Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Torrent (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3818)

Hex 09-30-2009 17:11

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 224226)
Hm? Bar ennek nem sok koze van az eredeti kerdeshez, mindketto egy kodolas. (asszem az xvid az szabad forraskodu, es elobb a divx volt...) :)

igényes csapad divx-et már nem használ :)

én is kódoltam régebben nem egy, nem kettő filmet :)

néha napján egy-két DVD-ét is csináltam

Tsobi 09-30-2009 19:35

Megvan a módszer,köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Ati 09-30-2009 22:35

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 224218)
Leszedtem egy DVDR-est,de ez 96 fájlt jelent.

???

Milyen 96 file? Egy dvd = 1 darab 4 giga fölötti méretű file.

Hex 09-30-2009 22:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224247)
???

Milyen 96 file? Egy dvd = 1 darab 4 giga fölötti méretű file.

kis naív :)

egy dvd egyenlő 96 X 50 mb kb. :D

releasekről van szó :)

Ati 09-30-2009 22:47

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224249)
kis naív :)

egy dvd egyenlő 96 X 50 mb kb. :D

releasekről van szó :)

Te most szivatsz? Miért akarna bárki is 50 megánként letölteni egy image-et? :eek:

Hex 09-30-2009 22:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224250)
Te most szivatsz? Miért akarna bárki is 50 megánként letölteni egy image-et? :eek:

mert hoztak ilyen release standard szabványt és abban az van :D Az ftp-seknek jó így. amúgy van ennek előnye is, de sok embernek macera. pl. ha a releaser elszúrt benne valamit, vagy a szerverre töltés közben áramszünet van, akkor nem újra kell raknia a dvdét, hanem mondjuk ha 35 50 mb-os rar fájl felment, akkor a 36.tól tudja folytatni.

Nekem annó szerverről folyamatosan rosszul jöttek le a dolgok és nem kellett újra letöltenem az egészet, csak a hiányzó rarfájlokhoz kellett leszednem azt a 10-20 megát és már ment is a film

pályafutásom vége felé, csak azért sem így csináltam és már nem is raroltam. Bekaphatják az ftp-sek, mivel rarolva vannak, ezzel pénzt tudnak szerezni :) vagy ha jobban tetszik kreditet, amiért tudnak letölteni :)

Ati 09-30-2009 22:53

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224252)
mert hoztak ilyen release standard szabványt és abban az van :D Az ftp-seknek jó így. amúgy van ennek előnye is, de sok embernek macera. pl. ha a releaser elszúrt benne valamit, vagy a szerverre töltés közben áramszünet van, akkor nem újra kell raknia a dvdét, hanem mondjuk ha 35 50 mb-os rar fájl felment, akkor a 36.tól tudja folytatni.

Nekem annó szerverről folyamatosan rosszul jöttek le a dolgok és nem kellett újra letöltenem az egészet, csak a hiányzó rarfájlokhoz kellett leszednem azt a 10-20 megát és már ment is a film

Nem értek én ezekhez szerencsére... De hogy tud valami rosszul lejönni? Vagy lejön jól, vagy sehogy. Mivel töltöd, ami le tudja szedni rosszul is? :eek: Most belegondolok, hogy egy weboldal képeit a böngésző rosszul szedné le... Huhh... :D

Hex 09-30-2009 22:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224253)
Nem értek én ezekhez szerencsére... De hogy tud valami rosszul lejönni? Vagy lejön jól, vagy sehogy. Mivel töltöd, ami le tudja szedni rosszul is? :eek: Most belegondolok, hogy egy weboldal képeit a böngésző rosszul szedné le... Huhh... :D


képzeld el azt, hogy egy dvdnél, az 50 megás rarból, lejön 49,87 mb.
ilyennél már nem tudja a sima rar kibontani, néha ha javításra teszed akkor sem. ugye a torrent úgy működik, hogy egy állományt sok helyről apró darabokban szedsz le és a végén válik egy egésszé.

azóta sem jöttem rá, hogy annó mi miatt volt ilyen hiba nálam

nuke indokok:
Nuke Reasons - Nuke indokok

stolen.from.p2p - p2p-ről lopva. Az egyik legpopulárisabb nuke indok. Azt jelenti lényegében, h az a scene csapat, amelyik pretime-ozta, egy másik forrásból lopta- jelen esetben peer to peer hálozatról. A legtöbb esetben privát bittorrent trackerről, ahol előbb kiadták a filmből a másolatot, mint bármilyen scene forrásból... (Ezt a nuke indokot sok scene tag hasztalannak tartja, hisz a filmeket mindenhogyan lopják... )

stolen.src - stolen source. lopott forrás. Hasonló, vagy azonos a fentebb említett nuke indokhoz.Scene csapatok lophatnak videót, vagy hangot egymástól a peer to peer hálózatokon kívül.

bad.res - bad image resolution. Rossz felbontás. A scene szabályok meghatározzák, definiálják az engedélyezett felbontást és a képméret-arányokat.Ezzel az indokkal a film nem felel meg a szabályoknak, akkor elrontották a beállításokat. Sok lejátszó engedi a képméret-arány állítását, tehát ezt néha pcn orvosolni lehet.

bad.ar - bad aspect ratio. Rossz képméret-arány Hasonló az előző indokkal. Minden film spec képméret aránnyal lett filmezve, és kiadva. A leggyakoribb AR a 2,35:1 aminek a felbontása 640x272 pixel Rossz méretaránnyal a kép vagy szélesebb, v magasabb lesz ( az alakok ducibbak v soványabbak ) Némely lejátszó ezt is tudja javítani

dupe - dupla.Van már belőle egy másik csapattól korábban kiadott jó rls

undersized - alulméretezett A release nem tölti ki az adathordozó méretét ( cd vagy dvd ) pl a rip 680MB, pedig lehetne 700MB, ami jobb képet és hangot adna

oversized - túlméretezett. Az alulméretezettel szemben ez nem fér rá az adott adathordozóra.

bad.crop, overcropped - rossz croppolás (vágás), túlvágott. A filmek képe dvdn tartalmaz fekete sávokat az aktuális filmkép felett és alatt.Hogy aott méret mellett a legjobb minőségű képet kapjuk, ezeket a fekete csíkokat lekell vágni a rls készítésekor. Néha a rlskészítők rosszul vágják, tehát vagy hiányzik a képből ( ilyenkor ugye csonka képet látsz hiányoznak részletek (overcropped) vagy rajta marad a fekete csíkok egy része.( foglalja a kép elől a helyet -persze nem olyan vészes, mintha hiányozna a képből. Sokszor azért csinálják a vágást, h eltűntessék a vízjeleket vagy épp hardcoded ( beleégetett ) feliratokat, de ekkor is van képveszteség...

bad.ivtc, no.ivtc - rossz ivtc, nincs ivtc - ez általában a gyenge minőségű rlsekre igaz IVTC inverse telecine; egy kódolási folyamat és azt jelenti, h általában PAL ( persze NTSC is) filmeket magas fps számából alacsonyabb fps számút konvertálnak , helyspórolás és jobb minőség miatt. Ez sokszor félresikerül ( rossz ivtc ) v épp elfelejtődik ( nincs ivtc, lusta releaserek ) A végeredmény: gagyi kép, és túl sok agyatlan helypazarlás

interlaced -A kép tartalmaz látható fekete vonalakat, amik nézhetetlenné teszik.

cbr.audio - audió lehet CBR (constant bit rate), vagy VBR (variable bit rate) ( konstans vagy változó bitrátájú )A scene szabályai szerint csak VBR az elfogadott, CBR alapból nuke-olt.... VBR jobb minősé hang, méga csendesebb részeknél is. AC3 mindig CBR

bad.fps - bad frame rate.rossz frame rate

mislabeled - rosszul elnevezett. A release jobb minőségűnek akar tűnni..pl R5 rip Oroszországból DVDripként elnevezve -Másrészt elírást is jelenthet, vagy esetleg rosszul megadott filmkészítési évet a rls nevében ( esetleges hiányokat is így neveznek )

grp.req - rls team által kért nuke, ha a csapat látja, h valamit elrontottak, v totál rossz, nem működk, akkor kéri

oos, out.of.sync - szinkronhiba, a hang nincs szinkronban a képpel, ami élvezhetetlenné teszi a filmet. Olyan esetekben fordul elő, ahol más a videó orrása, mint a hangé ( CAM, TS, TC, esetleg HD ) Vannak amim eljesen rosszak, vannak, amik csak rövid időre ( hiányos Camek diktafon szinkronnal pl )

bad.pack - bad packing.rossz csomagolás, nem scene szabályoknak megfelelő, nem jók a rar méretek pl, vagy kicsomagolhatatlan

invalid.proper - alaptalan proper A proper azt jelenti, h jó, javított változata vmelyik másik rls-nek, amit előzőleg nuke-oltak.Ha az első csapat bizonyítja, h mégsem nuke a rls-ük, akkor az őt properelő csapat kapja ezt a nukeot.

qpel.not.allowed - qpel nem engedélyezett qpel vagy quarter pixel egy része a modern kódoló kodekeknek, mint a H.264nek, ami jobb tömöríthetőséget enged.Sokkal több processzor erőforrást igényel a kódolóshoz és a lejátszáshoz egyaránt. És nagyon sok asztali lejátszó nem boldogul velük

ghosting - szellemkép

field.shifted, dupe.frames, blended.frames, custom.quant.matrix - kódolási hibák felsorolva pl dupla képkockák

divx.not.allowed, no.audio, missing.audio, get.rerip, get.proper - divx nem engedélyezett, nincs hang, hiányzó hang, szedd a jót

Ati 09-30-2009 23:06

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 224255)
képzeld el azt, hogy egy dvdnél, az 50 megás rarból, lejön 49,87 mb.
ilyennél már nem tudja a sima rar kibontani, néha ha javításra teszed akkor sem. ugye a torrent úgy működik, hogy egy állományt sok helyről apró darabokban szedsz le és a végén válik egy egésszé.

azóta sem jöttem rá, hogy annó mi miatt volt ilyen hiba nálam

Ha az 50 megából lejött 49,87, akkor a maradék 0,13 megát még lehozza, anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, és megvan az egész.

Én 4,7 gigás dvd image-eket szoktam letölteni egyben, és még sose volt olyan, hogy bármi rossz lett volna. Az ember ott hagyná a francba azt a linux disztribúciót, ami 96 file-t akar veled letöltetni... Bár tény, hogy eleve az is fura, hogy miért torrenttel kell letöltened, de valahol érthető, hogy ne a saját szervereik kapacitása legyen 100%-on. (A legutolsó verziónál már leszoktak erről, és már lehet http-n és ftp-n keresztül tölteni, hála az égnek.)

Na mindegy, biztos van valami logika abban, hogy miért kell 96 darab file-t letöltened, engem rá nem lehetne venni ilyesmire... :)

Hex 09-30-2009 23:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224256)
Ha az 50 megából lejött 49,87, akkor a maradék 0,13 megát még lehozza, anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, és megvan az egész.

sosem hozta le, szerverről amit elrontott, azt utána mindig hibásan hozta le, a torrentoldalról kellett a hiányzókat minidg leszednem. mai napig nem értem miért

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 224256)
Na mindegy, biztos van valami logika abban, hogy miért kell 96 darab file-t letöltened, engem rá nem lehetne venni ilyesmire... :)

a release szabályok miatt, hgoy magukat ftp-én hülyére kereshessék :)


All times are GMT +1. The time now is 08:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu