Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Kedvezményes földleadás (1/A) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4849)

NewJackCity 03-27-2014 20:51

én sacc/kb 10% körulig tartom korrektnek a foldleadást
folotte már max elveszi az ember kedvét attol hogy visszajojjon játszani
de maga az otlet az jo hogy bizonyos idointervalumon belul nézzuk a klánbalépéseket az jo
csak tényleg ne az legyen belole hogy a nagyok hulyére verik a kissebbeket mert tul hamar "elévül" a klánbalépésuk

Ati 03-27-2014 20:56

Quote:

Originally Posted by NewJackCity (Post 307557)
én sacc/kb 10% körulig tartom korrektnek a foldleadást
folotte már max elveszi az ember kedvét attol hogy visszajojjon játszani
de maga az otlet az jo hogy bizonyos idointervalumon belul nézzuk a klánbalépéseket az jo
csak tényleg ne az legyen belole hogy a nagyok hulyére verik a kissebbeket mert tul hamar "elévül" a klánbalépésuk

Most a nagyoknak "fixen" 1% az összegyűlt kedvezmények miatt, ennél az ő helyzetük csak romlik, ha sok ki-belépést csinálnak.

NewJackCity 03-27-2014 21:22

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307558)
Most a nagyoknak "fixen" 1% az összegyűlt kedvezmények miatt, ennél az ő helyzetük csak romlik, ha sok ki-belépést csinálnak.

oksa én csak a saját problémámbol kiindulva kozelitettem meg a témát
onnan indulva hogy évekig csucsultem a popsimon hogy végre elérjem az 1%-ot hogy a klántársakkal egyutt tudjak utni végre valahára
ne csak mindig sovárgo szemekkel nézzem mit csinálnak a tobbiek
majd inaktivitás miatt a megmaradt néhány aktiv tag ugy dontott hogy bizonytalan idore befejezi
leporogtek a topkorok aztán most ott tartok hogy 19%ot kéne leadni :D
ami ha beleférek egykét klánutésbe még meg lehet oldani
viszont horror ido lenne mire ujra 1%ra letornáznám a jelenlegi rendszer szerint ami nem tul korrekt
viszont valami koztes megoldásnak az otletedbol kiindulva nagyon orulni tudnék :)
és ezzel ha nem is százakat de néhány tucat emberkét vissza is lehetne csalni esetlegesen játszani szerintem
én ugy vettem észre hogy 4-5%leadásal még nem nagyon szoktak torodni az emberek
egy klánutésnél joval tobb leesik :)
azért irtam hogy tolem akár duplázni triplázni is lehetne azt az 1 évet

none 03-27-2014 21:45

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307558)
Most a nagyoknak "fixen" 1% az összegyűlt kedvezmények miatt, ennél az ő helyzetük csak romlik, ha sok ki-belépést csinálnak.

De most a szétdobások miatt nem is nagyon kezdeményeznek támadást..

Ghosti 03-29-2014 19:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307552)
Nem. Az utolsó 1 év klánbelépései számítanának.

Például, klánbalépések:

2013. január
2013. február
2013. május
2013. október
2014. január

Akkor most 5%-nál jár a mostani rendszer szerint. Ha csak az utolsó 1 év számít, akkor ebből a listából az első 2 belépés már kifut, mert régebben volt, mint 1 éve, így csak 3% a leadandó föld. Ha nincs újabb klánbalépés, akkor május után már csak 2%, október után már csak 1%.

A top is kellene ehhez mint most vagy csak az ido?

Ati 03-29-2014 19:45

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 307565)
A top is kellene ehhez mint most vagy csak az ido?

Csak az idő. Akinek 30-40% leadandója van most, az egy klánbelépéssel nagyjából ki is esik most a topból.

Ghosti 03-29-2014 20:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 307566)
Csak az idő. Akinek 30-40% leadandója van most, az egy klánbelépéssel nagyjából ki is esik most a topból.

Nem egyszerubb megoldas inkabb mondjuk max 10% a leadas azon felul mar nem kell a csaszarnak a fold?:D Vagy azon felul mar vissza utasitja es mast kellene a csaszarnak adni? Mindenbe van maximum, akkor miert nem lehetne a leadasnal is?

Ati 03-29-2014 20:18

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 307567)
Nem egyszerubb megoldas inkabb mondjuk max 10% a leadas azon felul mar nem kell a csaszarnak a fold?:D Vagy azon felul mar vissza utasitja es mast kellene a csaszarnak adni? Mindenbe van maximum, akkor miert nem lehetne a leadasnal is?

Aki egy hónapon belül 73-szor lép klánba, annak ez igenis legyen drága.

Reaktor 03-29-2014 20:37

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 307507)
Javaslom a szövetségbe lépéskor leadandó terület leadandó százalékának módosítását, esetleges eltörlését.

Indokom: Mivel úgy néz ki, hogy módosulni fog a klán be- és kilépés, így ennek a kedvezménynek a legnagyobb haszonélvezői a nagy klánok lesznek. Ők felmérik a célpont klánt, majd országok kilépve, új klán alapítva beföldelik őket. A nagy klánoknak nem lesz nehéz kiélezett, feltöltött országokat csinálni erre a műveletre. Majd az országok szépen visszamennek az anyaklánba. Mindezt a kedvezmények kihasználásával minimális földveszteséggel megúszva. Így tovább fog mélyülni a szakadék a klánok között mind területileg, mind gazdasági téren.

Javaslom a kedvezmény teljes eltörlését, vagy drasztikus módosítását. A kedvezmény topkörigényét nem tartom jónak, mert a nagy országoknak ebből már több tízezer van. Ezért időhöz kötném: 2(X) havonta lehet kedvezményesen ki-be, más esetben a régi módon (1-2-3.....50%) veszteséggel....
Persze az idő módosítható...

Röviden ennyi...

Vélemény?

Nem támogatom a javaslatot!

Így is komoly ár nagy hekin a ki-belépés.

Amíg a kláncsatában nincs alulról bónusz, és tábornok bónusz,
De van torony százalékos véderőbónusz
Addig a földet sokkal könnyebb megtartani, mint megszerezni.

Ha meg akarod védeni a klánodat akkor:

-Építs 15% tornyot
-Tarts benn sereget (legyél harcra képes)

-Időnként mutass agresszivitást, hogy ne nézzenek töketlen földdonornak
(ez nem Poolnak szól hanem minden játékosnak)
Sose építs 30%-30% elfet, mert azt kockázatmentesen lehet támadni.
Ha elf vagy épülj 15%-45% ra az bármikor veszélyes lehet.

Pool 03-29-2014 20:58

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 307570)
Nem támogatom a javaslatot!

Így is komoly ár nagy hekin a ki-belépés.

Amíg a kláncsatában nincs alulról bónusz, és tábornok bónusz,
De van torony százalékos véderőbónusz
Addig a földet sokkal könnyebb megtartani, mint megszerezni.

Ha meg akarod védeni a klánodat akkor:

-Építs 15% tornyot
-Tarts benn sereget (legyél harcra képes)

-Időnként mutass agresszivitást, hogy ne nézzenek töketlen földdonornak
(ez nem Poolnak szól hanem minden játékosnak)
Sose építs 30%-30% elfet, mert azt kockázatmentesen lehet támadni.
Ha elf vagy épülj 15%-45% ra az bármikor veszélyes lehet.

Ez nem a nagy klán-nagy klán csatákról szól...
Hanem amikor a kis szerencsétlen, először A-ban járók összeállnak tanyásan, írósan, kovácsosan, bankosan, erre kilép X ország a tápos, kiélezett országgal, amelynek megvan minden infója (szabályosan, még a nagyklánból) és beveri őket Y földre, majd visszatér 1-2 nap múlva, mert mindig akad ori, aki kivárja az 1 hetet helyette....
Te is tudod, hogy ez bizony így szokott lenni...


All times are GMT +1. The time now is 22:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu