Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Kézmosáshoz melegvíz (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3026)

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:07

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 178597)
Ha vársz picit, a klór eltűnik a vízből... :p

Hahahaha..

Phoenix 06-02-2008 17:08

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 178597)
Ha vársz picit, a klór eltűnik a vízből... :p

Ez a koliban volt jó :D
Majdnem tejfehér folyadék jött a csapból...vártál, elpárolgott belőle a klór és az aljára lesülyedt minden egyéb (pici élőlények, alga, rozsda). Szval kellett merészség, hogy abból igyon az ember :)

Goldy 06-02-2008 17:08

Gee: távhőnél azonnal jön a melegvíz mikor kinyítod a melegvízcsapot. Cirkónál bojlernél ez nem egészen így van. Ezért megy el egyeseknél egy vödörnyi a csatornába mire melegvízhez jut a mancsuk...

Ati: Már Magyarországon is vannak területek amik igencsak sivatagosodásnak indultak. Ez a betonbunkerből nem bizti hogy látszik de így van.
Pár év vagy évtized és a tiszta víz többe fog kerülni mint a kőolaj...
Szal a probléma nem Afrikában van/lesz hanem itthon!

Ati 06-02-2008 17:14

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178600)
Egyébként meg lehetne jobb is.

Pl ha annak, akinek van, adna annak, akinek nincs...
Ha csak 1 napig spórolna 1 sok ivővízzel rendelkező ország vizet, és a spórolt különbözetet eljuttatná a szomjazóknak, már azzal is sok életet lehetne megmenteni.

Eljuttatja? Feladja postán, vagy mégis hogy akarod eljuttatni a vizet a sivatag közepére olyan mennyiségben, hogy az ne csak vicc legyen?

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:17

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 178603)
Gee: távhőnél azonnal jön a melegvíz mikor kinyítod a melegvízcsapot. Cirkónál bojlernél ez nem egészen így van. Ezért megy el egyeseknél egy vödörnyi a csatornába mire melegvízhez jut a mancsuk...

Ati: Már Magyarországon is vannak területek amik igencsak sivatagosodásnak indultak. Ez a betonbunkerből nem bizti hogy látszik de így van.
Pár év vagy évtized és a tiszta víz többe fog kerülni mint a kőolaj...
Szal a probléma nem Afrikában van/lesz hanem itthon!

Egyáltalán nem jön azonnal a melegvíz. A csapban, a csövekben, a falban nem forró víz van. Az előbb kifolyik, és cask utána lesz forró. (természetesen tény, hogy sokkal hamarabb "jön föl a melegvíz", mint amilyen gyorsan a boylerből, cirkóból!)


nem sivatagosodna, ha nem borotválták volna le róla a növényzetet, meg a földtakarót.... na mindegy, ez hosszú téma, és te otthon vagy ebben, úgyis tudod.. :p:)


A víz árával meg igazad lesz. Pár évtized múlva nem lesz kőolaj, tehát ha a víz 1 forint is lesz, akkor is többe fog kerülni. :D
Ha meg marad addigra kőolaj, akkor is igazad lesz. (sajnos. bár ne lenne igazad! most az egyszer remélem, tévedsz!)
A probléma meg világszintű, nem afrikai. A tiszta vízkészlet mindenhol fogy. Nem csak ott. Csak erre a "fejlett" államok nem akarnak gondolni, mert az "ááhh, az én életemben már úgyse következik be a krach, a többi meg le van szarva" mentalitás uralkodik.

A lobbisok meg betömik a szájukat azoknak, akik esetleg ki merik nyitni, hogy "azért srácok, ebből a pazarlásból baj lesz....".

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 178608)
Eljuttatja? Feladja postán, vagy mégis hogy akarod eljuttatni a vizet a sivatag közepére olyan mennyiségben, hogy az ne csak vicc legyen?

Nem kell a sivatagba eljuttatni. Mondjuk elég lenne olyanoknak, akik itt Európában szennyezett vizet isznak. Vagy katasztrófa miatt kimarad a vízellátás. Stb.

Mellesleg olyan híreket lehet hallani, hogy x ezer meg x millió tonna olaj folyt a tengerbe a tankerekből...

Azokban a tankerekben vizet is lehetne szállítani a rászorulóknak. (nem hiszem, hogy mondjuk 10 millió tonna vizet 1 nap alatt felélne egy szomjazó falu.)

Vagy ha már az olajnak tudnak 5.000 kilóméter hosszú csöveket építeni, a víznek is tudnának... Hm... Vagy a víz nem fér bele a csőbe?

JAAA! Hogy azzal nem lehet milliárdokat keresni! áhh milyen hülye is vagyok, hogy erre nem gondoltam, és esetleg emberek életét menthetnék meg inkább...

Ati 06-02-2008 17:23

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178613)
Azokban a tankerekben vizet is lehetne szállítani a rászorulóknak. (nem hiszem, hogy mondjuk 10 millió tonna vizet 1 nap alatt felélne egy szomjazó falu.)

Vagy ha már az olajnak tudnak 5.000 kilóméter hosszú csöveket építeni, a víznek is tudnának... Hm... Vagy a víz nem fér bele a csőbe?

JAAA! Hogy azzal nem lehet milliárdokat keresni! áhh milyen hülye is vagyok, hogy erre nem gondoltam, és esetleg kéne megmenteni inkább...

Vízből egy "kicsit" több kell. Hajókon épp a napokban szállítottak vizet vbalahova, több ország küldött sok-sok hajónyi vizet, és ez a városnak egy teljes napi ellátására elég volt. Nem hiszem, hogy hosszútávon ezt bárki csinálná, sok ország küld egy VÁROSNAK minden nap több hajónyi vizet, mert az jó.

Goldy 06-02-2008 17:26

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178611)
Egyáltalán nem jön azonnal a melegvíz. A csapban, a csövekben, a falban nem forró víz van. Az előbb kifolyik, és cask utána lesz forró. (természetesen tény, hogy sokkal hamarabb "jön föl a melegvíz", mint amilyen gyorsan a boylerből, cirkóból!)


nem sivatagosodna, ha nem borotválták volna le róla a növényzetet, meg a földtakarót.... na mindegy, ez hosszú téma, és te otthon vagy ebben, úgyis tudod.. :p:)


A víz árával meg igazad lesz. Pár évtized múlva nem lesz kőolaj, tehát ha a víz 1 forint is lesz, akkor is többe fog kerülni. :D
Ha meg marad addigra kőolaj, akkor is igazad lesz. (sajnos. bár ne lenne igazad! most az egyszer remélem, tévedsz!)
A probléma meg világszintű, nem afrikai. A tiszta vízkészlet mindenhol fogy. Nem csak ott. Csak erre a "fejlett" államok nem akarnak gondolni, mert az "ááhh, az én életemben már úgyse következik be a krach, a többi meg le van szarva" mentalitás uralkodik.

A lobbisok meg betömik a szájukat azoknak, akik esetleg ki merik nyitni, hogy "azért srácok, ebből a pazarlásból baj lesz....".

Leborotválták jah persze:)
Tudod mit jelent az elsivatagosodás kezdete? A talaj vízszintje esik méghozzá nem kicsit. Ehhez meg az aszájoknak + klimaváltozásnak több köze van. A helyzetet csak súlyosbítja ha ezek mellé még rossz agrotechnika is párosul.

És én arra voksolok hogy tovább lesz kőolaj mint tiszta ivóvíz. /Jah és ezt nem magamtól találtam ki, vannak erre tanulmányok/ Lehet nem beszélni a problémáról vagy eljópofizni 1ft-okkal attól még lesznek.
És mi még jó helyzetben vagyunk, mert Mo-nak elég nagy édesvíz bázisa van.

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:31

Mindegy. Én nem fogok vitatkozni ezen veled. Szerencsés vagyok, ide születtem, iszom. Más meg dögöljön meg. Legalább nem szívja el az oxigénemet.

Na de mindegy. Biztos baromság az olajcsövek mellé vízcsöveket is fektetni, és felszólítani az embereket a takarékosságra.

Ugyanis a "fejlett" országok 1 valamit felejtenek el. Hogy egy idő után nem az számít, hogy kinek a földje alatt van még iható víz.

Addig van nagy pofánk, amíg mi, jobbléptbe születettek vagyunk erőfölényben. De ahogy fogy az olaj, a feketeszén, az ivóvíz, stb, úgy szűkül az "elit" réteg is. Amikor majd a szomjazók lesznek többen, nem számít majd semmi.

Mert 1 bolygón élünk. Oda fognak menni ahhoz, akinek van, és el fogják tőle venni. Nem 10 Ft-ért, nem 100-ért, és nem 1.000.000-ért. Hanem megindul 4 milliárd éhező szomjazó ember, és akkor baj lesz.
És akkor majd lehet játszani sci-fi filmeket idéző jeleneteket, hogy a még működő kutakért egymást lőjük majd le.

Phoenix 06-02-2008 17:35

Gee: azért ez kicsit túlzás :)
Hidd el, ha közeledne annyira a iható víz elfogyása, akkor jobban koncentrálnának a tisztításra ;)
Az energiába meg vedd bele az atomenergiát, a megújuló erőforrásokat és leendő fúziós erőművet.

Jaaa...és legrosszabb esetben sós vízből is lehet ivóvíz, abból meg tényleg sok van :)


All times are GMT +1. The time now is 13:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu