Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Szövetséges vagy magányos farkas? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=828)

exair 09-17-2006 09:47

nekem van egy ures elfem 4. szinten 15% barakk+12% toronnyal, csak toli+vari van, mindenkit lopkodok, de nem mernek beutni mert felnek hogy pattannak, ezert szeretem az elfeket :D

Bogár 09-17-2006 16:58

mindig van 1 bátor jelentkező... bevállalja akár azt is, hogy pattan 1et, de legalább megpróbálta. ha észreveszi, hogy nincs veszteséged a csata során, neked annyi. :)

Synkel 09-19-2006 11:47

Quote:

Originally Posted by exair (Post 31536)
nekem van egy ures elfem 4. szinten 15% barakk+12% toronnyal, csak toli+vari van, mindenkit lopkodok, de nem mernek beutni mert felnek hogy pattannak, ezert szeretem az elfeket :D


Ex, én veled megint vitatkozok, a végére tiszta notórius leszek:) Nekem is volt egy elfem L-ben. 480 hekin valami 25% templommal, 34% kocsmával, és 10-10 darab barakk-toronnyal. Az elfek blöffje ugyanis nem abban áll, építünk egy csomó barakkot és üresen tarjuk, hanem hogy senki nem tudja mid van, azaz eleve nem tartasz barakkot. 15% barakkal meg 12% toronnyal tuti nem loptál át mindenkit a környéken, vagy ha mégis, az utolós ork hadis is rajtad gyakorolta a tolimérgezést és felfedést.

Babszemjankó 09-20-2006 17:08

Hát erre azt tudnám mondani,hogy egy tűzgolyó és máris tudja egy szövi,hogy mire számíthat:):

Massza Rex 09-20-2006 18:56

Bár kezdünk off topik lenni:

A kamu elf csak addig jó, amíg nem okozól kárt.
Ha szövimet meglopják, kapu felderítés, gömb. Jé egy elf. Tolit megkérem mérje fel. Bebukta. varit kérem nyomjon ár tűzgolyót. bebukta. Na akkor ennek nincs serege, hadisok indulnak mészárra...1x, 2x, 3x...

A szövi megengedheti magán a teljes munkamegosztást, így egy kigyúrt óriás várázsló ha nem tud leártózni egy elfet, akkor odaát rengeteg vari van. és ha a kigyúrt toli sem tud bemenni...

Mindenből nem lehet elég, egy az hód egyik alap szabálya. :o

exair 09-22-2006 15:38

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 31823)
Ex, én veled megint vitatkozok, a végére tiszta notórius leszek:) Nekem is volt egy elfem L-ben. 480 hekin valami 25% templommal, 34% kocsmával, és 10-10 darab barakk-toronnyal. Az elfek blöffje ugyanis nem abban áll, építünk egy csomó barakkot és üresen tarjuk, hanem hogy senki nem tudja mid van, azaz eleve nem tartasz barakkot. 15% barakkal meg 12% toronnyal tuti nem loptál át mindenkit a környéken, vagy ha mégis, az utolós ork hadis is rajtad gyakorolta a tolimérgezést és felfedést.

hat azon az 1k ijaszrol meg egy tamadokkal radmeno ember harcos is atmenne, ezzel az orival viszont a tanyak szamat nagyon alacsonyan tudom tartani, es amikor meglatok egy sereget akkor szepen beveszem fullra ijakkal :)

Pepa 09-22-2006 20:26

Nem lehet mindenből elég?
 
Mindenből nem lehet elég, egy az hód egyik alap szabálya. :o[/quote]

Sziasztok!

Én ezzel nem értek egyett. Angol 4\L-be voltam a szövimmel 700 hekin. Én egy óriás varis voltam 20k varival (ez ott elég) és mindenkit meg tudtam gömbözni, csak egy orit nem(Ő se engem). A tolisunk akart csinálni egy éplistát, hogy megnézze milye lehet, de bebukta, utánna szövitanács gyerünk rá két mészárra, mert szereti, de mindkettő pattant, utánna csak egy teljes sereges támadás felfelé, de az is pattant. Utánna az ori lehuzta a tolisunkkat egy csomó tekivel, több napon kerestül, aki végül szabira ment, mire vosszajött az ori szintetlépett:) Ebből csak azt akarom kihozni, hogy egy jól kiépített mf vissza tud verni minden támadást. De a kezdők számára azt tanácsolom, hogy lépjenek szövibe egy tapasztaltabbal, de csak úgy, hogy 4.-ik tagnak. Én is szövibe tanutam(-lok) meg sokmindent, meg egymástól is tanulunk. ezért ugyan az a szövim két teljes szint óta:)

Remedy 09-23-2006 10:18

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 32200)
Mindenből nem lehet elég, egy az hód egyik alap szabálya. :o

Sziasztok!

Én ezzel nem értek egyett. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy egy jól kiépített mf vissza tud verni minden támadást.

Hulyeseg. Max egy bena szoviet.... :P

Synkel 09-23-2006 21:28

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 32257)
Hulyeseg. Max egy bena szoviet.... :P

Totál igaz:)

Ex: Én toliztam és variztam ezerrel, közben meg folyamatosan féltem az esetleg ellenem jövő seregektől:) Tudod, nem véletlen lett kitalálva, hogy az ember a tk utolsó körének legvégén lop, meg még egy-két hasonló dolog. De tudod mit, mutass egy éplistát amelyik elf létére életképes toli - azaz nem lopják át röhögve még a középszerűek is - ráadásul leirtani se könnyű, és benne van az a barakk-toronyszám, amit kijelentettél. Legalább derüljünk egyet:)

Ja igen, az én tolisom a tolikat nem lopta át, csak védekezni tudtam ellenük, és a varik se láttak be mindenfele a kiemelkedő morál ellenére sem. A seregemet meg inkább ne emlegessük;)

Bogár 09-23-2006 23:06

az az igazság, hogy fennebb a szövik többsége ilyen "béna" szövi. félelfek csak elvétve vannak, de azok nem életképesek. vagyis maradnak az elf/ember tolisok, de ezek ellen simán be tudod védeni magad 20% kocsmával. a varis óriás ellen is elég 20% templom, max 1-2 alkalommal tud ártózni. ez ellen a legjobb védelem, ha eltávolodsz tőle 1000-1200 pontnyira, azzal kapsz a meglévő varivédelmed mellé +5-6%-ot. a legtöbb szövi klasszikus, 1 vari, 1 toli, 2 hadi íjj+elit felállásban játszik. általában a hadik 40% körüli barakkal nyomják, és ebben a 40% barakkban vannak a nyilasok is. persze, nagyon sok kivétel van, de egy jó mf elf egy átlagos szövi ellen 95%-ban be tudja védeni magát.


All times are GMT +1. The time now is 00:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu