Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Hogyan tegyük érdekesebbé a MUD-ot? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3824)

hondabarna 10-09-2009 13:51

Quote:

Originally Posted by Arty (Post 225067)
Sziasztok!

Tetszene egy olyan dolog is, ha napi szinten x darab meglepetés ládika lenne szétszórva mindenfelé. Tartalma az 1000 aranytól az x1000 tp ig, robbanásos sebzéstől az 1 napos átokig, extra fegyverektől a 20 hiénáig bármit tartalmazhat. Némelyik csak zárnyitással nyitható, a többi akárhogy. Aki meri kinyitja, aki nem ... :)

Eddig az összes ötlet nagyon tetszett, de ez valami állat :) a meglepi láda nagy ötlet!!!!!

Arty 10-09-2009 13:54

Ami még jó lenne, ha adott küldetésben ha eltelik egy nap és nincs kész, visszamenvén a küldetés adó lényhez adna egy kis segítséget. Akkor eszemben nem lenne nagy karakterek segítségével lezavarni.

Pl Robert és lánya: Ha nem találom a térképet vagy a lányt bizonyos ideig, akkor megmondja merre keressem. Pl az erdő északi részében voltam gombát szedni, akkor eshetett ki... :)

Ja és vannak ezek a szerepjátékos regény félék, ahol eldönthetjük merre tovább, lehetne a küldetésben választási lehetőség mit válaszolunk a küldit adó emberkének. Attól függene merre küld tovább. ;) Megszivat vagy segít... :)

rumec 10-09-2009 14:30

Ez az üzenet kifejezetten tetszett a következő fórumozóknak: Rumec

Serg 10-09-2009 20:25

Quote:

Originally Posted by rumec (Post 225120)
Ez jó, csak azt szeretném kérdezni,hogy"egész napos küldetés"? :) Az elsönek, aki rájön, a többinek már csak egy fél óra lenne :) Az ötletet támogatom,szerintem is a "tapasztalati pontokat" ,"tapasztalat" alapján is lehessen szerezni,ne csak (öles-küldi)-ben. :)

Az egész naposnál arra gondoltam(nem amire rájövünk a megoldásra)hanem hogy egy küldetés több részfeladatból állna és nem lehetne fél óra alatt lezavarni.

Ildee 10-09-2009 20:33

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 225163)
Az egész naposnál arra gondoltam(nem amire rájövünk a megoldásra)hanem hogy egy küldetés több részfeladatból állna és nem lehetne fél óra alatt lezavarni.

Ilyenek vannak, csak sajnos nagyonnagyon kevés :(

Arty 10-10-2009 15:46

Hali!

Klántársakkal beszélgettük, hogy az sem lenne rossz, ha a küldik nem fix tp-t adnának, hanem a karakter meglévő tp-jéhez % osan viszonyítva. Így elkerülhető lenne a kis karakterek felrángatása :)

Ati 10-10-2009 16:00

Quote:

Originally Posted by Arty (Post 225225)
Klántársakkal beszélgettük, hogy az sem lenne rossz, ha a küldik nem fix tp-t adnának, hanem a karakter meglévő tp-jéhez % osan viszonyítva. Így elkerülhető lenne a kis karakterek felrángatása :)

Ez azt eredményezné, hogy a kenyeres, 30 másodperc alatt megcsinálható küldetést nem csinálnák meg első szinten a karakterek, hanem félretennék 50. szintre (most mondtam egy magas számot, teljesen mindegy, a hangsúly a magas szinten van), és ott 30 másodperc alatt egy viszonylag nagy mennyiségű pontot kapnának (hiszen első szinten %-osan sokat kell kapnia).

Erre lett legújabban bevezetve, hogy néhány küldetés (mostantól szerintem a legtöbb ilyen lesz) szinthez van kötve. Így kis karakter nem tudja mégcsak felvenni sem a küldetést. Ezzel megoldható, hogy nagyobb karakterekről lévén szó, magasabb pontmennyiség járjon. Ez egyelőre egy küldetésnél van, még nagyon új lehetőség.

Serg 10-11-2009 10:35

Na akkor néhány konkrétum:
fegyverek,vértek ,pajzsok:elf ij 40 es szintől sebzés 125 védelem -5 egyéb bónuszok a mostani rendszer szerint
kelta kard 40-es szintől sebzés 115védelmi bonusz +10 a többi variálva
benszülött bumeráng 25 ös szintől sebzés 50 védelem -5
elátkozott katona vértje 20 szintől védelem 12 a többi variálva
skorpió pajzs 30 as szintől védelem 8 támadás +4
A számok nincsennek kőbe vésve ,de próbáltam úgy alakítani hogy mondjuk amíg egy kardal támadni és védekezni is jól lehet addig az íj és a bumeráng védekezésre alkalmatlan.
Természetesen akinek van még ötlete az ne tartsa vissza magát is írjon:D

rumec 10-11-2009 11:14

Olvasgatom, töröm a buksit (ha lenne mit :p) , jók az ötletek, de még hiányzik egy pici biztatás Ati részéröl :) , "jó ötlet" "nehéz megvalositani" stb.
Kezdeném én a biztatással :) Gyertek emberek, bátrabban az ötletekkel, senki nem harap a fórumon...tegyük már érdekessé a MUD-ot :)

Ati 10-11-2009 11:16

Quote:

Originally Posted by rumec (Post 225312)
Olvasgatom, töröm a buksit (ha lenne mit :p) , jók az ötletek, de még hiányzik egy pici biztatás Ati részéröl :) , "jó ötlet" "nehéz megvalositani" stb.

Ami már létezik, azt kiemelem, a többibe direkt nem szólok egyelőre bele, kíváncsi vagyok, hogy milyen irányt láttok a szemetek előtt. Ha X témára azt mondom, hogy de jó, Y témára azt, hogy de rossz, akkor azzal óhatatlanul is terelem az ötletáradatot.

Egyelőre minden a "jó ötlet" kategória! :)


All times are GMT +1. The time now is 13:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu