

Mi másért akarnál sürgősen eltűnni az A-ból úgy, hogy sem a zéró, sem az új ország nem jó, ha nem azért, hogy plusz személyiséget kapj?

Nekem persze mégjobb, ha nem kap érte egyáltalán személyiséget, de szerintem ezt senki nem így képzelte Rajtad kívül.

NATO 05-18-2010 19:18

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252683)
Ati ahhoz mit szólnál (persze mindenki más is), ha egy olyan ötletem lenne, hogy ha a könnyített fordulást veszi valaki igénybe, akkor nem kapna plusz személyiséget, de ha pl. 2-3-4 stb szeme már van Aban, akkor az megmaradna 5-ösön is...
Így nem kellene egy zéróval elveszítenie mindent...
Aki meg szeretne plusz szemet fordulához, annak maradna a mostani felállás...
Nos? :)

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252693)
Ha csömör miatt le akarod tudni, akkor zérózol 5. szintre. Ezt már most is meg lehet tenni, nincs min változtatni.

Mi másért akarnál sürgősen eltűnni az A-ból úgy, hogy sem a zéró, sem az új ország nem jó, ha nem azért, hogy plusz személyiséget kapj?

Nekem persze mégjobb, ha nem kap érte egyáltalán személyiséget, de szerintem ezt senki nem így képzelte Rajtad kívül.


Evvel kapcsolatosan nekem volt egy ötletem.

Quote:

Originally Posted by NATO (Post 252676)
Esetleg lehetnek fordulási szintek.
.......

Ha valakinek nem tetszik, vagy nem megy az A és csak zéróstarttal tud vissza menni 5-be akkor semmi nyoma nem marad annak a rengeteg munkának, míg feljutott A-ba.
Szerintem a minimum szinten fordulásnak pont az lenne a lényege, hogy ugyan plusz személyiséget nem kap érte, de mint egy fajta elismerés az eddigi küzdelméért egy szürke számot kap.

Takanohana 05-18-2010 19:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252655)
Nekem még mindig az a fő kérdésem, hogy akarjuk-e, hogy valaki több személyiséggel játsszon, miközben túl sokat nem bizonyított még.

Továbbvive a kérdést: mennyire akarjuk ezt? Gondolok arra, hogy ha nagyon nem megy neki a top30%-ba jutás, de elért egy bizonyos szintet, akkor is lefordulhat, de nem kap plusz személyiséget. Két ilyen kör után már kaphat plusz egyet.

Ez csak hangos gondolkozás, igazából még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy szükség van erre.

Saját példám: azért szenvedek (szó szerint!) az A-ban, mert szeretnék plusz személyiséget. Betonelfként fedezgetek iszonyú lassan és drágán. Próbáltam hadi orival ütve haladni, nem ment, nincs sem annyi időm, sem annyi tudásom, hogy ezzel próbálkozzak. Nem érdemlem meg tehát a plusz szemet. Mégis meg fogom szerezni, legfeljebb 2 évbe telik. Lesz tehát plusz szemem, és 2 évig akadályozom a normális játékot az A-ban.

Ez most így jó?

A hozzám hasonló orik most is a kitartásra és nem a játéktudásra kapják a plusz szemet.

Remedy 05-18-2010 19:38

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 252699)
Saját példám: azért szenvedek (szó szerint!) az A-ban, mert szeretnék plusz személyiséget. Betonelfként fedezgetek iszonyú lassan és drágán. Próbáltam hadi orival ütve haladni, nem ment, nincs sem annyi időm, sem annyi tudásom, hogy ezzel próbálkozzak. Nem érdemlem meg tehát a plusz szemet. Mégis meg fogom szerezni, legfeljebb 2 évbe telik. Lesz tehát plusz szemem, és 2 évig akadályozom a normális játékot az A-ban.

Ez most így jó?

A hozzám hasonló orik most is a kitartásra és nem a játéktudásra kapják a plusz szemet.

Aki csak fedez, betonkent, mert nincs ideje jatszani, annak szerintem ez epp igy van rendjen. Amit ajanlanek, hogy ha beertel a topba, B-bol probalj fordulni, ezt meg hagyd benn, es akkor csak a top novekedeset kell lekovetned.

(Vagy szerinted jo lenne, ha vki 1000 kor alatt kapna kek szemelyiseget azert, mert 2 hetente bevipeli az orszagat, es kethetente belep es fedez egyet? :)

Olasz 05-18-2010 19:42

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252700)
Aki csak fedez, betonkent, mert nincs ideje jatszani, annak szerintem ez epp igy van rendjen. Amit ajanlanek, hogy ha beertel a topba, B-bol probalj fordulni, ezt meg hagyd benn, es akkor csak a top novekedeset kell lekovetned.

(Vagy szerinted jo lenne, ha vki 1000 kor alatt kapna kek szemelyiseget azert, mert 2 hetente bevipeli az orszagat, es kethetente belep es fedez egyet? :)

Na pont ezért nehezedik meg az A-ból fordulni akaró orik helyzete.

Takanohana 05-18-2010 19:51

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252700)
(Vagy szerinted jo lenne, ha vki 1000 kor alatt kapna kek szemelyiseget azert, mert 2 hetente bevipeli az orszagat, es kethetente belep es fedez egyet? :)

Persze, hogy nem. De most mennyivel érdemli meg jobban a kék szemet azzal, hogy nem 1000, hanem 100000 kör alatt kap kék szemet azért, mert időnként bevipeli az országát és időnként fedez egyet?

Remedy 05-18-2010 19:53

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 252704)
Persze, hogy nem. De most mennyivel érdemli meg jobban a kék szemet azzal, hogy nem 1000, hanem 100000 kör alatt kap kék szemet azért, mert időnként bevipeli az országát és időnként fedez egyet?

Mint emlitetted: a kitartasa miatt.

(Viszont ezzel lassan eljutsz Ati "ket koros" javaslatahoz. :)

Takanohana 05-18-2010 20:02

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252706)
(Viszont ezzel lassan eljutsz Ati "ket koros" javaslatahoz. :)

Élnék is vele, ha bevezetésre kerülne!

Amint lehet, fordulnék az A-ból, inkább még egyszer körbemennék, abban legalább van izgalom. Persze A-ban is van izgalom, folyton azon izgulok, nehogy egy elszánt ork leföldeljen, (betonelf ide vagy oda), mert akkor termelhetek megint két hónapig, hogy visszafedezzem az elveszett földet.


All times are GMT +1. The time now is 02:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu