Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Március: súgó-project (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1517)

Vili 03-05-2007 07:40

Sziasztok!

Lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen a súgó olvasása közben (pedig már párszor végigolvastam), de azt az információt sehol nem találtam benne, hogy a 4. szinttől fölfelé épületfenntartsi költséget is kell fizetni. Ez elsőre kicsit meglepett, szerintem nem ártana erre is fölhívni a figyelmet a súgóban.

Remedy 03-05-2007 07:59

Quote:

Originally Posted by Vili (Post 77905)
Sziasztok!

Lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen a súgó olvasása közben (pedig már párszor végigolvastam), de azt az információt sehol nem találtam benne, hogy a 4. szinttől fölfelé épületfenntartsi költséget is kell fizetni. Ez elsőre kicsit meglepett, szerintem nem ártana erre is fölhívni a figyelmet a súgóban.

Pedig nincs nagyon elrejtve, ott van az epites sugoban.

Fontos! Ha országod túllépi a 600 hektáros területet, vagy fellépsz az alsó szintről, akkor épületeid után fenntartási költséget kell fizetned. Ez minden körben épületenként 10 arany.

TechnoMage 03-05-2007 13:13

Ötletek
 
Hali,
I. Az országok számánál és az országösszekötés résznél jó lenne ha leírnátok az összes kategóriára példát, nincs olyan sok kombináció, úgy sokkal érthetőbb lenne. Pl arra gondolok így átírni:

Mikor szükséges az összekötés?

Normál játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 4/P csoport
Lassú játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 4/P csoport
Gyors játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 4/P csoport

Mikor nem szükséges az összekötés?

Anarchista játékmód 5/Y csoport - Anarchista játékmód 5/Y csoport
Anarchista játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 5/V csoport

Mikor nem lehet több országod?

Normál játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 5/V csoport
Lassú játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 5/Y csoport
Gyors játékmód 5/Y csoport - Normál játékmód 4/P csoport
Gyors játékmód 1/A csoport - Normál játékmód 1/A csoport
Lassú játékmód 1/A csoport - Normál játékmód 1/A csoport
Gyors játékmód 1/A csoport - Lassú játékmód 1/A csoport

Így én pl. érteném, hogy mit takar az a rengeteg sok szöveg erről a témáról. mint ahogy a súgó és szabályok sok egyéb részében is szerepel példa a dolgokra. (Ha vmit rosszul írtam az csak azért van mert még kicsit ködös ez a téma).

II. Mindenki saját maga szerezze !!!mag!!! a szükséges információkat, csak a szövetségesek segíthetik egymást. ---> Betű elgépelés :)

III. Ha nem vagytok szövetségesek, ne támadjátok ugyanazt a célpontot egyszerre, valamint ne cseréljetek információt sem!

Ennél a résznél kifejthetnétek mit takar az információcsere példákkal:

Nem oszthatod meg szövetségen kívüli emberekkel, kristálygömbjeid tartalmát, tolvajlással felmért épületszámokat stb stb.

Mert aki csak most kezdi a játékot az pl. azt se tudja mi az a kristálygömb és lehet eszébe se jut, ha azt elküldi valakinek üzenetben, vagy ő kap ilyet abból baj lehet.

IV. Meg jó lenne ha a regisztrációnál leírt szabályok elérhetőek lennének a normál súgóból is.

Remélem ötleteimmel hozzájárulhattam a játék fejlődéséhez :)

Csáó

TechnoMage 03-05-2007 13:23

Ötletek #2
 
Hi,

V. Mivel a megnemtámadási egyezmények a szövetségek menüponton belül található (igaz ott van külön szövetségek és megnemtámadási egyezmény menüpont), de azért szerintem nem ártana, ha ott még1x felhívnátok az emberek figyelmét arra:

A kölcsönös megnemtámadási/megnemtámadási egyezmény kötése, csak a támadásokra vonatkozik. Megkötése esetén továbbá is tilos bármilyen információváltás üzenetek formájában!!!

Főleg mivel szerintem egy megnemtámadási egyezmény is valamilyenféle szövetségnek számít, és a szövetségek menüpont alatti elhelyezésével szerintem ti is valahogy így gondolhattátok. Szóval a lényeg pontosabban kéne definiálni ennek a fogalomnak játékon belüli értelmét.

Bye

Cassandra 03-06-2007 13:31

Az imént a fórumetiketben kerestem valamit és erre a gyöngyszemre akadtam... a második elolvasott mondat volt.:P :D

"(Ez a lehetőgés csak a Hódító 6.2-es verziójától elérhető.)"

Ati 03-06-2007 14:21

Csak magamnak írom fel ide, hogy el ne felejtődjön: 1/A klánoknál kiegészítés, hogy a klán legrégebbi tagját nem dobhatod ki, akkor sem, ha nem ő a vezér épp.

Valezius 03-06-2007 14:39

Fontos! Csak olyan tekercset lophatsz, amilyet már a Te országodbeli tudósok is megírtak.

Azt hiszem, hogy ez már nem igaz a játékra, tehát akár el is tűnhetne a súgóból.

Cassandra 03-06-2007 14:50

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 78298)
Fontos! Csak olyan tekercset lophatsz, amilyet már a Te országodbeli tudósok is megírtak.

Azt hiszem, hogy ez már nem igaz a játékra, tehát akár el is tűnhetne a súgóból.

???
Le vagyok maradva? Ha valamiből 0db tekercsem van, akkor olyat nem tudok lopni, vagy mi van?!:confused:

Valezius 03-06-2007 14:52

Quote:

Originally Posted by Cassandra (Post 78301)
???
Le vagyok maradva? Ha valamiből 0db tekercsem van, akkor olyat nem tudok lopni, vagy mi van?!:confused:

De ha veszel 100bányatekit, és sose írtál, akkor eszerint nem tudnál lopni.
Közben meg igen.

Amire te gondolsz az jól van leírva, és jól működik.

Ati 03-06-2007 19:38

Ismét magamnak jegyzet, hogy a súgóba bele, hogy melyik csoportban mikor van körváltás...


All times are GMT +1. The time now is 12:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu